Marc Overmars stort zich op Spaanse toptransfer

door
Marc Overmars stort zich op Spaanse toptransfer

Antwerp blijft voortdurend zijn doelstellingen en ambities verleggen, en de club beschikt over enorme mogelijkheden. Een belangrijke figuur achter het huidige succes is voorzitter Paul Gheysens, terwijl Marc Overmars en Mark van Bommel de club sportief en financieel gestaag laten groeien. De technisch directeur streeft ernaar om de club financieel onafhankelijker te maken en minder afhankelijk te zijn van de financiële steun van Gheysens. Met de recente verkoop van Willian Pacho aan Eintracht Frankfurt voor een bedrag van 11 miljoen euro heeft Overmars al een belangrijke transferslag gerealiseerd. Bovendien is het slechts een kwestie van tijd vooraleer Jean Butez ook een toptransfer zal maken.

LEES OOK: Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Te duur voor Club Brugge

Jean Butez heeft zich de afgelopen zes jaar consistent bewezen als een van de beste doelmannen in België. In 2017 maakte hij de overstap van Lille OSC, waar hij als te klein en niet fanatiek genoeg werd beschouwd, naar Moeskroen. Bij Les Hurlus stond Butez meteen onder grote druk, aangezien de club te maken had met sportieve en financiële problemen. Ondanks deze uitdagingen ontwikkelde de Fransman zich al snel tot een betrouwbare en constante doelman. Na drie seizoenen in Henegouwen genoot Butez al interesse van zowel binnen- als buitenlandse clubs, waarbij Club Brugge hem graag wilde aantrekken als hun nieuwe nummer één. Moeskroen vroeg een te hoge transfersom van zes miljoen euro, waardoor Club Brugge uiteindelijk besloot door te schakelen en koos voor Simon Mignolet.


De echte muur van de Pro League

In het seizoen 2020/21 werd de langverwachte toptransfer voor Jean Butez werkelijkheid. Ivan Leko, de coach van Antwerp FC, erkende het potentieel van de getalenteerde doelman en bracht hem naar de Bosuil. Eenmaal bij Antwerp was Butez direct een vaste waarde en zelden werd er aan zijn positie getwijfeld. Alleen in zijn eerste seizoen kwam hij af en toe op de bank terecht als gevolg van een bizarre concurrentiestrijd met Alireza Beiranvand, waarbij financiële en relationele factoren een rol speelden. Sindsdien heeft Butez zich onmisbaar gemaakt in het doel van Antwerp en heeft hij zich ontwikkeld tot een completere, meer ervaren en simpelweg betere doelman. Op 27-jarige leeftijd bevindt hij zich nu op het hoogtepunt van zijn carrière en wordt hij zelfs door verschillende media en analisten beschouwd als de beste doelman in de Belgische competitie. Zo noemde Knack hem bijvoorbeeld “De echte muur van de Pro League”.

Safe hands en koning van de clean sheet

Jean Butez is een complete doelman die uitblinkt op verschillende vlakken. Hij is sterk op de lijn en op hoge ballen, hij is uitstekend in één tegen één situaties, en hij beschikt tevens over goede voeten. Butez heeft ‘safe hands’ en hij pakt uit met goede reflexen. Hij ontwikkelt zich stilaan ook op tot een penaltyspecialist, een onderdeel waar hij intensief op werkt met doelmannentrainer Brian Vandenbussche. Naast zijn technische vaardigheden straalt de Franse doelman ook zelfvertrouwen en kalmte uit op het veld, wat een contrast vormt met voormalig publiekslieveling Sinan Bolat. “Butez boezemt de tegenpartij al angst in voor de match begonnen is”, schreef Knack eerder lovende woorden over de goalie van Antwerp FC. Jean Butez lijkt dit seizoen bijna onverslaanbaar omdat hij in de Belgische competitie maar liefst 20 clean sheets telt.

Eiji Kawashima hield bij Standard eveneens al 20 keer de nul in één seizoen (2013-2014), wat tot op vandaag nog steeds het record is sinds de invoering van de play-offs. Jean Trappeniers (1974-75, Antwerp FC) en Michel Preud’homme (1988-1989, KV Mechelen) hielden 21 keer hun netten schoon in één seizoen. Jean Butez is dus goed op koers om beide records te breken.

