'Net sluit zich rond Bayat: nieuw bewijs én Engels onderzoek'

door
'Net sluit zich rond Bayat: nieuw bewijs én Engels onderzoek'

Mogi Bayat bleef de voorbije jaren rustig verder werken, ondanks dat hij snel één van de spilfiguren bleek in Operatie Zero, het grootschalige onderzoek naar fraude bij voetbalmakelaars. Het net lijkt zich echter alsmaar meer te sluiten rond de controversiële Iraanse Belg, die nu ook in het buitenland alsmaar meer onder vuur komt te liggen.


In Frankrijk loopt er al een onderzoek naar mogelijke corruptie bij zijn vele deals met FC Nantes en The Athletic meldt dat er nu ook in Engeland een onderzoek naar Bayat geopend is. Hij deed daar de voorbije jaren ook een pak transfers bij Watford en de Engelse FA onderzoekt nu een mogelijk geval van belangenvermenging.

De zaak draait rond de band van Bayat met Lorenzo Gallucci, die een bestuurder was bij Hornets Investment terwijl twee van zijn bedrijven zaken deden met MB Foot, het Britse bedrijf van Bayat. Hij was er zelfs aandeelhouder. Bij Watford ontkennen ze dat er sprake is van belangenvermenging, omdat Gallucci geen functie bij de club zelf uitoefende en dus geen invloed uitoefende op het beleid.

NIEUW BEWIJS
In zijn artikel komt The Athletic ook nog met een andere opmerkelijke voetnoot. Ze informeerden zich ook bij het Belgische gerecht en daar kregen ze te horen dat het onderzoek in Operatie Zero - of Propere Handen - het voorbije jaar twee keer bijna afgerond werd, maar dat dat telkens uitgesteld werd omdat er nieuw bewijsmateriaal was opgedoken. In de komende maanden moet het dossier alsnog afgerond worden, waarna het dossier bij de raadkamer terecht zal komen. Bayat wordt verdacht an onder meer witwassen, valsheid in geschrifte en criminele organisatie.

POLL: Denk je dat Bayat uit de voetbalwereld zal moeten verdwijnen?

Meest recent

Barça dient Real na knotsgekke finale tik uit en pakt Copa

De finale van de Copa del Rey heeft zaterdagavond een spetterend spektakelstuk gebracht. De Clasico ...

40
40
Geen euforie: De Mil waarschuwt Standard stevig

In de Europe Play-Off is Charleroi stilaan de grote favoriet om het laken naar zich toe te trekken. ...

24
24
STVV bestolen? Ex-ref ziet Kanaries 3 keer benadeeld

De strijd om het behoud in de Jupiler Pro League heeft zaterdagavond nog maar eens een nieuwe ...

122
122
'Degradatie beslecht: titanenstrijd in PL barst helemaal los'

Zaterdag viel het doek over de degradatiestrijd in de Premier League. Ipswich Town ging met 3-0 ...

30
30
Cruciale zege voor Cercle, Charleroi grijpt de macht

In de Relegation Play-Off heeft Cercle Brugge drie cruciale punten gepakt tegen STVV. Het herstelt ...

61
61
Simons looft 3 spelers na late comeback Westerlo

Westerlo is nog steeds volop in de running voor de eindwinst in de Europe Play-Off. Enkele dagen ...

23
23
Fofana schittert alweer bij Lyon met heerlijke goal

Eén van de Belgische spelers om in de gaten te houden tijdens de komende zomermercato, wordt ...

29
29
’Rode Duivel krijgt slecht nieuws bij Sevilla’

Bij Sevilla zijn er dit seizoen maar liefst drie Belgen aan de slag. Dodi Lukebakio en de jonge ...

81
81
Emotionele Raman niet mals voor KV Mechelen

KV Mechelen is er zaterdagavond opnieuw niet in geslaagd om te winnen. Het beleefde opnieuw een ...

95
95
Record voor OHL? "Denk dat we al in Guinness Book staan"

In de Europe Play-Off noteren we tot dusver vooral veel gelijke spelen. Van de zeventien matchen die ...

31
31
Onherkenbaar Aston Villa mag FA Cup op zijn buik schrijven

Youri Tielemans en Amadou Onana zullen dit seizoen met Aston Villa de FA Cup niet winnen. De halve ...

73
73
Nieuwe domper: KV Mechelen geeft zege in slotseconden weg

KV Mechelen heeft enkele dagen na de pijnlijke thuisnederlaag een nieuwe domper moeten slikken. Het ...

91
91
Standard wint wéér niet: Leko legt vinger op de wonde

Standard speelde 1-1 tegen OH Leuven. De Luikenaars blijven zo op zoek naar een eerste zege in de ...

95
95
Peter Maes uit felle kritiek op Belgische spitsen

Bij Willem II vechten ze voor het behoud. Peter Maes was bij Voetbal International scherp voor zijn ...

139
139
Megadeal voor Westerlo: "Hij is niet de enige"

KVC Westerlo gaat in de zomer een aantal spelers verkopen. Zo is er het dossier van Matija Frigan ...

85
85
Duivel maakt indruk: "Indien fit, één van de beste middenvelders"

Chelsea won na een zeer povere partij met 1-0 van Everton. The Blues waren ook heel tevreden dat ...

132
132
"Ooit de nummer één": Kuyt doet boekje open over groot talent

Bij Beerschot mocht Emile Doucouré aantreden tegen KV Kortrijk. De jonge keeper deed het goed ...

153
153
Club Brugge krijgt belangrijk nieuws voor clash met Union

Club Brugge staat onder druk. De Bruggelingen verloren in eigen huis van Union SG en verloren ...

919
919
Standard zet beschamende reeks verder bij OH Leuven

Standard is al 25 matchen op rij op zoek naar een zege in de Play-Offs. Konden ze deze keer winnen ...

55
55
Newcastle zet enorme stap naar CL na zege

Chelsea won eerder op de dag na een doodsaaie wedstrijd met 1-0 van Everton. Het was hopen op meer ...

14
14

Meer sportnieuws