'Net sluit zich rond Bayat: nieuw bewijs én Engels onderzoek'

door
'Net sluit zich rond Bayat: nieuw bewijs én Engels onderzoek'

Mogi Bayat bleef de voorbije jaren rustig verder werken, ondanks dat hij snel één van de spilfiguren bleek in Operatie Zero, het grootschalige onderzoek naar fraude bij voetbalmakelaars. Het net lijkt zich echter alsmaar meer te sluiten rond de controversiële Iraanse Belg, die nu ook in het buitenland alsmaar meer onder vuur komt te liggen.


In Frankrijk loopt er al een onderzoek naar mogelijke corruptie bij zijn vele deals met FC Nantes en The Athletic meldt dat er nu ook in Engeland een onderzoek naar Bayat geopend is. Hij deed daar de voorbije jaren ook een pak transfers bij Watford en de Engelse FA onderzoekt nu een mogelijk geval van belangenvermenging.

De zaak draait rond de band van Bayat met Lorenzo Gallucci, die een bestuurder was bij Hornets Investment terwijl twee van zijn bedrijven zaken deden met MB Foot, het Britse bedrijf van Bayat. Hij was er zelfs aandeelhouder. Bij Watford ontkennen ze dat er sprake is van belangenvermenging, omdat Gallucci geen functie bij de club zelf uitoefende en dus geen invloed uitoefende op het beleid.

NIEUW BEWIJS
In zijn artikel komt The Athletic ook nog met een andere opmerkelijke voetnoot. Ze informeerden zich ook bij het Belgische gerecht en daar kregen ze te horen dat het onderzoek in Operatie Zero - of Propere Handen - het voorbije jaar twee keer bijna afgerond werd, maar dat dat telkens uitgesteld werd omdat er nieuw bewijsmateriaal was opgedoken. In de komende maanden moet het dossier alsnog afgerond worden, waarna het dossier bij de raadkamer terecht zal komen. Bayat wordt verdacht an onder meer witwassen, valsheid in geschrifte en criminele organisatie.

Denk je dat Bayat uit de voetbalwereld zal moeten verdwijnen?

Meest recent

'Club in actie: zes miljoen voor eerste zomeraanwinst'

Club Brugge strijdt momenteel volop voor de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis. Maar achter ...

14
14
'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

Real Madrid dreigt het seizoen met lege handen te gaan afsluiten. Komende zomer zal er dan ook heel ...

26
26
Leko lyrisch: nieuwe titeljoker staat op bij Club Brugge

Club Brugge heeft zondagmiddag een uitstekende zaak gedaan in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart ...

79
79
Club voorlopig leider: Vetlesen en Tzolis meppen Gent KO

In afwachting van de Brusselse derby tussen RSC Anderlecht en Union SG, heeft Club Brugge voorlopig ...

91
91
Anderlecht houdt hart vast: Taravel legt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

138
138
'Magistrale goal gaat wereld rond: knaltransfer Mika Godts'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

27
27
Westerlo kookt over: ref keihard aangepakt tijdens rust

Na twee speeldagen stond KVC Westerlo nog op kop in de Europe Play-Offs, ondertussen zijn de ...

70
70
"Groot probleem" - pijnlijke vaststelling tijdens Gent-Club

In de Champions' Play-Offs stond zondagmiddag een erg interessant duel op het programma. Zo ging ...

234
234
'Anderlecht wil uitpakken met oud-speler PSG en Dortmund'

Bijna drie maanden na het ontslag van Olivier Renard, zit RSC Anderlecht nog steeds zonder sportief ...

143
143
Kompany door het lint in kleedkamer: Bayern-sterren getuigen

Bayern München heeft zaterdag extra vertrouwen getankt voor de Champions League-kraker op Paris ...

247
247
Goto respectloos? Anderlecht-spelers zwaar op plaats gezet

Keisuke Goto heeft zich deze week niet bepaald populair gemaakt bij zijn moederclub RSC Anderlecht. ...

457
457
Drie wissels bij Gent, Leko laat grote naam links liggen

Zondagmiddag staat opnieuw een erg mooie affiche op het programma in de Champions' Play-Offs. Zo ...

154
154
'Zomerse transferbom: PSG pakt zwaar uit op mercato'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

189
189
TRANSFERUURTJE: 'Club lonkt naar Ajax, transfergevecht Karetsas'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

168
168
Horror bij Schalke 04: Medewerkers in shock na vondst lijk

In het stadion van FC Schalke 04 is een tragische ontdekking gedaan. In een toilet van de ...

46
46
'RSCA-Union: Taravel dumpt duo, Hubert verrast'

Nadat het op een diefje won van AA Gent en KV Mechelen werd RSC Anderlecht donderdag door STVV met ...

266
266
'Club Brugge heeft beet: toptarget geeft jawoord'

In de titelrace kan Club Brugge zich wellicht geen fouten meer veroorloven, en dus is het straks ...

376
376
'Sibierski drukt stempel: eerste wapenfeit in Anderlecht'

RSC Anderlecht zit nog altijd zonder technisch directeur, want voorlopig blijft het wachten op een ...

374
374
'Gent-Club: De Mil waagt gokje, dilemma voor Leko'

In de Champions' Play-Offs geven AA Gent en Club Brugge straks het startschot voor speeldag vier. In ...

114
114
BV’s in zinderend titelduel: Drama loert om de hoek

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

217
217
'Anderlecht loopt blauwtje: comeback van de baan'

Terwijl er alsmaar meer gespeculeerd wordt over de comeback van Romelu Lukaku, flirt RSC Anderlecht ...

143
143
Vanden Borre verrast: uitspraken over Anderlecht en Club

RSC Anderlecht hoopt dit jaar met de beker eindelijk nog eens een prijs te pakken, Club Brugge ...

363
363
Brusselmans laat medialand daveren met grote onthulling

De nasleep van zijn passage in De Slimste Mens ter Wereld blijft Herman Brusselmans achtervolgen. De ...

150
150
AC Milan - Juventus: twee ex-JPL'ers krijgen de volle laag

In de Serie A nemen AC Milan en Juventus het tegen elkaar op. De titel is vliegen voor de twee, maar ...

50
50
Opschudding in Breda: Hoefkens na match naar het ziekenhuis

NAC Breda speelde gisterenavond in eigen huis tegen Ajax. De Amsterdammers waren met 0-2 te sterk na ...

96
96

Meer sportnieuws