Prestigetransfer Anderlecht ontaardt in regelrecht fiasco

1608
Prestigetransfer Anderlecht ontaardt in regelrecht fiasco

Twee jaar geleden pakt RSC Anderlecht uit met een prestigieuze transfer. Onder leiding van Vincent Kompany werd Robin Veldman aangetrokken, die indruk had gemaakt in Nederland als een van de meest veelbelovende coaches van het land, vooral in het ontwikkelen van jong talent bij clubs als sc Heerenveen en Ajax Amsterdam. Zijn transfer naar Anderlecht was dan ook een enorme stunt, maar na slechts twee jaar komt er na alle waarschijnlijkheid een vroegtijdig en pijnlijk einde aan dit verhaal.

LEES OOK: Anderlecht in nesten: Vanhaezebrouck waarschuwt Bruno

Veldman-toptransfer maakt Anderlecht bijzonder trots

In 2021 zocht Anderlecht naar een nieuwe hoofdcoach voor de U21 nadat Craig Bellamy werd doorgeschoven naar de A-kern als opvolger van de vertrokken assistent-coach Nicolas Frutos. De club had de ambitie om een absolute toptrainer aan te trekken om de kloof tussen de beloften en het eerste elftal zo klein mogelijk te maken. Daarom ging Sporting vol voor Robin Veldman, ondanks het feit dat Ajax hem graag wilde behouden in hun jeugdopleiding De Toekomst.“Het is een eer dat Robin Anderlecht als een volgende stap in zijn carrière ziet”, verklaarde toenmalig CEO Peter Verbeke op de clubwebsite na de aanstelling van Veldman. “Zijn mooie parcours bij een voorbeeldclub als Ajax moet ons helpen naar een nog hoger niveau te gaan.” Anderlecht zag de komst van Veldman als een absolute prestigetransfer, gezien Ajax het grote voorbeeld is op het gebied van jeugdopleiding. Binnenskamers was men dan ook bijzonder trots op de komst van Veldman.


Vincent Kompany-adept

Robin Veldman deed het meteen uitstekend als hoofdcoach van de RSCA Futures. De U21 van Anderlecht presteerde sterk in de Challenger Pro League en kon zich met goed combinatievoetbal handhaven aan de top van het klassement. Dit was geen toeval, aangezien Veldman, een academische coach, dezelfde filosofie deelt als Vincent Kompany, die een van de drijvende krachten was achter de komst van Veldman naar de club. Veldman slaagde erin om zowel trouw te blijven aan de accenten en de filosofie van de jeugdopleiding op Neerpede als om pragmatisch te zijn. Hij zorgde voor een evenwicht tussen zijn aanpak en het tactisch plan van toenmalig Anderlecht-hoofdcoach Felice Mazzu. Na het ontslag van Mazzu begonnen de fans daarom te roepen dat Veldman een kans moest krijgen als hoofdcoach van het eerste elftal.

De moderne Jean Dockx

Robin Veldman is een echte specialist in het opleiden van jonge spelers, wat zijn echte passie is. Hij heeft herhaaldelijk aangegeven dat zijn hart in het jeugdvoetbal ligt en dat hij geen ambitie heeft om hoofdcoach te worden, ondanks dat hij over de vereiste kwaliteiten beschikt. Anderlecht was ook terughoudend om Veldman door te schuiven als nieuwe hoofdcoach, omdat die functie altijd het risico van ontslag met zich meebrengt. De club had juist de intentie om op lange termijn met Veldman samen te werken, vergelijkbaar met de rol van “een moderne Jean Dockx”, zoals Wouter Vandenhaute het verwoordde. Uiteindelijk werd Veldman benoemd tot interim-trainer, maar na de komst van Brian Riemer als nieuwe hoofdcoach bleef Veldman actief als assistent-coach in de staf van het eerste elftal.


De pionnen van Riemer

Het feit dat Robin Veldman zich nu in het eerste elftal bevindt, buiten zijn natuurlijke habitat van het jeugdvoetbal, is een uitdaging voor hem, terwijl de huidige hoofdcoach Brian Riemer de voorkeur geeft aan mensen waarmee hij in het verleden heeft samengewerkt. Of op basis van connecties. Toen Riemer bij Anderlecht arriveerde, was Veldman al aanwezig in de club. Onlangs werd Javier Melchor aangesteld als opvolger van Frank Boeckx. De Spanjaard kwam naar Anderlecht op aanbeveling van Riemer, en hij werd naar verluidt voorgesteld door zijn connecties bij Brentford, waar Riemer eerder werkzaam was.



Jesper Fredberg is momenteel bezig met het samenstellen van de staf voor het komende seizoen. Volgens de informatie van Het Nieuwsblad is het echter verre van zeker dat er een plaats zal zijn voor Robin Veldman in die staf. Hoewel er momenteel nog een goede verstandhouding is tussen beide partijen, wil Veldman voelen dat Brian Riemer en Fredberg vertrouwen in hem hebben. In het buitenland lijkt er wel geloof te zijn in Veldman, aangezien er naar verluidt veel belangstelling heerst voor hem, met zijn voormalige club Ajax Amsterdam als de meest concrete partij. Er wordt ook gesproken over interesse van Europese topclubs.

