Ongezien: AA Gent faalt tegen degradant, Club profiteert

563 stemmen
Ongezien: AA Gent faalt tegen degradant, Club profiteert

Op de slotspeeldag hebben de supporters van Club Brugge en AA Gent nog een onwaarschijnlijk scenario beleefd. De landskampioen haalde thuis Eupen door de gehaktmolen, in de Ghelamco Arena ging AA Gent zowaar onderuit tegen degradant KV Oostende. Zo mag Blauw-Zwart alsnog naar de Champion' Play-Offs, Blauw-Wit blijft in rouw achter.


De strijd voor de Champions' play-offs beloofde op de slotspeeldag nog een spannend duel te worden tussen AA Gent en Club Brugge. De Buffalo's zaten in poleposition voor het vierde ticket, een zege tegen degradant KV Oostende was voldoende om de gegeerde nacompetitie te bereiken. Wanneer het team van Hein Vanhaezebrouck faalde, lag landskampioen Club Brugge op de loer. De manschappen van Rik De Mil hadden een zege nodig tegen Eupen (of een gelijkspel als AA Gent verloor). De Panda's speelden dan weer voor lijfsbehoud in de Jupiler Pro League en keken met een bang hart naar de prestatie van Essevee. In een miraculeus scenario kon ook Standard nog bij de beste vier geraken, daarvoor moest het sowieso zelf de drie punten pakken bij OHL.

Club halfweg virtueel in PO1, Buffalo's wankelen tegen degradant

Op Jan Breydel voerde Club Brugge de forcing, na tien minuten spelen kopte Vanaken vol op de lat.  Ondertussen kon AA Gent de code van KV Oostende nog niet kraken in de Ghelamco Arena, de supporters van de Buffalo's werden zelfs even opgeschrikt met een vroege kans voor Bätzner die Nardi onschadelijk maakte. Aan de overzijde miste Cuypers de eerste grote kans door oog in oog met Hubert wild naast te schieten. De druk op het team van Hein Vanhaezebrouck werd halfweg de eerste helft alvast opgevoerd toen Rits vanop vrije trap Blauw-Zwart op een 1-0 voorsprong schoot.

Standard was bij deze tussenstanden kansloos voor PO1 en ontsnapte op het halfuur ook aan een achterstand toen Tamari van dichtbij een gigantische mogelijkheid onbenut liet. Op Jan Breydel liet Club er geen gras over groeien: Lang loodste Jutgla door de buitenspelval en die knalde de 2-0 in het dak van het doel en even later pikte ook Vanaken zijn doelpunt mee met een fraaie kopbal: 3-0. De Nederlander zelf zorgde vlak voor de pauze nog voor het orgelpunt door er 4-0 van te maken. Een klein drama leek halfweg in de maak voor AA Gent, dat ontsnapte miraculeus aan een achterstand nadat zowel Sakamoto als Hornby op een ijzersterke Nardi botsten. Standard werd vlak voor de koffiepauze nog op een 1-0 achterstand gezet: Opoku snoepte de bal af bij Bokadi en legde de 1-0 in doel. Bij de rust zat Club Brugge virtueel in de Champion' Play-Offs.

Is er toch nog een klein mirakel in de maak voor landskampioen Club Brugge?

Ghelamco Arena wordt in diepe rouw gedompeld

De Buffalo's moesten ferm uit hun pijp komen na de rust maar begonnen opnieuw dramatisch: Bätzner vond de vrijstaande Hornby en die toonde deze keer geen genade, hij schoot de 0-1 voorbij Nardi. In de Ghelamco Arena voerde Hein Vanhaezebrouck ondertussen een viervoudige wissel door in een poging om het tij te keren. Op Jan Breydel was de forfaitscore op het uur een feit met een lage schuiver van Rits die voorbij Moser in doel vloog: 5-0. En ook aan de Leuvense dreef werd er vlot gescoord met de gelijkmaker van Bokadi, kort nadien gevolgd door een strafschopdoelpunt van Thorsteinsson: 2-1 en een nieuwe goal van de Ijslander: 3-1.

De Panda's werden helemaal afgeslacht en nog voor halfweg de tweede periode maakte Jutgla de 6-0. De tijd begon stilaan te dringen voor de Buffalo's, Kums knalde op twintig minuten van het einde rakelings naast. De gelijkmaker in de Ghelamco Arena kwam er finaal toch op een kwartier van het einde: Cuypers kon van dichtbij de 1-1 in doel verlengen. Even later moest AA Gent met tien man verder, de geblesseerde Depoitre kon niet meer vervangen worden aangezien de vijf wissels waren opgebruikt. Bätzner velde in het absolute slot het strenge verdict door de 2-3 voorbij Nardi te knallen. Zo eindigt deze slotspeeldag met een drama voor AA Gent, Club Brugge mag na een snertseizoen alsnog naar de Champion' Play-Offs. Standard leed nog een zure nederlaag bij OHL.

