Anderlecht sluit topdeal met komst gevallen wonderkind

1646
Anderlecht sluit topdeal met komst gevallen wonderkind

Drie jaar geleden was Dejan Zukić ‘the next best thing’ in het Oost-Europese voetbal. De centrale middenvelder van FK Vojvodina werd een grote toekomst toegeschreven en een toptransfer naar de Premier League leek slechts een kwestie van tijd te zijn. Maar vandaag vertoeft Zukić nog steeds in de Super liga Srbije en hij lijkt op 21-jarige leeftijd een eeuwige belofte te zullen worden. Maar Anderlecht gelooft nog steeds in de kwaliteiten van Zukić, die in de voorbije maanden zijn beste vorm stilaan terugvindt. Servische media linken hem alvast aan een transfer naar de Brusselaars.


PREMIER LEAGUE-CLUBS VECHTEN VOOR ZUKIC
In 2020 was Dejan Zukić één van de ‘hottest prospects’ in het (Oost-)Europese voetbal. De fijnbesnaarde centrale middenvelder was de inzet van een bitse transferstrijd tussen verschillende Premier League-(top)clubs zoals Arsenal FC, Tottenham Hotspur, Everton FC, Leicester City en Southampton. Ook Internazionale en Olympiakos wilden Zukić toen dolgraag onder contract leggen. Maar drie jaar later staat de ondertussen 21-jarige Serviër nog steeds op de payroll van FK Vojvodina, waar hij weliswaar nog altijd vlagen van zijn grote talent demonstreert. Dejan Zukić geldt nog steeds als één van de grootste talenten van Vojvodina, waar ook Sergej Milinkovic-Savic (SS Lazio) zijn jeugdopleiding genoot en vervolgens doorbrak in het eerste elftal van de Voša. Zukić verwierf als jonge tiener een grote reputatie in de ‘Max Sport Cup’, waarin hij zich onderscheidde als de beste speler van zijn generatie. Daardoor kreeg Zukić al snel het etiket van een elitair talent opgeplakt in Servië, terwijl de interesse vanuit het buitenland (Engeland, Italië en Griekenland) ook al snel volgde.

EEN TYPE-MILINKOVIC-SAVIC
Dejan Zukić wordt in Servië vaak in één adem genoemd met Sergej Milinkovic-Savic. Zij zijn allebei een product van de Vojvodina-academie, bekleden de positie van (aanvallende) centrale middenvelder en ook qua speelstijl vertonen zij meerdere gelijkenissen. De stijlvolle Serviërs voorzien veel offensieve impulsen en ze koppelen dat ook aan een goede positionering in balbezit en balverlies. Zukić en Milinkovic-Savic zijn technisch enorm goed onderlegd, bezitten een hoge spelintelligentie en ze zijn ook tactisch sterk, elk weliswaar op een totaal ander competitie- en clubniveau. Dejan Zukić was jarenlang de ‘coming man’ van het Servische voetbal, maar de langverwachte explosieve doorbraak bleef echter uit. Op 21-jarige leeftijd wacht de technicus bijvoorbeeld ook nog steeds op zijn eerste selectie voor de nationale ploeg. Maar sinds de vorige winterbreak nemen de prestaties van Zukić terug een indrukwekkende wending. Zijn spel verbeterde op een drastische manier en hij behoort terug tot de allerbeste spelers van de Super liga Srbije. Op dit moment is hij bijvoorbeeld de tweede dreigende centrale middenvelder van de Servische competitie.

DE NIEUWE PRIORITEIT(EN) VAN ANDERLECHT
Dejan Zukić staat al een geruime tijd op de radar van Anderlecht en het is geen toeval dat de paars-witte interesse nu nadrukkelijker toeneemt. Ten eerste zijn er de sterke recente prestaties van de 21-jarige Serviër, terwijl zijn intrinsiek talent ook nog steeds aanzienlijk is. Ten tweede zoekt Sporting naar een nieuwe creatieve aanvallende middenvelder, want zo’n profiel heeft de club dringend nodig na het uitvallen van Yari Verschaeren. Het toptalent van Anderlecht verkeerde in supervorm totdat hij tegen Oud-Heverlee Leuven zijn kruisbanden scheurde.

Eind maart werd Yari Verschaeren met succes geopereerd aan de knie, waardoor hij aan een lange revalidatie kan beginnen. De vermoedelijke rentree van Verschaeren is pas voorzien voor begin 2024, en dan is het nog steeds afwachten of hij terug zijn oude niveau zal halen. Maar vandaag is het uitvallen van Verschaeren al duidelijk voelbaar in het elftal van Anderlecht, waardoor Jesper Fredberg dringend een prioriteit moet maken van de komst van een nieuwe aanvallende middenvelder. De CEO Sports bekijkt met Dejan Zukić alvast een eerste optie.



Daarnaast wordt er in de komende zomermercato ook een extra linksback verwacht in het Lotto Park. Een versterking op die positie was al prioritair in de vorige wintermercato, en met Harry Toffolo was er zelfs al een nieuwe linksback gearriveerd, maar zijn club Nottingham Forest gooide uiteindelijk roet in het eten. Jesper Fredberg beloofde alvast om in de zomermaanden sneller én harder toe te slaan, en met Abel Bretones (Real Oviedo) staat er alvast een nieuw alternatief klaar. Deze 22-jarige Spanjaard beschikt over een goede linkervoet, hij is fysiek sterk en krachtig. Bretones bezit ook de capaciteiten om de hele linkerflank te bestrijken en hij koppelt dat enorme loopvermogen aan een grote mate van snelheid.

