AA Gent vindt ‘powerplayer’ als droomopvolger Vadis

1125
AA Gent vindt ‘powerplayer’ als droomopvolger Vadis

Na een periode van vijf jaar komt er een einde aan de samenwerking tussen Vadis Odjidja-Ofoe en AA Gent. De ervaren middenvelder is einde contract en de club heeft besloten om zijn verbintenis niet te verlengen. Dit heeft enerzijds te maken met het budgettaire plaatje van Michel Louwagie en anderzijds met het sportieve plan van Hein Vanhaezebrouck. Op dit moment past de 34-jarige speler niet meer binnen beide kaders. De club heeft echter al een vervanger op het oog, namelijk Charles Vanhoutte (24) van Cercle Brugge. De jonge middenvelder sluit beter aan bij het sportieve beleid van AA Gent.


VADIS OUT, VANHOUTTE IN
AA Gent heeft doorgaans niet de gewoonte om nieuwe contracten te verstrekken aan voetballers die de dertig zijn gepasseerd, en dit geldt ook voor Vadis Odjidja-Ofoe. De 34-jarige middenvelder drukt zwaar op het salarisbudget en zijn bijdrage aan het team is beperkt. Daarnaast heeft Vadis veel last van blessures en de afgelopen weken kon hij zich niet meer profileren als een belangrijke speler. Hoewel hij nog steeds van waarde is voor de Buffalo's op puur technisch voetbalgebied, vereist de speelstijl van Hein Vanhaezebrouck aanzienlijke fysieke capaciteiten die Vadis niet meer kan bieden.

Vanwege zijn afnemende snelheid en explosiviteit, wat begrijpelijk is op 34-jarige leeftijd, heeft Vadis Odjidja-Ofoe weinig tot geen rol meer te spelen als centrale middenvelder in de speelstijl van Hein Vanhaezebrouck. De coach hanteert een tactiek waarin jonge, energieke spelers met een groot uithoudingsvermogen een cruciale rol kunnen vervullen, een omschrijving die perfect past bij Charles Vanhoutte (24, Cercle Brugge). Zowel La Dernière Heure als Het Nieuwsblad suggereren dat de aanvoerder van Cercle Brugge wordt gelinkt aan een transfer naar de Buffalo's.



De energieke en onvermoeibare middenvelder heeft nog een contract van één jaar bij Cercle Brugge, maar de onderhandelingen voor een nieuwe, meerjarige verbintenis verlopen heel erg moeizaam. AA Gent, KV Kortrijk, KVC Westerlo en Union SG houden de ontwikkelingen nauwlettend in de gaten, omdat ze zeer gecharmeerd zijn van Charles Vanhoutte. Er was in januari al interesse uit België en Nederland, maar sportief directeur Carlos Avina slaagde er persoonlijk in om zijn belangrijke middenvelder in Brugge te houden tijdens de afgelopen wintertransferperiode.

DE SWITCH THALHAMMER-MUSLIC
Charles Vanhoutte had aanvankelijk een moeilijk seizoensbegin bij Cercle Brugge, waarbij hij de concurrentie moest aangaan met Leonardo Lopes en Hannes Van der Bruggen. Door zijn status als invaller voelde hij zich niet gewaardeerd en dat zorgde voor frustratie. Ondanks deze tegenslag bleef Vanhoutte professioneel en hard werken om zich terug in de ploeg te knokken. Desondanks overwoog hij om Cercle te verlaten tijdens de zomertransferperiode, omdat hij meer speeltijd wenste. Vanhoutte gaf zelf aan dat er interesse was van een andere club en dat hij daar niet onverschillig tegenover stond.



Maar de dramatische situatie van Charles Vanhoutte veranderde drastisch in september na het ontslag van Dominik Thalhammer. De nieuwe coach Miron Muslic koos resoluut voor Charles Vanhoutte boven Hannes Van der Brugge en de aanvoerder werd al snel incontournable onder de Oostenrijker. “Hij bloeit momenteel open op het veld”, stelde assistent-coach Jimmy De Wulf vast in Krant van West-Vlaanderen over het jeugdproduct van Cercle Brugge. “Charles is op het middenveld een dragende figuur geworden. Die zijn functie als kapitein naar de spelers toe meer uitrolt.”

POWERPLAYER VANHOUTTE
Charles Vanhoutte is het levende bewijs van het DNA van Cercle Brugge, dat synoniem staat voor een hoog pressiespel, onophoudelijke inzet, snelle balrecuperatie en een hoge intensiteit. Hij wordt beschouwd als één van de belangrijkste spelers in het implementeren van de pressing tactiek, die het team zo succesvol maakt. In feite heeft Cercle de beste PPDA-score van alle clubs in de vijf grootste Europese competities. PPDA is een parameter die de kwaliteit van het pressiespel meet. Hoe lager de PPDA-score, hoe effectiever een team druk kan uitoefenen op de tegenstander. Met een score van slechts 7,01 is Cercle Brugge onovertroffen in vergelijking met gerenommeerde clubs als Bayern München, Fiorentina, Lille OSC, Arsenal en Real Sociedad, die allen hogere PPDA-scores hebben.



