Mbokani terug in 1A? "Hangt van die ene wedstrijd af"

door
Mbokani terug in 1A?

Dieumerci Mbokani gelooft in zijn terugkeer naar het hoogste niveau in België. Zijn SK Beveren kan dit weekend promoveren, al mag concurrent RWDM dan niet winnen tegen RSCA Futures. “Als we kampioen spelen, blijf ik bij Beveren”, is de Congolees (37) resoluut. Het scoren is hij nog niet verleerd: met vijftien doelpunten en acht assists gaf hij dit seizoen opnieuw blijk van zijn torinstict.


"Ik ben heel tevreden over mijn seizoen, zeker omdat ik pas later kon aansluiten”, vertelt een ontspannen Mbokani aan Het Nieuwsblad voor de match tegen Club NXT. “Ik ken de competitie en heb het hier al eerder bewezen. Het was mijn rol om doelpunten te maken. Et voila. Ik wist op voorhand dat ik hier zou scoren. Als je op mijn leeftijd nog vijftien doelpunten kan maken, mag je heel blij zijn”. Nog blijer mag de Gouden Schoen van 2012 zijn als hij dat huzarenstukje kan herhalen in 1A volgend seizoen. Een zege tegen Club NXT volstaat niet, SK Beveren moet hopen op puntenverlies van RWDM. De spits kijkt het weekend alleszins met vertrouwen tegemoet: "Alles is nog mogelijk. Het verschil is amper één puntje. Hopelijk kan RSCA Futures iets forceren. Ze hebben in de play-offs nog geen enkele keer kunnen winnen. Misschien willen ze er nu alles aan doen om hun seizoen toch nog een beetje glans te geven?”

Als SK Beveren erin slaagt om het tij op de valreep nog te keren, mag Mbokani zich klaarmaken voor een (laatste?) seizoen in de hoogste klasse. “Als we kampioen spelen dan blijf ik", bevestigt hij. "Dat staat zo in mijn contract. Wat als we niet promoveren? Dan moet de club beslissen, maar dat behoort zeker ook tot de mogelijkheden.” Dat moet als muziek in de oren van het clubbestuur, dat de sterke wisselwerking tussen Mbokani en spitsbroer Thierno Barry allicht bewaard wil zien blijven. Ook Mbokani heeft lof voor zijn ploeggenoot: "Barry heeft een fantastisch seizoen achter de rug. Als hij zo blijft werken, heeft hij een mooie toekomst voor zich."

Duimen voor Antwerp in de Champions Play-Offs


Mbokani maakte in de hoogste voetbalklasse onder meer het mooie weer bij de huidig koploper in 1A, Antwerp. De Reds wonnen intussen de Beker van België en is mede-titelfavoriet. “De dubbel is zeker mogelijk voor hen, al staan ze wel met drie ploegen heel dicht bij elkaar. Het zal een spannende strijd worden tot het einde van het seizoen. Met mijn verleden hoop ik natuurlijk dat Antwerp kampioen speelt. Dat verdienen ze. Ik wens ze veel geluk.” Ook met voorzitter Paul Gheysens blijft hij in contact: “We bellen of sturen elkaar af en toe, maar nu heb ik hem nog niet gestuurd. Daarvoor is het nog te vroeg, hé.”

Schiet Mbokani ze ook volgend seizoen raak in 1A?

Meest recent

Renard slaat terug naar Boeckx en Baseggio: "Klein van hem"

Ongeveer een jaar geleden werd Olivier Renard aangesteld als sportief directeur bij RSC Anderlecht. ...

5
5
Hasi verklapt gemiste toptransfer: "Was in de zomer te duur"

RSC Anderlecht zocht afgelopen zomer naar versterking en vond die ook, maar op bepaalde posities is ...

15
15
Noodlot slaat toe bij Antwerp: "En nu dit ... echt zonde"

meAntwerp FC staat in de komende weken voor een lastig programma en dat terwijl de club zo snel ...

18
18
'Kompany in shock: grootmacht gaat vol voor Harry Kane'

Bayern München staat aanstaande woensdag voor een absolute kraker in de Champions League tegen ...

45
45
Kortsluiting bij Club Brugge: Hayen ontploft van één speler

Club Brugge kocht geen status maar ruwe power: voor €9 miljoen moest Mamadou Diakhon dé ...

154
154
"Klein kind" - Boskamp scherp na vete Garcia-De Bilde

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026 en de monsterzege tegen Liechtenstein, werd de voorbije ...

88
88
Nieuwe coach Club Brugge bekend? De Mil krijgt voorwaarde te horen

Daags voor het belangrijke Champions League-duel tegen Sporting CP, staat Club Brugge in eigen land ...

148
148
De Cat, nieuwe spits, Verschaeren, ...: transferplannen Anderlecht op tafel

RSC Anderlecht zette vlak voor de voorbije interland-periode enkele overtuigende prestaties neer. ...

197
197
Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

78
78
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

103
103
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

179
179
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

77
77
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

71
71
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

71
71
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

101
101
De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Na de pijnlijke nederlaag op Anderlecht voor de interlandbreak zal het er zaterdag op moeten zijn ...

231
231
Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

186
186
Goudhaantje Westerlo lonkt naar Belgische top: "Zou mooi zijn"

De wintemercato breekt aan en ongetwijfeld zullen de Belgische topclubs daarin rondspeuren naar ...

180
180
Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

83
83
Mokio krijgt stevige mokerslag bij Ajax

Jorthy Mokio was één van de spelers die de Jonge Duivels aan glorie moest helpen op ...

71
71
Pocognoli geeft eindelijk dé reden waarom hij Union verliet

Union SG leek eindelijk eens een trainer te (kunnen) houden, maar niets bleek minder waar. In de ...

141
141
Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Club Brugge heeft in de Jupiler Pro League amper kunnen overtuigen. Het boekte vooral zakelijke ...

197
197
Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Vincent Kompany kwam onlangs nog eens een bezoekje brengen aan Neerpede. De match tegen Club Brugge ...

292
292
Keuzestress bij KRC Genk: Fink licht tipje van sluier

KRC Genk kwam vrijdag met groot nieuws op de proppen, want Konstantinos Karetsas zette zijn kribbel ...

171
171
Leko met handen in het haar: puzzelwerken bij AA Gent

AA Gent leek even op de goede weg, maar na een vier op 12 kwam de interlandbreak misschien net op ...

117
117

Meer sportnieuws