TRANSFERUURTJE: 'Monsterbedrag voor Boniface, Rode Duivel naar Chelsea'

966
TRANSFERUURTJE: 'Monsterbedrag voor Boniface, Rode Duivel naar Chelsea'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal komt steeds dichterbij. Maar heel wat ploegen zijn ook al druk in de weer met hun transferplannen voor komende zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u dat belangrijkste transfernieuws in het TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Voetbalbond kondigt aanduidingen refs speeldag 10 aan

Jupiler Pro League


De transfer van Victor Boniface was een schot in de roos bij Union SG. Vooral in de Europa League speelde de Nigeriaan zich in de kijker met zes goals. Hij werd al gelinkt aan onder meer Napoli, AC Milan, Lazio en RB Leipzig. Een transfer in de zomer lijkt onafwendbaar, maar daar zal wel een duizelingwekkende transfersom tegenover moeten staan. CEO Philippe Bormans liet bij Het Laatst Nieuws immers weten dat 15 miljoen euro niet genoeg zal zijn voor Boniface.

Volgens Portal Cruzeiro heeft Club Brugge zijn zinnen gezet op Ruan Santos. Ruan Santos is een 19-jarige centrale verdediger die op dit moment actief is bij het Braziliaanse Cruzeiro. Daar kwam hij momenteel nog maar tot één optreden in de hoofdmacht, en moet hij zich vooral tevreden stellen met een plaats bij de beloften van de Braziliaanse topclub.

KRC Genk zou zijn eerste aanwinst voor volgend seizoen al beet hebben. In de loop van de week was al bekend geraakt dat de Limburgers werk maakten van de komst van Joris Kayembe, die volgend seizoen op de linksachter de concurrentie aan moet gaan met Gerardo Arteaga. Zowel Het Laatste Nieuws als Sudpresse verzekeren nu dat de overgang in kannen en kruiken is. Kayembe zal in de Cegeka Arena een contract voor drie seizoenen tekenen, met optie op een vierde jaar.

Anderlecht-Online weet dat Anderlecht maar liefst drie talenten wegkaapt bij aartsrivaal Standard. Linksachter Dia Saliou en linksbuiten Ojea Cobellia Noa verlaten de Académie van Standard om hun opleiding bij Anderlecht verder te zetten. Hun voorbeeld wordt ook gevolgd door Aaron Wiggers, een 15-jarige rechterflankaanvaller.

Volgens Nigeriaanse media tonen Anderlecht en AA Gent interesse in de 16-jarige Yahaya Lawali (Mahanaim FC), die de voorbije maand grote indruk maakte op de Africa Cup U17. Hij werd er in vier wedstrijden twee keer verkozen tot Man van de Match, gaf drie assists en werd zo verkozen in het beste elftal van de groepsfase van het toernooi. Er is nu al bijzonder zware concurrentie. Vanuit Frankrijk azen RC Lens, Olympique Lyon en Strasbourg ook op zijn handtekening, terwijl er vanuit Spanje interesse is van Sevilla en zelfs van FC Barcelona.

Volgens Het Laatste Nieuws is de eerste aanwinst voor AA Gent al bijna volledig in kannen en kruiken. Zoals verwacht legt Keegan Jelacic volgende week namelijk zijn medische testen af, om vervolgens zijn kribbel te zetten onder een meerjarig contract bij de Gentenaars. De 20-jarige Australiër brak dit seizoen in zijn thuisland door bij Perth Glory, waar hij goed was voor twee doelpunten en vier assists.

Zulte Waregem wil een aantal sterkhouders dolgraag aan boord houden. Essevee wil graag Jelle Vossen, einde contract, langer aan zich binden. In de Challenger Pro League zou hij bij een dominant Zulte Waregem wel eens héél belangrijk kunnen worden. Zulte Waregem hoopt Ruud Vormer, einde contract bij Club Brugge, ook te overtuigen. Die liet wel al verstaan dat hij graag in de Jupiler Pro League wil spelen.

