'Ajax zet zinnen op bekende naam bij Club én Anderlecht'

door
'Ajax zet zinnen op bekende naam bij Club én Anderlecht'

Het voetbalseizoen nadert zijn einde, en ondertussen wordt er in binnen- en buitenland al volop achter de schermen gewerkt met het oog op volgend seizoen. In Nederland wil Ajax er met name geen gras over laten groeien, waardoor de Amsterdammers zich zo snel mogelijk willen roeren op de transfermarkt. 


Volgens Sky Sports heeft Ajax zijn zinnen gezet op Lionel Abada. De 21-jarige vleugelaanvaller van Celtic - en tevens ook Israëlisch international - geniet al enkele maanden de interesse van de Amsterdammers en zou zelf niet weigerachtig staan tegenover een transfer. Ondanks een overvloed aan talent kwam Abada dit seizoen namelijk het meest aan de bak als invaller, en verloor hij het vertrouwen van Celtic-trainer Ange Postecoglou. 

Lionel Abada heeft volgens Transfermarkt een marktwaarde van ongeveer zeven miljoen euro. Ondanks zijn statuut als invaller was de 21-jarige Israëliër toch goed voor tien doelpunten en vijf assists in de Schotse hoogste klasse. Bij Ajax zou hij beschouwd kunnen worden als de vervanger van de vertrokken Antony. De Braziliaan verliet Ajax tijdens de vorige zomermercato voor een avontuur bij Manchester United, en werd nooit echt vervangen bij de Amsterdammers. 

Voormalig target van Club Brugge én Anderlecht

De naam van Abada doet ongetwijfeld nog een belletje rinkelen bij de Belgische voetballiefhebber. In 2021 hadden zowel Club Brugge als Anderlecht verregaande interesse in de vleugelaanvaller. De Israëliër liet de Belgische competitie echter links liggen, en verkoos een switch naar de Schotse hoogste klasse. 

LEES OOK: Rangers lyrisch over Belg, Celtic zet landgenoot op zijspoor

Is Abada goed genoeg voor Ajax?

Meest recent

KRC Genk blijft scherp: "Dat moet nog beter"

KRC Genk overtuigde zeker niet altijd, maar wist wel met 2-3 te winnen op het veld van KV Mechelen. ...

11
11
Kwakkelend Tottenham verbaast met nieuwe hoofdcoach

Tottenham Hotspur is andermaal bezig aan een bedroevend seizoen in de Premier League. Deze week werd ...

6
6
'Anderlecht-bestuur geeft Schreuder glasheldere opdracht'

Het blijft voorlopig wachten op een definitieve bevestiging. Maar momenteel heeft het er alle schijn ...

182
182
Ploegmaat doet Vanaken-boekje open: "In de kleedkamer ..."

Hans Vanaken is ook dit seizoen weer één van de sleutelfiguren bij Club Brugge KV. ...

188
188
Courtois onomwonden: "De favoriete match uit mijn carrière?"

Thibaut Courtois is wederom bezig aan een sterk seizoen als sluitstuk van Real Madrid en wil straks ...

110
110
Genk helemaal terug: Hayen geeft oorzaak ommekeer

Na de pijnlijke 1 op 6 tegen Zulte Waregem en Cercle Brugge, leek KRC Genk definitief uitgeteld voor ...

252
252
TRANSFERUURTJE: 'Bliksem-exit bij Club, recorddeal Anderlecht'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

258
258
‘Rigaux voorspelt Club-leegloop: monsterbod onthuld’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in de Champions League. Verschillende smaakmakers staan ...

166
166
Opvallend voorstel na trainerscarrousel: "Aparte periode"

De Jupiler Pro League kende dit seizoen een opvallende trainerscarrousel met onder meer Rik De Mil ...

63
63
Ongezien: Club Brugge liet 102 miljoen euro liggen

Club Brugge staat financieel zeer sterk. De afgelopen seizoenen pakte Blauw-Zwart verschillende ...

204
204
Anderlecht stelt Jacobs teleur: “Had ik nooit verwacht”

RSC Anderlecht pakte een ferme opsteker door zich te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. Royal ...

206
206
Vanderbiest briest na KRC Genk: “Niet de eerste keer”

KV Mechelen ging in eigen huis met 2-3 onderuit tegen KRC Genk, een rechtstreekse concurrent voor ...

385
385
‘Club Brugge schuift toptarget naar voren: zomerse knaller'

Club Brugge bleef afgelopen wintermercato relatief rustig. De grote opdracht van Devy Rigaux en ...

429
429
Hatenboer komt met bizarre openbaring over Hasi

RSC Anderlecht haalde ruim een jaar geleden Cédric Hatenboer naar het Lotto Park. Hij mocht ...

379
379
Rigaux deelt straffe financiële cijfers Furo-deal mee

Bij Club Brugge baalden ze enorm toen bleek dat Kaye Furo zijn contract niet wenste open te breken. ...

189
189
'Anderlecht verrast met 'nieuwe speler' in de A-kern'

RSC Anderlecht bakte er maandenlang niets van onder Besnik Hasi. De Brusselaars leken op weg naar ...

455
455
'Anderlecht duizelt: krankzinnige transfersom De Cat'

"Buitenaards". "Grootste talent op de Belgische velden". "Vijf sterren-prestatie". De superlatieven ...

1048
1048
'Bom barst bij Barça: Flick volledig door het lint'

FC Barcelona slikte donderdagavond een optater van formaat. In de heenmatch van de halve finales in ...

133
133
‘Schreuder schokt Anderlecht: hallucinant miljoenenloon’

Anderlecht staat met de rug tegen de muur in zijn trainerszoektocht. Nu de shortlist slinkt, duikt ...

846
846
Rigaux onthult: superaanwinst op agenda Club Brugge

Club Brugge maakt zich stilaan op voor de hervatting van de Champions League en mikt in eigen land ...

629
629
'Anderlecht hakt knoop door: nieuwe trainer voor de deur'

RSC Anderlecht plaatste zich donderdagavond tot ieders verbazing voor de finale van die Croky Cup. ...

725
725
Van Persie verklaart dé stunttransfer van het jaar in NL

Feyenoord kent een zeer moeizaam seizoen en zet alles op alles op de tweede plaats. Dat geeft recht ...

83
83
Cinel pakt uit met zeer gewaagde uitspraken

Cercle Brugge draait al een stuk beter dan enkele weken geleden, maar de situatie is nog altijd ...

221
221
PSG-voorzitter met grote ambities: "Naar de JPL!"

Nasser Al-Khelaïfi is voorzitter van PSG en hij was donderdag te gast in België. Daar ...

185
185
PSV én PSG onderuit, Pocognoli geniet met volle teugen

In de Bundesliga, Serie A, Eredivisie en Ligue 1 werd er vanavond ook gevoetbald. Zo mochten ze bij ...

70
70

Meer sportnieuws