Dramatische zet Riemer: "Hij maakte de match zo dood"

door
Dramatische zet Riemer:

De kansen van Anderlecht op de play-offs kregen zondagnamiddag een stevige knauw. Paars-Wit kreeg immers een pak voor de broek van leider Genk, dat met 5-2 te sterk bleek. Daardoor zakte het weg naar de tiende plaats en moet het hopen dat Charleroi én Cercle Brugge volgende week nog een steek laten vallen om de achtste plaats te kunnen claimen.


De nederlaag kwam hard aan bij Anderlecht, niet in het minst bij Brian Riemer. De Deense trainer was na afloop bijzonder hard voor zijn spelers. "Ik ben erg teleurgesteld in het team. Wat we vandaag hebben laten zien is niet onze identiteit", klonk het onder meer. Maar volgens analist Alexandre Teklak kan Riemer maar beter ook eens in eigen boezem kijken.

Teklak vond het onder meer een dramatische beslissing om Islam Slimani naar de kant te halen. De Algerijnse spits werd na 67 minuten vervangen door Benito Raman, enkele minuten nadat Anderlecht met een goal van Dreyer teruggekomen was tot 4-2. Daarna kon Anderlecht geen vuist meer maken en in de slotfase slikte het nog een vijfde goal.

MATCH DOOD
"Wanneer Slimani naar de kant gaat, kan je op zijn lippen lezen: 'We need to score'. Waarom wordt hij eruit gehaald? Anderlecht had momentum kunnen halen uit de 4-2 van Dreyer, maar dat heeft Riemer met die wissel helemaal dood gemaakt", stelt Teklak in La Dernière Heure. "De trainer geeft het signaal dat de match verloren is. Ondanks zijn onbegrip blijft Slimani wel kalm. Wellicht zullen de data de reden geweest zijn voor de wissel, maar waarom laat je hem niet nog tien of vijftien minuten staan? Je weet nooit wat er gebeurt. Genk had kunnen beginnen twijfelen."

LEES OOK: Renard 'on fire': vijfde winterdeal officieel afgerond

Had Riemer Slimani moeten laten staan?

Meest recent

Hoe 'Kompany Ball' heel Europa laat verstommen

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vanavond op tegen Union SG. De trainer is bezig ...

9
9
Renard 'on fire': vijfde winterdeal officieel afgerond

Olivier Renard kent een zeer drukke mercato bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben vandaag ook de ...

135
135
Verhuurde JPL-spelers: Maneblusser blijft indruk maken

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

28
28
Anderlecht doet grote inspanning: transfersom Sikan bekend

Anderlecht beleefde zondag een pijnlijke namiddag in Gent, want het gaf in de slotfase een ...

160
160
'Schokkende transferwending rond Mike Penders'

Mike Penders zette de voorbije maanden opnieuw grote stappen in zijn ontwikkeling. De 20-jarige ...

81
81
'Garcia broedt op enorme JPL-verrassing in WK-selectie'

Voor de Rode Duivels staat 2026 uiteraard in het teken van het WK. De selectie voor het toernooi ...

49
49
'Miljoenendeal zeer nabij voor Zulte Waregem'

Zulte Waregem zette zijn 2026 uitstekend in. Het boekte vorig weekend een knappe zege tegen Genk en ...

90
90
Anderlecht jubelt: nieuwe spits strijkt eindelijk neer

De wintermercato van Anderlecht lijkt helemaal gelanceerd. Dinsdag streek met Justin Heereken al een ...

260
260
'AA Gent moet nog wachten op miljoenentransfer'

AA Gent wil zich deze winter versterken met het oog op de strijd om de top zes, maar voorlopig zien ...

125
125
Hayen haalt oude bekende van bij Club naar Genk

Bij KRC Genk grepen ze eind december hard in. Thorsten Fink werd omwille van de tegenvallende ...

353
353
'Volgende aanwinst Anderlecht helemaal in kannen en kruiken'

Bij Anderlecht lijken ze stilaan helemaal in gang geschoten te zijn op de transfermarkt. Dinsdag ...

302
302
STVV slaat toe en plukt sterkhouder weg bij Beerschot

STVV blijft ook na de winterstop verbazen. De Kanaries wipten vorig weekend zelfs naar de tweede ...

91
91
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende vertrekker bij Club, Genk sluit deal met Milan'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

164
164
‘Na zege duiken kopzorgen Leko weer op: dilemma lonkt’

Club Brugge heeft vertrouwen getankt in de Champions League. Na de 1-4 zege op Kairat Almaty kunnen ...

262
262
Onrust rond Ronaldo: schokkend incident zorgt voor opschudding

Cristiano Ronaldo zal ongetwijfeld in shock zijn na een weerzinwekkende daad. Eén van de ...

76
76
Luis Enrique verbaast iedereen met uitspraken na zeperd

De Champions League zit vol verrassingen. Man City ging hard onderuit op het veld van Bodo/Glimt en ...

53
53
Code rood voor Guardiola: Haaland bijt door het stof

Manchester City zit plots weer in de hoek waar de klappen vallen. Na de pijnlijke derbynederlaag ...

84
84
‘Club all-in voor enorme stunt: ferm miljoenenbod op tafel'

Club Brugge wil nog ferm uitpakken op de wintermercato. De formatie van Ivan Leko wist dan wel net ...

785
785
Pocognoli out? T1 is schim van zichzelf bij AS Monaco

Sebastien Pocognoli liet Union SG achter zich en koos voor een avontuur bij AS Monaco. De ...

156
156
Pfaff snoeihard voor Anderlecht: “Kent niets van voetbal”

Bayern München neemt het vanavond op tegen Union SG. Jean-Marie Pfaff is nog steeds een legende ...

473
473
Euforie Club meteen getemperd: Leko krijgt gouden raad

Club Brugge won met 1-4 op het veld van Kairat Almaty. Blauw-Zwart zat in een desastreuze vorm en ...

324
324
Union gaat voor stunt en roept straffe taal richting Kompany

Union SG is de leider in de Jupiler Pro League, maar in de Champions League wacht een aartsmoeilijke ...

104
104
KV Mechelen neemt afscheid: talent versiert toptransfer

KV Mechelen doet dit seizoen volop mee voor een plek in de top 6. Malinwa staat op een vijfde plek ...

166
166
Analyse escaleert: Alderweireld schrikt van officiële brief

Toby Alderweireld heeft in het Belgische voetbal al lang niets meer te bewijzen. Van de Antwerpse ...

272
272
Vanaken slaat en zalft na broodnodige overwinning

Het is Club Brugge dan toch gelukt om een totale crisis te vermijden. Na de pijnlijke ...

131
131

Meer sportnieuws