AA Gent vindt ‘powerplayer’ als droomopvolger Vadis

door
AA Gent vindt ‘powerplayer’ als droomopvolger Vadis

Na een periode van vijf jaar komt er een einde aan de samenwerking tussen Vadis Odjidja-Ofoe en AA Gent. De ervaren middenvelder is einde contract en de club heeft besloten om zijn verbintenis niet te verlengen. Dit heeft enerzijds te maken met het budgettaire plaatje van Michel Louwagie en anderzijds met het sportieve plan van Hein Vanhaezebrouck. Op dit moment past de 34-jarige speler niet meer binnen beide kaders. De club heeft echter al een vervanger op het oog, namelijk Charles Vanhoutte (24) van Cercle Brugge. De jonge middenvelder sluit beter aan bij het sportieve beleid van AA Gent.


VADIS OUT, VANHOUTTE IN
AA Gent heeft doorgaans niet de gewoonte om nieuwe contracten te verstrekken aan voetballers die de dertig zijn gepasseerd, en dit geldt ook voor Vadis Odjidja-Ofoe. De 34-jarige middenvelder drukt zwaar op het salarisbudget en zijn bijdrage aan het team is beperkt. Daarnaast heeft Vadis veel last van blessures en de afgelopen weken kon hij zich niet meer profileren als een belangrijke speler. Hoewel hij nog steeds van waarde is voor de Buffalo's op puur technisch voetbalgebied, vereist de speelstijl van Hein Vanhaezebrouck aanzienlijke fysieke capaciteiten die Vadis niet meer kan bieden.

Vanwege zijn afnemende snelheid en explosiviteit, wat begrijpelijk is op 34-jarige leeftijd, heeft Vadis Odjidja-Ofoe weinig tot geen rol meer te spelen als centrale middenvelder in de speelstijl van Hein Vanhaezebrouck. De coach hanteert een tactiek waarin jonge, energieke spelers met een groot uithoudingsvermogen een cruciale rol kunnen vervullen, een omschrijving die perfect past bij Charles Vanhoutte (24, Cercle Brugge). Zowel La Dernière Heure als Het Nieuwsblad suggereren dat de aanvoerder van Cercle Brugge wordt gelinkt aan een transfer naar de Buffalo's.



De energieke en onvermoeibare middenvelder heeft nog een contract van één jaar bij Cercle Brugge, maar de onderhandelingen voor een nieuwe, meerjarige verbintenis verlopen heel erg moeizaam. AA Gent, KV Kortrijk, KVC Westerlo en Union SG houden de ontwikkelingen nauwlettend in de gaten, omdat ze zeer gecharmeerd zijn van Charles Vanhoutte. Er was in januari al interesse uit België en Nederland, maar sportief directeur Carlos Avina slaagde er persoonlijk in om zijn belangrijke middenvelder in Brugge te houden tijdens de afgelopen wintertransferperiode.

DE SWITCH THALHAMMER-MUSLIC
Charles Vanhoutte had aanvankelijk een moeilijk seizoensbegin bij Cercle Brugge, waarbij hij de concurrentie moest aangaan met Leonardo Lopes en Hannes Van der Bruggen. Door zijn status als invaller voelde hij zich niet gewaardeerd en dat zorgde voor frustratie. Ondanks deze tegenslag bleef Vanhoutte professioneel en hard werken om zich terug in de ploeg te knokken. Desondanks overwoog hij om Cercle te verlaten tijdens de zomertransferperiode, omdat hij meer speeltijd wenste. Vanhoutte gaf zelf aan dat er interesse was van een andere club en dat hij daar niet onverschillig tegenover stond.



Maar de dramatische situatie van Charles Vanhoutte veranderde drastisch in september na het ontslag van Dominik Thalhammer. De nieuwe coach Miron Muslic koos resoluut voor Charles Vanhoutte boven Hannes Van der Brugge en de aanvoerder werd al snel incontournable onder de Oostenrijker. “Hij bloeit momenteel open op het veld”, stelde assistent-coach Jimmy De Wulf vast in Krant van West-Vlaanderen over het jeugdproduct van Cercle Brugge. “Charles is op het middenveld een dragende figuur geworden. Die zijn functie als kapitein naar de spelers toe meer uitrolt.”

POWERPLAYER VANHOUTTE
Charles Vanhoutte is het levende bewijs van het DNA van Cercle Brugge, dat synoniem staat voor een hoog pressiespel, onophoudelijke inzet, snelle balrecuperatie en een hoge intensiteit. Hij wordt beschouwd als één van de belangrijkste spelers in het implementeren van de pressing tactiek, die het team zo succesvol maakt. In feite heeft Cercle de beste PPDA-score van alle clubs in de vijf grootste Europese competities. PPDA is een parameter die de kwaliteit van het pressiespel meet. Hoe lager de PPDA-score, hoe effectiever een team druk kan uitoefenen op de tegenstander. Met een score van slechts 7,01 is Cercle Brugge onovertroffen in vergelijking met gerenommeerde clubs als Bayern München, Fiorentina, Lille OSC, Arsenal en Real Sociedad, die allen hogere PPDA-scores hebben.



