Anderlecht sluit topdeal met komst gevallen wonderkind

door
Anderlecht sluit topdeal met komst gevallen wonderkind

Drie jaar geleden was Dejan Zukić ‘the next best thing’ in het Oost-Europese voetbal. De centrale middenvelder van FK Vojvodina werd een grote toekomst toegeschreven en een toptransfer naar de Premier League leek slechts een kwestie van tijd te zijn. Maar vandaag vertoeft Zukić nog steeds in de Super liga Srbije en hij lijkt op 21-jarige leeftijd een eeuwige belofte te zullen worden. Maar Anderlecht gelooft nog steeds in de kwaliteiten van Zukić, die in de voorbije maanden zijn beste vorm stilaan terugvindt. Servische media linken hem alvast aan een transfer naar de Brusselaars.


PREMIER LEAGUE-CLUBS VECHTEN VOOR ZUKIC
In 2020 was Dejan Zukić één van de ‘hottest prospects’ in het (Oost-)Europese voetbal. De fijnbesnaarde centrale middenvelder was de inzet van een bitse transferstrijd tussen verschillende Premier League-(top)clubs zoals Arsenal FC, Tottenham Hotspur, Everton FC, Leicester City en Southampton. Ook Internazionale en Olympiakos wilden Zukić toen dolgraag onder contract leggen. Maar drie jaar later staat de ondertussen 21-jarige Serviër nog steeds op de payroll van FK Vojvodina, waar hij weliswaar nog altijd vlagen van zijn grote talent demonstreert. Dejan Zukić geldt nog steeds als één van de grootste talenten van Vojvodina, waar ook Sergej Milinkovic-Savic (SS Lazio) zijn jeugdopleiding genoot en vervolgens doorbrak in het eerste elftal van de Voša. Zukić verwierf als jonge tiener een grote reputatie in de ‘Max Sport Cup’, waarin hij zich onderscheidde als de beste speler van zijn generatie. Daardoor kreeg Zukić al snel het etiket van een elitair talent opgeplakt in Servië, terwijl de interesse vanuit het buitenland (Engeland, Italië en Griekenland) ook al snel volgde.

EEN TYPE-MILINKOVIC-SAVIC
Dejan Zukić wordt in Servië vaak in één adem genoemd met Sergej Milinkovic-Savic. Zij zijn allebei een product van de Vojvodina-academie, bekleden de positie van (aanvallende) centrale middenvelder en ook qua speelstijl vertonen zij meerdere gelijkenissen. De stijlvolle Serviërs voorzien veel offensieve impulsen en ze koppelen dat ook aan een goede positionering in balbezit en balverlies. Zukić en Milinkovic-Savic zijn technisch enorm goed onderlegd, bezitten een hoge spelintelligentie en ze zijn ook tactisch sterk, elk weliswaar op een totaal ander competitie- en clubniveau. Dejan Zukić was jarenlang de ‘coming man’ van het Servische voetbal, maar de langverwachte explosieve doorbraak bleef echter uit. Op 21-jarige leeftijd wacht de technicus bijvoorbeeld ook nog steeds op zijn eerste selectie voor de nationale ploeg. Maar sinds de vorige winterbreak nemen de prestaties van Zukić terug een indrukwekkende wending. Zijn spel verbeterde op een drastische manier en hij behoort terug tot de allerbeste spelers van de Super liga Srbije. Op dit moment is hij bijvoorbeeld de tweede dreigende centrale middenvelder van de Servische competitie.

DE NIEUWE PRIORITEIT(EN) VAN ANDERLECHT
Dejan Zukić staat al een geruime tijd op de radar van Anderlecht en het is geen toeval dat de paars-witte interesse nu nadrukkelijker toeneemt. Ten eerste zijn er de sterke recente prestaties van de 21-jarige Serviër, terwijl zijn intrinsiek talent ook nog steeds aanzienlijk is. Ten tweede zoekt Sporting naar een nieuwe creatieve aanvallende middenvelder, want zo’n profiel heeft de club dringend nodig na het uitvallen van Yari Verschaeren. Het toptalent van Anderlecht verkeerde in supervorm totdat hij tegen Oud-Heverlee Leuven zijn kruisbanden scheurde.

Eind maart werd Yari Verschaeren met succes geopereerd aan de knie, waardoor hij aan een lange revalidatie kan beginnen. De vermoedelijke rentree van Verschaeren is pas voorzien voor begin 2024, en dan is het nog steeds afwachten of hij terug zijn oude niveau zal halen. Maar vandaag is het uitvallen van Verschaeren al duidelijk voelbaar in het elftal van Anderlecht, waardoor Jesper Fredberg dringend een prioriteit moet maken van de komst van een nieuwe aanvallende middenvelder. De CEO Sports bekijkt met Dejan Zukić alvast een eerste optie.



