Ex-speler Anderlecht: "Via Mogi Bayat bij Club Brugge"

532 stemmen
Ex-speler Anderlecht:

Mogi Bayat was jarenlang de makelaar met de grootste macht in België. Hij doet zeker nog de nodige zaken in het Belgische voetbal, maar hij verloor toch de nodige invloed. Opvallend: hij loodste enkele jaren geleden bijna een ex-speler van RSC Anderlecht naar Club Brugge.

LEES OOK: 'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Jonathan Legaer blikt terug op zijn carrière

Jonathan Legear stopt met voetballen en blikte in La Dernière Heure terug op zijn carrière. Zo tekende hij voor het grote geld bij Terek Grozny. "Ik heb vooral spijt dat ik een jaar eerder niet bij Dinamo Moskou heb getekend. Mij ​​was afgeraden om daarheen te gaan om uiteindelijk alsnog in het Russisch kampioenschap te belanden. Ik zou in een beter team en in een betere stad hebben gezeten. Ik had niet naar bepaalde mensen moeten luisteren", zei hij. Onder meer zijn toenmalige manager Christophe Henrotay was heel bepalend in de transfers in zijn carrière.

Genk en Standard

Nadien trok Legear naar Olympiacos, een club waar Henrotay héél veel invloed had. "Waar ik het meest spijt van heb, is toen ik Rusland verliet. Ik had 20 clubs die interesse toonden, maar mijn zaakwaarnemer Christophe Henrotay zei dat ik naar Olympiacos moest gaan, die me eigenlijk niet wilden. Ik had voor Standard of Genk kunnen tekenen. Zelfs bij Club Brugge, via Mogi Bayat die de deal kon afronden. En in plaats daarvan heb ik anderhalf jaar niet gevoetbald."

Legear speelde in zijn carrière voor Anderlecht, Terek Grozny, Olympiacos, Blackpool, KV Mechelen, STVV, Standard, Adana Demirspor en Wezet. Hij was ook twee keer Rode Duivel.

Had Legear meer uit zijn carrière kunnen halen?

Meest recent

'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

5
5
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

123
123
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

145
145
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

230
230
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

95
95
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

364
364
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

191
191
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

664
664
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

277
277
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

511
511
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

347
347
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

130
130
'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Het is nog altijd wachten tot de transferzomer bij Anderlecht helemaal losbarst. Er ligt voor ...

606
606
'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Het wordt voor Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Zowat de halve basiself geniet ...

256
256
KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

De Genkse jeugdopleiding lanceerde in de voorbije maanden en jaren weer enkele pareltjes. Kos ...

178
178
'WK-sores: ook Ivoorkust-speler mag Canada niet binnen'

Het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico is intussen een week aan de gang, maar van een leien ...

30
30
'Transferdomino heeft gevolgen voor Trossard en Tzolis'

Ondanks dat het WK volop aan de gang is, lijkt het nodige transfergeweld toch al los te barsten. In ...

142
142
Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday

Het seizoen 2025/26 zit er nog maar enkele weken op in de Jupiler Pro League, maar de start van het ...

549
549
Rigaux dropt grote hint over Belg: "Bovenaan de lijst"

Dévy Rigaux kent zeer drukke eerste weken als sportief directeur bij Feyenoord. Onze ...

81
81
'Anderlecht mengt zich voor bij Cercle genoemd target'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig bleef het nog stil over ...

253
253
'Nieuwe bom Real: dit is de Galactico die Perez écht wil'

Voor het tweede seizoen op rij bleef Real Madrid achter zonder prijs en dat is voor de Koninklijke ...

207
207
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht mist jackpot, Bayern heeft beet'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

249
249
Mukau maakt korte metten met Ronaldo, Martinez sneert

Het Portugal van Roberto Martinez en Cristiano Ronaldo kwamen niet verder dan een 1-1 gelijkspel ...

112
112
Mourinho gaat hard: Real slaat wéér enorme transferslag

Real Madrid is aan een nieuw hoofdstuk begonnen onder José Mourinho en president Florentino ...

166
166
Lommel laat verdediger vertrekken, PSV-Belg naar Duitsland

De transfermolen begint stilaan op volle toeren te draaien in binnen- en buitenland. Er valt ...

30
30

Meer sportnieuws