Anderlechtfans wijzen schuldige aan voor dramatisch seizoen

681 stemmen
Anderlechtfans wijzen schuldige aan voor dramatisch seizoen

Het bestuur van RSC Anderlecht riep vanavond Jesper Fredberg en Wouter Vandenhaute ter verantwoording. Dat was ook de leden van supportersclub Mauves Army 2003 niet ontgaan. Zij brachten een niet te misverstane boodschap aan op de muren rond het LottoPark. 


CEO Sports Jesper Fredberg en CEO Non-Sports Kenneth Bornauw werden gesommeerd op de Raad van Bestuur om hun sportieve en commerciële plannen voor komend seizoen toe te lichten. Opvallend was dat ook Wouter Vandenhaute vragen over het beleid moest beantwoorden. Zijn rol als niet-uitvoerend voorzitter blijft ook binnen het bestuur vragen oproepen. Fredberg en Vandenhaute arriveerden opmerkelijk genoeg in dezelfde wagen via de achteringang van het stadion terwijl hoofdaandeelhouder Marc Coucke langs de gebruikelijke hoofdingang het stadion binnentrad. De vergadering liep iets na 21 uur, in een naar verluidt constructieve sfeer. De belangrijkste uitkomst van de bijeenkomst was volgens Het Laatste Nieuws dat Tomas Van Den Spiegel, CEO van Flanders Classics, toetreedt tot de raad van bestuur. Hij doet dat namens Mauvavie, de vennootschap waarmee Wouter Vandenhaute zich inkocht bij de club. Mauvavie had recht op twee bestuurders: Geert Duyck was de eerste, Van Den Spiegel nu de tweede.

Het meeste weerwerk kon de niet-uitvoerende voorzitter op papier van bestuurde Michael Verscheuren verwachten. Onder meer de op til staande transfer van Jean Kindermans zal hij ongetwijfeld aan bod gebracht hebben. Maar vooral buiten de bestuurskamer wachtte er Vandenhaute een onaangename verrassing. Leden van supportersvereniging Mauves Army brachten in klare taal een oproep tot zijn ontslag aan op de muren rond het stadion: "Slechtste seizoen in 90 jaar! Maak de rekening, jullie weten wat er te doen staat!". Een boodschap die volgens de eerste berichtgevingen niet werd opgevolgd.

WIE BESLIST ER OVER DE TOEKOMST VAN RSCA?
In de raad van bestuur zetelen tot op heden 9 bestuurders. Met Patrick Lefevere en Wouter Vandenhaute wordt Tomas Van Den Spiegel de derde bestuurder met een wielerverleden.

Marc Coucke (eigenaar en hoofdaandeelhouder)
Wouter Vandenhaute (voorzitter en aandeelhouder)
Etienne Davignon (aandeelhouder)
Ben Jansen (bestuurder) (namens Couckes investeringsbedrijf Alychlo)
Tony De Pauw (bestuurder) (CEO Warehouses De Pauw (WDP))
Michael Verschueren (bestuurder)
Patrick Lefevere (bestuurder)
Luc Deleu (bestuurder)
Philippe Close (bestuurder)


LEES OOK: Mysterieuze boodschap voor Coucke doet emoties oplaaien

Kan Vandenhaute volgend seizoen nog aanblijven als niet-uitvoerend voorzitter?

Meest recent

'Westerlo weigert eerste miljoenenbod'

Bij KVC Westerlo gaat er heel wat volk de club verlaten. De Kemphanen merken dat er heel veel ...

5
5
Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Egypte is vooral Omar Marmoush en Mohamed Salah. Toch staat er nog een aanvallende pion om in de ...

26
26
'Anderlecht drukt door: nieuwe coach én verdediger'

RSC Anderlecht begint binnen een week aan de fysieke proeven. De Brusselaars maken achter de ...

198
198
Geen Gouden Generatie, wel enorme goudklomp bij Rode Duivels

De Rode Duivels beginnen aan hun WK. Ze openen met een match tegen Egypte, de zwaarste tegenstander ...

