Oudgediende KV Oostende kondigt afscheid aan

111
Oudgediende KV Oostende kondigt afscheid aan

Zondag komt voor heel wat Belgische clubs al een einde aan het seizoen en voor een aantal gevestigde waarden wordt het meteen ook hun afscheid van het profvoetbal. Kristof D'Haene (KV Kortrijk) kondigde bijvoorbeeld enkele maanden geleden al aan dat hij ermee stopt op het einde van het seizoen. Nu heeft ook een oudgediende van KV Oostende zijn pensioen aangekondigd.


In een videoboodschap laat Brecht Capon weten dat hij het profvoetbal voor bekeken houdt. "Na zestien seizoenen profvoetbal en ongeveer 400 matchen in eerste klasse stopt het verhaal voor mij", vertelt hij. "Het is een beetje een einde in mineur, maar ik ben toch dankbaar voor de acht seizoenen bij KV Oostende. Dat is een periode die ik altijd zal koesteren."

De intussen 34-jarige Capon maakte zijn debuut op het hoogste niveau in april 2007 voor Club Brugge, waar hij vanuit de jeugd doorgestroomd was. Helemaal doorbreken lukte bij Blauw-Zwart niet en dus volgde in 2009 een uitleenbeurt aan KV Kortrijk, waar hij uiteindelijk ook zou blijven. Het was daar dat Hein Vanhaezebrouck Capon geleidelijk aan omvormde van aanvaller tot rechtsachter.

TERUG NAAR DE BAKERMAT
In 2015 verruilde Capon vervolgens de Kerels voor KV Oostende, de ploeg van zijn geboortestad. Hij maakte er de gouden jaren onder Coucke mee en was er al die tijd één van de boegbeelden en ook een tijdlang aanvoerder, maar eindigt zijn carrière dus met een degradatie. Op het palmares van Capon staat één beker, helemaal in het begin van zijn carrière met Club Brugge.


Een aderlating voor KV Oostende?

Meest recent

'Race tegen de klok voor Kompany voor kraker tegen Arsenal'

Er wordt deze week opnieuw gevoetbald in de Champions League en op de derde speeldag van de league ...

2
2
Dure fout van Bruno: één speler blijkt onmisbaar

RSC Anderlecht speelde tegen Beerschot alweer zijn zeventiende match van het seizoen. Het verloor ...

25
25
Club krijgt tegen Lens te maken met Portugese ref

Club Brugge zit in een zeer drukke periode met in bijna elke week een midweekwedstrijd in de ...

17
17
"Dacht dat ik zou sterven"-Totti laat iedereen verbijsterd achter

Francesco Totti heeft als voetballegende al heel wat meegemaakt, maar één periode uit ...

5
5
'Charleroi moet wéér matchen achter gesloten deuren vrezen'

Charleroi is tot dusver dé revelatie van het seizoen en staat na acht speeldagen op een zeer ...

35
35
'Bekerstunt met gevolg: profclubs kloppen aan in Rochefort'

De Croky Cup bracht afgelopen weekend enkele stevige verrassingen met zich mee. Hét strafste ...

59
59
Italianen blijven vissen naar Tresoldi: vader geeft antwoord

Zowat heel Europa is dezer dagen in de ban van Nicolo Tresoldi. Zijn hattrick op het veld van Inter ...

167
167
Union heeft goud in handen: Sylla bij Europese top

Union wist in de zomer alweer de nodige sterkhouders te gelde te maken, maar hun vertrek werd ...

24
24
Deschacht is kop van Jut na nieuwe dreun voor Anderlecht

Olivier Deschacht heeft het als Anderlecht-supporter momenteel niet onder de markt. Paars-wit ...

142
142
KV Mechelen ontdekt goudhaantje dankzij 'domme' oefenmatch

Na een vervelend seizoensbegin lijkt de hemel eindelijk op te klaren voor KV Mechelen. Nadat het ...

72
72
Duranville eindelijk vertrokken? "Onmiskenbaar talent"

De Rode Duivels beschikken dezer dagen over enorme weelde op de flanken, en dan hebben nog niet eens ...

66
66
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Tresoldi, Club heeft opvolger in vizier'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

278
278
Grove fout De Mil bloot: “Pijnlijk en blamage KAA Gent”

KAA Gent is de fiere leider in de Jupiler Pro League en de Buffalo’s leken ook in de beker op ...

171
171
Zoon Oosting duwt ex-Antwerp-coach dieper de put in

Joseph Oosting was de opvolger van Mark van Bommel bij Royal Antwerp FC, maar de Nederlander werd ...

33
33
Karetsas incasseert wéér ferme mokerslag bij Dortmund

Konstantinos Karetsas maakte de overstap van KRC Genk naar Borussia Dortmund, maar na een vliegende ...

120
120
Augustinsson velt eerste oordeel over kern én Bruno

RSC Anderlecht ligt uit de Beker van België. Dat is uiteraard hard aangekomen in Brussel. De ...

293
293
STVV kent heerlijke week: De Meyer haalt zijn gram

In het voetbal worden er héél snel conclusies getrokken. Ook in bepaalde media. Zwart ...

43
43
Kritiek op Bruno neemt toe: "Is zijn verantwoordelijkheid"

RSC Anderlecht ligt uit de Croky Cup en dat tegen een tweedeklasser. Het is de eerste grote ...

237
237
Messoudi zorgt voor feest op het Kiel: "Verschil is groot"

Beerschot kende nog eens een hoogdag op het Kiel. Ze wonnen met 2-1 van RSC Anderlecht en zorgden ...

100
100
Clement onder vuur: "Dit heb ik nog nooit meegemaakt"

Het gaat niet goed met de Belgische trainers in Engeland. Nicky Hayen bakt er weinig tot niets van ...

402
402
Code oranje: Anderlecht wéét wat het moet doen

RSC Anderlecht verloor met 2-1 bij Beerschot en ligt uit de Beker van België. De eerste blamage ...

179
179
'La Liga davert: spetterende comeback Sergio Ramos'

Sergio Ramos is inmiddels alweer 40 jaar oud en zit ondertussen al maandenlang zonder club. Maar de ...

119
119
Alarm bij Anderlecht: Albert trekt vernietigende conclusie

Na een geslaagde zomer heerste heel wat positivisme rond het vernieuwde RSC Anderlecht. Enkele weken ...

346
346
De Mil loopt leeg na bekerfiasco: "Heb me aan hem geënerveerd"

AA Gent staat weer stevig met de voeten op de grond. De Buffalo's zagen hun ongeslagen status ...

262
262
Zelfs Courtois komt tussen: Güler zorgt voor 'schandaal' in zege Real

Real Madrid lijkt klaar voor een lastige week met duels tegen RB Leipzig en uiteraard FC Barcelona. ...

424
424

Meer sportnieuws