TRANSFERUURTJE: 'Monsterbedrag voor Boniface, Rode Duivel naar Chelsea'

966 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Monsterbedrag voor Boniface, Rode Duivel naar Chelsea'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal komt steeds dichterbij. Maar heel wat ploegen zijn ook al druk in de weer met hun transferplannen voor komende zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u dat belangrijkste transfernieuws in het TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

Jupiler Pro League


De transfer van Victor Boniface was een schot in de roos bij Union SG. Vooral in de Europa League speelde de Nigeriaan zich in de kijker met zes goals. Hij werd al gelinkt aan onder meer Napoli, AC Milan, Lazio en RB Leipzig. Een transfer in de zomer lijkt onafwendbaar, maar daar zal wel een duizelingwekkende transfersom tegenover moeten staan. CEO Philippe Bormans liet bij Het Laatst Nieuws immers weten dat 15 miljoen euro niet genoeg zal zijn voor Boniface.

Volgens Portal Cruzeiro heeft Club Brugge zijn zinnen gezet op Ruan Santos. Ruan Santos is een 19-jarige centrale verdediger die op dit moment actief is bij het Braziliaanse Cruzeiro. Daar kwam hij momenteel nog maar tot één optreden in de hoofdmacht, en moet hij zich vooral tevreden stellen met een plaats bij de beloften van de Braziliaanse topclub.

KRC Genk zou zijn eerste aanwinst voor volgend seizoen al beet hebben. In de loop van de week was al bekend geraakt dat de Limburgers werk maakten van de komst van Joris Kayembe, die volgend seizoen op de linksachter de concurrentie aan moet gaan met Gerardo Arteaga. Zowel Het Laatste Nieuws als Sudpresse verzekeren nu dat de overgang in kannen en kruiken is. Kayembe zal in de Cegeka Arena een contract voor drie seizoenen tekenen, met optie op een vierde jaar.

Anderlecht-Online weet dat Anderlecht maar liefst drie talenten wegkaapt bij aartsrivaal Standard. Linksachter Dia Saliou en linksbuiten Ojea Cobellia Noa verlaten de Académie van Standard om hun opleiding bij Anderlecht verder te zetten. Hun voorbeeld wordt ook gevolgd door Aaron Wiggers, een 15-jarige rechterflankaanvaller.

Volgens Nigeriaanse media tonen Anderlecht en AA Gent interesse in de 16-jarige Yahaya Lawali (Mahanaim FC), die de voorbije maand grote indruk maakte op de Africa Cup U17. Hij werd er in vier wedstrijden twee keer verkozen tot Man van de Match, gaf drie assists en werd zo verkozen in het beste elftal van de groepsfase van het toernooi. Er is nu al bijzonder zware concurrentie. Vanuit Frankrijk azen RC Lens, Olympique Lyon en Strasbourg ook op zijn handtekening, terwijl er vanuit Spanje interesse is van Sevilla en zelfs van FC Barcelona.

Volgens Het Laatste Nieuws is de eerste aanwinst voor AA Gent al bijna volledig in kannen en kruiken. Zoals verwacht legt Keegan Jelacic volgende week namelijk zijn medische testen af, om vervolgens zijn kribbel te zetten onder een meerjarig contract bij de Gentenaars. De 20-jarige Australiër brak dit seizoen in zijn thuisland door bij Perth Glory, waar hij goed was voor twee doelpunten en vier assists.

Zulte Waregem wil een aantal sterkhouders dolgraag aan boord houden. Essevee wil graag Jelle Vossen, einde contract, langer aan zich binden. In de Challenger Pro League zou hij bij een dominant Zulte Waregem wel eens héél belangrijk kunnen worden. Zulte Waregem hoopt Ruud Vormer, einde contract bij Club Brugge, ook te overtuigen. Die liet wel al verstaan dat hij graag in de Jupiler Pro League wil spelen.

Op een officiële mededeling van KV Mechelen is het nog even wachten, maar Gazet van Antwerpen weet alvast dat het aflopend contract van Lucas Bijker niet meer wordt verlengd. Die knoop hakte Malinwa, dat de markt al een tijdje aan het verkennen is op zoek naar een nieuwe linksachter voor volgend seizoen, volgens de krant zopas onherroepelijk door.

Buitenland


AC Milan staat op het punt om een stevige concurrent voor Charles De Ketelaere te halen. Volgens journalist Daniele Longo winnen ze immers de strijd om Daichi Kamada. De 26-jarige Japanner speelde in het seizoen 2018/19 nog voor STVV en maakte de voorbije jaren indruk bij Eintracht Frankfurt, waar hij straks transfervrij vertrekt. Milan zou al een princiepsakkoord hebben met Kamada, die in Milaan 3 miljoen euro per jaar kan verdienen.

Mauricio Pochettino zou als nieuwe Chelsea-coach meteen enkele veranderingen willen doorvoeren bij de Blues. Volgens de Engelse journalist, Ben Jacobs, staat er ook een Rode Duivel op zijn lijstje te pronken, niemand minder dan Romeo Lavia. De jongeling van Southampton brak dit seizoen door bij de Engelse staartploeg, en lokte inmiddels de interesse van zowat élke Engelse topclub.

Volgens Fichajes zou Donny Van De Beek op dit moment zijn aangeboden bij diverse ploegen uit de Serie A en Bundesliga. Over welke clubs het specifiek gaat, is nog niet duidelijk. De ‘wanhoopsdaad’ van United om Van De Beek zelf te gaan aanbieden bij diverse clubs is misschien een mooie kans voor enkele Belgische topclubs. Gezien het gigantische loon van Van De Beek bij Man United lijkt het echter niet opportuun om te gaan aannemen dat er ook maar eender welke Belgische club een poging zal gaan wagen om de Nederlander definitief aan te trekken. Wat wel tot de opties kan behoren is een eventuele uitleenbeurt.

Volgens Fichajes zou Chelsea in januari een bod neergelegd hebben bij AC Milan voor Rafael Leao. Zo zouden de Blues een relatief klein bedrag geboden hebben voor de Portugese flankspeler, én voegden ze ook Hakim Ziyech en Christian Pulisic toe aan de deal. Een bod dat door Milan onmiddellijk van tafel werd geveegd, en zelfs aanzien werd als ‘ronduit belachelijk’. Ondertussen weet Fabrizio Romano overigens dat Leao binnenkort zijn contract toch zal verlengen bij de Italiaanse topclub.

Hoeveel zal Boniface opbrengen?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

65
65
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

33
33
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

28
28
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

67
67
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

157
157
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

67
67
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

155
155
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

412
412
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

98
98
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

509
509
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

300
300
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

637
637
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

158
158
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

400
400
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

180
180
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

74
74
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

117
117
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

112
112
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

294
294
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

318
318
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

445
445
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

485
485
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

502
502
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

178
178
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

216
216
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

88
88

Meer sportnieuws