Waanzin: 15-jarig toptalent is jongste Barça-debutant ooit

door
Waanzin: 15-jarig toptalent is jongste Barça-debutant ooit

FC Barcelona staat weer een stapje dichter bij de titel in La Liga. Het herstelde zijn voorsprong op Real Madrid tot elf punten, met nog zes wedstrijden voor de boeg. Het deed dat door zaterdagavond Real Betis eenvoudig met 4-0 te verslaan. Het werd echter een historische avond om een andere reden, want Camp Nou kon kennismaken met zijn volgende ster.


In de 83ste minuut voerde Xavi zijn laatste wissel door. Hij haalde Gavi naar de kant en liet een nieuwe product van La Masia zijn debuut maken: Lamine Yamal. Op zich niet zo heel bijzonder, tot je de leeftijd van het talent ziet. Yamal werd immers geboren op 13 juli 2007, wat betekent dat hij dus mocht debuteren op de leeftijd van amper 15 jaar en 270 dagen oud.

Daarmee werd Yamal meteen de jongste debutant ooit voor Barça in La Liga. In de hele Spaanse competitie is hij de vijfde jongste speler ooit. Het mag dus duidelijk zijn dat er de flankaanvaller wellicht een grote toekomst tegemoet komt. Na Pedri, Gavi en Ansu Fati lijkt Barcelona dus weer over een supertalent van Spaanse bodem te beschikken.

TITEL VEROVEREN
Het zou goed kunnen dat Yamal in de laatste weken van het seizoen nog meer speelminuten zal krijgen. Als de voorsprong van Barça blijft zoals ze is, kan het immers al op 21 mei tegen Real Sociedad de titel veroveren. Daarna volgen nog drie wedstrijden waarin niets meer op het spel zou staan en dat zou dus de ideale gelegenheid zijn om talenten als Yamal ervaring op te laten doen.


LEES OOK: Ophef na Atlético-Barça: Flick compleet over de rooie

Denk je dat hij snel helemaal zal doorbreken?

Meest recent

Van Persie verklaart dé stunttransfer van het jaar in NL

Feyenoord kent een zeer moeizaam seizoen en zet alles op alles op de tweede plaats. Dat geeft recht ...

32
32
Cinel pakt uit met zeer gewaagde uitspraken

Cercle Brugge draait al een stuk beter dan enkele weken geleden, maar de situatie is nog altijd ...

60
60
PSG-voorzitter met grote ambities: "Naar de JPL!"

Nasser Al-Khelaïfi is voorzitter van PSG en hij was donderdag te gast in België. Daar ...

85
85
PSV én PSG onderuit, Pocognoli geniet met volle teugen

In de Bundesliga, Serie A, Eredivisie en Ligue 1 werd er vanavond ook gevoetbald. Zo mochten ze bij ...

31
31
KRC Genk (voorlopig) in top zes na felbevochten zege

KRC Genk stond er grote druk, want verliezen was vanavond uit den boze bij KV Mechelen. De ...

129
129
Patro viert feestje bij Club NXT na zege in spektakelduel

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee duels op het programma. Club NXT ontving het ...

56
56
Tresoldi geniet in JPL en ziet één straffe tegenstander

Club Brugge betaalde afgelopen zomer 6 miljoen euro om Nicolo Tresoldi aan te trekken. De speler ...

119
119
Still geeft update over alle ophef omtrent Bayat

Edward Still verliet na twee matchen als interim-trainer RSC Anderlecht voor Watford. Karim ...

64
64
De Mil verrast: "Wilde hem meenemen naar AA Gent"

Zaterdag staat er met Sporting Charleroi - AA Gent een zeer belangrijk duel voor een ticket in ...

114
114
Red Flames nemen na 65 caps afscheid van grote naam

De Belgian Red Flames hebben vandaag afscheid genomen van een van hun meest ervaren speelsters. Na ...

29
29
Leko klopt zichzelf op de borst: "Sinds ik er ben..."

Club Brugge moet dit weekend aan de bak tegen Cercle Brugge. Een Brugse derby, waarbij puntenverlies ...

143
143
Dan breekt de hel los: nachtmerriecoach naar Anderlecht?

Anderlecht jaagt op een nieuwe T1 en wil nog deze week knopen doorhakken. Maar één ...

560
560
Grote crisis bij Antwerp: Goots velt oordeel over toekomst

Royal Antwerp FC verloor kansloos met 0-4 van een zeer sterk RSC Anderlecht. De score was nog ...

171
171
'Club Brugge ruikt geld bij deal van 80 miljoen euro'

Club Brugge incasseerde de afgelopen honderden miljoenen euro’s via uitgaande transfers. De ...

483
483
Euvrard geeft toe: zomeraanwinst mag Standard al verlaten

Bij Standard kennen ze alweer een zeer moeilijk seizoen. Vincent Euvrard zal met zijn team moeten ...

88
88
Overname op til? Saudi-Arabië zorgt voor bommetje in JPL

Onze redactie kwam de afgelopen maanden met een aantal primeurs. Zo haalden we al een hele tijd ...

480
480
Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Het Belgische voetbal leeft al vele jaren boven zijn stand. Dankzij kapitaalsinjecties van de ...

134
134
Vanderbiest voert druk op: "Bij hén is het van moeten"

KV Mechelen kan vanavond een zeer goede zaak doen in de Jupiler Pro League. Ze nemen het in eigen ...

54
54
'KV Mechelen mist duo, Hayen hakt Genk-knopen door'

KV Mechelen krijgt straks KRC Genk over de vloer, een van de rechtstreekse concurrenten in de jacht ...

364
364
De Mil moet puzzelen: sterkhouders out bij AA Gent

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

139
139
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

282
282
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

314
314
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

811
811
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

98
98
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

228
228

Meer sportnieuws