Fredberg treft harde maatregelen na Europees debacle

1873
Fredberg treft harde maatregelen na Europees debacle

De hoop op de kwalificatie voor de halve finale van de UEFA Conference League was bijzonder groot bij Anderlecht, maar tijdens de wedstrijd tegen AZ Alkmaar bleek al snel dat hun hoop en geloof ijdel waren. Sporting maakte er donderdagavond uiteindelijk een zootje van in het AFAS Stadion. Defensief zwak, voetballend onbeholpen en aanvallend onmachtig. Jan Vertonghen verwees naar dezelfde fouten als in de 5-2 nederlaag tegen KRC Genk, waardoor vooral Moussa N’Diaye zich aangesproken moet voelen. Jesper Fredberg beseft dat hij straks dringend aan de bak moet op de transfermarkt. Er worden alvast twee linksbacks gelinkt aan Anderlecht.


DRAMA IN ALKMAAR
Ondanks de gevleide overwinning in de heenwedstrijd, waarbij Anderlecht een 2-0 bonus had opgebouwd, slaagden ze er niet in deze voorsprong vast te houden. Al na 13 minuten spelen kwam AZ Alkmaar op gelijke hoogte. Uiteindelijk wisten de Brusselaars zich nog tot na de verlengingen te handhaven, maar het was een klein wonder dat de wedstrijd nog tot strafschoppen leidde. Het jeugdige AZ domineerde de zwak spelende Anderlecht-ploeg met hun veldoverwicht en kwam voetballend veel beter tot hun recht. De Nederlandse ploeg was oppermachtig en liet zien wat ze in huis hadden.



AZ Alkmaar zette Anderlecht flink onder druk, waardoor de Nederlanders bijna continu op de helft van Anderlecht kampeerden. Maar liefst 47% van hun passes vonden daar plaats. Ter vergelijking: Anderlecht slaagde er tijdens hun balbezit slechts in om 25% van hun passes op de helft van AZ te voltooien. Dat resulteerde in 27 doelpogingen en 4 grote kansen voor de thuisploeg, terwijl Anderlecht geen enkele grote kans creëerde. De expected goals waren dan ook navenant met 3,6 voor AZ en 0,6 voor Anderlecht. De schutterende Anderlecht-defensie, dixit NRC, had ook een bijdrage aan dat aanvallend geweld van de Alkmaarders.

VERTONGHEN SNOEIHARD
Hoewel Anderlecht veel duels won in het AFAS Stadion, was dit ook noodzakelijk om een zware afstraffing te voorkomen. Dit is echter het enige positieve dat vermeld kan worden over de algehele wanprestatie van de Brusselse ploeg. “Ontstellend zwak was Anderlecht, met een paar oplevingen naarmate het duel in een vergevorderd stadium was, maar gaandeweg liet AZ zich meezuigen in de draaikolk van voetballende ongein. Onwaarschijnlijk zwak niveau voor een kwartfinale van een Europees toernooi”, schreef Volkskrant (lees hier meer over de snoeiharde kritiek van Volkskrant en Trouw op Anderlecht).



“Totale chaos tekende het spel van Anderlecht. Aanvoerder Jan Vertonghen kon wijzen en roepen wat hij wilde, hij leek op een onderwijzer die zich richtte tot leerlingen met oordoppen in de puberteit.” Vertonghen was de enige Anderlecht-speler op niveau en nadien verbaasde hij zich over de belabberde prestatie van de ploeg. “Hoe het kan dat we zo aan de wedstrijd begonnen? Daar kan ik moeilijk op antwoorden. We maken fouten die we in vorige wedstrijden ook al gemaakt hebben, zoals in Genk. Dan word je afgestraft.” Veel spelers mogen zich aangesproken voelen, maar vooral Moussa N’Diaye in elk geval.

N’DIAYE WORDT GROOT PROBLEEM
De Senegalese linksback ging zowel vorig weekend tegen KRC Genk als gisteren tegen AZ Alkmaar verschillende keren zwaar in de fout, al werd hij ook vaak aan zijn lot overgelaten. De 20-jarige verkeerde enkele weken geleden nog in bloedvorm, tegen Villarreal toonde hij potentieel te hebben voor La Liga, maar dat goede gevoel is hij nu volledig kwijt. Moussa N’Diaye heeft veel talent, maar hij moet veel constanter worden in zijn prestaties en meer geconcentreerd voetballen. Het Nieuwsblad beoordeelde zijn prestatie met een dramatische 3 op 10, wat samen met Michael Murillo de laagste score was van alle Anderlecht-spelers.

ELVIN CAFARGULIYEV
De schuld van de afstraffing tegen AZ Alkmaar kan niet volledig in de schoenen van Moussa N’Diaye geschoven worden, maar toch is het duidelijk dat Anderlecht extra kwaliteit kan gebruiken op de linksachter. Jesper Fredberg wilde in januari al ingrijpen door Harry Toffolo aan te werven, maar diens club Nottingham Forest wilde deze transfer uiteindelijk niet afronden. Na de wintermercato werd Anderlecht niet toevallig gelinkt aan Elvin Cafarguliyev (Qarabag), een erg aanvallend ingestelde linksback, die ook perfect als wingback kan gebruikt worden. Qua profiel kan hij dan ook goed vergeleken worden met Sergio Gomez, de Spaanse linker wingback die ondertussen bij Manchester City speelt.



