Fredberg treft harde maatregelen na Europees debacle

1873 stemmen
Fredberg treft harde maatregelen na Europees debacle

De hoop op de kwalificatie voor de halve finale van de UEFA Conference League was bijzonder groot bij Anderlecht, maar tijdens de wedstrijd tegen AZ Alkmaar bleek al snel dat hun hoop en geloof ijdel waren. Sporting maakte er donderdagavond uiteindelijk een zootje van in het AFAS Stadion. Defensief zwak, voetballend onbeholpen en aanvallend onmachtig. Jan Vertonghen verwees naar dezelfde fouten als in de 5-2 nederlaag tegen KRC Genk, waardoor vooral Moussa N’Diaye zich aangesproken moet voelen. Jesper Fredberg beseft dat hij straks dringend aan de bak moet op de transfermarkt. Er worden alvast twee linksbacks gelinkt aan Anderlecht.


DRAMA IN ALKMAAR
Ondanks de gevleide overwinning in de heenwedstrijd, waarbij Anderlecht een 2-0 bonus had opgebouwd, slaagden ze er niet in deze voorsprong vast te houden. Al na 13 minuten spelen kwam AZ Alkmaar op gelijke hoogte. Uiteindelijk wisten de Brusselaars zich nog tot na de verlengingen te handhaven, maar het was een klein wonder dat de wedstrijd nog tot strafschoppen leidde. Het jeugdige AZ domineerde de zwak spelende Anderlecht-ploeg met hun veldoverwicht en kwam voetballend veel beter tot hun recht. De Nederlandse ploeg was oppermachtig en liet zien wat ze in huis hadden.



AZ Alkmaar zette Anderlecht flink onder druk, waardoor de Nederlanders bijna continu op de helft van Anderlecht kampeerden. Maar liefst 47% van hun passes vonden daar plaats. Ter vergelijking: Anderlecht slaagde er tijdens hun balbezit slechts in om 25% van hun passes op de helft van AZ te voltooien. Dat resulteerde in 27 doelpogingen en 4 grote kansen voor de thuisploeg, terwijl Anderlecht geen enkele grote kans creëerde. De expected goals waren dan ook navenant met 3,6 voor AZ en 0,6 voor Anderlecht. De schutterende Anderlecht-defensie, dixit NRC, had ook een bijdrage aan dat aanvallend geweld van de Alkmaarders.

VERTONGHEN SNOEIHARD
Hoewel Anderlecht veel duels won in het AFAS Stadion, was dit ook noodzakelijk om een zware afstraffing te voorkomen. Dit is echter het enige positieve dat vermeld kan worden over de algehele wanprestatie van de Brusselse ploeg. “Ontstellend zwak was Anderlecht, met een paar oplevingen naarmate het duel in een vergevorderd stadium was, maar gaandeweg liet AZ zich meezuigen in de draaikolk van voetballende ongein. Onwaarschijnlijk zwak niveau voor een kwartfinale van een Europees toernooi”, schreef Volkskrant (lees hier meer over de snoeiharde kritiek van Volkskrant en Trouw op Anderlecht).



“Totale chaos tekende het spel van Anderlecht. Aanvoerder Jan Vertonghen kon wijzen en roepen wat hij wilde, hij leek op een onderwijzer die zich richtte tot leerlingen met oordoppen in de puberteit.” Vertonghen was de enige Anderlecht-speler op niveau en nadien verbaasde hij zich over de belabberde prestatie van de ploeg. “Hoe het kan dat we zo aan de wedstrijd begonnen? Daar kan ik moeilijk op antwoorden. We maken fouten die we in vorige wedstrijden ook al gemaakt hebben, zoals in Genk. Dan word je afgestraft.” Veel spelers mogen zich aangesproken voelen, maar vooral Moussa N’Diaye in elk geval.

N’DIAYE WORDT GROOT PROBLEEM
De Senegalese linksback ging zowel vorig weekend tegen KRC Genk als gisteren tegen AZ Alkmaar verschillende keren zwaar in de fout, al werd hij ook vaak aan zijn lot overgelaten. De 20-jarige verkeerde enkele weken geleden nog in bloedvorm, tegen Villarreal toonde hij potentieel te hebben voor La Liga, maar dat goede gevoel is hij nu volledig kwijt. Moussa N’Diaye heeft veel talent, maar hij moet veel constanter worden in zijn prestaties en meer geconcentreerd voetballen. Het Nieuwsblad beoordeelde zijn prestatie met een dramatische 3 op 10, wat samen met Michael Murillo de laagste score was van alle Anderlecht-spelers.

ELVIN CAFARGULIYEV
De schuld van de afstraffing tegen AZ Alkmaar kan niet volledig in de schoenen van Moussa N’Diaye geschoven worden, maar toch is het duidelijk dat Anderlecht extra kwaliteit kan gebruiken op de linksachter. Jesper Fredberg wilde in januari al ingrijpen door Harry Toffolo aan te werven, maar diens club Nottingham Forest wilde deze transfer uiteindelijk niet afronden. Na de wintermercato werd Anderlecht niet toevallig gelinkt aan Elvin Cafarguliyev (Qarabag), een erg aanvallend ingestelde linksback, die ook perfect als wingback kan gebruikt worden. Qua profiel kan hij dan ook goed vergeleken worden met Sergio Gomez, de Spaanse linker wingback die ondertussen bij Manchester City speelt.



