Marc Overmars stort zich op Spaanse toptransfer

1156
Marc Overmars stort zich op Spaanse toptransfer

Antwerp blijft voortdurend zijn doelstellingen en ambities verleggen, en de club beschikt over enorme mogelijkheden. Een belangrijke figuur achter het huidige succes is voorzitter Paul Gheysens, terwijl Marc Overmars en Mark van Bommel de club sportief en financieel gestaag laten groeien. De technisch directeur streeft ernaar om de club financieel onafhankelijker te maken en minder afhankelijk te zijn van de financiële steun van Gheysens. Met de recente verkoop van Willian Pacho aan Eintracht Frankfurt voor een bedrag van 11 miljoen euro heeft Overmars al een belangrijke transferslag gerealiseerd. Bovendien is het slechts een kwestie van tijd vooraleer Jean Butez ook een toptransfer zal maken.

LEES OOK: Nieuwe details Barça-deal Antwerp; Dwomoh vindt Belgische club

Te duur voor Club Brugge

Jean Butez heeft zich de afgelopen zes jaar consistent bewezen als een van de beste doelmannen in België. In 2017 maakte hij de overstap van Lille OSC, waar hij als te klein en niet fanatiek genoeg werd beschouwd, naar Moeskroen. Bij Les Hurlus stond Butez meteen onder grote druk, aangezien de club te maken had met sportieve en financiële problemen. Ondanks deze uitdagingen ontwikkelde de Fransman zich al snel tot een betrouwbare en constante doelman. Na drie seizoenen in Henegouwen genoot Butez al interesse van zowel binnen- als buitenlandse clubs, waarbij Club Brugge hem graag wilde aantrekken als hun nieuwe nummer één. Moeskroen vroeg een te hoge transfersom van zes miljoen euro, waardoor Club Brugge uiteindelijk besloot door te schakelen en koos voor Simon Mignolet.


De echte muur van de Pro League

In het seizoen 2020/21 werd de langverwachte toptransfer voor Jean Butez werkelijkheid. Ivan Leko, de coach van Antwerp FC, erkende het potentieel van de getalenteerde doelman en bracht hem naar de Bosuil. Eenmaal bij Antwerp was Butez direct een vaste waarde en zelden werd er aan zijn positie getwijfeld. Alleen in zijn eerste seizoen kwam hij af en toe op de bank terecht als gevolg van een bizarre concurrentiestrijd met Alireza Beiranvand, waarbij financiële en relationele factoren een rol speelden. Sindsdien heeft Butez zich onmisbaar gemaakt in het doel van Antwerp en heeft hij zich ontwikkeld tot een completere, meer ervaren en simpelweg betere doelman. Op 27-jarige leeftijd bevindt hij zich nu op het hoogtepunt van zijn carrière en wordt hij zelfs door verschillende media en analisten beschouwd als de beste doelman in de Belgische competitie. Zo noemde Knack hem bijvoorbeeld “De echte muur van de Pro League”.

Safe hands en koning van de clean sheet

Jean Butez is een complete doelman die uitblinkt op verschillende vlakken. Hij is sterk op de lijn en op hoge ballen, hij is uitstekend in één tegen één situaties, en hij beschikt tevens over goede voeten. Butez heeft ‘safe hands’ en hij pakt uit met goede reflexen. Hij ontwikkelt zich stilaan ook op tot een penaltyspecialist, een onderdeel waar hij intensief op werkt met doelmannentrainer Brian Vandenbussche. Naast zijn technische vaardigheden straalt de Franse doelman ook zelfvertrouwen en kalmte uit op het veld, wat een contrast vormt met voormalig publiekslieveling Sinan Bolat. “Butez boezemt de tegenpartij al angst in voor de match begonnen is”, schreef Knack eerder lovende woorden over de goalie van Antwerp FC. Jean Butez lijkt dit seizoen bijna onverslaanbaar omdat hij in de Belgische competitie maar liefst 20 clean sheets telt.

Eiji Kawashima hield bij Standard eveneens al 20 keer de nul in één seizoen (2013-2014), wat tot op vandaag nog steeds het record is sinds de invoering van de play-offs. Jean Trappeniers (1974-75, Antwerp FC) en Michel Preud’homme (1988-1989, KV Mechelen) hielden 21 keer hun netten schoon in één seizoen. Jean Butez is dus goed op koers om beide records te breken.

