Nieuwe Lewandowksi naar Brugge: Fredberg wanhoop nabij

2014
Nieuwe Lewandowksi naar Brugge: Fredberg wanhoop nabij

Club Brugge en RSC Anderlecht hebben verschillende financiële middelen tot hun beschikking voor het aantrekken van spelers, zo bleek onlangs nog bij de strijd om Michal Skoras (23), de sterspeler van Lech Poznan. Begin april raakte bekend dat Anderlecht interesse had in de Poolse vleugelspeler, maar uiteindelijk trok Club Brugge aan het langste eind. De West-Vlamingen betaalden zes miljoen euro voor de transfer van Skoras, een bedrag dat nog verder kan stijgen door middel van bonussen. Dit is een aanzienlijk hoger bedrag dan wat Anderlecht kan betalen, waardoor het duidelijk is dat de Brusselaars zich onmogelijk op hetzelfde niveau kunnen meten als Club Brugge op de transfermarkt.


ANDERLECHT DE EERSTE, MAAR CLUB BRUGGE DE WINNAAR
Michal Skoras is met zeven goals en twee assists de vijfde meest beslissende speler in de UEFA Conference League. Hij is een viervoudig Pool international, die in het vorige wereldkampioenschap in de groepsfase in actie kwam tegen Argentinië. Volgens Markus Rosenberg, ex-spits van onder meer de Zweedse nationale ploeg, Ajax, Werder Bremen en West Bromwich Albion, heeft Skoras het potentieel om een fantastische speler te worden. Het stond dan ook al een geruime tijd vast dat de sterspeler van Lech Poznan de club zou verlaten in de komende zomermercato.

“We beseffen dat de volgende stap een transfer is”, zei Piotr Rutkowski, vicevoorzitter van de Poolse kampioen, eerder dit seizoen in een interview met Przegląd Sportowy. “Michal maakte zijn debuut op het wereldkampioenschap. De Ekstraklasa wordt te klein voor hem. Hij moet verder gaan en zich verder ontwikkelen.” Ook coach John van den Brom besefte dat Skoras onhoudbaar was voor Lech Poznan. “Het stond al een tijdje vast dat hij in de zomer zou vertrekken. Volgens de clubleiding was er veel interesse in hem”, zei de Nederlander onlangs in Het Nieuwsblad. Anderlecht was één van de eerste clubs die geïnteresseerd waren in Michal Skoras, samen met KRC Genk, AA Gent, Galatasaray, Bologna en Montpellier HSC. Maar al snel moesten de Brusselaars afhaken vanwege de hoge vraagprijs van 7 miljoen euro, wat helemaal niet binnen hun budget paste. Club Brugge daarentegen zag hierin hun kans schoon en benaderde de speler en de club voor een mogelijke transfer. De West-Vlamingen onderhandelden een transferbedrag van zes miljoen euro, dat nog verder kan oplopen door middel van bonussen.

REDELIJK COMPLEET MET ENORM POTENTIEEL
Met een basisbedrag van zes miljoen euro is de transfer van Michal Skoras een van de duurste in de Poolse voetbalgeschiedenis, waar eerder enkel Jakub Kaminski (voor 10 miljoen euro naar VfL Wolfsburg) en Jakub Moder (voor 11 miljoen euro naar Brighton Hove & Albion) voor meer geld werden verkocht in de Poolse Ekstraklasa. John van den Brom, de huidige coach van Skoras bij Lech Poznan, is ervan overtuigd dat de flankaanvaller mooie dingen zal laten zien bij Club Brugge. In een interview met Het Nieuwsblad prijst hij Skoras' mentaliteit, werkkracht, individuele acties, fysieke vermogen en doelgerichtheid, en zegt hij: “Hij is redelijk compleet.” Een van de grote troeven van Michal Skoras is zijn indrukwekkende snelheid, maar anders dan vaak het geval is bij snelle voetballers, die meestal ‘met oogkleppen’ aan voetballen, heeft Skoras ook het overzicht en de beslissingskracht om deze snelheid optimaal te benutten. Zoals de voormalige spits van de Poolse nationale ploeg Sylwester Czereszewski opmerkte in een interview met TVPSPORT.PL: “Michal is niet alleen snel, hij is ook slim. Zijn potentieel is enorm. Zijn spel is spectaculair, maar hij haalt ook statistieken. Hij zet goed druk, hij is alomtegenwoordig en hij is enorm doelgericht.”

ONVOORSPELBARE AANVALLER
Michal Skoras' snelheid en techniek, gekoppeld aan zijn goede dribbel, stellen hem in staat om gemakkelijk zijn tegenstanders uit te schakelen. In Polen wordt hij ook geprezen om zijn onvoorspelbaarheid en dreiging voor het doel. Hoewel hij beschikt over een geweldige rechtervoet, is hij soms wel redelijk voorspelbaar in zijn dribbels en acties, net omdat hij te vaak die rechtervoet gebruikt. Daarnaast moet hij zijn doelgerichtheid nog aanscherpen en betere beslissingen nemen in de laatste stap. Zoals John van den Brom in Het Nieuwsblad opmerkt: “Maar goed, dat heeft ook met leeftijd en ervaring te maken. Hoe meer hij in scoringspositie komt, hoe beter hij daarin gaat worden. Hij kan trouwens zowel links- als rechtsbuiten spelen. Dat maakt voor hem niet uit.”

