TRANSFERUURTJE: 'Monsterbedrag voor Boniface, Rode Duivel naar Chelsea'

966
TRANSFERUURTJE: 'Monsterbedrag voor Boniface, Rode Duivel naar Chelsea'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal komt steeds dichterbij. Maar heel wat ploegen zijn ook al druk in de weer met hun transferplannen voor komende zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u dat belangrijkste transfernieuws in het TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Update Transfermarkt: explosies bij Club en Union

Jupiler Pro League


De transfer van Victor Boniface was een schot in de roos bij Union SG. Vooral in de Europa League speelde de Nigeriaan zich in de kijker met zes goals. Hij werd al gelinkt aan onder meer Napoli, AC Milan, Lazio en RB Leipzig. Een transfer in de zomer lijkt onafwendbaar, maar daar zal wel een duizelingwekkende transfersom tegenover moeten staan. CEO Philippe Bormans liet bij Het Laatst Nieuws immers weten dat 15 miljoen euro niet genoeg zal zijn voor Boniface.

Volgens Portal Cruzeiro heeft Club Brugge zijn zinnen gezet op Ruan Santos. Ruan Santos is een 19-jarige centrale verdediger die op dit moment actief is bij het Braziliaanse Cruzeiro. Daar kwam hij momenteel nog maar tot één optreden in de hoofdmacht, en moet hij zich vooral tevreden stellen met een plaats bij de beloften van de Braziliaanse topclub.

KRC Genk zou zijn eerste aanwinst voor volgend seizoen al beet hebben. In de loop van de week was al bekend geraakt dat de Limburgers werk maakten van de komst van Joris Kayembe, die volgend seizoen op de linksachter de concurrentie aan moet gaan met Gerardo Arteaga. Zowel Het Laatste Nieuws als Sudpresse verzekeren nu dat de overgang in kannen en kruiken is. Kayembe zal in de Cegeka Arena een contract voor drie seizoenen tekenen, met optie op een vierde jaar.

Anderlecht-Online weet dat Anderlecht maar liefst drie talenten wegkaapt bij aartsrivaal Standard. Linksachter Dia Saliou en linksbuiten Ojea Cobellia Noa verlaten de Académie van Standard om hun opleiding bij Anderlecht verder te zetten. Hun voorbeeld wordt ook gevolgd door Aaron Wiggers, een 15-jarige rechterflankaanvaller.

Volgens Nigeriaanse media tonen Anderlecht en AA Gent interesse in de 16-jarige Yahaya Lawali (Mahanaim FC), die de voorbije maand grote indruk maakte op de Africa Cup U17. Hij werd er in vier wedstrijden twee keer verkozen tot Man van de Match, gaf drie assists en werd zo verkozen in het beste elftal van de groepsfase van het toernooi. Er is nu al bijzonder zware concurrentie. Vanuit Frankrijk azen RC Lens, Olympique Lyon en Strasbourg ook op zijn handtekening, terwijl er vanuit Spanje interesse is van Sevilla en zelfs van FC Barcelona.

Volgens Het Laatste Nieuws is de eerste aanwinst voor AA Gent al bijna volledig in kannen en kruiken. Zoals verwacht legt Keegan Jelacic volgende week namelijk zijn medische testen af, om vervolgens zijn kribbel te zetten onder een meerjarig contract bij de Gentenaars. De 20-jarige Australiër brak dit seizoen in zijn thuisland door bij Perth Glory, waar hij goed was voor twee doelpunten en vier assists.

Zulte Waregem wil een aantal sterkhouders dolgraag aan boord houden. Essevee wil graag Jelle Vossen, einde contract, langer aan zich binden. In de Challenger Pro League zou hij bij een dominant Zulte Waregem wel eens héél belangrijk kunnen worden. Zulte Waregem hoopt Ruud Vormer, einde contract bij Club Brugge, ook te overtuigen. Die liet wel al verstaan dat hij graag in de Jupiler Pro League wil spelen.

Op een officiële mededeling van KV Mechelen is het nog even wachten, maar Gazet van Antwerpen weet alvast dat het aflopend contract van Lucas Bijker niet meer wordt verlengd. Die knoop hakte Malinwa, dat de markt al een tijdje aan het verkennen is op zoek naar een nieuwe linksachter voor volgend seizoen, volgens de krant zopas onherroepelijk door.

Buitenland


AC Milan staat op het punt om een stevige concurrent voor Charles De Ketelaere te halen. Volgens journalist Daniele Longo winnen ze immers de strijd om Daichi Kamada. De 26-jarige Japanner speelde in het seizoen 2018/19 nog voor STVV en maakte de voorbije jaren indruk bij Eintracht Frankfurt, waar hij straks transfervrij vertrekt. Milan zou al een princiepsakkoord hebben met Kamada, die in Milaan 3 miljoen euro per jaar kan verdienen.

Mauricio Pochettino zou als nieuwe Chelsea-coach meteen enkele veranderingen willen doorvoeren bij de Blues. Volgens de Engelse journalist, Ben Jacobs, staat er ook een Rode Duivel op zijn lijstje te pronken, niemand minder dan Romeo Lavia. De jongeling van Southampton brak dit seizoen door bij de Engelse staartploeg, en lokte inmiddels de interesse van zowat élke Engelse topclub.

Volgens Fichajes zou Donny Van De Beek op dit moment zijn aangeboden bij diverse ploegen uit de Serie A en Bundesliga. Over welke clubs het specifiek gaat, is nog niet duidelijk. De ‘wanhoopsdaad’ van United om Van De Beek zelf te gaan aanbieden bij diverse clubs is misschien een mooie kans voor enkele Belgische topclubs. Gezien het gigantische loon van Van De Beek bij Man United lijkt het echter niet opportuun om te gaan aannemen dat er ook maar eender welke Belgische club een poging zal gaan wagen om de Nederlander definitief aan te trekken. Wat wel tot de opties kan behoren is een eventuele uitleenbeurt.

