Boskamp haalt JPL-club onderuit: “Depressief van ernaar te kijken”

door
Boskamp haalt JPL-club onderuit: “Depressief van ernaar te kijken”

Ondanks de gevleide overwinning in de heenwedstrijd in de kwartfinale van de UEFA Conference League, waarbij Anderlecht een 2-0 bonus had opgebouwd, slaagde Sporting er niet in deze voorsprong vast te houden. De Brusselaars werden na strafschoppen uitgeschakeld maar vooral de erbarmelijke prestatie deed pijn aan de ogen.


Al na 13 minuten spelen kwam AZ Alkmaar op 2-0. Uiteindelijk wisten de Brusselaars zich nog tot na de verlengingen te handhaven, maar het was een klein wonder dat de wedstrijd nog tot strafschoppen leidde. Het jeugdige AZ domineerde de zwak spelende Anderlecht-ploeg met hun veldoverwicht en kwam voetballend veel beter tot hun recht. De Nederlandse ploeg was oppermachtig en liet zien wat ze in huis hadden.

De wanprestatie van Anderlecht leidde in België en Nederland tot vernietigende kritieken, en ook Johan Boskamp was niet te spreken over zijn ex-club. “Sjonge jonge . Ik werd depressief van ernaar te kijken. Als je een 2-0-voorsprong verdedigt in een Europese kwartfinale, dan hoor je je naar elke bal te smijten. Je hoort te strijden voor elke morzel grond, je leven te geven op dat veld. Niets van dat”, zegt de Nederlander in Het Belang van Limburg.

NU AL EINDE SEIZOEN?
Anderlecht speelt zondag misschien wel al de laatste wedstrijd van het seizoen. Enkel als Sporting zondag zelf wint van KV Mechelen, en als Charleroi en Cercle Brugge punten laten liggen tegen respectievelijk KRC Genk en Zulte Waregem, dan breit Anderlecht in de Europe play-offs nog een vervolg aan hun - zwaar tegenvallend - seizoen. Brian Riemer zal het tegen Malinwa moeten doen zonder Benito Raman (niet-geselecteerd), Michael Murillo (geblesseerd) en Amadou Diawara (geschorst).

LEES OOK: Échte reden voor reactie Leko: “Verhaeghe in kleedkamer”

Anderlecht haalt de Europe play-offs

Meest recent

'Lukaku stuurt aan op transferbom en biedt zichzelf aan'

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

3
3
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand met één video

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

9
9
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

15
15
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

76
76
STVV geeft transferplan prijs: "Dat is de bedoeling"

Bij STVV zijn ze een voorbeeldclub inzake het financiële compartiment, dat maakten we al eerder ...

42
42
Wesley Sonck compleet voor schut gezet: "Wat is dit?"

Wesley Sonck heeft in zijn voetbalcarrière al heel wat meegemaakt. De ex-spits kreeg ...

24
24
Albert ziet Anderlecht fout maken: "Zijn vertrek is slecht nieuws"

RSC Anderlecht gaat nog zware weken tegemoet. De Brusselaars moeten alles op alles zetten voor een ...

130
130
'Ajax-nachtmerrie: Club Brugge-deal hakt er zwaar in'

Ajax zit met een probleem, want Club Brugge duwt stevig door voor een van de revelaties van de ...

234
234
'Alvarez verlaat Atlético: drie clubs en enorme monstersom'

Bij Atlético Madrid hebben ze met Julian Alvarez een topspits in de rangen. De kans is echter ...

55
55
Vanden Borre doet boekje open over RSCA-terugkeer Lukaku

Bij RSC Anderlecht hebben ze nood aan ervaring. Dé grote droomtransfer van de fans is Romelu ...

167
167
Taravel vindt oplossing: verrassende zet bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde een sterk eerste helft tegen Union SG en stond onverdiend achter bij de rust. ...

178
178
Club Brugge in dubio: twee spelers op zijspoor onder Leko

Bij Club Brugge willen ze nog meer de kaart van de jeugd trekken, maar na het vertrek van Kaye Furo ...

231
231
'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

236
236
VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

42
42
Gedurfde voorspelling: "Zíj́ gaan Club kampioen maken"

Money time is nu echt wel aangebroken in de titelstrijd van de Jupiler Pro League. Vanaf komend ...

311
311
Twee penalty's en VAR-ingreep: geen winnaar in Atlético-Arsenal

Ook de tweede halve finale van de Champions League kan na één wedstrijd nog alle ...

25
25
Gent ruikt extra miljoenen: vijf huurdossiers onder de loep

AA Gent strijdt momenteel nog volop voor een Europees ticket. Dat behalen zou de club alvast een ...

197
197
Penaltyfestijn in Atlético-Arsenal: analisten vellen verdict

In de Champions League stond woensdag de tweede heenmatch van de halve finales op het programma. ...

28
28
'Club Brugge trekt bleek weg: transferbom van 35 miljoen'

Club Brugge lijkt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Zo lijkt ook Aleksandar ...

543
543
Zorgen voor Garcia: grote verandering in WK-basiself?

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

228
228
Deschacht maakt lijstje op: 'Deze spelers moet Anderlecht houden'

RSC Anderlecht wil zijn twee komende duels in de Champions' Play-Offs gebruiken om straks zo in ...

409
409
Kompany grijnst: PSG incasseert mokerslag voor return

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben de voetbalwereld dinsdagavond geplezierd met een ...

320
320
'Hete zomer in Genk: gigantische transfertaak wacht'

KRC Genk blijft ook in de Europe Play-Offs uiterst wisselvallig voor de dag komen. Racing behaalde ...

658
658
Club verbijsterd: Ordonez zorgt voor onbegrijpelijke wending

Joel Ordóñez toonde zich dit seizoen in de Champions League, maar kende daar net als ...

664
664
'Exit Parys bij de Pro League in de maak?'

Het zijn woelige tijden bij de Pro League. Er woeden dezer dagen immers meerdere stormen binnen het ...

95
95

Meer sportnieuws