'Net sluit zich rond Bayat: nieuw bewijs én Engels onderzoek'

257
'Net sluit zich rond Bayat: nieuw bewijs én Engels onderzoek'

Mogi Bayat bleef de voorbije jaren rustig verder werken, ondanks dat hij snel één van de spilfiguren bleek in Operatie Zero, het grootschalige onderzoek naar fraude bij voetbalmakelaars. Het net lijkt zich echter alsmaar meer te sluiten rond de controversiële Iraanse Belg, die nu ook in het buitenland alsmaar meer onder vuur komt te liggen.


In Frankrijk loopt er al een onderzoek naar mogelijke corruptie bij zijn vele deals met FC Nantes en The Athletic meldt dat er nu ook in Engeland een onderzoek naar Bayat geopend is. Hij deed daar de voorbije jaren ook een pak transfers bij Watford en de Engelse FA onderzoekt nu een mogelijk geval van belangenvermenging.

De zaak draait rond de band van Bayat met Lorenzo Gallucci, die een bestuurder was bij Hornets Investment terwijl twee van zijn bedrijven zaken deden met MB Foot, het Britse bedrijf van Bayat. Hij was er zelfs aandeelhouder. Bij Watford ontkennen ze dat er sprake is van belangenvermenging, omdat Gallucci geen functie bij de club zelf uitoefende en dus geen invloed uitoefende op het beleid.

NIEUW BEWIJS
In zijn artikel komt The Athletic ook nog met een andere opmerkelijke voetnoot. Ze informeerden zich ook bij het Belgische gerecht en daar kregen ze te horen dat het onderzoek in Operatie Zero - of Propere Handen - het voorbije jaar twee keer bijna afgerond werd, maar dat dat telkens uitgesteld werd omdat er nieuw bewijsmateriaal was opgedoken. In de komende maanden moet het dossier alsnog afgerond worden, waarna het dossier bij de raadkamer terecht zal komen. Bayat wordt verdacht an onder meer witwassen, valsheid in geschrifte en criminele organisatie.

Denk je dat Bayat uit de voetbalwereld zal moeten verdwijnen?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

4
4
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

28
28
Vanaken laat fans perplex staan na stunt: emoties laaien op

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

53
53
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

35
35
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

27
27
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

116
116
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

56
56
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

114
114
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

152
152
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

39
39
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

63
63
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

283
283
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

216
216
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

158
158
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

865
865
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

341
341
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

129
129
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

195
195
Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

87
87
Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

224
224
Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

274
274
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

599
599
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

277
277
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

261
261
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

77
77

Meer sportnieuws