Anderlecht sluit topdeal met komst gevallen wonderkind

1646
Anderlecht sluit topdeal met komst gevallen wonderkind

Drie jaar geleden was Dejan Zukić ‘the next best thing’ in het Oost-Europese voetbal. De centrale middenvelder van FK Vojvodina werd een grote toekomst toegeschreven en een toptransfer naar de Premier League leek slechts een kwestie van tijd te zijn. Maar vandaag vertoeft Zukić nog steeds in de Super liga Srbije en hij lijkt op 21-jarige leeftijd een eeuwige belofte te zullen worden. Maar Anderlecht gelooft nog steeds in de kwaliteiten van Zukić, die in de voorbije maanden zijn beste vorm stilaan terugvindt. Servische media linken hem alvast aan een transfer naar de Brusselaars.


PREMIER LEAGUE-CLUBS VECHTEN VOOR ZUKIC
In 2020 was Dejan Zukić één van de ‘hottest prospects’ in het (Oost-)Europese voetbal. De fijnbesnaarde centrale middenvelder was de inzet van een bitse transferstrijd tussen verschillende Premier League-(top)clubs zoals Arsenal FC, Tottenham Hotspur, Everton FC, Leicester City en Southampton. Ook Internazionale en Olympiakos wilden Zukić toen dolgraag onder contract leggen. Maar drie jaar later staat de ondertussen 21-jarige Serviër nog steeds op de payroll van FK Vojvodina, waar hij weliswaar nog altijd vlagen van zijn grote talent demonstreert. Dejan Zukić geldt nog steeds als één van de grootste talenten van Vojvodina, waar ook Sergej Milinkovic-Savic (SS Lazio) zijn jeugdopleiding genoot en vervolgens doorbrak in het eerste elftal van de Voša. Zukić verwierf als jonge tiener een grote reputatie in de ‘Max Sport Cup’, waarin hij zich onderscheidde als de beste speler van zijn generatie. Daardoor kreeg Zukić al snel het etiket van een elitair talent opgeplakt in Servië, terwijl de interesse vanuit het buitenland (Engeland, Italië en Griekenland) ook al snel volgde.

EEN TYPE-MILINKOVIC-SAVIC
Dejan Zukić wordt in Servië vaak in één adem genoemd met Sergej Milinkovic-Savic. Zij zijn allebei een product van de Vojvodina-academie, bekleden de positie van (aanvallende) centrale middenvelder en ook qua speelstijl vertonen zij meerdere gelijkenissen. De stijlvolle Serviërs voorzien veel offensieve impulsen en ze koppelen dat ook aan een goede positionering in balbezit en balverlies. Zukić en Milinkovic-Savic zijn technisch enorm goed onderlegd, bezitten een hoge spelintelligentie en ze zijn ook tactisch sterk, elk weliswaar op een totaal ander competitie- en clubniveau. Dejan Zukić was jarenlang de ‘coming man’ van het Servische voetbal, maar de langverwachte explosieve doorbraak bleef echter uit. Op 21-jarige leeftijd wacht de technicus bijvoorbeeld ook nog steeds op zijn eerste selectie voor de nationale ploeg. Maar sinds de vorige winterbreak nemen de prestaties van Zukić terug een indrukwekkende wending. Zijn spel verbeterde op een drastische manier en hij behoort terug tot de allerbeste spelers van de Super liga Srbije. Op dit moment is hij bijvoorbeeld de tweede dreigende centrale middenvelder van de Servische competitie.

DE NIEUWE PRIORITEIT(EN) VAN ANDERLECHT
Dejan Zukić staat al een geruime tijd op de radar van Anderlecht en het is geen toeval dat de paars-witte interesse nu nadrukkelijker toeneemt. Ten eerste zijn er de sterke recente prestaties van de 21-jarige Serviër, terwijl zijn intrinsiek talent ook nog steeds aanzienlijk is. Ten tweede zoekt Sporting naar een nieuwe creatieve aanvallende middenvelder, want zo’n profiel heeft de club dringend nodig na het uitvallen van Yari Verschaeren. Het toptalent van Anderlecht verkeerde in supervorm totdat hij tegen Oud-Heverlee Leuven zijn kruisbanden scheurde.

Eind maart werd Yari Verschaeren met succes geopereerd aan de knie, waardoor hij aan een lange revalidatie kan beginnen. De vermoedelijke rentree van Verschaeren is pas voorzien voor begin 2024, en dan is het nog steeds afwachten of hij terug zijn oude niveau zal halen. Maar vandaag is het uitvallen van Verschaeren al duidelijk voelbaar in het elftal van Anderlecht, waardoor Jesper Fredberg dringend een prioriteit moet maken van de komst van een nieuwe aanvallende middenvelder. De CEO Sports bekijkt met Dejan Zukić alvast een eerste optie.



Daarnaast wordt er in de komende zomermercato ook een extra linksback verwacht in het Lotto Park. Een versterking op die positie was al prioritair in de vorige wintermercato, en met Harry Toffolo was er zelfs al een nieuwe linksback gearriveerd, maar zijn club Nottingham Forest gooide uiteindelijk roet in het eten. Jesper Fredberg beloofde alvast om in de zomermaanden sneller én harder toe te slaan, en met Abel Bretones (Real Oviedo) staat er alvast een nieuw alternatief klaar. Deze 22-jarige Spanjaard beschikt over een goede linkervoet, hij is fysiek sterk en krachtig. Bretones bezit ook de capaciteiten om de hele linkerflank te bestrijken en hij koppelt dat enorme loopvermogen aan een grote mate van snelheid.

