Marc Overmars stort zich op Spaanse toptransfer

1156
Marc Overmars stort zich op Spaanse toptransfer

Antwerp blijft voortdurend zijn doelstellingen en ambities verleggen, en de club beschikt over enorme mogelijkheden. Een belangrijke figuur achter het huidige succes is voorzitter Paul Gheysens, terwijl Marc Overmars en Mark van Bommel de club sportief en financieel gestaag laten groeien. De technisch directeur streeft ernaar om de club financieel onafhankelijker te maken en minder afhankelijk te zijn van de financiële steun van Gheysens. Met de recente verkoop van Willian Pacho aan Eintracht Frankfurt voor een bedrag van 11 miljoen euro heeft Overmars al een belangrijke transferslag gerealiseerd. Bovendien is het slechts een kwestie van tijd vooraleer Jean Butez ook een toptransfer zal maken.

LEES OOK: Real Madrid-bom ontploft: “Nazi-achtige werkwijze”

Te duur voor Club Brugge

Jean Butez heeft zich de afgelopen zes jaar consistent bewezen als een van de beste doelmannen in België. In 2017 maakte hij de overstap van Lille OSC, waar hij als te klein en niet fanatiek genoeg werd beschouwd, naar Moeskroen. Bij Les Hurlus stond Butez meteen onder grote druk, aangezien de club te maken had met sportieve en financiële problemen. Ondanks deze uitdagingen ontwikkelde de Fransman zich al snel tot een betrouwbare en constante doelman. Na drie seizoenen in Henegouwen genoot Butez al interesse van zowel binnen- als buitenlandse clubs, waarbij Club Brugge hem graag wilde aantrekken als hun nieuwe nummer één. Moeskroen vroeg een te hoge transfersom van zes miljoen euro, waardoor Club Brugge uiteindelijk besloot door te schakelen en koos voor Simon Mignolet.


De echte muur van de Pro League

In het seizoen 2020/21 werd de langverwachte toptransfer voor Jean Butez werkelijkheid. Ivan Leko, de coach van Antwerp FC, erkende het potentieel van de getalenteerde doelman en bracht hem naar de Bosuil. Eenmaal bij Antwerp was Butez direct een vaste waarde en zelden werd er aan zijn positie getwijfeld. Alleen in zijn eerste seizoen kwam hij af en toe op de bank terecht als gevolg van een bizarre concurrentiestrijd met Alireza Beiranvand, waarbij financiële en relationele factoren een rol speelden. Sindsdien heeft Butez zich onmisbaar gemaakt in het doel van Antwerp en heeft hij zich ontwikkeld tot een completere, meer ervaren en simpelweg betere doelman. Op 27-jarige leeftijd bevindt hij zich nu op het hoogtepunt van zijn carrière en wordt hij zelfs door verschillende media en analisten beschouwd als de beste doelman in de Belgische competitie. Zo noemde Knack hem bijvoorbeeld “De echte muur van de Pro League”.

Safe hands en koning van de clean sheet

Jean Butez is een complete doelman die uitblinkt op verschillende vlakken. Hij is sterk op de lijn en op hoge ballen, hij is uitstekend in één tegen één situaties, en hij beschikt tevens over goede voeten. Butez heeft ‘safe hands’ en hij pakt uit met goede reflexen. Hij ontwikkelt zich stilaan ook op tot een penaltyspecialist, een onderdeel waar hij intensief op werkt met doelmannentrainer Brian Vandenbussche. Naast zijn technische vaardigheden straalt de Franse doelman ook zelfvertrouwen en kalmte uit op het veld, wat een contrast vormt met voormalig publiekslieveling Sinan Bolat. “Butez boezemt de tegenpartij al angst in voor de match begonnen is”, schreef Knack eerder lovende woorden over de goalie van Antwerp FC. Jean Butez lijkt dit seizoen bijna onverslaanbaar omdat hij in de Belgische competitie maar liefst 20 clean sheets telt.

Eiji Kawashima hield bij Standard eveneens al 20 keer de nul in één seizoen (2013-2014), wat tot op vandaag nog steeds het record is sinds de invoering van de play-offs. Jean Trappeniers (1974-75, Antwerp FC) en Michel Preud’homme (1988-1989, KV Mechelen) hielden 21 keer hun netten schoon in één seizoen. Jean Butez is dus goed op koers om beide records te breken.