LEES OOK: Thorgan Hazard afgemaakt vlak voor Club: “Nu al flop”

Skoras wordt een revelatie in de JPL

Meest recent

Hubert meldt domper: Union lange tijd zonder smaakmaker

Union blijft netjes genesteld in het spoor van leider AA Gent en Club Brugge, met een achterstand ...

19
19
AA Gent titelkandidaat? Dit zegt De Mil erover

AA Gent heeft zondag een stevig statement gemaakt door Anderlecht met 4-0 te kloppen. Daardoor ...

21
21
Clasico is voor Real: Mbappé blaast titelstrijd weer open

Alle ogen waren in Spanje zondagavond gericht op de Clasico tussen FC Barcelona en Real Madrid. Die ...

30
30
Ruzie na Club-STVV: Gumienny velt oordeel over rode kaart

STVV stuntte donderdag nog in de Conference League op het veld van FC Midtjylland, maar kon zondag ...

89
89
Biancone geeft ploegmaats stevige veeg uit de pan

Wie had gedacht dat Anderlecht weer vertrokken zou zijn na de overwinning van donderdag in Polen, ...

67
67
Trainerswissel op komst bij Cercle Brugge?

Na negen speeldagen staat de teller voorlopig op één ontslagen trainer in de Jupiler ...

119
119
Coosemans verbaast: "Hij is de beste sinds Kompany"

Anderlecht leek donderdag met een zege tegen Jagiellonia in de Europa League de sluimerende crisis ...

146
146
Patro komt met schrik vrij: net geen remontada Club Luik

In de slotwedstrijd van de achtste speeldag in de Challenger Pro League kregen we bijna nog een ...

22
22
Union recht de rug en voorkomt blamage tegen Cercle

Union is erin geslaagd om na het punteverlies tegen OHL van twee weken geleden opnieuw met de zege ...

43
43
Burgess en Delorge stellen vast: "RSCA niet weggespeeld"

AA Gent won vanavond met maar liefst 4-0 van RSC Anderlecht. Het was een zeer speciale wedstrijd in ...

399
399
Enorm efficiënt AA Gent vernedert Anderlecht

AA Gent en RSC Anderlecht werkten om 18u30 de topper van de speeldag af. Paars-Wit was de betere ...

186
186
‘Diefstal op Ballon d'Or: Courtois van podium geduwd’

Voor veel kenners is Thibaut Courtois de beste doelman ter wereld. Toch dreigt hij maandag op de ...

582
582
Leko ziet 2 uitblinkers: "Belangrijke spelers voor ons"

Club Brugge deed wat het moest doen en won met 3-2 van STVV. Blauw-Zwart speelde zeker geen ...

206
206
Bayern Munchen pleziert Kompany met zege in topduel

Bayern München speelde om 17u30 de topper op het veld van Freiburg, uiteraard zonder Vincent ...

48
48
Anderlecht met zorgen in Gent: "Hoe kinderlijk!"

Om 18u begonnen AA Gent en RSC Anderlecht aan de topper van de speeldag. De eerste 45 minuten liggen ...

190
190
Nieuw drama United: Engelse pers haalt Lammens onderuit

Manchester United heeft zondag een zoveelste klap moeten verwerken in de Premier League. Op eigen ...

128
128
18 op 18! Beerschot blijft op paarse wolk zweven in CPL

Beerschot VA blijft voorlopig hoge toppen scheren in de Challenger Pro League. Zondagnamiddag legden ...

62
62
Licht gaat uit bij Epolo: Brughmans ziet verklaring

Matthieu Epolo gaat een moeizame nacht tegemoet. De doelman van Standard zal ongetwijfeld hoofdpijn ...

170
170
Club leider zonder te wervelen: hattrick Tresoldi nekt STVV

In afwachting van de topper tussen AA Gent en RSC Anderlecht, heeft Club Brugge beslag gelegd op de ...

116
116
De Mil wisselt één keer; verrassende starter bij Anderlecht

Zondagavond staat een fraaie topaffiche op het programma in de Jupiler Pro League. Zo krijgt leider ...

91
91
Dagen Carrick geteld: Lammens blundert in horror-middag United

Het lijkt over en uit voor Michael Carrick als hoofdcoach van Manchester United. Zijn ploeg ...

57
57
Anderlecht vindt 'missing-link': "Beste man op het veld"

Na de Europese zege tegen Jagiellonia Bialystok, heeft RSC Anderlecht een sluimerende crisis ...

159
159
Spetterende comeback Inter; PSV vloekt na Eredivisie-clash

Dé topper van het weekend in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. PSV kwam op eigen ...

37
37
Origi straalt na voetbalpensioen: drastische carrièreswitch

In de Jupiler Pro League kreeg KRC Genk zondagmiddag het bezoek van Standard. Voor die gelegenheid ...

134
134
Totaal verrassende kampioen? "Waarom wij niet?"

De Jupiler Pro League is ondertussen al aan zijn negende speeldag aanbeland. In het klassement zijn ...

207
207

Meer sportnieuws