Nieuwe Lewandowksi naar Brugge: Fredberg wanhoop nabij

2014 stemmen
Nieuwe Lewandowksi naar Brugge: Fredberg wanhoop nabij

Club Brugge en RSC Anderlecht hebben verschillende financiële middelen tot hun beschikking voor het aantrekken van spelers, zo bleek onlangs nog bij de strijd om Michal Skoras (23), de sterspeler van Lech Poznan. Begin april raakte bekend dat Anderlecht interesse had in de Poolse vleugelspeler, maar uiteindelijk trok Club Brugge aan het langste eind. De West-Vlamingen betaalden zes miljoen euro voor de transfer van Skoras, een bedrag dat nog verder kan stijgen door middel van bonussen. Dit is een aanzienlijk hoger bedrag dan wat Anderlecht kan betalen, waardoor het duidelijk is dat de Brusselaars zich onmogelijk op hetzelfde niveau kunnen meten als Club Brugge op de transfermarkt.


ANDERLECHT DE EERSTE, MAAR CLUB BRUGGE DE WINNAAR
Michal Skoras is met zeven goals en twee assists de vijfde meest beslissende speler in de UEFA Conference League. Hij is een viervoudig Pool international, die in het vorige wereldkampioenschap in de groepsfase in actie kwam tegen Argentinië. Volgens Markus Rosenberg, ex-spits van onder meer de Zweedse nationale ploeg, Ajax, Werder Bremen en West Bromwich Albion, heeft Skoras het potentieel om een fantastische speler te worden. Het stond dan ook al een geruime tijd vast dat de sterspeler van Lech Poznan de club zou verlaten in de komende zomermercato.

“We beseffen dat de volgende stap een transfer is”, zei Piotr Rutkowski, vicevoorzitter van de Poolse kampioen, eerder dit seizoen in een interview met Przegląd Sportowy. “Michal maakte zijn debuut op het wereldkampioenschap. De Ekstraklasa wordt te klein voor hem. Hij moet verder gaan en zich verder ontwikkelen.” Ook coach John van den Brom besefte dat Skoras onhoudbaar was voor Lech Poznan. “Het stond al een tijdje vast dat hij in de zomer zou vertrekken. Volgens de clubleiding was er veel interesse in hem”, zei de Nederlander onlangs in Het Nieuwsblad. Anderlecht was één van de eerste clubs die geïnteresseerd waren in Michal Skoras, samen met KRC Genk, AA Gent, Galatasaray, Bologna en Montpellier HSC. Maar al snel moesten de Brusselaars afhaken vanwege de hoge vraagprijs van 7 miljoen euro, wat helemaal niet binnen hun budget paste. Club Brugge daarentegen zag hierin hun kans schoon en benaderde de speler en de club voor een mogelijke transfer. De West-Vlamingen onderhandelden een transferbedrag van zes miljoen euro, dat nog verder kan oplopen door middel van bonussen.

REDELIJK COMPLEET MET ENORM POTENTIEEL
Met een basisbedrag van zes miljoen euro is de transfer van Michal Skoras een van de duurste in de Poolse voetbalgeschiedenis, waar eerder enkel Jakub Kaminski (voor 10 miljoen euro naar VfL Wolfsburg) en Jakub Moder (voor 11 miljoen euro naar Brighton Hove & Albion) voor meer geld werden verkocht in de Poolse Ekstraklasa. John van den Brom, de huidige coach van Skoras bij Lech Poznan, is ervan overtuigd dat de flankaanvaller mooie dingen zal laten zien bij Club Brugge. In een interview met Het Nieuwsblad prijst hij Skoras' mentaliteit, werkkracht, individuele acties, fysieke vermogen en doelgerichtheid, en zegt hij: “Hij is redelijk compleet.” Een van de grote troeven van Michal Skoras is zijn indrukwekkende snelheid, maar anders dan vaak het geval is bij snelle voetballers, die meestal ‘met oogkleppen’ aan voetballen, heeft Skoras ook het overzicht en de beslissingskracht om deze snelheid optimaal te benutten. Zoals de voormalige spits van de Poolse nationale ploeg Sylwester Czereszewski opmerkte in een interview met TVPSPORT.PL: “Michal is niet alleen snel, hij is ook slim. Zijn potentieel is enorm. Zijn spel is spectaculair, maar hij haalt ook statistieken. Hij zet goed druk, hij is alomtegenwoordig en hij is enorm doelgericht.”

ONVOORSPELBARE AANVALLER
Michal Skoras' snelheid en techniek, gekoppeld aan zijn goede dribbel, stellen hem in staat om gemakkelijk zijn tegenstanders uit te schakelen. In Polen wordt hij ook geprezen om zijn onvoorspelbaarheid en dreiging voor het doel. Hoewel hij beschikt over een geweldige rechtervoet, is hij soms wel redelijk voorspelbaar in zijn dribbels en acties, net omdat hij te vaak die rechtervoet gebruikt. Daarnaast moet hij zijn doelgerichtheid nog aanscherpen en betere beslissingen nemen in de laatste stap. Zoals John van den Brom in Het Nieuwsblad opmerkt: “Maar goed, dat heeft ook met leeftijd en ervaring te maken. Hoe meer hij in scoringspositie komt, hoe beter hij daarin gaat worden. Hij kan trouwens zowel links- als rechtsbuiten spelen. Dat maakt voor hem niet uit.”

