STVV in nauwe schoentjes: "Tijd begint te dringen"

door
STVV in nauwe schoentjes:

Bij STVV hebben ze nog altijd geen coach voor het seizoen 2023-2024. Na het vrijwillige vertrek ban Bernd Hollerbach zijn de 'Kanaries' nog steeds naarstig op zoek naar een nieuwe oefenmeester. Jacky Mathijssen hoopt dat een Belgische T1 wordt aangetrokken, al lijkt dat bijzonder optimistisch. 


STVV sloot de regulier competitie af op de twaalfde plaats. Geen play-offs dus voor de Limburgse club, dat het volgend jaar moet stellen zonder Bernd Hollerbach. "Als ze nu nog op zoek zouden zijn, begint de tijd te dringen", analyseerde Mathijssen in Het Belang Van Limburg. "Maar goed, dat is een beetje eigen aan de club. Last minute komt men altijd wel met een mooie oplossing. Ik hoop dat ze voor een Belg kiezen. Het probleem is dat wij Belgen de zaken meestal zeggen zoals ze zijn."

LEES OOK: KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

DEGRADATIE

Mathijssen, die van 2001 tot 2004 aan het roer stond van STVV, beseft maar al te goed dat de Belgische 'rechtuitheid' nadelig kan werken. "Ik ga STVV als voorbeeld gebruiken, maar viseer de club absoluut niet. Er vertrekken daar heel wat spelers. Als men mij nu vraagt wat er volgend seizoen mogelijk is met de spelersgroep die overblijft, zeg ik: ‘We gaan waarschijnlijk degraderen’. Dan ga ik de job natuurlijk niet hebben, maar ik heb wel gelijk. Een buitenlander zou dat wellicht anders aanpakken."

Het is nog niet bekend of Sint-Truiden al een opvolger heeft gevonden voor Hollerbach. De kans is alvast klein dat Mathijssen, die momenteel aan de slag is bij de Belgische jeugdploegen, opnieuw de rol van T1 zal opnemen bij de Limburgers. 

Degradeert STVV volgend seizoen?

Meest recent

Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

39
39
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

13
13
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

111
111
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

173
173
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

541
541
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

106
106
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

35
35
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

322
322
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

90
90
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

542
542
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

519
519
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

403
403
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

54
54
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

1032
1032
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

289
289
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

443
443
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

82
82
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

1208
1208
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

115
115
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

225
225
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

353
353
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

124
124
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

476
476
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

369
369
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

86
86

Meer sportnieuws