Eerste stijger naar Challenger Pro League is bekend

354 stemmen
Eerste stijger naar Challenger Pro League is bekend

De Challenger Pro League zal er volgend seizoen helemaal anders uitzien. De reeks wordt immers uitgebreid van twaalf naar zestien ploegen. Er komen twee extra zakkers uit 1A bij, maar daarnaast mogen er ook twee extra teams uit eerste nationale promoveren. Dat betekent dat in die reeks de top drie naar het profvoetbal mag en de eerste promovendus is al bekend.


Zaterdagavond heeft Patro Eisden zich immers als eerste van een ticket voor 1B verzekerd. De leider in eerste nationale boekte een zeer vlotte zege tegen Francs Borains, dat met 4-0 voor de bijl ging na doelpunten van Ferber, Bentayeb (2x) en Renson. Daardoor zijn de Limburgers met nog vier wedstrijden te spelen mathematisch zeker van een plaats in de top drie.

Ze hebben immers al vijftien punten voorsprong op nummer vier La Louvière, dat niet verder raakte dan een 0-0 op het veld van Zèbre Elites, de U23 van Charleroi. Bovendien kreeg Patro deze week ook een proflicentie toegekend, waardoor niets hun promotie naar 1B nog in de weg staat. Trainer Stijn Stijnen en zijn spelers mogen dus de champagne ontkurken.

NOG TWEE TICKETS
Er blijven dus nog twee promotietickets te verdelen. FC Luik staat er ook goed voor, want zij staan met ruime voorsprong op de tweede plaats. Voor het laatste ticket lijkt de strijd te zullen gaan tussen Francs Borains en La Louvière, die dicht bij elkaar staan. Die eerste club bezit op dit moment wel niet over een licentie voor 1B, maar hoopt die in beroep nog te halen.

LEES OOK: Patro Eisden verbaast België: “Onhoudbaar”

Zal Patro een mooie aanwinst voor 1B zijn?

Meest recent

Anderlecht hoopt: breken twee aanwinsten deze zomer door?

Bij RSC Anderlecht haalde men in het tijdperk veel kwantiteit, maar te weinig kwaliteit. Hoe staat ...

84
84
Taravel voorspelt grote toekomst voor RSCA-speler

Bij RSC Anderlecht zijn ze tevreden dat het seizoen voorbij is. De club kende vanaf het begin, via ...

73
73
'Drama voor Rode Duivels: sterkhouder mist WK-start'

Bondscoach Rudi Garcia begint toch met de nodige zorgen aan het WK. Romelu Lukaku topfit krijgen, ...

108
108
Standard of Antwerp? Wilmots duidelijk over Teuma

Waar speelt Teddy Teuma in het seizoen 2025/2026? De bijna 33-jarige middenvelder staat nog tot eind ...

80
80
'Anderlecht waagt zich aan levensgevaarlijke trainersgok'

Anderlecht is klaar voor een stevige gok op de trainersmarkt. Paars-wit heeft een aanbieding ...

204
204
"Vermeeren naar Club Brugge? Waarom niet?"

Waar speelt Arthur Vermeeren volgend seizoen? De jonge middenvelder maakte de afgelopen jaren niet ...

458
458
Deschacht komt met groot transfernieuws omtrent De Cat

RSC Anderlecht gaat Nathan De Cat verliezen. Dat staat zo goed als vast. Olivier Deschacht had in de ...

262
262
Patro Eisden verbaast België: “Onhoudbaar”

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

52
52
Sibierski tevreden: Anderlecht toont wél ambitie

RSC Anderlecht is al even bezig met het voorbereiden van de zomermercato. Antoine Sibierski krijgt ...

229
229
'Barcelona volledig los: nieuwe transferbom vlak na Gordon'

FC Barcelona staat op punt een grote slag te slaan op de mercato. Volgens verschillende bronnen is ...

128
128
'Knoop doorgehakt: Club verliest eerste kampioenenspeler'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato een aanzienlijk deel van zijn kampioenenploeg kwijtspelen. ...

476
476
Genk zwaar benadeeld: "Geen respect van Pro League"

KRC Genk strijdt aanstaande zondag tegen AA Gent voor het laatste Europese ticket. Maar de ...

389
389
Weer prijs voor Engeland: Palace pakt Conference League

Een week nadat Aston Villa de Europa League veroverde, heeft een Engelse club ook beslag gelegd op ...

77
77
Champions League: Club moet monsterlijke loting vrezen

Club Brugge kroonde zich voor de 20ste keer tot Belgisch landskampioen. Hierdoor mag het komend ...

279
279
'Barça zet mercato in de fik: Kompany perplex na 80M-deal'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen en dus barst de transferperiode stilaan ...

110
110
De Cat-hype kop ingedrukt: "Potverdekke maar 20 matchen"

Nathan De Cat was één van opvallendste figuren van het voorbije seizoen in de Jupiler ...

505
505
Hete zomer Antwerp: Overmars krijgt cruciale transfertip

Antwerp FC heeft afgelopen weekend een punt gezet achter een tegenvallend seizoen. Het woord is nu ...

356
356
Belgische clubs alert: 'Pocognoli op straat bij Monaco'

Nu het seizoen in het clubvoetbal er nagenoeg opzit, kan de trainerscarrousel op toerental beginnen ...

208
208
"Bestaat niet meer" - trieste conclusie na seizoen Anderlecht

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgesloten met een blamage op het veld van Union SG. Maar enkele ...

472
472
Pakkende woorden: Gündogan lucht hart over coach Kompany

Vincent Kompany heeft een uitstekend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München achter de ...

269
269
‘Miljoenendeal in de maak: Club praat met oude bekende’

Club Brugge grijpt terug naar een transferdossier dat al langer op tafel ligt in Westkapelle. In ...

691
691
'D-Day voor Club Brugge: Stankovic krijgt duidelijkheid'

Club Brugge staat voor een bijzonder drukke zomer. Het zal wellicht weer heel wat smaakmakers ...

495
495
Hasi doet boekje open over ontslag bij Anderlecht

Bij Anderlecht is het een zeer woelig seizoen geweest, dat ook op een valse noot eindigde. Het greep ...

280
280
'Miljoenentransfer Antwerp: opvolger staat al klaar'

Antwerp beleefde een moeilijk seizoen. Met Stef Wils en Joseph Oosting werden alweer twee trainers ...

433
433
Charleroi jubelt: Speler van het Jaar blijft aan boord

Voor Charleroi was het een tegenvallend seizoen met twee trainerswissels en een lange zwakke reeks, ...

24
24

Meer sportnieuws