Prestigetransfer Anderlecht ontaardt in regelrecht fiasco

1608 stemmen
Prestigetransfer Anderlecht ontaardt in regelrecht fiasco

Twee jaar geleden pakt RSC Anderlecht uit met een prestigieuze transfer. Onder leiding van Vincent Kompany werd Robin Veldman aangetrokken, die indruk had gemaakt in Nederland als een van de meest veelbelovende coaches van het land, vooral in het ontwikkelen van jong talent bij clubs als sc Heerenveen en Ajax Amsterdam. Zijn transfer naar Anderlecht was dan ook een enorme stunt, maar na slechts twee jaar komt er na alle waarschijnlijkheid een vroegtijdig en pijnlijk einde aan dit verhaal.

LEES OOK: Anderlecht tóch titelkandidaat? Degryse zet debat op scherp

Veldman-toptransfer maakt Anderlecht bijzonder trots

In 2021 zocht Anderlecht naar een nieuwe hoofdcoach voor de U21 nadat Craig Bellamy werd doorgeschoven naar de A-kern als opvolger van de vertrokken assistent-coach Nicolas Frutos. De club had de ambitie om een absolute toptrainer aan te trekken om de kloof tussen de beloften en het eerste elftal zo klein mogelijk te maken. Daarom ging Sporting vol voor Robin Veldman, ondanks het feit dat Ajax hem graag wilde behouden in hun jeugdopleiding De Toekomst.“Het is een eer dat Robin Anderlecht als een volgende stap in zijn carrière ziet”, verklaarde toenmalig CEO Peter Verbeke op de clubwebsite na de aanstelling van Veldman. “Zijn mooie parcours bij een voorbeeldclub als Ajax moet ons helpen naar een nog hoger niveau te gaan.” Anderlecht zag de komst van Veldman als een absolute prestigetransfer, gezien Ajax het grote voorbeeld is op het gebied van jeugdopleiding. Binnenskamers was men dan ook bijzonder trots op de komst van Veldman.


Vincent Kompany-adept

Robin Veldman deed het meteen uitstekend als hoofdcoach van de RSCA Futures. De U21 van Anderlecht presteerde sterk in de Challenger Pro League en kon zich met goed combinatievoetbal handhaven aan de top van het klassement. Dit was geen toeval, aangezien Veldman, een academische coach, dezelfde filosofie deelt als Vincent Kompany, die een van de drijvende krachten was achter de komst van Veldman naar de club. Veldman slaagde erin om zowel trouw te blijven aan de accenten en de filosofie van de jeugdopleiding op Neerpede als om pragmatisch te zijn. Hij zorgde voor een evenwicht tussen zijn aanpak en het tactisch plan van toenmalig Anderlecht-hoofdcoach Felice Mazzu. Na het ontslag van Mazzu begonnen de fans daarom te roepen dat Veldman een kans moest krijgen als hoofdcoach van het eerste elftal.

De moderne Jean Dockx

Robin Veldman is een echte specialist in het opleiden van jonge spelers, wat zijn echte passie is. Hij heeft herhaaldelijk aangegeven dat zijn hart in het jeugdvoetbal ligt en dat hij geen ambitie heeft om hoofdcoach te worden, ondanks dat hij over de vereiste kwaliteiten beschikt. Anderlecht was ook terughoudend om Veldman door te schuiven als nieuwe hoofdcoach, omdat die functie altijd het risico van ontslag met zich meebrengt. De club had juist de intentie om op lange termijn met Veldman samen te werken, vergelijkbaar met de rol van “een moderne Jean Dockx”, zoals Wouter Vandenhaute het verwoordde. Uiteindelijk werd Veldman benoemd tot interim-trainer, maar na de komst van Brian Riemer als nieuwe hoofdcoach bleef Veldman actief als assistent-coach in de staf van het eerste elftal.


De pionnen van Riemer

Het feit dat Robin Veldman zich nu in het eerste elftal bevindt, buiten zijn natuurlijke habitat van het jeugdvoetbal, is een uitdaging voor hem, terwijl de huidige hoofdcoach Brian Riemer de voorkeur geeft aan mensen waarmee hij in het verleden heeft samengewerkt. Of op basis van connecties. Toen Riemer bij Anderlecht arriveerde, was Veldman al aanwezig in de club. Onlangs werd Javier Melchor aangesteld als opvolger van Frank Boeckx. De Spanjaard kwam naar Anderlecht op aanbeveling van Riemer, en hij werd naar verluidt voorgesteld door zijn connecties bij Brentford, waar Riemer eerder werkzaam was.



Jesper Fredberg is momenteel bezig met het samenstellen van de staf voor het komende seizoen. Volgens de informatie van Het Nieuwsblad is het echter verre van zeker dat er een plaats zal zijn voor Robin Veldman in die staf. Hoewel er momenteel nog een goede verstandhouding is tussen beide partijen, wil Veldman voelen dat Brian Riemer en Fredberg vertrouwen in hem hebben. In het buitenland lijkt er wel geloof te zijn in Veldman, aangezien er naar verluidt veel belangstelling heerst voor hem, met zijn voormalige club Ajax Amsterdam als de meest concrete partij. Er wordt ook gesproken over interesse van Europese topclubs.

