Mbokani terug in 1A? "Hangt van die ene wedstrijd af"

213 stemmen
Mbokani terug in 1A?

Dieumerci Mbokani gelooft in zijn terugkeer naar het hoogste niveau in België. Zijn SK Beveren kan dit weekend promoveren, al mag concurrent RWDM dan niet winnen tegen RSCA Futures. “Als we kampioen spelen, blijf ik bij Beveren”, is de Congolees (37) resoluut. Het scoren is hij nog niet verleerd: met vijftien doelpunten en acht assists gaf hij dit seizoen opnieuw blijk van zijn torinstict.


"Ik ben heel tevreden over mijn seizoen, zeker omdat ik pas later kon aansluiten”, vertelt een ontspannen Mbokani aan Het Nieuwsblad voor de match tegen Club NXT. “Ik ken de competitie en heb het hier al eerder bewezen. Het was mijn rol om doelpunten te maken. Et voila. Ik wist op voorhand dat ik hier zou scoren. Als je op mijn leeftijd nog vijftien doelpunten kan maken, mag je heel blij zijn”. Nog blijer mag de Gouden Schoen van 2012 zijn als hij dat huzarenstukje kan herhalen in 1A volgend seizoen. Een zege tegen Club NXT volstaat niet, SK Beveren moet hopen op puntenverlies van RWDM. De spits kijkt het weekend alleszins met vertrouwen tegemoet: "Alles is nog mogelijk. Het verschil is amper één puntje. Hopelijk kan RSCA Futures iets forceren. Ze hebben in de play-offs nog geen enkele keer kunnen winnen. Misschien willen ze er nu alles aan doen om hun seizoen toch nog een beetje glans te geven?”

Als SK Beveren erin slaagt om het tij op de valreep nog te keren, mag Mbokani zich klaarmaken voor een (laatste?) seizoen in de hoogste klasse. “Als we kampioen spelen dan blijf ik", bevestigt hij. "Dat staat zo in mijn contract. Wat als we niet promoveren? Dan moet de club beslissen, maar dat behoort zeker ook tot de mogelijkheden.” Dat moet als muziek in de oren van het clubbestuur, dat de sterke wisselwerking tussen Mbokani en spitsbroer Thierno Barry allicht bewaard wil zien blijven. Ook Mbokani heeft lof voor zijn ploeggenoot: "Barry heeft een fantastisch seizoen achter de rug. Als hij zo blijft werken, heeft hij een mooie toekomst voor zich."

Duimen voor Antwerp in de Champions Play-Offs


Mbokani maakte in de hoogste voetbalklasse onder meer het mooie weer bij de huidig koploper in 1A, Antwerp. De Reds wonnen intussen de Beker van België en is mede-titelfavoriet. “De dubbel is zeker mogelijk voor hen, al staan ze wel met drie ploegen heel dicht bij elkaar. Het zal een spannende strijd worden tot het einde van het seizoen. Met mijn verleden hoop ik natuurlijk dat Antwerp kampioen speelt. Dat verdienen ze. Ik wens ze veel geluk.” Ook met voorzitter Paul Gheysens blijft hij in contact: “We bellen of sturen elkaar af en toe, maar nu heb ik hem nog niet gestuurd. Daarvoor is het nog te vroeg, hé.”

Schiet Mbokani ze ook volgend seizoen raak in 1A?

Meest recent

Vervanger Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

14
14
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

18
18
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

168
168
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

274
274
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

79
79
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

126
126
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

445
445
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

63
63
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

120
120
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

228
228
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

260
260
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

270
270
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

81
81
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

57
57
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

277
277
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

108
108
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

287
287
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

386
386
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

78
78
Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

65
65
Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Club Brugge wil een stunt uithalen op de transfermarkt. Blauw-Zwart heeft een nieuwe spits in het ...

606
606
Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

De Rode Duivels begonnen matig aan het WK. De Belgen moeten aan de bak tegen Iran en uiteraard ...

78
78
Basisploeg Duivels: hakt Garcia verrassende knopen door?

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. De Belgen moeten winnen, dat is een feit. Bondscoach ...

192
192
Fout van Garcia wordt hersteld: Rode Duivel in de ploeg

Rudi Garcia begon met een al bij al logische opstelling tegen Egypte. Al vonden we één ...

444
444
Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

68
68

Meer sportnieuws