Anderlechtfans wijzen schuldige aan voor dramatisch seizoen

681 stemmen
Anderlechtfans wijzen schuldige aan voor dramatisch seizoen

Het bestuur van RSC Anderlecht riep vanavond Jesper Fredberg en Wouter Vandenhaute ter verantwoording. Dat was ook de leden van supportersclub Mauves Army 2003 niet ontgaan. Zij brachten een niet te misverstane boodschap aan op de muren rond het LottoPark. 


CEO Sports Jesper Fredberg en CEO Non-Sports Kenneth Bornauw werden gesommeerd op de Raad van Bestuur om hun sportieve en commerciële plannen voor komend seizoen toe te lichten. Opvallend was dat ook Wouter Vandenhaute vragen over het beleid moest beantwoorden. Zijn rol als niet-uitvoerend voorzitter blijft ook binnen het bestuur vragen oproepen. Fredberg en Vandenhaute arriveerden opmerkelijk genoeg in dezelfde wagen via de achteringang van het stadion terwijl hoofdaandeelhouder Marc Coucke langs de gebruikelijke hoofdingang het stadion binnentrad. De vergadering liep iets na 21 uur, in een naar verluidt constructieve sfeer. De belangrijkste uitkomst van de bijeenkomst was volgens Het Laatste Nieuws dat Tomas Van Den Spiegel, CEO van Flanders Classics, toetreedt tot de raad van bestuur. Hij doet dat namens Mauvavie, de vennootschap waarmee Wouter Vandenhaute zich inkocht bij de club. Mauvavie had recht op twee bestuurders: Geert Duyck was de eerste, Van Den Spiegel nu de tweede.

Het meeste weerwerk kon de niet-uitvoerende voorzitter op papier van bestuurde Michael Verscheuren verwachten. Onder meer de op til staande transfer van Jean Kindermans zal hij ongetwijfeld aan bod gebracht hebben. Maar vooral buiten de bestuurskamer wachtte er Vandenhaute een onaangename verrassing. Leden van supportersvereniging Mauves Army brachten in klare taal een oproep tot zijn ontslag aan op de muren rond het stadion: "Slechtste seizoen in 90 jaar! Maak de rekening, jullie weten wat er te doen staat!". Een boodschap die volgens de eerste berichtgevingen niet werd opgevolgd.

WIE BESLIST ER OVER DE TOEKOMST VAN RSCA?
In de raad van bestuur zetelen tot op heden 9 bestuurders. Met Patrick Lefevere en Wouter Vandenhaute wordt Tomas Van Den Spiegel de derde bestuurder met een wielerverleden.

Marc Coucke (eigenaar en hoofdaandeelhouder)
Wouter Vandenhaute (voorzitter en aandeelhouder)
Etienne Davignon (aandeelhouder)
Ben Jansen (bestuurder) (namens Couckes investeringsbedrijf Alychlo)
Tony De Pauw (bestuurder) (CEO Warehouses De Pauw (WDP))
Michael Verschueren (bestuurder)
Patrick Lefevere (bestuurder)
Luc Deleu (bestuurder)
Philippe Close (bestuurder)


LEES OOK: Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Kan Vandenhaute volgend seizoen nog aanblijven als niet-uitvoerend voorzitter?

Meest recent

'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

65
65
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

30
30
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

27
27
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

23
23
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

303
303
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

45
45
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

185
185
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

37
37
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

218
218
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

153
153
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

105
105
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

657
657
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

63
63
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

159
159
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

162
162
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

1035
1035
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

65
65
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

656
656
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

442
442
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

829
829
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

820
820
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

132
132
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

485
485
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

801
801
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

390
390

Meer sportnieuws