Anderlechtfans wijzen schuldige aan voor dramatisch seizoen

door
Anderlechtfans wijzen schuldige aan voor dramatisch seizoen

Het bestuur van RSC Anderlecht riep vanavond Jesper Fredberg en Wouter Vandenhaute ter verantwoording. Dat was ook de leden van supportersclub Mauves Army 2003 niet ontgaan. Zij brachten een niet te misverstane boodschap aan op de muren rond het LottoPark. 


CEO Sports Jesper Fredberg en CEO Non-Sports Kenneth Bornauw werden gesommeerd op de Raad van Bestuur om hun sportieve en commerciële plannen voor komend seizoen toe te lichten. Opvallend was dat ook Wouter Vandenhaute vragen over het beleid moest beantwoorden. Zijn rol als niet-uitvoerend voorzitter blijft ook binnen het bestuur vragen oproepen. Fredberg en Vandenhaute arriveerden opmerkelijk genoeg in dezelfde wagen via de achteringang van het stadion terwijl hoofdaandeelhouder Marc Coucke langs de gebruikelijke hoofdingang het stadion binnentrad. De vergadering liep iets na 21 uur, in een naar verluidt constructieve sfeer. De belangrijkste uitkomst van de bijeenkomst was volgens Het Laatste Nieuws dat Tomas Van Den Spiegel, CEO van Flanders Classics, toetreedt tot de raad van bestuur. Hij doet dat namens Mauvavie, de vennootschap waarmee Wouter Vandenhaute zich inkocht bij de club. Mauvavie had recht op twee bestuurders: Geert Duyck was de eerste, Van Den Spiegel nu de tweede.

Het meeste weerwerk kon de niet-uitvoerende voorzitter op papier van bestuurde Michael Verscheuren verwachten. Onder meer de op til staande transfer van Jean Kindermans zal hij ongetwijfeld aan bod gebracht hebben. Maar vooral buiten de bestuurskamer wachtte er Vandenhaute een onaangename verrassing. Leden van supportersvereniging Mauves Army brachten in klare taal een oproep tot zijn ontslag aan op de muren rond het stadion: "Slechtste seizoen in 90 jaar! Maak de rekening, jullie weten wat er te doen staat!". Een boodschap die volgens de eerste berichtgevingen niet werd opgevolgd.

WIE BESLIST ER OVER DE TOEKOMST VAN RSCA?
In de raad van bestuur zetelen tot op heden 9 bestuurders. Met Patrick Lefevere en Wouter Vandenhaute wordt Tomas Van Den Spiegel de derde bestuurder met een wielerverleden.

Marc Coucke (eigenaar en hoofdaandeelhouder)
Wouter Vandenhaute (voorzitter en aandeelhouder)
Etienne Davignon (aandeelhouder)
Ben Jansen (bestuurder) (namens Couckes investeringsbedrijf Alychlo)
Tony De Pauw (bestuurder) (CEO Warehouses De Pauw (WDP))
Michael Verschueren (bestuurder)
Patrick Lefevere (bestuurder)
Luc Deleu (bestuurder)
Philippe Close (bestuurder)


LEES OOK: Coucke’s opvallende Gouden Schoen-keuze laat fans sprakeloos

Kan Vandenhaute volgend seizoen nog aanblijven als niet-uitvoerend voorzitter?

Meest recent

'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

80
80
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

108
108
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

150
150
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

261
261
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

460
460
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

193
193
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

242
242
Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Ardon Jashari heeft Club Brugge een half jaar na zijn vertrek nog een mooie prijs bezorgd. Want zijn ...

294
294
'Union helemaal los: sterkhouder weg, twee topaanwinsten'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

144
144
"Misbaksel" - Gouden Schoen-verkiezing zwáár onder vuur

De 72ste Gouden Schoen heeft een grote verrassing opgeleverd. Zo wist Ardon Jashari met de trofee ...

362
362
Xabi Alonso op straat: deze rol speelde Courtois in Real-bom

Het verlies tegen aartsrivaal FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España heeft ...

234
234
'Anderlecht zet transfersoap van de winter op z’n kop'

Anderlecht zet deze winter een transfersoap in gang. Een dossier dat groter wordt dan eerst gedacht ...

329
329
'Leko hakt knopen door: einde verhaal bij Club Brugge?'

Zondag vulde Club Brugge het podium op het Gala van de Gouden Schoen, maar dinsdag is het weer ...

608
608
'Witte rook bij Antwerp: duo sterkhouders pakt koffers'

Om een vervolgstuk te breien aan de sterke reeks in december hoopt Antwerp in januari op een ...

423
423
Vandenbempt onthult reden Gouden Schoen-stunt Jashari

Ardon Jashari verbaasde zondag vriend en vijand door op basis van één stemronde de ...

143
143
'Géén Club Brugge: Yow trekt naar deze club'

Griffin Yow werd de afgelopen twee weken in verband gebracht met de Belgische topclubs. Dat was ...

167
167
Bom barst in Bernabéu: Real Madrid ontslaat Xabi Alonso

Terwijl de ogen van de Belgische voetbalwereld op het Gala van de Gouden Schoen waren gericht ging ...

309
309
Klucht op Gouden Schoen: bizar stemgedrag blootgelegd

Op het Gala van de Gouden Schoen schoot Ardon Jashari zondag de hoofdvogel af, terwijl ook onder ...

868
868
'Toptransfer Beerschot: deal weldra afgerond'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

366
366
Westerlo compleet verrast: toptransfer naar de MLS

KVC Westerlo kent een zeer drukke mercato, zowel in- als uitgaand. De Kemphanen hoopten dat een van ...

80
80
Ivan Leko in shock na gala Gouden Schoen

Club Brugge heeft met Ardon Jashari weer een Gouden Schoen afgeleverd. Al was het bijzonder ...

353
353
'Standard laat floptransfer gratis vertrekken'

Standard zoekt een oplossing voor een aantal spelers. Zo willen ze ruimte maken voor de komst van ...

133
133
De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Komende zomer gaan er weer smaakmakers de Jupiler Pro League verlaten. Twee jonkies die al veel ...

617
617
Bekende naam bood zich aan in JPL, maar bleef in de kou

Elk seizoen worden er honderden trainers aangeboden in de Jupiler Pro League. Nochtans is het ...

144
144
'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

282
282

Meer sportnieuws