ABEL BRETONES
En eerder deze week werd al een tweede potentieel target aan de wishlist toegevoegd. Abel Bretones (Real Oviedo) beschikt over een goede linkervoet, hij is fysiek sterk en krachtig. Hij bezit de capaciteiten om de hele linkerflank te bestrijken en hij koppelt dat enorme loopvermogen aan een grote mate van snelheid. Met die capaciteiten komt Bretones regelmatig in een positie om gevaarlijke voorzetten af te leveren, iets waar zijn ploegmaats bij Real Oviedo vaak niet toe komen. Het is dan ook geen toeval dat de supporters Bretones in februari en in maart hebben uitgeroepen tot de ‘Five Star Player’ van de maand.


LEES OOK: Bruno hoopt op Sibierski: tijd voor volgende stap bij RSCA

Moet Anderlecht een nieuwe linksback halen?

Meest recent

Antwerp houdt hart vast: revelatie meteen tijdlang out

Antwerp is zijn seizoen goed begonnen, want het pakte in zijn eerste competitiewedstrijd meteen de ...

9
9
Sibierski krijgt duidelijke opdracht: "Dat mist Anderlecht"

Anderlecht kan terugblikken op een tot dusver geslaagd seizoensbegin. Het ligt op koers om de ...

79
79
Glorieuze rentree Frey: "Nog nooit zo'n goal gemaakt"

Een stevig vernieuwd Antwerp heeft zijn start in de Jupiler Pro League niet gemist. Het klopte in ...

38
38
Vitor Bruno looft invallers en hint naar transfers

Anderlecht is zijn seizoen in de Jupiler Pro League begonnen met een overwinning, maar dat heeft wel ...

265
265
Godts speelt open kaart over transfer naar PSG

Ajax had zondag alle moeite met PEC Zwolle, maar werd gered door zijn Belgische invallers. Jorthy ...

50
50
'Club verliest Seys: 3 Engelse grootmachten melden zich'

Club Brugge was de voorbije weken bijzonder actief op de transfermarkt en dat was nodig ook. Het ...

611
611
Frey bezorgt Antwerp op de valreep droomstart tegen Beveren

Antwerp is zijn seizoen goed begonnen, maar daarvoor moest het tegen SK Beveren tot het uiterste ...

96
96
Gemiste start KRC Genk: Heynen legt vinger op de wonde

KRC Genk heeft zijn competitiestart gemist. Op het veld van Zulte Waregem kwam het wel op ...

230
230
Anderlecht speelt met vuur: rode kaart doet La Louvière das om

RSC Anderlecht heeft de competitie geopend met een verdiende thuiszege tegen La Louvière: ...

187
187
'Cruciaal nieuws Kompany: Kane neemt toekomstbeslissing'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor het nieuwe seizoen. ...

225
225
Club Brugge betaalt 12 miljoen voor Leko’s nachtmerrie

Club Brugge betaalde zo'n 10 miljoen euro voor Freddie Potts, een bedrag dat via bonussen kan ...

677
677
Anderlecht benadeeld door arbitrage? De Bilde duidelijk

De eerste speeldag van de Jupiler Pro League leverde meteen de nodige VAR-interventies op. Ook in ...

323
323
Lotto Park ontdekt potentiële patron: "Echt een topper"

Na drie Europese wedstrijden, is RSC Anderlecht ook aan het nieuwe seizoen begonnen in eigen land. ...

291
291
Transferschreeuw bij KVM: "Was ik sportief directeur of CEO ..."

Bij KV Mechelen is het nieuwe seizoen met een domper van start gegaan. Na een flauwe prestatie ...

174
174
Kampioen nú al gekend? "Club Brugge met 10 punten los"

De kop is eraf in de Jupiler Pro League, het seizoen 2026-2027 is officieel van start gegaan. Het ...

409
409
Bruno roteert bij Anderlecht: vier wissels in basisploeg

RSC Anderlecht trapt zondagavond zijn campagne in de Jupiler Pro League op gang. De recordkampioen ...

143
143
Meteen zware kater voor Genk, rode kaart nekt Simons en co

Zondagnamiddag stonden om 16u twee duels van de openingsspeeldag in de Jupiler Pro League op het ...

252
252
'Beveren vindt nieuwe spits, Italianen kloppen aan bij Union'

De Jupiler Pro League is dit weekend van start gegaan, maar de eersteklassers blijven ondertussen ...

100
100
Enorme metamorfose bij winnend Gent: "Grote stap vooruit"

AA Gent heeft een goede start van het seizoen genomen. Na degelijke resultaten in Europa wonnen de ...

146
146
Mokio bevrijdt Ajax in Zwolle, bizarre namiddag Godts

Net zoals de Jupiler Pro League is dit weekend ook de Nederlandse Eredivisie weer op gang getrokken. ...

75
75
Droomdebuut! Karetsas steelt de show met parel tegen Tzolis

Terwijl de Jupiler Pro League dit weekend weer van start ging, zijn de clubs uit de Europese ...

443
443
'Club Brugge niet meer te houden: wéér aanwinst van 12 mil'

Club Brugge blijft met aanzienlijke bedragen goochelen op de transfermarkt. De Belgische ...

1317
1317
AA Gent goed uit startblokken: KVM na één helft tegen touwen

AA Gent is goed aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. De Buffalo's pakten meteen ...

91
91
Genk met twee aanwinsten in basis; noodoplossing achterin

KRC Genk begint zondagnamiddag aan zijn nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers staan ...

79
79
'Barça en Liverpool akkoord: toptarget op vliegtuig'

Na een tegenvallend seizoen wil Liverpool FC in de komende jaargang opnieuw een gooi doen naar de ...

225
225

Meer sportnieuws