Prestigetransfer Anderlecht ontaardt in regelrecht fiasco

1608
Prestigetransfer Anderlecht ontaardt in regelrecht fiasco

Twee jaar geleden pakt RSC Anderlecht uit met een prestigieuze transfer. Onder leiding van Vincent Kompany werd Robin Veldman aangetrokken, die indruk had gemaakt in Nederland als een van de meest veelbelovende coaches van het land, vooral in het ontwikkelen van jong talent bij clubs als sc Heerenveen en Ajax Amsterdam. Zijn transfer naar Anderlecht was dan ook een enorme stunt, maar na slechts twee jaar komt er na alle waarschijnlijkheid een vroegtijdig en pijnlijk einde aan dit verhaal.

LEES OOK: Nieuwe chouchou bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

Veldman-toptransfer maakt Anderlecht bijzonder trots

In 2021 zocht Anderlecht naar een nieuwe hoofdcoach voor de U21 nadat Craig Bellamy werd doorgeschoven naar de A-kern als opvolger van de vertrokken assistent-coach Nicolas Frutos. De club had de ambitie om een absolute toptrainer aan te trekken om de kloof tussen de beloften en het eerste elftal zo klein mogelijk te maken. Daarom ging Sporting vol voor Robin Veldman, ondanks het feit dat Ajax hem graag wilde behouden in hun jeugdopleiding De Toekomst.“Het is een eer dat Robin Anderlecht als een volgende stap in zijn carrière ziet”, verklaarde toenmalig CEO Peter Verbeke op de clubwebsite na de aanstelling van Veldman. “Zijn mooie parcours bij een voorbeeldclub als Ajax moet ons helpen naar een nog hoger niveau te gaan.” Anderlecht zag de komst van Veldman als een absolute prestigetransfer, gezien Ajax het grote voorbeeld is op het gebied van jeugdopleiding. Binnenskamers was men dan ook bijzonder trots op de komst van Veldman.


Vincent Kompany-adept

Robin Veldman deed het meteen uitstekend als hoofdcoach van de RSCA Futures. De U21 van Anderlecht presteerde sterk in de Challenger Pro League en kon zich met goed combinatievoetbal handhaven aan de top van het klassement. Dit was geen toeval, aangezien Veldman, een academische coach, dezelfde filosofie deelt als Vincent Kompany, die een van de drijvende krachten was achter de komst van Veldman naar de club. Veldman slaagde erin om zowel trouw te blijven aan de accenten en de filosofie van de jeugdopleiding op Neerpede als om pragmatisch te zijn. Hij zorgde voor een evenwicht tussen zijn aanpak en het tactisch plan van toenmalig Anderlecht-hoofdcoach Felice Mazzu. Na het ontslag van Mazzu begonnen de fans daarom te roepen dat Veldman een kans moest krijgen als hoofdcoach van het eerste elftal.

De moderne Jean Dockx

Robin Veldman is een echte specialist in het opleiden van jonge spelers, wat zijn echte passie is. Hij heeft herhaaldelijk aangegeven dat zijn hart in het jeugdvoetbal ligt en dat hij geen ambitie heeft om hoofdcoach te worden, ondanks dat hij over de vereiste kwaliteiten beschikt. Anderlecht was ook terughoudend om Veldman door te schuiven als nieuwe hoofdcoach, omdat die functie altijd het risico van ontslag met zich meebrengt. De club had juist de intentie om op lange termijn met Veldman samen te werken, vergelijkbaar met de rol van “een moderne Jean Dockx”, zoals Wouter Vandenhaute het verwoordde. Uiteindelijk werd Veldman benoemd tot interim-trainer, maar na de komst van Brian Riemer als nieuwe hoofdcoach bleef Veldman actief als assistent-coach in de staf van het eerste elftal.


De pionnen van Riemer

Het feit dat Robin Veldman zich nu in het eerste elftal bevindt, buiten zijn natuurlijke habitat van het jeugdvoetbal, is een uitdaging voor hem, terwijl de huidige hoofdcoach Brian Riemer de voorkeur geeft aan mensen waarmee hij in het verleden heeft samengewerkt. Of op basis van connecties. Toen Riemer bij Anderlecht arriveerde, was Veldman al aanwezig in de club. Onlangs werd Javier Melchor aangesteld als opvolger van Frank Boeckx. De Spanjaard kwam naar Anderlecht op aanbeveling van Riemer, en hij werd naar verluidt voorgesteld door zijn connecties bij Brentford, waar Riemer eerder werkzaam was.



Jesper Fredberg is momenteel bezig met het samenstellen van de staf voor het komende seizoen. Volgens de informatie van Het Nieuwsblad is het echter verre van zeker dat er een plaats zal zijn voor Robin Veldman in die staf. Hoewel er momenteel nog een goede verstandhouding is tussen beide partijen, wil Veldman voelen dat Brian Riemer en Fredberg vertrouwen in hem hebben. In het buitenland lijkt er wel geloof te zijn in Veldman, aangezien er naar verluidt veel belangstelling heerst voor hem, met zijn voormalige club Ajax Amsterdam als de meest concrete partij. Er wordt ook gesproken over interesse van Europese topclubs.

