Fredberg treft harde maatregelen na Europees debacle

door
Fredberg treft harde maatregelen na Europees debacle

De hoop op de kwalificatie voor de halve finale van de UEFA Conference League was bijzonder groot bij Anderlecht, maar tijdens de wedstrijd tegen AZ Alkmaar bleek al snel dat hun hoop en geloof ijdel waren. Sporting maakte er donderdagavond uiteindelijk een zootje van in het AFAS Stadion. Defensief zwak, voetballend onbeholpen en aanvallend onmachtig. Jan Vertonghen verwees naar dezelfde fouten als in de 5-2 nederlaag tegen KRC Genk, waardoor vooral Moussa N’Diaye zich aangesproken moet voelen. Jesper Fredberg beseft dat hij straks dringend aan de bak moet op de transfermarkt. Er worden alvast twee linksbacks gelinkt aan Anderlecht.


DRAMA IN ALKMAAR
Ondanks de gevleide overwinning in de heenwedstrijd, waarbij Anderlecht een 2-0 bonus had opgebouwd, slaagden ze er niet in deze voorsprong vast te houden. Al na 13 minuten spelen kwam AZ Alkmaar op gelijke hoogte. Uiteindelijk wisten de Brusselaars zich nog tot na de verlengingen te handhaven, maar het was een klein wonder dat de wedstrijd nog tot strafschoppen leidde. Het jeugdige AZ domineerde de zwak spelende Anderlecht-ploeg met hun veldoverwicht en kwam voetballend veel beter tot hun recht. De Nederlandse ploeg was oppermachtig en liet zien wat ze in huis hadden.



AZ Alkmaar zette Anderlecht flink onder druk, waardoor de Nederlanders bijna continu op de helft van Anderlecht kampeerden. Maar liefst 47% van hun passes vonden daar plaats. Ter vergelijking: Anderlecht slaagde er tijdens hun balbezit slechts in om 25% van hun passes op de helft van AZ te voltooien. Dat resulteerde in 27 doelpogingen en 4 grote kansen voor de thuisploeg, terwijl Anderlecht geen enkele grote kans creëerde. De expected goals waren dan ook navenant met 3,6 voor AZ en 0,6 voor Anderlecht. De schutterende Anderlecht-defensie, dixit NRC, had ook een bijdrage aan dat aanvallend geweld van de Alkmaarders.

VERTONGHEN SNOEIHARD
Hoewel Anderlecht veel duels won in het AFAS Stadion, was dit ook noodzakelijk om een zware afstraffing te voorkomen. Dit is echter het enige positieve dat vermeld kan worden over de algehele wanprestatie van de Brusselse ploeg. “Ontstellend zwak was Anderlecht, met een paar oplevingen naarmate het duel in een vergevorderd stadium was, maar gaandeweg liet AZ zich meezuigen in de draaikolk van voetballende ongein. Onwaarschijnlijk zwak niveau voor een kwartfinale van een Europees toernooi”, schreef Volkskrant (lees hier meer over de snoeiharde kritiek van Volkskrant en Trouw op Anderlecht).



“Totale chaos tekende het spel van Anderlecht. Aanvoerder Jan Vertonghen kon wijzen en roepen wat hij wilde, hij leek op een onderwijzer die zich richtte tot leerlingen met oordoppen in de puberteit.” Vertonghen was de enige Anderlecht-speler op niveau en nadien verbaasde hij zich over de belabberde prestatie van de ploeg. “Hoe het kan dat we zo aan de wedstrijd begonnen? Daar kan ik moeilijk op antwoorden. We maken fouten die we in vorige wedstrijden ook al gemaakt hebben, zoals in Genk. Dan word je afgestraft.” Veel spelers mogen zich aangesproken voelen, maar vooral Moussa N’Diaye in elk geval.

N’DIAYE WORDT GROOT PROBLEEM
De Senegalese linksback ging zowel vorig weekend tegen KRC Genk als gisteren tegen AZ Alkmaar verschillende keren zwaar in de fout, al werd hij ook vaak aan zijn lot overgelaten. De 20-jarige verkeerde enkele weken geleden nog in bloedvorm, tegen Villarreal toonde hij potentieel te hebben voor La Liga, maar dat goede gevoel is hij nu volledig kwijt. Moussa N’Diaye heeft veel talent, maar hij moet veel constanter worden in zijn prestaties en meer geconcentreerd voetballen. Het Nieuwsblad beoordeelde zijn prestatie met een dramatische 3 op 10, wat samen met Michael Murillo de laagste score was van alle Anderlecht-spelers.

ELVIN CAFARGULIYEV
De schuld van de afstraffing tegen AZ Alkmaar kan niet volledig in de schoenen van Moussa N’Diaye geschoven worden, maar toch is het duidelijk dat Anderlecht extra kwaliteit kan gebruiken op de linksachter. Jesper Fredberg wilde in januari al ingrijpen door Harry Toffolo aan te werven, maar diens club Nottingham Forest wilde deze transfer uiteindelijk niet afronden. Na de wintermercato werd Anderlecht niet toevallig gelinkt aan Elvin Cafarguliyev (Qarabag), een erg aanvallend ingestelde linksback, die ook perfect als wingback kan gebruikt worden. Qua profiel kan hij dan ook goed vergeleken worden met Sergio Gomez, de Spaanse linker wingback die ondertussen bij Manchester City speelt.



