Nieuwe Lewandowksi naar Brugge: Fredberg wanhoop nabij

2014
Nieuwe Lewandowksi naar Brugge: Fredberg wanhoop nabij

Club Brugge en RSC Anderlecht hebben verschillende financiële middelen tot hun beschikking voor het aantrekken van spelers, zo bleek onlangs nog bij de strijd om Michal Skoras (23), de sterspeler van Lech Poznan. Begin april raakte bekend dat Anderlecht interesse had in de Poolse vleugelspeler, maar uiteindelijk trok Club Brugge aan het langste eind. De West-Vlamingen betaalden zes miljoen euro voor de transfer van Skoras, een bedrag dat nog verder kan stijgen door middel van bonussen. Dit is een aanzienlijk hoger bedrag dan wat Anderlecht kan betalen, waardoor het duidelijk is dat de Brusselaars zich onmogelijk op hetzelfde niveau kunnen meten als Club Brugge op de transfermarkt.


ANDERLECHT DE EERSTE, MAAR CLUB BRUGGE DE WINNAAR
Michal Skoras is met zeven goals en twee assists de vijfde meest beslissende speler in de UEFA Conference League. Hij is een viervoudig Pool international, die in het vorige wereldkampioenschap in de groepsfase in actie kwam tegen Argentinië. Volgens Markus Rosenberg, ex-spits van onder meer de Zweedse nationale ploeg, Ajax, Werder Bremen en West Bromwich Albion, heeft Skoras het potentieel om een fantastische speler te worden. Het stond dan ook al een geruime tijd vast dat de sterspeler van Lech Poznan de club zou verlaten in de komende zomermercato.

“We beseffen dat de volgende stap een transfer is”, zei Piotr Rutkowski, vicevoorzitter van de Poolse kampioen, eerder dit seizoen in een interview met Przegląd Sportowy. “Michal maakte zijn debuut op het wereldkampioenschap. De Ekstraklasa wordt te klein voor hem. Hij moet verder gaan en zich verder ontwikkelen.” Ook coach John van den Brom besefte dat Skoras onhoudbaar was voor Lech Poznan. “Het stond al een tijdje vast dat hij in de zomer zou vertrekken. Volgens de clubleiding was er veel interesse in hem”, zei de Nederlander onlangs in Het Nieuwsblad. Anderlecht was één van de eerste clubs die geïnteresseerd waren in Michal Skoras, samen met KRC Genk, AA Gent, Galatasaray, Bologna en Montpellier HSC. Maar al snel moesten de Brusselaars afhaken vanwege de hoge vraagprijs van 7 miljoen euro, wat helemaal niet binnen hun budget paste. Club Brugge daarentegen zag hierin hun kans schoon en benaderde de speler en de club voor een mogelijke transfer. De West-Vlamingen onderhandelden een transferbedrag van zes miljoen euro, dat nog verder kan oplopen door middel van bonussen.

REDELIJK COMPLEET MET ENORM POTENTIEEL
Met een basisbedrag van zes miljoen euro is de transfer van Michal Skoras een van de duurste in de Poolse voetbalgeschiedenis, waar eerder enkel Jakub Kaminski (voor 10 miljoen euro naar VfL Wolfsburg) en Jakub Moder (voor 11 miljoen euro naar Brighton Hove & Albion) voor meer geld werden verkocht in de Poolse Ekstraklasa. John van den Brom, de huidige coach van Skoras bij Lech Poznan, is ervan overtuigd dat de flankaanvaller mooie dingen zal laten zien bij Club Brugge. In een interview met Het Nieuwsblad prijst hij Skoras' mentaliteit, werkkracht, individuele acties, fysieke vermogen en doelgerichtheid, en zegt hij: “Hij is redelijk compleet.” Een van de grote troeven van Michal Skoras is zijn indrukwekkende snelheid, maar anders dan vaak het geval is bij snelle voetballers, die meestal ‘met oogkleppen’ aan voetballen, heeft Skoras ook het overzicht en de beslissingskracht om deze snelheid optimaal te benutten. Zoals de voormalige spits van de Poolse nationale ploeg Sylwester Czereszewski opmerkte in een interview met TVPSPORT.PL: “Michal is niet alleen snel, hij is ook slim. Zijn potentieel is enorm. Zijn spel is spectaculair, maar hij haalt ook statistieken. Hij zet goed druk, hij is alomtegenwoordig en hij is enorm doelgericht.”

ONVOORSPELBARE AANVALLER
Michal Skoras' snelheid en techniek, gekoppeld aan zijn goede dribbel, stellen hem in staat om gemakkelijk zijn tegenstanders uit te schakelen. In Polen wordt hij ook geprezen om zijn onvoorspelbaarheid en dreiging voor het doel. Hoewel hij beschikt over een geweldige rechtervoet, is hij soms wel redelijk voorspelbaar in zijn dribbels en acties, net omdat hij te vaak die rechtervoet gebruikt. Daarnaast moet hij zijn doelgerichtheid nog aanscherpen en betere beslissingen nemen in de laatste stap. Zoals John van den Brom in Het Nieuwsblad opmerkt: “Maar goed, dat heeft ook met leeftijd en ervaring te maken. Hoe meer hij in scoringspositie komt, hoe beter hij daarin gaat worden. Hij kan trouwens zowel links- als rechtsbuiten spelen. Dat maakt voor hem niet uit.”