Moet Veldman bij Anderlecht blijven?

Meest recent

Anderlecht tóch titelkandidaat? Degryse zet debat op scherp

Voor aanvang van het seizoen in de Jupiler Pro League werd Club Brugge getipt als dé ...

84
84
'Genk spoelt competitiekater door met dubbele transfer'

KRC Genk is met een flinke tegenvaller aan de competitie begonnen. De Limburgers verloren tijdens de ...

102
102
Van Bommel lonkt mee: 'Duivels-transfer van 40 miljoen'

Kersvers bondscoach Mark van Bommel volgt de ontknoping van het zomerse transferwindow ongetwijfeld ...

99
99
'Droomtransfer Joaquin Seys: Club Brugge hakt knoop door'

Club Brugge haalde deze zomer al een smak miljoenen op, maar het heeft nog meer spelers die een ...

341
341
‘Anderlecht krijgt mokerslag: Lukaku breekt zijn woord’

Romelu Lukaku beloofde om nog als speler van Anderlecht naar een groot toernooi te trekken. Maar die ...

440
440
'Bayern op scherp gezet: Kane beslist over toptransfer'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor het nieuwe seizoen. ...

286
286
'Anderlecht gaat all-in: finale topaanwinst onderweg'

RSC Anderlecht is met een verdiende overwinning aan de competitie begonnen. Maar tegen een ...

482
482
'Nieuwe grootmacht meldt zich voor El Ouahdi'

KRC Genk begon zijn seizoen in mineur, want het ging in zijn openingsmatch in de competitie meteen ...

127
127
Antwerp houdt hart vast: revelatie meteen tijdlang out

Antwerp is zijn seizoen goed begonnen, want het pakte in zijn eerste competitiewedstrijd meteen de ...

212
212
Sibierski krijgt duidelijke opdracht: "Dat mist Anderlecht"

Anderlecht kan terugblikken op een tot dusver geslaagd seizoensbegin. Het ligt op koers om de ...

395
395
Glorieuze rentree Frey: "Nog nooit zo'n goal gemaakt"

Een stevig vernieuwd Antwerp heeft zijn start in de Jupiler Pro League niet gemist. Het klopte in ...

96
96
Vitor Bruno looft invallers en hint naar transfers

Anderlecht is zijn seizoen in de Jupiler Pro League begonnen met een overwinning, maar dat heeft wel ...

486
486
Godts speelt open kaart over transfer naar PSG

Ajax had zondag alle moeite met PEC Zwolle, maar werd gered door zijn Belgische invallers. Jorthy ...

100
100
'Club verliest Seys: 3 Engelse grootmachten melden zich'

Club Brugge was de voorbije weken bijzonder actief op de transfermarkt en dat was nodig ook. Het ...

945
945
Frey bezorgt Antwerp op de valreep droomstart tegen Beveren

Antwerp is zijn seizoen goed begonnen, maar daarvoor moest het tegen SK Beveren tot het uiterste ...

108
108
Gemiste start KRC Genk: Heynen legt vinger op de wonde

KRC Genk heeft zijn competitiestart gemist. Op het veld van Zulte Waregem kwam het wel op ...

343
343
Anderlecht speelt met vuur: rode kaart doet La Louvière das om

RSC Anderlecht heeft de competitie geopend met een verdiende thuiszege tegen La Louvière: ...

207
207
Club Brugge betaalt 12 miljoen voor Leko’s nachtmerrie

Club Brugge betaalde zo'n 10 miljoen euro voor Freddie Potts, een bedrag dat via bonussen kan ...

783
783
Anderlecht benadeeld door arbitrage? De Bilde duidelijk

De eerste speeldag van de Jupiler Pro League leverde meteen de nodige VAR-interventies op. Ook in ...

423
423
Lotto Park ontdekt potentiële patron: "Echt een topper"

Na drie Europese wedstrijden, is RSC Anderlecht ook aan het nieuwe seizoen begonnen in eigen land. ...

348
348
Transferschreeuw bij KVM: "Was ik sportief directeur of CEO ..."

Bij KV Mechelen is het nieuwe seizoen met een domper van start gegaan. Na een flauwe prestatie ...

205
205
Kampioen nú al gekend? "Club Brugge met 10 punten los"

De kop is eraf in de Jupiler Pro League, het seizoen 2026-2027 is officieel van start gegaan. Het ...

481
481
Bruno roteert bij Anderlecht: vier wissels in basisploeg

RSC Anderlecht trapt zondagavond zijn campagne in de Jupiler Pro League op gang. De recordkampioen ...

150
150
Meteen zware kater voor Genk, rode kaart nekt Simons en co

Zondagnamiddag stonden om 16u twee duels van de openingsspeeldag in de Jupiler Pro League op het ...

263
263
'Beveren vindt nieuwe spits, Italianen kloppen aan bij Union'

De Jupiler Pro League is dit weekend van start gegaan, maar de eersteklassers blijven ondertussen ...

111
111

Meer sportnieuws