Antwerp FC staat in België op de tweede plaats als het gaat om het spelen van een effectief pressiespel, terwijl AA Gent op een respectabele derde plaats staat. Het is dan ook begrijpelijk dat de Buffalo's geïnteresseerd zijn in Charles Vanhoutte, omdat hij perfect past binnen de filosofie van coach Hein Vanhaezebrouck. Met zijn veelzijdige kwaliteiten is de 24-jarige middenvelder de ideale speler om een krachtig en agressief spel te spelen. Hij dicht de gaten in de verdediging en bouwt tegelijkertijd aanvallen op. Vanhoutte is een onvermoeibare speler die op het juiste moment druk zet om de bal te veroveren en hij is goed gepositioneerd om de tweede bal op te vangen. Daarnaast draagt hij ook bij aan het voetballende aspect van het spel en straalt hij rust uit wanneer hij de bal in bezit heeft.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Kassa rinkelt in Gent, zware dreun Club'

Vanhoutte is de ideale middenvelder voor AA Gent

Meest recent

Play-Off I nog niet binnen: Gent beducht voor nieuw trauma

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

37
37
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

432
432
'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'

Nu het ticket voor de Champions' Play-Offs gaan vliegen is, wil Antwerp FC via de Europe Play-Offs ...

181
181
Club Brugge verbaasd: Leko grijpt hard in bij Vanaken

Bij Club Brugge wordt steeds duidelijker welke richting Ivan Leko uit wil. Ook voor Hans Vanaken ...

204
204
Trainerssoap duurt voort: Taravel snel weer weg als T1?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

237
237
Lammens verbaast United-kleedkamer: "Van Mignolet geleerd"

Senne Lammens maakt zich steeds populairder als eerste doelman bij Manchester United. Deze week werd ...

96
96
Vertrek bij Anderlecht? Vader De Cat gooit kaarten op tafel

Nathan De Cat is momenteel talk of the town bij RSC Anderlecht. Dat heeft niet enkel te maken met ...

426
426
'Grootmacht opent gesprekken: dubbeltransfer Club Brugge'

Club Brugge heeft één groot doel in de komende weken en wil absoluut de 20ste ...

354
354
'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

228
228
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

156
156
Werk bij Beveren: Peeters geeft transferplannen vrij

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

361
361
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

206
206
Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Momenteel is hij alweer bezig aan een mooi nieuw hoofdstuk bij KRC Genk. Nicky Hayen weigert dan ook ...

277
277
CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

De titelstrijd mag dan wel beslist zijn, er staat in de Challenger Pro League nog steeds heel wat op ...

77
77
'Afgang met gevolgen: City dropt dubbele transferbom'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

191
191
Drama in Planet Group Arena: aftrap Gent-Zulte verlaat

Vrijdagavond wordt de 29ste speeldag van de Jupiler Pro League op gang getrapt met het duel tussen ...

438
438
Alarm bij Garcia: grote zorgen rond sterkhouder Duivels

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

129
129
Colpaert wisselt twee keer, Kanga toch fit bij AA Gent

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs weer in eigen handen, maar heeft geen marge ...

41
41
El Ouahdi na puike helft: zo reageerde Hayen in kleedkamer

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

126
126
'Club trekt bleek weg: miljoenen verdampen op mercato'

Na weken van pittige onderhandelingen slaagde Club Brugge KV er afgelopen transferzomer in een ...

433
433
Kahn helemaal bijgedraaid: straffe woorden doen Kompany blozen

Bayern München maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League door met 1-6 te gaan ...

344
344
Dilemma voor Hayen: wissel(s) van de wacht in Genk?

In de achtste finale van de Europa League boekte KRC Genk donderdag een deugddoende zege tegen SC ...

135
135
Pech voor Anderlecht: nieuwkomer al in de lappenmand

RSC Anderlecht maakte vrijdag officieel bekend dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

339
339
Ruben Van Gucht pakt uit na storm rond privéleven

Het was een opvallend rustige Van Gucht-week. De sportjournalist van de VRT stond de afgelopen weken ...

32
32
Antwerp krijgt eindelijk goed nieuws uit ziekenboeg

Antwerp krijgt zondag Standard over de vloer. Veel staat er op het eerste gezicht niet op het spel, ...

166
166

Meer sportnieuws