TRANSFERUURTJE: 'Monsterbedrag voor Boniface, Rode Duivel naar Chelsea'

966 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Monsterbedrag voor Boniface, Rode Duivel naar Chelsea'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal komt steeds dichterbij. Maar heel wat ploegen zijn ook al druk in de weer met hun transferplannen voor komende zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u dat belangrijkste transfernieuws in het TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club houdt been stijf, mokerslag Anderlecht’

Jupiler Pro League


De transfer van Victor Boniface was een schot in de roos bij Union SG. Vooral in de Europa League speelde de Nigeriaan zich in de kijker met zes goals. Hij werd al gelinkt aan onder meer Napoli, AC Milan, Lazio en RB Leipzig. Een transfer in de zomer lijkt onafwendbaar, maar daar zal wel een duizelingwekkende transfersom tegenover moeten staan. CEO Philippe Bormans liet bij Het Laatst Nieuws immers weten dat 15 miljoen euro niet genoeg zal zijn voor Boniface.

Volgens Portal Cruzeiro heeft Club Brugge zijn zinnen gezet op Ruan Santos. Ruan Santos is een 19-jarige centrale verdediger die op dit moment actief is bij het Braziliaanse Cruzeiro. Daar kwam hij momenteel nog maar tot één optreden in de hoofdmacht, en moet hij zich vooral tevreden stellen met een plaats bij de beloften van de Braziliaanse topclub.

KRC Genk zou zijn eerste aanwinst voor volgend seizoen al beet hebben. In de loop van de week was al bekend geraakt dat de Limburgers werk maakten van de komst van Joris Kayembe, die volgend seizoen op de linksachter de concurrentie aan moet gaan met Gerardo Arteaga. Zowel Het Laatste Nieuws als Sudpresse verzekeren nu dat de overgang in kannen en kruiken is. Kayembe zal in de Cegeka Arena een contract voor drie seizoenen tekenen, met optie op een vierde jaar.

Anderlecht-Online weet dat Anderlecht maar liefst drie talenten wegkaapt bij aartsrivaal Standard. Linksachter Dia Saliou en linksbuiten Ojea Cobellia Noa verlaten de Académie van Standard om hun opleiding bij Anderlecht verder te zetten. Hun voorbeeld wordt ook gevolgd door Aaron Wiggers, een 15-jarige rechterflankaanvaller.

Volgens Nigeriaanse media tonen Anderlecht en AA Gent interesse in de 16-jarige Yahaya Lawali (Mahanaim FC), die de voorbije maand grote indruk maakte op de Africa Cup U17. Hij werd er in vier wedstrijden twee keer verkozen tot Man van de Match, gaf drie assists en werd zo verkozen in het beste elftal van de groepsfase van het toernooi. Er is nu al bijzonder zware concurrentie. Vanuit Frankrijk azen RC Lens, Olympique Lyon en Strasbourg ook op zijn handtekening, terwijl er vanuit Spanje interesse is van Sevilla en zelfs van FC Barcelona.

Volgens Het Laatste Nieuws is de eerste aanwinst voor AA Gent al bijna volledig in kannen en kruiken. Zoals verwacht legt Keegan Jelacic volgende week namelijk zijn medische testen af, om vervolgens zijn kribbel te zetten onder een meerjarig contract bij de Gentenaars. De 20-jarige Australiër brak dit seizoen in zijn thuisland door bij Perth Glory, waar hij goed was voor twee doelpunten en vier assists.

Zulte Waregem wil een aantal sterkhouders dolgraag aan boord houden. Essevee wil graag Jelle Vossen, einde contract, langer aan zich binden. In de Challenger Pro League zou hij bij een dominant Zulte Waregem wel eens héél belangrijk kunnen worden. Zulte Waregem hoopt Ruud Vormer, einde contract bij Club Brugge, ook te overtuigen. Die liet wel al verstaan dat hij graag in de Jupiler Pro League wil spelen.

Op een officiële mededeling van KV Mechelen is het nog even wachten, maar Gazet van Antwerpen weet alvast dat het aflopend contract van Lucas Bijker niet meer wordt verlengd. Die knoop hakte Malinwa, dat de markt al een tijdje aan het verkennen is op zoek naar een nieuwe linksachter voor volgend seizoen, volgens de krant zopas onherroepelijk door.

Buitenland


AC Milan staat op het punt om een stevige concurrent voor Charles De Ketelaere te halen. Volgens journalist Daniele Longo winnen ze immers de strijd om Daichi Kamada. De 26-jarige Japanner speelde in het seizoen 2018/19 nog voor STVV en maakte de voorbije jaren indruk bij Eintracht Frankfurt, waar hij straks transfervrij vertrekt. Milan zou al een princiepsakkoord hebben met Kamada, die in Milaan 3 miljoen euro per jaar kan verdienen.

