Dramatische zet Riemer: "Hij maakte de match zo dood"

368 stemmen
Dramatische zet Riemer:

De kansen van Anderlecht op de play-offs kregen zondagnamiddag een stevige knauw. Paars-Wit kreeg immers een pak voor de broek van leider Genk, dat met 5-2 te sterk bleek. Daardoor zakte het weg naar de tiende plaats en moet het hopen dat Charleroi én Cercle Brugge volgende week nog een steek laten vallen om de achtste plaats te kunnen claimen.


De nederlaag kwam hard aan bij Anderlecht, niet in het minst bij Brian Riemer. De Deense trainer was na afloop bijzonder hard voor zijn spelers. "Ik ben erg teleurgesteld in het team. Wat we vandaag hebben laten zien is niet onze identiteit", klonk het onder meer. Maar volgens analist Alexandre Teklak kan Riemer maar beter ook eens in eigen boezem kijken.

Teklak vond het onder meer een dramatische beslissing om Islam Slimani naar de kant te halen. De Algerijnse spits werd na 67 minuten vervangen door Benito Raman, enkele minuten nadat Anderlecht met een goal van Dreyer teruggekomen was tot 4-2. Daarna kon Anderlecht geen vuist meer maken en in de slotfase slikte het nog een vijfde goal.

MATCH DOOD
"Wanneer Slimani naar de kant gaat, kan je op zijn lippen lezen: 'We need to score'. Waarom wordt hij eruit gehaald? Anderlecht had momentum kunnen halen uit de 4-2 van Dreyer, maar dat heeft Riemer met die wissel helemaal dood gemaakt", stelt Teklak in La Dernière Heure. "De trainer geeft het signaal dat de match verloren is. Ondanks zijn onbegrip blijft Slimani wel kalm. Wellicht zullen de data de reden geweest zijn voor de wissel, maar waarom laat je hem niet nog tien of vijftien minuten staan? Je weet nooit wat er gebeurt. Genk had kunnen beginnen twijfelen."

LEES OOK: 'Plotse transferwending omtrent Thorgan Hazard'

Had Riemer Slimani moeten laten staan?

Meest recent

Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

25
25
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

80
80
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

402
402
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

36
36
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

46
46
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

309
309
'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

418
418
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

504
504
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

847
847
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

114
114
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

524
524
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

53
53
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

97
97
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

138
138
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

96
96
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

151
151
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

407
407
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

722
722
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

306
306
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

504
504
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

409
409
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

232
232
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

108
108
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

106
106
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

172
172

Meer sportnieuws