Anderlechtfans wijzen schuldige aan voor dramatisch seizoen

door
Anderlechtfans wijzen schuldige aan voor dramatisch seizoen

Het bestuur van RSC Anderlecht riep vanavond Jesper Fredberg en Wouter Vandenhaute ter verantwoording. Dat was ook de leden van supportersclub Mauves Army 2003 niet ontgaan. Zij brachten een niet te misverstane boodschap aan op de muren rond het LottoPark. 


CEO Sports Jesper Fredberg en CEO Non-Sports Kenneth Bornauw werden gesommeerd op de Raad van Bestuur om hun sportieve en commerciële plannen voor komend seizoen toe te lichten. Opvallend was dat ook Wouter Vandenhaute vragen over het beleid moest beantwoorden. Zijn rol als niet-uitvoerend voorzitter blijft ook binnen het bestuur vragen oproepen. Fredberg en Vandenhaute arriveerden opmerkelijk genoeg in dezelfde wagen via de achteringang van het stadion terwijl hoofdaandeelhouder Marc Coucke langs de gebruikelijke hoofdingang het stadion binnentrad. De vergadering liep iets na 21 uur, in een naar verluidt constructieve sfeer. De belangrijkste uitkomst van de bijeenkomst was volgens Het Laatste Nieuws dat Tomas Van Den Spiegel, CEO van Flanders Classics, toetreedt tot de raad van bestuur. Hij doet dat namens Mauvavie, de vennootschap waarmee Wouter Vandenhaute zich inkocht bij de club. Mauvavie had recht op twee bestuurders: Geert Duyck was de eerste, Van Den Spiegel nu de tweede.

Het meeste weerwerk kon de niet-uitvoerende voorzitter op papier van bestuurde Michael Verscheuren verwachten. Onder meer de op til staande transfer van Jean Kindermans zal hij ongetwijfeld aan bod gebracht hebben. Maar vooral buiten de bestuurskamer wachtte er Vandenhaute een onaangename verrassing. Leden van supportersvereniging Mauves Army brachten in klare taal een oproep tot zijn ontslag aan op de muren rond het stadion: "Slechtste seizoen in 90 jaar! Maak de rekening, jullie weten wat er te doen staat!". Een boodschap die volgens de eerste berichtgevingen niet werd opgevolgd.

WIE BESLIST ER OVER DE TOEKOMST VAN RSCA?
In de raad van bestuur zetelen tot op heden 9 bestuurders. Met Patrick Lefevere en Wouter Vandenhaute wordt Tomas Van Den Spiegel de derde bestuurder met een wielerverleden.

Marc Coucke (eigenaar en hoofdaandeelhouder)
Wouter Vandenhaute (voorzitter en aandeelhouder)
Etienne Davignon (aandeelhouder)
Ben Jansen (bestuurder) (namens Couckes investeringsbedrijf Alychlo)
Tony De Pauw (bestuurder) (CEO Warehouses De Pauw (WDP))
Michael Verschueren (bestuurder)
Patrick Lefevere (bestuurder)
Luc Deleu (bestuurder)
Philippe Close (bestuurder)


LEES OOK: Anderlecht krijgt extra 'genialiteit': weldra basisplaats?

Kan Vandenhaute volgend seizoen nog aanblijven als niet-uitvoerend voorzitter?

Meest recent

'Rode Duivels grijpen nu toch weer naast toptalent'

Er was in 2025 heel wat te doen over spelers met een dubbele nationaliteit bij de Rode Duivels. Heel ...

13
13
TRANSFERUURTJE: 'Club troeft Anderlecht af, Barça ontdekt Gentse parel'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

77
77
Hubert haalt snoeihard uit naar Anderlecht

David Hubert werd een tijdje geleden ontslagen bij RSC Anderlecht. Nu zit de hoofdtrainer bij Union ...

112
112
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

139
139
Zulte Waregem roept oorlogstaal naar Antwerp

Zulte Waregem kent dit seizoen wisselvallige resultaten, maar de promovendus doet het behoorlijk in ...

236
236
Held: Vuskovic (ex-Westerlo) redt leven na akelig moment

Luka Vuskovic maakte op 17-jarige leeftijd op huurbasis furore bij Westerlo, maar nu zit de centrale ...

30
30
‘KAA Gent slaat bal mis: wéér toptalent op weg naar exit'

KAA Gent krijgt dit seizoen klappen. De resultaten vallen dik tegen en als klap op de vuurpijl ...

242
242
Einde verhaal? Fans keren zich nu ook tegen Marc Brys

Marc Brys staat officieel nog onder contract als bondscoach van Kameroen, maar de Belgische ...

88
88
'Real schiet in actie: opvolger voor clubicoon bepaald'

Bij Real werkten ze in de voorbije zomers al aan een verjonging van het elftal, met dit seizoen nog ...

58
58
'Afrikaanse kampioen op weg naar Belgische club'

De wintermercato gaat binnen enkele dagen van start en de zoektocht naar versterking is bij de ...

235
235
Tip voor De Mil: "Hij moet meer kansen krijgen"

Rik De Mil heeft tot dusver nog maar weinig plezier beleefd aan zijn overstap naar AA Gent. De ...

154
154
'Paniek bij Club: ook transfer Tzolis weer op tafel'

Club Brugge gaat vrijdagmiddag in Genk nog op zoek naar een resultaat, maar daarna kan het vizier ...

234
234
Ophef op Africa Cup: Saintfiet haalt keihard uit

Op tweede kerstdag wordt er ook op de Africa Cup weer gevoetbald. Daarbij zijn ook twee Belgische ...

132
132
Plots vreemde situatie voor Nicky Hayen

De Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League wordt straks om 13u30 afgetrapt met meteen een pikante ...

379
379
'Transferplannen Standard: zes deals op til'

Na twee derde van de reguliere competitie lijken Union, Club Brugge, STVV en Anderlecht al vrijwel ...

262
262
‘Club Brugge schrikt: Broos’ comeback botst direct’

Hugo Broos wil stoppen als coach, maar niet verdwijnen uit het voetbal. Alleen: de manier waarop hij ...

417
417
KV Mechelen in Play-Off I? Revelatie schat kansen in

Vrijdag en zaterdag staan nog de laatste wedstrijden van 2025 in de Jupiler Pro League op het ...

132
132
Marouane Fellaini toch nog langer bij Charleroi?

Charleroi pakte onlangs groots uit met de komst van Marouane Fellaini. De ex-Rode Duivel was sinds ...

31
31
Cinel keert plots helemaal zijn kar bij Cercle

Cercle Brugge sluit zijn kalenderjaar af met een lastige opdracht, want vrijdag komt Union op bezoek ...

300
300
'Club Brugge onderhandelt keihard: 35 miljoen'

Club Brugge gaat vrijdagnamiddag in Genk op zoek naar een mooie afsluiter van 2025. Daarna kan het ...

402
402
Zucht van opluchting bij Club: Leko maakt selectie bekend

Vrijdag gaat de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League van start met een bijzonder aantrekkelijke ...

303
303
'City zet nieuwe jaar in met knal: eerste toptransfer 2026'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

123
123
Gouden Schoen: Anderlecht favoriet voor twéé grote prijzen

RSC Anderlecht moest tijdens de voorbije gala's van de Gouden Schoen telkens vrede nemen met een ...

803
803
Enorme verrassing in Play-Off I? "Onder radar blijven"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is voor ...

154
154
'Club ruikt wéér record: ongelooflijke transfersom Ordoñez'

Club Brugge KV wist in 2025 opnieuw straffe financiële cijfers voor te leggen en dat had het in ...

490
490

Meer sportnieuws