Mbokani terug in 1A? "Hangt van die ene wedstrijd af"

Mbokani terug in 1A?

Dieumerci Mbokani gelooft in zijn terugkeer naar het hoogste niveau in België. Zijn SK Beveren kan dit weekend promoveren, al mag concurrent RWDM dan niet winnen tegen RSCA Futures. “Als we kampioen spelen, blijf ik bij Beveren”, is de Congolees (37) resoluut. Het scoren is hij nog niet verleerd: met vijftien doelpunten en acht assists gaf hij dit seizoen opnieuw blijk van zijn torinstict.


"Ik ben heel tevreden over mijn seizoen, zeker omdat ik pas later kon aansluiten”, vertelt een ontspannen Mbokani aan Het Nieuwsblad voor de match tegen Club NXT. “Ik ken de competitie en heb het hier al eerder bewezen. Het was mijn rol om doelpunten te maken. Et voila. Ik wist op voorhand dat ik hier zou scoren. Als je op mijn leeftijd nog vijftien doelpunten kan maken, mag je heel blij zijn”. Nog blijer mag de Gouden Schoen van 2012 zijn als hij dat huzarenstukje kan herhalen in 1A volgend seizoen. Een zege tegen Club NXT volstaat niet, SK Beveren moet hopen op puntenverlies van RWDM. De spits kijkt het weekend alleszins met vertrouwen tegemoet: "Alles is nog mogelijk. Het verschil is amper één puntje. Hopelijk kan RSCA Futures iets forceren. Ze hebben in de play-offs nog geen enkele keer kunnen winnen. Misschien willen ze er nu alles aan doen om hun seizoen toch nog een beetje glans te geven?”

Als SK Beveren erin slaagt om het tij op de valreep nog te keren, mag Mbokani zich klaarmaken voor een (laatste?) seizoen in de hoogste klasse. “Als we kampioen spelen dan blijf ik", bevestigt hij. "Dat staat zo in mijn contract. Wat als we niet promoveren? Dan moet de club beslissen, maar dat behoort zeker ook tot de mogelijkheden.” Dat moet als muziek in de oren van het clubbestuur, dat de sterke wisselwerking tussen Mbokani en spitsbroer Thierno Barry allicht bewaard wil zien blijven. Ook Mbokani heeft lof voor zijn ploeggenoot: "Barry heeft een fantastisch seizoen achter de rug. Als hij zo blijft werken, heeft hij een mooie toekomst voor zich."

Duimen voor Antwerp in de Champions Play-Offs


Mbokani maakte in de hoogste voetbalklasse onder meer het mooie weer bij de huidig koploper in 1A, Antwerp. De Reds wonnen intussen de Beker van België en is mede-titelfavoriet. “De dubbel is zeker mogelijk voor hen, al staan ze wel met drie ploegen heel dicht bij elkaar. Het zal een spannende strijd worden tot het einde van het seizoen. Met mijn verleden hoop ik natuurlijk dat Antwerp kampioen speelt. Dat verdienen ze. Ik wens ze veel geluk.” Ook met voorzitter Paul Gheysens blijft hij in contact: “We bellen of sturen elkaar af en toe, maar nu heb ik hem nog niet gestuurd. Daarvoor is het nog te vroeg, hé.”

POLL: Schiet Mbokani ze ook volgend seizoen raak in 1A?

Meer sportnieuws

Laatste voetbalnieuws

Vanhaezebrouck verklaart waarom hij de 'bus parkeerde'
Vanhaezebrouck verklaart waarom hij de 'bus parkeerde'

Hein Vanhaezebrouck is een coach die voor aanvallend voetbal staat, maar op het veld van Royal ...

11
11
Vermeeren en Keita kritisch voor AA Gent: "Beetje veel"
Vermeeren en Keita kritisch voor AA Gent: "Beetje veel"

Royal Antwerp FC - AA Gent was net als Anderlecht-Club Brugge een teleurstellende topper. Dat had ...

27
27
"Zij zijn de enige ploeg die Club Brugge van de titel kan houden"
"Zij zijn de enige ploeg die Club Brugge van de titel kan houden"

Club Brugge kan mits een zege tegen Racing Genk doorstoten naar de tweede plaats in de Jupiler Pro ...

89
89
Van Bommel ziet 'compliment' van Gent: "Andere status Antwerp"
Van Bommel ziet 'compliment' van Gent: "Andere status Antwerp"

Antwerp FC is er voor de derde wedstrijd op rij niet in geslaagd om een doelpunt te maken. ...

69
69
Doku laat tegenstander stof happen, puike assist Onana
Doku laat tegenstander stof happen, puike assist Onana

Woensdagavond werd niet enkel in de Jupiler Pro League gevoetbald, ook elders in Europa ging de bal ...

127
127
Groot lichtpunt in Antwerp-Gent: "Wat kan die jongen ballen"
Groot lichtpunt in Antwerp-Gent: "Wat kan die jongen ballen"

De inhaaltopper tussen Antwerp FC en AA Gent heeft woensdagavond geen winnaar opgeleverd. Na een erg ...

103
103
City sneuvelt in Engelse beker, Inter verspeelt perfect rapport
City sneuvelt in Engelse beker, Inter verspeelt perfect rapport

In Engeland werd van de midweek gebruikt gemaakt om de derde ronde van de League Cup af te werken. ...

66
66
Great Old baalt na tactisch steekspel met sluw AA Gent
Great Old baalt na tactisch steekspel met sluw AA Gent

Na een tactisch steekspel hebben Antwerp en AA Gent de punten onder mekaar verdeeld op de Bosuil. ...

189
189
Deila schuift nieuw Club-talent naar voren: "Zoals Spileers"
Deila schuift nieuw Club-talent naar voren: "Zoals Spileers"

Club Brugge is degelijk aan het nieuwe seizoen begonnen, maar slaagt er al een tijdje niet meer in ...

318
318
Gent-fans vloeken: "Hier kreeg Orban wél rood voor!"
Gent-fans vloeken: "Hier kreeg Orban wél rood voor!"

In de Jupiler Pro League stond woensdagavond een erg interessante affiche op het programma. Zo kreeg ...

227
227
Anderlecht hoopt op Dolberg: verrassend alternatief genoemd
Anderlecht hoopt op Dolberg: verrassend alternatief genoemd

RSC Anderlecht bleef in zijn voorbije drie competitieduels telkens op een gelijkspel steken. De ...

293
293
Vrancken tempert: "Het is nog steeds Club Brugge"
Vrancken tempert: "Het is nog steeds Club Brugge"

KRC Genk is vrij wisselvallig aan het seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. Maar donderdagavond ...

189
189
Verbazende leider in La Liga, CDK helpt Atalanta aan zege
Verbazende leider in La Liga, CDK helpt Atalanta aan zege

Na zeven speeldagen heeft de Spaanse Primera Division een verrassende leider. Niet Real Madrid of FC ...

185
185
Crisis bij KV Oostende: 'Teammanager beticht van gesjoemel'
Crisis bij KV Oostende: 'Teammanager beticht van gesjoemel'

Het zijn op zijn zachtst gezegd woelige weken bij KV Oostende. De kustploeg zakte eind vorig seizoen ...

216
216
'United-rel escaleert verder: ploegmaats kiezen kant'
'United-rel escaleert verder: ploegmaats kiezen kant'

Manchester United staat momenteel slechts negende in Premier League en heeft dus nood aan een ...

187
187