Ongezien: AA Gent faalt tegen degradant, Club profiteert

563 stemmen
Ongezien: AA Gent faalt tegen degradant, Club profiteert

Op de slotspeeldag hebben de supporters van Club Brugge en AA Gent nog een onwaarschijnlijk scenario beleefd. De landskampioen haalde thuis Eupen door de gehaktmolen, in de Ghelamco Arena ging AA Gent zowaar onderuit tegen degradant KV Oostende. Zo mag Blauw-Zwart alsnog naar de Champion' Play-Offs, Blauw-Wit blijft in rouw achter.


De strijd voor de Champions' play-offs beloofde op de slotspeeldag nog een spannend duel te worden tussen AA Gent en Club Brugge. De Buffalo's zaten in poleposition voor het vierde ticket, een zege tegen degradant KV Oostende was voldoende om de gegeerde nacompetitie te bereiken. Wanneer het team van Hein Vanhaezebrouck faalde, lag landskampioen Club Brugge op de loer. De manschappen van Rik De Mil hadden een zege nodig tegen Eupen (of een gelijkspel als AA Gent verloor). De Panda's speelden dan weer voor lijfsbehoud in de Jupiler Pro League en keken met een bang hart naar de prestatie van Essevee. In een miraculeus scenario kon ook Standard nog bij de beste vier geraken, daarvoor moest het sowieso zelf de drie punten pakken bij OHL.

Club halfweg virtueel in PO1, Buffalo's wankelen tegen degradant

Op Jan Breydel voerde Club Brugge de forcing, na tien minuten spelen kopte Vanaken vol op de lat.  Ondertussen kon AA Gent de code van KV Oostende nog niet kraken in de Ghelamco Arena, de supporters van de Buffalo's werden zelfs even opgeschrikt met een vroege kans voor Bätzner die Nardi onschadelijk maakte. Aan de overzijde miste Cuypers de eerste grote kans door oog in oog met Hubert wild naast te schieten. De druk op het team van Hein Vanhaezebrouck werd halfweg de eerste helft alvast opgevoerd toen Rits vanop vrije trap Blauw-Zwart op een 1-0 voorsprong schoot.

Standard was bij deze tussenstanden kansloos voor PO1 en ontsnapte op het halfuur ook aan een achterstand toen Tamari van dichtbij een gigantische mogelijkheid onbenut liet. Op Jan Breydel liet Club er geen gras over groeien: Lang loodste Jutgla door de buitenspelval en die knalde de 2-0 in het dak van het doel en even later pikte ook Vanaken zijn doelpunt mee met een fraaie kopbal: 3-0. De Nederlander zelf zorgde vlak voor de pauze nog voor het orgelpunt door er 4-0 van te maken. Een klein drama leek halfweg in de maak voor AA Gent, dat ontsnapte miraculeus aan een achterstand nadat zowel Sakamoto als Hornby op een ijzersterke Nardi botsten. Standard werd vlak voor de koffiepauze nog op een 1-0 achterstand gezet: Opoku snoepte de bal af bij Bokadi en legde de 1-0 in doel. Bij de rust zat Club Brugge virtueel in de Champion' Play-Offs.

Is er toch nog een klein mirakel in de maak voor landskampioen Club Brugge?

Ghelamco Arena wordt in diepe rouw gedompeld

De Buffalo's moesten ferm uit hun pijp komen na de rust maar begonnen opnieuw dramatisch: Bätzner vond de vrijstaande Hornby en die toonde deze keer geen genade, hij schoot de 0-1 voorbij Nardi. In de Ghelamco Arena voerde Hein Vanhaezebrouck ondertussen een viervoudige wissel door in een poging om het tij te keren. Op Jan Breydel was de forfaitscore op het uur een feit met een lage schuiver van Rits die voorbij Moser in doel vloog: 5-0. En ook aan de Leuvense dreef werd er vlot gescoord met de gelijkmaker van Bokadi, kort nadien gevolgd door een strafschopdoelpunt van Thorsteinsson: 2-1 en een nieuwe goal van de Ijslander: 3-1.

De Panda's werden helemaal afgeslacht en nog voor halfweg de tweede periode maakte Jutgla de 6-0. De tijd begon stilaan te dringen voor de Buffalo's, Kums knalde op twintig minuten van het einde rakelings naast. De gelijkmaker in de Ghelamco Arena kwam er finaal toch op een kwartier van het einde: Cuypers kon van dichtbij de 1-1 in doel verlengen. Even later moest AA Gent met tien man verder, de geblesseerde Depoitre kon niet meer vervangen worden aangezien de vijf wissels waren opgebruikt. Bätzner velde in het absolute slot het strenge verdict door de 2-3 voorbij Nardi te knallen. Zo eindigt deze slotspeeldag met een drama voor AA Gent, Club Brugge mag na een snertseizoen alsnog naar de Champion' Play-Offs. Standard leed nog een zure nederlaag bij OHL.

Scoreverloop Club Brugge-Eupen:

1-0 (23') Rits, 2-0 (30') Jutgla, 3-0 (35') Vanaken, 4-0 (42') Lang, 5-0 (62') Rits, 6-0 (65') Jutgla, 7-0 (90+1') Jutgla

Scoreverloop AA Gent-KV Oostende:

0-1 (53') Hornby, 1-1 (77') Cuypers, 1-2 (88') Bätzner

Scoreverloop OHL-Standard:

1-0 (43') Opoku, 1-1 (55') Bokadi, 2-1 (63') Thorsteinsson (p), 3-1 (67') Thorsteinsson, 3-2 (90+2') Melegoni



LEES OOK: Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

Had u dit nog verwacht?

Meest recent

Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

15
15
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

19
19
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

48
48
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

88
88
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

61
61
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

90
90
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

371
371
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

212
212
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

63
63
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

47
47
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

368
368
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

125
125
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

759
759
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

114
114
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

48
48
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

108
108
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

86
86
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

206
206
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

382
382
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

351
351
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

578
578
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

931
931
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

152
152
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

1019
1019
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

227
227

Meer sportnieuws