Nieuwe Lewandowksi naar Brugge: Fredberg wanhoop nabij

2014
Nieuwe Lewandowksi naar Brugge: Fredberg wanhoop nabij

Club Brugge en RSC Anderlecht hebben verschillende financiële middelen tot hun beschikking voor het aantrekken van spelers, zo bleek onlangs nog bij de strijd om Michal Skoras (23), de sterspeler van Lech Poznan. Begin april raakte bekend dat Anderlecht interesse had in de Poolse vleugelspeler, maar uiteindelijk trok Club Brugge aan het langste eind. De West-Vlamingen betaalden zes miljoen euro voor de transfer van Skoras, een bedrag dat nog verder kan stijgen door middel van bonussen. Dit is een aanzienlijk hoger bedrag dan wat Anderlecht kan betalen, waardoor het duidelijk is dat de Brusselaars zich onmogelijk op hetzelfde niveau kunnen meten als Club Brugge op de transfermarkt.


ANDERLECHT DE EERSTE, MAAR CLUB BRUGGE DE WINNAAR
Michal Skoras is met zeven goals en twee assists de vijfde meest beslissende speler in de UEFA Conference League. Hij is een viervoudig Pool international, die in het vorige wereldkampioenschap in de groepsfase in actie kwam tegen Argentinië. Volgens Markus Rosenberg, ex-spits van onder meer de Zweedse nationale ploeg, Ajax, Werder Bremen en West Bromwich Albion, heeft Skoras het potentieel om een fantastische speler te worden. Het stond dan ook al een geruime tijd vast dat de sterspeler van Lech Poznan de club zou verlaten in de komende zomermercato.

“We beseffen dat de volgende stap een transfer is”, zei Piotr Rutkowski, vicevoorzitter van de Poolse kampioen, eerder dit seizoen in een interview met Przegląd Sportowy. “Michal maakte zijn debuut op het wereldkampioenschap. De Ekstraklasa wordt te klein voor hem. Hij moet verder gaan en zich verder ontwikkelen.” Ook coach John van den Brom besefte dat Skoras onhoudbaar was voor Lech Poznan. “Het stond al een tijdje vast dat hij in de zomer zou vertrekken. Volgens de clubleiding was er veel interesse in hem”, zei de Nederlander onlangs in Het Nieuwsblad. Anderlecht was één van de eerste clubs die geïnteresseerd waren in Michal Skoras, samen met KRC Genk, AA Gent, Galatasaray, Bologna en Montpellier HSC. Maar al snel moesten de Brusselaars afhaken vanwege de hoge vraagprijs van 7 miljoen euro, wat helemaal niet binnen hun budget paste. Club Brugge daarentegen zag hierin hun kans schoon en benaderde de speler en de club voor een mogelijke transfer. De West-Vlamingen onderhandelden een transferbedrag van zes miljoen euro, dat nog verder kan oplopen door middel van bonussen.

REDELIJK COMPLEET MET ENORM POTENTIEEL
Met een basisbedrag van zes miljoen euro is de transfer van Michal Skoras een van de duurste in de Poolse voetbalgeschiedenis, waar eerder enkel Jakub Kaminski (voor 10 miljoen euro naar VfL Wolfsburg) en Jakub Moder (voor 11 miljoen euro naar Brighton Hove & Albion) voor meer geld werden verkocht in de Poolse Ekstraklasa. John van den Brom, de huidige coach van Skoras bij Lech Poznan, is ervan overtuigd dat de flankaanvaller mooie dingen zal laten zien bij Club Brugge. In een interview met Het Nieuwsblad prijst hij Skoras' mentaliteit, werkkracht, individuele acties, fysieke vermogen en doelgerichtheid, en zegt hij: “Hij is redelijk compleet.” Een van de grote troeven van Michal Skoras is zijn indrukwekkende snelheid, maar anders dan vaak het geval is bij snelle voetballers, die meestal ‘met oogkleppen’ aan voetballen, heeft Skoras ook het overzicht en de beslissingskracht om deze snelheid optimaal te benutten. Zoals de voormalige spits van de Poolse nationale ploeg Sylwester Czereszewski opmerkte in een interview met TVPSPORT.PL: “Michal is niet alleen snel, hij is ook slim. Zijn potentieel is enorm. Zijn spel is spectaculair, maar hij haalt ook statistieken. Hij zet goed druk, hij is alomtegenwoordig en hij is enorm doelgericht.”

ONVOORSPELBARE AANVALLER
Michal Skoras' snelheid en techniek, gekoppeld aan zijn goede dribbel, stellen hem in staat om gemakkelijk zijn tegenstanders uit te schakelen. In Polen wordt hij ook geprezen om zijn onvoorspelbaarheid en dreiging voor het doel. Hoewel hij beschikt over een geweldige rechtervoet, is hij soms wel redelijk voorspelbaar in zijn dribbels en acties, net omdat hij te vaak die rechtervoet gebruikt. Daarnaast moet hij zijn doelgerichtheid nog aanscherpen en betere beslissingen nemen in de laatste stap. Zoals John van den Brom in Het Nieuwsblad opmerkt: “Maar goed, dat heeft ook met leeftijd en ervaring te maken. Hoe meer hij in scoringspositie komt, hoe beter hij daarin gaat worden. Hij kan trouwens zowel links- als rechtsbuiten spelen. Dat maakt voor hem niet uit.”

