AA Gent vindt ‘powerplayer’ als droomopvolger Vadis

1125
AA Gent vindt ‘powerplayer’ als droomopvolger Vadis

Na een periode van vijf jaar komt er een einde aan de samenwerking tussen Vadis Odjidja-Ofoe en AA Gent. De ervaren middenvelder is einde contract en de club heeft besloten om zijn verbintenis niet te verlengen. Dit heeft enerzijds te maken met het budgettaire plaatje van Michel Louwagie en anderzijds met het sportieve plan van Hein Vanhaezebrouck. Op dit moment past de 34-jarige speler niet meer binnen beide kaders. De club heeft echter al een vervanger op het oog, namelijk Charles Vanhoutte (24) van Cercle Brugge. De jonge middenvelder sluit beter aan bij het sportieve beleid van AA Gent.


VADIS OUT, VANHOUTTE IN
AA Gent heeft doorgaans niet de gewoonte om nieuwe contracten te verstrekken aan voetballers die de dertig zijn gepasseerd, en dit geldt ook voor Vadis Odjidja-Ofoe. De 34-jarige middenvelder drukt zwaar op het salarisbudget en zijn bijdrage aan het team is beperkt. Daarnaast heeft Vadis veel last van blessures en de afgelopen weken kon hij zich niet meer profileren als een belangrijke speler. Hoewel hij nog steeds van waarde is voor de Buffalo's op puur technisch voetbalgebied, vereist de speelstijl van Hein Vanhaezebrouck aanzienlijke fysieke capaciteiten die Vadis niet meer kan bieden.

Vanwege zijn afnemende snelheid en explosiviteit, wat begrijpelijk is op 34-jarige leeftijd, heeft Vadis Odjidja-Ofoe weinig tot geen rol meer te spelen als centrale middenvelder in de speelstijl van Hein Vanhaezebrouck. De coach hanteert een tactiek waarin jonge, energieke spelers met een groot uithoudingsvermogen een cruciale rol kunnen vervullen, een omschrijving die perfect past bij Charles Vanhoutte (24, Cercle Brugge). Zowel La Dernière Heure als Het Nieuwsblad suggereren dat de aanvoerder van Cercle Brugge wordt gelinkt aan een transfer naar de Buffalo's.



De energieke en onvermoeibare middenvelder heeft nog een contract van één jaar bij Cercle Brugge, maar de onderhandelingen voor een nieuwe, meerjarige verbintenis verlopen heel erg moeizaam. AA Gent, KV Kortrijk, KVC Westerlo en Union SG houden de ontwikkelingen nauwlettend in de gaten, omdat ze zeer gecharmeerd zijn van Charles Vanhoutte. Er was in januari al interesse uit België en Nederland, maar sportief directeur Carlos Avina slaagde er persoonlijk in om zijn belangrijke middenvelder in Brugge te houden tijdens de afgelopen wintertransferperiode.

DE SWITCH THALHAMMER-MUSLIC
Charles Vanhoutte had aanvankelijk een moeilijk seizoensbegin bij Cercle Brugge, waarbij hij de concurrentie moest aangaan met Leonardo Lopes en Hannes Van der Bruggen. Door zijn status als invaller voelde hij zich niet gewaardeerd en dat zorgde voor frustratie. Ondanks deze tegenslag bleef Vanhoutte professioneel en hard werken om zich terug in de ploeg te knokken. Desondanks overwoog hij om Cercle te verlaten tijdens de zomertransferperiode, omdat hij meer speeltijd wenste. Vanhoutte gaf zelf aan dat er interesse was van een andere club en dat hij daar niet onverschillig tegenover stond.



Maar de dramatische situatie van Charles Vanhoutte veranderde drastisch in september na het ontslag van Dominik Thalhammer. De nieuwe coach Miron Muslic koos resoluut voor Charles Vanhoutte boven Hannes Van der Brugge en de aanvoerder werd al snel incontournable onder de Oostenrijker. “Hij bloeit momenteel open op het veld”, stelde assistent-coach Jimmy De Wulf vast in Krant van West-Vlaanderen over het jeugdproduct van Cercle Brugge. “Charles is op het middenveld een dragende figuur geworden. Die zijn functie als kapitein naar de spelers toe meer uitrolt.”

POWERPLAYER VANHOUTTE
Charles Vanhoutte is het levende bewijs van het DNA van Cercle Brugge, dat synoniem staat voor een hoog pressiespel, onophoudelijke inzet, snelle balrecuperatie en een hoge intensiteit. Hij wordt beschouwd als één van de belangrijkste spelers in het implementeren van de pressing tactiek, die het team zo succesvol maakt. In feite heeft Cercle de beste PPDA-score van alle clubs in de vijf grootste Europese competities. PPDA is een parameter die de kwaliteit van het pressiespel meet. Hoe lager de PPDA-score, hoe effectiever een team druk kan uitoefenen op de tegenstander. Met een score van slechts 7,01 is Cercle Brugge onovertroffen in vergelijking met gerenommeerde clubs als Bayern München, Fiorentina, Lille OSC, Arsenal en Real Sociedad, die allen hogere PPDA-scores hebben.



