Nieuwe Lewandowksi naar Brugge: Fredberg wanhoop nabij

2014
Nieuwe Lewandowksi naar Brugge: Fredberg wanhoop nabij

Club Brugge en RSC Anderlecht hebben verschillende financiële middelen tot hun beschikking voor het aantrekken van spelers, zo bleek onlangs nog bij de strijd om Michal Skoras (23), de sterspeler van Lech Poznan. Begin april raakte bekend dat Anderlecht interesse had in de Poolse vleugelspeler, maar uiteindelijk trok Club Brugge aan het langste eind. De West-Vlamingen betaalden zes miljoen euro voor de transfer van Skoras, een bedrag dat nog verder kan stijgen door middel van bonussen. Dit is een aanzienlijk hoger bedrag dan wat Anderlecht kan betalen, waardoor het duidelijk is dat de Brusselaars zich onmogelijk op hetzelfde niveau kunnen meten als Club Brugge op de transfermarkt.


ANDERLECHT DE EERSTE, MAAR CLUB BRUGGE DE WINNAAR
Michal Skoras is met zeven goals en twee assists de vijfde meest beslissende speler in de UEFA Conference League. Hij is een viervoudig Pool international, die in het vorige wereldkampioenschap in de groepsfase in actie kwam tegen Argentinië. Volgens Markus Rosenberg, ex-spits van onder meer de Zweedse nationale ploeg, Ajax, Werder Bremen en West Bromwich Albion, heeft Skoras het potentieel om een fantastische speler te worden. Het stond dan ook al een geruime tijd vast dat de sterspeler van Lech Poznan de club zou verlaten in de komende zomermercato.

“We beseffen dat de volgende stap een transfer is”, zei Piotr Rutkowski, vicevoorzitter van de Poolse kampioen, eerder dit seizoen in een interview met Przegląd Sportowy. “Michal maakte zijn debuut op het wereldkampioenschap. De Ekstraklasa wordt te klein voor hem. Hij moet verder gaan en zich verder ontwikkelen.” Ook coach John van den Brom besefte dat Skoras onhoudbaar was voor Lech Poznan. “Het stond al een tijdje vast dat hij in de zomer zou vertrekken. Volgens de clubleiding was er veel interesse in hem”, zei de Nederlander onlangs in Het Nieuwsblad. Anderlecht was één van de eerste clubs die geïnteresseerd waren in Michal Skoras, samen met KRC Genk, AA Gent, Galatasaray, Bologna en Montpellier HSC. Maar al snel moesten de Brusselaars afhaken vanwege de hoge vraagprijs van 7 miljoen euro, wat helemaal niet binnen hun budget paste. Club Brugge daarentegen zag hierin hun kans schoon en benaderde de speler en de club voor een mogelijke transfer. De West-Vlamingen onderhandelden een transferbedrag van zes miljoen euro, dat nog verder kan oplopen door middel van bonussen.

REDELIJK COMPLEET MET ENORM POTENTIEEL
Met een basisbedrag van zes miljoen euro is de transfer van Michal Skoras een van de duurste in de Poolse voetbalgeschiedenis, waar eerder enkel Jakub Kaminski (voor 10 miljoen euro naar VfL Wolfsburg) en Jakub Moder (voor 11 miljoen euro naar Brighton Hove & Albion) voor meer geld werden verkocht in de Poolse Ekstraklasa. John van den Brom, de huidige coach van Skoras bij Lech Poznan, is ervan overtuigd dat de flankaanvaller mooie dingen zal laten zien bij Club Brugge. In een interview met Het Nieuwsblad prijst hij Skoras' mentaliteit, werkkracht, individuele acties, fysieke vermogen en doelgerichtheid, en zegt hij: “Hij is redelijk compleet.” Een van de grote troeven van Michal Skoras is zijn indrukwekkende snelheid, maar anders dan vaak het geval is bij snelle voetballers, die meestal ‘met oogkleppen’ aan voetballen, heeft Skoras ook het overzicht en de beslissingskracht om deze snelheid optimaal te benutten. Zoals de voormalige spits van de Poolse nationale ploeg Sylwester Czereszewski opmerkte in een interview met TVPSPORT.PL: “Michal is niet alleen snel, hij is ook slim. Zijn potentieel is enorm. Zijn spel is spectaculair, maar hij haalt ook statistieken. Hij zet goed druk, hij is alomtegenwoordig en hij is enorm doelgericht.”

ONVOORSPELBARE AANVALLER
Michal Skoras' snelheid en techniek, gekoppeld aan zijn goede dribbel, stellen hem in staat om gemakkelijk zijn tegenstanders uit te schakelen. In Polen wordt hij ook geprezen om zijn onvoorspelbaarheid en dreiging voor het doel. Hoewel hij beschikt over een geweldige rechtervoet, is hij soms wel redelijk voorspelbaar in zijn dribbels en acties, net omdat hij te vaak die rechtervoet gebruikt. Daarnaast moet hij zijn doelgerichtheid nog aanscherpen en betere beslissingen nemen in de laatste stap. Zoals John van den Brom in Het Nieuwsblad opmerkt: “Maar goed, dat heeft ook met leeftijd en ervaring te maken. Hoe meer hij in scoringspositie komt, hoe beter hij daarin gaat worden. Hij kan trouwens zowel links- als rechtsbuiten spelen. Dat maakt voor hem niet uit.”

LEES OOK: 'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

Skoras wordt een revelatie in de JPL

Meest recent

Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

21
21
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

5
5
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

92
92
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

42
42
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

154
154
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

139
139
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

220
220
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

177
177
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

216
216
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

372
372
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

174
174
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

186
186
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

158
158
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

136
136
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

75
75
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

43
43
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

214
214
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

132
132
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

61
61
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

75
75
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

34
34
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

18
18
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

314
314
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

84
84
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

139
139

Meer sportnieuws