AA Gent vindt ‘powerplayer’ als droomopvolger Vadis

door
AA Gent vindt ‘powerplayer’ als droomopvolger Vadis

Na een periode van vijf jaar komt er een einde aan de samenwerking tussen Vadis Odjidja-Ofoe en AA Gent. De ervaren middenvelder is einde contract en de club heeft besloten om zijn verbintenis niet te verlengen. Dit heeft enerzijds te maken met het budgettaire plaatje van Michel Louwagie en anderzijds met het sportieve plan van Hein Vanhaezebrouck. Op dit moment past de 34-jarige speler niet meer binnen beide kaders. De club heeft echter al een vervanger op het oog, namelijk Charles Vanhoutte (24) van Cercle Brugge. De jonge middenvelder sluit beter aan bij het sportieve beleid van AA Gent.


VADIS OUT, VANHOUTTE IN
AA Gent heeft doorgaans niet de gewoonte om nieuwe contracten te verstrekken aan voetballers die de dertig zijn gepasseerd, en dit geldt ook voor Vadis Odjidja-Ofoe. De 34-jarige middenvelder drukt zwaar op het salarisbudget en zijn bijdrage aan het team is beperkt. Daarnaast heeft Vadis veel last van blessures en de afgelopen weken kon hij zich niet meer profileren als een belangrijke speler. Hoewel hij nog steeds van waarde is voor de Buffalo's op puur technisch voetbalgebied, vereist de speelstijl van Hein Vanhaezebrouck aanzienlijke fysieke capaciteiten die Vadis niet meer kan bieden.

Vanwege zijn afnemende snelheid en explosiviteit, wat begrijpelijk is op 34-jarige leeftijd, heeft Vadis Odjidja-Ofoe weinig tot geen rol meer te spelen als centrale middenvelder in de speelstijl van Hein Vanhaezebrouck. De coach hanteert een tactiek waarin jonge, energieke spelers met een groot uithoudingsvermogen een cruciale rol kunnen vervullen, een omschrijving die perfect past bij Charles Vanhoutte (24, Cercle Brugge). Zowel La Dernière Heure als Het Nieuwsblad suggereren dat de aanvoerder van Cercle Brugge wordt gelinkt aan een transfer naar de Buffalo's.



De energieke en onvermoeibare middenvelder heeft nog een contract van één jaar bij Cercle Brugge, maar de onderhandelingen voor een nieuwe, meerjarige verbintenis verlopen heel erg moeizaam. AA Gent, KV Kortrijk, KVC Westerlo en Union SG houden de ontwikkelingen nauwlettend in de gaten, omdat ze zeer gecharmeerd zijn van Charles Vanhoutte. Er was in januari al interesse uit België en Nederland, maar sportief directeur Carlos Avina slaagde er persoonlijk in om zijn belangrijke middenvelder in Brugge te houden tijdens de afgelopen wintertransferperiode.

DE SWITCH THALHAMMER-MUSLIC
Charles Vanhoutte had aanvankelijk een moeilijk seizoensbegin bij Cercle Brugge, waarbij hij de concurrentie moest aangaan met Leonardo Lopes en Hannes Van der Bruggen. Door zijn status als invaller voelde hij zich niet gewaardeerd en dat zorgde voor frustratie. Ondanks deze tegenslag bleef Vanhoutte professioneel en hard werken om zich terug in de ploeg te knokken. Desondanks overwoog hij om Cercle te verlaten tijdens de zomertransferperiode, omdat hij meer speeltijd wenste. Vanhoutte gaf zelf aan dat er interesse was van een andere club en dat hij daar niet onverschillig tegenover stond.



Maar de dramatische situatie van Charles Vanhoutte veranderde drastisch in september na het ontslag van Dominik Thalhammer. De nieuwe coach Miron Muslic koos resoluut voor Charles Vanhoutte boven Hannes Van der Brugge en de aanvoerder werd al snel incontournable onder de Oostenrijker. “Hij bloeit momenteel open op het veld”, stelde assistent-coach Jimmy De Wulf vast in Krant van West-Vlaanderen over het jeugdproduct van Cercle Brugge. “Charles is op het middenveld een dragende figuur geworden. Die zijn functie als kapitein naar de spelers toe meer uitrolt.”

POWERPLAYER VANHOUTTE
Charles Vanhoutte is het levende bewijs van het DNA van Cercle Brugge, dat synoniem staat voor een hoog pressiespel, onophoudelijke inzet, snelle balrecuperatie en een hoge intensiteit. Hij wordt beschouwd als één van de belangrijkste spelers in het implementeren van de pressing tactiek, die het team zo succesvol maakt. In feite heeft Cercle de beste PPDA-score van alle clubs in de vijf grootste Europese competities. PPDA is een parameter die de kwaliteit van het pressiespel meet. Hoe lager de PPDA-score, hoe effectiever een team druk kan uitoefenen op de tegenstander. Met een score van slechts 7,01 is Cercle Brugge onovertroffen in vergelijking met gerenommeerde clubs als Bayern München, Fiorentina, Lille OSC, Arsenal en Real Sociedad, die allen hogere PPDA-scores hebben.



