Ongezien: AA Gent faalt tegen degradant, Club profiteert

563
Ongezien: AA Gent faalt tegen degradant, Club profiteert

Op de slotspeeldag hebben de supporters van Club Brugge en AA Gent nog een onwaarschijnlijk scenario beleefd. De landskampioen haalde thuis Eupen door de gehaktmolen, in de Ghelamco Arena ging AA Gent zowaar onderuit tegen degradant KV Oostende. Zo mag Blauw-Zwart alsnog naar de Champion' Play-Offs, Blauw-Wit blijft in rouw achter.


De strijd voor de Champions' play-offs beloofde op de slotspeeldag nog een spannend duel te worden tussen AA Gent en Club Brugge. De Buffalo's zaten in poleposition voor het vierde ticket, een zege tegen degradant KV Oostende was voldoende om de gegeerde nacompetitie te bereiken. Wanneer het team van Hein Vanhaezebrouck faalde, lag landskampioen Club Brugge op de loer. De manschappen van Rik De Mil hadden een zege nodig tegen Eupen (of een gelijkspel als AA Gent verloor). De Panda's speelden dan weer voor lijfsbehoud in de Jupiler Pro League en keken met een bang hart naar de prestatie van Essevee. In een miraculeus scenario kon ook Standard nog bij de beste vier geraken, daarvoor moest het sowieso zelf de drie punten pakken bij OHL.

Club halfweg virtueel in PO1, Buffalo's wankelen tegen degradant

Op Jan Breydel voerde Club Brugge de forcing, na tien minuten spelen kopte Vanaken vol op de lat.  Ondertussen kon AA Gent de code van KV Oostende nog niet kraken in de Ghelamco Arena, de supporters van de Buffalo's werden zelfs even opgeschrikt met een vroege kans voor Bätzner die Nardi onschadelijk maakte. Aan de overzijde miste Cuypers de eerste grote kans door oog in oog met Hubert wild naast te schieten. De druk op het team van Hein Vanhaezebrouck werd halfweg de eerste helft alvast opgevoerd toen Rits vanop vrije trap Blauw-Zwart op een 1-0 voorsprong schoot.

Standard was bij deze tussenstanden kansloos voor PO1 en ontsnapte op het halfuur ook aan een achterstand toen Tamari van dichtbij een gigantische mogelijkheid onbenut liet. Op Jan Breydel liet Club er geen gras over groeien: Lang loodste Jutgla door de buitenspelval en die knalde de 2-0 in het dak van het doel en even later pikte ook Vanaken zijn doelpunt mee met een fraaie kopbal: 3-0. De Nederlander zelf zorgde vlak voor de pauze nog voor het orgelpunt door er 4-0 van te maken. Een klein drama leek halfweg in de maak voor AA Gent, dat ontsnapte miraculeus aan een achterstand nadat zowel Sakamoto als Hornby op een ijzersterke Nardi botsten. Standard werd vlak voor de koffiepauze nog op een 1-0 achterstand gezet: Opoku snoepte de bal af bij Bokadi en legde de 1-0 in doel. Bij de rust zat Club Brugge virtueel in de Champion' Play-Offs.

Is er toch nog een klein mirakel in de maak voor landskampioen Club Brugge?

Ghelamco Arena wordt in diepe rouw gedompeld

De Buffalo's moesten ferm uit hun pijp komen na de rust maar begonnen opnieuw dramatisch: Bätzner vond de vrijstaande Hornby en die toonde deze keer geen genade, hij schoot de 0-1 voorbij Nardi. In de Ghelamco Arena voerde Hein Vanhaezebrouck ondertussen een viervoudige wissel door in een poging om het tij te keren. Op Jan Breydel was de forfaitscore op het uur een feit met een lage schuiver van Rits die voorbij Moser in doel vloog: 5-0. En ook aan de Leuvense dreef werd er vlot gescoord met de gelijkmaker van Bokadi, kort nadien gevolgd door een strafschopdoelpunt van Thorsteinsson: 2-1 en een nieuwe goal van de Ijslander: 3-1.

De Panda's werden helemaal afgeslacht en nog voor halfweg de tweede periode maakte Jutgla de 6-0. De tijd begon stilaan te dringen voor de Buffalo's, Kums knalde op twintig minuten van het einde rakelings naast. De gelijkmaker in de Ghelamco Arena kwam er finaal toch op een kwartier van het einde: Cuypers kon van dichtbij de 1-1 in doel verlengen. Even later moest AA Gent met tien man verder, de geblesseerde Depoitre kon niet meer vervangen worden aangezien de vijf wissels waren opgebruikt. Bätzner velde in het absolute slot het strenge verdict door de 2-3 voorbij Nardi te knallen. Zo eindigt deze slotspeeldag met een drama voor AA Gent, Club Brugge mag na een snertseizoen alsnog naar de Champion' Play-Offs. Standard leed nog een zure nederlaag bij OHL.

