Giroud kent club voor volgend seizoen, Spanje zwaait icoon uit

door
Giroud kent club voor volgend seizoen, Spanje zwaait icoon uit

Het einde van het seizoen 2022/23 komt stilaan in zicht en dat betekent dat de komende maanden ook weer enkele grote namen zullen afzwaaien. In Spanje nemen ze bijvoorbeeld afscheid van één van hun iconen. Olivier Giroud denkt dan weer nog lang niet aan stoppen en weet ook nu al waar hij volgend seizoen zal spelen.


De Franse spits zal in september al zijn 37ste verjaardag vieren, maar dat zal nog steeds als topvoetballer zijn. Woensdagavond eiste hij nog een hoofdrol op bij AC Milan in de kwartfinale van de Champions League tegen Napoli door eerst een strafschop te missen en even later toch te scoren. Die goal bleek bepalend om de Rossoneri naar de halve finale te loodsen. Een dag later wordt de Fransman beloond met een contractverlenging, zo maakte Milan bekend.

AFSCHEID ICOON

In Spanje nemen ze dan weer afscheid van een icoon. Real Betis maakte immers bekend dat op het einde van het seizoen Joaquin zijn schoenen aan de wilgen hangt. De flankaanvaller en aanvoerder is er al 41 en vindt het nu eindelijk welletjes geweest. Hij speelde meer dan 600 wedstrijden in La Liga, geen enkele veldspeler speelde er ooit meer. Hij kwam ook bijna 500 keer uit voor Betis, dat hij in totaal maar liefst veertien jaar vertegenwoordigde. Hij begon er zijn carrière tussen 2000 en 2006 en keerde in 2015 terug.

Tussendoor verdedigde Joaquin ook nog de kleuren van Valencia, Malaga en Fiorentina. Hij was ook jarenlang een vaste waarde in de Spaanse nationale ploeg, voor wie hij tussen 2002 en 2007 51 caps verzamelde. Hij was er ook bij op de WK's van 2002 en 2006 en het EK van 2004, maar viel uit de boot net voor La Roja de meest succesvolle periode uit zijn geschiedenis kende.


LEES OOK: De Winter cruciaal in late zege Milan, uitschuiver zwak Ajax

Zal Giroud volgend seizoen nog belangrijk zijn voor Milan?

Meest recent

Red Flames met grote ambities: "Hét grote doel"

De Red Flames wonnen met 0-3 van Israël. Een vlotte overwinning, maar daar willen ze meer. ...

0
0
Lapoussin verrast vriend en vijand met nieuwe werkgever

Loic Lapoussin heeft na maanden zoeken weer een nieuwe club gevonden. De ex-speler van STVV en Union ...

12
12
'Standard niet akkoord: miljoenenbod geweigerd'

Standard kan het geld altijd zeer goed gebruiken, maar dat wil niet zeggen dat ze zomaar elk bod ...

38
38
Twee WK-gangers bij Westerlo? "Zou een droom zijn"

Bij KVC Westerlo kennen ze al bij al een rustig seizoen. Met de nodige ups en downs. De top zes, dat ...

8
8
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

22
22
Omwenteling in titelstrijd: "Zo word je géén kampioen"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

167
167
Eden Hazard bekent kleur: twee topfavorieten voor WK '26

Het aftellen tot het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico is nu ook echt begonnen. Zo zijn ...

129
129
Hete transferzomer KRC Genk: zestal op weg naar uitgang?

KRC Genk is bezig aan een behoorlijk wisselvallig seizoen. Desondanks hebben de Limburgers ...

230
230
Anderlecht leeft weer: Proto verklapt 'geheim' van Taravel

Bij RSC Anderlecht heerst nog steeds heel wat onduidelijkheid omtrent het trainersdossier. De kans ...

288
288
VRT in paniek: bom onder stoel van Van Gucht

De VRT schuift Ruben Van Gucht opzij voor het WK voetbal van 2026, en dat zorgt voor heel wat ...

209
209
Schoktransfer Lukaku? 'Napoli-toekomst in handen één man'

Romelu Lukaku scoorde afgelopen weekend eindelijk zijn eerste doelpunt van het seizoen namens SSC ...

111
111
'Atlético helemaal verknocht: Club-ster bovenaan lijstje'

Club Brugge slaagde er uiteindelijk niet in om Atlético Madrid uit de Champions League te ...

331
331
Zorgen Garcia: drie Club-spelers in basis op cruciale stage?

Nog exact 100 dagen tot de start van het wereldkampioenschap in de VS, Candada en Mexico. Eind deze ...

273
273
Bekerkoorts stijgt: Anderlecht krijgt cruciaal nieuws over finale

Na de recente 6 op 6 lijkt RSC Anderlecht nagenoeg zeker van zijn plek in de Champions' Play-Offs. ...

641
641
Joos heeft voorkeur: "Ik wil hen erbij in Play-Off I"

Met nog drie speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie ligt de strijd om de Champions' ...

349
349
Liverpool gaat knullig met billen bloot bij rode lantaarn

Liverpool heeft dinsdagavond nogmaals averij opgelopen in de strijd om de top vier in de Premier ...

57
57
Barça strandt op zucht van remontada tegen Atletico

Atletico Madrid heeft zich dinsdagavond geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De 4-0-zege in ...

87
87
'Nieuwe ramp in de maak? Donkere wolken boven RWDM'

De voorbije jaren bleek de Challenger Pro League al een kerkhof, met het failliet van clubs als KV ...

85
85
'Kompany lacht tanden bloot na transferbeslissing Liverpool'

Bayern München kan een geweldig seizoen beleven. Het staat tien speeldagen voor het einde ruim ...

56
56
Harde conclusie: "Dat moet AA Gent in de zomer aantrekken"

De strijd om de Champions' Play-Off kreeg vorig weekend een nieuwe wending. AA Gent moest zijn zesde ...

172
172
Geen dubbel: PSV laat zich verrassen in halve finale beker

In Nederland stevent PSV af op een snelle landstitel, want in de Eredivisie hebben ze nu al ...

66
66
Defour heeft keiharde boodschap voor JPL-clubs

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping. Met nog drie speeldagen ...

93
93
'Garcia vloekt: Rode Duivel in topvorm valt uit'

De Rode Duivels trekken binnen enkele weken al naar de Verenigde Staten om zich er met een ministage ...

98
98
'Westerlo vult de kassa: monsterbod op komst'

KVC Westerlo is financieel wat aan het inbinden en de Kemphanen moeten met uitgaande transfers ...

91
91
'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Cercle Brugge verkoopt al jaren zeer goed en komende zomer gaan ze nog een miljoenentransfer ...

192
192

Meer sportnieuws