Anderlechtfans wijzen schuldige aan voor dramatisch seizoen

door
Anderlechtfans wijzen schuldige aan voor dramatisch seizoen

Het bestuur van RSC Anderlecht riep vanavond Jesper Fredberg en Wouter Vandenhaute ter verantwoording. Dat was ook de leden van supportersclub Mauves Army 2003 niet ontgaan. Zij brachten een niet te misverstane boodschap aan op de muren rond het LottoPark. 


CEO Sports Jesper Fredberg en CEO Non-Sports Kenneth Bornauw werden gesommeerd op de Raad van Bestuur om hun sportieve en commerciële plannen voor komend seizoen toe te lichten. Opvallend was dat ook Wouter Vandenhaute vragen over het beleid moest beantwoorden. Zijn rol als niet-uitvoerend voorzitter blijft ook binnen het bestuur vragen oproepen. Fredberg en Vandenhaute arriveerden opmerkelijk genoeg in dezelfde wagen via de achteringang van het stadion terwijl hoofdaandeelhouder Marc Coucke langs de gebruikelijke hoofdingang het stadion binnentrad. De vergadering liep iets na 21 uur, in een naar verluidt constructieve sfeer. De belangrijkste uitkomst van de bijeenkomst was volgens Het Laatste Nieuws dat Tomas Van Den Spiegel, CEO van Flanders Classics, toetreedt tot de raad van bestuur. Hij doet dat namens Mauvavie, de vennootschap waarmee Wouter Vandenhaute zich inkocht bij de club. Mauvavie had recht op twee bestuurders: Geert Duyck was de eerste, Van Den Spiegel nu de tweede.

Het meeste weerwerk kon de niet-uitvoerende voorzitter op papier van bestuurde Michael Verscheuren verwachten. Onder meer de op til staande transfer van Jean Kindermans zal hij ongetwijfeld aan bod gebracht hebben. Maar vooral buiten de bestuurskamer wachtte er Vandenhaute een onaangename verrassing. Leden van supportersvereniging Mauves Army brachten in klare taal een oproep tot zijn ontslag aan op de muren rond het stadion: "Slechtste seizoen in 90 jaar! Maak de rekening, jullie weten wat er te doen staat!". Een boodschap die volgens de eerste berichtgevingen niet werd opgevolgd.

WIE BESLIST ER OVER DE TOEKOMST VAN RSCA?
In de raad van bestuur zetelen tot op heden 9 bestuurders. Met Patrick Lefevere en Wouter Vandenhaute wordt Tomas Van Den Spiegel de derde bestuurder met een wielerverleden.

Marc Coucke (eigenaar en hoofdaandeelhouder)
Wouter Vandenhaute (voorzitter en aandeelhouder)
Etienne Davignon (aandeelhouder)
Ben Jansen (bestuurder) (namens Couckes investeringsbedrijf Alychlo)
Tony De Pauw (bestuurder) (CEO Warehouses De Pauw (WDP))
Michael Verschueren (bestuurder)
Patrick Lefevere (bestuurder)
Luc Deleu (bestuurder)
Philippe Close (bestuurder)


LEES OOK: Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

Kan Vandenhaute volgend seizoen nog aanblijven als niet-uitvoerend voorzitter?

Meest recent

'Urgentie neemt toe: nieuwe TD Anderlecht voor einde seizoen'

RSC Anderlecht wil zich komend weekend herpakken na drie nederlagen op rij. Coach ...

32
32
Barça bestolen in UCL? Club Brugge-flashbacks na bizarre fase

FC Barcelona staat in de Champions League op de rand van de uitschakeling. De Spaanse kampioen ...

20
20
"Als we dat toelaten ..."- Antwerp tóch genekt door arbitrage?

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

67
67
UCL: PSG mept Liverpool KO, Barça in kritieke toestand na rood

Titelverdediger Paris Saint-Germain is goed op weg naar de halve finales van de Champions League. De ...

41
41
Positie Taravel onder druk: "Duizenden alternatieven voor hem"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

283
283
Top 20: Courtois beste ter wereld, straffe notering Lammens

De Rode Duivels trekken straks naar het wereldkampioenschap met een op papier minder kwalitatieve ...

258
258
Maarten Martens doet boekje open over Anderlecht-flirt

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

91
91
Club-fans pakken De Cat hard aan: opvallende reden geopperd

Nathan De Cat heeft zijn start in de Champions' Play-Offs gemist. Het goudhaantje van RSC Anderlecht ...

419
419
'Uithaal Leko zindert na: drie sterkhouders in vizier'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

283
283
'Kompany verliest 69-voudig international: Europese toptransfer'

Het Bayern München van Vincent Kompany maakt dinsdag weer indruk door in de Champions League ...

103
103
KRC Genk ruikt bloed: ideaal script voor het grijpen

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

268
268
'Club Brugge verrast met miljoenenbod op ‘nieuwe Rodri’'

Club Brugge kijkt opvallend ver buiten zijn vertrouwde markt. Blauw-Zwart wordt gelinkt aan een ...

525
525
'Man City mengt zich in dossier: aandacht voor De Cat'

De komende zomermercato belooft weer enkele knallende transfers te gaan opleveren in de Jupiler Pro ...

89
89
Droom komt uit voor Genk-speler: bijzondere confrontatie op WK

In maart werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld en dat zorgde voor enkele bijzondere ...

66
66
'Saibari bekroont topjaar met droomtransfer'

Er was het voorbije jaar al heel wat te doen over talenten die de Rode Duivels de rug toe keerden, ...

46
46
Keiharde conclusie: "Zij zijn Anderlecht onwaardig"

Anderlecht werd vorig weekend nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt. Na de nederlagen tegen ...

377
377
Ondergang van Union? Deschacht doet straffe voorspelling

Union heeft afgelopen weekend zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het klopte STVV met ...

580
580
'Nieuwe TD: Anderlecht maakt verwachtingen duidelijk'

Begin februari zette Anderlecht zowel trainer Besnik Hasi als sportief directeur Olivier Renard op ...

281
281
Jonge Duivel kondigt vertrek bij PSV aan

Bij PSV werd er de voorbije dagen stevig gefeest nadat het voor de derde keer op rij de Nederlandse ...

92
92
'Nieuwe afgang voor gewezen supertalent Dwomoh'

Hij debuteerde op zijn zestiende al in het eerste elftal van KRC Genk en leek een gedoodverfde Rode ...

81
81
Straf gerucht omtrent STVV: opvolger Vrancken in beeld?

STVV kent een fantastisch seizoen, maar de Kanaries weten ook dat heel wat spelers in de kijker ...

486
486
'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

RSC Anderlecht wil de komende jaren weer aansluiting vinden met de top in de Jupiler Pro League. De ...

221
221
Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Hans Vanaken is een van de beste en meest iconische middenvelders uit de clubgeschiedenis van ...

320
320
Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

204
204
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

149
149

Meer sportnieuws