In vergelijking met voorgaande seizoenen wordt Jean Butez minder aan het werk gezet, aangezien Antwerp onder leiding van Mark van Bommel veel dominanter speelt. Bovendien wordt Butez beschermd door een ijzeren verdediging, met een sterk centraal duo Willian Pacho-Toby Alderweireld. Maar dat brengt ook grote uitdagingen met zich mee voor de doelman. Butez moet nu het spel meer inschatten en zich zonder bal goed positioneren. Hij moet alert zijn en zijn concentratie op peil houden, zelfs wanneer hij tijdens de wedstrijden maar sporadisch hoeft in te grijpen. Het is essentieel dat hij op die cruciale momenten paraat staat, attent is en zijn kwaliteiten toont. En daar slaagt Butez uitstekend in.

La Liga-topdeal op komst

Jean Butez werd afgelopen zomer beloond met een nieuw en verbeterd contract door Antwerp FC, maar zijn goede prestaties heeft de aandacht getrokken van verschillende buitenlandse clubs, met teams uit Engeland, Spanje, Duitsland en Frankrijk. Het is dan ook niet ondenkbaar dat er tijdens de komende zomerse transferperiode een toptransfer op het spel staat voor de getalenteerde doelman. “Als er nu geen clubs uit Europese topcompetities gaan komen, stel ik me vragen bij de scouting”, zei Peder Hansen, ex-doelmannentrainer van Antwerp FC, in Het Laatste Nieuws. Sven Jaecques, CEO van Antwerp FC, erkende recentelijk in Extra Time dat de belangstelling voor Butez steeds concreter begint te worden.

Begin april werd AS Monaco genoemd als een mogelijke bestemming, terwijl journalist Sacha Tavolieri onlangs de interesse van het Spaanse Villarreal heeft gemeld. Hoewel de Bundesliga en de Ligue 1 hem het meest aanspreken, zal Jean Butez ongetwijfeld ook gecharmeerd zijn voor een verhuis naar La Liga. Een transfer naar Spanje biedt hem de kans om wedstrijden te spelen tegen zijn favoriete doelman, Marc-André ter Stegen van FC Barcelona. Bovendien beheerst Butez de Spaanse taal goed, waardoor hij gemakkelijk kan communiceren met Spaanssprekende spelers zoals Gastón Avila, Willian Pacho en Anthony Valencia bij Antwerp FC. Zelfs op het veld coacht hij hen in het Spaans. Villarreal is op zoek naar een nieuwe eerste doelman, aangezien het contract van Pepe Reina (40) eind dit seizoen afloopt in het Estadio de la Cerámica. Met Filip Jörgensen (21) heeft El Submarino Amarillo reeds een talentvolle doelman in de selectie, maar de oude en atletische Reina verdrong hem tussen de palen. De 40-jarige goalie wil graag nog een vervolg breien aan zijn actieve carrière en hij verwacht een voorstel van Villarreal, maar tot op heden is dat er nog niet gekomen. Villarreal ziet Reina voornamelijk als een back-up voor het komende seizoen, iemand die met zijn ruime ervaring de eerste doelman kan ondersteunen en begeleiden. Naast Jean Butez worden ook Paulo Gazzaniga (Girona, gehuurd van Fulham) en Dominik Livakovic (Dinamo Zagreb) als opties overwogen.

Wie is de beste doelman van de JPL?

Meest recent

'Negen clubs in de running voor Mauro Icardi'

Mauro Icardi zit momenteel zonder club. De 33-jarige Argentijns-Italiaanse spits is sinds 30 juni ...

3
3
Karl Vannieuwkerke voor schut gezet: bom ontploft aan zee

Karl Vannieuwkerke krijgt bij KV Diksmuide Oostende met een bijzonder explosieve situatie te maken. ...

5
5
Mika Godts krijgt plots gouden mogelijkheid bij PSG

Een opvallende wending kan Mika Godts binnenkort opnieuw uitzicht geven op speelminuten bij PSG. De ...

