'Ajax zet zinnen op bekende naam bij Club én Anderlecht'

266 stemmen
'Ajax zet zinnen op bekende naam bij Club én Anderlecht'

Het voetbalseizoen nadert zijn einde, en ondertussen wordt er in binnen- en buitenland al volop achter de schermen gewerkt met het oog op volgend seizoen. In Nederland wil Ajax er met name geen gras over laten groeien, waardoor de Amsterdammers zich zo snel mogelijk willen roeren op de transfermarkt. 


Volgens Sky Sports heeft Ajax zijn zinnen gezet op Lionel Abada. De 21-jarige vleugelaanvaller van Celtic - en tevens ook Israëlisch international - geniet al enkele maanden de interesse van de Amsterdammers en zou zelf niet weigerachtig staan tegenover een transfer. Ondanks een overvloed aan talent kwam Abada dit seizoen namelijk het meest aan de bak als invaller, en verloor hij het vertrouwen van Celtic-trainer Ange Postecoglou. 

Lionel Abada heeft volgens Transfermarkt een marktwaarde van ongeveer zeven miljoen euro. Ondanks zijn statuut als invaller was de 21-jarige Israëliër toch goed voor tien doelpunten en vijf assists in de Schotse hoogste klasse. Bij Ajax zou hij beschouwd kunnen worden als de vervanger van de vertrokken Antony. De Braziliaan verliet Ajax tijdens de vorige zomermercato voor een avontuur bij Manchester United, en werd nooit echt vervangen bij de Amsterdammers. 

Voormalig target van Club Brugge én Anderlecht

De naam van Abada doet ongetwijfeld nog een belletje rinkelen bij de Belgische voetballiefhebber. In 2021 hadden zowel Club Brugge als Anderlecht verregaande interesse in de vleugelaanvaller. De Israëliër liet de Belgische competitie echter links liggen, en verkoos een switch naar de Schotse hoogste klasse. 

LEES OOK: ‘Transferstrijd Tzolis en Godts: Arsenal hakt knopen door’

Is Abada goed genoeg voor Ajax?

Meest recent

Mechele briest: "Dit liep er mis bij de Rode Duivels"

Brandon Mechele kreeg tegen Egypte het vertrouwen van Rudi Garcia. De centrale verdediger van Club ...

80
80
Één Rode Duivel volledig afgeserveerd op WK?

De Rode Duivels speelden 1-1 gelijk tegen Egypte. Als vervanger van Romelu Lukaku koos bondscoach ...

114
114
Ngoy slaat op tafel na Egypte: “Tuurlijk ontgoocheling”

België kwam niet verder dan een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste wedstrijd op het WK ...

78
78
Emoties bij Kaapverdië: 40-jarige WK-held gaat viraal

De eerste grote stunt van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is een feit. ...

34
34
Burgess verlaat Union voor KAA Gent: grote ambities

Christian Burgess was de afgelopen jaren de steunpilaar van Union SG, maar de ervaren verdediger was ...

155
155
'Opvolger Tzolis: Club Brugge meldt zich in Bundesliga'

Club Brugge nam inmiddels afscheid van Simon Mignolet, Dani van den Heuvel en Aleksandar Stankovic. ...

189
189
L'Equipe buist twee Duivels: kop van Jut krijgt pijnlijke 3

De Rode Duivels hebben geen al te beste beurt gemaakt tijdens hun WK-opener tegen Egypte (1-1). Ook ...

338
338
Mechele bejubelt 'echte leider' bij Duivels: "Op training ..."

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

193
193
Grove 'Vanaken-blunder' Garcia: analisten trekken fel van leer

Een puntendeling tegen Egypte is op zich geen slecht resultaat, maar naar het vervolg van het WK ...

1103
1103
'Club Brugge resoluut: Verhaeghe weigert miljoenentransfer'

Club Brugge zag de voorbije weken al enkele belangrijke krachten vertrekken en zal er ongetwijfeld ...

464
464
Union niet te stuiten: aanwinst vier binnen, nummer vijf op komst

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

225
225
Reden tot zorgen? Garcia geeft reden voor povere Doku

Voor aanvang van het toernooi werd Jérémy Doku bestempeld als één van de ...

143
143
Rode Duivels schrikken: schade veel groter dan gedacht

De 1-1 tegen Egypte lijkt op het eerste zicht geen ramp voor de Rode Duivels. België heeft ...

284
284
Kranten schieten met scherp: grote riseé bij Rode Duivels

De Rode Duivels zullen nog minstens tot aanstaande zondag moeten wachten op hun eerste WK-zege sinds ...

311
311
Alderweireld bewierookt onverwachte Duivel: "Als één man er stond ..."

Wat een hoopvolle start van het WK had moeten worden, is uitgedraaid op een behoorlijk tegenvallende ...

898
898
Internationale pers hard voor Belgen: één Duivel in spotlights

De Rode Duivels hebben niet de WK-start genomen waar ze op hoopten. In Seattle moesten ze maandag ...

364
364
Saudi's zorgen voor nieuwe stunt, spectaculair gelijkspel in poule België

Op het wereldkampioenschap blijven de verrassende uitslagen zich opstapelen. Zo slaagde ...

128
128
Rudi Garcia verbaast met uitspraken na België - Egypte

De Rode Duivels beginnen het WK 2026 met een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste helft was niet ...

446
446
Punten van VN: drie buizen bij Duivels, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels zijn vrij tegenvallend aan het WK begonnen. Tijdens hun openingsduel mochten ze ...

1337
1337
Tielemans onthult woorden tijdens de rust: sfeer bekend

De Rode Duivels hebben de eerste WK-wedstrijd in de Verenigde Staten gelijkgespeeld tegen Egypte. ...

219
219
Één Rode Duivel de redder: “Zo iemand heb je nodig!”

De Rode Duivels hebben 1-1 gespeeld tegen Egypte. De eerste helft was het zweten voor de Belgen en ...

141
141
Povere start België: invalbeurt Lukaku voorkomt WK-drama

De Rode Duivels hebben niet de beste start van hun WK genomen. Tegen een sterk en stug Egypte leek ...

91
91
Garcia laat wenkbrauwen fronsen: “Wat heeft hij misdaan?”

De Rode Duivels hebben het moeilijk tegen Egypte. Bij de rust keken de Belgen tegen een 0-1 ...

394
394
Nainggolan snoeihard voor Duivels na 'kinderlijke' helft

De Rode Duivels kijken bij de rust tegen een 0-1 achterstand aan. Een afstandsschot was buiten het ...

189
189
"Rampzalig" - Duivel afgemaakt na zorgwekkende eerste helft

De Rode Duivels hebben maandagavond hun WK 2026 op gang getrapt. Maar de eerste helft tegen Egypte ...

359
359

Meer sportnieuws