Oudgediende KV Oostende kondigt afscheid aan

door
Oudgediende KV Oostende kondigt afscheid aan

Zondag komt voor heel wat Belgische clubs al een einde aan het seizoen en voor een aantal gevestigde waarden wordt het meteen ook hun afscheid van het profvoetbal. Kristof D'Haene (KV Kortrijk) kondigde bijvoorbeeld enkele maanden geleden al aan dat hij ermee stopt op het einde van het seizoen. Nu heeft ook een oudgediende van KV Oostende zijn pensioen aangekondigd.


In een videoboodschap laat Brecht Capon weten dat hij het profvoetbal voor bekeken houdt. "Na zestien seizoenen profvoetbal en ongeveer 400 matchen in eerste klasse stopt het verhaal voor mij", vertelt hij. "Het is een beetje een einde in mineur, maar ik ben toch dankbaar voor de acht seizoenen bij KV Oostende. Dat is een periode die ik altijd zal koesteren."

De intussen 34-jarige Capon maakte zijn debuut op het hoogste niveau in april 2007 voor Club Brugge, waar hij vanuit de jeugd doorgestroomd was. Helemaal doorbreken lukte bij Blauw-Zwart niet en dus volgde in 2009 een uitleenbeurt aan KV Kortrijk, waar hij uiteindelijk ook zou blijven. Het was daar dat Hein Vanhaezebrouck Capon geleidelijk aan omvormde van aanvaller tot rechtsachter.

TERUG NAAR DE BAKERMAT
In 2015 verruilde Capon vervolgens de Kerels voor KV Oostende, de ploeg van zijn geboortestad. Hij maakte er de gouden jaren onder Coucke mee en was er al die tijd één van de boegbeelden en ook een tijdlang aanvoerder, maar eindigt zijn carrière dus met een degradatie. Op het palmares van Capon staat één beker, helemaal in het begin van zijn carrière met Club Brugge.


Een aderlating voor KV Oostende?

Meest recent

'KRC Genk stuurt zomeraanwinst al richting uitgang'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

27
27
Liverpool incasseert mokerslag, Chelsea pakt driepunter

In de Premier League hoopten ploegen als Chelsea en Liverpool te profiteren van de nederlaag van ...

10
10
'Kompany laat ex-toppers Jupiler Pro League links liggen'

Bayern München is bezig aan een uitstekend seizoen. Vincent Kompany levert er fantastisch werk. ...

9
9
KRC Genk begint 2026 met een ferme zeperd

KRC Genk zit toch in een stevige crisis. De Limburgers zijn 2026 begonnen met een nederlaag op het ...

68
68
Dortmund zet in extremis Bayern München alsnog onder druk

In de Bundesliga speelt Bayern München om 18u30 de topper tegen RB Leipzig. Om 16u waren er nog ...

18
18
Euvrard doet boekje open over Wilmots én ambitie Standard

Standard hoopt in 2026 de weg naar boven in te zetten. Ze staan momenteel zesde in de Jupiler Pro ...

123
123
Grote verrassing omtrent Rits: transfer aanstaande?

Bij RSC Anderlecht willen ze deze mercato graag af van een aantal spelers. Mats Rits is er daar ...

243
243
Hayen voert druk op: drie spelers moéten beter presteren

Bij KRC Genk moeten ze aan de bak. Nicky Hayen gaat een stevig parcours moeten neerzetten de komende ...

66
66
Real Madrid wint, Bernabeu spuwt spelersgroep uit

Real Madrid heeft heel zware weken achter de rug. Zo was er nog de pijnlijke bekeruitschakeling ...

111
111
Old Trafford ontploft! Man Utd peuzelt Man City op

Manchester United en Manchester City hebben zopas de Manchester Derby afgewerkt. Het werd nog eens ...

80
80
Fan KRC Genk misdraagt zich: club neemt stevige maatregelen

In de Challenger Pro League stond gisteren het duel tussen Jong Genk en Lommel SK op het programma. ...

88
88
'Club beeft: Aston Villa meldt zich in Brugge'

Club Brugge verkocht Kaye Furo voor 10 miljoen euro aan Brentford. Blauw-Zwaret heeft dit seizoen ...

286
286
Hayen waarschuwt concurrentie en heeft groots plan

KRC Genk neemt het om 16u op tegen Zulte Waregem. Aan de Gaverbeek gaan de Limburgers op zoek naar ...

120
120
'Stijnen kietelt: botsing met Nainggolan dreigt'

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan naar Maasmechelen. Een enorme transfer voor de Limburgse ...

110
110
'Bliksemexit Noa Lang: Serie A-transfer doet Napels daveren'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

72
72
Anderlecht strikt eindelijk spits: Romano onthult transfersom

Coach Besnik Hasi vraagt er inmiddels al wekenlang om, maar voorlopig blijft het wachten op een ...

502
502
"Dan klopt er iets niet" - zuivere kaping op Gouden Schoen?

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

246
246
'Europese topclub dropt bom: sensationele comeback Kanté'

De winterse transferperiode is in de meeste grote voetballanden ondertussen halfweg. Maar er zitten ...

27
27
Lukaku doet boekje open: zo denkt hij écht over Vanaken

Op korte termijn wil Romelu Lukaku zo snel mogelijk zijn rentree maken bij SSC Napoli. Voor de ...

605
605
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, grote verrassing Duranville'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

385
385
Alonso was Real-sterren kotsbeu: training ontspoort

Het ontslag van Xabi Alonso bij Real Madrid zindert nog ferm na. De Spaanse oefenmeester werd ...

413
413
Mulder zet voetbalwereld op stelten: Vrouw steelt zijn hart

Het Gala van de Gouden Schoen leverde dit jaar meer gespreksstof op dan glamour alleen. Wat een ...

90
90
KV Mechelen droomt groots en roept straffe ambities uit

KV Mechelen doet het dit seizoen meer dan behoorlijk. Achter de Kazerne dromen ze al luidop van een ...

362
362
Club Brugge krijgt mentale tik: “Daar ligt dé oplossing"

Club Brugge kreeg in eigen huis een mokerslag van jewelste. Blauw-Zwart stond op een dubbele ...

455
455
Samuel Bastien terug naar Belgie? ‘Stunttransfer in de maak’

Samuel Bastien maakte in het verleden furore bij Standard Luik en vervolgens ging hij naar Burnley ...

111
111

Meer sportnieuws