In vergelijking met voorgaande seizoenen wordt Jean Butez minder aan het werk gezet, aangezien Antwerp onder leiding van Mark van Bommel veel dominanter speelt. Bovendien wordt Butez beschermd door een ijzeren verdediging, met een sterk centraal duo Willian Pacho-Toby Alderweireld. Maar dat brengt ook grote uitdagingen met zich mee voor de doelman. Butez moet nu het spel meer inschatten en zich zonder bal goed positioneren. Hij moet alert zijn en zijn concentratie op peil houden, zelfs wanneer hij tijdens de wedstrijden maar sporadisch hoeft in te grijpen. Het is essentieel dat hij op die cruciale momenten paraat staat, attent is en zijn kwaliteiten toont. En daar slaagt Butez uitstekend in.

La Liga-topdeal op komst

Jean Butez werd afgelopen zomer beloond met een nieuw en verbeterd contract door Antwerp FC, maar zijn goede prestaties heeft de aandacht getrokken van verschillende buitenlandse clubs, met teams uit Engeland, Spanje, Duitsland en Frankrijk. Het is dan ook niet ondenkbaar dat er tijdens de komende zomerse transferperiode een toptransfer op het spel staat voor de getalenteerde doelman. “Als er nu geen clubs uit Europese topcompetities gaan komen, stel ik me vragen bij de scouting”, zei Peder Hansen, ex-doelmannentrainer van Antwerp FC, in Het Laatste Nieuws. Sven Jaecques, CEO van Antwerp FC, erkende recentelijk in Extra Time dat de belangstelling voor Butez steeds concreter begint te worden.

Begin april werd AS Monaco genoemd als een mogelijke bestemming, terwijl journalist Sacha Tavolieri onlangs de interesse van het Spaanse Villarreal heeft gemeld. Hoewel de Bundesliga en de Ligue 1 hem het meest aanspreken, zal Jean Butez ongetwijfeld ook gecharmeerd zijn voor een verhuis naar La Liga. Een transfer naar Spanje biedt hem de kans om wedstrijden te spelen tegen zijn favoriete doelman, Marc-André ter Stegen van FC Barcelona. Bovendien beheerst Butez de Spaanse taal goed, waardoor hij gemakkelijk kan communiceren met Spaanssprekende spelers zoals Gastón Avila, Willian Pacho en Anthony Valencia bij Antwerp FC. Zelfs op het veld coacht hij hen in het Spaans. Villarreal is op zoek naar een nieuwe eerste doelman, aangezien het contract van Pepe Reina (40) eind dit seizoen afloopt in het Estadio de la Cerámica. Met Filip Jörgensen (21) heeft El Submarino Amarillo reeds een talentvolle doelman in de selectie, maar de oude en atletische Reina verdrong hem tussen de palen. De 40-jarige goalie wil graag nog een vervolg breien aan zijn actieve carrière en hij verwacht een voorstel van Villarreal, maar tot op heden is dat er nog niet gekomen. Villarreal ziet Reina voornamelijk als een back-up voor het komende seizoen, iemand die met zijn ruime ervaring de eerste doelman kan ondersteunen en begeleiden. Naast Jean Butez worden ook Paulo Gazzaniga (Girona, gehuurd van Fulham) en Dominik Livakovic (Dinamo Zagreb) als opties overwogen.

Wie is de beste doelman van de JPL?

Meest recent

Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst dropt bommetje

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

19
19
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

42
42
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

100
100
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

178
178
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

192
192
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

54
54
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

396
396
'Kompany gruwt: transferplannetje Mourinho treft Bayern'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

48
48
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

104
104
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

416
416
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

131
131
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

208
208
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

154
154
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

161
161
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

347
347
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

484
484
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

122
122
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

665
665
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

331
331
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

218
218
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

337
337
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

279
279
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

1051
1051
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

480
480
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

333
333

Meer sportnieuws