Scoreverloop Club Brugge-Eupen:

1-0 (23') Rits, 2-0 (30') Jutgla, 3-0 (35') Vanaken, 4-0 (42') Lang, 5-0 (62') Rits, 6-0 (65') Jutgla, 7-0 (90+1') Jutgla

Scoreverloop AA Gent-KV Oostende:

0-1 (53') Hornby, 1-1 (77') Cuypers, 1-2 (88') Bätzner

Scoreverloop OHL-Standard:

1-0 (43') Opoku, 1-1 (55') Bokadi, 2-1 (63') Thorsteinsson (p), 3-1 (67') Thorsteinsson, 3-2 (90+2') Melegoni



LEES OOK: Knap gebaar: Gent-held Roef neemt het op voor Genkse pineut

Had u dit nog verwacht?

Meest recent

Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

104
104
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

37
37
Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Dit weekend zijn de meeste WK-deelnemers helemaal aan hun voorbereidingscampagne begonnen. Ook ...

12
12
Knap gebaar: Gent-held Roef neemt het op voor Genkse pineut

Hoogstaand is de afsluiter van het Belgische voetbalseizoen niet geworden, maar AA Gent en KRC Genk ...

106
106
Geen Europees voor Genk: Hayen viseert ref

KRC Genk zal het volgend seizoen zonder Europees voetbal moeten stellen. De Limburgers wonnen na het ...

154
154
Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit

Zondagavond is het doek gevallen over het Belgische voetbalseizoen en werd ook het laatste Europese ...

141
141
'Dit is de reden voor breuk tussen Burgess en Union'

Union kwam zondag met een stevig transferbommetje. Het kondigde immers aan dat Christian Burgess na ...

376
376
Jonge Duivels mogen naar halve finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op het WK, staat een jeugdploeg nu al op een groot ...

118
118
AA Gent laat KRC Genk verweesd achter en gaat Europa in

In de Planet Group Arena stond vanavond het zeer belangrijke duel tussen AA Gent en KRC Genk op het ...

165
165
De Bruyne krijgt stevige sneer terug uit kamp-Conte

Kevin De Bruyne heeft zaterdag voor de nodige verbazing gezorgd in Italië met zijn uitspraken. ...

160
160
Klopt PSV weldra weer aan bij Anderlecht?

PSV is een club die al jaren naar België kijkt inzake versterkingen. Zo haalden ze onder meer ...

225
225
'Club Brugge grijpt naast transfer na monsterbod'

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

317
317
Marc Coucke laat miljoenen liggen: “Niet gepast”

Het gebeurt zelden dat iemand vrijwillig afstand doet van iets waar hij volledig recht op heeft. ...

179
179
“Dit kan Antwerp vernietigen”: grote onrust groeit

Bij Antwerp groeit de onrust over wat er achter de schermen gebeurt. De club staat te koop, er ...

439
439
Hasi messcherp voor beleid van Anderlecht

RSC Anderlecht kende een rotseizoen. De Brusselaars deden het minder goed dan vorig jaar. Het gevolg ...

178
178
AA Gent met parel: "Ooit de wereldtop"

Bij AA Gent haalden ze de afgelopen jaren (te) veel buitenlandse talenten naar Jong AA Gent, maar er ...

115
115
'Offensieve versterking: Club vindt nieuw goudklompje'

De vernieuwde sportieve leiding van Club Brugge zal zijn handen de komende weken meer dan vol ...

543
543
'Mourinho gaat los bij Real: zés grote zomeraanwinsten'

Voorlopig blijft het nog even wachten op de officiële bevestiging. Maar heel vooraanstaande ...

245
245
Optimale sfeer bij Duivels; De Bruyne doet Lukaku schrikken

Binnen een tweetal weken beginnen de Rode Duivels aan hun campagne op het WK in Canada, de VS en ...

104
104
Emotionele Van Gucht haalt snoeihard uit: "Pure onwil!"

Ruben Van Gucht is het spuugzat en dat mag u best letterlijk nemen. De VRT-man ligt de laatste jaren ...

74
74
De Mil wisselt drie keer, Genk met onuitgegeven elftal

Nog één wedstrijd te gaan en het seizoen in de Jupiler Pro League zit er volledig op. ...

51
51
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: kampioen onderneemt actie'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

353
353
Genk onder grote druk: Heymans trekt harde conclusie

KRC Genk staat zondag voor een belangrijke laatste match van het seizoen. De Limburgers gaan op het ...

168
168
'Conte snel van straat: duizelingwekkend salaris gevraagd'

Antonio Conte vertrok vlak na de laatste speeldag van de Serie A bij SSC Napoli. Maar mogelijk volgt ...

151
151
Rellen Waalse derby: bondsparket eist loodzware sancties

De slotspeeldag van de Europe Play-Offs werden overschaduwd door de wantoestanden na ...

247
247

Meer sportnieuws