Unieke kans voor De Bruyne? 'Fraaie bekroning lonkt'

door
Unieke kans voor De Bruyne? 'Fraaie bekroning lonkt'

De nominaties voor de Premier League Speler van het Seizoen zijn bekendgemaakt. Manchester City en Arsenal  hebben beide twee sterren in de running voor de prijs. Kevin De Bruyne en Erling Haaland zijn genomineerd voor City, Bukayo Saka en Martin Odegaard voor Arsenal. Voor Kevin De Bruyne is de nominatie een kans op een unieke bekroning. 


Naast de koppels van de twee overgebleven titelkandidaten, zijn ook Marcus Rashford van Manchester United en Kieran Trippier van Newcastle genomineerd. Als laatste naam maakt ook Tottenham-spits Harry Kane kans op de begeerde titel. Rode Duivel en City-ster De Bruyne is de titelverdediger, nadat hij ook al in 2019-20 gelauwerd werd als Speler van het Seizoen. Een nieuwe bekroning zou van hem de eerste speler maken die de prijs drie keer weet te winnen. Met zeven doelpunten en achttien assists in de Premier League was het opnieuw een grand cru jaar voor De Bruyne.  

Zijn voornaamste concurrentie lijkt vooral uit de eigen gelederen te komen. City-spits Erling Haaland brak in zijn debuutseizoen het doelpuntenrecord, met voorlopig 36 doelpunten in 33 wedstrijden. Maar ook de chouchou van Engeland, Bakayo Saka, speelde een geweldig seizoen: goed voor 13 goals en 11 assists.

LEES OOK: Straffe woorden: Van der Sar spreekt Lammens aan live op tv

Genomineerden Premier League Speler van het Seizoen

Naast Haaland, Saka en Odegaard zijn ook Sven Botman en Alexander Isak (beiden Newcastle) genomineerd als beste jongere. Zij nemen het op tegen het Brighton-duo Moises Caicedo (ex-Beerschot) en Alexis Mac Allister. De manager van het jaar zal gekozen worden uit de volgende namen:  Mikel Arteta (Arsenal), Roberto De Zerbi (Brighton), Unai Emery (Aston Villa), Pep Guardiola (Manchester City), Eddie Howe (Newcastle) of Marco Silva (Fulham).


Haalt De Bruyne het een derde keer?

Meest recent

'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

14
14
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

12
12
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

23
23
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

39
39
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

41
41
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

73
73
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

82
82
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

242
242
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

103
103
Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

262
262
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

118
118
'Griezmann op weg naar bijzonder straffe transfer'

Antoine Griezmann hoopt vanavond met Atlético Madrid Club Brugge uit te schakelen. De Franse ...

37
37
‘Casteels-stunt: één detail zet Club Brugge op z’n kop’

Club Brugge kijkt al vooruit naar het leven na Simon Mignolet, want zijn contractdossier blijft ...

391
391
Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

193
193
'Standard wil cashen: smaakmaker ontploft'

Bij Standard kennen ze al jarenlang heel veel miserie, op en naast het veld. Sportief en financieel ...

126
126
Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

27
27
Club-coach Leko legt keuzes Vetlesen en Diakhon uit

Club Brugge neemt het in de terugwedstrijd van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

44
44
Lukebakio in de clinch met Prestianni: racismerel escaleert

De racismerel tussen Vinicius Junior van Real Madrid en Benfica-speler Gianluca Prestianni blijft ...

86
86
‘Nieuwe sportieve baas Anderlecht: positieve gesprekken’

RSC Anderlecht is druk bezig om de zaken achter de schermen op orde te stellen. Paars-Wit zoekt een ...

279
279
De 11 namen: Leko verrast met vervanger Onyedika

Club Brugge heeft om 18u45 een afspraak met de geschiedenis. Na het 3-3 gelijkspel in Jan Breydel ...

162
162
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

De reguliere competitie nadert zijn finale ontknoping, en dus staan de zenuwen alsmaar meer ...

136
136
'Geen weg terug: Anderlecht hakt trainersknoop door'

Behoudens een verrassing zit Jérémy Taravel ook volgende week tegen OH Leuven nog in ...

407
407
Verheyen tipt Leko: Club Brugge all-in tegen Atlético?

Binnen twee uur begint Club Brugge eraan tegen Atlético Madrid. Om een ticket voor de achtste ...

112
112
'Anderlecht verbrandt vingers: Hazard op hete kolen'

Met hangen en wurgen zette RSC Anderlecht zondag tegen Zulte Waregem een serieuze stap richting de ...

237
237
Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Union liet zich zaterdag niet onder druk zetten door de zeges van eerste achtervolgers STVV en Club ...

121
121

Meer sportnieuws