Ancelotti beraamt plan voor 'onstopbaar' Manchester City

door
Ancelotti beraamt plan voor 'onstopbaar' Manchester City

Volgens Carlo Ancelotti moet Real Madrid dinsdag in de halve finale van de Champions League het hele team van Manchester City tegenhouden en niet alleen spits Erling Haaland.


Ontzag voor de tegenstander: het is een ongewone positie voor de veertienvoudig winnaar van de Beker met de Grote Oren. Toch sprak Real-coach Carlo Ancelotti erg behoedzaam over het duel tegen Manchester City vanavond in de halve finale van de Champions League. Natuurlijk valt de Noorse spits Haaland in het oog, die goed is voor 51 doelpunten in 45 wedstrijden in alle competities dit seizoen. De 22-jarige heeft er twaalf gemaakt in acht wedstrijden in de Champions League. "Het is duidelijk dat Haaland een zeer gevaarlijke speler is. Hij toont indrukwekkende kwaliteiten, vooral op het gebied van doelpunten maken. Hij is duidelijk een bedreiging", zei Ancelotti maandag op een persconferentie. "Maar alleen over hem praten betekent ook dat je niet spreekt over een compleet team dat goed voetbal speelt, goed verdedigt, aanvalt, dat ideeën heeft. We bereiden ons niet voor op een wedstrijd om Haaland te stoppen, maar om een ploeg te stoppen die onstopbaar lijkt. Maar ik denk dat we kansen hebben op een gelijkopgaande wedstrijd, eentje die we kunnen winnen."

Ancelotti zei dat Manchester City meer mogelijkheden heeft om gevaar te stichten met Haaland in de ploeg. "Het is een completer team dan vorig jaar. Ze hadden in Gabriel Jesus een heel goede spits, maar hij heeft andere eigenschappen dan Haaland", vervolgde de Italiaanse coach. "Vandaag kunnen ze meer profiteren van lange ballen, want ze hebben een heel lange spits en achter hem staat De Bruyne. Ze hebben hun stijl niet veranderd, ze zijn heel goed georganiseerd achterin en vormen een team dat heel goed met de bal omgaat."

KROOS LACHT SPECULATIES WEG
Voormalig Manchester United-spits Wayne Rooney suggereerde recent nog dat City Madrid zou "wegblazen", een opmerking die Los Blancos middenvelder Toni Kroos weglachte. Madrid versloeg Manchester City in de halve finale vorig jaar ondanks een verlies in de heenwedstrijd. De Duitser twijfelde niet om daar op terug te komen: ""Dat was een jaar geleden toch ook zo? Dat Madrid er zogezegd uit lag en wij het toch deden", vertelde Kroos aan de aanwezige verslaggevers. Ik herinner me nog die woorden van vorig jaar, niet die van Rooney - die ik erg mag, afgezien van wat hij zei - maar het heeft geen invloed op ons. Het motiveert ons ook niet meer, want het is onmogelijk om gemotiveerder te zijn dan we zijn."

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club slaat toe, Man City heeft knalaanwinst beet'

Wie haalt het vanavond in de Champions League

Meest recent

Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

92
92
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

82
82
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

96
96
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

285
285
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

399
399
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

152
152
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

134
134
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

322
322
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

20
20
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

103
103
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

101
101
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

244
244
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

121
121
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

72
72
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

91
91
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

199
199
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

45
45
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

187
187
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

35
35
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

183
183
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

272
272
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

81
81
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

374
374
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

258
258
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

205
205

Meer sportnieuws