Fredberg treft harde maatregelen na Europees debacle

door
Fredberg treft harde maatregelen na Europees debacle

De hoop op de kwalificatie voor de halve finale van de UEFA Conference League was bijzonder groot bij Anderlecht, maar tijdens de wedstrijd tegen AZ Alkmaar bleek al snel dat hun hoop en geloof ijdel waren. Sporting maakte er donderdagavond uiteindelijk een zootje van in het AFAS Stadion. Defensief zwak, voetballend onbeholpen en aanvallend onmachtig. Jan Vertonghen verwees naar dezelfde fouten als in de 5-2 nederlaag tegen KRC Genk, waardoor vooral Moussa N’Diaye zich aangesproken moet voelen. Jesper Fredberg beseft dat hij straks dringend aan de bak moet op de transfermarkt. Er worden alvast twee linksbacks gelinkt aan Anderlecht.


DRAMA IN ALKMAAR
Ondanks de gevleide overwinning in de heenwedstrijd, waarbij Anderlecht een 2-0 bonus had opgebouwd, slaagden ze er niet in deze voorsprong vast te houden. Al na 13 minuten spelen kwam AZ Alkmaar op gelijke hoogte. Uiteindelijk wisten de Brusselaars zich nog tot na de verlengingen te handhaven, maar het was een klein wonder dat de wedstrijd nog tot strafschoppen leidde. Het jeugdige AZ domineerde de zwak spelende Anderlecht-ploeg met hun veldoverwicht en kwam voetballend veel beter tot hun recht. De Nederlandse ploeg was oppermachtig en liet zien wat ze in huis hadden.



AZ Alkmaar zette Anderlecht flink onder druk, waardoor de Nederlanders bijna continu op de helft van Anderlecht kampeerden. Maar liefst 47% van hun passes vonden daar plaats. Ter vergelijking: Anderlecht slaagde er tijdens hun balbezit slechts in om 25% van hun passes op de helft van AZ te voltooien. Dat resulteerde in 27 doelpogingen en 4 grote kansen voor de thuisploeg, terwijl Anderlecht geen enkele grote kans creëerde. De expected goals waren dan ook navenant met 3,6 voor AZ en 0,6 voor Anderlecht. De schutterende Anderlecht-defensie, dixit NRC, had ook een bijdrage aan dat aanvallend geweld van de Alkmaarders.

VERTONGHEN SNOEIHARD
Hoewel Anderlecht veel duels won in het AFAS Stadion, was dit ook noodzakelijk om een zware afstraffing te voorkomen. Dit is echter het enige positieve dat vermeld kan worden over de algehele wanprestatie van de Brusselse ploeg. “Ontstellend zwak was Anderlecht, met een paar oplevingen naarmate het duel in een vergevorderd stadium was, maar gaandeweg liet AZ zich meezuigen in de draaikolk van voetballende ongein. Onwaarschijnlijk zwak niveau voor een kwartfinale van een Europees toernooi”, schreef Volkskrant (lees hier meer over de snoeiharde kritiek van Volkskrant en Trouw op Anderlecht).



“Totale chaos tekende het spel van Anderlecht. Aanvoerder Jan Vertonghen kon wijzen en roepen wat hij wilde, hij leek op een onderwijzer die zich richtte tot leerlingen met oordoppen in de puberteit.” Vertonghen was de enige Anderlecht-speler op niveau en nadien verbaasde hij zich over de belabberde prestatie van de ploeg. “Hoe het kan dat we zo aan de wedstrijd begonnen? Daar kan ik moeilijk op antwoorden. We maken fouten die we in vorige wedstrijden ook al gemaakt hebben, zoals in Genk. Dan word je afgestraft.” Veel spelers mogen zich aangesproken voelen, maar vooral Moussa N’Diaye in elk geval.