Moet Veldman bij Anderlecht blijven?

Meest recent

Union bevoordeeld? Antwerp-coach haalt uit naar arbitrage

Antwerp FC blijft in de hoek waar de klappen vallen. De Great Old zette zondagmiddag bij momenten ...

16
16
Wéér averij De Bruyne en co; Feyenoord haalt sloophamer uit

In de Serie A heeft SSC Napoli al voor de derde keer op vijf speeldagen tijd averij opgelopen. Kevin ...

16
16
Nieuwe chouchou bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

72
72
Dominant Union bezorgt dolend Antwerp nieuwe mokerslag

Union is andermaal aan een ijzersterk seizoen bezig. Het team van David Hubert won nu ook ...

34
34
Coucke haalt snoeihard uit: "Ze leven ver boven hun stand"

Marc Coucke kreeg vrijdagavond amper zestig seconden. Toch had de Anderlecht voorzitter niet veel ...

89
89
Real Madrid-icoon Guti dropt sensationele Courtois-uitspraak

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

51
51
Noodlot treft Jelle Vossen: Beerschot bevestigt mokerslag

Na het debacle in zijn afscheidsseizoen bij Zulte Waregem, heeft Jelle Vossen op 37-jarige leeftijd ...

80
80
Poppen aan dansen in Antwerp-Union: "Hij verdient 4 keer geel"

In de Jupiler Pro League kruisten de landskampioenen van 2023 en 2025 zondagmiddag de degens met ...

246
246
Razend spannende Ballon d'Or-strijd: dit zijn de topfavorieten

Eind volgende maand wordt de winnaar van de Ballon d'Or bekend gemaakt. Onder meer ter ere van de ...

135
135
Kippenvel op Bosuil: Overmars krijgt pakkend afscheid

Royal Antwerp FC kruist zondagmiddag de degens met vicekampioen Union SG. Die wedstrijd staat in ...

88
88
Valentine Besard slaat Van Gucht met complete verstomming

Het waren spannende dagen voor zowel Ruben Van Gucht als Valentine Besard. De twee zijn ondertussen ...

19
19
Club in de wolken: extra wapens voor clash met Genk

Club Brugge staat vlak voor de interland-break voor nog een stevige uitdaging. Zo krijgt de ...

395
395
Compper wisselt vier keer, sterkhouders terug bij Union

Union SG wil de interland-periode inzetten als co-leider in de Jupiler Pro League. Maar dan moet het ...

29
29
Hard dilemma Van Bommel: bijrol voor drie grote namen?

Aanstaande maandag beginnen de Rode Duivels aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van ...

294
294
TRANSFERUURTJE: 'Club wil man van 20 mil; drievoudige jackpot Genk'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

205
205
Grote frustratie Zulte Waregem: Beale slaat op tafel

Zulte Waregem kon tegen RSC Anderlecht geen vuist maken en ging in het Lotto Park met 3-0 onderuit. ...

216
216
Antwerp-pion flirt plots met buitenlandse transfer

Royal Antwerp FC is wisselvallig aan het seizoen begonnen. Onder Mavin Compper was de start goed, ...

198
198
‘KV Mechelen hakt knoop door over ontslag Vanderbiest’

Fred Vanderbiest ligt al een tijdje onder vuur bij KV Mechelen. Na een 3 op 21 is het vijf voor ...

551
551
Onrust bij OHL? Spelers slaan keihard terug

Oud-Heverlee Leuven heeft de eerste driepunter van het seizoen te pakken. Timmy Simons lag zwaar ...

89
89
Zulte Waregem verbaast na Anderlecht: “Intimideren door fans”

Zulte Waregem was sterk aan het seizoen begonnen, maar tegen RSC Anderlecht ging Essevee roemloos ...

606
606
Rampavond Debast bij Sporting: Rode Duivel bijt in het stof

Zeno Debast werd door Mark van Bommel opgeroepen voor de Rode Duivels, maar de verdediger kende bij ...

65
65
Lommel SK niet ontevreden: "Stap dichter bij ons doel"

Lommel SK mag zeer tevreden zijn over zijn terugkeer naar de Jupiler Pro League. De Limburgers ...

76
76
Anderlecht bekoort: "Heel blij dat ik hier mag spelen"

RSC Anderlecht won vlot en overtuigend met 3-0 van Zulte Waregem. RSCA staat zo vijfde in de Jupiler ...

443
443
Vanderbiest maakt balans op: "Dat hebben we niet gedaan"

KV Mechelen speelde een hoopgevende partij op het veld van Lommel SK. Het werd 0-0 in Noord-Limburg, ...

88
88
Antwerp mikt hoog: "Dat is onze ambitie"

Royal Antwerp FC staat in de buik van het klassement en dan wacht er nog een duel tegen Union SG. ...

307
307

Meer sportnieuws