LEES OOK: Club Brugge gewaarschuwd: Vanhaezebrouck doet titelvoorspelling

Anderlecht heeft een type zoals Dejan Zukić nodig

Meest recent

Allegri ziet De Bruyne in Italië-België: meteen Napoli-ingreep

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond serieus indruk gemaakt bij de Rode Duivels op bezoek bij ...

17
17
Klopp mist start bij Mannschaft: "Geen topland meer"

Duitsland had gehoopt dat de aanstelling van Jürgen Klopp voor een heuse ommekeer zou zorgen ...

18
18
Albert tipt van Bommel: sterkhouder naast ploeg bij Duivels?

De Rode Duivels zijn sterk aan hun nieuw hoofdstuk onder bondscoach Mark van Bommel begonnen. Maar ...

49
49
Van Bommel verliefd op bankzitter: De Bruyne vliegt eruit

Mark van Bommel heeft bij de Rode Duivels zijn nieuwe lieveling al gevonden. In Rome pakte die de ...

129
129
Rode Duivel klopt op poort: "Kwaliteiten voor basisspeler"

Verschillende Rode Duivels maakten vrijdag indruk tijdens het Nations League-duel tegen Italië. ...

268
268
Opstelling Duivels: Van Bommel voert cruciale wissels door

De Rode Duivels staan maandagavond voor een flinke uitdaging in de Nations League. Zo komt het ...

214
214
Fransen prikken naar Duivels: "Blij dat hij er niet bij is"

De Rode Duivels staan maandagavond voor een clash van formaat. Zo komt Frankrijk, nog steeds nummer ...

184
184
Tijdperk-Ronaldo bij Portugal voorbij na straffe zet?

Nadat het enkele dagen geleden Wales al verslagen had, heeft Portugal zondagavond ook zijn tweede ...

119
119
Pijnlijke conclusie Duitsland: "Kijk naar Tzolis en Karetsas"

Met vier wereldtitels en drie Europese titels oogt het palmares van Duitsland indrukwekkend, maar de ...

87
87
Brandon Mechele raakt Brugse fans met emotioneel bericht

Brandon Mechele laat zich deze keer van een opvallend andere kant zien. De verdediger van Club ...

91
91
Pijnlijke eerste nederlaag Klopp, blunder redt Portugal

Er stonden zondagavond nog twee wedstrijden op het programma in de A-liga van de Nations League. ...

100
100
Duivel beleefde harde leerschool op WK: "Dat betaal je cash"

De Rode Duivels hopen maandagavond tegen Frankrijk al het goede van vorige vrijdag te bevestigen. ...

38
38
'Barça zoekt centen: 3 spelers nu al in etalage gezet'

De zomermercato sloot nog geen maand geleden zijn deuren en de start van de volgende transferperiode ...

72
72
Straffe cijfers: Xavi maakt meteen indruk bij Oranje

Zondagavond wordt er opnieuw volop gevoetbald in de Nations League. De eerste wedstrijd van de avond ...

44
44
'Zidane wijzigt: deze Franse elf starten tegen Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn hun campagne in de Nations League uitstekend begonnen met een overwinning in ...

107
107
Donkere wolken boven Ruben Van Gucht: alarmbellen gaan af

Donkere wolken pakken zich steeds nadrukkelijker samen rond Ruben Van Gucht. De 39-jarige ...

118
118
Van Bommel doet belangrijke aankondiging voor Frankrijk

De wedstrijden volgen elkaar in deze interlandbreak in sneltempo op. Maandagavond moeten de Rode ...

192
192
Frankrijk met 'B-ploeg' tegen de Rode Duivels?

Zinedine Zidane weet wat hem dinsdagavond te wachten staat. Frankrijk maakt zich op voor de ...

108
108
Zidane praat openlijk over Duivels, Hazard én Van Bommel

Sommige ontmoetingen blijven hangen. Ook jaren later. Voor Zinedine Zidane geldt dat zowel voor Eden ...

445
445
Roberto Carlos lost horrorverhaal: "160 miljoen euro..."

Roberto Carlos heeft naar eigen zeggen bijna zijn volledige opgebouwde vermogen verloren na ...

68
68
Van Bommel schokt Club Brugge: drastische ingreep rond Vanaken

Ivan Leko zei het luid en duidelijk: laat Hans Vanaken bij de Rode Duivels matchen spelen. Mark van ...

400
400
Nieuwe held staat op bij Oranje, Riemer bezweert crisis

Servië en Nederland speelden om 18u, in een zeer karig gevuld stadion, tegen elkaar. Kon Oranje ...

42
42
Ngoy: "Rudi Garcia? Ik hoorde al geruchten"

Een rustige zomer, wat interesse uit het buitenland en ondertussen vooral de focus op zijn ...

112
112
Castagne lovend: "Zij zijn een kwaliteitsinjectie voor ons"

Timothy Castagne speelde een sterk WK en is momenteel de nummer één als rechtsachter. ...

85
85
Croky Cup: totale afgang Lierse, Beerschot en co foutloos

Ondanks de interland-break ging de bal dit weekend toch aan het rollen op de Belgische velden. Zo ...

212
212

Meer sportnieuws