Antwerp FC staat in België op de tweede plaats als het gaat om het spelen van een effectief pressiespel, terwijl AA Gent op een respectabele derde plaats staat. Het is dan ook begrijpelijk dat de Buffalo's geïnteresseerd zijn in Charles Vanhoutte, omdat hij perfect past binnen de filosofie van coach Hein Vanhaezebrouck. Met zijn veelzijdige kwaliteiten is de 24-jarige middenvelder de ideale speler om een krachtig en agressief spel te spelen. Hij dicht de gaten in de verdediging en bouwt tegelijkertijd aanvallen op. Vanhoutte is een onvermoeibare speler die op het juiste moment druk zet om de bal te veroveren en hij is goed gepositioneerd om de tweede bal op te vangen. Daarnaast draagt hij ook bij aan het voetballende aspect van het spel en straalt hij rust uit wanneer hij de bal in bezit heeft.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 9 bekend

Vanhoutte is de ideale middenvelder voor AA Gent

Meest recent

Anderlecht-aanwinst slaat terug na kritiek: "Geweldige opsteker"

Anderlecht heeft zijn Europese campagne nieuw leven ingeblazen. De Brusselaars boekten woensdagavond ...

6
6
Marc Coucke krijgt onverwachte klap in strandbaroorlog

Marc Coucke leek op weg om zijn plannen aan de Belgische kust verder uit te bouwen, maar plots hangt ...

16
16
BILD: Vincent Kompany afgevoerd naar ziekenhuis

Vincent Kompany was de afgelopen dagen vaak in het nieuws in Duitsland. Eerst waren er geluiden over ...

141
141
Ontslag bij Manchester United? Carrick speelt open kaart

Michael Carrick heeft vrijdag tijdens zijn persconferentie vooruitgeblikt op het Premier League-duel ...

11
11
Stroeykens is helemaal terug: "Hoort bij de voetballerij"

RSC Anderlecht won met 0-3 van Jagiellonia. Een correcte prestatie van de Brusselaars. Samen ...

66
66
Compper grijpt in bij Antwerp: oorlogstaal voor Charleroi

Royal Antwerp FC verloor al vijf wedstrijden op rij in de Jupiler Pro League en de volgende ...

52
52
Infantino krijgt plots steun: wederdienst op komst

Gianni Infantino hoopt zijn ambtstermijn als baas van de FIFA te verlengen. De Zwitserse Italiaan ...

28
28
Kohnen briest op Charleroi-fans: “Erg gefrustreerd”

De fans Sporting Charleroi lieten zich al verschillende keren van hun slechtste kant zien. In de ...

28
28
Euvrard baalt: Standard incasseert mokerslag van jewelste

Standard Luik hoopt snel waar een de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is ...

63
63
Compper voelt druk intern stijgen: ontslagroep bij Antwerp?

Royal Antwerp FC zit in de competitie in de hoek waar de klappen vallen. Hoofdtrainer Marvin Compper ...

97
97
"Kind gewond door rookbom": Charleroi grijpt hard in

Sporting Charleroi heeft op de webstek een opmerkelijke straf opgelegd nadat het in de bekerclash ...

46
46
Na stunt tegen Anderlecht: Messoudi roept straffe taal

Beerschot schakelde in de Croky Cup RSC Anderlecht uit, een ferme stunt van de tweedeklasser. Maar ...

101
101
Kustoorlog escaleert volledig bij KVDO: "Het is moorddadig"

De crisis bij KV Diksmuide Oostende blijft voor onrust zorgen en dreigt steeds meer sporen na te ...

63
63
Ook CPL-matchen afgelast: inhaaldatum KV Kortrijk-KV Mechelen

Storm Austen raast door het land den de Pro League heeft beslist om in te grijpen. In de Jupiler Pro ...

249
249
Allegri houdt koppig vast aan De Bruyne-plan: "Hij kan het"

Het zijn woelige weken geweest voor Kevin De Bruyne, waarin hij van het ene uiterste in het andere ...

40
40
Spijt van keuze voor Duitsland: "Als Klopp me oproept, zeg ik nee"

Spelers met dubbele nationaliteit, het is in ons land de laatste jaren een heet hangijzer geworden. ...

176
176
Toptalent komt plots boven bij Anderlecht: Bruno verklaart

Anderlecht stond donderdagavond onder zware druk in Polen na de nederlagen tegen Dinamo Zagreb en ...

340
340
Geen JPL-voetbal vanavond: Kortrijk-Mechelen afgelast

Competitievoetbal was de voorbije anderhalve maand schaars in ons land. Eind september en begin ...

96
96
De Ketelaere krijgt ervan langs in Italië: "Dat doet hij niet"

Het werd donderdag een uitstekende Europese avond voor de Belgische clubs, maar andere landgenoten ...

183
183
'Bom' op Belgisch voetbal wordt sisser: Antwerp vangt bot

De voorbije jaren zijn er al enkele bommetjes ontploft in de voetbalwereld, die het transfersysteem ...

216
216
TRANSFERUURTJE: 'Nilis verrast, Genk hakt knoop door over revelatie'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

108
108
Vitor Bruno rekent op ‘lieveling’: Anderlecht-pion staat op

RSC Anderlecht deed vertrouwen op in de Europa League. Tegen Jagiellonia won Anderlecht met 0-3. ...

296
296
Nachtmerrie wordt sprookje: Antwerp-fan Huybrechts in extase

Kim Huybrechts leek naast het EK darts te grijpen en zag alweer een grote kans door de vingers ...

41
41
Florucz baalt ondanks zege Union: “Zo wil je niet voetballen”

Union SG gooit hoge ogen in Europa. De Brusselse club won in een leeg Düsseldorf met 4-0 van ...

45
45
Club NXT-talent klopt op de deur: “Ik wil debuut maken”

De afgelopen seizoenen braken heel wat talenten bij Club Brugge door via Club NXT. De U23-ploeg van ...

390
390

Meer sportnieuws