Ancelotti beraamt plan voor 'onstopbaar' Manchester City

187 stemmen
Ancelotti beraamt plan voor 'onstopbaar' Manchester City

Volgens Carlo Ancelotti moet Real Madrid dinsdag in de halve finale van de Champions League het hele team van Manchester City tegenhouden en niet alleen spits Erling Haaland.


Ontzag voor de tegenstander: het is een ongewone positie voor de veertienvoudig winnaar van de Beker met de Grote Oren. Toch sprak Real-coach Carlo Ancelotti erg behoedzaam over het duel tegen Manchester City vanavond in de halve finale van de Champions League. Natuurlijk valt de Noorse spits Haaland in het oog, die goed is voor 51 doelpunten in 45 wedstrijden in alle competities dit seizoen. De 22-jarige heeft er twaalf gemaakt in acht wedstrijden in de Champions League. "Het is duidelijk dat Haaland een zeer gevaarlijke speler is. Hij toont indrukwekkende kwaliteiten, vooral op het gebied van doelpunten maken. Hij is duidelijk een bedreiging", zei Ancelotti maandag op een persconferentie. "Maar alleen over hem praten betekent ook dat je niet spreekt over een compleet team dat goed voetbal speelt, goed verdedigt, aanvalt, dat ideeën heeft. We bereiden ons niet voor op een wedstrijd om Haaland te stoppen, maar om een ploeg te stoppen die onstopbaar lijkt. Maar ik denk dat we kansen hebben op een gelijkopgaande wedstrijd, eentje die we kunnen winnen."

Ancelotti zei dat Manchester City meer mogelijkheden heeft om gevaar te stichten met Haaland in de ploeg. "Het is een completer team dan vorig jaar. Ze hadden in Gabriel Jesus een heel goede spits, maar hij heeft andere eigenschappen dan Haaland", vervolgde de Italiaanse coach. "Vandaag kunnen ze meer profiteren van lange ballen, want ze hebben een heel lange spits en achter hem staat De Bruyne. Ze hebben hun stijl niet veranderd, ze zijn heel goed georganiseerd achterin en vormen een team dat heel goed met de bal omgaat."

KROOS LACHT SPECULATIES WEG
Voormalig Manchester United-spits Wayne Rooney suggereerde recent nog dat City Madrid zou "wegblazen", een opmerking die Los Blancos middenvelder Toni Kroos weglachte. Madrid versloeg Manchester City in de halve finale vorig jaar ondanks een verlies in de heenwedstrijd. De Duitser twijfelde niet om daar op terug te komen: ""Dat was een jaar geleden toch ook zo? Dat Madrid er zogezegd uit lag en wij het toch deden", vertelde Kroos aan de aanwezige verslaggevers. Ik herinner me nog die woorden van vorig jaar, niet die van Rooney - die ik erg mag, afgezien van wat hij zei - maar het heeft geen invloed op ons. Het motiveert ons ook niet meer, want het is onmogelijk om gemotiveerder te zijn dan we zijn."

LEES OOK: Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Wie haalt het vanavond in de Champions League

Meest recent

Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

6
6
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

28
28
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

123
123
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

89
89
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

52
52
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

182
182
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

67
67
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

211
211
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

83
83
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

53
53
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

16
16
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

37
37
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

95
95
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

459
459
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

93
93
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

79
79
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

219
219
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

85
85
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

73
73
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

138
138
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

94
94
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

44
44
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

67
67
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

401
401
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

70
70

Meer sportnieuws