Antwerp FC staat in België op de tweede plaats als het gaat om het spelen van een effectief pressiespel, terwijl AA Gent op een respectabele derde plaats staat. Het is dan ook begrijpelijk dat de Buffalo's geïnteresseerd zijn in Charles Vanhoutte, omdat hij perfect past binnen de filosofie van coach Hein Vanhaezebrouck. Met zijn veelzijdige kwaliteiten is de 24-jarige middenvelder de ideale speler om een krachtig en agressief spel te spelen. Hij dicht de gaten in de verdediging en bouwt tegelijkertijd aanvallen op. Vanhoutte is een onvermoeibare speler die op het juiste moment druk zet om de bal te veroveren en hij is goed gepositioneerd om de tweede bal op te vangen. Daarnaast draagt hij ook bij aan het voetballende aspect van het spel en straalt hij rust uit wanneer hij de bal in bezit heeft.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 9 bekend

Vanhoutte is de ideale middenvelder voor AA Gent

Meest recent

Buitenlandse lof voor STVV: "Geen typische Belgische ploeg"

STVV staat voor zijn tweede match in de Conference League. De Limburgers spelen in en tegen FC ...

0
0
'Van Gucht laat kijkers perplex staan met nieuwe stunt'

Ruben Van Gucht staat opnieuw voor een opvallende uitdaging op televisie. Terwijl de sportjournalist ...

5
5
Standard wil KRC Genk afhouden in enorme strijd

Standard krijgt er een stevige concurrent bij in de jacht op jonge Waalse voetbaltalenten. Racing ...

19
19
De Meyer glundert: "Heel mooi voor STVV én de spelers"

STVV speelt donderdagavond in en tegen FC Midtjylland. De Truienaars zijn uiteraard de underdog ...

10
10
Boeckx voert druk op Club Brugge stevig op

Om 21u staat Club Brugge voor zijn derde opdracht in de league phase van de Champions League. Daarin ...

32
32
Tresoldi, Seys en Brughmans figureren in zeer straffe lijst

De Jupiler Pro League geldt dezer dagen als exportcompetitie par excellence. Niemand weet zijn ...

28
28
"Het komt wel goed met Hazard bij Lens"

Wanneer Club Brugge straks om 21u in de Champions League RC Lens in de ogen kijkt, zal er op het ...

17
17
Boost voor Anderlecht: sterkhouder keert terug

Anderlecht blikt terug op een gitzwarte week, met eerst een pijnlijke nederlaag op het veld van ...

120
120
Oude bekende onthult geheimen achter ontbolstering Tresoldi

Club Brugge hoopt woensdagavond om een tweede zege te pakken in de Champions League, waarvoor het ...

111
111
STVV op zoek naar Europese stunt mét twee sterkhouders

STVV kende vorige week een zeer geslaagd Europees debuut, want het won zijn openingsmatch in de ...

28
28
AA Gent krijgt goed én slecht nieuws voor Europese clash

AA Gent begon vorige week goed aan zijn campagne in de league phase van de Conference League, want ...

85
85
Charleroi neemt keiharde maatregel na nieuwe onlusten

Charleroi beleeft voorlopig een topseizoen op sportief vlak, met na acht speeldagen een knappe derde ...

51
51
Pro League maakt speeldata Croky Cup bekend

Vorige week maakten alle eersteklassers hun intrede in de Croky Cup en dat leverde meteen enkele ...

197
197
"Vannieuwkerke voelt zich bedreigd"- Ontslag zorgt voor bom aan zee

Karl Vannieuwkerke krijgt bij KV Diksmuide Oostende met een bijzonder explosieve situatie te maken. ...

220
220
TRANSFERUURTJE: 'Exit De Bruyne, monstertransfer Haaland'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

128
128
Thorgan Hazard afgemaakt vlak voor Club: “Nu al flop”

RC Lens ging afgelopen zomer de Belgische toer op. Met Yacine Titraoui (Sporting Charleroi), Michal ...

204
204
Barça legt klacht neer tegen PSG: “UEFA moet ingrijpen”

FC Barcelona ging in het Parc des Princes met de billen bloot tegen PSG. De Franse grootmacht won ...

149
149
Club Brugge blijft Europa verbazen: straffe cijfers bekend

Club Brugge is de afgelopen jaren enorm gegroeid, vooral in Europa. Blauw-Zwart is inmiddels een ...

370
370
'Talbi op zijspoor bij Sunderland: topclub wil toeslaan'

Chemsdine Talbi beleeft voorlopig een moeilijke periode bij Sunderland. De Marokkaanse Belg, die in ...

133
133
'Grootmachten willen Thiago, Club Brugge kijkt mee'

De prestaties van Igor Thiago blijven niet onopgemerkt in de Premier League. Zowel Tottenham als ...

219
219
Gillet: "Zijn verhaal was ten einde bij Anderlecht"

Thorgan Hazard maakte afgelopen zomer de overstap van Anderlecht naar RC Lens, maar voorlopig ...

150
150
'Negen clubs in de running voor Mauro Icardi'

Mauro Icardi zit momenteel zonder club. De 33-jarige Argentijns-Italiaanse spits is sinds 30 juni ...

29
29
Mika Godts krijgt plots gouden mogelijkheid bij PSG

Een opvallende wending kan Mika Godts binnenkort opnieuw uitzicht geven op speelminuten bij PSG. De ...

90
90
Jagiellonia op hoede voor RSCA-speler: "Gevaarlijke pion"

Youssouf Sylla kijkt met bijzondere belangstelling uit naar de Europa League-confrontatie tussen ...

122
122
Club-Lens: Gillet plakt percentage op Brugse zegekansen

Club Brugge wordt door de meeste waarnemers getipt als favoriet voor het Champions League-duel van ...

374
374

Meer sportnieuws