LEES OOK: Titularis gooit eigen ruiten in: wissel op til bij RSCA

Skoras wordt een revelatie in de JPL

Meest recent

Titularis gooit eigen ruiten in: wissel op til bij RSCA

RSC Anderlecht ging zondag met de billen bloot op bezoek bij Beerschot, waar vooral heel wat ...

130
130
Leko in dubio: twee twijfelgevallen bij Club Brugge

Een week na de stunt tegen Inter wacht er alweer een nieuwe opdracht in de Champions League voor ...

116
116
Bruno maakt brokken: rampscenario voor Anderlecht

Het bekeravontuur zit er na één ronde al op voor RSC Anderlecht, dat in de zestiende ...

131
131
Transfersoap bij AA Gent: pikante details lekken uit

Tegen derdeklasser Rochefort achtte Rik De Mil de tijd rijp om eens grondig te roteren bij AA Gent, ...

189
189
'Racing Genk bezorgt fans plots schok van hun leven'

Voor Racing Genk klaart de lucht stilaan weer helemaal op. De Limburgers vierden afgelopen weekend ...

219
219
Uitspraken Bruno zwáár onder vuur: "Bij de haren getrokken"

De spanning bij RSC Anderlecht is opnieuw bijzonder hoog aan het oplopen. Daarbij komt ook Vitor ...

112
112
AA Gent genekt in Croky cup? Rik De Mil krijgt lik op stuk

Union Rochefortoise heeft zondag voor een bekersprookje gezorgd door zich te plaatsen voor de 1/8ste ...

82
82
Van Bommel onder druk: gloednieuwe naam in selectie Duivels

Nog geen maand na zijn debuut is Mark van Bommel alweer druk in de weer met het vormen van zijn ...

211
211
Portugese soap: Ronaldo krijgt 'ronduit lachwekkende' sanctie

Cristiano Ronaldo zorgde tijdens de voorbije interland-break voor een heuse rol door op eigen houtje ...

56
56
'United op apegapen: nieuwe topcoach geeft groen licht'

Manchester United liet afgelopen weekend andermaal punten liggen in de Premier League. Stilaan komt ...

139
139
Nieuwe Europese stunt bij Club? Leko ziet gigantische troef

Bij Club Brugge werd de knop na de bekerzege tegen KSC Lokeren snel weer omgedraaid. Aanstaande ...

546
546
Alarm in Anderlecht: analisten duiden nieuwe zondebok aan

RSC Anderlecht hoopte zo lang mogelijk op drie fronten actief te blijven, maar na de bekerblamage ...

346
346
'Club Brugge bindt transferstrijd aan met Barcelona'

Club Brugge haalde afgelopen zomer met Wisdom Mike, Samba Coulibaly, Andrej Vasovic en Cheveyo Tsawa ...

321
321
Deschacht is kop van Jut na nieuwe dreun voor Anderlecht

Olivier Deschacht heeft het als Anderlecht-supporter momenteel niet onder de markt. Paars-wit ...

424
424
'KRC Genk richt pijlen op vermeend target AA Gent'

AA Gent is de fiere leider in de Jupiler Pro League, maar liep wel meteen een blauwtje in de Croky ...

168
168
'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten in de rij'

Afgelopen zomer bleef hij nog op post, een keuze die beide partijen zich inmiddels vast niet ...

275
275
Engeland walgt: United-ploegmaat steekt Lammens mes in rug

Bij Manchester United ontploft het op alle fronten, en Senne Lammens staat er middenin. De ploegmaat ...

825
825
Anderlecht afgemaakt: "Al op drie fronten uitgeschakeld"

RSC Anderlecht ligt uit de Beker van België en de messen worden geslepen. Vitor Bruno & co ...

299
299
Vitinha: "Zij zijn de twee beste spelers ter wereld"

Paris Saint-Germain staat deze week voor een van de meest beladen affiches in de Champions League. ...

255
255
Keert voormalig talent van Anderlecht terug naar de JPL?

Belgische ploegen gaan vaak (te) ver kijken in hun zoektocht naar die witte merel. Nog te vaak doen ...

221
221
JPL-topclubs, opgelet: Belgische winger maakt furore

Belgische topclubs die nog een snelle, dribbelvaardige flankaanvaller zoeken: speur eens rond in ...

90
90
OHL wil eindelijk swingen: "Zou seizoen glans geven"

Bij OH Leuven wisten ze een glansloze bekerkwalificatie af te dwingen tegen Francs Borains. ...

40
40
Anderlecht greep naast toptransfer: "Kreeg rondleiding in de stad"

RSC Anderlecht kende een heel drukke zomermercato. De Brusselaars wisten niet altijd hun topfavoriet ...

254
254
STVV op zoek naar stunt: "Het wordt moeilijk"

STVV heeft indruk gemaakt tegen Lommel SK. Ze wonnen met 4-1 en plaatsten zich zo voor de volgende ...

69
69
Zulte Waregem lonkt naar méér: "Goede hoop"

Zulte Waregem doet het goed in de Jupiler Pro League. In de Beker van België kenden ze ook geen ...

113
113

Meer sportnieuws