Mbokani terug in 1A? "Hangt van die ene wedstrijd af"

door
Mbokani terug in 1A?

Dieumerci Mbokani gelooft in zijn terugkeer naar het hoogste niveau in België. Zijn SK Beveren kan dit weekend promoveren, al mag concurrent RWDM dan niet winnen tegen RSCA Futures. “Als we kampioen spelen, blijf ik bij Beveren”, is de Congolees (37) resoluut. Het scoren is hij nog niet verleerd: met vijftien doelpunten en acht assists gaf hij dit seizoen opnieuw blijk van zijn torinstict.


"Ik ben heel tevreden over mijn seizoen, zeker omdat ik pas later kon aansluiten”, vertelt een ontspannen Mbokani aan Het Nieuwsblad voor de match tegen Club NXT. “Ik ken de competitie en heb het hier al eerder bewezen. Het was mijn rol om doelpunten te maken. Et voila. Ik wist op voorhand dat ik hier zou scoren. Als je op mijn leeftijd nog vijftien doelpunten kan maken, mag je heel blij zijn”. Nog blijer mag de Gouden Schoen van 2012 zijn als hij dat huzarenstukje kan herhalen in 1A volgend seizoen. Een zege tegen Club NXT volstaat niet, SK Beveren moet hopen op puntenverlies van RWDM. De spits kijkt het weekend alleszins met vertrouwen tegemoet: "Alles is nog mogelijk. Het verschil is amper één puntje. Hopelijk kan RSCA Futures iets forceren. Ze hebben in de play-offs nog geen enkele keer kunnen winnen. Misschien willen ze er nu alles aan doen om hun seizoen toch nog een beetje glans te geven?”

Als SK Beveren erin slaagt om het tij op de valreep nog te keren, mag Mbokani zich klaarmaken voor een (laatste?) seizoen in de hoogste klasse. “Als we kampioen spelen dan blijf ik", bevestigt hij. "Dat staat zo in mijn contract. Wat als we niet promoveren? Dan moet de club beslissen, maar dat behoort zeker ook tot de mogelijkheden.” Dat moet als muziek in de oren van het clubbestuur, dat de sterke wisselwerking tussen Mbokani en spitsbroer Thierno Barry allicht bewaard wil zien blijven. Ook Mbokani heeft lof voor zijn ploeggenoot: "Barry heeft een fantastisch seizoen achter de rug. Als hij zo blijft werken, heeft hij een mooie toekomst voor zich."

Duimen voor Antwerp in de Champions Play-Offs


Mbokani maakte in de hoogste voetbalklasse onder meer het mooie weer bij de huidig koploper in 1A, Antwerp. De Reds wonnen intussen de Beker van België en is mede-titelfavoriet. “De dubbel is zeker mogelijk voor hen, al staan ze wel met drie ploegen heel dicht bij elkaar. Het zal een spannende strijd worden tot het einde van het seizoen. Met mijn verleden hoop ik natuurlijk dat Antwerp kampioen speelt. Dat verdienen ze. Ik wens ze veel geluk.” Ook met voorzitter Paul Gheysens blijft hij in contact: “We bellen of sturen elkaar af en toe, maar nu heb ik hem nog niet gestuurd. Daarvoor is het nog te vroeg, hé.”

Schiet Mbokani ze ook volgend seizoen raak in 1A?

Meest recent

'Done deal: Anderlecht is overbodige pion kwijt'

Anderlecht liep zondag tegen een serieuze sportieve domper aan door te gaan verliezen op het veld ...

111
111
Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Er stonden zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. In de ...

28
28
AZ zet Maarten Martens op straat

Er is weer een Belgische trainer minder in een buitenlandse topcompetitie. Zondagavond heeft AZ ...

50
50
Senegal pakt Africa Cup na enorme farce in slotfase finale

De finale van de Africa Cup heeft zondagavond een waanzinnige ontknoping gekregen. Senegal dompelde ...

