Mbokani terug in 1A? "Hangt van die ene wedstrijd af"

213 stemmen
Mbokani terug in 1A?

Dieumerci Mbokani gelooft in zijn terugkeer naar het hoogste niveau in België. Zijn SK Beveren kan dit weekend promoveren, al mag concurrent RWDM dan niet winnen tegen RSCA Futures. “Als we kampioen spelen, blijf ik bij Beveren”, is de Congolees (37) resoluut. Het scoren is hij nog niet verleerd: met vijftien doelpunten en acht assists gaf hij dit seizoen opnieuw blijk van zijn torinstict.


"Ik ben heel tevreden over mijn seizoen, zeker omdat ik pas later kon aansluiten”, vertelt een ontspannen Mbokani aan Het Nieuwsblad voor de match tegen Club NXT. “Ik ken de competitie en heb het hier al eerder bewezen. Het was mijn rol om doelpunten te maken. Et voila. Ik wist op voorhand dat ik hier zou scoren. Als je op mijn leeftijd nog vijftien doelpunten kan maken, mag je heel blij zijn”. Nog blijer mag de Gouden Schoen van 2012 zijn als hij dat huzarenstukje kan herhalen in 1A volgend seizoen. Een zege tegen Club NXT volstaat niet, SK Beveren moet hopen op puntenverlies van RWDM. De spits kijkt het weekend alleszins met vertrouwen tegemoet: "Alles is nog mogelijk. Het verschil is amper één puntje. Hopelijk kan RSCA Futures iets forceren. Ze hebben in de play-offs nog geen enkele keer kunnen winnen. Misschien willen ze er nu alles aan doen om hun seizoen toch nog een beetje glans te geven?”

Als SK Beveren erin slaagt om het tij op de valreep nog te keren, mag Mbokani zich klaarmaken voor een (laatste?) seizoen in de hoogste klasse. “Als we kampioen spelen dan blijf ik", bevestigt hij. "Dat staat zo in mijn contract. Wat als we niet promoveren? Dan moet de club beslissen, maar dat behoort zeker ook tot de mogelijkheden.” Dat moet als muziek in de oren van het clubbestuur, dat de sterke wisselwerking tussen Mbokani en spitsbroer Thierno Barry allicht bewaard wil zien blijven. Ook Mbokani heeft lof voor zijn ploeggenoot: "Barry heeft een fantastisch seizoen achter de rug. Als hij zo blijft werken, heeft hij een mooie toekomst voor zich."

Duimen voor Antwerp in de Champions Play-Offs


Mbokani maakte in de hoogste voetbalklasse onder meer het mooie weer bij de huidig koploper in 1A, Antwerp. De Reds wonnen intussen de Beker van België en is mede-titelfavoriet. “De dubbel is zeker mogelijk voor hen, al staan ze wel met drie ploegen heel dicht bij elkaar. Het zal een spannende strijd worden tot het einde van het seizoen. Met mijn verleden hoop ik natuurlijk dat Antwerp kampioen speelt. Dat verdienen ze. Ik wens ze veel geluk.” Ook met voorzitter Paul Gheysens blijft hij in contact: “We bellen of sturen elkaar af en toe, maar nu heb ik hem nog niet gestuurd. Daarvoor is het nog te vroeg, hé.”

Schiet Mbokani ze ook volgend seizoen raak in 1A?

Meest recent

‘Cercle troeft concurrentie af: toptransfer dichtbij’

Cercle Brugge is naarstig op zoek naar zomerse opportuniteiten om de kern voor volgend seizoen te ...

13
13
Nieuw koningskoppel bij Duivels? “Stond gewoon goed”

Het gelijkspel van België tegen Egypte op het WK maakt heel wat wakker. Ook bij de analisten is ...

78
78
“Kan hem niet uitstaan!”: Rudi Garcia compleet afgemaakt

De Belgen speelden 1-1 gelijk tegen Egypte op de eerste groepswedstrijd van het WK. Geen drama, maar ...