Antwerp FC staat in België op de tweede plaats als het gaat om het spelen van een effectief pressiespel, terwijl AA Gent op een respectabele derde plaats staat. Het is dan ook begrijpelijk dat de Buffalo's geïnteresseerd zijn in Charles Vanhoutte, omdat hij perfect past binnen de filosofie van coach Hein Vanhaezebrouck. Met zijn veelzijdige kwaliteiten is de 24-jarige middenvelder de ideale speler om een krachtig en agressief spel te spelen. Hij dicht de gaten in de verdediging en bouwt tegelijkertijd aanvallen op. Vanhoutte is een onvermoeibare speler die op het juiste moment druk zet om de bal te veroveren en hij is goed gepositioneerd om de tweede bal op te vangen. Daarnaast draagt hij ook bij aan het voetballende aspect van het spel en straalt hij rust uit wanneer hij de bal in bezit heeft.

LEES OOK: Garcia ongenadig: twee Rode Duivels verdwijnen naar tribune

Vanhoutte is de ideale middenvelder voor AA Gent

Meest recent

Standard met enorm probleem: Euvrard ziet oplossing

Standard neemt het vanavond in eigen huis op tegen Royal Antwerp FC. Beiden stellen tot op heden ...

17
17
Kompany-gekte bij Bayern: voorzitter maakt balans op

Vincent Kompany doet het voortreffelijk bij Bayern München. Voor wie de carrière van ...

41
41
Standard krijgt open sollicitatie van 'man van 45 miljoen'

Standard haalde heel wat oude bekenden terug naar Luik. Zij moeten de club op en naast het veld weer ...

96
96
Bataille doet boekje open: JPL-topclub informeerde

Jelle Bataille en Royal Antwerp FC gingen afgelopen zomer uit elkaar. Het werd een pijnlijk ...

69
69
"Geen slap afkooksel"-Van Gucht zet sportwereld op zijn kop

Ruben Van Gucht heeft zijn reputatie als opvallende persoonlijkheid in de sportwereld opnieuw alle ...

21
21
Nederlandse pers waarschuwt Ajax voor Anderlecht-scenario

RSC Anderlecht gaat het nog maar eens anders proberen. Het is ook voor hoofdaandeelhouder Marc ...

83
83
Paniek bij Antwerp: duurste speler gratis weg?

Bij Royal Antwerp FC moeten ze ook in 2026 stevig gaan verkopen om de rekeningen te laten kloppen. ...

128
128
‘Koude douche: Onyedika keert Club Brugge de rug toe'

De wintermercato nadert en bij Club Brugge dreigt een koude douche: Eintracht Frankfurt loert ...

499
499
Zetterberg ziet cruciale rol voor één man in RSCA-organigram

Marc Coucke stelde Michael Verschueren aan als voorzitter en Kenneth Bornauw als CEO. Pär ...

162
162
Nederlandse pers denkt totaal anders over Rode Duivels

De Rode Duivels zijn anno 2025 niet meer zo sterk als 2018. Toen waren ze een team dat aan elke ...

371
371
Union SG zet coach op straat: oude bekende als vervanger

Bij de eerste ploeg van Union SG loopt alles bijzonder goed. Daardoor werd Sebastien Pocognoli door ...

64
64
Standard-Antwerp: ‘tobclubs’ die voor cruciaal seizoen staan

Standard en Royal Antwerp FC hebben beiden het potentieel om mee te doen voor de prijzen. Maar het ...

62
62
Anderlecht zet groot plan in gang met Bornauw en Verschueren

Kenneth Bornauw en Michael Verschueren zijn aangesteld als de CEO en voorzitter van RSC Anderlecht. ...

182
182
Ommekeer Antwerp ingezet? Wils doet vaststelling op training

Vrijdagavond wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt met het duel tussen Standard en ...

232
232
Jan Mulder: "Dan kom ik met plezier terug op Anderlecht"

In aanloop naar de competitiehervatting, kwam RSC Anderlecht met groot nieuws naar buiten. Zo werd ...

241
241
'Contacten lopen: Barça verbaast met opvolger Lewandowski'

FC Barcelona leeft momenteel al toe naar de clash tegen Real Madrid over anderhalve week. ...

82
82
Lukaku of Højlund? "Hij is de favoriet van Conte"

Romelu Lukaku revalideert momenteel verder aan de zware blessure die zijn seizoen tot dusver ...

135
135
'WK-selectie Duivels: Garcia broedt op grote surprise'

De interland-periode zit erop, in november blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen om hun ...

294
294
Twijfels bij vernieuwd Anderlecht: "Vooral window dressing"

De nieuwe bestuursstructuur van RSC Anderlecht is een feit. De recordkampioen kondigde donderdag aan ...

265
265
Bijzondere situatie Odoi: "Iedereen kende het plan"

Enkele maanden na zijn vertrek bij Antwerp FC, zit Denis Odoi nog steeds zonder club. Even leek hij ...

131
131
'Transferschok Club Brugge: Engels monsterbod in januari'

Club Brugge hoopt dit seizoen opnieuw op een sterke campagne in de Champions League, maar hét ...

592
592
'Bayern doet Bundesliga daveren met transferbom'

Bayern München dendert momenteel door het seizoen en won tot dusver al zijn wedstrijden. ...

137
137
DAZN straks onvermijdelijk? Verregaand plan gelekt

De voorbije maanden was er heel wat te doen omtrent DAZN, dat de mediarechten van het Belgische ...

1217
1217
'Nieuwe ronde Club vs. Union: pittig gevecht op mercato'

Club Brugge en Union SG zijn de voorbije seizoenen uitgegroeid tot grote rivalen op sportief ...

816
816
Duo krijgt vaste basisplek bij Duivels: "Véél minder niveau"

Mathematisch kan het nog foutlopen, maar de Rode Duivels hebben hun ticket voor de WK-eindronde van ...

650
650

Meer sportnieuws