Eerste stijger naar Challenger Pro League is bekend

door
Eerste stijger naar Challenger Pro League is bekend

De Challenger Pro League zal er volgend seizoen helemaal anders uitzien. De reeks wordt immers uitgebreid van twaalf naar zestien ploegen. Er komen twee extra zakkers uit 1A bij, maar daarnaast mogen er ook twee extra teams uit eerste nationale promoveren. Dat betekent dat in die reeks de top drie naar het profvoetbal mag en de eerste promovendus is al bekend.


Zaterdagavond heeft Patro Eisden zich immers als eerste van een ticket voor 1B verzekerd. De leider in eerste nationale boekte een zeer vlotte zege tegen Francs Borains, dat met 4-0 voor de bijl ging na doelpunten van Ferber, Bentayeb (2x) en Renson. Daardoor zijn de Limburgers met nog vier wedstrijden te spelen mathematisch zeker van een plaats in de top drie.

Ze hebben immers al vijftien punten voorsprong op nummer vier La Louvière, dat niet verder raakte dan een 0-0 op het veld van Zèbre Elites, de U23 van Charleroi. Bovendien kreeg Patro deze week ook een proflicentie toegekend, waardoor niets hun promotie naar 1B nog in de weg staat. Trainer Stijn Stijnen en zijn spelers mogen dus de champagne ontkurken.

NOG TWEE TICKETS
Er blijven dus nog twee promotietickets te verdelen. FC Luik staat er ook goed voor, want zij staan met ruime voorsprong op de tweede plaats. Voor het laatste ticket lijkt de strijd te zullen gaan tussen Francs Borains en La Louvière, die dicht bij elkaar staan. Die eerste club bezit op dit moment wel niet over een licentie voor 1B, maar hoopt die in beroep nog te halen.

LEES OOK: Nainggolan-bom doet CPL daveren: "Wie Radja beetje kent ..."

Zal Patro een mooie aanwinst voor 1B zijn?

Meest recent

Mokio en Bounida aangepakt: "Word er helemaal gek van"

Ajax opende zondag zijn 2026 met een overwinning, maar helemaal van een leien dakje ging het toch ...

21
21
'Van den Bosch verrast en stuurt grootmacht wandelen'

De verwachting was de voorbije weken dat Antwerp zich deze winter zou versterken om volop te kunnen ...

73
73
Grote ontgoocheling bij Tzolis: "Wat moet ik zeggen?"

De Gouden Schoen kreeg zondagavond een zeer verrassende laureaat. Het was tot ieders verbazing ...

156
156
Lang en McTominay redden Napoli in kraker tegen Inter

In de Serie A stond er zondagavond nog een onvervalste kraker op het programma. Titelverdediger ...

57
57
“Wat een ontgoocheling” - Bizarre ontknoping Gouden Schoen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

296
296
Geen prijs voor Courtois: Barça pakt Spaanse Supercup

Thibaut Courtois is er zondagavond niet in geslaagd om met Real Madrid een eerste prijs van het ...

79
79
Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

579
579
Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Op het Gala van de Gouden Schoen worden zondagavond heel wat prijzen uitgedeeld. De eerste ...

201
201
Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Bij Club Brugge is de eerste transfer van deze winter een feit. Het gaat meteen om een zeer ...

174
174
Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

400
400
De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Kevin De Bruyne is vanavond te gast bij het gala van de Gouden Schoen. De Rode Duivel sprak op de ...

60
60
Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

RSC Anderlecht kocht een jaar geleden Cedric Hatenboer voor ruim 2 miljoen euro. Hij werd al ...

234
234
'Uittocht bij Westerlo: volgende vertrekker staat klaar'

Bij KVC Westerlo mogen we nog een aantal uitgaande transfers verwachten. De Kemphanen kunnen het ...

67
67
'Clement wil smaakmaker uit de Jupiler Pro League'

Rangers FC is de afgelopen jaren wel vaker in België komen shoppen. Dat was niet altijd een ...

88
88
Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

In de Bundesliga opende Bayern München zijn jaar met een thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg. In ...

70
70
RWDM en Lokeren komen met zeer opvallend nieuws

Bij RWDM en Sporting Lokeren hebben ze twee officiële berichten de wereld ingestuurd. De ...

71
71
United doodziek: nu ook Lammens gruwelijk in de fout

Na een erg woelige week, wou Manchester United FC zondagavond de rust binnen de club doen ...

115
115
'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Club Brugge staat op het punt om langs de kassa te passeren met Kaye Furo, die voor zo'n 10 miljoen ...

465
465
Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

18
18
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

270
270
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

357
357
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

798
798
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

154
154
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

663
663
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

370
370

Meer sportnieuws