Dramatische zet Riemer: "Hij maakte de match zo dood"

door
Dramatische zet Riemer:

De kansen van Anderlecht op de play-offs kregen zondagnamiddag een stevige knauw. Paars-Wit kreeg immers een pak voor de broek van leider Genk, dat met 5-2 te sterk bleek. Daardoor zakte het weg naar de tiende plaats en moet het hopen dat Charleroi én Cercle Brugge volgende week nog een steek laten vallen om de achtste plaats te kunnen claimen.


De nederlaag kwam hard aan bij Anderlecht, niet in het minst bij Brian Riemer. De Deense trainer was na afloop bijzonder hard voor zijn spelers. "Ik ben erg teleurgesteld in het team. Wat we vandaag hebben laten zien is niet onze identiteit", klonk het onder meer. Maar volgens analist Alexandre Teklak kan Riemer maar beter ook eens in eigen boezem kijken.

Teklak vond het onder meer een dramatische beslissing om Islam Slimani naar de kant te halen. De Algerijnse spits werd na 67 minuten vervangen door Benito Raman, enkele minuten nadat Anderlecht met een goal van Dreyer teruggekomen was tot 4-2. Daarna kon Anderlecht geen vuist meer maken en in de slotfase slikte het nog een vijfde goal.

MATCH DOOD
"Wanneer Slimani naar de kant gaat, kan je op zijn lippen lezen: 'We need to score'. Waarom wordt hij eruit gehaald? Anderlecht had momentum kunnen halen uit de 4-2 van Dreyer, maar dat heeft Riemer met die wissel helemaal dood gemaakt", stelt Teklak in La Dernière Heure. "De trainer geeft het signaal dat de match verloren is. Ondanks zijn onbegrip blijft Slimani wel kalm. Wellicht zullen de data de reden geweest zijn voor de wissel, maar waarom laat je hem niet nog tien of vijftien minuten staan? Je weet nooit wat er gebeurt. Genk had kunnen beginnen twijfelen."

LEES OOK: Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

Had Riemer Slimani moeten laten staan?

Meest recent

Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

29
29
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

15
15
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

115
115
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

85
85
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

120
120
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

159
159
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

204
204
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

11
11
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

342
342
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

54
54
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

158
158
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

235
235
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

55
55
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

196
196
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

246
246
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

123
123
Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Club Brugge bekampt in de Jupiler Pro League Standard Luik. Blauw-Zwart wist in de Champions League ...

158
158
Eden Hazard duwt topcoach naar Chelsea: "Mijn droom"

Eden Hazard kende een illustere carrière, maar blessureleed zorgde voor een vervroegd ...

69
69
Bom in Anderlecht: clubicoon verlaat het Lotto Park

Het blijft rommelen bij RSC Anderlecht. De club ontsloeg Besnik Hasi en Paars-Wit maakte zopas ...

531
531
Hubert bevestigt ferme domper én meevaller Union SG

Union SG werd nipt uitgeschakeld in de Champions League, maar de Brusselse club is wel nog steeds de ...

49
49
SK Beveren slaat bijzonder grote slag

SK Beveren lijkt op weg naar de Jupiler Pro League. Er wordt goed werk geleverd op de Freethiel. De ...

122
122
Druk op Genk stijgt: Hayen spreekt over Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag in de Jupiler Pro League op tegen RSC Anderlecht. De Limburgers ...

317
317
KV Mechelen ziet pion nog naar Liverpool verkassen

De wintermercato is voorbij, maar toch ziet KV Mechelen nog een pion naar Liverpool trekken. Op de ...

72
72
Leko hakt knopen door bij Club Brugge: “Sweet dilemma’s”

Club Brugge hoopt na de nederlaag tegen Union SG in de competitie de rug te rechten tegen Standard ...

458
458
Vandenbempt verrast met uitspraken over Anderlecht

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit ontsloeg coach Besnik Hasi en onder ...

500
500

Meer sportnieuws