Oudgediende KV Oostende kondigt afscheid aan

111 stemmen
Oudgediende KV Oostende kondigt afscheid aan

Zondag komt voor heel wat Belgische clubs al een einde aan het seizoen en voor een aantal gevestigde waarden wordt het meteen ook hun afscheid van het profvoetbal. Kristof D'Haene (KV Kortrijk) kondigde bijvoorbeeld enkele maanden geleden al aan dat hij ermee stopt op het einde van het seizoen. Nu heeft ook een oudgediende van KV Oostende zijn pensioen aangekondigd.


In een videoboodschap laat Brecht Capon weten dat hij het profvoetbal voor bekeken houdt. "Na zestien seizoenen profvoetbal en ongeveer 400 matchen in eerste klasse stopt het verhaal voor mij", vertelt hij. "Het is een beetje een einde in mineur, maar ik ben toch dankbaar voor de acht seizoenen bij KV Oostende. Dat is een periode die ik altijd zal koesteren."

De intussen 34-jarige Capon maakte zijn debuut op het hoogste niveau in april 2007 voor Club Brugge, waar hij vanuit de jeugd doorgestroomd was. Helemaal doorbreken lukte bij Blauw-Zwart niet en dus volgde in 2009 een uitleenbeurt aan KV Kortrijk, waar hij uiteindelijk ook zou blijven. Het was daar dat Hein Vanhaezebrouck Capon geleidelijk aan omvormde van aanvaller tot rechtsachter.

TERUG NAAR DE BAKERMAT
In 2015 verruilde Capon vervolgens de Kerels voor KV Oostende, de ploeg van zijn geboortestad. Hij maakte er de gouden jaren onder Coucke mee en was er al die tijd één van de boegbeelden en ook een tijdlang aanvoerder, maar eindigt zijn carrière dus met een degradatie. Op het palmares van Capon staat één beker, helemaal in het begin van zijn carrière met Club Brugge.


Een aderlating voor KV Oostende?

Meest recent

Trainersontslag bij Antwerp? Oosting komt met reactie

Antwerp FC blijft aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor vrijdagavond ook op OH Leuven. ...

32
32
'Anderlecht dondert ineen: Coucke activeert rampenplan'

Anderlecht staat opnieuw onder hoogspanning. De verloren bekerfinale zet Marc Coucke, zijn plannen ...

189
189
'Tzolis krijgt monstertransfer: Club pakt waanzinnige som'

Club Brugge zal in de zomermaanden afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Ook een vertrek ...

138
138
Anderlecht bibbert en beeft: gigantisch horror-scenario

RSC Anderlecht incasseerde donderdag een zoveelste sportieve uppercut met de nederlaag in de ...

302
302
Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

262
262
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

189
189
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

174
174
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

48
48
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

63
63
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

235
235
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

54
54
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

246
246
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

96
96
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

404
404
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

387
387
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

176
176
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

222
222
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

411
411
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

55
55
Organisatie bekerfinale een flop: hallucinante taferelen

RSC Anderlecht verloor na een bijzonder zwakke bekerfinale al bij al verdiend met 3-1 na ...

207
207
De Mil broedt op debutant: blessuregolf bij AA Gent

Indien het niet alweer het kneusje van de Champions' Play-Offs wil worden, heeft AA Gent dringend ...

126
126
Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

436
436
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

443
443
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

685
685
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

826
826

Meer sportnieuws