Scoreverloop Club Brugge-Eupen:

1-0 (23') Rits, 2-0 (30') Jutgla, 3-0 (35') Vanaken, 4-0 (42') Lang, 5-0 (62') Rits, 6-0 (65') Jutgla, 7-0 (90+1') Jutgla

Scoreverloop AA Gent-KV Oostende:

0-1 (53') Hornby, 1-1 (77') Cuypers, 1-2 (88') Bätzner

Scoreverloop OHL-Standard:

1-0 (43') Opoku, 1-1 (55') Bokadi, 2-1 (63') Thorsteinsson (p), 3-1 (67') Thorsteinsson, 3-2 (90+2') Melegoni



LEES OOK: De Mil deelt ook goed nieuws uit ziekenboeg AA Gent

Had u dit nog verwacht?

Meest recent

Lommel maakt einde aan Beverse heerschappij op Freethiel

SK Beveren heeft vrijdagavond zijn eerste thuisnederlaag van het seizoen geleden. Na een negen op ...

5
5
Flames morsen met kansen, maar zetten stap richting WK

De Red Flames hebben vrijdagavond een nieuwe stap gezet richting kwalificatie voor het WK. In hun ...

13
13
Dender voorlopig op kop in 1B, ook Eupen blijft meedraaien

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend weer gevoetbald na de interlandbreak. Op de ...

22
22
Beale is opvallend hard voor revelatie Essevee

Na zeven speeldagen herbergt de Jupiler Pro League al enkele aangename verrassingen. Charleroi is de ...

23
23
'Woekerwinst van 30 miljoen lonkt voor Union'

Geen ploeg die de voorbije jaren zo'n indrukwekkend transferbeleid voerde als Union. De Brusselaars ...

28
28
Charleroi slaat fraaie slag: volgende revelatie verlengt

Het wordt dit weekend in de Jupiler Pro League onder meer uitkijken of Charleroi zal kunnen blijven ...

2
2
Jaecques doet ambities Antwerp en Vandenhaute uit de doeken

Bij Antwerp is er in de zomer een nieuw tijdperk begonnen. Vrijwel de hele voorbereiding op het ...

89
89
Vanderbiest geeft hét recept voor wederopstanding Mechelen

Nu de Jupiler Pro League weer op gang komt, zullen ze bij KV Mechelen liefst zo snel mogelijk uit de ...

32
32
‘Schandaal kost City Haaland: recordtransfer ligt klaar’

Erling Haaland kan in 2027 voor de duurste transfer ooit zorgen. Het schuldig verdict tegen ...

112
112
Hubert met handen in haar: ziekenboeg Union puilt uit

De Jupiler Pro League wordt dit weekend weer afgetrapt. Op de achtste speeldag verdedigt Union zijn ...

54
54
Rode Duivels treffen in november nieuwe bondscoach

De Rode Duivels zullen toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op hun start in de ...

68
68
Vannieuwkerke huivert: Geldkraan definitief toegedraaid?

Karl Vannieuwkerke kreeg zopas een zware shock te verwerken. De veelzijdige presentator is betrokken ...

53
53
'Genk en Club Brugge mogen fluiten naar toptarget'

De wintermercato is nog ver weg, maar achter de schermen wordt er uiteraard niet stilgezeten in de ...

129
129
De Mil deelt ook goed nieuws uit ziekenboeg AA Gent

Na zeven speeldagen is AA Gent samen met Union de fiere leider in onze competitie. Om verder te gaan ...

52
52
Ronaldo haalt snoeihard uit: "Hij moet stoppen met botox!"

Cristiano Ronaldo laat opnieuw van zich horen, en dat doet hij op een manier die voor de nodige ...

97
97
Alderweireld viert comeback: Antwerp maakt fans al warm

Er waait sinds kort een frisse wind bij Antwerp, waar Wouter Vandenhaute het roer overnam van Paul ...

177
177
Leko hakt knopen door: zomeraanwinsten Club vallen af

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij La Louvière, waar het vorig seizoen nog verrassend ...

248
248
Thorup klopt op tafel: crisisstemming bij KRC Genk

De competitiestart verliep niet van een leien dakje bij KRC Genk, dat na zeven speeldagen amper ...

227
227
Leko dropt hint: onuitgegeven opstelling Club Brugge?

Club Brugge hervat de competitie met een bezoek aan La Louvière. Op papier is de ...

302
302
Compper grijpt in: Antwerp verrast met nieuwe kapitein

Na vier nederlagen op rij kwam de interlandbreak niet ongelegen voor Antwerp, dat zondag in Westerlo ...

138
138
Schrijnend verhaal Zinho Vanheusden: "Het is genoeg geweest"

Jarenlang bleef Zinho Vanheusden vechten om zijn droom als profvoetballer niet op te geven. Achter ...

131
131
De Mil vloekt bij KAA Gent: “Ongelooflijk jammerlijke zaak”

KAA Gent neemt het na een lange interlandbreak op tegen Zulte Waregem. De Buffalo’s zagen ...

95
95
Lavia en Diego Moreira gaan viraal: “Waarom zo boos?”

De interlandperiode is gedaan, maar een moment met Roméo Lavia en Diego Moreira gaat plots ...

34
34
Kohnen gooit olie op het vuur voor Waalse derby

Speeldag 8 van de Jupiler Pro League staat voor de deur. De affiche die in het oog springt is de ...

57
57
Ferme waarschuwing Anderlecht: Friis slaat op tafel bij Cercle

Cercle Brugge neemt het na de interlandbreak op tegen RSC Anderlecht in de Jupiler Pro League. ...

228
228

Meer sportnieuws