Unieke kans voor De Bruyne? 'Fraaie bekroning lonkt'

door
Unieke kans voor De Bruyne? 'Fraaie bekroning lonkt'

De nominaties voor de Premier League Speler van het Seizoen zijn bekendgemaakt. Manchester City en Arsenal  hebben beide twee sterren in de running voor de prijs. Kevin De Bruyne en Erling Haaland zijn genomineerd voor City, Bukayo Saka en Martin Odegaard voor Arsenal. Voor Kevin De Bruyne is de nominatie een kans op een unieke bekroning. 


Naast de koppels van de twee overgebleven titelkandidaten, zijn ook Marcus Rashford van Manchester United en Kieran Trippier van Newcastle genomineerd. Als laatste naam maakt ook Tottenham-spits Harry Kane kans op de begeerde titel. Rode Duivel en City-ster De Bruyne is de titelverdediger, nadat hij ook al in 2019-20 gelauwerd werd als Speler van het Seizoen. Een nieuwe bekroning zou van hem de eerste speler maken die de prijs drie keer weet te winnen. Met zeven doelpunten en achttien assists in de Premier League was het opnieuw een grand cru jaar voor De Bruyne.  

Zijn voornaamste concurrentie lijkt vooral uit de eigen gelederen te komen. City-spits Erling Haaland brak in zijn debuutseizoen het doelpuntenrecord, met voorlopig 36 doelpunten in 33 wedstrijden. Maar ook de chouchou van Engeland, Bakayo Saka, speelde een geweldig seizoen: goed voor 13 goals en 11 assists.

LEES OOK: Oranje bonje: Simons pakt rood na aanslag op Van Dijk

Genomineerden Premier League Speler van het Seizoen

Naast Haaland, Saka en Odegaard zijn ook Sven Botman en Alexander Isak (beiden Newcastle) genomineerd als beste jongere. Zij nemen het op tegen het Brighton-duo Moises Caicedo (ex-Beerschot) en Alexis Mac Allister. De manager van het jaar zal gekozen worden uit de volgende namen:  Mikel Arteta (Arsenal), Roberto De Zerbi (Brighton), Unai Emery (Aston Villa), Pep Guardiola (Manchester City), Eddie Howe (Newcastle) of Marco Silva (Fulham).


Haalt De Bruyne het een derde keer?

Meest recent

Kompany wint vlot met Bayern, Man Utd onderuit

In de Bundesliga en Premier League stonden er twee matchen op het programma. Bayern München ...

5
5
Anderlecht overklast op de Bosuil: één man krijgt volle laag

Royal Antwerp FC neemt het momenteel op tegen RSC Anderlecht. De Great Old heeft RSCA de eerste ...

116
116
'Overmars aan zet: Antwerp dreigt topdeal mis te lopen'

Voor de winterbreak krijgt Antwerp nog Anderlecht en Zulte Waregem over de vloer, maar ook op de ...

36
36
De Mil hard na 0 op 6: pijnpunt AA Gent blootgelegd

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

28
28
Leko doet boekje open: saillante details Gent-exit onthuld

Club Brugge won zondagmiddag op eigen veld met 2-1 van AA Gent. Een opsteker voor coach Ivan ...

96
96
Rode kaart helpt Barça, Belgen vieren in Coupe de France

FC Barcelona heeft een voor hun bijzonder mooi kalenderjaar op gepaste wijze afgesloten. Zo wonnen ...

21
21
Play-Off I in zicht: STVV klopt KVM in 'Duel der Revelaties'

Een week na de slipper op Anderlecht, heeft STVV in eigen huis aangeknoopt met een belangrijke zege. ...

50
50
Antwerp-Anderlecht: Oosting resoluut, Hasi verrast op middenveld

RSC Anderlecht wil zondagavond eindelijk nog eens een overtuigende prestatie buitenshuis neerzetten. ...

131
131
Nieuwe coach Genk? Simons reageert live voor camera's

KRC Genk wil vlak voor de jaarwissel zijn nieuwe hoofdcoach presenteren. De voorbije dagen leek het ...

1071
1071
Leko haalt zijn gram: "Maar één ploeg wou voetballen"

Amper twee weken na zijn veelbesproken vertrek, heeft Ivan Leko AA Gent opnieuw een loer gedraaid. ...

160
160
Pijnlijk! Club-spelers duwen mes nog dieper in Gentse wonde

Club Brugge heeft de veelbesproken editie van de 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

457
457
"Onaanvaardbaar" - Gent kent oorzaak zure nederlaag

Het is AA Gent dan toch niet gelukt om zijn ultieme revanche te nemen op Club Brugge. De Buffalo's ...

238
238
Perisic bevrijdt PSV, Atlético verslaat Witsel en co

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV zijn laatste match van 2025 al winnend afgesloten. ...

10
10
Met dank aan spitsen: Club ziet af, maar klopt Gent verdiend

Club Brugge heeft zondagmiddag de veelbesproken 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

195
195
Genk twijfelt plots: totale wending in trainersdossier?

KRC Genk wil eerstdaags zijn nieuwe trainer presenteren. De voorbije dagen had het er alle schijn ...

540
540
Soap voor rechtbank: DAZN moet zware maatregel vrezen

Maandag staat een uiterste belangrijke afspraak op het programma in het Belgische voetbal. Dan wordt ...

465
465
Anderlecht gehavend naar Bosuil: opvallende naam in selectie

RSC Anderlecht herpakte zich vorige week na het debacle in Westerlo door verdiend te winnen van ...

485
485
Gent-aanhang vervloekt arbitrage: "Hij moest al rood hebben"

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op het Jan Breydel-stadion gericht. Daar ...

460
460
'Titanenstrijd in Premier League: Liverpool lacht tanden bloot'

Ook in Engeland staat de winterse transferperiode voor de deur. Verschillende Engelse topclubs ...

89
89
'Overmars aan zet: vertrek Antwerp-steunpilaar dreigt'

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

705
705
Hoogspanning op bestuursetentje Club en Gent, opvallende actie Leko

Zondagmiddag wordt in de Jupiler Pro League de rivalenstrijd tussen Club Brugge en AA Gent ...

658
658
Club-Gent: Leko puzzelt volop, Gent-sterkhouder haakt last-minute af

Zondagmiddag is het eindelijk zover. Dat staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om ...

90
90
Stijnen haalt uit na veldslag: "Pijnlijk voor Belgisch voetbal"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

217
217
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt aanvaller, witte rook Genk nabij'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

500
500
Beerschot moet kelk tot op bodem ledigen: ref aangepakt

Beerschot was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar de afgelopen weken krijgt het klappen. En ...

386
386

Meer sportnieuws