'Net sluit zich rond Bayat: nieuw bewijs én Engels onderzoek'

257 stemmen
'Net sluit zich rond Bayat: nieuw bewijs én Engels onderzoek'

Mogi Bayat bleef de voorbije jaren rustig verder werken, ondanks dat hij snel één van de spilfiguren bleek in Operatie Zero, het grootschalige onderzoek naar fraude bij voetbalmakelaars. Het net lijkt zich echter alsmaar meer te sluiten rond de controversiële Iraanse Belg, die nu ook in het buitenland alsmaar meer onder vuur komt te liggen.


In Frankrijk loopt er al een onderzoek naar mogelijke corruptie bij zijn vele deals met FC Nantes en The Athletic meldt dat er nu ook in Engeland een onderzoek naar Bayat geopend is. Hij deed daar de voorbije jaren ook een pak transfers bij Watford en de Engelse FA onderzoekt nu een mogelijk geval van belangenvermenging.

De zaak draait rond de band van Bayat met Lorenzo Gallucci, die een bestuurder was bij Hornets Investment terwijl twee van zijn bedrijven zaken deden met MB Foot, het Britse bedrijf van Bayat. Hij was er zelfs aandeelhouder. Bij Watford ontkennen ze dat er sprake is van belangenvermenging, omdat Gallucci geen functie bij de club zelf uitoefende en dus geen invloed uitoefende op het beleid.

NIEUW BEWIJS
In zijn artikel komt The Athletic ook nog met een andere opmerkelijke voetnoot. Ze informeerden zich ook bij het Belgische gerecht en daar kregen ze te horen dat het onderzoek in Operatie Zero - of Propere Handen - het voorbije jaar twee keer bijna afgerond werd, maar dat dat telkens uitgesteld werd omdat er nieuw bewijsmateriaal was opgedoken. In de komende maanden moet het dossier alsnog afgerond worden, waarna het dossier bij de raadkamer terecht zal komen. Bayat wordt verdacht an onder meer witwassen, valsheid in geschrifte en criminele organisatie.

Denk je dat Bayat uit de voetbalwereld zal moeten verdwijnen?

Meest recent

'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

27
27
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

17
17
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

61
61
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

15
15
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

96
96
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

217
217
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

80
80
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

310
310
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

422
422
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

123
123
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

194
194
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

252
252
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

157
157
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

267
267
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

516
516
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

153
153
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

156
156
Ook De Bruyne ontsnapt niet aan kritiek na Egypte

De analisten keuvelen rustig door na het 1-1 gelijkspel van de Belgen tegen Egypte. Het WK is aldus ...

156
156
Duivels wapen staat op: “WK-tegenstanders huiveren”

Ondanks het gelijkspel van België tegen Egypte zou de sfeer in het Duivelse kamp nog goed zijn. ...

164
164
‘Cercle troeft concurrentie af: toptransfer dichtbij’

Cercle Brugge is naarstig op zoek naar zomerse opportuniteiten om de kern voor volgend seizoen te ...

145
145
Nieuw koningskoppel bij Duivels? “Stond gewoon goed”

Het gelijkspel van België tegen Egypte op het WK maakt heel wat wakker. Ook bij de analisten is ...

303
303
“Kan hem niet uitstaan!”: Rudi Garcia compleet afgemaakt

De Belgen speelden 1-1 gelijk tegen Egypte op de eerste groepswedstrijd van het WK. Geen drama, maar ...

377
377
Frustratie loopt op: Egypte haalt ferm uit na België

Egypte stond dicht bij een stunt tegen de Rode Duivels. Mohamed Salah en consorten kwamen op ...

636
636
‘Schoktransfer Lukaku: Spaanse club all-in voor Rode Duivel’

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kwam afgelopen seizoen amper in actie voor ...

483
483
Grijpt Garcia genadeloos in? “Iemand anders kapitein”

Het 1-1 gelijkspel van de Rode Duivels tegen Egypte zindert nog na. België start niet optimaal ...

582
582

Meer sportnieuws