LEES OOK: 'Straffe wending in transferdossier Stankovic'

Skoras wordt een revelatie in de JPL

Meest recent

'Straffe wending in transferdossier Stankovic'

Club Brugge staat voor een hete transferzomer, want in de komende maanden dreigen heel wat ...

0
0
Fernandez-Pardo verbaast met woorden over keuze voor België

De Rode Duivels bereiden zich dezer dagen in Tubeke voor op het WK, met één zeer ...

52
52
Marc Coucke zorgt voor grote ophef: 'Onvervalste Playboy!'

Marc Coucke heeft opnieuw voor flink wat reacties gezorgd. Terwijl het stof van alweer een turbulent ...

42
42
T2 of vertrekken? Taravel licht tipje van de sluier

Bij Anderlecht moeten in de komende weken heel wat knopen doorgehakt worden. Over de spelerskern, ...

67
67
Knelpuntpositie ingevuld: Garcia zet nieuwe Duivel klaar

De Rode Duivels zijn zich in Tubeke volop aan het klaarstomen voor het WK. In de Verenigde Staten ...

55
55
'Standard werkt aan straffe terugkeer jeugdproduct'

Standard eindigde het seizoen met een grote ontgoocheling, want op de slotspeeldag gaf het de ...

47
47
Westerlo baalt: sterkhouder kondigt vertrek aan

Westerlo is de voorbije jaren uitgegroeid tot een handelshuis. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

42
42
'Jawoord gegeven: Union op zucht van eerste knaltransfer'

De kassa zal deze zomer weer fors gaan rinkelen bij Union, zoveel lijkt zeker. De Brusselaars deden ...

136
136
'Anderlecht meldt zich opnieuw voor topschutter'

Anderlecht staat na een ontgoochelend seizoenseinde voor een belangrijke zomer. De play-offs maakten ...

226
226
TRANSFERUURTJE: 'Straffe dubbeldeal Barça, exit Pocognoli'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

146
146
Topseizoen Lammens: grote eer in Engeland lonkt

Senne Lammens maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester United. De doelman kreeg nog ...

93
93
KV Mechelen pakt plots uit met terugkeer toptalent

KV Mechelen wist dit seizoen de Champions Play-Offs te bereiken, maar daar kon het geen potten ...

86
86
Anderlecht lijkt na update volgende WK-ganger te hebben

Op het WK in Qatar had Anderlecht nog drie vertegenwoordigers, maar dat aantal zal Paars-Wit op de ...

140
140
Brandon Mechele zet fans op scherp met mysterieuze boodschap

Een korte boodschap van Brandon Mechele heeft heel wat Club Brugge-supporters aan het denken gezet. ...

234
234
Charleroi kondigt drie vertrekkers aan

Bij Charleroi blikken ze terug op een toch wel ontgoochelend seizoen. In de winter leken ze nog op ...

33
33
Klap voor Coucke: fraudeproces RSCA wéér maanden uitgesteld

Dit had normaal gezien een belangrijke week moeten worden voor Marc Coucke. Donderdag moest ...

106
106
Fabrizio Romano meldt transferdomper voor Union

Union wist zich ook dit seizoen makkelijk te handhaven in de Belgische top, ondanks het verlies van ...

84
84
'Standard en STVV strijden om eenmalig Rode Duivel'

Het seizoen zit er voor zo goed als alle teams in de Jupiler Pro League op en dat betekent dat ze ...

181
181
Hoefkens verrast iedereen met toekomstbesluit

Carl Hoefkens blikt terug op een bewogen seizoen. De trainer slaagde er niet in om NAC Breda opnieuw ...

96
96
Anderlecht hoopt: breken twee aanwinsten deze zomer door?

Bij RSC Anderlecht haalde men in het tijdperk veel kwantiteit, maar te weinig kwaliteit. Hoe staat ...

392
392
Taravel voorspelt grote toekomst voor RSCA-speler

Bij RSC Anderlecht zijn ze tevreden dat het seizoen voorbij is. De club kende vanaf het begin, via ...

236
236
'Drama voor Rode Duivels: sterkhouder mist WK-start'

Bondscoach Rudi Garcia begint toch met de nodige zorgen aan het WK. Romelu Lukaku topfit krijgen, ...

406
406
Standard of Antwerp? Wilmots duidelijk over Teuma

Waar speelt Teddy Teuma in het seizoen 2025/2026? De bijna 33-jarige middenvelder staat nog tot eind ...

209
209
'Anderlecht waagt zich aan levensgevaarlijke trainersgok'

Anderlecht is klaar voor een stevige gok op de trainersmarkt. Paars-wit heeft een aanbieding ...

389
389
"Vermeeren naar Club Brugge? Waarom niet?"

Waar speelt Arthur Vermeeren volgend seizoen? De jonge middenvelder maakte de afgelopen jaren niet ...

954
954

Meer sportnieuws