Anderlecht sluit topdeal met komst gevallen wonderkind

1646 stemmen
Anderlecht sluit topdeal met komst gevallen wonderkind

Drie jaar geleden was Dejan Zukić ‘the next best thing’ in het Oost-Europese voetbal. De centrale middenvelder van FK Vojvodina werd een grote toekomst toegeschreven en een toptransfer naar de Premier League leek slechts een kwestie van tijd te zijn. Maar vandaag vertoeft Zukić nog steeds in de Super liga Srbije en hij lijkt op 21-jarige leeftijd een eeuwige belofte te zullen worden. Maar Anderlecht gelooft nog steeds in de kwaliteiten van Zukić, die in de voorbije maanden zijn beste vorm stilaan terugvindt. Servische media linken hem alvast aan een transfer naar de Brusselaars.


PREMIER LEAGUE-CLUBS VECHTEN VOOR ZUKIC
In 2020 was Dejan Zukić één van de ‘hottest prospects’ in het (Oost-)Europese voetbal. De fijnbesnaarde centrale middenvelder was de inzet van een bitse transferstrijd tussen verschillende Premier League-(top)clubs zoals Arsenal FC, Tottenham Hotspur, Everton FC, Leicester City en Southampton. Ook Internazionale en Olympiakos wilden Zukić toen dolgraag onder contract leggen. Maar drie jaar later staat de ondertussen 21-jarige Serviër nog steeds op de payroll van FK Vojvodina, waar hij weliswaar nog altijd vlagen van zijn grote talent demonstreert. Dejan Zukić geldt nog steeds als één van de grootste talenten van Vojvodina, waar ook Sergej Milinkovic-Savic (SS Lazio) zijn jeugdopleiding genoot en vervolgens doorbrak in het eerste elftal van de Voša. Zukić verwierf als jonge tiener een grote reputatie in de ‘Max Sport Cup’, waarin hij zich onderscheidde als de beste speler van zijn generatie. Daardoor kreeg Zukić al snel het etiket van een elitair talent opgeplakt in Servië, terwijl de interesse vanuit het buitenland (Engeland, Italië en Griekenland) ook al snel volgde.

EEN TYPE-MILINKOVIC-SAVIC
Dejan Zukić wordt in Servië vaak in één adem genoemd met Sergej Milinkovic-Savic. Zij zijn allebei een product van de Vojvodina-academie, bekleden de positie van (aanvallende) centrale middenvelder en ook qua speelstijl vertonen zij meerdere gelijkenissen. De stijlvolle Serviërs voorzien veel offensieve impulsen en ze koppelen dat ook aan een goede positionering in balbezit en balverlies. Zukić en Milinkovic-Savic zijn technisch enorm goed onderlegd, bezitten een hoge spelintelligentie en ze zijn ook tactisch sterk, elk weliswaar op een totaal ander competitie- en clubniveau. Dejan Zukić was jarenlang de ‘coming man’ van het Servische voetbal, maar de langverwachte explosieve doorbraak bleef echter uit. Op 21-jarige leeftijd wacht de technicus bijvoorbeeld ook nog steeds op zijn eerste selectie voor de nationale ploeg. Maar sinds de vorige winterbreak nemen de prestaties van Zukić terug een indrukwekkende wending. Zijn spel verbeterde op een drastische manier en hij behoort terug tot de allerbeste spelers van de Super liga Srbije. Op dit moment is hij bijvoorbeeld de tweede dreigende centrale middenvelder van de Servische competitie.

DE NIEUWE PRIORITEIT(EN) VAN ANDERLECHT
Dejan Zukić staat al een geruime tijd op de radar van Anderlecht en het is geen toeval dat de paars-witte interesse nu nadrukkelijker toeneemt. Ten eerste zijn er de sterke recente prestaties van de 21-jarige Serviër, terwijl zijn intrinsiek talent ook nog steeds aanzienlijk is. Ten tweede zoekt Sporting naar een nieuwe creatieve aanvallende middenvelder, want zo’n profiel heeft de club dringend nodig na het uitvallen van Yari Verschaeren. Het toptalent van Anderlecht verkeerde in supervorm totdat hij tegen Oud-Heverlee Leuven zijn kruisbanden scheurde.

Eind maart werd Yari Verschaeren met succes geopereerd aan de knie, waardoor hij aan een lange revalidatie kan beginnen. De vermoedelijke rentree van Verschaeren is pas voorzien voor begin 2024, en dan is het nog steeds afwachten of hij terug zijn oude niveau zal halen. Maar vandaag is het uitvallen van Verschaeren al duidelijk voelbaar in het elftal van Anderlecht, waardoor Jesper Fredberg dringend een prioriteit moet maken van de komst van een nieuwe aanvallende middenvelder. De CEO Sports bekijkt met Dejan Zukić alvast een eerste optie.



Daarnaast wordt er in de komende zomermercato ook een extra linksback verwacht in het Lotto Park. Een versterking op die positie was al prioritair in de vorige wintermercato, en met Harry Toffolo was er zelfs al een nieuwe linksback gearriveerd, maar zijn club Nottingham Forest gooide uiteindelijk roet in het eten. Jesper Fredberg beloofde alvast om in de zomermaanden sneller én harder toe te slaan, en met Abel Bretones (Real Oviedo) staat er alvast een nieuw alternatief klaar. Deze 22-jarige Spanjaard beschikt over een goede linkervoet, hij is fysiek sterk en krachtig. Bretones bezit ook de capaciteiten om de hele linkerflank te bestrijken en hij koppelt dat enorme loopvermogen aan een grote mate van snelheid.

LEES OOK: 'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

Anderlecht heeft een type zoals Dejan Zukić nodig

Meest recent

"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

27
27
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

51
51
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

189
189
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

66
66
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

76
76
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

141
141
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

175
175
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

183
183
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

62
62
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

146
146
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

290
290
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

370
370
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

80
80
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

538
538
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

76
76
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

446
446
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

643
643
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

248
248
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

305
305
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

102
102
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

921
921
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

496
496
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

154
154
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

461
461
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

613
613

Meer sportnieuws