Ongezien: AA Gent faalt tegen degradant, Club profiteert

door
Ongezien: AA Gent faalt tegen degradant, Club profiteert

Op de slotspeeldag hebben de supporters van Club Brugge en AA Gent nog een onwaarschijnlijk scenario beleefd. De landskampioen haalde thuis Eupen door de gehaktmolen, in de Ghelamco Arena ging AA Gent zowaar onderuit tegen degradant KV Oostende. Zo mag Blauw-Zwart alsnog naar de Champion' Play-Offs, Blauw-Wit blijft in rouw achter.


De strijd voor de Champions' play-offs beloofde op de slotspeeldag nog een spannend duel te worden tussen AA Gent en Club Brugge. De Buffalo's zaten in poleposition voor het vierde ticket, een zege tegen degradant KV Oostende was voldoende om de gegeerde nacompetitie te bereiken. Wanneer het team van Hein Vanhaezebrouck faalde, lag landskampioen Club Brugge op de loer. De manschappen van Rik De Mil hadden een zege nodig tegen Eupen (of een gelijkspel als AA Gent verloor). De Panda's speelden dan weer voor lijfsbehoud in de Jupiler Pro League en keken met een bang hart naar de prestatie van Essevee. In een miraculeus scenario kon ook Standard nog bij de beste vier geraken, daarvoor moest het sowieso zelf de drie punten pakken bij OHL.

Club halfweg virtueel in PO1, Buffalo's wankelen tegen degradant

Op Jan Breydel voerde Club Brugge de forcing, na tien minuten spelen kopte Vanaken vol op de lat.  Ondertussen kon AA Gent de code van KV Oostende nog niet kraken in de Ghelamco Arena, de supporters van de Buffalo's werden zelfs even opgeschrikt met een vroege kans voor Bätzner die Nardi onschadelijk maakte. Aan de overzijde miste Cuypers de eerste grote kans door oog in oog met Hubert wild naast te schieten. De druk op het team van Hein Vanhaezebrouck werd halfweg de eerste helft alvast opgevoerd toen Rits vanop vrije trap Blauw-Zwart op een 1-0 voorsprong schoot.

Standard was bij deze tussenstanden kansloos voor PO1 en ontsnapte op het halfuur ook aan een achterstand toen Tamari van dichtbij een gigantische mogelijkheid onbenut liet. Op Jan Breydel liet Club er geen gras over groeien: Lang loodste Jutgla door de buitenspelval en die knalde de 2-0 in het dak van het doel en even later pikte ook Vanaken zijn doelpunt mee met een fraaie kopbal: 3-0. De Nederlander zelf zorgde vlak voor de pauze nog voor het orgelpunt door er 4-0 van te maken. Een klein drama leek halfweg in de maak voor AA Gent, dat ontsnapte miraculeus aan een achterstand nadat zowel Sakamoto als Hornby op een ijzersterke Nardi botsten. Standard werd vlak voor de koffiepauze nog op een 1-0 achterstand gezet: Opoku snoepte de bal af bij Bokadi en legde de 1-0 in doel. Bij de rust zat Club Brugge virtueel in de Champion' Play-Offs.

Is er toch nog een klein mirakel in de maak voor landskampioen Club Brugge?

Ghelamco Arena wordt in diepe rouw gedompeld

De Buffalo's moesten ferm uit hun pijp komen na de rust maar begonnen opnieuw dramatisch: Bätzner vond de vrijstaande Hornby en die toonde deze keer geen genade, hij schoot de 0-1 voorbij Nardi. In de Ghelamco Arena voerde Hein Vanhaezebrouck ondertussen een viervoudige wissel door in een poging om het tij te keren. Op Jan Breydel was de forfaitscore op het uur een feit met een lage schuiver van Rits die voorbij Moser in doel vloog: 5-0. En ook aan de Leuvense dreef werd er vlot gescoord met de gelijkmaker van Bokadi, kort nadien gevolgd door een strafschopdoelpunt van Thorsteinsson: 2-1 en een nieuwe goal van de Ijslander: 3-1.

De Panda's werden helemaal afgeslacht en nog voor halfweg de tweede periode maakte Jutgla de 6-0. De tijd begon stilaan te dringen voor de Buffalo's, Kums knalde op twintig minuten van het einde rakelings naast. De gelijkmaker in de Ghelamco Arena kwam er finaal toch op een kwartier van het einde: Cuypers kon van dichtbij de 1-1 in doel verlengen. Even later moest AA Gent met tien man verder, de geblesseerde Depoitre kon niet meer vervangen worden aangezien de vijf wissels waren opgebruikt. Bätzner velde in het absolute slot het strenge verdict door de 2-3 voorbij Nardi te knallen. Zo eindigt deze slotspeeldag met een drama voor AA Gent, Club Brugge mag na een snertseizoen alsnog naar de Champion' Play-Offs. Standard leed nog een zure nederlaag bij OHL.

Scoreverloop Club Brugge-Eupen:

1-0 (23') Rits, 2-0 (30') Jutgla, 3-0 (35') Vanaken, 4-0 (42') Lang, 5-0 (62') Rits, 6-0 (65') Jutgla, 7-0 (90+1') Jutgla

Scoreverloop AA Gent-KV Oostende:

0-1 (53') Hornby, 1-1 (77') Cuypers, 1-2 (88') Bätzner

Scoreverloop OHL-Standard:

1-0 (43') Opoku, 1-1 (55') Bokadi, 2-1 (63') Thorsteinsson (p), 3-1 (67') Thorsteinsson, 3-2 (90+2') Melegoni



LEES OOK: AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

Had u dit nog verwacht?

Meest recent

AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

43
43
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

47
47
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

54
54
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

81
81
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

23
23
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

71
71
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

328
328
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

48
48
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

50
50
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

106
106
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

63
63
Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Brian Riemer was de laatste trainer die het best goed deed in Anderlecht. Hij werd door een ...

193
193
Cercle Brugge cashte opnieuw: derde duurste ooit

Cercle Brugge kende een zeer stevige wintermercato. De Bruggelingen lieten heel veel miljoenen ...

126
126
Van der Elst fronst: eerste keuze van Still verrast

Edward Still nam over na het ontslag van Besnik Hasi. Zijn eerste match ging meteen al niet goed: ...

136
136
'FC Barcelona duwt door: megadeal lijkt beslist'

FC Barcelona is bezig aan een goed seizoen. Ze kunnen nog de titel en de Champions League winnen. De ...

93
93
'Spoedoverleg bij Anderlecht: stuntnaam duikt op'

De klok tikt bij Anderlecht in de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Een piste-Thorsten Fink viel ...

611
611
'Bitsige strijd tussen Standard en Charleroi barst los'

Standard en Sporting Charleroi zijn twee ploegen die knokken voor een plaats in de top zes in de ...

48
48
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

313
313
Beslissende Trossard zet Arsenal op stevige titelkoers

In de Premier League stonden er om 16u maar liefst vijf wedstrijden op het programma. Arsenal was de ...

33
33
Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Om 16u was er toch de nodige spanning aan de Gaverbeek. Zulte Waregem gaf FCV Dender partij en dat ...

110
110
Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Gaat het alsnog spannend worden in de Bundesliga? Borussia Dortmund staat op zes punten van Bayern ...

43
43
Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

101
101
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

93
93
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

64
64
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

555
555

Meer sportnieuws