Nieuwe Lewandowksi naar Brugge: Fredberg wanhoop nabij

2014
Nieuwe Lewandowksi naar Brugge: Fredberg wanhoop nabij

Club Brugge en RSC Anderlecht hebben verschillende financiële middelen tot hun beschikking voor het aantrekken van spelers, zo bleek onlangs nog bij de strijd om Michal Skoras (23), de sterspeler van Lech Poznan. Begin april raakte bekend dat Anderlecht interesse had in de Poolse vleugelspeler, maar uiteindelijk trok Club Brugge aan het langste eind. De West-Vlamingen betaalden zes miljoen euro voor de transfer van Skoras, een bedrag dat nog verder kan stijgen door middel van bonussen. Dit is een aanzienlijk hoger bedrag dan wat Anderlecht kan betalen, waardoor het duidelijk is dat de Brusselaars zich onmogelijk op hetzelfde niveau kunnen meten als Club Brugge op de transfermarkt.


ANDERLECHT DE EERSTE, MAAR CLUB BRUGGE DE WINNAAR
Michal Skoras is met zeven goals en twee assists de vijfde meest beslissende speler in de UEFA Conference League. Hij is een viervoudig Pool international, die in het vorige wereldkampioenschap in de groepsfase in actie kwam tegen Argentinië. Volgens Markus Rosenberg, ex-spits van onder meer de Zweedse nationale ploeg, Ajax, Werder Bremen en West Bromwich Albion, heeft Skoras het potentieel om een fantastische speler te worden. Het stond dan ook al een geruime tijd vast dat de sterspeler van Lech Poznan de club zou verlaten in de komende zomermercato.

“We beseffen dat de volgende stap een transfer is”, zei Piotr Rutkowski, vicevoorzitter van de Poolse kampioen, eerder dit seizoen in een interview met Przegląd Sportowy. “Michal maakte zijn debuut op het wereldkampioenschap. De Ekstraklasa wordt te klein voor hem. Hij moet verder gaan en zich verder ontwikkelen.” Ook coach John van den Brom besefte dat Skoras onhoudbaar was voor Lech Poznan. “Het stond al een tijdje vast dat hij in de zomer zou vertrekken. Volgens de clubleiding was er veel interesse in hem”, zei de Nederlander onlangs in Het Nieuwsblad. Anderlecht was één van de eerste clubs die geïnteresseerd waren in Michal Skoras, samen met KRC Genk, AA Gent, Galatasaray, Bologna en Montpellier HSC. Maar al snel moesten de Brusselaars afhaken vanwege de hoge vraagprijs van 7 miljoen euro, wat helemaal niet binnen hun budget paste. Club Brugge daarentegen zag hierin hun kans schoon en benaderde de speler en de club voor een mogelijke transfer. De West-Vlamingen onderhandelden een transferbedrag van zes miljoen euro, dat nog verder kan oplopen door middel van bonussen.

REDELIJK COMPLEET MET ENORM POTENTIEEL
Met een basisbedrag van zes miljoen euro is de transfer van Michal Skoras een van de duurste in de Poolse voetbalgeschiedenis, waar eerder enkel Jakub Kaminski (voor 10 miljoen euro naar VfL Wolfsburg) en Jakub Moder (voor 11 miljoen euro naar Brighton Hove & Albion) voor meer geld werden verkocht in de Poolse Ekstraklasa. John van den Brom, de huidige coach van Skoras bij Lech Poznan, is ervan overtuigd dat de flankaanvaller mooie dingen zal laten zien bij Club Brugge. In een interview met Het Nieuwsblad prijst hij Skoras' mentaliteit, werkkracht, individuele acties, fysieke vermogen en doelgerichtheid, en zegt hij: “Hij is redelijk compleet.” Een van de grote troeven van Michal Skoras is zijn indrukwekkende snelheid, maar anders dan vaak het geval is bij snelle voetballers, die meestal ‘met oogkleppen’ aan voetballen, heeft Skoras ook het overzicht en de beslissingskracht om deze snelheid optimaal te benutten. Zoals de voormalige spits van de Poolse nationale ploeg Sylwester Czereszewski opmerkte in een interview met TVPSPORT.PL: “Michal is niet alleen snel, hij is ook slim. Zijn potentieel is enorm. Zijn spel is spectaculair, maar hij haalt ook statistieken. Hij zet goed druk, hij is alomtegenwoordig en hij is enorm doelgericht.”

ONVOORSPELBARE AANVALLER
Michal Skoras' snelheid en techniek, gekoppeld aan zijn goede dribbel, stellen hem in staat om gemakkelijk zijn tegenstanders uit te schakelen. In Polen wordt hij ook geprezen om zijn onvoorspelbaarheid en dreiging voor het doel. Hoewel hij beschikt over een geweldige rechtervoet, is hij soms wel redelijk voorspelbaar in zijn dribbels en acties, net omdat hij te vaak die rechtervoet gebruikt. Daarnaast moet hij zijn doelgerichtheid nog aanscherpen en betere beslissingen nemen in de laatste stap. Zoals John van den Brom in Het Nieuwsblad opmerkt: “Maar goed, dat heeft ook met leeftijd en ervaring te maken. Hoe meer hij in scoringspositie komt, hoe beter hij daarin gaat worden. Hij kan trouwens zowel links- als rechtsbuiten spelen. Dat maakt voor hem niet uit.”