118
118
Frustratie loopt op: Egypte haalt ferm uit na België

Egypte stond dicht bij een stunt tegen de Rode Duivels. Mohamed Salah en consorten kwamen op ...

248
248
‘Schoktransfer Lukaku: Spaanse club all-in voor Rode Duivel’

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kwam afgelopen seizoen amper in actie voor ...

232
232
Grijpt Garcia genadeloos in? “Iemand anders kapitein”

Het 1-1 gelijkspel van de Rode Duivels tegen Egypte zindert nog na. België start niet optimaal ...

292
292
Grote Duivelse vrees bij Vandenbempt: “Een schande!”

De eerste WK-wedstrijd van de Rode Duivels in de Verenigde Staten zit erop. Tegen Egypte kwamen de ...

188
188
Beerschot haalt uit en plukt pion weg bij concurrent

Beerschot greep dit seizoen net naast promotie naar de Jupiler Pro League, maar de Kielse Ratten ...

52
52
TRANSFERUURTJE: ‘Club houdt been stijf, mokerslag Anderlecht’

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

411
411
Mechele briest: "Dit liep er mis bij de Rode Duivels"

Brandon Mechele kreeg tegen Egypte het vertrouwen van Rudi Garcia. De centrale verdediger van Club ...

296
296
Één Rode Duivel volledig afgeserveerd op WK?

De Rode Duivels speelden 1-1 gelijk tegen Egypte. Als vervanger van Romelu Lukaku koos bondscoach ...

312
312
Ngoy slaat op tafel na Egypte: “Tuurlijk ontgoocheling”

België kwam niet verder dan een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste wedstrijd op het WK ...

150
150
Emoties bij Kaapverdië: 40-jarige WK-held gaat viraal

De eerste grote stunt van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is een feit. ...

56
56
Burgess verlaat Union voor KAA Gent: grote ambities

Christian Burgess was de afgelopen jaren de steunpilaar van Union SG, maar de ervaren verdediger was ...

258
258
'Opvolger Tzolis: Club Brugge meldt zich in Bundesliga'

Club Brugge nam inmiddels afscheid van Simon Mignolet, Dani van den Heuvel en Aleksandar Stankovic. ...

314
314
L'Equipe buist twee Duivels: kop van Jut krijgt pijnlijke 3

De Rode Duivels hebben geen al te beste beurt gemaakt tijdens hun WK-opener tegen Egypte (1-1). Ook ...

456
456
Mechele bejubelt 'echte leider' bij Duivels: "Op training ..."

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

246
246
Grove 'Vanaken-blunder' Garcia: analisten trekken fel van leer

Een puntendeling tegen Egypte is op zich geen slecht resultaat, maar naar het vervolg van het WK ...

1568
1568
'Club Brugge resoluut: Verhaeghe weigert miljoenentransfer'

Club Brugge zag de voorbije weken al enkele belangrijke krachten vertrekken en zal er ongetwijfeld ...

611
611
Union niet te stuiten: aanwinst vier binnen, nummer vijf op komst

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

257
257
Reden tot zorgen? Garcia geeft reden voor povere Doku

Voor aanvang van het toernooi werd Jérémy Doku bestempeld als één van de ...

162
162
Rode Duivels schrikken: schade veel groter dan gedacht

De 1-1 tegen Egypte lijkt op het eerste zicht geen ramp voor de Rode Duivels. België heeft ...

359
359
Kranten schieten met scherp: grote riseé bij Rode Duivels

De Rode Duivels zullen nog minstens tot aanstaande zondag moeten wachten op hun eerste WK-zege sinds ...

335
335
Alderweireld bewierookt onverwachte Duivel: "Als één man er stond ..."

Wat een hoopvolle start van het WK had moeten worden, is uitgedraaid op een behoorlijk tegenvallende ...

1016
1016
Internationale pers hard voor Belgen: één Duivel in spotlights

De Rode Duivels hebben niet de WK-start genomen waar ze op hoopten. In Seattle moesten ze maandag ...

394
394

Meer sportnieuws