Anderlecht sluit topdeal met komst gevallen wonderkind

1646 stemmen
Anderlecht sluit topdeal met komst gevallen wonderkind

Drie jaar geleden was Dejan Zukić ‘the next best thing’ in het Oost-Europese voetbal. De centrale middenvelder van FK Vojvodina werd een grote toekomst toegeschreven en een toptransfer naar de Premier League leek slechts een kwestie van tijd te zijn. Maar vandaag vertoeft Zukić nog steeds in de Super liga Srbije en hij lijkt op 21-jarige leeftijd een eeuwige belofte te zullen worden. Maar Anderlecht gelooft nog steeds in de kwaliteiten van Zukić, die in de voorbije maanden zijn beste vorm stilaan terugvindt. Servische media linken hem alvast aan een transfer naar de Brusselaars.


PREMIER LEAGUE-CLUBS VECHTEN VOOR ZUKIC
In 2020 was Dejan Zukić één van de ‘hottest prospects’ in het (Oost-)Europese voetbal. De fijnbesnaarde centrale middenvelder was de inzet van een bitse transferstrijd tussen verschillende Premier League-(top)clubs zoals Arsenal FC, Tottenham Hotspur, Everton FC, Leicester City en Southampton. Ook Internazionale en Olympiakos wilden Zukić toen dolgraag onder contract leggen. Maar drie jaar later staat de ondertussen 21-jarige Serviër nog steeds op de payroll van FK Vojvodina, waar hij weliswaar nog altijd vlagen van zijn grote talent demonstreert. Dejan Zukić geldt nog steeds als één van de grootste talenten van Vojvodina, waar ook Sergej Milinkovic-Savic (SS Lazio) zijn jeugdopleiding genoot en vervolgens doorbrak in het eerste elftal van de Voša. Zukić verwierf als jonge tiener een grote reputatie in de ‘Max Sport Cup’, waarin hij zich onderscheidde als de beste speler van zijn generatie. Daardoor kreeg Zukić al snel het etiket van een elitair talent opgeplakt in Servië, terwijl de interesse vanuit het buitenland (Engeland, Italië en Griekenland) ook al snel volgde.

EEN TYPE-MILINKOVIC-SAVIC
Dejan Zukić wordt in Servië vaak in één adem genoemd met Sergej Milinkovic-Savic. Zij zijn allebei een product van de Vojvodina-academie, bekleden de positie van (aanvallende) centrale middenvelder en ook qua speelstijl vertonen zij meerdere gelijkenissen. De stijlvolle Serviërs voorzien veel offensieve impulsen en ze koppelen dat ook aan een goede positionering in balbezit en balverlies. Zukić en Milinkovic-Savic zijn technisch enorm goed onderlegd, bezitten een hoge spelintelligentie en ze zijn ook tactisch sterk, elk weliswaar op een totaal ander competitie- en clubniveau. Dejan Zukić was jarenlang de ‘coming man’ van het Servische voetbal, maar de langverwachte explosieve doorbraak bleef echter uit. Op 21-jarige leeftijd wacht de technicus bijvoorbeeld ook nog steeds op zijn eerste selectie voor de nationale ploeg. Maar sinds de vorige winterbreak nemen de prestaties van Zukić terug een indrukwekkende wending. Zijn spel verbeterde op een drastische manier en hij behoort terug tot de allerbeste spelers van de Super liga Srbije. Op dit moment is hij bijvoorbeeld de tweede dreigende centrale middenvelder van de Servische competitie.

DE NIEUWE PRIORITEIT(EN) VAN ANDERLECHT
Dejan Zukić staat al een geruime tijd op de radar van Anderlecht en het is geen toeval dat de paars-witte interesse nu nadrukkelijker toeneemt. Ten eerste zijn er de sterke recente prestaties van de 21-jarige Serviër, terwijl zijn intrinsiek talent ook nog steeds aanzienlijk is. Ten tweede zoekt Sporting naar een nieuwe creatieve aanvallende middenvelder, want zo’n profiel heeft de club dringend nodig na het uitvallen van Yari Verschaeren. Het toptalent van Anderlecht verkeerde in supervorm totdat hij tegen Oud-Heverlee Leuven zijn kruisbanden scheurde.