In vergelijking met voorgaande seizoenen wordt Jean Butez minder aan het werk gezet, aangezien Antwerp onder leiding van Mark van Bommel veel dominanter speelt. Bovendien wordt Butez beschermd door een ijzeren verdediging, met een sterk centraal duo Willian Pacho-Toby Alderweireld. Maar dat brengt ook grote uitdagingen met zich mee voor de doelman. Butez moet nu het spel meer inschatten en zich zonder bal goed positioneren. Hij moet alert zijn en zijn concentratie op peil houden, zelfs wanneer hij tijdens de wedstrijden maar sporadisch hoeft in te grijpen. Het is essentieel dat hij op die cruciale momenten paraat staat, attent is en zijn kwaliteiten toont. En daar slaagt Butez uitstekend in.

La Liga-topdeal op komst

Jean Butez werd afgelopen zomer beloond met een nieuw en verbeterd contract door Antwerp FC, maar zijn goede prestaties heeft de aandacht getrokken van verschillende buitenlandse clubs, met teams uit Engeland, Spanje, Duitsland en Frankrijk. Het is dan ook niet ondenkbaar dat er tijdens de komende zomerse transferperiode een toptransfer op het spel staat voor de getalenteerde doelman. “Als er nu geen clubs uit Europese topcompetities gaan komen, stel ik me vragen bij de scouting”, zei Peder Hansen, ex-doelmannentrainer van Antwerp FC, in Het Laatste Nieuws. Sven Jaecques, CEO van Antwerp FC, erkende recentelijk in Extra Time dat de belangstelling voor Butez steeds concreter begint te worden.

Begin april werd AS Monaco genoemd als een mogelijke bestemming, terwijl journalist Sacha Tavolieri onlangs de interesse van het Spaanse Villarreal heeft gemeld. Hoewel de Bundesliga en de Ligue 1 hem het meest aanspreken, zal Jean Butez ongetwijfeld ook gecharmeerd zijn voor een verhuis naar La Liga. Een transfer naar Spanje biedt hem de kans om wedstrijden te spelen tegen zijn favoriete doelman, Marc-André ter Stegen van FC Barcelona. Bovendien beheerst Butez de Spaanse taal goed, waardoor hij gemakkelijk kan communiceren met Spaanssprekende spelers zoals Gastón Avila, Willian Pacho en Anthony Valencia bij Antwerp FC. Zelfs op het veld coacht hij hen in het Spaans. Villarreal is op zoek naar een nieuwe eerste doelman, aangezien het contract van Pepe Reina (40) eind dit seizoen afloopt in het Estadio de la Cerámica. Met Filip Jörgensen (21) heeft El Submarino Amarillo reeds een talentvolle doelman in de selectie, maar de oude en atletische Reina verdrong hem tussen de palen. De 40-jarige goalie wil graag nog een vervolg breien aan zijn actieve carrière en hij verwacht een voorstel van Villarreal, maar tot op heden is dat er nog niet gekomen. Villarreal ziet Reina voornamelijk als een back-up voor het komende seizoen, iemand die met zijn ruime ervaring de eerste doelman kan ondersteunen en begeleiden. Naast Jean Butez worden ook Paulo Gazzaniga (Girona, gehuurd van Fulham) en Dominik Livakovic (Dinamo Zagreb) als opties overwogen.

Wie is de beste doelman van de JPL?

Meest recent

Nieuwe afgang Tottenham, pijnlijke avond voor Bornauw

Maar weinig clubs gaven deze zomer zoveel uit als Tottenham, maar dat heeft desondanks zijn start in ...

3
3
Charleroi blijft verbazen en pronkt met twaalf op twaalf

Charleroi ontpopt zich alsmaar meer tot dé sensatie van het seizoensbegin. De Carolo's waren ...

25
25
‘Opeens meedogenloze De Bruyne-ingreep bij Napoli’

Kevin De Bruyne heeft Massimiliano Allegri meteen aan het denken gezet bij Napoli. Na zijn sterke ...

273
273
Sibierski aan zet, of experimenteert Bruno eens?

