Unieke kans voor De Bruyne? 'Fraaie bekroning lonkt'

door
Unieke kans voor De Bruyne? 'Fraaie bekroning lonkt'

De nominaties voor de Premier League Speler van het Seizoen zijn bekendgemaakt. Manchester City en Arsenal  hebben beide twee sterren in de running voor de prijs. Kevin De Bruyne en Erling Haaland zijn genomineerd voor City, Bukayo Saka en Martin Odegaard voor Arsenal. Voor Kevin De Bruyne is de nominatie een kans op een unieke bekroning. 


Naast de koppels van de twee overgebleven titelkandidaten, zijn ook Marcus Rashford van Manchester United en Kieran Trippier van Newcastle genomineerd. Als laatste naam maakt ook Tottenham-spits Harry Kane kans op de begeerde titel. Rode Duivel en City-ster De Bruyne is de titelverdediger, nadat hij ook al in 2019-20 gelauwerd werd als Speler van het Seizoen. Een nieuwe bekroning zou van hem de eerste speler maken die de prijs drie keer weet te winnen. Met zeven doelpunten en achttien assists in de Premier League was het opnieuw een grand cru jaar voor De Bruyne.  

Zijn voornaamste concurrentie lijkt vooral uit de eigen gelederen te komen. City-spits Erling Haaland brak in zijn debuutseizoen het doelpuntenrecord, met voorlopig 36 doelpunten in 33 wedstrijden. Maar ook de chouchou van Engeland, Bakayo Saka, speelde een geweldig seizoen: goed voor 13 goals en 11 assists.

LEES OOK: Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Genomineerden Premier League Speler van het Seizoen

Naast Haaland, Saka en Odegaard zijn ook Sven Botman en Alexander Isak (beiden Newcastle) genomineerd als beste jongere. Zij nemen het op tegen het Brighton-duo Moises Caicedo (ex-Beerschot) en Alexis Mac Allister. De manager van het jaar zal gekozen worden uit de volgende namen:  Mikel Arteta (Arsenal), Roberto De Zerbi (Brighton), Unai Emery (Aston Villa), Pep Guardiola (Manchester City), Eddie Howe (Newcastle) of Marco Silva (Fulham).


🚀

Haalt De Bruyne het een derde keer?

Meest recent

'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

13
13
'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

89
89
'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Behoudens een ultieme wending, is Yari Verschaeren bezig aan zijn laatste wedstrijden bij RSC ...

124
124
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

160
160
"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

29
29
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

131
131
Arsenal spreekt schande: "Maar als je de beelden bekijkt ..."

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

73
73
'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

432
432
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

144
144
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

81
81
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

147
147
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

50
50
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

348
348
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

444
444
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

136
136
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

203
203
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

82
82
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

87
87
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

180
180
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

95
95
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

276
276
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

23
23
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

116
116
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

165
165
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

239
239

Meer sportnieuws