Courtois of De Bruyne? "Hij is de beste Belg ooit"

214 stemmen
Courtois of De Bruyne?

Opnieuw Champions League-voetbal vanavond! Grootmachten Real Madrid en Manchester City kijken mekaar in de ogen in de halve finales van het Europese kampioenenbal. Bij beide ploegen speelt een Belg in de hoofdrol. Thibaut Courtois, de beste doelman ter wereld, verdedigt het doel van 'de Koninklijke', terwijl Kevin De Bruyne de aanval van City zal dirigeren. Maar welke Rode Duivel is nu de beste? 


Man City-Real Madrid, dat is een affiche om duimen en vingers bij af te likken. Twee van de beste Belgische voetballers ooit nemen het tegen mekaar op in de hoogste competitie van het Europese voetbal. Maar heeft één van de twee een streepje voor? "Appelen met peren vergelijken", vertellen analisten Thomas Chatelle en Wim De Coninck bij Het Nieuwsblad, vooraleer toch te beginnen argumenteren. "Zolang Kevin de Champions League niet heeft gewonnen, is Courtois de beste!". 

LEES OOK: ‘Monstertransfer Fernandez-Pardo: twee grootmachten’

COURTOIS


Voor beide Rode Duivels kunnen heel wat argumenten worden aangehaald. Chatelle breekt alvast een lans voor het sluitstuk van onze nationale ploeg. "Het palmares van Courtois zal sowieso groter blijven. Mentaal is Courtois misschien wel de beste Belg ooit. Hoe sterk is die, zeg. Nergens is de druk groter dan in Madrid als het over voetbal gaat en toch blijft hij er presteren."

KDB


Chatelle maakt wel meteen de kanttekening dat De Bruyne als veldspeler een grotere kans heeft om ooit de Ballon d'Or te winnen. De Coninck merkte dan weer op dat als KDB ontbreekt bij City, de aanval van de Premier League-club wat stokt. Het haalde het voorbeeld aan van de wedstrijd op Leipzig. "De week erna was Kevin er wel bij en scoort Haaland vijf keer in een uur. Voor Haaland is het dus wel een groot verschil."

Wie wint er vanavond?

Meest recent

Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

22
22
‘KV Mechelen incasseert mokerslag vlak voor Club Brugge’

Er staat een midweekspeeldag in de Play-Offs op het programma. KV Mechelen neemt het op tegen Club ...

77
77
KAA Gent pakt weer uit met toptalent: duidelijke focus

KAA Gent zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions Play-Offs loopt het ...

15
15
‘Carl Hoefkens op weg naar straffe JPL-terugkeer’

Carl Hoefkens zit in zak en as bij NAC. De Belgische oefenmeester heeft nog een doorlopende ...

103
103
Zulte Waregem stelt nieuwe T1 voor: toekomst Colpaert bekend

Zulte Waregem heeft een nieuwe hoofdtrainer te pakken. Het was al een tijdje bekend dat Steve ...

60
60
TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

241
241
‘Ruud Vormer wil grote naam naar Knokke lokken’

Ruud Vormer heeft een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer binnen. De Nederlander gaat aan de slag als ...

354
354
Seys in shock bij Club Brugge: “Zagen we niet aankomen”

De 5-0 zege van Club Brugge zindert nog ferm na. Blauw-Zwart heeft één hand op de ...

321
321
KV Kortrijk komt met transfernieuws na promotie

KV Kortrijk is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League en de Kerels zijn volop bezig ...

126
126
Stijn Stijnen neemt plots afscheid van publiekslieveling

Patro Eisden liep promotie naar de Jupiler Pro League mis. De club van Stijn Stijnen verloor ...

75
75
'Club Brugge haalt groot gelijk: toekomst Leko op tafel'

Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart plukte ...

363
363
‘Zulte Waregem heeft beet: groen licht voor T1’

Zulte Waregem is volop bezig met volgend seizoen. Essevee zal weer in de Jupiler Pro League te zien ...

102
102
'City schakelt razendsnel: opvolger Guardiola tekent voor 3 jaar'

Terwijl de titelstrijd in de Premier League in volle ontknoping is, werd het Engelse voetbal ...

190
190
'Preud'homme krijgt loodzware transferopdracht bij Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

459
459
'Alonso klopt op tafel: JPL-bekende eerste Chelsea-transfer'

Chelsea FC heeft een nieuwe coach gevonden. Zo besloten de Blues om hun sportieve lot in handen te ...

130
130
Union groter dan Anderlecht? Proto trekt fel van leer

Terwijl RSC Anderlecht de voorbije seizoenen steeds verder wegkwijnt, blijft Union SG hoge toppen ...

320
320
Gheysens onder druk: Antwerp-overname in stroomversnelling?

Antwerp FC heeft andermaal een tegenvallend seizoen achter de rug. Er is dan ook nood aan een ...

539
539
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

294
294
'Sibierski grijpt in: nieuwe Anderlecht-coach in aantocht'

RSC Anderlecht strijdt nog volop voor een Europees ticket, maar de achterban kijkt vooral al ...

953
953
'Genk verstuurt Steuckers keiharde transferboodschap'

KRC Genk strijdt momenteel nog volop voor eindwinst in de Europe Play-Offs. Maar dat weerhoudt de ...

451
451
Transferclimax bij Club Brugge: witte rook rond topdeal

Bij Club Brugge is er witte rook rond een opvallende transfer. Blauw-Zwart heeft een Duitse ...

346
346
Duivels dilemma Garcia: "Hij móét starten op het WK"

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

318
318
Ancelotti pakt Neymar mee naar WK, Spaans alarm om Yamal

Binnen minder dan een maand barst het WK in alle hevigheid los. Momenteel worden dan ook volop ...

91
91
'Club Brugge perplex: totale transferwending Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato sowieso verschillende sterkhouders kwijtspelen. Ook een ...

643
643
Arsenal op zucht van titel: controverse na rode kaart-fase

Arsenal FC heeft maandagavond weer een grote stap richting de landstitel gezet. De Gunners wonnen op ...

101
101

Meer sportnieuws