Waanzin: 15-jarig toptalent is jongste Barça-debutant ooit

232 stemmen
Waanzin: 15-jarig toptalent is jongste Barça-debutant ooit

FC Barcelona staat weer een stapje dichter bij de titel in La Liga. Het herstelde zijn voorsprong op Real Madrid tot elf punten, met nog zes wedstrijden voor de boeg. Het deed dat door zaterdagavond Real Betis eenvoudig met 4-0 te verslaan. Het werd echter een historische avond om een andere reden, want Camp Nou kon kennismaken met zijn volgende ster.


In de 83ste minuut voerde Xavi zijn laatste wissel door. Hij haalde Gavi naar de kant en liet een nieuwe product van La Masia zijn debuut maken: Lamine Yamal. Op zich niet zo heel bijzonder, tot je de leeftijd van het talent ziet. Yamal werd immers geboren op 13 juli 2007, wat betekent dat hij dus mocht debuteren op de leeftijd van amper 15 jaar en 270 dagen oud.

Daarmee werd Yamal meteen de jongste debutant ooit voor Barça in La Liga. In de hele Spaanse competitie is hij de vijfde jongste speler ooit. Het mag dus duidelijk zijn dat er de flankaanvaller wellicht een grote toekomst tegemoet komt. Na Pedri, Gavi en Ansu Fati lijkt Barcelona dus weer over een supertalent van Spaanse bodem te beschikken.

TITEL VEROVEREN
Het zou goed kunnen dat Yamal in de laatste weken van het seizoen nog meer speelminuten zal krijgen. Als de voorsprong van Barça blijft zoals ze is, kan het immers al op 21 mei tegen Real Sociedad de titel veroveren. Daarna volgen nog drie wedstrijden waarin niets meer op het spel zou staan en dat zou dus de ideale gelegenheid zijn om talenten als Yamal ervaring op te laten doen.


LEES OOK: FC Barcelona brengt geweldig nieuws over Flick

Denk je dat hij snel helemaal zal doorbreken?

Meest recent

Ancelotti pakt Neymar mee naar WK, Spaans alarm om Yamal

Binnen minder dan een maand barst het WK in alle hevigheid los. Momenteel worden dan ook volop ...

11
11
'Club Brugge perplex: totale transferwending Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato sowieso verschillende sterkhouders kwijtspelen. Ook een ...

113
113
Arsenal op zucht van titel: controverse na rode kaart-fase

Arsenal FC heeft maandagavond weer een grote stap richting de landstitel gezet. De Gunners wonnen op ...

33
33
Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

163
163
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

140
140
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

166
166
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

792
792
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

400
400
"Als je hem ziet spelen ..." - Vanaken vaste basisspeler op WK?

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

166
166
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

155
155
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

83
83
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

211
211
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

197
197
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

549
549
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

659
659
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

316
316
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

600
600
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

475
475
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

679
679
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

296
296
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

99
99
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

283
283
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

326
326
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

182
182
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

420
420

Meer sportnieuws