Daarnaast wordt er in de komende zomermercato ook een extra linksback verwacht in het Lotto Park. Een versterking op die positie was al prioritair in de vorige wintermercato, en met Harry Toffolo was er zelfs al een nieuwe linksback gearriveerd, maar zijn club Nottingham Forest gooide uiteindelijk roet in het eten. Jesper Fredberg beloofde alvast om in de zomermaanden sneller én harder toe te slaan, en met Abel Bretones (Real Oviedo) staat er alvast een nieuw alternatief klaar. Deze 22-jarige Spanjaard beschikt over een goede linkervoet, hij is fysiek sterk en krachtig. Bretones bezit ook de capaciteiten om de hele linkerflank te bestrijken en hij koppelt dat enorme loopvermogen aan een grote mate van snelheid.

LEES OOK: Deschacht maakt lijstje op: 'Deze spelers moet Anderlecht houden'

Anderlecht heeft een type zoals Dejan Zukić nodig

Meest recent

'Alvarez verlaat Atlético: drie clubs en enorme monstersom'

Bij Atlético Madrid hebben ze met Julian Alvarez een topspits in de rangen. De kans is echter ...

12
12
Vanden Borre doet boekje open over RSCA-terugkeer Lukaku

Bij RSC Anderlecht hebben ze nood aan ervaring. Dé grote droomtransfer van de fans is Romelu ...

43
43
Taravel vindt oplossing: verrassende zet bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde een sterk eerste helft tegen Union SG en stond onverdiend achter bij de rust. ...

64
64
Club Brugge in dubio: twee spelers op zijspoor onder Leko

Bij Club Brugge willen ze nog meer de kaart van de jeugd trekken, maar na het vertrek van Kaye Furo ...

95
95
'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

154
154
VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

31
31
Gedurfde voorspelling: "Zíj́ gaan Club kampioen maken"

Money time is nu echt wel aangebroken in de titelstrijd van de Jupiler Pro League. Vanaf komend ...

237
237
Twee penalty's en VAR-ingreep: geen winnaar in Atlético-Arsenal

Ook de tweede halve finale van de Champions League kan na één wedstrijd nog alle ...

16
16
Gent ruikt extra miljoenen: vijf huurdossiers onder de loep

AA Gent strijdt momenteel nog volop voor een Europees ticket. Dat behalen zou de club alvast een ...

132
132
Penaltyfestijn in Atlético-Arsenal: analisten vellen verdict

In de Champions League stond woensdag de tweede heenmatch van de halve finales op het programma. ...

23
23
'Club Brugge trekt bleek weg: transferbom van 35 miljoen'

Club Brugge lijkt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Zo lijkt ook Aleksandar ...

468
468
Zorgen voor Garcia: grote verandering in WK-basiself?

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

215
215
Deschacht maakt lijstje op: 'Deze spelers moet Anderlecht houden'

RSC Anderlecht wil zijn twee komende duels in de Champions' Play-Offs gebruiken om straks zo in ...

365
365
Kompany grijnst: PSG incasseert mokerslag voor return

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben de voetbalwereld dinsdagavond geplezierd met een ...

298
298
'Hete zomer in Genk: gigantische transfertaak wacht'

KRC Genk blijft ook in de Europe Play-Offs uiterst wisselvallig voor de dag komen. Racing behaalde ...

648
648
Club verbijsterd: Ordonez zorgt voor onbegrijpelijke wending

Joel Ordóñez toonde zich dit seizoen in de Champions League, maar kende daar net als ...

628
628
'Exit Parys bij de Pro League in de maak?'

Het zijn woelige tijden bij de Pro League. Er woeden dezer dagen immers meerdere stormen binnen het ...

88
88
Antwerp legt toptalent op 15de verjaardag meteen vast

Bij Antwerp is de jeugd belangrijker dan ooit geworden sinds Paul Gheysens stopte met miljoenen in ...

106
106
'Alles op De Cat: Anderlecht heeft plannetje klaar'

Bij Anderlecht lijken ze een kruis te mogen maken over de derde plaats na de nederlagen tegen STVV ...

237
237
'STVV wrijft zich in handen na transferupdate'

STVV lijkt na een knappe zes op zes tegen Anderlecht en KV Mechelen vrijwel zeker van de derde ...

93
93
'Anderlecht slaat toe en strikt Japans jeugdinternational'

Bij Anderlecht zijn er nog heel wat vraagtekens voor volgend seizoen, maar de jacht op talent voor ...

173
173
Jarenlange schorsing Mudryk, ook boksdoelman lang aan de kant

Er viel woensdag nieuws te rapen over enkele zeer opmerkelijke schorsingen in de voetbalwereld. Bij ...

99
99
Lukaku breekt de stilte met mysterieuze boodschap

Het zijn geen prettige tijden voor Romelu Lukaku. Hij werkt momenteel een race tegen de klok af om ...

196
196
Union SG krijgt geweldig nieuws over nieuw stadion

Union SG kan alweer een prachtig seizoen  afronden met de titel en de beker. Dat zou een ...

115
115
Vandenbempt en Verheyen raken fans recht in het hart

De kraker tussen Paris Saint-Germain en Bayern München heeft woensdagavond alle verwachtingen ...

66
66

Meer sportnieuws