Oudgediende KV Oostende kondigt afscheid aan

111
Oudgediende KV Oostende kondigt afscheid aan

Zondag komt voor heel wat Belgische clubs al een einde aan het seizoen en voor een aantal gevestigde waarden wordt het meteen ook hun afscheid van het profvoetbal. Kristof D'Haene (KV Kortrijk) kondigde bijvoorbeeld enkele maanden geleden al aan dat hij ermee stopt op het einde van het seizoen. Nu heeft ook een oudgediende van KV Oostende zijn pensioen aangekondigd.


In een videoboodschap laat Brecht Capon weten dat hij het profvoetbal voor bekeken houdt. "Na zestien seizoenen profvoetbal en ongeveer 400 matchen in eerste klasse stopt het verhaal voor mij", vertelt hij. "Het is een beetje een einde in mineur, maar ik ben toch dankbaar voor de acht seizoenen bij KV Oostende. Dat is een periode die ik altijd zal koesteren."

De intussen 34-jarige Capon maakte zijn debuut op het hoogste niveau in april 2007 voor Club Brugge, waar hij vanuit de jeugd doorgestroomd was. Helemaal doorbreken lukte bij Blauw-Zwart niet en dus volgde in 2009 een uitleenbeurt aan KV Kortrijk, waar hij uiteindelijk ook zou blijven. Het was daar dat Hein Vanhaezebrouck Capon geleidelijk aan omvormde van aanvaller tot rechtsachter.

TERUG NAAR DE BAKERMAT
In 2015 verruilde Capon vervolgens de Kerels voor KV Oostende, de ploeg van zijn geboortestad. Hij maakte er de gouden jaren onder Coucke mee en was er al die tijd één van de boegbeelden en ook een tijdlang aanvoerder, maar eindigt zijn carrière dus met een degradatie. Op het palmares van Capon staat één beker, helemaal in het begin van zijn carrière met Club Brugge.


LEES OOK: Kustoorlog escaleert volledig bij KVDO: "Het is moorddadig"

Een aderlating voor KV Oostende?

Meest recent

Doku bonkt op tafel bij City: “Ik kan iedereen pijn doen”

Jérémy Doku kende een teleurstellend WK met blessureleed en matchen waar hij niet even ...

4
4
Bayern komt met belangrijke update over Kompany

Vincent Kompany is groot nieuws in Duitsland én daarbuiten. De oefenmeester zakte ineen en ...

17
17
Oproep aan Rode Duivel: "Kom snel terug naar Anderlecht"

Olivier Deschacht hoopt dat RSC Anderlecht dit jaar een volgende stap kan zetten. Meedoen voor de ...

96
96
STVV gaat voor gigantische stunt: "We willen het afmaken"

Is er nog iemand die om een ontslag van Frédéric De Meyer vraagt? Na een 0 op 9 ...

46
46
AA Gent ving bot voor transfer: "KRC Genk zei 'neen'"

KRC Genk en AA Gent komen uit een moeizaam seizoen. De twee clubs willen weer meedraaien aan de top, ...

81
81
Transferflirt Club Brugge: Adedeji-Sternberg doet boekje open

Stilaan wordt hij weer in de armen gesloten, maar lange tijd had Noah Adedeji-Sternberg het helemaal ...

190
190
Deschacht kietelt Club: "Ga weer commentaar krijgen, maar ..."

Ondanks een moeilijke wedstrijd nam Club Brugge deze week met 3-0 de maat van RC Lens. Blauw-Zwart ...

583
583
'Flick ramt op tafel: toptransfer Barça in januari'

FC Barcelona scherpt momenteel de messen voor de clash van zondagavond tegen Real Madrid. ...

104
104
Drastische ingreep Anderlecht: tweetal in vieze papieren

Na de Europese zege op Jagiellonia Bialystok, is de sfeer rond RSC Anderlecht alweer gekeerd. Al ...

156
156
‘Spoorloos in Brugge: Leko laat Club-miljonair wegrotten’

Hij won in Saudi-Arabië een finale tegen Cristiano Ronaldo en verdiende daar naar verluidt ...

473
473
Kompany zakt in mekaar na training: directe oorzaak bekend

In de Bundesliga staat Bayern München zondagavond voor de topper tegen revelatie SC Freiburg. ...

219
219
Tolu verovert Ajax: megadeal in de maak?

Tolu Arokodare voelt zich helemaal thuis bij Ajax. De aanvaller, die momenteel op huurbasis actief ...

96
96
Op de radar van Van Bommel? "Mix tussen Witsel en Fellaini"

Gaat Mark van Bommel bij de komende interlandperiode een smaakmaker uit de Eredivisie oproepen bij ...

153
153
De Cuyper verrast in Premier League: "Ik droom ervan"

Maxim De Cuyper trok vorig jaar voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

112
112
Eénvoudig Rode Duivel: "Terug naar Union SG?"

Dante Vanzeir kijkt met een zekere weemoed terug op zijn periode bij Union. De aanvaller beseft dat ...

135
135
Juventus en Man Utd? Conte reageert op geruchten

Juventus en Manchester United zijn twee tenoren van het Europese voetbal, maar beide clubs zijn nog ...

30
30
Simons looft smaakmaker OHL: "Anderen hebben dat niet"

Timmy Simons heeft goed nieuws gekregen bij OH Leuven. Zowel doelman Dani van den Heuvel als ...

38
38
Nilis doet grote plannen na promotie bij Patro uit de doeken

Luc Nilis is voortaan geen assistent-trainer meer bij Patro Eisden, maar maakt deel uit van de ...

51
51
Thorup ziet grote verandering bij KRC Genk: "Hard op gewerkt"

KRC Genk neemt het dit weekend op tegen Standard. De Limburgers wonnen de afgelopen partijen van KV ...

139
139
Xabi Alonso oordeelt over Penders: "Zoals Courtois"

Bij Chelsea zagen ze Emiliano Martinez vorige week uitvallen met een blessure. De Argentijnse ...

150
150
Belgische clubs maken indruk: Serie A en Ligue 1 lopen achter

Club Brugge, RSC Anderlecht, Union SG, STVV en AA Gent hebben tot op heden al goed werk geleverd in ...

107
107
Anderlecht heeft goud in handen: "Ontdekking van het jaar"

Bij RSC Anderlecht werd (veel te vroeg) door bepaalde media al een crisis uitgesproken en sommige ...

157
157
‘Anderlecht stunt: spurtbom offert fortuin op om te tekenen'

Na de bekerblamage op het Kiel zoekt Anderlecht nog altijd naar snelheid op de flanken. Eén ...

548
548
Eden Hazard lyrisch over Rode Duivel: "De beste ooit"

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea, Real Madrid en de Rode ...

492
492
Dure vogel moet vrezen: comeback bij Club Brugge

Jorne Spileers (21) lijkt eindelijk helemaal gelanceerd bij Club Brugge. De verdediger knokte zich ...

462
462

Meer sportnieuws