Unieke kans voor De Bruyne? 'Fraaie bekroning lonkt'

door
Unieke kans voor De Bruyne? 'Fraaie bekroning lonkt'

De nominaties voor de Premier League Speler van het Seizoen zijn bekendgemaakt. Manchester City en Arsenal  hebben beide twee sterren in de running voor de prijs. Kevin De Bruyne en Erling Haaland zijn genomineerd voor City, Bukayo Saka en Martin Odegaard voor Arsenal. Voor Kevin De Bruyne is de nominatie een kans op een unieke bekroning. 


Naast de koppels van de twee overgebleven titelkandidaten, zijn ook Marcus Rashford van Manchester United en Kieran Trippier van Newcastle genomineerd. Als laatste naam maakt ook Tottenham-spits Harry Kane kans op de begeerde titel. Rode Duivel en City-ster De Bruyne is de titelverdediger, nadat hij ook al in 2019-20 gelauwerd werd als Speler van het Seizoen. Een nieuwe bekroning zou van hem de eerste speler maken die de prijs drie keer weet te winnen. Met zeven doelpunten en achttien assists in de Premier League was het opnieuw een grand cru jaar voor De Bruyne.  

Zijn voornaamste concurrentie lijkt vooral uit de eigen gelederen te komen. City-spits Erling Haaland brak in zijn debuutseizoen het doelpuntenrecord, met voorlopig 36 doelpunten in 33 wedstrijden. Maar ook de chouchou van Engeland, Bakayo Saka, speelde een geweldig seizoen: goed voor 13 goals en 11 assists.

LEES OOK: Arsenal stoomt door, Man Utd weer bij af

Genomineerden Premier League Speler van het Seizoen

Naast Haaland, Saka en Odegaard zijn ook Sven Botman en Alexander Isak (beiden Newcastle) genomineerd als beste jongere. Zij nemen het op tegen het Brighton-duo Moises Caicedo (ex-Beerschot) en Alexis Mac Allister. De manager van het jaar zal gekozen worden uit de volgende namen:  Mikel Arteta (Arsenal), Roberto De Zerbi (Brighton), Unai Emery (Aston Villa), Pep Guardiola (Manchester City), Eddie Howe (Newcastle) of Marco Silva (Fulham).


Haalt De Bruyne het een derde keer?

Meest recent

Hasi jubelt: nieuw Anderlecht-goudhaantje breekt los

RSC Anderlecht deed een goede zaak in de Jupiler Pro League. Tegen rechtstreekse concurrent KV ...

82
82
‘Griezmann midden in pedofiliezaak terechtgekomen’

Antoine Griezmann werd verhoord voor een pedofiliezaak tegen zijn voormalige mentor Eric Olhats. De ...

9
9
Lamine Yamal in shock: 'Pijnlijke breuk en overspel-gerucht'

Een nieuwe wending in het glamoureuze leven van Lamine Yamal (18). De supertalentvolle flankspeler ...

30
30
Onyedika roept duidelijke boodschap naar Hayen en Club

Club Brugge won zuinig van Dender en wacht nu op FC Barcelona in de Champions League. Nicky Hayen ...

109
109
Hasi looft pion: "Hij is een topspeler"

RSC Anderlecht won verdiend met 3-1 van KV Mechelen. Paars-Wit had nog meer kunnen en moeten scoren. ...

215
215
'Kompany schoffeert: Bayern-ster pakt zijn koffers'

Onder Vincent Kompany ligt er in München een strak plan: Bayern gaat knopen doorhakken. Leon ...

118
118
Juventus baalt nu al: financiële deals Openda op straat

Loïs Openda trok afgelopen zomer naar Juventus. Een vreemde transfer, want de Belg kende ...

60
60
Drie zomeraanwinsten in januari weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht moet in januari aan de bak. Olivier Renard en Tim Borguet gaan zelf al oplossingen ...

229
229
Janssen in de zomer naar andere Belgische topclub?

Vincent Janssen scoorde eindelijk nog eens tegen KAS Eupen. Dat zal veel deugd hebben gedaan bij de ...

203
203
‘Onyedika sleurt Club Brugge in pure transfernachtmerrie’

Club Brugge zit muurvast in het Onyedika-dossier: hij wil hogerop, maar Frankfurt twijfelt. De ...

265
265
Tresoldi verklaart waarom FC Barcelona speciaal duel is

Swingen doet Club Brugge zeker niet, maar winnen wel. Tegen FCV Dender werd het 2-1. Nicolo Tresoldi ...

98
98
Hasi verklapt: "Dat moest mét Dolberg gebeuren"

Besnik Hasi was een opgeluchte trainer na het duel tegen KV Mechelen. RSC Anderlecht won verdiend ...

306
306
Fink ziet weelde bij KRC Genk: "Positief voor mij"

KRC Genk speelt zondag tegen KVC Westerlo. Na twee draws op rij willen de Limburgers weer aanknopen ...

101
101
Hayen: "Hij kan zeker geen 90 minuten spelen tegen Barça"

Club Brugge won met 2-1 van FCV Dender. Nicky Hayen was niet helemaal tevreden over de prestatie van ...

162
162
Stunt Anderlecht in januari met terugkeer ex-jeugdproduct?

RSC Anderlecht moet in januari aan de bak op de transfermarkt. Na een mislukte zomermercato moeten ...

432
432
Coosemans deelt duidelijke mening over kritiek op Hasi

Anderlecht stond zaterdagavond onder zeer zware druk. Het moest absoluut een resultaat pakken tegen ...

211
211
Bertaccini gaat door stof na boze reactie bij wissel

Anderlecht heeft zaterdag drie belangrijke punten gepakt. De zege tegen KV Mechelen zorgde er niet ...

359
359
Liverpool wint eindelijk weer, vlotte zege voor Real

Na vier nederlagen op rij in de Premier League heeft Liverpool eindelijk nog eens kunnen winnen. Het ...

51
51
Anderlecht recht weer de rug en wipt naar derde plaats

Er stond zaterdag heel wat druk op de ketel bij Anderlecht na een magere één op zes in ...

199
199
Romano komt met belangrijke update over toekomst Openda

Loïs Openda versierde begin september een toch wel verrassende transfer. Terwijl de spits niet ...

90
90
Hayen eerlijk: "Het zou beter moeten, maar..."

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen. Het pakte de drie punten tegen rode lantaarn ...

279
279
Beveren blijft winnen, RWDM en Club Luik laten kans liggen

In de Challenger Pro League blijft SK Beveren domineren. De Waaslanders zijn ook na twaalf ...

114
114
Groot onbegrip bij Anderlecht-fans over deze keuze van Hasi

Anderlecht moet tegen KV Mechelen winnen, zowel om de druk af te houden als om zijn plaats in de top ...

242
242
Oude bekende smeert Pocognoli eerste Monaco-nederlaag aan

In zijn vijfde wedstrijd als trainer van AS Monaco heeft Sébastien Pocognoli zijn eerste ...

119
119
Kompany klopt ook met B-ploeg grote rivaal, Lavia wint derby

Vincent Kompany en Bayern München blijven dit seizoen maar winnen. Zelfs met een B-ploeg werd ...

170
170

Meer sportnieuws