De Mil scherp voor één Bruggeling: "Met randzaken bezig"

door
De Mil scherp voor één Bruggeling:

Club Brugge verloor al bij al verdiend met 3-1 van KRC Genk, dat vooral in de tweede helft de betere ploeg was. Trainer Rik De Mil zag dat Noa Lang een matige match speelde. De Nederlander speelde vooral zichzelf uit de partij.


Noa Lang is een steengoede voetballer, maar in topmatchen verliest hij soms de controle over zijn emoties. Dat was al eens op het veld van Anderlecht, maar de ex-speler van Ajax had het weer vlaggen tegen Racing Genk. Hij ging veel te vaak liggen en mekkerde doorlopend op de scheidsrechter. Tijdens de match noopte Mats Rits hem al aan tot kalmte, maar Lang luisterde niet echt. Zijn kans was ontevreden over zijn partij, bovendien liet Lang Munoz ook nog eens lopen bij de 1-1. "Dat soort afspraken moet beter gevolgd worden", zei De Mil over die fase bij Sporza.

GEEN TITEL

De coach is van mening dat Lang moet leren. “Ik zei Noa dat hij te veel met de ref en randzaken bezig was. Daar moet hij uit leren. Kijk, Noa kan goed voetballen en trekt bij momenten onze ploeg over de streep, maar in topmatchen moet je gefocust zijn op de opdrachten op het veld."

Door de nederlaag is de titel weg. Club Brugge sprak vorige week nochtans stevige taal. Onze redactie haalde toen ook al aan dat de 13 op 15 er kwam tegen ploegen onder de top 6 en dat het niveau nog een stuk de hoogte in moest. Dat lukte 25 minuten tegen Genk, dat was te weinig. “Ik vond dat geen gezever. Maar het is ook niet zo dat onze volledige play-offs nu aan diggelen liggen. We hebben duidelijke doelen gesteld en zullen daar nu stap voor stap aan werken."

LEES OOK: Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

Gaat Lang nog schitteren in de play-offs?

Meest recent

Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

9
9
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

20
20
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

223
223
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

229
229
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

247
247
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

258
258
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

192
192
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

324
324
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League, die intussen al naar de rechtbank trok, was de ...

361
361
Hayen houdt adem in: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

356
356
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

142
142
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

207
207
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

114
114
Pro League houdt adem in: Belgisch voetbal van de buis?

Na een maandenlange patstelling trok DAZN dinsdag abrupt de stekker uit het tv-contract. Het ...

342
342
Anderlecht bevestigt opdoffer: sterkhouder lange tijd out

Anderlecht maakte de laatste weken een stevige opmars. Met een negen op negen tegen KV Mechelen, ...

168
168
Hein geeft Hayen wijze raad: "Al de tweede keer"

Het werd deze keer geen feest in de Champions League voor Club Brugge. Alle euforie na het knappe ...

210
210
'Club Brugge en Union kruisen degens bij voetbalbond'

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

182
182
'Real Madrid plant Haaland-bom: op één voorwaarde'

Er staat dit seizoen weer geen maat op Erling Haaland. De doelpuntenmachine scoorde voor Manchester ...

160
160
'Genk mengt zich in strijd om peperdure goalgetter'

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een nieuw resultaat in de Europa League. Daarvoor zal het ...

513
513
Domper voor Trossard: Arteta brengt update

Woensdagavond werkten Arsenal en Bayern München dé kraker van de speeldag in de ...

87
87
Pijnlijke conclusie voor Club: "Is er een probleem?"

Club Brugge likt zijn wonden na de pijnlijke zeperd van woensdagavond in Lissabon. De 3-0-nederlaag ...

178
178
'Eindelijk witte rook: Antwerp heeft nieuwe coach beet'

Vorig weekend noteerden we het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League. ...

348
348
'Nieuwe domper Belgische fans: traditie eindigt na 50 jaar'

Het is voorlopig nog geen al te fijn seizoen voor de Belgische voetbalsupporter. Die kon de Jupiler ...

103
103
TRANSFERUURTJE: 'West Ham berooft JPL, cruciaal nieuws Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

266
266
'Rentree in zicht: Lukaku maakt comeback in topper'

Napoli pakte deze week een cruciale zege in de Champions League tegen Qarabag, waarmee het opnieuw ...

93
93

Meer sportnieuws