Waanzin: 15-jarig toptalent is jongste Barça-debutant ooit

door
Waanzin: 15-jarig toptalent is jongste Barça-debutant ooit

FC Barcelona staat weer een stapje dichter bij de titel in La Liga. Het herstelde zijn voorsprong op Real Madrid tot elf punten, met nog zes wedstrijden voor de boeg. Het deed dat door zaterdagavond Real Betis eenvoudig met 4-0 te verslaan. Het werd echter een historische avond om een andere reden, want Camp Nou kon kennismaken met zijn volgende ster.


In de 83ste minuut voerde Xavi zijn laatste wissel door. Hij haalde Gavi naar de kant en liet een nieuwe product van La Masia zijn debuut maken: Lamine Yamal. Op zich niet zo heel bijzonder, tot je de leeftijd van het talent ziet. Yamal werd immers geboren op 13 juli 2007, wat betekent dat hij dus mocht debuteren op de leeftijd van amper 15 jaar en 270 dagen oud.

Daarmee werd Yamal meteen de jongste debutant ooit voor Barça in La Liga. In de hele Spaanse competitie is hij de vijfde jongste speler ooit. Het mag dus duidelijk zijn dat er de flankaanvaller wellicht een grote toekomst tegemoet komt. Na Pedri, Gavi en Ansu Fati lijkt Barcelona dus weer over een supertalent van Spaanse bodem te beschikken.

TITEL VEROVEREN
Het zou goed kunnen dat Yamal in de laatste weken van het seizoen nog meer speelminuten zal krijgen. Als de voorsprong van Barça blijft zoals ze is, kan het immers al op 21 mei tegen Real Sociedad de titel veroveren. Daarna volgen nog drie wedstrijden waarin niets meer op het spel zou staan en dat zou dus de ideale gelegenheid zijn om talenten als Yamal ervaring op te laten doen.


LEES OOK: 'Ooit geweigerd door Club, straks aanvalsleider bij Barça'

🚀

Denk je dat hij snel helemaal zal doorbreken?

Meest recent

'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

53
53
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

18
18
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

257
257
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

221
221
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

128
128
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

118
118
‘Ophef in Nederland: bliksemvertrek Sterling bij Feyenoord’

Raheem Sterling werd met toeters en bellen binnengehaald bij Feyenoord. De Engelse international ...

56
56
Heftig nieuws: speler Deense topclub in coma na steekpartij

Heftig nieuws uit Denemarken: 19-jarige middenvelder Alamara Djabi werd even in een kunstmatige coma ...

0
0
Cornelis verrast over toekomst: snel weer in België?

Hans Cornelis werd ontslagen bij Sporting Charleroi. De hoofdtrainer blijft echter niet bij de ...

72
72
‘Belgische clubs strijden om Europese sensatie’

De zomermercato komt stilletjes dichterbij en de clubs kijken achter de schermen al vooruit. ...

107
107
‘Lukaku krijgt monsterboete, nieuwe uitdaging nakend’

De soap rond Romelu Lukaku en Napoli blijft voortduren. De laatste update was dat Big Rom weer naar ...

214
214
‘Succesformule Union: weer kassa voor twee goudhaantjes'

Union SG deed afgelopen speeldag een uitstekend zaak in de Champions Play-Offs. De Brusselse club ...

59
59
Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Vincent Kompany is hot in Duitsland én wereldwijd. De Belgische oefenmeester is Europa aan ...

77
77
Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Wie selecteert bondscoach Rudi ...

594
594
Leko hakt knoop door over Vanaken: basis tegen KVM?

Hans Vanaken moest afgelopen speeldag op de bank beginnen in de topper tegen Union SG. De ...

183
183
Cornelis maakt korte metten met Frutos na ontslag

Hans Cornelis werd de laan uitgestuurd bij Sporting Charleroi na een desastreuze reeks in de Jupiler ...

263
263
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

333
333
Zoon van Klinsmann breekt nek na horrorblessure

In Italië maakte Jonathan Klinsmann, zoon van Duitse legende Jürgen Klinsmann, een ...

46
46
Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

147
147
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

55
55
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

566
566
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

171
171
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

293
293
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

422
422
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

288
288

Meer sportnieuws