Prestigetransfer Anderlecht ontaardt in regelrecht fiasco

1608
Prestigetransfer Anderlecht ontaardt in regelrecht fiasco

Twee jaar geleden pakt RSC Anderlecht uit met een prestigieuze transfer. Onder leiding van Vincent Kompany werd Robin Veldman aangetrokken, die indruk had gemaakt in Nederland als een van de meest veelbelovende coaches van het land, vooral in het ontwikkelen van jong talent bij clubs als sc Heerenveen en Ajax Amsterdam. Zijn transfer naar Anderlecht was dan ook een enorme stunt, maar na slechts twee jaar komt er na alle waarschijnlijkheid een vroegtijdig en pijnlijk einde aan dit verhaal.

LEES OOK: Stroeykens breekt de stilte na eerste goal in meer dan jaar

Veldman-toptransfer maakt Anderlecht bijzonder trots

In 2021 zocht Anderlecht naar een nieuwe hoofdcoach voor de U21 nadat Craig Bellamy werd doorgeschoven naar de A-kern als opvolger van de vertrokken assistent-coach Nicolas Frutos. De club had de ambitie om een absolute toptrainer aan te trekken om de kloof tussen de beloften en het eerste elftal zo klein mogelijk te maken. Daarom ging Sporting vol voor Robin Veldman, ondanks het feit dat Ajax hem graag wilde behouden in hun jeugdopleiding De Toekomst.“Het is een eer dat Robin Anderlecht als een volgende stap in zijn carrière ziet”, verklaarde toenmalig CEO Peter Verbeke op de clubwebsite na de aanstelling van Veldman. “Zijn mooie parcours bij een voorbeeldclub als Ajax moet ons helpen naar een nog hoger niveau te gaan.” Anderlecht zag de komst van Veldman als een absolute prestigetransfer, gezien Ajax het grote voorbeeld is op het gebied van jeugdopleiding. Binnenskamers was men dan ook bijzonder trots op de komst van Veldman.


Vincent Kompany-adept

Robin Veldman deed het meteen uitstekend als hoofdcoach van de RSCA Futures. De U21 van Anderlecht presteerde sterk in de Challenger Pro League en kon zich met goed combinatievoetbal handhaven aan de top van het klassement. Dit was geen toeval, aangezien Veldman, een academische coach, dezelfde filosofie deelt als Vincent Kompany, die een van de drijvende krachten was achter de komst van Veldman naar de club. Veldman slaagde erin om zowel trouw te blijven aan de accenten en de filosofie van de jeugdopleiding op Neerpede als om pragmatisch te zijn. Hij zorgde voor een evenwicht tussen zijn aanpak en het tactisch plan van toenmalig Anderlecht-hoofdcoach Felice Mazzu. Na het ontslag van Mazzu begonnen de fans daarom te roepen dat Veldman een kans moest krijgen als hoofdcoach van het eerste elftal.

De moderne Jean Dockx

Robin Veldman is een echte specialist in het opleiden van jonge spelers, wat zijn echte passie is. Hij heeft herhaaldelijk aangegeven dat zijn hart in het jeugdvoetbal ligt en dat hij geen ambitie heeft om hoofdcoach te worden, ondanks dat hij over de vereiste kwaliteiten beschikt. Anderlecht was ook terughoudend om Veldman door te schuiven als nieuwe hoofdcoach, omdat die functie altijd het risico van ontslag met zich meebrengt. De club had juist de intentie om op lange termijn met Veldman samen te werken, vergelijkbaar met de rol van “een moderne Jean Dockx”, zoals Wouter Vandenhaute het verwoordde. Uiteindelijk werd Veldman benoemd tot interim-trainer, maar na de komst van Brian Riemer als nieuwe hoofdcoach bleef Veldman actief als assistent-coach in de staf van het eerste elftal.


De pionnen van Riemer

Het feit dat Robin Veldman zich nu in het eerste elftal bevindt, buiten zijn natuurlijke habitat van het jeugdvoetbal, is een uitdaging voor hem, terwijl de huidige hoofdcoach Brian Riemer de voorkeur geeft aan mensen waarmee hij in het verleden heeft samengewerkt. Of op basis van connecties. Toen Riemer bij Anderlecht arriveerde, was Veldman al aanwezig in de club. Onlangs werd Javier Melchor aangesteld als opvolger van Frank Boeckx. De Spanjaard kwam naar Anderlecht op aanbeveling van Riemer, en hij werd naar verluidt voorgesteld door zijn connecties bij Brentford, waar Riemer eerder werkzaam was.



Jesper Fredberg is momenteel bezig met het samenstellen van de staf voor het komende seizoen. Volgens de informatie van Het Nieuwsblad is het echter verre van zeker dat er een plaats zal zijn voor Robin Veldman in die staf. Hoewel er momenteel nog een goede verstandhouding is tussen beide partijen, wil Veldman voelen dat Brian Riemer en Fredberg vertrouwen in hem hebben. In het buitenland lijkt er wel geloof te zijn in Veldman, aangezien er naar verluidt veel belangstelling heerst voor hem, met zijn voormalige club Ajax Amsterdam als de meest concrete partij. Er wordt ook gesproken over interesse van Europese topclubs.

