Topper voor Club Brugge: "Kon ook daarheen"

door
Topper voor Club Brugge:

Club Brugge haalde Michal Skoras weg bij Lech Poznan. De Poolse flankaanvaller lijkt komend seizoen de opvolger te moeten worden van de zo goed als zeker vertrekkende Noa Lang. VoetbalNieuws sprak met de Poolse journalist Tomasz Włodarczyk over de nieuwe aanwinst. Wat mogen de fans van Blauw-Zwart verwachten van Skoras?


Club Brugge betaalde ongeveer 7 miljoen euro voor Michal Skoras en dat doet het, zoals meestal bij transfers, in verschillende schijven. Lech Poznan bedong ook een doorverkooppercentage van 15% op de meerwaarde. In Polen was er toch een beetje ophef dat Skoras niet naar een topcompetitie trok, maar voor België koos. Voor Tomasz Włodarczyk was dat allerminst een verrassing.

“Ik ben niet verrast dat hij naar België verkast. Skoras wilde eerst een tussenstap zetten en zeker geen stappen overslaan en meteen naar een topcompetitie vertrekken. Hij hoopt in Brugge de volgende stap te zetten en mogelijk na twee of drie seizoenen dan die stap naar een grote competitie te kunnen maken. Dat was het hele plan achter zijn transfer naar Club Brugge. Er was ook interesse van Bologna, en ook Nederlandse, Spaanse en Duitse clubs hadden hun oog laten vallen op hem”, verklaart hij de transfer naar Club Brugge.


LEES OOK: 'Club Brugge en Anderlecht vechten pittige transferstrijd uit'

Via de Conference League naar Club Brugge

Skoras was dit seizoen goed voor 16 goals en 8 assists in 52 wedstrijden. Maar wat voor type speler is hij? “Zijn grootste kwaliteiten zijn zijn snelheid, explosiviteit, uithoudingsvermogen, dribbelvaardigheid en het is een speler die zeer hard werkt. Het is zeer snel gegaan voor Skoras. Twee jaar geleden was hij nog geen basisspeler bij Lech Poznan, maar dit seizoen zette hij enorme stappen voorwaarts. Hij maakte minuten op het WK (45 minuten, nvdr.) en toonde zich daarna in de Conference League (12 matchen met 5 goals en 3 assists, nvdr.). Daardoor wist hij zijn transfer af te dwingen naar Club Brugge”, aldus Włodarczyk.

Een vaste waarde worden bij Polen is de volgende stap. “Bij Lech Poznan volgde hij Jacub Kaminski op en die doet het nu voortreffelijk bij Wolfsburg. Wie weet kan Skoras in zijn voetsporen treden in Brugge. In de nationale ploeg zal hij ook meer speelminuten vergaren de komende maanden. Zeker als hij zijn progressie van de afgelopen maanden verder kan zetten bij Club Brugge. Het is alvast een van de meest veelbelovende spelers in Polen.”

Claudio Reulens

  

Een toptransfer voor Club?

Meest recent

'Club Brugge en Anderlecht vechten pittige transferstrijd uit'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

26
26
Overmars voelt de druk: Antwerp gaat all-in

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

39
39
KRC Genk maakt indruk: dromen zoals negen jaar geleden?

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

32
32
‘Anderlecht stuurt Mourinho wandelen tot na het WK 2026’

Bij RSC Anderlecht begint de interesse in een aantal spelers serieus toe te nemen. De Brusselaars ...

67
67
Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

373
373
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

56
56
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

35
35
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

108
108
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

395
395
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

196
196
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

460
460
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

169
169
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

218
218
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

38
38
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

52
52
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

652
652
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

795
795
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

138
138
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

311
311
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

390
390
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

468
468
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

414
414
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

413
413
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

640
640
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League is de voornaamste vraag vooral hoe het nu verder ...

414
414

Meer sportnieuws