Anderlecht-fans kiezen eerste spits voor volgend seizoen

921 stemmen
Anderlecht-fans kiezen eerste spits voor volgend seizoen

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomer. Er zullen de komende maanden heel wat versterkingen gehaald moeten worden om beter te kunnen doen dan de teleurstellende elfde plaats van dit seizoen. In de eerste plaats moeten echter eerst intern enkele dossiers uitgeklaard worden, om te bepalen wie blijft en wie vertrekt. Over Islam Slimani is er bijvoorbeeld nog grote onzekerheid.


De 35-jarige Algerijn werd in het absolute slot van de wintermercato binnengehaald nadat de komst van Tolu Arokodare nog afsprong. De transfer werd op de nodige scepsis onthaald, maar met zijn ervaring en grinta bleek Slimani een schot in de roos. Met negen goals en een assist in zestien wedstrijden kon hij ook goede cijfers voorleggen. Anderlecht wil zijn aflopende contract dan ook verlengen, maar het is nog niet duidelijk of de speler dat ook zelf ziet zitten.

Ook als Slimani blijft, gaat Paars-Wit sowieso nog op zoek naar een spits. Benito Raman mag immers vertrekken en Mario Stroeykens en Lucas Stassin zitten nog wat groen achter de oren. Desondanks geeft de meerderheid van de stemmers in een poll van VoetbalNieuws wel aan dat Slimani volgend seizoen de eerste spits moet blijven. 64 procent van de stemmers is die mening aangedaan.

LEES OOK: Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Joker

Slechts negen procent vindt dat er volgend seizoen geen rol meer weggelegd moet zijn voor Slimani. De overige 27 procent ziet de Algerijn graag blijven, maar dan wel in een rol als joker. Al zal de precieze rol van Slimani volgend seizoen wellicht vooral afhangen van welke opportuniteiten CEO Sports Jesper Fredberg vindt op de markt en hoe die uitpakken. Vorige zomer werd er immers ook veel verwacht van Fabio Silva en Sebastiano Esposito, maar zij konden de verwachtingen niet inlossen.

Zal Anderlecht snel een nieuwe spits vinden?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

57
57
Garcia afgemaakt: twee alarmerende WK-vaststellingen

De Rode Duivels staan op een derde plek in de groepsfase na een 1-1 tegen Egypte en een 0-0 tegen ...

27
27
Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

15
15
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Royal Antwerp FC begint zich te roeren op de zomermercato. The Great Old zal ook volgend seizoen ...

55
55
Heerlijk! Noren nemen WK over met schitterende viering

Noorwegen werd vooraf getipt als outsider op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en ...

19
19
Tielemans spreekt duidelijke taal over sfeer Rode Duivels

De Rode Duivels speelden twee keer gelijk op het WK en moeten nu uithalen tegen Nieuw-Zeeland. De ...

76
76
Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

92
92
Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

62
62
Radja breekt lans voor Duivel: "Hij speelt wél voor zijn plek"

Ook in de tweede wedstrijd op het WK 2026 bleven de Rode Duivels onder de verwachtingen. Na een al ...

359
359
Pijnlijke onthulling assistent Garcia: Vanden Borre fulmineert

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

332
332
'Club in lastig transferparket: United komt aankloppen'

Dat Club Brugge deze transferzomer enkele sterkhouders zal verliezen lijkt onvermijdelijk, maar men ...

363
363
Rudi Garcia op weg naar ondergang? "Ik vrees ervoor"

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

228
228
"Als België serieus genomen wil worden ..." - topanalist messcherp

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

358
358
'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

De Rode Duivels staan zaterdagochtend onder aanzienlijke druk voor hun laatste WK-groepsmatch tegen ...

644
644
WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

471
471
Jordanië in rouw: comeback Algerije verbrodt grote WK-stunt

Jordanië is er dinsdagochtend niet in geslaagd zijn eerste punten ooit op het WK te pakken. ...

41
41
'Kompany in zijn nopjes: Bayern legt monstercontract klaar'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

270
270
'Anderlecht op zucht van trainer: onverwachte naam op komst'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

791
791
Topspitsen aan kanon: Mbappé en Haaland heersen in Groep I

Groep I van het wereldkampioenschap wordt momenteel gedomineerd door twee absolute topspitsen. Zowel ...

70
70
Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

341
341
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

423
423
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

281
281
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

236
236
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

286
286
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

679
679

Meer sportnieuws