Courtois of De Bruyne? "Hij is de beste Belg ooit"

214
Courtois of De Bruyne?

Opnieuw Champions League-voetbal vanavond! Grootmachten Real Madrid en Manchester City kijken mekaar in de ogen in de halve finales van het Europese kampioenenbal. Bij beide ploegen speelt een Belg in de hoofdrol. Thibaut Courtois, de beste doelman ter wereld, verdedigt het doel van 'de Koninklijke', terwijl Kevin De Bruyne de aanval van City zal dirigeren. Maar welke Rode Duivel is nu de beste? 


Man City-Real Madrid, dat is een affiche om duimen en vingers bij af te likken. Twee van de beste Belgische voetballers ooit nemen het tegen mekaar op in de hoogste competitie van het Europese voetbal. Maar heeft één van de twee een streepje voor? "Appelen met peren vergelijken", vertellen analisten Thomas Chatelle en Wim De Coninck bij Het Nieuwsblad, vooraleer toch te beginnen argumenteren. "Zolang Kevin de Champions League niet heeft gewonnen, is Courtois de beste!". 

LEES OOK: ‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

COURTOIS


Voor beide Rode Duivels kunnen heel wat argumenten worden aangehaald. Chatelle breekt alvast een lans voor het sluitstuk van onze nationale ploeg. "Het palmares van Courtois zal sowieso groter blijven. Mentaal is Courtois misschien wel de beste Belg ooit. Hoe sterk is die, zeg. Nergens is de druk groter dan in Madrid als het over voetbal gaat en toch blijft hij er presteren."

KDB


Chatelle maakt wel meteen de kanttekening dat De Bruyne als veldspeler een grotere kans heeft om ooit de Ballon d'Or te winnen. De Coninck merkte dan weer op dat als KDB ontbreekt bij City, de aanval van de Premier League-club wat stokt. Het haalde het voorbeeld aan van de wedstrijd op Leipzig. "De week erna was Kevin er wel bij en scoort Haaland vijf keer in een uur. Voor Haaland is het dus wel een groot verschil."

Wie wint er vanavond?

Meest recent

Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

2
2
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

64
64
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

16
16
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

12
12
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

4
4
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

11
11
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

24
24
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

221
221
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

60
60
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

15
15
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

70
70
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

47
47
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

126
126
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

247
247
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

89
89
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

29
29
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

288
288
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

130
130
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

51
51
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

37
37
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

20
20
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

82
82
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

193
193
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

54
54

Meer sportnieuws