Eerste stijger naar Challenger Pro League is bekend

354
Eerste stijger naar Challenger Pro League is bekend

De Challenger Pro League zal er volgend seizoen helemaal anders uitzien. De reeks wordt immers uitgebreid van twaalf naar zestien ploegen. Er komen twee extra zakkers uit 1A bij, maar daarnaast mogen er ook twee extra teams uit eerste nationale promoveren. Dat betekent dat in die reeks de top drie naar het profvoetbal mag en de eerste promovendus is al bekend.


Zaterdagavond heeft Patro Eisden zich immers als eerste van een ticket voor 1B verzekerd. De leider in eerste nationale boekte een zeer vlotte zege tegen Francs Borains, dat met 4-0 voor de bijl ging na doelpunten van Ferber, Bentayeb (2x) en Renson. Daardoor zijn de Limburgers met nog vier wedstrijden te spelen mathematisch zeker van een plaats in de top drie.

Ze hebben immers al vijftien punten voorsprong op nummer vier La Louvière, dat niet verder raakte dan een 0-0 op het veld van Zèbre Elites, de U23 van Charleroi. Bovendien kreeg Patro deze week ook een proflicentie toegekend, waardoor niets hun promotie naar 1B nog in de weg staat. Trainer Stijn Stijnen en zijn spelers mogen dus de champagne ontkurken.

NOG TWEE TICKETS
Er blijven dus nog twee promotietickets te verdelen. FC Luik staat er ook goed voor, want zij staan met ruime voorsprong op de tweede plaats. Voor het laatste ticket lijkt de strijd te zullen gaan tussen Francs Borains en La Louvière, die dicht bij elkaar staan. Die eerste club bezit op dit moment wel niet over een licentie voor 1B, maar hoopt die in beroep nog te halen.

LEES OOK: Stijnen en Nainggolan scheppen duidelijkheid over 'ruzie'

Zal Patro een mooie aanwinst voor 1B zijn?

Meest recent

"Rode Duivels? Ik sprak niet met Van Bommel"

Lucas Stassin (21) is uitstekend begonnen aan zijn avontuur bij Sevilla FC. De jonge Belgische spits ...

1
1
Hoefkens: "Een bizarre beslissing van Bruno"

Vitor Bruno heeft de spelers van RSC Anderlecht acht dagen vrijaf gegeven. De Portugese coach van ...

31
31
Wie vervangt Courtois? Defour en Proto verschillen van mening

Wie wordt de nieuwe nummer één van de Rode Duivels? Bondscoach Mark van Bommel staat ...

33
33
'Mourinho verliest geduld: keiharde Vinicius-ingreep'

Real Madrid heeft de interland-break in mineur ingezet. De Koninklijke verloor in de stadsderby ...

35
35
Van Bommel-revolutie: zéven nieuwe namen in basiself Duivels?

Het Mark van Bommel-tijdperk is maandag van start gegaan bij de Rode Duivels. De Nederlander heeft ...

341
341
Huiswerk voor Club Brugge: volgende toptransfer al bepaald

Door een extra lange interland-break ligt het clubvoetbal bijna drie weken stil. Tijdig die nuttig ...

224
224
Straffe wending Vanderbiest: KVM lanceert publiekelijk statement

KV Mechelen is bezig aan een uiterst teleurstellend seizoen tot dusver. Onvermijdelijk nam de druk ...

156
156
KRC Genk aan het wankelen: twee immense mankementen

KRC Genk kan allerminst tevreden zijn over de start van de competitie. Na zeven speeldagen hebben de ...

466
466
‘Van Bommel gooit Vanaken per direct uit basis’

Hans Vanaken maakte tegen Genk een sterke comeback, maar bij de Rode Duivels begint hij opnieuw ...

669
669
Jonathan Lardot velt oordeel over rode kaart Antwerp

Royal Antwerp FC verloor afgelopen speeldag van Union SG. Vlak na rust kreeg Bahmed Deuff twee keer ...

136
136
Mancini roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels hebben een sterk WK achter de rug, maar het tijdperk onder Rudi Garcia is voorbij. ...

89
89
De Meyer vreest ontslag bij STVV: “Gevaarlijk moment”

Sint-Truiden verbaasde vorig seizoen vriend en vijand in de Jupiler Pro League onder Wouter ...

89
89
Eerste training van Bommel: Duivel geeft direct verstek

De Rode Duivels zijn aan het hoofdstuk onder Mark van Bommel begonnen. De Nederlandse oefenmeester ...

456
456
KRC Genk-duo snoeihard aangepakt: “Dat is het probleem”

KRC Genk ging afgelopen speeldag roemloos onderuit tegen Club Brugge. De Limburgers zijn onder Jess ...

399
399
Antwerp blijft inzetten op jeugd en bindt toptalent

Royal Antwerp FC richtte de blik de afgelopen jaren steeds vaker naar de eigen jeugd. The Great Old ...

67
67
Defour zet vraagtekens bij keuzes van Bruno

Steven Defour heeft vraagtekens geplaatst bij de keuzes van Anderlecht-trainer Vitor Bruno. Vooral ...

101
101
Stijnen en Nainggolan scheppen duidelijkheid over 'ruzie'

Géén Radja Nainggolan in de selectie van Patro Eisden afgelopen weekend. Achteraf ...

124
124
Alarmbellen op de Bosuil: Antwerp moet opletten

Royal Antwerp FC is niet goed bezig. De Great Old heeft amper 7 op 21 geboekt en ze moeten vooral ...

229
229
Sibierski en Bruno maken Anderlecht weer interessant

Bij RSC Anderlecht namen ze weer een nieuwe start. Voorlopig zijn we wel gecharmeerd door het werk ...

505
505
Croonen verklaart waarom Genk Burgess liet schieten

KRC Genk heeft puur individueel gekeken een zeer goede kern. Waarnemers zijn het er echter over eens ...

499
499
Vanwesemael geeft duidelijk aan wat er misloopt bij STVV

STVV leek op weg naar een goede start van het seizoen, maar de nul op zes tegen SK Beveren en KVC ...

62
62
Anderlecht zet trainer op straat

Een ontslag bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben Jelle Coene de deur gewezen. Die boekte zeer ...

471
471
KRC Genk met povere start: Thorup benoemt problemen

Jess Thorup is niet goed begonnen bij KRC Genk. De Limburgers mikken op de top drie, maar met een 9 ...

164
164
Bruno ziet drie absolute sterkhouders opstaan bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende een goede start van het seizoen. Ze haken aan bij de top in de klassering en ...

402
402
Ontslagvraag op tafel bij KV Mechelen: “Forse uitspraken”

KV Mechelen speelde afgelopen speeldag doelpuntenloos gelijk tegen Lommel en Malinwa staat nog ...

354
354

Meer sportnieuws