Mauricio Pochettino zou als nieuwe Chelsea-coach meteen enkele veranderingen willen doorvoeren bij de Blues. Volgens de Engelse journalist, Ben Jacobs, staat er ook een Rode Duivel op zijn lijstje te pronken, niemand minder dan Romeo Lavia. De jongeling van Southampton brak dit seizoen door bij de Engelse staartploeg, en lokte inmiddels de interesse van zowat élke Engelse topclub.

Volgens Fichajes zou Donny Van De Beek op dit moment zijn aangeboden bij diverse ploegen uit de Serie A en Bundesliga. Over welke clubs het specifiek gaat, is nog niet duidelijk. De ‘wanhoopsdaad’ van United om Van De Beek zelf te gaan aanbieden bij diverse clubs is misschien een mooie kans voor enkele Belgische topclubs. Gezien het gigantische loon van Van De Beek bij Man United lijkt het echter niet opportuun om te gaan aannemen dat er ook maar eender welke Belgische club een poging zal gaan wagen om de Nederlander definitief aan te trekken. Wat wel tot de opties kan behoren is een eventuele uitleenbeurt.

Volgens Fichajes zou Chelsea in januari een bod neergelegd hebben bij AC Milan voor Rafael Leao. Zo zouden de Blues een relatief klein bedrag geboden hebben voor de Portugese flankspeler, én voegden ze ook Hakim Ziyech en Christian Pulisic toe aan de deal. Een bod dat door Milan onmiddellijk van tafel werd geveegd, en zelfs aanzien werd als ‘ronduit belachelijk’. Ondertussen weet Fabrizio Romano overigens dat Leao binnenkort zijn contract toch zal verlengen bij de Italiaanse topclub.

Hoeveel zal Boniface opbrengen?

Meest recent

Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

11
11
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

107
107
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

179
179
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

87
87
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

63
63
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

61
61
WK-speech gaat viraal: Van der Bruggen haalt zwaar uit

Het WK heeft al voor enkele opvallende momenten gezorgd. Bij Tunesië werd bondscoach Lamouchi ...

11
11
Rigaux verblijdt Feyenoord met Belgische knaltransfer

Devy Rigaux trok de deur van Club Brugge achter zich dicht om een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

93
93
‘Anderlecht gaat plots voor absolute stunttransfer’

RSC Anderlecht wil weer hoog mikken en dat is ook te zien aan de transfergeruchten op de ...

419
419
Hans Vanaken zorgt voor totaal ongeloof bij VRT-gezicht

Op een WK waar de spotlights vooral naar de grote sterren gaan, kreeg Hans Vanaken onverwacht een ...

253
253
Ambitieus Standard plukt Club Brugge-pion officieel weg

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan. De Rouches willen weer ...

172
172
Borguet jubelt: Anderlecht pakt uit met nieuw toptalent

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Paars-Wit zet elk jaar vol in op de ...

173
173
Speciale gast voor De Bruyne en Lukaku tegen Iran

De tweede wedstrijd van het WK voor de Rode Duivels sluipt dichterbij. België speelde 1-1 ...

46
46
‘Hakimi voor de rechter: verkrachtingszaak ontploft’

Achraf Hakimi is één van de sterspelers van het Marokkaanse nationale elftal en een ...

93
93
‘Anderlecht komt op stoom: vier aanwinsten onderweg’

RSC Anderlecht is onder Antoine Sibierski aan een nieuw hoofdstuk begonnen. Paars-Wit hoopt deze ...

954
954
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt ferm uit, Club slikt dompers’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

507
507
'Club Brugge baalt en loopt nieuwe Nusa mis'

Club Brugge maakt er de laatste jaren een handelsmerk van om piepjonge buitenlandse toptalenten voor ...

215
215
Nainggolan spreekt straffe ambitie voor komend seizoen uit

Alsmaar meer Belgische clubs beginnen aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen. Dat is vooral het ...

72
72
KV Mechelen shopt bij Antwerp: "Ik moest zelf zoeken"

KV Mechelen was één van de aangename verrassingen van het afgelopen seizoen in de ...

308
308
Broos haalt stevig uit naar organisatie en Tsjechië

De groepsfase overleven zal moeilijk worden, maar sowieso moeten Hugo Broos en Zuid-Afrika het WK al ...

99
99
Cercle haalt bekende naam, Westerlo is sterkhouder kwijt

Door het WK zullen de echte toptransfers deze zomer mogelijk wat langer op zich laten wachten, maar ...

117
117
'Club strijdt met PSV om exotisch goudklompje'

Na het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord herschikte Club Brugge zijn sportieve cel, met ...

119
119
Antwerp-flop legt uit waarom het fout liep op Bosuil

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen ronduit een ontgoocheling, want het raakte eigenlijk nooit ...

203
203
Transfer tijdens WK? Raskin spreekt klare taal

Het WK en de transferzomer vallen samen en dat zorgt ervoor dat het voor clubs en spelers vaak ...

48
48
'Club wil wéér shoppen bij ex-team Jashari en Stankovic'

Club Brugge maakte de voorbije jaren grote indruk met zijn transferbeleid. Daarbij valt op dat het ...

167
167

Meer sportnieuws