Volgens Fichajes zou Chelsea in januari een bod neergelegd hebben bij AC Milan voor Rafael Leao. Zo zouden de Blues een relatief klein bedrag geboden hebben voor de Portugese flankspeler, én voegden ze ook Hakim Ziyech en Christian Pulisic toe aan de deal. Een bod dat door Milan onmiddellijk van tafel werd geveegd, en zelfs aanzien werd als ‘ronduit belachelijk’. Ondertussen weet Fabrizio Romano overigens dat Leao binnenkort zijn contract toch zal verlengen bij de Italiaanse topclub.

Hoeveel zal Boniface opbrengen?

Meest recent

Beveren ziet straffe reeks eindigen: "Niet goed genoeg"

De openingswedstrijd van de achtste speeldag in de Jupiler Pro League heeft meteen een verrassing ...

15
15
"Union was de enige club waar ik naartoe wilde"

Het was alweer een zeer bewogen transferzomer voor Union, waarin het op de valreep nog een paar ...

20
20
Kompany lacht in vuistje na dol slot, zorgen om Openda

Vrijdagavond werden ook de grote buitenlandse competities weer op gang getrapt. Vincent Kompany zal ...

70
70
Lommel maakt einde aan Beverse heerschappij op Freethiel

SK Beveren heeft vrijdagavond zijn eerste thuisnederlaag van het seizoen geleden. Na een negen op ...

31
31
Flames morsen met kansen, maar zetten stap richting WK

De Red Flames hebben vrijdagavond een nieuwe stap gezet richting kwalificatie voor het WK. In hun ...

45
45
Dender voorlopig op kop in 1B, ook Eupen blijft meedraaien

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend weer gevoetbald na de interlandbreak. Op de ...

41
41
Beale is opvallend hard voor revelatie Essevee

Na zeven speeldagen herbergt de Jupiler Pro League al enkele aangename verrassingen. Charleroi is de ...

49
49
'Woekerwinst van 30 miljoen lonkt voor Union'

Geen ploeg die de voorbije jaren zo'n indrukwekkend transferbeleid voerde als Union. De Brusselaars ...

59
59
Charleroi slaat fraaie slag: volgende revelatie verlengt

Het wordt dit weekend in de Jupiler Pro League onder meer uitkijken of Charleroi zal kunnen blijven ...

3
3
Jaecques doet ambities Antwerp en Vandenhaute uit de doeken

Bij Antwerp is er in de zomer een nieuw tijdperk begonnen. Vrijwel de hele voorbereiding op het ...

153
153
Vanderbiest geeft hét recept voor wederopstanding Mechelen

Nu de Jupiler Pro League weer op gang komt, zullen ze bij KV Mechelen liefst zo snel mogelijk uit de ...

67
67
‘Schandaal kost City Haaland: recordtransfer ligt klaar’

Erling Haaland kan in 2027 voor de duurste transfer ooit zorgen. Het schuldig verdict tegen ...

146
146
Hubert met handen in haar: ziekenboeg Union puilt uit

De Jupiler Pro League wordt dit weekend weer afgetrapt. Op de achtste speeldag verdedigt Union zijn ...

73
73
Rode Duivels treffen in november nieuwe bondscoach

De Rode Duivels zullen toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op hun start in de ...

97
97
Vannieuwkerke huivert: Geldkraan definitief toegedraaid?

Karl Vannieuwkerke kreeg zopas een zware shock te verwerken. De veelzijdige presentator is betrokken ...

75
75
'Genk en Club Brugge mogen fluiten naar toptarget'

De wintermercato is nog ver weg, maar achter de schermen wordt er uiteraard niet stilgezeten in de ...

173
173
De Mil deelt ook goed nieuws uit ziekenboeg AA Gent

Na zeven speeldagen is AA Gent samen met Union de fiere leider in onze competitie. Om verder te gaan ...

69
69
Ronaldo haalt snoeihard uit: "Hij moet stoppen met botox!"

Cristiano Ronaldo laat opnieuw van zich horen, en dat doet hij op een manier die voor de nodige ...

104
104
Alderweireld viert comeback: Antwerp maakt fans al warm

Er waait sinds kort een frisse wind bij Antwerp, waar Wouter Vandenhaute het roer overnam van Paul ...

201
201
Leko hakt knopen door: zomeraanwinsten Club vallen af

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij La Louvière, waar het vorig seizoen nog verrassend ...

294
294
Thorup klopt op tafel: crisisstemming bij KRC Genk

De competitiestart verliep niet van een leien dakje bij KRC Genk, dat na zeven speeldagen amper ...

250
250
Leko dropt hint: onuitgegeven opstelling Club Brugge?

Club Brugge hervat de competitie met een bezoek aan La Louvière. Op papier is de ...

360
360
Compper grijpt in: Antwerp verrast met nieuwe kapitein

Na vier nederlagen op rij kwam de interlandbreak niet ongelegen voor Antwerp, dat zondag in Westerlo ...

149
149
Schrijnend verhaal Zinho Vanheusden: "Het is genoeg geweest"

Jarenlang bleef Zinho Vanheusden vechten om zijn droom als profvoetballer niet op te geven. Achter ...

137
137
De Mil vloekt bij KAA Gent: “Ongelooflijk jammerlijke zaak”

KAA Gent neemt het na een lange interlandbreak op tegen Zulte Waregem. De Buffalo’s zagen ...

102
102

Meer sportnieuws