Fredberg treft harde maatregelen na Europees debacle

stemmen
Fredberg treft harde maatregelen na Europees debacle

De hoop op de kwalificatie voor de halve finale van de UEFA Conference League was bijzonder groot bij Anderlecht, maar tijdens de wedstrijd tegen AZ Alkmaar bleek al snel dat hun hoop en geloof ijdel waren. Sporting maakte er donderdagavond uiteindelijk een zootje van in het AFAS Stadion. Defensief zwak, voetballend onbeholpen en aanvallend onmachtig. Jan Vertonghen verwees naar dezelfde fouten als in de 5-2 nederlaag tegen KRC Genk, waardoor vooral Moussa N’Diaye zich aangesproken moet voelen. Jesper Fredberg beseft dat hij straks dringend aan de bak moet op de transfermarkt. Er worden alvast twee linksbacks gelinkt aan Anderlecht.


DRAMA IN ALKMAAR
Ondanks de gevleide overwinning in de heenwedstrijd, waarbij Anderlecht een 2-0 bonus had opgebouwd, slaagden ze er niet in deze voorsprong vast te houden. Al na 13 minuten spelen kwam AZ Alkmaar op gelijke hoogte. Uiteindelijk wisten de Brusselaars zich nog tot na de verlengingen te handhaven, maar het was een klein wonder dat de wedstrijd nog tot strafschoppen leidde. Het jeugdige AZ domineerde de zwak spelende Anderlecht-ploeg met hun veldoverwicht en kwam voetballend veel beter tot hun recht. De Nederlandse ploeg was oppermachtig en liet zien wat ze in huis hadden.



AZ Alkmaar zette Anderlecht flink onder druk, waardoor de Nederlanders bijna continu op de helft van Anderlecht kampeerden. Maar liefst 47% van hun passes vonden daar plaats. Ter vergelijking: Anderlecht slaagde er tijdens hun balbezit slechts in om 25% van hun passes op de helft van AZ te voltooien. Dat resulteerde in 27 doelpogingen en 4 grote kansen voor de thuisploeg, terwijl Anderlecht geen enkele grote kans creëerde. De expected goals waren dan ook navenant met 3,6 voor AZ en 0,6 voor Anderlecht. De schutterende Anderlecht-defensie, dixit NRC, had ook een bijdrage aan dat aanvallend geweld van de Alkmaarders.

VERTONGHEN SNOEIHARD
Hoewel Anderlecht veel duels won in het AFAS Stadion, was dit ook noodzakelijk om een zware afstraffing te voorkomen. Dit is echter het enige positieve dat vermeld kan worden over de algehele wanprestatie van de Brusselse ploeg. “Ontstellend zwak was Anderlecht, met een paar oplevingen naarmate het duel in een vergevorderd stadium was, maar gaandeweg liet AZ zich meezuigen in de draaikolk van voetballende ongein. Onwaarschijnlijk zwak niveau voor een kwartfinale van een Europees toernooi”, schreef Volkskrant (lees hier meer over de snoeiharde kritiek van Volkskrant en Trouw op Anderlecht).



“Totale chaos tekende het spel van Anderlecht. Aanvoerder Jan Vertonghen kon wijzen en roepen wat hij wilde, hij leek op een onderwijzer die zich richtte tot leerlingen met oordoppen in de puberteit.” Vertonghen was de enige Anderlecht-speler op niveau en nadien verbaasde hij zich over de belabberde prestatie van de ploeg. “Hoe het kan dat we zo aan de wedstrijd begonnen? Daar kan ik moeilijk op antwoorden. We maken fouten die we in vorige wedstrijden ook al gemaakt hebben, zoals in Genk. Dan word je afgestraft.” Veel spelers mogen zich aangesproken voelen, maar vooral Moussa N’Diaye in elk geval.

N’DIAYE WORDT GROOT PROBLEEM
De Senegalese linksback ging zowel vorig weekend tegen KRC Genk als gisteren tegen AZ Alkmaar verschillende keren zwaar in de fout, al werd hij ook vaak aan zijn lot overgelaten. De 20-jarige verkeerde enkele weken geleden nog in bloedvorm, tegen Villarreal toonde hij potentieel te hebben voor La Liga, maar dat goede gevoel is hij nu volledig kwijt. Moussa N’Diaye heeft veel talent, maar hij moet veel constanter worden in zijn prestaties en meer geconcentreerd voetballen. Het Nieuwsblad beoordeelde zijn prestatie met een dramatische 3 op 10, wat samen met Michael Murillo de laagste score was van alle Anderlecht-spelers.

