Einde schorsing Vanzeir? 'Ploeg heeft unaniem beslist'

246
Einde schorsing Vanzeir? 'Ploeg heeft unaniem beslist'

De schorsing van Dante Vanzeir is voorbij. De Belgische spits, die in de Amerikaanse MLS uitkomt voor de New York Red Bulls, stond zes matchen aan de kant na een racismerel. Nu is hij weer speelgerechtigd voor de match van nu zondag tegen Montréal. De club schetste voor zijn supporters het pad naar de herintegratie voor Vanzeir.

Nieuwe kans voor Dante Vanzeir

Dante Vanzeir krijgt een nieuwe kans om de racismerel te doen vergeten. Hij mag weer voetballen, maar ""hij blijft aan zichzelf werken", klinkt het bij zijn Amerikaanse club. Het avontuur van Dante Vanzeir in de Verenigde Staten leek al snel op een sisser te eindigen. Maar nu zondag mag hij in principe weer spelen tegen Montréal. Een thuismatch, en dat is opmerkelijk. Een deel van de fans liet na het incident duidelijk merken dat ze het gehad hebben met Vanzeir. Daarom vond de club het nu nodig om haar fans op de hoogte te brengen van de terugkeer van Vanzeir in de ploeg. "De schorsing van Vanzeir is voorbij. We willen graag laten weten dat zijn ploegmaats bij een anonieme stemming unaniem voor zijn terugkeer gekozen hebben."

Vanzeir hervatte ook de trainingen met de ploeg. Tot nu moest Vanzeir lessen volgen over culturele gevoeligheden, emotionele geladenheid en over hoe je fouten kan rechtzetten. "Hij zal ook in de toekomst aan zichzelf blijven werken", klinkt het daarover bij de club, "en dat is opnieuw een stap vooruit. Vanzeir blijft zijn verantwoordelijkheid opnemen." Of hij ook effectief al minuten zal mogen maken is onduidelijk. Zijn coach, die verweten werd niet hard genoeg opgetreden te hebben, is intussen de laan uitgestuurd.

Krijgt Vanzeir nog een kans bij NY Red Bull?

Meest recent

Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

3
3
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

2
2
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

5
5
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

13
13
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

79
79
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

17
17
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

169
169
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

79
79
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

177
177
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

63
63
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

58
58
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

213
213
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

51
51
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

103
103
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

49
49
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

253
253
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

52
52
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

98
98
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

209
209
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

143
143
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

83
83
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

231
231
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

216
216
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

37
37
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

279
279

Meer sportnieuws