AA Gent vindt ‘powerplayer’ als droomopvolger Vadis

door
AA Gent vindt ‘powerplayer’ als droomopvolger Vadis

Na een periode van vijf jaar komt er een einde aan de samenwerking tussen Vadis Odjidja-Ofoe en AA Gent. De ervaren middenvelder is einde contract en de club heeft besloten om zijn verbintenis niet te verlengen. Dit heeft enerzijds te maken met het budgettaire plaatje van Michel Louwagie en anderzijds met het sportieve plan van Hein Vanhaezebrouck. Op dit moment past de 34-jarige speler niet meer binnen beide kaders. De club heeft echter al een vervanger op het oog, namelijk Charles Vanhoutte (24) van Cercle Brugge. De jonge middenvelder sluit beter aan bij het sportieve beleid van AA Gent.


VADIS OUT, VANHOUTTE IN
AA Gent heeft doorgaans niet de gewoonte om nieuwe contracten te verstrekken aan voetballers die de dertig zijn gepasseerd, en dit geldt ook voor Vadis Odjidja-Ofoe. De 34-jarige middenvelder drukt zwaar op het salarisbudget en zijn bijdrage aan het team is beperkt. Daarnaast heeft Vadis veel last van blessures en de afgelopen weken kon hij zich niet meer profileren als een belangrijke speler. Hoewel hij nog steeds van waarde is voor de Buffalo's op puur technisch voetbalgebied, vereist de speelstijl van Hein Vanhaezebrouck aanzienlijke fysieke capaciteiten die Vadis niet meer kan bieden.

Vanwege zijn afnemende snelheid en explosiviteit, wat begrijpelijk is op 34-jarige leeftijd, heeft Vadis Odjidja-Ofoe weinig tot geen rol meer te spelen als centrale middenvelder in de speelstijl van Hein Vanhaezebrouck. De coach hanteert een tactiek waarin jonge, energieke spelers met een groot uithoudingsvermogen een cruciale rol kunnen vervullen, een omschrijving die perfect past bij Charles Vanhoutte (24, Cercle Brugge). Zowel La Dernière Heure als Het Nieuwsblad suggereren dat de aanvoerder van Cercle Brugge wordt gelinkt aan een transfer naar de Buffalo's.



De energieke en onvermoeibare middenvelder heeft nog een contract van één jaar bij Cercle Brugge, maar de onderhandelingen voor een nieuwe, meerjarige verbintenis verlopen heel erg moeizaam. AA Gent, KV Kortrijk, KVC Westerlo en Union SG houden de ontwikkelingen nauwlettend in de gaten, omdat ze zeer gecharmeerd zijn van Charles Vanhoutte. Er was in januari al interesse uit België en Nederland, maar sportief directeur Carlos Avina slaagde er persoonlijk in om zijn belangrijke middenvelder in Brugge te houden tijdens de afgelopen wintertransferperiode.

DE SWITCH THALHAMMER-MUSLIC
Charles Vanhoutte had aanvankelijk een moeilijk seizoensbegin bij Cercle Brugge, waarbij hij de concurrentie moest aangaan met Leonardo Lopes en Hannes Van der Bruggen. Door zijn status als invaller voelde hij zich niet gewaardeerd en dat zorgde voor frustratie. Ondanks deze tegenslag bleef Vanhoutte professioneel en hard werken om zich terug in de ploeg te knokken. Desondanks overwoog hij om Cercle te verlaten tijdens de zomertransferperiode, omdat hij meer speeltijd wenste. Vanhoutte gaf zelf aan dat er interesse was van een andere club en dat hij daar niet onverschillig tegenover stond.



Maar de dramatische situatie van Charles Vanhoutte veranderde drastisch in september na het ontslag van Dominik Thalhammer. De nieuwe coach Miron Muslic koos resoluut voor Charles Vanhoutte boven Hannes Van der Brugge en de aanvoerder werd al snel incontournable onder de Oostenrijker. “Hij bloeit momenteel open op het veld”, stelde assistent-coach Jimmy De Wulf vast in Krant van West-Vlaanderen over het jeugdproduct van Cercle Brugge. “Charles is op het middenveld een dragende figuur geworden. Die zijn functie als kapitein naar de spelers toe meer uitrolt.”

POWERPLAYER VANHOUTTE
Charles Vanhoutte is het levende bewijs van het DNA van Cercle Brugge, dat synoniem staat voor een hoog pressiespel, onophoudelijke inzet, snelle balrecuperatie en een hoge intensiteit. Hij wordt beschouwd als één van de belangrijkste spelers in het implementeren van de pressing tactiek, die het team zo succesvol maakt. In feite heeft Cercle de beste PPDA-score van alle clubs in de vijf grootste Europese competities. PPDA is een parameter die de kwaliteit van het pressiespel meet. Hoe lager de PPDA-score, hoe effectiever een team druk kan uitoefenen op de tegenstander. Met een score van slechts 7,01 is Cercle Brugge onovertroffen in vergelijking met gerenommeerde clubs als Bayern München, Fiorentina, Lille OSC, Arsenal en Real Sociedad, die allen hogere PPDA-scores hebben.



