Prestigetransfer Anderlecht ontaardt in regelrecht fiasco

1608 stemmen
Prestigetransfer Anderlecht ontaardt in regelrecht fiasco

Twee jaar geleden pakt RSC Anderlecht uit met een prestigieuze transfer. Onder leiding van Vincent Kompany werd Robin Veldman aangetrokken, die indruk had gemaakt in Nederland als een van de meest veelbelovende coaches van het land, vooral in het ontwikkelen van jong talent bij clubs als sc Heerenveen en Ajax Amsterdam. Zijn transfer naar Anderlecht was dan ook een enorme stunt, maar na slechts twee jaar komt er na alle waarschijnlijkheid een vroegtijdig en pijnlijk einde aan dit verhaal.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club houdt been stijf, mokerslag Anderlecht’

Veldman-toptransfer maakt Anderlecht bijzonder trots

In 2021 zocht Anderlecht naar een nieuwe hoofdcoach voor de U21 nadat Craig Bellamy werd doorgeschoven naar de A-kern als opvolger van de vertrokken assistent-coach Nicolas Frutos. De club had de ambitie om een absolute toptrainer aan te trekken om de kloof tussen de beloften en het eerste elftal zo klein mogelijk te maken. Daarom ging Sporting vol voor Robin Veldman, ondanks het feit dat Ajax hem graag wilde behouden in hun jeugdopleiding De Toekomst.“Het is een eer dat Robin Anderlecht als een volgende stap in zijn carrière ziet”, verklaarde toenmalig CEO Peter Verbeke op de clubwebsite na de aanstelling van Veldman. “Zijn mooie parcours bij een voorbeeldclub als Ajax moet ons helpen naar een nog hoger niveau te gaan.” Anderlecht zag de komst van Veldman als een absolute prestigetransfer, gezien Ajax het grote voorbeeld is op het gebied van jeugdopleiding. Binnenskamers was men dan ook bijzonder trots op de komst van Veldman.


Vincent Kompany-adept

Robin Veldman deed het meteen uitstekend als hoofdcoach van de RSCA Futures. De U21 van Anderlecht presteerde sterk in de Challenger Pro League en kon zich met goed combinatievoetbal handhaven aan de top van het klassement. Dit was geen toeval, aangezien Veldman, een academische coach, dezelfde filosofie deelt als Vincent Kompany, die een van de drijvende krachten was achter de komst van Veldman naar de club. Veldman slaagde erin om zowel trouw te blijven aan de accenten en de filosofie van de jeugdopleiding op Neerpede als om pragmatisch te zijn. Hij zorgde voor een evenwicht tussen zijn aanpak en het tactisch plan van toenmalig Anderlecht-hoofdcoach Felice Mazzu. Na het ontslag van Mazzu begonnen de fans daarom te roepen dat Veldman een kans moest krijgen als hoofdcoach van het eerste elftal.

De moderne Jean Dockx

Robin Veldman is een echte specialist in het opleiden van jonge spelers, wat zijn echte passie is. Hij heeft herhaaldelijk aangegeven dat zijn hart in het jeugdvoetbal ligt en dat hij geen ambitie heeft om hoofdcoach te worden, ondanks dat hij over de vereiste kwaliteiten beschikt. Anderlecht was ook terughoudend om Veldman door te schuiven als nieuwe hoofdcoach, omdat die functie altijd het risico van ontslag met zich meebrengt. De club had juist de intentie om op lange termijn met Veldman samen te werken, vergelijkbaar met de rol van “een moderne Jean Dockx”, zoals Wouter Vandenhaute het verwoordde. Uiteindelijk werd Veldman benoemd tot interim-trainer, maar na de komst van Brian Riemer als nieuwe hoofdcoach bleef Veldman actief als assistent-coach in de staf van het eerste elftal.


De pionnen van Riemer

Het feit dat Robin Veldman zich nu in het eerste elftal bevindt, buiten zijn natuurlijke habitat van het jeugdvoetbal, is een uitdaging voor hem, terwijl de huidige hoofdcoach Brian Riemer de voorkeur geeft aan mensen waarmee hij in het verleden heeft samengewerkt. Of op basis van connecties. Toen Riemer bij Anderlecht arriveerde, was Veldman al aanwezig in de club. Onlangs werd Javier Melchor aangesteld als opvolger van Frank Boeckx. De Spanjaard kwam naar Anderlecht op aanbeveling van Riemer, en hij werd naar verluidt voorgesteld door zijn connecties bij Brentford, waar Riemer eerder werkzaam was.



Jesper Fredberg is momenteel bezig met het samenstellen van de staf voor het komende seizoen. Volgens de informatie van Het Nieuwsblad is het echter verre van zeker dat er een plaats zal zijn voor Robin Veldman in die staf. Hoewel er momenteel nog een goede verstandhouding is tussen beide partijen, wil Veldman voelen dat Brian Riemer en Fredberg vertrouwen in hem hebben. In het buitenland lijkt er wel geloof te zijn in Veldman, aangezien er naar verluidt veel belangstelling heerst voor hem, met zijn voormalige club Ajax Amsterdam als de meest concrete partij. Er wordt ook gesproken over interesse van Europese topclubs.