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Lukaku-twist bij Anderlecht, jokertransfer Bodart'

Skoras wordt een revelatie in de JPL

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Lukaku-twist bij Anderlecht, jokertransfer Bodart'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

34
34
De Condé baalt enorm van Karetsas: “Lessen uit trekken”

KRC Genk verkocht afgelopen zomer ferm met monstertransfers Konstantinos Karetsas en Lucca ...

121
121
Union onthult groots plan na pijnlijke Europese spelerslijst

Union SG kon voor de Champions League-voorrondes maar 21 spelers op de A-lijst zetten. 8 plekken ...

41
41
KV Mechelen-spelers vellen oordeel over ontslag Vanderbiest

Het rommelt bij KV Mechelen. Malinwa was vorig seizoen nog de grote revelatie van de Jupiler Pro ...

174
174
'Ongeziene trainerswending bij Lukaku: gesprekken gelekt'

Na het 1-1 gelijkspel van Fenerbahçe tegen AS Roma in de Champions League nam hoofdtrainer ...

68
68
Van der Elst ziet groot probleem ontstaan bij Club Brugge

Club Brugge staat mee bovenin het klassement, maar overtuigend is het nog niet. In de Champions ...

153
153
De Condé over knaltransfer: “Zag ik totaal niet aankomen”

KRC Genk heeft er een drukke zomermercato opzitten. De club zag onder meer Konstantinos Karetsas ...

210
210
Cercle Brugge maakt nog een uitgaande transfer bekend

Cercle Brugge heeft alsnog een speler laten vertrekken. De Bruggelingen maakten bekend dat ze een ...

20
20
Boskamp snoeihard: "Ik riep hem niet meer op voor België"

De Rode Duivels spelen binnen enkele weken maar liefst vier matchen in de ronduit overbodige Nations ...

299
299
Anderlecht met grote domper: sterkhouder weken out?

RSC Anderlecht pakte de broodnodige drie punten bij KV Mechelen. Dat was het goede nieuws voor de ...

316
316
Adedeji-soap: De Condé zet Club Brugge fors op zijn plaats

Club Brugge spendeerde afgelopen zomer de nodige miljoenen aan nieuw spelersmateriaal, maar kon niet ...

555
555
'Monstertransfer Pacho: Engelsen reserveren fortuin'

De Jupiler Pro League wist de voorbije seizoenen heel wat jongens te lanceren richting de Europese ...

224
224
Vraagteken Vanaken: grote verrassing in Brugse basiself?

Voorlopig staat nog een groot vraagteken achter zijn naam. Maar de kans is reëel dat Club ...

256
256
Anderlecht spartelt naar zege: kranten zien nieuwe steunpilaar

RSC Anderlecht heeft vrijdagavond zijn derde competitiezege geboekt. Op het veld van KV Mechelen ...

507
507
‘Van Bommel zwicht voor Doku: WK-uitblinker vliegt eruit’

Jérémy Doku is nog altijd niet wedstrijdfit. Toch wacht Mark van Bommel straks een nog ...

623
623
'Club houdt hart vast: laatste maanden voor publiekslieveling'

Club Brugge wist in de zomermercato opnieuw een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

505
505
Compper met opvallende reactie: "Dat lijkt misschien vreemd"

Royal Antwerp FC moet dit weekend aan de bak tegen Club Brugge. De Great Old heeft er een paar ...

109
109
Bruno velt oordeel over nipte zege van Anderlecht

RSC Anderlecht wist na het puntenverlies tegen KRC Genk weer aan te knopen met een zege tegen KV ...

496
496
Omobamidele: "Dit maakt op het einde het verschil"

RSC Anderlecht won met 0-1 van KV Mechelen. Het was voetbaltechnisch een bijzonder matige pot ...

206
206
Matig Anderlecht pakt zege na zeer povere pot voetbal

In de Jupiler Pro League openden KV Mechelen en RSC Anderlecht vanavond de zesde speeldag. Beide ...

150
150
Kompany lyrisch over topspeler: "Hij is een artiest"

Vincent Kompany is een adept van aanvallend voetbal. Dat was zo bij RSC Anderlecht, Burnley en zeker ...

77
77
KV Kortrijk onder druk: Jonckheere ziet oorzaken voor zwakke start

KV Kortrijk is het seizoen begonnen met een nul op vijftien. Het belooft een moeilijk seizoen te ...

148
148
Beerschot en Dender zetten titelambities kracht bij

Om 20u stonden er twee matchen op het programma in de Challenger Pro League. Er was de beladen ...

108
108
RSCA op voorsprong, fans willen één speler in de ploeg

KV Mechelen en RSC Anderlecht begonnen om 20u45 aan hun zesde competitiepartij van het seizoen. De ...

219
219
Thorup looft nieuwkomer: "Was alvast veelbelovend"

KRC Genk pakte vorige week een punt op het veld van RSC Anderlecht, wat al bij al toch gevleid was. ...

165
165

Meer sportnieuws