Eerste stijger naar Challenger Pro League is bekend

door
Eerste stijger naar Challenger Pro League is bekend

De Challenger Pro League zal er volgend seizoen helemaal anders uitzien. De reeks wordt immers uitgebreid van twaalf naar zestien ploegen. Er komen twee extra zakkers uit 1A bij, maar daarnaast mogen er ook twee extra teams uit eerste nationale promoveren. Dat betekent dat in die reeks de top drie naar het profvoetbal mag en de eerste promovendus is al bekend.


Zaterdagavond heeft Patro Eisden zich immers als eerste van een ticket voor 1B verzekerd. De leider in eerste nationale boekte een zeer vlotte zege tegen Francs Borains, dat met 4-0 voor de bijl ging na doelpunten van Ferber, Bentayeb (2x) en Renson. Daardoor zijn de Limburgers met nog vier wedstrijden te spelen mathematisch zeker van een plaats in de top drie.

Ze hebben immers al vijftien punten voorsprong op nummer vier La Louvière, dat niet verder raakte dan een 0-0 op het veld van Zèbre Elites, de U23 van Charleroi. Bovendien kreeg Patro deze week ook een proflicentie toegekend, waardoor niets hun promotie naar 1B nog in de weg staat. Trainer Stijn Stijnen en zijn spelers mogen dus de champagne ontkurken.

NOG TWEE TICKETS
Er blijven dus nog twee promotietickets te verdelen. FC Luik staat er ook goed voor, want zij staan met ruime voorsprong op de tweede plaats. Voor het laatste ticket lijkt de strijd te zullen gaan tussen Francs Borains en La Louvière, die dicht bij elkaar staan. Die eerste club bezit op dit moment wel niet over een licentie voor 1B, maar hoopt die in beroep nog te halen.

LEES OOK: Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

Zal Patro een mooie aanwinst voor 1B zijn?

Meest recent

Club is gewaarschuwd: Marseille roept nu al oorlogstaal

Club Brugge speelt volgende week een alles of niets-wedstrijd in de Champions League. De ...

24
24
‘Antwerp ziet verdediger deze wintermercato nog vertrekken’

Royal Antwerp FC is druk in de weer op de wintermercato. The Great Old staat dicht bij de komst van ...

31
31
Scherpen velt hard oordeel na Bayern – Union

Union SG hield lang stand tegen Bayern München, maar in de tweede helft was het de ...

12
12
'Knaltransfer Carrasco: nieuwe topclub maakt contact'

Bij de Rode Duivels is Yannick Carrasco helemaal uit beeld verdwenen sinds het EK 2024. De ...

39
39
'Antwerp verrast en kaapt smaakmaker weg bij STVV'

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen en prijkt na 21 speeldagen zowaar op de tweede plaats in ...

314
314
Bizarre beelden: Openda krijgt klets in gezicht van trainer

Op sportief vlak konden de Belgen geen hoofdrol opeisen in de Champions League woensdagavond. Union ...

44
44
Club krijgt nu al goed nieuws voor allesbeslissende kraker

De league phase van de Champions League kent volgende week zijn orgelpunt. Club Brugge mag daarbij ...

455
455
'AA Gent dumpt volgende transferflop'

Het is voor AA Gent al een zeer drukke wintermercato geweest. Daarin wisten de Buffalo's met Hong al ...

309
309
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Maar bekijk glas halfvol"

Union heeft woensdagavond niet voor een stunt kunnen zorgen in de Champions League. De landskampioen ...

20
20
'Ajax aast op dubbele JPL-slag: twee oude bekenden'

Ajax speelt dit seizoen alweer geen kampioen in Nederland. PSV is oppermachtig. Ze willen wel de ...

65
65
Standard kraait victorie: "Het was Union of de Vurige Stede"

Standard was al zeer actief op de transfermarkt. De Luikenaars wisten onder meer Teddy Teuma terug ...

133
133
'Club Brugge voelt bui hangen: Onyedika staat voor exit'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Raphael ...

363
363
Kane en Kompany met straffe woorden voor Union

Union SG deed een stuk beter dan Club Brugge op het veld van Bayern München. Ze verloren met ...

185
185
'Eén detail doet Club dromen: Sels-stunt komt dichterbij'

Het keepersdebat bij Club Brugge is weer open — en ineens valt de naam Matz Sels. Eén ...

613
613
'Lukaku pusht: grote naam terug naar Anderlecht?'

Romelu Lukaku is spits bij Napoli en de Rode Duivels, maar het is duidelijk dat hij achter de ...

496
496
KRC Genk baalt enorm: straf verhaal over ex-jeugdproduct

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding. De Limburgers zijn wat dat betreft Belgische top en ...

239
239
Westerlo baalt: gegokt en toch wel verloren

We lieten het al iets voor de wintermercato weten: KVC Westerlo moet deze mercato spelers verkopen. ...

63
63
Hasi opgelucht: Sikan lost Anderlecht-knoop in één klap

RSC Anderlecht haalde Danylo Sikan weg bij Trabzonspor. Dat kostte RSCA een stevige som. Navraag ...

298
298
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

54
54
'Club-bestuur neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Club Brugge KV wist de voorbije jaren een pak miljoenen op te halen op de transfermarkt. En ook ...

864
864
Stand UCL: Union zoekt mirakel, Club Brugge mag hopen

Volgende week woensdag is het zover. Dan wordt de laatste speeldag van de League Phase van de ...

193
193
UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

145
145
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

55
55
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

318
318
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

392
392

Meer sportnieuws