ELVIN CAFARGULIYEV
De schuld van de afstraffing tegen AZ Alkmaar kan niet volledig in de schoenen van Moussa N’Diaye geschoven worden, maar toch is het duidelijk dat Anderlecht extra kwaliteit kan gebruiken op de linksachter. Jesper Fredberg wilde in januari al ingrijpen door Harry Toffolo aan te werven, maar diens club Nottingham Forest wilde deze transfer uiteindelijk niet afronden. Na de wintermercato werd Anderlecht niet toevallig gelinkt aan Elvin Cafarguliyev (Qarabag), een erg aanvallend ingestelde linksback, die ook perfect als wingback kan gebruikt worden. Qua profiel kan hij dan ook goed vergeleken worden met Sergio Gomez, de Spaanse linker wingback die ondertussen bij Manchester City speelt.



ABEL BRETONES
En eerder deze week werd al een tweede potentieel target aan de wishlist toegevoegd. Abel Bretones (Real Oviedo) beschikt over een goede linkervoet, hij is fysiek sterk en krachtig. Hij bezit de capaciteiten om de hele linkerflank te bestrijken en hij koppelt dat enorme loopvermogen aan een grote mate van snelheid. Met die capaciteiten komt Bretones regelmatig in een positie om gevaarlijke voorzetten af te leveren, iets waar zijn ploegmaats bij Real Oviedo vaak niet toe komen. Het is dan ook geen toeval dat de supporters Bretones in februari en in maart hebben uitgeroepen tot de ‘Five Star Player’ van de maand.


LEES OOK: 'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Moet Anderlecht een nieuwe linksback halen?

Meest recent

Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

12
12
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

67
67
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

82
82
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

82
82
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

110
110
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

251
251
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

495
495
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

28
28
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

533
533
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

153
153
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

112
112
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

166
166
WK-gangers Jupiler Pro League: Club Brugge hofleverancier

Het WK staat voor de deur. Ondertussen zijn bijna alle WK-selecties meegedeeld. VoetbalNieuws somde ...

146
146
'Frankrijk bibbert: sterkhouder dreigt WK te missen'

Tien dagen voor de start van het WK zijn alle selecties stilaan bekend, al vallen enkele last ...

56
56
'Westerlo wil Stassin aan nieuwe transfer helpen'

Een aantal Rode Duivels bleven ontgoocheld achter bij de bekendmaking van de WK-selectie. Lucas ...

93
93
Rigaux dropt meteen bommetje op persvoorstelling Feyenoord

Het zijn drukke dagen geweest voor Dévy Rigaux. Vorig weekend vierde hij nog de titel met ...

132
132
Frankrijk in chaos: nieuwe Netflix-docu schokt fans

Frankrijk is ontegensprekelijk één van de favorieten om het komende WK in Amerika naar ...

55
55
'Union verliest na Burgess volgende verdediger'

Het wordt voor Union alweer een zeer drukke transferzomer. Een eerste belangrijke vertrekker raakte ...

201
201
'Doku hakt na exit Guardiola knoop over City-toekomst door'

Bij Manchester City viel er enkele weken geleden toch een bom, want na tien jaar kondigde Pep ...

174
174
Lammens pakt zeer fraaie bekroning na knalseizoen

Het was toch één van de verrassingen in de WK-selectie van de Rode Duivels: Matz Sels, ...

129
129
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

278
278
'Garcia moet twee Rode Duivels missen tegen Kroatië'

De Rode Duivels hebben nog twee weken voor ze beginnen aan hun WK, waar de openingsmatch op 15 juni ...

215
215
Opvallende nieuwe coach Lille-Duivels, einde tijdperk in JPL

Wellicht zullen we tot na het WK moeten wachten tot de transfermarkt écht op gang komt, maar ...

33
33
'Overmars in actie: Antwerp haalt nog 2 exotische talenten'

Marc Overmars zal deze zomer véél werk hebben bij Antwerp. De Great Old ziet zowat een ...

251
251
TRANSFERUURTJE: 'Burgess weg bij Union, opmerkelijk avontuur Van Bommel'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

283
283

Meer sportnieuws