148
148
Cornelis doet Charleroi dromen: "Op weg naar Play-Off 1?"

Bij Charleroi zaten ze in december in zak en as na het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent, ...

27
27
'Club mag kruis maken over mogelijke opvolger Ordoñez'

Club Brugge lijkt in de nabije toekomst afscheid te zullen moeten nemen van Joel Ordoñez. De ...

73
73
Vrancken zet STVV meteen weer met voetjes op de grond

STVV blijft dit seizoen maar verbazen. De Kanaries gaan ook in 2026 verder op hun elan in de ...

134
134
'Atletico Madrid legt miljoenen klaar voor verrassende Belg'

Atletico Madrid lijkt nu al bijna een kruis te mogen maken over de titel, want het heeft al een ...

67
67
Kantelpunt voor AA Gent? Baro en De Mil reageren

AA Gent heeft zondag een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de top zes. Het nam immers revanche ...

136
136
Stayen ontploft: STVV wint opnieuw en wipt over Club

Stayen beleefde andermaal een prachtige avond. STVV rekende af met OH Leuven en profiteerde optimaal ...

82
82
'Lang verrast iedereen met knaltransfer naar topclub'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

156
156
Choc Wallon kleurt zwart-wit, Standard valt uit top zes

De Choc Wallon leverde vanavond voor de Zebra's nieuwe glorie op. Sporting Charleroi zette zijn ...

53
53
Hoe Anderlecht en Hasi énorm probleem hebben

RSC Anderlecht verloor met 4-2 van AA Gent. De tweede helft in de Planet Group arena was van een ...

326
326
‘Club Brugge verrast: topmove voor nieuwe spits’

Club Brugge zit niet stil in het wintermercato. Achter de schermen wordt gewerkt aan een verrassende ...

389
389
Zomeraanwinst spreekt zich uit over snel RSCA-vertrek

RSC Anderlecht verloor alweer. Deze keer met 4-2 van AA Gent. Paars-Wit zit toch in de problemen na ...

176
176
Belgische wonderboy staat op bij Nederlandse topclub

In Nederland is er dit jaar geen strijd voor de titel. PSV is oppermachtig en Ajax en Feyenoord ...

79
79
'Anderlecht waagt poging voor zeer straffe transfer'

RSC Anderlecht heeft een gebrek aan kwaliteit om mee te doen voor de landstitel. Dat is nu wel ...

361
361
Antwerp tuimelt van roze wolk: Oosting trekt harde conclusie

Antwerp FC weet opnieuw wat verliezen is. Sinds het ontslag van Stef Wils als hoofdcoach had de ...

266
266
Crisis Feyenoord compleet na megablunder en krankzinnig slot

Bij Feyenoord is de crisis stilaan compleet. De Rotterdammers leken zondag op weg naar een ...

43
43
Ook Hasi houdt zich niet in: Lardot krijgt tik op vingers

RSC Anderlecht heeft de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League opgestart op dezelfde manier ...

417
417
De Roeck zwalpt bij Club NXT, Beerschot recht rug in CPL

In de Challenger Pro League gaat het stilaan van kwaad naar erger met Club NXT. Ook na de ...

113
113
Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Antwerp kwam met vertrouwen en een sterke reeks op zak naar Denderleeuw, maar vertrok met een nieuwe ...

104
104
Coosemans haalt fors uit na penalty: "Gent mag Hein danken"

Net zoals na hun onderlinge bekerduel, leverde ook de competitiematch tussen AA Gent en RSC ...

572
572
'Ajax vol voor stunttransfer, Juve verkoopt Openda nieuwe klap'

De winterse transfermarkt is nog een tweetal weken open en verschillende Europese clubs willen zich ...

133
133
Anderlecht pakt door op mercato: laatste match gespeeld in Gent?

RSC Anderlecht blijft druk in de weer op de winterse transfermarkt. De Brusselaars hopen eerstdaags ...

569
569

Meer sportnieuws