Op een officiële mededeling van KV Mechelen is het nog even wachten, maar Gazet van Antwerpen weet alvast dat het aflopend contract van Lucas Bijker niet meer wordt verlengd. Die knoop hakte Malinwa, dat de markt al een tijdje aan het verkennen is op zoek naar een nieuwe linksachter voor volgend seizoen, volgens de krant zopas onherroepelijk door.

Buitenland


AC Milan staat op het punt om een stevige concurrent voor Charles De Ketelaere te halen. Volgens journalist Daniele Longo winnen ze immers de strijd om Daichi Kamada. De 26-jarige Japanner speelde in het seizoen 2018/19 nog voor STVV en maakte de voorbije jaren indruk bij Eintracht Frankfurt, waar hij straks transfervrij vertrekt. Milan zou al een princiepsakkoord hebben met Kamada, die in Milaan 3 miljoen euro per jaar kan verdienen.

Mauricio Pochettino zou als nieuwe Chelsea-coach meteen enkele veranderingen willen doorvoeren bij de Blues. Volgens de Engelse journalist, Ben Jacobs, staat er ook een Rode Duivel op zijn lijstje te pronken, niemand minder dan Romeo Lavia. De jongeling van Southampton brak dit seizoen door bij de Engelse staartploeg, en lokte inmiddels de interesse van zowat élke Engelse topclub.

Volgens Fichajes zou Donny Van De Beek op dit moment zijn aangeboden bij diverse ploegen uit de Serie A en Bundesliga. Over welke clubs het specifiek gaat, is nog niet duidelijk. De ‘wanhoopsdaad’ van United om Van De Beek zelf te gaan aanbieden bij diverse clubs is misschien een mooie kans voor enkele Belgische topclubs. Gezien het gigantische loon van Van De Beek bij Man United lijkt het echter niet opportuun om te gaan aannemen dat er ook maar eender welke Belgische club een poging zal gaan wagen om de Nederlander definitief aan te trekken. Wat wel tot de opties kan behoren is een eventuele uitleenbeurt.

Volgens Fichajes zou Chelsea in januari een bod neergelegd hebben bij AC Milan voor Rafael Leao. Zo zouden de Blues een relatief klein bedrag geboden hebben voor de Portugese flankspeler, én voegden ze ook Hakim Ziyech en Christian Pulisic toe aan de deal. Een bod dat door Milan onmiddellijk van tafel werd geveegd, en zelfs aanzien werd als ‘ronduit belachelijk’. Ondertussen weet Fabrizio Romano overigens dat Leao binnenkort zijn contract toch zal verlengen bij de Italiaanse topclub.

Hoeveel zal Boniface opbrengen?

Meest recent

Stroeykens breekt de stilte na eerste goal in meer dan jaar

Er stond voor Anderlecht enorm veel druk op de wedstrijd tegen Westerlo, nadat het vorige week met ...

49
49
Moreira schittert in Milanese derby, Barça haalt zwaar uit

Twee weken voor de Rode Duivels weer aan de bak moeten, heeft Diego Moreira een stevig statement ...

28
28
Anderlecht bezweert crisis, Union houdt met 10 stand

Het is een uitstekende zaterdagavond geworden voor de Brusselse clubs. Anderlecht zorgde ervoor dat ...

73
73
Sporting Hasselt klopt NXT op valreep na doelpuntenfestijn

In de slotwedstrijd van zaterdagavond in de Challenger Pro League zjin de supporters verwend. Club ...

42
42
Euvrard doet pijnlijke vaststelling over zijn eigen spelers

Standard heeft zaterdag de kans laten liggen om zich te herpakken. Het maakte wel een einde aan zijn ...

51
51
'Club Brugge krijgt cruciale update over transfer Forbs'

Club Brugge zal wellicht niet uitkijken naar de wintermercato, want dan zal het moeten knokken om ...

