Ongezien: AA Gent faalt tegen degradant, Club profiteert

door
Ongezien: AA Gent faalt tegen degradant, Club profiteert

Op de slotspeeldag hebben de supporters van Club Brugge en AA Gent nog een onwaarschijnlijk scenario beleefd. De landskampioen haalde thuis Eupen door de gehaktmolen, in de Ghelamco Arena ging AA Gent zowaar onderuit tegen degradant KV Oostende. Zo mag Blauw-Zwart alsnog naar de Champion' Play-Offs, Blauw-Wit blijft in rouw achter.


De strijd voor de Champions' play-offs beloofde op de slotspeeldag nog een spannend duel te worden tussen AA Gent en Club Brugge. De Buffalo's zaten in poleposition voor het vierde ticket, een zege tegen degradant KV Oostende was voldoende om de gegeerde nacompetitie te bereiken. Wanneer het team van Hein Vanhaezebrouck faalde, lag landskampioen Club Brugge op de loer. De manschappen van Rik De Mil hadden een zege nodig tegen Eupen (of een gelijkspel als AA Gent verloor). De Panda's speelden dan weer voor lijfsbehoud in de Jupiler Pro League en keken met een bang hart naar de prestatie van Essevee. In een miraculeus scenario kon ook Standard nog bij de beste vier geraken, daarvoor moest het sowieso zelf de drie punten pakken bij OHL.

Club halfweg virtueel in PO1, Buffalo's wankelen tegen degradant

Op Jan Breydel voerde Club Brugge de forcing, na tien minuten spelen kopte Vanaken vol op de lat.  Ondertussen kon AA Gent de code van KV Oostende nog niet kraken in de Ghelamco Arena, de supporters van de Buffalo's werden zelfs even opgeschrikt met een vroege kans voor Bätzner die Nardi onschadelijk maakte. Aan de overzijde miste Cuypers de eerste grote kans door oog in oog met Hubert wild naast te schieten. De druk op het team van Hein Vanhaezebrouck werd halfweg de eerste helft alvast opgevoerd toen Rits vanop vrije trap Blauw-Zwart op een 1-0 voorsprong schoot.

Standard was bij deze tussenstanden kansloos voor PO1 en ontsnapte op het halfuur ook aan een achterstand toen Tamari van dichtbij een gigantische mogelijkheid onbenut liet. Op Jan Breydel liet Club er geen gras over groeien: Lang loodste Jutgla door de buitenspelval en die knalde de 2-0 in het dak van het doel en even later pikte ook Vanaken zijn doelpunt mee met een fraaie kopbal: 3-0. De Nederlander zelf zorgde vlak voor de pauze nog voor het orgelpunt door er 4-0 van te maken. Een klein drama leek halfweg in de maak voor AA Gent, dat ontsnapte miraculeus aan een achterstand nadat zowel Sakamoto als Hornby op een ijzersterke Nardi botsten. Standard werd vlak voor de koffiepauze nog op een 1-0 achterstand gezet: Opoku snoepte de bal af bij Bokadi en legde de 1-0 in doel. Bij de rust zat Club Brugge virtueel in de Champion' Play-Offs.

Is er toch nog een klein mirakel in de maak voor landskampioen Club Brugge?

Ghelamco Arena wordt in diepe rouw gedompeld

De Buffalo's moesten ferm uit hun pijp komen na de rust maar begonnen opnieuw dramatisch: Bätzner vond de vrijstaande Hornby en die toonde deze keer geen genade, hij schoot de 0-1 voorbij Nardi. In de Ghelamco Arena voerde Hein Vanhaezebrouck ondertussen een viervoudige wissel door in een poging om het tij te keren. Op Jan Breydel was de forfaitscore op het uur een feit met een lage schuiver van Rits die voorbij Moser in doel vloog: 5-0. En ook aan de Leuvense dreef werd er vlot gescoord met de gelijkmaker van Bokadi, kort nadien gevolgd door een strafschopdoelpunt van Thorsteinsson: 2-1 en een nieuwe goal van de Ijslander: 3-1.

De Panda's werden helemaal afgeslacht en nog voor halfweg de tweede periode maakte Jutgla de 6-0. De tijd begon stilaan te dringen voor de Buffalo's, Kums knalde op twintig minuten van het einde rakelings naast. De gelijkmaker in de Ghelamco Arena kwam er finaal toch op een kwartier van het einde: Cuypers kon van dichtbij de 1-1 in doel verlengen. Even later moest AA Gent met tien man verder, de geblesseerde Depoitre kon niet meer vervangen worden aangezien de vijf wissels waren opgebruikt. Bätzner velde in het absolute slot het strenge verdict door de 2-3 voorbij Nardi te knallen. Zo eindigt deze slotspeeldag met een drama voor AA Gent, Club Brugge mag na een snertseizoen alsnog naar de Champion' Play-Offs. Standard leed nog een zure nederlaag bij OHL.

Scoreverloop Club Brugge-Eupen:

1-0 (23') Rits, 2-0 (30') Jutgla, 3-0 (35') Vanaken, 4-0 (42') Lang, 5-0 (62') Rits, 6-0 (65') Jutgla, 7-0 (90+1') Jutgla

Scoreverloop AA Gent-KV Oostende:

0-1 (53') Hornby, 1-1 (77') Cuypers, 1-2 (88') Bätzner

Scoreverloop OHL-Standard:

1-0 (43') Opoku, 1-1 (55') Bokadi, 2-1 (63') Thorsteinsson (p), 3-1 (67') Thorsteinsson, 3-2 (90+2') Melegoni



LEES OOK: Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Had u dit nog verwacht?

Meest recent

Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

16
16
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

18
18
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

35
35
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

19
19
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

22
22
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

108
108
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

50
50
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

29
29
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

158
158
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

27
27
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

541
541
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

231
231
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

189
189
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

91
91
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

103
103
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

61
61
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

106
106
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

694
694
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

184
184
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

321
321
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

50
50
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

673
673
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

281
281
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

98
98
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

147
147

Meer sportnieuws