Eind maart werd Yari Verschaeren met succes geopereerd aan de knie, waardoor hij aan een lange revalidatie kan beginnen. De vermoedelijke rentree van Verschaeren is pas voorzien voor begin 2024, en dan is het nog steeds afwachten of hij terug zijn oude niveau zal halen. Maar vandaag is het uitvallen van Verschaeren al duidelijk voelbaar in het elftal van Anderlecht, waardoor Jesper Fredberg dringend een prioriteit moet maken van de komst van een nieuwe aanvallende middenvelder. De CEO Sports bekijkt met Dejan Zukić alvast een eerste optie.



Daarnaast wordt er in de komende zomermercato ook een extra linksback verwacht in het Lotto Park. Een versterking op die positie was al prioritair in de vorige wintermercato, en met Harry Toffolo was er zelfs al een nieuwe linksback gearriveerd, maar zijn club Nottingham Forest gooide uiteindelijk roet in het eten. Jesper Fredberg beloofde alvast om in de zomermaanden sneller én harder toe te slaan, en met Abel Bretones (Real Oviedo) staat er alvast een nieuw alternatief klaar. Deze 22-jarige Spanjaard beschikt over een goede linkervoet, hij is fysiek sterk en krachtig. Bretones bezit ook de capaciteiten om de hele linkerflank te bestrijken en hij koppelt dat enorme loopvermogen aan een grote mate van snelheid.

LEES OOK: 'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

Anderlecht heeft een type zoals Dejan Zukić nodig

Meest recent

Tottenham moet blijven bibberen tot slotspeeldag

De strijd om het behoud in de Premier League zal pas op de slotspeeldag beslist worden. Tottenham ...

6
6
'Monaco shopt in JPL en beslist over Faes'

Voor AS Monaco eindigde het seizoen vorig weekend met een ontgoocheling. Het ging in zijn slotmatch ...

28
28
Standard grijpt de macht in PO2, Genk verliest weer punten

Standard heeft op de voorlaatste speeldag een grote stap gezet richting eindwinst in de Europe ...

118
118
Arsenal is kampioen: puntenverlies City beslist titelstrijd

Het doek is dinsdagavond gevallen over de Engelse titelstrijd. Arsenal heeft zich na maar liefst 22 ...

81
81
Burgess kent zijn sanctie na pikante uitspraken

Union moet in de komende dagen hopen op een mirakel om nog landskampioen te worden. Het mag zelf ...

137
137
Nieuwe coach Essevee verklaart verrassende keuze

Bij Zulte Waregem wilden ze na het verzekeren van het behoud zo snel mogelijk de trainersknoop voor ...

73
73
'Titanenstrijd los: 3 grootmachten melden zich voor Tzolis'

Donderdag kan Club Brugge met een zege tegen KV Mechelen de landstitel veroveren. Als dat lukt, zal ...

342
342
'WK én toptransfer voor Fernandez-Pardo'

Matias Fernandez-Pardo kent spannende weken. De aanvaller koos voor België en gaat mee naar het ...

91
91
'KV Mechelen realiseert toptransfer in Bundesliga'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen, dat ze hopen af te sluiten met een Europees ticket. De ...

220
220
‘Club Brugge in shock: Anderlecht jaagt op topdeal’

Anderlecht mikt op een opvallende zomertransfer, en dat zorgt voor grte nervositeit in Brugge. Club ...

698
698
Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

20
20
Baseggio raadt Anderlecht deze JPL-toptransfer aan

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet, maar het is ook niet dat Antoine Sibierski van ...

511
511
'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Napoli kent een moeilijk seizoen. De Champions League-campagne was een grote flop en in de Serie A ...

105
105
Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

242
242
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

830
830
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

123
123
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

218
218
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

211
211
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

567
567
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

565
565
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

993
993
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

347
347
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

539
539
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

343
343
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

208
208

Meer sportnieuws