18
18
Jagiellonia op hoede voor RSCA-speler: "Gevaarlijke pion"

Youssouf Sylla kijkt met bijzondere belangstelling uit naar de Europa League-confrontatie tussen ...

31
31
Club-Lens: Gillet plakt percentage op Brugse zegekansen

Club Brugge wordt door de meeste waarnemers getipt als favoriet voor het Champions League-duel van ...

71
71
Courtois openhartig: straffe WK-onthulling én afspraak Van Bommel

Thibaut Courtois staat zondagavond andermaal oog in oog met FC Barcelona in 'El Clasisco'. In ...

81
81
'Monstertransfer Erling Haaland: drie grootmachten in gevecht'

Manchester City had Erling Haaland dinsdagavond niet nodig om in de Champions League met ...

114
114
Europees op TV: hier kijk je Anderlecht, Gent, Union én STVV

Donderdag wacht weer een drukke voetbalavond met een volledige speeldag in de Europa én ...

123
123
‘Italië kookt: Tresoldi maakt meest gehate transfer'

Na zijn hattrick in San Siro is Nicolò Tresoldi de man van het moment in Italië. Maar ...

202
202
Hommeles bij Anderlecht: Bruno krijgt veeg uit de pan

De spanning bij RSC Anderlecht is opnieuw bijzonder hoog aan het oplopen. Daarbij komt ook Vitor ...

326
326
De Bruyne verbaast bij Napoli: Italiaanse pers maakt U-bocht

In de Champions League heeft SSC Napoli dinsdagavond een cruciale zege geboekt tegen Bodo/Glimt: ...

240
240
Club-Lens: Leko hakt laatste zware knoop door in basisploeg

Een week na de straffe stunt in Milaan, moet Club Brugge opnieuw vol aan de bak in de Champions ...

157
157
Koppen lopen: deze topclubs sturen mannetje naar Club-Lens

In de Champions League staat Club Brugge woensdagavond opnieuw voor een belangrijke wedstrijd. Zo ...

384
384
Plooien gladgestreken? Allegri looft De Bruyne

De voorbije week stonden de Italiaanse kranten vol van de 'vete' tussen Kevin De Bruyne en ...

77
77
Flick doet goudeerlijke uitspraak na nederlaag tegen PSG

De voetballiefhebber werd dinsdagavond verwend in de Champions Leauge, met maar liefst 40 doelpunten ...

95
95
PSG wint spektakelstuk tegen Barça, knappe assist KDB

Het is dinsdag een spectaculaire avond geworden in de Champions League. Dé kraker was ...

60
60
Turken kijken met nieuwe bondscoach Rode Duivels in de ogen

De Rode Duivels staan er na vier wedstrijden vrij goed voor in de Nations League. Ze staan na vier ...

59
59
'Club siddert: grootmacht gaat in januari voor Tresoldi'

Club Brugge bijft ook na het vertrek van verschillende sterkhouders vorige zomer gewoon indruk ...

270
270
Volgend seizoen Genkse nummer 1? Leysen geeft hint

Vorig weekend liet KRC Genk geen steek vallen in de Croky Cup, want het ging gewoon met 0-2 winnen ...

141
141
Club kijkt oude bekende in ogen: "Lens is favoriet"

Club Brugge hoopt woensdag opnieuw een resultaat neer te kunnen zetten in de Champions League na de ...

440
440
Fenerbahçe met grote domper, Dortmund komt goed weg

In de Champions League stonden er twee matchen op het programma in de vooravond. Om 18u45 gaf ...

54
54
Union SG wint jackpot "20 à 25 miljoen euro"

De naam van Relebohile Mofokeng begint steeds nadrukkelijker rond te zingen op de Europese ...

72
72
'Arne Slot lokt interesse van Premier League-club'

Arne Slot lijkt niet van plan om lang aan de zijlijn te blijven staan. Volgens De Telegraaf staat ...

55
55
Coach RC Lens looft Club-smaakmaker: "Een topper"

Club Brugge is favoriet voor het treffen met RC Lens. AS Monaco en Olympique Marseille werden al ...

164
164
Van Hazard tot Ivanovic: ex-JPL'ers hun rapport bij Lens

RC Lens is morgen de tegenstander van Club Brugge in de Champions League. De Belgische landskampioen ...

136
136

Meer sportnieuws