Dramatische zet Riemer: "Hij maakte de match zo dood"

368 stemmen
Dramatische zet Riemer:

De kansen van Anderlecht op de play-offs kregen zondagnamiddag een stevige knauw. Paars-Wit kreeg immers een pak voor de broek van leider Genk, dat met 5-2 te sterk bleek. Daardoor zakte het weg naar de tiende plaats en moet het hopen dat Charleroi én Cercle Brugge volgende week nog een steek laten vallen om de achtste plaats te kunnen claimen.


De nederlaag kwam hard aan bij Anderlecht, niet in het minst bij Brian Riemer. De Deense trainer was na afloop bijzonder hard voor zijn spelers. "Ik ben erg teleurgesteld in het team. Wat we vandaag hebben laten zien is niet onze identiteit", klonk het onder meer. Maar volgens analist Alexandre Teklak kan Riemer maar beter ook eens in eigen boezem kijken.

Teklak vond het onder meer een dramatische beslissing om Islam Slimani naar de kant te halen. De Algerijnse spits werd na 67 minuten vervangen door Benito Raman, enkele minuten nadat Anderlecht met een goal van Dreyer teruggekomen was tot 4-2. Daarna kon Anderlecht geen vuist meer maken en in de slotfase slikte het nog een vijfde goal.

MATCH DOOD
"Wanneer Slimani naar de kant gaat, kan je op zijn lippen lezen: 'We need to score'. Waarom wordt hij eruit gehaald? Anderlecht had momentum kunnen halen uit de 4-2 van Dreyer, maar dat heeft Riemer met die wissel helemaal dood gemaakt", stelt Teklak in La Dernière Heure. "De trainer geeft het signaal dat de match verloren is. Ondanks zijn onbegrip blijft Slimani wel kalm. Wellicht zullen de data de reden geweest zijn voor de wissel, maar waarom laat je hem niet nog tien of vijftien minuten staan? Je weet nooit wat er gebeurt. Genk had kunnen beginnen twijfelen."

LEES OOK: Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Had Riemer Slimani moeten laten staan?

Meest recent

‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

23
23
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

99
99
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

18
18
‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

85
85
‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

293
293
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

458
458
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

43
43
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

74
74
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

85
85
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

236
236
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

47
47
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

15
15
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

42
42
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

357
357
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

179
179
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

119
119
‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

564
564
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

478
478
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

177
177
Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

91
91
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

95
95
Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

213
213
WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

76
76
'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

134
134
Vandenbempt ergert zich kapot aan één ding op dit WK

Het WK is eindelijk van start gegaan en de eerste wedstrijddag zit erop. Mexico en Zuid-Korea zijn ...

443
443

Meer sportnieuws