Eerste stijger naar Challenger Pro League is bekend

354 stemmen
Eerste stijger naar Challenger Pro League is bekend

De Challenger Pro League zal er volgend seizoen helemaal anders uitzien. De reeks wordt immers uitgebreid van twaalf naar zestien ploegen. Er komen twee extra zakkers uit 1A bij, maar daarnaast mogen er ook twee extra teams uit eerste nationale promoveren. Dat betekent dat in die reeks de top drie naar het profvoetbal mag en de eerste promovendus is al bekend.


Zaterdagavond heeft Patro Eisden zich immers als eerste van een ticket voor 1B verzekerd. De leider in eerste nationale boekte een zeer vlotte zege tegen Francs Borains, dat met 4-0 voor de bijl ging na doelpunten van Ferber, Bentayeb (2x) en Renson. Daardoor zijn de Limburgers met nog vier wedstrijden te spelen mathematisch zeker van een plaats in de top drie.

Ze hebben immers al vijftien punten voorsprong op nummer vier La Louvière, dat niet verder raakte dan een 0-0 op het veld van Zèbre Elites, de U23 van Charleroi. Bovendien kreeg Patro deze week ook een proflicentie toegekend, waardoor niets hun promotie naar 1B nog in de weg staat. Trainer Stijn Stijnen en zijn spelers mogen dus de champagne ontkurken.

NOG TWEE TICKETS
Er blijven dus nog twee promotietickets te verdelen. FC Luik staat er ook goed voor, want zij staan met ruime voorsprong op de tweede plaats. Voor het laatste ticket lijkt de strijd te zullen gaan tussen Francs Borains en La Louvière, die dicht bij elkaar staan. Die eerste club bezit op dit moment wel niet over een licentie voor 1B, maar hoopt die in beroep nog te halen.

LEES OOK: Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

Zal Patro een mooie aanwinst voor 1B zijn?

Meest recent

'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

8
8
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

19
19
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

17
17
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

67
67
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

498
498
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

46
46
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

333
333
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

34
34
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

17
17
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

30
30
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

242
242
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

258
258
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

187
187
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

714
714
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

526
526
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

388
388
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

255
255
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

256
256
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

98
98
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

64
64
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

243
243
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

105
105
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

79
79
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

453
453
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

214
214

Meer sportnieuws