111
111
'AA Gent houdt hart vast: Burgess lang out?'

Voor AA Gent loopt het seizoen tot dusver best lekker. Een mindere week met een bekeruitschakeling ...

131
131
Van Handenhoven geeft verklaring voor rode kaart Vanderbiest

KV Mechelen lijkt na een lastig seizoensbegin weer recht te krabbelen. Het pakte zaterdag zijn ...

48
48
Oude bekende van Anderlecht nekt Kompany's Bayern

Vincent Kompany moest de topper tegen Borussia Dortmund nog volgen vanop zijn ziekbed en zag dat ...

89
89
Standard wint wéér niet: Kortrijk pakt eindelijk weer punt

Na vier opeenvolgende nederlagen kreeg Standard een uitgelezen kans om weer aan te knopen met de ...

45
45
Bruno voert vijf wissels door bij Anderlecht

RSC Anderlecht ontvangt KVC Westerlo. De Brusselaars moeten flink aan de bak, want bij een nieuwe ...

167
167
Heynen en Thorup benoemen pijnpunt na nederlaag

KRC Genk is weer bij af. De Limburgers verloren met 1-0 van KV Mechelen en dat is alweer duur ...

167
167
JPL-trainersontslag op til? "Ik ben ook niet dom"

De druk op Cercle Brugge-coach Lars Friis neemt stilaan ondraaglijke proporties aan. Met amper 3 op ...

138
138
Standard krijgt speler terug na lange lijdensweg

Dimitri Lavalée heeft eindelijk opnieuw minuten kunnen maken bij Standard. Na een lange ...

20
20
Charleroi wil revanche: "Er zijn geen excuses"

De 3-0-nederlaag bij Antwerp is hard aangekomen bij Sporting Charleroi. Na een veelbelovende start ...

6
6
‘Anderlecht dumpt miljoenenflop: titelheld op komst’

Miljoenen betaald, geen enkele goal en zondag negentig minuten op de bank: Oliver Antman zit in een ...

195
195
De Cuyper bepalend in stunt tegen Manchester City

In de Premier League begonnen er om 16u vijf duels. Het was vooral uitkijken naar Manchester City ...

81
81
KV Mechelen stuurt KRC Genk met kater terug naar Limburg

KRC Genk hoopte na drie zeges op rij tegen KV Mechelen de vierde opeenvolgende overwinning te ...

65
65
Nusa en El Khannouss schitteren in de Bundesliga

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vijf duels op het programma. Zo kwamen onder meer Bayer ...

24
24
Tresoldi schrijft geschiedenis bij Club Brugge

Nicolo Tresoldi scoorde gisteren nog maar eens tegen Zulte Waregem. De aanvaller is bezig aan een ...

331
331
Anderlecht-fans laten zich horen na woorden Coucke en Bornauw

Anderlecht is al jaren op zoek naar stabiliteit. Onder Marc Coucke kwam die er nog niet. Die vond ...

122
122
Van der Elst ziet nieuw fenomeen opstaan bij Union SG

Relebohile Mofokeng heeft nog maar net zijn strepen verdiend bij Union SG, maar de Zuid-Afrikaan ...

73
73
Exit Carrick: Chelsea duwt Manchester United kopje onder

Manchester United verkeert in een ongezien grote crisis. Ze gingen vandaag ook onderuit op het veld ...

94
94
Coucke gaat los over Anderlecht, tot één onthulling iedereen wegblaast

Marc Coucke is een man van vele werelden. In Happy Hour, de VTM-talkshow van Ruben Van Gucht, sprak ...

80
80
Degryse helpt Bruno: deze elf moeten spelen

RSC Anderlecht speelt vanavond tegen KVC Westerlo. Er is veel kritiek op Vitor Bruno. Voormalig ...

191
191

Meer sportnieuws