68
68
'Vertrekker bij Anderlecht: Deense club meldt zich'

RSC Anderlecht deed de afgelopen achttien maanden heel wat mislukte transfers onder Olivier Renard ...

124
124
Eén groot vraagteken blijft Rode Duivels achtervolgen

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

61
61
Soap in 1B: RWDM leeft nog, Olympic Charleroi dient klacht in

In de Challenger Pro League is de degradatiestrijd dit seizoen toch een beetje uitgedraaid op een ...

154
154
'Charleroi verbaast iedereen met nieuwe trainer'

Voor Charleroi is het een onverwacht bewogen seizoen geweest. Het werd meteen uitgeschakeld in de ...

52
52
Vertonghen geeft pronostiek Duivels: "Heel goed voorteken"

We hebben er even op moeten wachten, maar maandagavond begint eindelijk het WK van de Rode Duivels. ...

86
86
Anderlecht pakt uit met verrassende contractverlenging

Bij Anderlecht wordt de puzzel voor volgend seizoen op dit moment volop gelegd. Sportief directeur ...

109
109
Mist hij een WK-match of niet? Plan-Doku onthuld

Er viel vorig weekend plots een bommetje in het Belgische kamp, want plots raakte bekend dat ...

95
95
'Rigaux verrast compleet met nieuwe coach Feyenoord'

Dévy Rigaux lag de voorbije weken al meteen onder vuur in Nederland. Bij zijn aanstelling als ...

154
154
'Totale chaos: WK-deelnemer zet bondscoach meteen op straat'

Het WK is nog maar enkele dagen ver, maar het lijkt erop dat bij één deelnemer nu al ...

98
98
Volgende vertrekker bij Antwerp officieel bevestigd

Antwerp staat voor een bijzonder drukke transferzomer. Technisch directeur Marc Overmars lijkt een ...

124
124
'Hoefkens verbaast en keert toch terug naar JPL'

Voor Carl Hoefkens is het een zeer woelig seizoen geweest. De trainer slaagde er uiteindelijk niet ...

189
189
TRANSFERUURTJE: 'Transfer De Cat nadert, dubbelslag bij Club'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

337
337
“Van Dijk moet Koeman aanpakken”: onrust bij Oranje

Onze Noorderburen zijn het WK op een valse nooit gestart. Nederland kwam tegen Japan tot twee keer ...

157
157
Depay onderdeel van spot: één beeld zorgt voor ophef

Memphis Depay stond zondag niet in de basis bij Nederland tegen Japan, maar wist toch al ruim voor ...

152
152
Viertal Duivels dé sleutel voor WK: “Lot ligt in hun handen”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Egypte in de eerste WK-wedstrijd van Groep G. Bondscoach ...

90
90
Real pakt uit: Mourinho heeft monstertransfer beet

José Mourinho is nog maar net officieel coach van Real Madrid, maar de geruchtenmolen draait ...

169
169
'Anderlecht gaat voor stunttransfer bij Manchester United'

RSC Anderlecht speurt wereldwijd rond naar versterking. Ze kijken rond naar ervaren jongens, maar ...

264
264
Tielemans laat fans nu al dromen: "Op alles voorbereid"

De Rode Duivels openen vanavond hun WK met een partij tegen Egypte. Youri Tielemans start uiteraard ...

56
56
Leegloop Antwerp: ervaren pion plots naar Saudi-Arabie

De leegloop bij Royal Antwerp FC houdt aan. De Antwerpse club ziet nog een speler de club verlaten. ...

232
232
Vanaken krijgt emotionele verrassing vlak voor WK-start

Terwijl de ogen van voetballiefhebbers deze avond gericht zijn op de eerste WK-opdracht van de Rode ...

647
647
Vrancken naar Anderlecht? Tavolieri geeft het antwoord

RSC Anderlecht start binnen een week aan de voorbereiding van het nieuwe seizoen. Tegen dan moet er ...

1433
1433

Meer sportnieuws