Moet Veldman bij Anderlecht blijven?

Meest recent

Stroeykens breekt de stilte na eerste goal in meer dan jaar

Er stond voor Anderlecht enorm veel druk op de wedstrijd tegen Westerlo, nadat het vorige week met ...

49
49
Moreira schittert in Milanese derby, Barça haalt zwaar uit

Twee weken voor de Rode Duivels weer aan de bak moeten, heeft Diego Moreira een stevig statement ...

28
28
Anderlecht bezweert crisis, Union houdt met 10 stand

Het is een uitstekende zaterdagavond geworden voor de Brusselse clubs. Anderlecht zorgde ervoor dat ...

73
73
Sporting Hasselt klopt NXT op valreep na doelpuntenfestijn

In de slotwedstrijd van zaterdagavond in de Challenger Pro League zjin de supporters verwend. Club ...

42
42
Euvrard doet pijnlijke vaststelling over zijn eigen spelers

Standard heeft zaterdag de kans laten liggen om zich te herpakken. Het maakte wel een einde aan zijn ...

51
51
'Club Brugge krijgt cruciale update over transfer Forbs'

Club Brugge zal wellicht niet uitkijken naar de wintermercato, want dan zal het moeten knokken om ...

111
111
'AA Gent houdt hart vast: Burgess lang out?'

Voor AA Gent loopt het seizoen tot dusver best lekker. Een mindere week met een bekeruitschakeling ...

131
131
Van Handenhoven geeft verklaring voor rode kaart Vanderbiest

KV Mechelen lijkt na een lastig seizoensbegin weer recht te krabbelen. Het pakte zaterdag zijn ...

48
48
Oude bekende van Anderlecht nekt Kompany's Bayern

Vincent Kompany moest de topper tegen Borussia Dortmund nog volgen vanop zijn ziekbed en zag dat ...

89
89
Standard wint wéér niet: Kortrijk pakt eindelijk weer punt

Na vier opeenvolgende nederlagen kreeg Standard een uitgelezen kans om weer aan te knopen met de ...

45
45
Bruno voert vijf wissels door bij Anderlecht

RSC Anderlecht ontvangt KVC Westerlo. De Brusselaars moeten flink aan de bak, want bij een nieuwe ...

167
167
Heynen en Thorup benoemen pijnpunt na nederlaag

KRC Genk is weer bij af. De Limburgers verloren met 1-0 van KV Mechelen en dat is alweer duur ...

167
167
JPL-trainersontslag op til? "Ik ben ook niet dom"

De druk op Cercle Brugge-coach Lars Friis neemt stilaan ondraaglijke proporties aan. Met amper 3 op ...

138
138
Standard krijgt speler terug na lange lijdensweg

Dimitri Lavalée heeft eindelijk opnieuw minuten kunnen maken bij Standard. Na een lange ...

20
20
Charleroi wil revanche: "Er zijn geen excuses"

De 3-0-nederlaag bij Antwerp is hard aangekomen bij Sporting Charleroi. Na een veelbelovende start ...

6
6
‘Anderlecht dumpt miljoenenflop: titelheld op komst’

Miljoenen betaald, geen enkele goal en zondag negentig minuten op de bank: Oliver Antman zit in een ...

194
194
De Cuyper bepalend in stunt tegen Manchester City

In de Premier League begonnen er om 16u vijf duels. Het was vooral uitkijken naar Manchester City ...

81
81
KV Mechelen stuurt KRC Genk met kater terug naar Limburg

KRC Genk hoopte na drie zeges op rij tegen KV Mechelen de vierde opeenvolgende overwinning te ...

65
65
Nusa en El Khannouss schitteren in de Bundesliga

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vijf duels op het programma. Zo kwamen onder meer Bayer ...

24
24
Tresoldi schrijft geschiedenis bij Club Brugge

Nicolo Tresoldi scoorde gisteren nog maar eens tegen Zulte Waregem. De aanvaller is bezig aan een ...

330
330
Anderlecht-fans laten zich horen na woorden Coucke en Bornauw

Anderlecht is al jaren op zoek naar stabiliteit. Onder Marc Coucke kwam die er nog niet. Die vond ...

122
122
Van der Elst ziet nieuw fenomeen opstaan bij Union SG

Relebohile Mofokeng heeft nog maar net zijn strepen verdiend bij Union SG, maar de Zuid-Afrikaan ...

73
73
Exit Carrick: Chelsea duwt Manchester United kopje onder

Manchester United verkeert in een ongezien grote crisis. Ze gingen vandaag ook onderuit op het veld ...

94
94
Coucke gaat los over Anderlecht, tot één onthulling iedereen wegblaast

Marc Coucke is een man van vele werelden. In Happy Hour, de VTM-talkshow van Ruben Van Gucht, sprak ...

80
80
Degryse helpt Bruno: deze elf moeten spelen

RSC Anderlecht speelt vanavond tegen KVC Westerlo. Er is veel kritiek op Vitor Bruno. Voormalig ...

191
191

Meer sportnieuws