N’DIAYE WORDT GROOT PROBLEEM
De Senegalese linksback ging zowel vorig weekend tegen KRC Genk als gisteren tegen AZ Alkmaar verschillende keren zwaar in de fout, al werd hij ook vaak aan zijn lot overgelaten. De 20-jarige verkeerde enkele weken geleden nog in bloedvorm, tegen Villarreal toonde hij potentieel te hebben voor La Liga, maar dat goede gevoel is hij nu volledig kwijt. Moussa N’Diaye heeft veel talent, maar hij moet veel constanter worden in zijn prestaties en meer geconcentreerd voetballen. Het Nieuwsblad beoordeelde zijn prestatie met een dramatische 3 op 10, wat samen met Michael Murillo de laagste score was van alle Anderlecht-spelers.

ELVIN CAFARGULIYEV
De schuld van de afstraffing tegen AZ Alkmaar kan niet volledig in de schoenen van Moussa N’Diaye geschoven worden, maar toch is het duidelijk dat Anderlecht extra kwaliteit kan gebruiken op de linksachter. Jesper Fredberg wilde in januari al ingrijpen door Harry Toffolo aan te werven, maar diens club Nottingham Forest wilde deze transfer uiteindelijk niet afronden. Na de wintermercato werd Anderlecht niet toevallig gelinkt aan Elvin Cafarguliyev (Qarabag), een erg aanvallend ingestelde linksback, die ook perfect als wingback kan gebruikt worden. Qua profiel kan hij dan ook goed vergeleken worden met Sergio Gomez, de Spaanse linker wingback die ondertussen bij Manchester City speelt.



ABEL BRETONES
En eerder deze week werd al een tweede potentieel target aan de wishlist toegevoegd. Abel Bretones (Real Oviedo) beschikt over een goede linkervoet, hij is fysiek sterk en krachtig. Hij bezit de capaciteiten om de hele linkerflank te bestrijken en hij koppelt dat enorme loopvermogen aan een grote mate van snelheid. Met die capaciteiten komt Bretones regelmatig in een positie om gevaarlijke voorzetten af te leveren, iets waar zijn ploegmaats bij Real Oviedo vaak niet toe komen. Het is dan ook geen toeval dat de supporters Bretones in februari en in maart hebben uitgeroepen tot de ‘Five Star Player’ van de maand.


LEES OOK: 'Martens moet vrezen voor toekomst bij AZ'

Moet Anderlecht een nieuwe linksback halen?

Meest recent

Belgisch voetbal in diepe rouw: Glen De Boeck plots overleden

Het Belgische voetbal werd maandagochtend opgeschrikt door bijzonder triest nieuws. Voormalig Rode ...

94
94
'IJskoude exit dreigt: Club Brugge laat geen traan om Hayen'

Aan de buitenkant oogt alles nog rustig bij Nicky Hayen. Maar binnen de club groeit het gevoel dat ...

128
128
Union zwaar bevoordeeld? Oud-ref velt keihard verdict

Leider Union SG heeft voor het tweede weekend op rij puntenverlies geleden en beet zaterdag zijn ...

56
56
'Club moddert aan: bestuur grijpt in op transfermarkt'

Wie gehoopt had dat de bekerzege in Leuven de ommekeer zou inleiden bij Club Brugge, kwam zaterdag ...

143
143
"Catastrofe" - analisten vermorzelen 'zwakke schakel' Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

129
129
Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

144
144
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

57
57
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

74
74
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

39
39
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

194
194
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

28
28
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

155
155
Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

214
214
Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

45
45
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

118
118
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

214
214
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

108
108
Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

In Nederland maken ze zich klaar voor het WK 2026. Oranje zit in een groep met Japan, Tunesië ...

73
73
'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Chelsea en Straatsburg hebben dezelfde eigenaars. Het is er een komen en gaan van spelers. Misschien ...

150
150
Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Een wanprestatie van de bovenste plank. Anders kan je de prestatie van RSC Anderlecht op het veld ...

332
332
Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

315
315
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

211
211
1 op 10! Kranten halen sloophamer boven voor RSCA-schlemiel

Na zes opeenvolgende overwinningen, is RSC Anderlecht op pijnlijke wijze van zijn paars-witte wolk ...

562
562
Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

43
43
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

247
247

Meer sportnieuws