LEES OOK: Esposito (ex-Anderlecht) onder de loep: “Een zwaktebod”

Skoras wordt een revelatie in de JPL

Meest recent

Lukaku clasht zwaar met Donnarumma: details relletje bekend

Mark van Bommel heeft een uitstekend start genomen als Belgisch bondscoach. Zijn ploeg ging ...

9
9
Kleedkamer was hem kotsbeu: Van Bommel gooit WK-ganger eruit

Mark van Bommel liet een WK-ganger thuis voor zijn eerste interlands. "Gewoon een keuze", zegt de ...

31
31
Europese pers op de banken: twee Duivels hemel in geprezen

De Rode Duivels hebben hun start onder bondscoach Mark van Bommel niet gemist. Na een dominant ...

195
195
Lammens maakt statement: "Spanje was niet leuk voor mij"

België wist met 0-2 te winnen op het veld van Italië. Senne Lammens stond onder de lat ...

80
80
Vandenbempt komt met straffe woorden over Verheyen

Vijftien jaar samenwerken en nog altijd moeiteloos naast elkaar zitten alsof ze nooit anders hebben ...

207
207
Godts schittert: "Dat heeft mij nog hongeriger gemaakt"

De Rode Duivels wonnen vanavond makkelijk met 0-2 van een dramatisch Italië. De Belgen waren ...

57
57
Rondje Nations League: Zidane wint bij debuut, Sikan scoort

Naast de match tussen België en Italië stonden er vanavond nog een aantal matchen op het ...

76
76
Dominante Rode Duivels zetten zwak Italië simpel opzij

De eerste partij van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels ligt achter de rug. De ...

129
129
Verheyen ziet Duivelse smaakmaker: "Opvallende figuur"

De Rode Duivels staan 0-1 voor tegen Italië. Mika Godts scoorde het enige doelpunt en de ...

83
83
Grote uitblinker bij Rode Duivels: "Lijkt op Totti"

De Rode Duivels hebben hun eerste 45 minuten tegen Italië afgerond. De troepen van Mark van ...

144
144
België verliest wéér groot talent: "Keuze is definitief"

De Belgische nationale ploeg hoeft niet langer te hopen op Emile Doucouré. De 18-jarige ...

298
298
'Kompany droomt van knaltransfer bij FC Barcelona'

Bayern München houdt de ontwikkelingen rond Dani Olmo nauwlettend in de gaten. De Duitse ...

47
47
Coucke zorgt voor nieuwe schokgolf aan Belgische kust

Marc Coucke blijft verrassen met zijn zakelijke keuzes. De ondernemer zet opnieuw een opvallende ...

55
55
Van Bommel over basisdebutant: "Verwacht iets van hem"

De Rode Duivels spelen vanavond in Rome tegen Italië. Mark van Bommel hoopt dat zijn start goed ...

49
49
Tielemans draait niet rond de pot na mislukte start Man Utd

Youri Tielemans draait niet rond de pot als het gaat over de moeizame seizoenstart van Manchester ...

40
40
Fans Rode Duivels missen één speler in de basisploeg

Mark van Bommel heeft zijn eerste basisploeg meegedeeld bij de Rode Duivels. Hij borduurt verder op ...

80
80
Van Bommel heeft gekozen: dit zijn de elf Rode Duivels

België neemt het vanavond in Rome op tegen Italië. Een vuurdoop voor Mark van Bommel. De ...

190
190
Okaka doet boekje open over Anderlecht: "25 miljoen euro"

Stefano Okaka is nog niet van plan om zijn voetbalschoenen aan de wilgen te hangen. De voormalige ...

288
288
Transfer Brughmans heeft nog een groot gevolg bij KRC Genk

De transfer van Lucca Brughmans naar Liverpool levert KRC Genk niet alleen een stevige transfersom ...

427
427
Deco hakt knoop door: FC Barcelona zet streep door transferplannen

FC Barcelona zal komende winter niet proberen om Julián Álvarez weg te plukken bij ...

43
43
Nations League eist nu al zijn tol met vier blessures

De Nations League is een officieel oefentoernooi. Veel spelers en (club)trainers zouden de NL het ...

188
188
‘Fenerbahçe gooit Lukaku na één jaar alweer buiten’

Romelu Lukaku moest dé grote man worden bij Fenerbahçe. Amper enkele weken later ziet ...

285
285
Kimmich slaat snoeihard terug op kritiek Van der Vaart

Nederland en Duitsland speelden 1-1 gelijk namens de openingsmatch van de Nations League. Oranje ...

43
43
Donnarumma looft Rode Duivel: "Een grote speler"

Senne Lammens heeft er met zijn prestaties in Manchester een opvallende bewonderaar bij. Niemand ...

216
216
Standard maakt verrassend vertrek wereldkundig

Frédéric Stilmant en Standard de Liège gaan in onderling overleg uit elkaar. De ...

65
65

Meer sportnieuws