Moet Veldman bij Anderlecht blijven?

Meest recent

Grijpt Garcia genadeloos in? “Iemand anders kapitein”

Het 1-1 gelijkspel van de Rode Duivels tegen Egypte zindert nog na. België start niet optimaal ...

1
1
Grote Duivelse vrees bij Vandenbempt: “Een schande!”

De eerste WK-wedstrijd van de Rode Duivels in de Verenigde Staten zit erop. Tegen Egypte kwamen de ...

62
62
Beerschot haalt uit en plukt pion weg bij concurrent

Beerschot greep dit seizoen net naast promotie naar de Jupiler Pro League, maar de Kielse Ratten ...

20
20
TRANSFERUURTJE: ‘Club houdt been stijf, mokerslag Anderlecht’

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

265
265
Mechele briest: "Dit liep er mis bij de Rode Duivels"

Brandon Mechele kreeg tegen Egypte het vertrouwen van Rudi Garcia. De centrale verdediger van Club ...

233
233
Één Rode Duivel volledig afgeserveerd op WK?

De Rode Duivels speelden 1-1 gelijk tegen Egypte. Als vervanger van Romelu Lukaku koos bondscoach ...

241
241
Ngoy slaat op tafel na Egypte: “Tuurlijk ontgoocheling”

België kwam niet verder dan een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste wedstrijd op het WK ...

127
127
Emoties bij Kaapverdië: 40-jarige WK-held gaat viraal

De eerste grote stunt van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is een feit. ...

50
50
Burgess verlaat Union voor KAA Gent: grote ambities

Christian Burgess was de afgelopen jaren de steunpilaar van Union SG, maar de ervaren verdediger was ...

230
230
'Opvolger Tzolis: Club Brugge meldt zich in Bundesliga'

Club Brugge nam inmiddels afscheid van Simon Mignolet, Dani van den Heuvel en Aleksandar Stankovic. ...

269
269
L'Equipe buist twee Duivels: kop van Jut krijgt pijnlijke 3

De Rode Duivels hebben geen al te beste beurt gemaakt tijdens hun WK-opener tegen Egypte (1-1). Ook ...

420
420
Mechele bejubelt 'echte leider' bij Duivels: "Op training ..."

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

224
224
Grove 'Vanaken-blunder' Garcia: analisten trekken fel van leer

Een puntendeling tegen Egypte is op zich geen slecht resultaat, maar naar het vervolg van het WK ...

1360
1360
'Club Brugge resoluut: Verhaeghe weigert miljoenentransfer'

Club Brugge zag de voorbije weken al enkele belangrijke krachten vertrekken en zal er ongetwijfeld ...

553
553
Union niet te stuiten: aanwinst vier binnen, nummer vijf op komst

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

243
243
Reden tot zorgen? Garcia geeft reden voor povere Doku

Voor aanvang van het toernooi werd Jérémy Doku bestempeld als één van de ...

157
157
Rode Duivels schrikken: schade veel groter dan gedacht

De 1-1 tegen Egypte lijkt op het eerste zicht geen ramp voor de Rode Duivels. België heeft ...

315
315
Kranten schieten met scherp: grote riseé bij Rode Duivels

De Rode Duivels zullen nog minstens tot aanstaande zondag moeten wachten op hun eerste WK-zege sinds ...

322
322
Alderweireld bewierookt onverwachte Duivel: "Als één man er stond ..."

Wat een hoopvolle start van het WK had moeten worden, is uitgedraaid op een behoorlijk tegenvallende ...

970
970
Internationale pers hard voor Belgen: één Duivel in spotlights

De Rode Duivels hebben niet de WK-start genomen waar ze op hoopten. In Seattle moesten ze maandag ...

380
380
Saudi's zorgen voor nieuwe stunt, spectaculair gelijkspel in poule België

Op het wereldkampioenschap blijven de verrassende uitslagen zich opstapelen. Zo slaagde ...

140
140
Rudi Garcia verbaast met uitspraken na België - Egypte

De Rode Duivels beginnen het WK 2026 met een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste helft was niet ...

462
462
Punten van VN: drie buizen bij Duivels, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels zijn vrij tegenvallend aan het WK begonnen. Tijdens hun openingsduel mochten ze ...

1393
1393
Tielemans onthult woorden tijdens de rust: sfeer bekend

De Rode Duivels hebben de eerste WK-wedstrijd in de Verenigde Staten gelijkgespeeld tegen Egypte. ...

229
229
Één Rode Duivel de redder: “Zo iemand heb je nodig!”

De Rode Duivels hebben 1-1 gespeeld tegen Egypte. De eerste helft was het zweten voor de Belgen en ...

144
144

Meer sportnieuws