Unieke kans voor De Bruyne? 'Fraaie bekroning lonkt'

door
Unieke kans voor De Bruyne? 'Fraaie bekroning lonkt'

De nominaties voor de Premier League Speler van het Seizoen zijn bekendgemaakt. Manchester City en Arsenal  hebben beide twee sterren in de running voor de prijs. Kevin De Bruyne en Erling Haaland zijn genomineerd voor City, Bukayo Saka en Martin Odegaard voor Arsenal. Voor Kevin De Bruyne is de nominatie een kans op een unieke bekroning. 


Naast de koppels van de twee overgebleven titelkandidaten, zijn ook Marcus Rashford van Manchester United en Kieran Trippier van Newcastle genomineerd. Als laatste naam maakt ook Tottenham-spits Harry Kane kans op de begeerde titel. Rode Duivel en City-ster De Bruyne is de titelverdediger, nadat hij ook al in 2019-20 gelauwerd werd als Speler van het Seizoen. Een nieuwe bekroning zou van hem de eerste speler maken die de prijs drie keer weet te winnen. Met zeven doelpunten en achttien assists in de Premier League was het opnieuw een grand cru jaar voor De Bruyne.  

Zijn voornaamste concurrentie lijkt vooral uit de eigen gelederen te komen. City-spits Erling Haaland brak in zijn debuutseizoen het doelpuntenrecord, met voorlopig 36 doelpunten in 33 wedstrijden. Maar ook de chouchou van Engeland, Bakayo Saka, speelde een geweldig seizoen: goed voor 13 goals en 11 assists.

LEES OOK: Beslissende Trossard zet Arsenal op stevige titelkoers

Genomineerden Premier League Speler van het Seizoen

Naast Haaland, Saka en Odegaard zijn ook Sven Botman en Alexander Isak (beiden Newcastle) genomineerd als beste jongere. Zij nemen het op tegen het Brighton-duo Moises Caicedo (ex-Beerschot) en Alexis Mac Allister. De manager van het jaar zal gekozen worden uit de volgende namen:  Mikel Arteta (Arsenal), Roberto De Zerbi (Brighton), Unai Emery (Aston Villa), Pep Guardiola (Manchester City), Eddie Howe (Newcastle) of Marco Silva (Fulham).


Haalt De Bruyne het een derde keer?

Meest recent

AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

70
70
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

68
68
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

80
80
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

90
90
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

26
26
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

73
73
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

379
379
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

53
53
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

56
56
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

115
115
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

66
66
Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Brian Riemer was de laatste trainer die het best goed deed in Anderlecht. Hij werd door een ...

204
204
Cercle Brugge cashte opnieuw: derde duurste ooit

Cercle Brugge kende een zeer stevige wintermercato. De Bruggelingen lieten heel veel miljoenen ...

130
130
Van der Elst fronst: eerste keuze van Still verrast

Edward Still nam over na het ontslag van Besnik Hasi. Zijn eerste match ging meteen al niet goed: ...

137
137
'FC Barcelona duwt door: megadeal lijkt beslist'

FC Barcelona is bezig aan een goed seizoen. Ze kunnen nog de titel en de Champions League winnen. De ...

100
100
'Spoedoverleg bij Anderlecht: stuntnaam duikt op'

De klok tikt bij Anderlecht in de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Een piste-Thorsten Fink viel ...

625
625
'Bitsige strijd tussen Standard en Charleroi barst los'

Standard en Sporting Charleroi zijn twee ploegen die knokken voor een plaats in de top zes in de ...

48
48
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

323
323
Beslissende Trossard zet Arsenal op stevige titelkoers

In de Premier League stonden er om 16u maar liefst vijf wedstrijden op het programma. Arsenal was de ...

35
35
Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Om 16u was er toch de nodige spanning aan de Gaverbeek. Zulte Waregem gaf FCV Dender partij en dat ...

118
118
Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Gaat het alsnog spannend worden in de Bundesliga? Borussia Dortmund staat op zes punten van Bayern ...

44
44
Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

103
103
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

97
97
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

68
68
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

574
574

Meer sportnieuws