Tweede nieuwkomer in Challenger Pro League is bekend

door
Tweede nieuwkomer in Challenger Pro League is bekend

Het Belgische profvoetbal ondergaat straks weer een transformatie, want er staat alweer een competitiehervorming op het programma. De Jupiler Pro League slankt weer af van achttien naar zestien teams, maar daar staat ook tegenover dat de Challenger Pro League uitgebreid wordt. Daar gaan ze van twaalf naar zestien clubs en dat betekent dat er twee extra stijgers uit de amateurreeksen komen.


Er mogen dit seizoen maar liefst drie ploegen promoveren uit eerste nationale en intussen zijn twee van die tickets uitgedeeld. Enkele weken geleden wist Patro Eisden zich als eerste te verzekeren van promotie en nu is ook RFC Liège zeker van een terugkeer in het profvoetbal. Het had zondag genoeg aan een 0-0 in Tienen om niet meer uit de top drie te kunnen vallen.

Daarmee keert een traditieclub terug in het profvoetbal, want RFC Liège heeft vijf landstitels op zijn palmares staan. De laatste daarvan dateert wel al van 1954. Er zijn bovendien ook heel wat bekende namen aan de slag. De 38-jarige Jérémy Perbet is er nog steeds topschutter, terwijl de sportieve leiding in handen ligt van twee ex-Rode Duivels. Hoofdtrainer Gaëtan Englebert wordt immers bijgestaan door assistent Eric Deflandre.

DERBY
De promotie van RFC Liège betekent ook dat we volgend seizoen minstens één Luikse derby krijgen in 1B, want ze komen er degradant Seraing tegen. Intussen zijn twaalf van de zestien plaatsjes voor volgend seizoen al definitief ingevuld. Beerschot, Lierse, Club NXT, RSCA Futures, Lommel, Deinze en Dender krijgen het gezelschap van degradanten KV Oostende, Zulte Waregem en Seraing en promovendi Patro Eisden en RFC Liège. De vier andere tickets zijn voor de verliezer van de titelstrijd (RWDM of SK Beveren), de twee winnaars van de degradatiestrijd (normaal gezien Jong Genk en SL16) en de derde stijger uit eerste nationale. Daar gaat het vooral nog tussen Francs Borains en La Louvière. Jong AA Gent lijkt enkel in theorie nog in aanmerking te komen.


LEES OOK: Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Is RFC Liège een aanwinst voor het profvoetbal?

Meest recent

‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

55
55
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

23
23
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

23
23
Hazard naar exit? 'Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond tegen STVV herpakken na de blamage van vorige week in ...

58
58
Nieuwe elementen Club Brugge-bom: "Híj́ had probleem met Hayen"

Club Brugge heeft deze week voor een serieuze bom gezorgd. Maandag besloot Blauw-Zwart namelijk om ...

214
214
Alarmbellen gaan af rond Courtois: Spanje in absolute paniek

Je zag het aan zijn blik na affluiten: dit deed pijn, veel meer dan een gewone fout. Thibaut ...

90
90
Extra boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Na de trainerswissel en enkele knappe resultaten, is de rust bij Antwerp FC weer helemaal ...

116
116
'Leko grijpt in: eerste slachtoffer in Brugse basiself'

De nederlaag tegen Arsenal FC was nog ietwat ingecalculeerd, dit weekend heeft Club Brugge echter ...

444
444
Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Aanstaande woensdag staat een belangrijke afspraak in het Belgische voetbal gepland. Dat vindt de ...

231
231
Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

67
67
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

142
142
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

88
88
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

67
67
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

95
95
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

197
197
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

101
101
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

105
105
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

148
148
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

58
58
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

344
344
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

357
357
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

171
171
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

95
95
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

52
52
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

327
327

Meer sportnieuws