Moet Veldman bij Anderlecht blijven?

Meest recent

Debast krijgt enorme persoonlijke tragedie te verwerken

De Rode Duivels zijn deze week begonnen aan hun voorbereiding op de nieuwe campagne in de Nations ...

7
7
Complete verrassing bij Duivels: "Ik denk niet dat ik speel"

De Rode Duivels hebben intussen hun eerste trainingen onder de leiding van nieuwe bondscoach Mark ...

19
19
De Bruyne nog titularis? Albert heeft zijn oordeel klaar

De Rode Duivels beginnen vrijdag in Italië aan hun nieuwe campagne in de Nations League. Dat ...

12
12
'JPL-clubs laten oog vallen op nieuwe Australische hoop'

Hoewel de transferperiode intussen al enkele weken voorbij is, zitten de Belgische clubs niet stil. ...

7
7
Eeuwig talent legt uit waarom hij niet doorbrak bij Club

Club Brugge wist de voorbije jaren met succes heel wat jonge talenten te lanceren uit binnen- en ...

72
72
Coucke toont grote ambities: "Ja, ik heb er het talent voor"

Sommige uitspraken van Marc Coucke doen meteen de wenkbrauwen fronsen. De ondernemer laat zich ...

3
3
De Bruyne: "Of ik gedacht heb aan vertrekken bij Napoli?"

De Rode Duivels beginnen deze week in de Nations League aan een nieuwe cyclus en dat gebeurt nog ...

21
21
Meunier breekt de stilte na niet-selectie Rode Duivels

Mark van Bommel heeft meteen zijn stempel gedrukt op de selectie voor zijn eerste opdracht als ...

158
158
'Selectie Stassin zorgt voor grote onvrede'

Mark van Bommel zorgde in zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels meteen voor een ...

48
48
Duitsland of Italië: Tresoldi speelt open kaart over keuze

Club Brugge stuurt tijdens deze interlandperiode weer zijn zonen uit. Het vaardigt maar liefst ...

98
98
Thorup vol lof: "Zij verdienen het"

De nationale beloftenploeg van België krijgt tijdens de komende interlandperiode een stevige ...

50
50
De Bruyne verklapt nu al: "Alle vier matchen spelen?"

De Nations League opent opnieuw de deuren. Bij de spelers leeft dit niet echt, het is vooral kijken ...

48
48
‘Kane dumpt Kompany voor laatste droomtransfer’

Harry Kane staat voor een cruciale keuze bij Bayern München. De Duitsers willen zijn contract ...

233
233
Deschacht voorspelt JPL-topdeal: "30 à 40 miljoen euro"

Christian Burgess is vertrokken naar AA Gent, maar bij Union Saint-Gilloise lijkt zijn vertrek ...

117
117
"Ooit terug naar Anderlecht? Waarom niet?"

Bij RSC Anderlecht krijgen de speler van eigen bodem de nodige speelkansen. Neerpede is en blijft ...

329
329
Verhuurde spelers: doelpunt, maar ook zorgen in Premier League

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

20
20
'KRC Genk ruikt jackpot: miljoenen uit Bundesliga'

KRC Genk heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin het transferrecord tot tweemaal toe ...

510
510
'Leegloop bij Club Brugge: revelatie laat kassa rinkelen'

Club Brugge verloor afgelopen zomer opnieuw een pak sterkhouders, maar heel wat andere steunpilaren ...

265
265
Antwerp in vieze papieren: Compper krijgt ultimatum

De interlandbreak dient niet enkel om op adem te komen, voor Belgische bestuurslui is het ...

378
378
Anderlecht in nesten: Vanhaezebrouck waarschuwt Bruno

Met een vlotte zege tegen Zulte Waregem tankte RSC Anderlecht vertrouwen, al kan Vitor Bruno toch ...

384
384
Leko vreest fiasco: rampscenario voor Club Brugge?

Dankzij de lange interlandbreak krijgt ook Club Brugge uitgebreid de kans om de batterijen weer op ...

459
459
'Anderlecht keert kar: comeback Lukaku van de baan'

Of hij onder Mark van Bommel nog op een vaste basisplaats hoeft te rekenen valt voorlopig af te ...

602
602
Vanhaezebrouck schrapt al titelkandidaat: “Zakt verder weg”

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver en een eerste kloofje is al een feit. Hein ...

493
493
De Bruyne doet boekje open over Courtois-situatie

Thibaut Courtois werd niet geselecteerd door Mark van Bommel voor Nations League-wedstrijden van ...

487
487
Nog allerlaatste knaltransfer Lionel Messi op komst?

Lionel Messi staat nog onder contract bij Inter Miami, maar de Argentijnse superster kan toch nog ...

78
78

Meer sportnieuws