Union-sterkhouder Boniface ontleed: "Technisch is hij een kraan"

door
Union-sterkhouder Boniface ontleed:

Union neemt het vanavond in eigen huis op tegen Leverkusen in de terugwedstrijd van de kwartfinales in de Europa League. De Brusselaars rekenen op de Nigeriaan Victor Boniface om hen voorbij de Duitsers te loodsen. De spits kreeg de bijnaam 'Mister Europe' na zijn prachtprestaties in de Europese competities en hoopt zijn nieuwe titel vanavond alle eer aan te doen. 


Boniface, amper 22 jaar oud, was dit seizoen al goed voor zes doelpunten in de Europa League en is daarmee de topschutter in de Europese competitie. Enkel Marcus Rashford van het grote Manchester United staat op gelijke hoogte met het goudhaantje van Royal Union SG. Siebe Van der Heyden weet waarom verdedigers uit Europese topcompetities het zo moeilijk hebben met de Nigeriaanse spits. 

"Boni doet je als verdediger constant twijfelen. Als je hem kort dekt, zet hij zijn lichaam en draait hij makkelijk weg. Maar geef hem ruimte en je bent als verdediger ook gezien. De nadruk ligt vaak op zijn fysiek, maar ook technisch is hij een kraan. Met links of rechts, het maakt hem weinig uit", aldus de centrale verdediger in de podcast De Tribune. 

WEERGALOOS
Niet alleen de ploeggenoten van Boniface zijn week na week onder de indruk van zijn voetbalkunsten. Analist Gert Verheyen is ook grote fan. "Hij stapelt de wereldprestaties op. Tegen Union Berlin rammelde Boniface de hele avond met de voeten van zijn verdedigers. En ook in Leverkusen was hij weergaloos."

LEES OOK: Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Wint Union vanavond van Leverkusen?

Meest recent

Dit is het verdere parcours van Genk in de Europa League

Om 13u werd na de Champions League in het hoofdkwartier van de UEFA in Nyon ook geloot voor de ...

1
1
Sebaoui onthult zéér straffe ambitie STVV

STVV blijft maar verbazen in de Jupiler Pro League. Van zijn laatste veertien competitiewedstrijden ...

10
10
TD Essevee duidelijk over mogelijk ontslag Vandenbroeck

Voor Zulte Waregem worden het nog spannende weken. De promovendus moet nog alles uit de kast halen ...

36
36
Loting CL: Real-City en PSG-Chelsea als grootste affiches

Vrijdagmiddag om 12u werd in het hoofdkwartier van de UEFA geloot voor de eindfase van de Champions ...

79
79
TRANSFERUURTJE: 'Club volgt oude bekende, toekomst Courtois bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

113
113
De Condé scherp voor KRC Genk: “Dat moet er uit!”

KRC Genk heeft zich geplaatst voor de volgende rode van de Europa League. Na een thriller tegen ...

135
135
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

88
88
Euvrard zet Standard weer met voetjes op de grond

Standard Luik verraste vorige speeldag door met 0-3 te winnen van KRC Genk. De Rouches doen nog ...

49
49
Neymar-circus: wereldgoals, vechtpartij en steun voor Vini

Neymar wil nog naar het WK 2026 en bij het Braziliaanse Santos hoopt de buitenspeler zich in de ...

32
32
KRC Genk roept straffe ambities na Dinamo Zagreb

KRC Genk won na verlengingen van Dinamo Zagreb. In de heenwedstrijd leek het tweeluik al gespeeld ...

148
148
Fan valt Messi aan: Argentijn neergemaaid op veld

Lionel Messi is één van de grootste supersterren op aarde. Inter Miami profiteert dan ...

62
62
Genkse kassa rinkelt: dit bedrag leverde Europa League al op

KRC Genk heeft donderdagavond een lastige avond beleefd tegen Dinamo Zagreb, maar heeft wel mentale ...

201
201
Club Brugge was bijna wéér trainerstalent kwijt

Club Brugge ontpopte zich de voorbije jaren tot een heuse opleidingsclub. Niet alleen vinden hun ...

148
148
Genk bidt voor Karetsas: Hayen brengt nieuws

KRC Genk heeft zich donderdagavond geplaatst voor de achtste finale van de Europa League, al kostte ...

234
234
Garcia krijgt raad: "Spelverdeler à la Modric"

Binnen enkele weken blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Eind maart trekken ze naar de ...

148
148
Overname Standard: François brengt update

Op vier speeldagen van het einde is Standard nog steeds in de running voor de Champions' Play-Off. ...

234
234
Bob Peeters met verstomming geslagen en diep geraakt

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

152
152
Keeperskwestie bij Genk? Hayen en Smets reageren

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren. Na de pandoering tegen Standard van vorig weekend ...

479
479
Ex-Anderlecht-talent droomt van comeback

Met Nathan De Cat wist dit seizoen weer een product van Neerpede helemaal door te breken in de ...

385
385
Red Bull New York pakt uit met verrassende Belg

De laatste jaren slaagt de MLS er alsmaar vaker in om spelers uit Europa te lokken. Ook ...

24
24
‘Alarm bij Club Brugge: Mignolet-bom op springen’

Simon Mignolet ligt opnieuw zwaar onder vuur bij Club Brugge. Na zijn pijnlijke fout tegen ...

873
873
Ito slaat mea culpa: "Had niet mogen gebeuren"

KRC Genk is donderdagavond met de schrik vrijgekomen in de Europa League. Bijna vergooide het tegen ...

74
74
Taravel tot einde seizoen T1? Broer reageert duidelijk

Het is intussen bijna vier weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd als trainer van Anderlecht. ...

184
184
'Union verliest Khalaili aan topclub uit Premier League'

Union pakte vorig seizoen de titel en ligt dit seizoen zelfs nog op koers voor de dubbel, want het ...

159
159
Hayen ging tekeer tegen spelers: "Het was best heftig"

KRC Genk zet zijn knappe Europese parcours verder en plaatste zich voor de achtste finales van de ...

373
373

Meer sportnieuws