LEES OOK: Anderlecht bestolen in beker? Vitor Bruno haalt stevig uit

Anderlecht heeft een type zoals Dejan Zukić nodig

Meest recent

'Kopers loeren op Club Brugge: nieuwe eigenaar in aantocht'

Club Brugge won dinsdag met 3-4 bij Inter. Maar achter de schermen wacht een veel grotere wedstrijd. ...

65
65
Anderlecht bestolen in beker? Vitor Bruno haalt stevig uit

RSC Anderlecht mag een derde bekerfinale op rij op zijn buik schrijven. De Brusselaars sneuvelden ...

16
16
'Tresoldi krijgt toptransfer: grootste kanshebber bekend'

In de Champions League krijgt Club Brugge deze week het bezoek van RC Lens. Voor Nicolo Tresoldi een ...

61
61
KRC Genk herboren: Thorup broedt op grote verrassing

Bij KRC Genk lijkt de trein stilaan weer vertrokken. Na de vlotte competitiezege tegen KV Kortrijk, ...

150
150
Penders krijgt kans: Martinez bevestigt afwezigheid

Mike Penders heeft zaterdagmiddag zijn debuut in de Premier League gemaakt. De Rode Duivel mocht bij ...

34
34
Bruno hint naar totale ommekeer: "Hij verdient meer kansen"

Bij Anderlecht zullen ze na de voorbije week met heel wat vraagtekens zitten. Ze blikken immers ...

117
117
Real stoomt na gelukkig VAR-moment naar vlotte zege

Real Madrid heeft zondag ervoor gezorgd dat het een week voor de Clasico de kloof met FC Barcelona ...

14
14
Lomme-coach haalt keihard uit naar spelers na blamage

Voor Lommel kwam er zondag alweer een einde aan het avontuur in de Croky Cup. De Limburgers kregen ...

24
24
Kranten geven 'onzichtbare' Anderlecht-pion forse buis

Voor Anderlecht is zondag meteen op zeer pijnlijke wijze een einde gekomen aan het avontuur in de ...

154
154
'UEFA op scherp: vrees voor rellen in Brugge'

Veel tijd om uit te blazen heeft Club Brugge niet. Na de bekerzege tegen Lokeren van zaterdag moet ...

269
269
Crisis bij Anderlecht? Vitor Bruno reageert duidelijk

Het is voor Anderlecht een rampzalige week geworden. Vorig weekend kroop het op Cercle nog door het ...

340
340
Loting Croky Cup: Club tegen Beveren, Beerschot ontvangt Genk

Zondag werden de laatste wedstrijden in de zestiende finales van de Croky Cup afgewerkt, met enkele ...

126
126
'Mourinho nu al onder vuur: Perez heeft opvolger al klaar'

Bij Real Madrid besloten ze in de zomer dat het zo niet verder kon na twee seizoenen zonder prijs. ...

115
115
Anderlecht in zak en as: "Er is veel frustratie"

Het is een gitzwarte week voor RSC Anderlecht. Paars-Wit, dat de afgelopen jaren drie keer de ...

539
539
STVV verlost zichzelf met bolwassing in Limburgse derby

Klaart de hemel stilaan weer op boven Stayen? De Kanaries kenden een donkere periode in de Jupiler ...

44
44
De Mil slaat mea culpa: "Ik moet erop afgerekend worden"

AA Gent ligt uit de Croky Cup. Een grote vernedering voor de leider uit de Jupiler Pro League. ...

176
176
Real Madrid maakt brandhout van droomcontract Courtois

Thibaut Courtois blijft bij Real Madrid, maar het contract is maar half het goede nieuws. De doelman ...

523
523
Anderlecht crasht in bekerdrama, Beerschot met grootse stunt

Wat een dramatische week voor Anderlecht! Na de ontsnapping op het veld van Cercle Brugge en de ...

212
212
Noa Lang pakt uit met miljoenenaankoop: één detail valt op

Noa Lang heeft nooit veel moeite gehad om de aandacht naar zich toe te trekken. De voormalige ...

200
200
Arsenal blijft met zuinige zege in spoor van Man City

In de Premier League is Manchester City onstopbaar met een 21 op 21. Arsenal wist dus wat het moest ...

9
9
Drama voor De Cat: jonge Belg loopt stevige blessure op

Slecht nieuws voor Nathan De Cat. De jonge Belgische middenvelder heeft een gescheurde meniscus ...

84
84
Anderlecht in penarie op Kiel: "Hij speelt op amateurniveau"

In de Croky Cup stond zondagavond een erg fraaie affiche op het programma. Zo kreeg Beerschot VA het ...

225
225
KVM eindelijk vertrokken? "Als we volgende week winnen ..."

KV Mechelen heeft zich zondagmiddag geplaatst voor de 1/8ste finales van de Croky Cup. Malinwa werd ...

107
107
Beerschot-aanhang deelt heerlijke sneer uit aan Anderlecht

In de Croky Cup zijn de ogen zondagavond op 't Kiel gericht. Beerschot VA krijgt dan immers het ...

259
259
Bekerdrama Gent: scheidsrechter zondebok na bizarre penalty

Union Rocherfortoise heeft voor een immense stunt gezorgd in de 1/16de finales van de Croky Cup. De ...

308
308

Meer sportnieuws