Deschacht heel duidelijk over degradatie Zulte Waregem

door
Deschacht heel duidelijk over degradatie Zulte Waregem

Zulte Waregem staat voor een levensbelangrijk weekend. Essevee moet zondag verplicht winnen van Cercle Brugge, terwijl Club Brugge punten moet pakken tegen KAS Eupen. Als dat scenario zich voltrekt, dan ontloopt Zulte Waregem de degradatie naar de Challenger Pro League.


Olivier Deschacht was vorig seizoen nog één van de sterkhouders van Essevee, maar dit seizoen moest hij met lede ogen toekijken hoe de defensie zwaar ondermaats presteert. Met 75 (!) tegendoelpunten in de huidige jaargang beschikt Zulte Waregem samen met KV Oostende over de zwakste verdediging van de Belgische competitie. Desondanks gelooft Deschacht nog in het behoud van zijn ex-club.

60% KANS
“Ik geef ze toch zestig procent kans”, aldus de oud-verdediger in Krant van West-Vlaanderen. “Er liggen zeker mogelijkheden tegen dit Cercle Brugge. Zeker met het enthousiasme van de laatste weken. In dat opzicht heeft Zulte Waregem een verstandige keuze gemaakt met de aanstelling van Frederik D’Hollander en Davy De fauw, jongens van de streek die weten wat het betekent om het embleem van Zulte Waregem te dragen.”

Francky Dury sluit zich in diezelfde krant aan bij de mening van Deschacht. Dury ziet wel muziek in de 4-3-3 van D’Hollander en zijn assistent-coach Davy De fauw. “Fadera krijgt nu dekking van Miroshi en Ndour heeft op rechts dezelfde actieradius. Met die twee jongens beschik je over offensieve flanken en met Vossen en Gano vooraan zit je goed voor doelpunten. Toen Vormer er in januari bijkwam, heb ik gezegd: met Vormer gaan ze zich redden. Ruud staat voor passie, engagement en voetbalbrain.”

LEES OOK: Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Zal Zulte Waregem zich redden?

Meest recent

'Transferbommetje Trésor en Stassin: verrassende deals'

Het wordt nog héél druk op deze wintermercato. Zo kunnen er een aantal Belgen nog van ...

9
9
Anderlecht met grote vraag: smaakmaker op de bank?

Nathan De Cat is dit seizoen onmisbaar bij RSC Anderlecht. De jongeling is zeker een groot talent, ...

58
58
Brusselmans fileert TV-show: “De Lamzak!”

Herman Brusselmans slaagde er opnieuw in om iedereen even te laten slikken. De schrijver/columnist ...

34
34
Blunders van Wilmots? "Te weinig voor Jupiler Pro League"

Standard kent alweer een zeer moeilijk seizoen. Ze moeten winnen van RSC Anderlecht om mee te ...

42
42
‘Club Brugge ontploft: Tzolis weg voor hallucinant bedrag’

Club Brugge voelt het bewegen rond Christos Tzolis: plots gaat het niet meer over óf hij ...

623
623
Vossen is het kotsbeu: "Is al maanden zo!"

Zulte Waregem verloor met 0-1 van KVC Westerlo. Jelle Vossen mocht nog eens invallen, maar kon het ...

156
156
'Club Brugge beeft: eerste miljoenenbod is binnen'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

238
238
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

97
97
Icoon scherp voor Standard en RSCA: "Dan blijf je beter thuis"

Om 13u30 nemen Standard en RSC Anderlecht het in een kolkend Sclessin op tegen elkaar. Een duel vol ...

86
86
Grote gelijk van Club Brugge: ‘gemiste’ transfer beste zet

Club Brugge zit weer op een wolk na de demonstratie tegen Marseille. Die had de club nodig, want het ...

342
342
Steun voor Hasi: hoe Anderlecht héél geduldig is

Bij RSC Anderlecht besloten ze om verder te gaan met Besnik Hasi. Hij moet echter winnen van ...

132
132
Vrancken is scherp na vreemde rode kaart voor STVV

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen, maar werd zaterdagavond weer een beetje met de voetjes ...

178
178
'Club Brugge legt prijskaartje Onyedika vast'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

528
528
Vlotte zeges Liverpool en Barça, ademruimte voor Pocognoli

Er kwamen zaterdagavond nog enkele Europese grootmachten in actie. Liverpool en FC Barcelona hebben ...

31
31
Charleroi zet straffe reeks voort en stuit opmars STVV

Charleroi blijft zijn straffe reeks van de laatste weken verderzetten. Ze pakken nu ook de scalp van ...

60
60
'Genk laat toptalent vertrekken: oorzaak bekend'

KRC Genk beleeft een zeer opmerkelijke mercato. Het versterkt zich voorlopig niet, maar laat wel ...

232
232
Woeste Kompany haalt uit naar refs na nieuw puntenverlies

Maandenlang was Bayern München onaantastbaar in de Bundesliga, maar plots lijkt het team van ...

182
182
Nainggolan weer beslissend, RWDM wint opnieuw

In de slotwedstrijden van zaterdagavond in de Challenger Pro League heeft Radja Nainggolan zich ...

97
97
PSG stuurt speler naar België, verrassende transfer Yaremchuk

De wintermercato is in zijn laatste dagen aanbeland. Ongetwijfeld zullen we daarin nog enkele ...

196
196
'Club Brugge in shock: alsnog vertrek Onyedika?'

Voor Club Brugge belooft het slot van de wintermercato nog zeer druk te worden. Niet alleen hopen ze ...

435
435
Chelsea wint op de valreep, Bayern verliest weer punten

Bayern München en Vincent Kompany lijken plots in een dipje te zitten. Ze blijven achter met ...

23
23
Slotoffensief komt te laat: Essevee onderuit tegen Westerlo

Zulte Waregem heeft zaterdag een zeer slechte zaak gedaan. Het moet weer bang achterom kijken nadat ...

34
34
‘Real verraadt eigen coach: droomtrainer staat al klaar’

Real Madrid heeft z’n nieuwe T1 nog maar net aangesteld, maar het Bernabéu gelooft er ...

159
159
Vrancken geeft het 'geheim' van STVV-succes prijs

STVV is bijzonder sterk bezig en staat knap tweede in de Jupiler Pro League. Vanavond nemen ze het ...

37
37
'AA Gent deelt KRC Genk twee transfertikken uit'

In België is er al jaren een strijd om de beste talenten. AA Gent probeert ook steeds meer in ...

242
242

Meer sportnieuws