Antwerp FC staat in België op de tweede plaats als het gaat om het spelen van een effectief pressiespel, terwijl AA Gent op een respectabele derde plaats staat. Het is dan ook begrijpelijk dat de Buffalo's geïnteresseerd zijn in Charles Vanhoutte, omdat hij perfect past binnen de filosofie van coach Hein Vanhaezebrouck. Met zijn veelzijdige kwaliteiten is de 24-jarige middenvelder de ideale speler om een krachtig en agressief spel te spelen. Hij dicht de gaten in de verdediging en bouwt tegelijkertijd aanvallen op. Vanhoutte is een onvermoeibare speler die op het juiste moment druk zet om de bal te veroveren en hij is goed gepositioneerd om de tweede bal op te vangen. Daarnaast draagt hij ook bij aan het voetballende aspect van het spel en straalt hij rust uit wanneer hij de bal in bezit heeft.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Vanhoutte is de ideale middenvelder voor AA Gent

Meest recent

Westerlo baalt na late gelijkmaker: "Moeten het binnenhalen"

De afsluiter van de 22ste speeldag in de Jupiler Pro League kreeg zondagavond geen winnaar. KV ...

7
7
'Bizarre wending rond Marc Brys bij Kameroen'

Kameroen schopte het op de voorbije Africa Cup tot de kwartfinales, waarin ze echter uitgeschakeld ...

58
58
Vanderbiest bevestigt: "Zijn laatste match voor Mechelen"

KV Mechelen is zondagavond niet verder geraakt dan een gelijkspel tegen Westerlo, waarmee het een ...

71
71
De Winter scoort, maar Milan verliest terrein in titelstrijd

AC Milan heeft zondag geen goede zaak gedaan in de strijd om de titel. Het slaagde er immers niet in ...

9
9
Hasi viseert drie spelers na dramatische prestatie

In november leek Anderlecht zich nog te ontpoppen tot titelkandidaat na zeges in de toppers tegen ...

272
272
Knaltransfer Carrasco: "Hij is een uitstekende speler"

Yannick Carrasco is intussen 2,5 jaar aan de slag in Saudi-Arabië, waar Al-Shabab in de zomer ...

59
59
Hazard begrijpt fans: "Niet genoeg wat we laten zien"

Anderlecht beleefde zondag alweer een pijnlijke avond in de competitie. Het bleef in eigen stadion ...

95
95
'Nieuwe wending: na basisplaats vertrek bij Anderlecht'

Anderlecht liet zondagavond pijnlijke punten liggen tegen rode lantaarn Dender. Besnik Hasi kon in ...

268
268
Geen goede zaak voor PO1: Mechelen redt pas op valreep punt

De strijd om de top zes is weer een beetje spannender geworden. KV Mechelen liet de concurrentie ...

64
64
Hoogspanning Anderlecht: spelers op matje, ontslag Hasi gevraagd

De motor van RSC Anderlecht blijft voorlopig sputteren in de Jupiler Pro League. Zondagavond raakte ...

632
632
Nieuwe klap Anderlecht: rode lantaarn pakt gouden punt

RSC Anderlecht heeft zondagavond opnieuw averij opgelopen in de Jupiler Pro League. Paars-Wit kon ...

231
231
Rentree in mineur: Juventus verpest grote comeback Lukaku

Romelu Lukaku heeft zijn eerste speelminuten van het seizoen gemaakt. Na maanden revalideren maakte ...

52
52
‘Vermeeren schrikt zich rot: OM maakt schokbeslissing’

Marseille wil z’n middenveld komende zomer compleet hertekenen. En dat nieuws komt als een ...

495
495
Sensatie! United reanimeert titelstrijd met zege op Arsenal

Zelf kampioen worden zit er allicht niet meer in, maar Manchester United drukt wel zijn stempel op ...

92
92
Na turbulent jaar staat Antwerp-fan Tom Waes voor zware test

Tom Waes zal ongetwijfeld blij zijn dat we in een nieuw jaar zitten. 2025 was turbulent voor het ...

23
23
Anderlecht uitgefloten aan rust: 'opvolger Hasi' al genoemd

Na de recente 1 op 9 wou RSC Anderlecht zo snel mogelijk aanknopen met een overwinning in de Jupiler ...

526
526
Straffe beelden: Stromae zet Lotto Park in vuur en vlam

RSC Anderlecht heeft op sportief vlak allerminst een succesvolle periode achter de rug. Maar qua ...

53
53
Barça leider na pareltje Yamal, extra ademruimte Van Persie

FC Barcelona heeft de macht terug gegrepen in de Spaanse Primera Division. De Catalanen wonnen met ...

23
23
'Club Brugge all-in: tweede duurste aanwinst uit clubgeschiedenis'

Met Félix Lemaréchal heeft Club Brugge zijn eerste aanwinst van de mercato ...

939
939
SK Beveren wint na tumult in slotfase, Vanderhaeghe baalt

SK Beveren blijft door de competitie razen in de Challenger Pro League. Op de Freethiel boekte de ...

173
173
Onwaarschijnlijk: Racing Genk faalt na knotsgekke slotfase

Racing Genk blijft krasselen in de eigen competitie. De Limburgers leken lange tijd op weg naar een ...

366
366
Anderlecht-Dender: Hasi verbaast met debutant in basiself

RSC Anderlecht liet de voorbije matchen dure steken vallen in de Jupiler Pro League en bleef tijdens ...

141
141
Cruciale zeges Chelsea en Villa, CDK wéér van belang

Charles De Ketelaere is goed aan het nieuwe kalenderjaar begonnen in de Serie A. Zondag was de Rode ...

25
25
"Héél slecht" - Janssen houdt zich niet in na 0 op 6

De goede sfeer na de opflakkering vlak voor nieuwjaar, is inmiddels weer gaan liggen bij Antwerp FC. ...

227
227
Club dokt fors voor Lemaréchal: exacte transfersom bekend

Club Brugge heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zaterdag werd de komst van ...

600
600

Meer sportnieuws