Antoine Sibierski zal zeer tevreden zijn met de start van RSC Anderlecht, al was de uitschuiver ...

159
159
STVV realistisch: "Conference League beter"

Abdoulaye Sissako liet zich na de Europese uitschakeling van STVV niet uit het lood slaan. De ...

0
0
Anderlecht ziet vijf ex-spelers terug in de Europa League

RSC Anderlecht heeft een heel zware loting gekregen in de Europa League. Doorstoten zou toch een ...

95
95
'KV Kortrijk krijgt Engelse hulp voor transfer'

KV Kortrijk heeft nog niet al te veel plezier beleefd aan zijn terugkeer op het hoogste niveau. De ...

43
43
Beerschot knokt zich naar zege, comeback Dender

Zaterdag stonden er ook in de Challenger Pro League weer enkele wedstrijden op het programma. ...

114
114
KV Mechelen wint weer niet, La Louvière veegt nul weg

Ook na vier speeldagen is KV Mechelen er nog altijd niet in geslaagd een wedstrijd te winnen. Na een ...

45
45
'Union verrast en strikt alsnog extra aanwinst'

Voor Union leek het slot van de zomermercato rustig te gaan verlopen. De Brusselaars haalden deze ...

107
107
Leko kiest verrassende namen voor Slag om Vlaanderen

Club Brugge kan niet te lang blijven stilstaan bij de loting voor de Champions League, want zondag ...

410
410
'Genk heeft dubbelslag beet: medische testen gepland'

KRC Genk herpakte zich vrijdagavond uitstekend na de mokerslag van vorige week op de Bosuil, want ...

403
403
'Zeer mooie transfer lonkt voor Belgische verdediger'

Matteo Waem staat deze zomer nadrukkelijk op de radar van verschillende buitenlandse clubs. De ...

42
42
Heeft Club Brugge er verrassende aanwinst bij?

Bij Club Brugge deden ze ook bij Club NXT heel veel transfers. Of dat een goede zaak is voor de ...

423
423
'Zirkzee kiest club: einde lijdensweg bij Man Utd'

Joshua Zirkzee staat voor een belangrijke transferbeslissing. De Nederlandse spits zou Manchester ...

47
47
'Geen AA Gent, andere sterkhouder wél weg bij Beerschot'

Op het Kiel blijft het transferdossier rond Nick Shinton maar aanslepen. De 25-jarige doelman was ...

210
210
Jonckheere stuurt stevig signaal naar Kortrijk-bestuur

KV Kortrijk is nog niet klaar op de transfermarkt. De West-Vlaamse club wil de selectie de komende ...

175
175
Kat Kerkhofs zorgt met Mertens voor stevig vuurwerk

Het leven van Kat Kerkhofs en Dries Mertens zag er de voorbije maanden behoorlijk anders uit. Het ...

32
32
'Lommel SK werkt aan sensationale terugkeer'

Sam De Grand kan amper een maand na zijn vertrek bij Lommel SK alweer terugkeren naar Noord-Limburg. ...

54
54
Euvrard gecharmeerd: "Laat interessante dingen zien"

Standard kan voorlopig niet op zijn volledige kern rekenen. Mohamed El Hankouri en Marco ...

131
131
Friis enthousiast bij Cercle: "Dat geeft me veel vertrouwen"

Cercle Brugge speelt dit weekend tegen Lommel SK. Na een twee op negen is het stilaan tijd voor een ...

113
113
‘KRC Genk verrast met JPL-transfer’

KRC Genk heeft zijn oog laten vallen op Christiaan Ravych. De 24-jarige verdediger van Cercle Brugge ...

419
419
Simons gelooft in ‘geviseerde’ speler: "Geef hem tijd"

Charly Ikwuemesi (26) heeft de voorbije twee seizoenen nog niet helemaal kunnen overtuigen. De ...

44
44
'Ndiaye op vertrekken: Anderlecht vraagt gepeperde som'

RSC Anderlecht wil in de slotdagen van de transferperiode nog een extra sterkhouder voor het ...

511
511
UCL-kalender: pittige start, interessant einde voor Club

Afgelopen donderdag werd in Monaco geloot voor de samenstelling van de League Phase van de Champions ...

207
207

Meer sportnieuws