ABEL BRETONES
En eerder deze week werd al een tweede potentieel target aan de wishlist toegevoegd. Abel Bretones (Real Oviedo) beschikt over een goede linkervoet, hij is fysiek sterk en krachtig. Hij bezit de capaciteiten om de hele linkerflank te bestrijken en hij koppelt dat enorme loopvermogen aan een grote mate van snelheid. Met die capaciteiten komt Bretones regelmatig in een positie om gevaarlijke voorzetten af te leveren, iets waar zijn ploegmaats bij Real Oviedo vaak niet toe komen. Het is dan ook geen toeval dat de supporters Bretones in februari en in maart hebben uitgeroepen tot de ‘Five Star Player’ van de maand.


LEES OOK: Anderlecht-chouchou stopt per direct met voetballen

Moet Anderlecht een nieuwe linksback halen?

Meest recent

Club en Standard geviseerd: Cornelis roept straffe taal

De Croky Cup staat weer op het programma en Sporting Charleroi neemt het op tegen Club Brugge. Na ...

0
0
Union heeft beet: nieuwe ruwe diamant is binnen

Union SG is altijd op zoek naar ruwe diamanten op de transfermarkt. De Brusselse club heeft een ...

15
15
Ronaldo door het lint in Saudi-Arabië: weer einde verhaal?

Cristiano Ronaldo is inmiddels al 40 jaar, maar de Portugees is nog één van de ...

34
34
Antwerp-revelatie doet onthulling: “Dat woog op me”

Royal Antwerp FC haalde in 2022 Christopher Scott binnen, maar het ‘juweeltje van ...

53
53
Hoogst gewaardeerde speler in JPL? Opvallende nummer 1

Het voetbal wordt meer en meer datagericht. En om de haverklap komen er dan ook lijstjes naar boven ...

174
174
TRANSFERUURTJE: ‘Nainggolan verbaast, RSCA en Club in actie’

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

219
219
‘Van der Brempt staat plots voor winterse knaltransfer’

Na zijn vertrek bij Club Brugge heeft Ignace Van der Brempt moeite om ergens een absolute basispion ...

59
59
‘Lammens kent nieuwe T1 bij Man Utd: verrassing van formaat’

Manchester United besloot om Ruben Amorim de laan uit te sturen na een desastreuze periode. The Red ...

132
132
‘Beerschot gaat hard: drie keer prijs op wintermercato’

De Belgische clubs zijn druk in de weer tijdens de wintermercato. De tweede seizoenshelft staat voor ...

310
310
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

186
186
Anderlecht-chouchou stopt per direct met voetballen

RSC Anderlecht en Argentijnen, het is een goede mix. Dat is al meermaals uit het verleden gebleken. ...

345
345
Hayen zet Genk naar zijn hand: smaakmaker doet boekje open

Nicky Hayen moet Thorsten Fink doen vergeten bij KRC Genk. De Duitser lag goed bij de supporters, ...

309
309
Zulte Waregem pakt uit met terugkeer clubboegbeeld

Zulte Waregem maakt zich op voor een stevige start van de tweede seizoenshelft. In aanloop daarvan ...

102
102
Eerste Barça-transfer van 2026, Tottenham dokt 40 miljoen

De winterse transfercarrousel begint ook aan de Europese top op toerental te komen. Zo wist FC ...

99
99
Basiself Club Brugge: Leko hakt lastige knoop door

Bij Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Blauw-Zwart hervat dinsdagavond met een ...

435
435
'Radja Nainggolan maakt ophefmakende transfer'

Komend weekend trekt ook de Challenger Pro League zich weer op gang. In aanloop naar de ...

244
244
Grote verrassing bij Antwerp: Oosting zwaait met lof

Bij Antwerp FC zit de winterstop er alweer op. Dinsdagavond strijdt de Great Old op eigen veld tegen ...

309
309
Gouden Schoen zindert na: Hans Vanaken zwaar bestolen?

Ardon Jashari is de nieuwste naam op de erelijst van de Gouden Schoen. De Zwitserse middenvelder had ...

651
651
'Real Madrid zet zinnen op sensationele nieuwe trainer'

Daags na de nederlaag tegen FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España, heeft het ...

269
269
Club Brugge verbijsterd: JPL-toptransfer krijgt plotse twist

Club Brugge keek mee — en zag het dossier veranderen. Tussen ambitie en voorzichtigheid ...

463
463
Speeltijd voorbij: Hayen maakt transferstatement bij Genk

Bij KRC Genk moet men bij de start van de tweede seizoenshelft meteen vol aan de bak. Coach Nicky ...

630
630
Gouden drama: pijnlijk details aftocht Tzolis bekend

De 19de Gouden Schoen uit de clubgeschiedenis staat op het palmares, maar bij Club Brugge KV had men ...

659
659
'Anderlecht slaat toe: topdeal met seizoensrevelatie'

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig wachten geblazen tot de volgende wintertransfers worden ...

675
675
'Vuurwerk bij kampioen: Union pakt fors uit op mercato'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

228
228
'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

379
379

Meer sportnieuws