TRANSFERUURTJE: 'Monsterbedrag voor Boniface, Rode Duivel naar Chelsea'

door
TRANSFERUURTJE: 'Monsterbedrag voor Boniface, Rode Duivel naar Chelsea'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal komt steeds dichterbij. Maar heel wat ploegen zijn ook al druk in de weer met hun transferplannen voor komende zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u dat belangrijkste transfernieuws in het TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Jupiler Pro League


De transfer van Victor Boniface was een schot in de roos bij Union SG. Vooral in de Europa League speelde de Nigeriaan zich in de kijker met zes goals. Hij werd al gelinkt aan onder meer Napoli, AC Milan, Lazio en RB Leipzig. Een transfer in de zomer lijkt onafwendbaar, maar daar zal wel een duizelingwekkende transfersom tegenover moeten staan. CEO Philippe Bormans liet bij Het Laatst Nieuws immers weten dat 15 miljoen euro niet genoeg zal zijn voor Boniface.

Volgens Portal Cruzeiro heeft Club Brugge zijn zinnen gezet op Ruan Santos. Ruan Santos is een 19-jarige centrale verdediger die op dit moment actief is bij het Braziliaanse Cruzeiro. Daar kwam hij momenteel nog maar tot één optreden in de hoofdmacht, en moet hij zich vooral tevreden stellen met een plaats bij de beloften van de Braziliaanse topclub.

KRC Genk zou zijn eerste aanwinst voor volgend seizoen al beet hebben. In de loop van de week was al bekend geraakt dat de Limburgers werk maakten van de komst van Joris Kayembe, die volgend seizoen op de linksachter de concurrentie aan moet gaan met Gerardo Arteaga. Zowel Het Laatste Nieuws als Sudpresse verzekeren nu dat de overgang in kannen en kruiken is. Kayembe zal in de Cegeka Arena een contract voor drie seizoenen tekenen, met optie op een vierde jaar.

Anderlecht-Online weet dat Anderlecht maar liefst drie talenten wegkaapt bij aartsrivaal Standard. Linksachter Dia Saliou en linksbuiten Ojea Cobellia Noa verlaten de Académie van Standard om hun opleiding bij Anderlecht verder te zetten. Hun voorbeeld wordt ook gevolgd door Aaron Wiggers, een 15-jarige rechterflankaanvaller.

Volgens Nigeriaanse media tonen Anderlecht en AA Gent interesse in de 16-jarige Yahaya Lawali (Mahanaim FC), die de voorbije maand grote indruk maakte op de Africa Cup U17. Hij werd er in vier wedstrijden twee keer verkozen tot Man van de Match, gaf drie assists en werd zo verkozen in het beste elftal van de groepsfase van het toernooi. Er is nu al bijzonder zware concurrentie. Vanuit Frankrijk azen RC Lens, Olympique Lyon en Strasbourg ook op zijn handtekening, terwijl er vanuit Spanje interesse is van Sevilla en zelfs van FC Barcelona.

Volgens Het Laatste Nieuws is de eerste aanwinst voor AA Gent al bijna volledig in kannen en kruiken. Zoals verwacht legt Keegan Jelacic volgende week namelijk zijn medische testen af, om vervolgens zijn kribbel te zetten onder een meerjarig contract bij de Gentenaars. De 20-jarige Australiër brak dit seizoen in zijn thuisland door bij Perth Glory, waar hij goed was voor twee doelpunten en vier assists.

Zulte Waregem wil een aantal sterkhouders dolgraag aan boord houden. Essevee wil graag Jelle Vossen, einde contract, langer aan zich binden. In de Challenger Pro League zou hij bij een dominant Zulte Waregem wel eens héél belangrijk kunnen worden. Zulte Waregem hoopt Ruud Vormer, einde contract bij Club Brugge, ook te overtuigen. Die liet wel al verstaan dat hij graag in de Jupiler Pro League wil spelen.

Op een officiële mededeling van KV Mechelen is het nog even wachten, maar Gazet van Antwerpen weet alvast dat het aflopend contract van Lucas Bijker niet meer wordt verlengd. Die knoop hakte Malinwa, dat de markt al een tijdje aan het verkennen is op zoek naar een nieuwe linksachter voor volgend seizoen, volgens de krant zopas onherroepelijk door.

Buitenland


AC Milan staat op het punt om een stevige concurrent voor Charles De Ketelaere te halen. Volgens journalist Daniele Longo winnen ze immers de strijd om Daichi Kamada. De 26-jarige Japanner speelde in het seizoen 2018/19 nog voor STVV en maakte de voorbije jaren indruk bij Eintracht Frankfurt, waar hij straks transfervrij vertrekt. Milan zou al een princiepsakkoord hebben met Kamada, die in Milaan 3 miljoen euro per jaar kan verdienen.

Mauricio Pochettino zou als nieuwe Chelsea-coach meteen enkele veranderingen willen doorvoeren bij de Blues. Volgens de Engelse journalist, Ben Jacobs, staat er ook een Rode Duivel op zijn lijstje te pronken, niemand minder dan Romeo Lavia. De jongeling van Southampton brak dit seizoen door bij de Engelse staartploeg, en lokte inmiddels de interesse van zowat élke Engelse topclub.

Volgens Fichajes zou Donny Van De Beek op dit moment zijn aangeboden bij diverse ploegen uit de Serie A en Bundesliga. Over welke clubs het specifiek gaat, is nog niet duidelijk. De ‘wanhoopsdaad’ van United om Van De Beek zelf te gaan aanbieden bij diverse clubs is misschien een mooie kans voor enkele Belgische topclubs. Gezien het gigantische loon van Van De Beek bij Man United lijkt het echter niet opportuun om te gaan aannemen dat er ook maar eender welke Belgische club een poging zal gaan wagen om de Nederlander definitief aan te trekken. Wat wel tot de opties kan behoren is een eventuele uitleenbeurt.

Volgens Fichajes zou Chelsea in januari een bod neergelegd hebben bij AC Milan voor Rafael Leao. Zo zouden de Blues een relatief klein bedrag geboden hebben voor de Portugese flankspeler, én voegden ze ook Hakim Ziyech en Christian Pulisic toe aan de deal. Een bod dat door Milan onmiddellijk van tafel werd geveegd, en zelfs aanzien werd als ‘ronduit belachelijk’. Ondertussen weet Fabrizio Romano overigens dat Leao binnenkort zijn contract toch zal verlengen bij de Italiaanse topclub.

Hoeveel zal Boniface opbrengen?

Meest recent

Code rood voor Pro League: ultieme deadline bekend

Na veel vijven en zessen keurde de Pro League eerder deze week een wijziging aan de quota voor ...

3
3
Club Brugge zkt. keeper: 10 opvolgers voor Mignolet

Nog één keer knallen in de play-offs, om dan door de grote poort te vertrekken. Dat ...

44
44
Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

501
501
Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

98
98
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

47
47
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

46
46
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

36
36
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

604
604
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

263
263
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

106
106
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

421
421
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

139
139
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

210
210
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

189
189
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

152
152
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

102
102
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

110
110
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

121
121
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

71
71
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

319
319
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

88
88
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

153
153
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

155
155
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

544
544
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

382
382

Meer sportnieuws