ABEL BRETONES
En eerder deze week werd al een tweede potentieel target aan de wishlist toegevoegd. Abel Bretones (Real Oviedo) beschikt over een goede linkervoet, hij is fysiek sterk en krachtig. Hij bezit de capaciteiten om de hele linkerflank te bestrijken en hij koppelt dat enorme loopvermogen aan een grote mate van snelheid. Met die capaciteiten komt Bretones regelmatig in een positie om gevaarlijke voorzetten af te leveren, iets waar zijn ploegmaats bij Real Oviedo vaak niet toe komen. Het is dan ook geen toeval dat de supporters Bretones in februari en in maart hebben uitgeroepen tot de ‘Five Star Player’ van de maand.


LEES OOK: 'Anderlecht hakt knoop door: twee talenten mogen weg'

Moet Anderlecht een nieuwe linksback halen?

Meest recent

‘Mourinho duwt Courtois richting afscheid bij Rode Duivels’

José Mourinho maakt van Thibaut Courtois opnieuw een absolute steunpilaar bij Real Madrid. ...

501
501
De Mil meldt enorme opsteker voor Gent in Europese return

Club Brugge en Union zijn al zeker van de league phase van respectievelijk de Champions en Europa ...

17
17
Heel wat interesse voor Bundesliga-Belg: "Ik zou liegen..."

Deze zomer gaat heel veel aandacht uit naar de Rode Duivels die al een transfer gemaakt hebben of ...

25
25
CEO STVV gooit transferplannen op tafel

STVV zorgt dit seizoen sowieso al voor een primeur door voor de allereerste keer een Europese ...

40
40
Lierse pakt uit en haalt ex-speler van Man City

Voor Lierse is het een wisselvallig seizoensbegin geweest. Het kreeg in zijn openingsmatch in de ...

27
27
Cvetkovic spreekt klare taal over vertrek bij Anderlecht

Anderlecht heeft er al een zeer drukke transferzomer opzitten en het huiswerk is nog niet af. Na het ...

203
203
'Club krijgt wat het wil: straffe twist rond Ordoñez'

De kassa heeft bij Club Brugge deze zomer al stevig gerinkeld. Het kreeg van Inter 23 miljoen euro ...

330
330
Alvarez-saga speelt weer op: Barça en Atletico in de clinch

Het einde van de zomermercato nadert en dus kennen enkele dossiers nog hun laatste stuiptrekkingen. ...

62
62
Vitor Bruno vraagt om versterking: "Dat lijkt me duidelijk"

Anderlecht probeert donderdagavond de kwalificatie voor de league phase van de Europa League over de ...

477
477
'Genk schiet in actie: WK-ganger op komst'

Voor KRC Genk is de competitiestart met slechts vier op negen een tegenvaller geworden. De ...

424
424
Stankovic komt met héél lovende woorden over Club Brugge

Internazionale besloot de terugkoopoptie van 23 miljoen euro te activeren bij Club Brugge om ...

827
827
'Atlético Madrid informeer naar ex-topper Jupiler Pro League'

Atlético Madrid is op zoek naar een aanvaller. Ze probeerden al eens bij Matias ...

41
41
'Anderlecht hakt knoop door: twee talenten mogen weg'

Bij Anderlecht blijft de grote schoonmaak voortduren. Nadat eerder al verschillende spelers uit het ...

437
437
Play vuurt geweldig nieuws op Belgische voetbalfans af

Voor voetbalfans die de voorbije weken vruchteloos op zoek gingen naar de samenvattingen van de ...

569
569
'Union SG met zorgen: twee smaakmakers willen weg'

Union SG dreigt in de slotfase van de transferperiode nog twee belangrijke namen te zien vertrekken. ...

234
234
Anderlecht zoekt versterking: dit mogen de fans verwachten

Anderlecht moet in de slotfase van de transferperiode opnieuw de markt op. Het vertrek van Nathan ...

687
687
'Standard slaat toe met zeer opmerkelijke constructie'

Standard lijkt zich in het slot van de mercato toch nog te gaan roeren. De Rouches namen met een ...

344
344
'Zoveelste twist in transfersaga rond Fernandez-Pardo'

Verschillende Rode Duivels wachten in het slot nog in spanning af of ze al dan niet een transfer ...

79
79
'Sibierski schakelt snel: vervanger Saliba in beeld'

Bij Anderlecht belooft het nog een zeer druk einde van de zomemercato te gaan worden. Paars-Wit wil ...

425
425
'Club strikt supertalent: plan ligt op tafel'

Club Brugge leek klaar te zijn met zijn transferhuiswerk voor deze zomer aan inkomende zijde, maar ...

636
636
Brugse fans vol emotie: Vanaken zorgt voor totale verrassing

Hans Vanaken heeft opnieuw voor een bijzonder moment gezorgd bij Club Brugge. De aanvoerder stond ...

211
211
'Standard wil verbazen met terugkeer oude bekende'

Bij Standard dachten ze aanvankelijk voor de start van de competitie al klaar te zijn met hun ...

163
163
'STVV heeft jonge Belg beet, Westerlo dokt miljoenen'

De zomermercato is toe aan zijn slotweek en dat maakt dat heel wat clubs nog snel hun laatste ...

65
65
'Antwerp wil succesvol transferverhaal herhalen'

Voor Antwerp werd een moeilijk seizoen verwacht na een woelige zomer, maar met een fraaie zeven op ...

269
269
Man City haalt stevig uit: 100 miljoen voor opvolger Rodri

Manchester City hoopt dit seizoen een frisse start te nemen na het vertrek van Pep Guardiola. Dat ...

56
56

Meer sportnieuws