'KV Oostende in gesprek met Coucke én steenrijke Saudi's'

774 stemmen
'KV Oostende in gesprek met Coucke én steenrijke Saudi's'

Voor KV Oostende is afgelopen weekend het doek gevallen over tien jaar voetbal op het hoogste niveau. De Kustploeg ging in de wedstrijd van de allerlaatste kans ontluisterend met 0-4 de boot in tegen OH Leuven, waardoor degradatie naar 1B niet meer af te wenden is. Dat betekent de start van een nieuw tijdperk, want achter de schermen staan ook grote veranderingen op til.


Het is al een tijdje duidelijk dat er weldra ook nieuwe eigenaars zullen neerstrijken in Oostende, waar Pacific Media Group zwaar onder vuur ligt bij de fans en de voorbije maanden ook moeite had om de financiële gaten te dichten. Er werden al gesprekken gevoerd met de Chinese Fosun Group, die ook Wolverhampton in handen heeft, en de Amerikaanse zakenman Bill Foley, die enkele maanden geleden AFC Bournemouth ook overnam.

Maar er zijn nog meer kandidaten, want volgens Het Laatste Nieuws staat er deze week ook een gesprek gepland met Public Investmend Fund, een steenrijk investeringsfonds uit Saudi-Arabië dat vooral bekend is als eigenaar van Newcastle United. Een Saudische delegatie was maandag zelfs al op bezoek in het stadion en het trainingscomplex, schrijft Het Nieuwsblad.

TRIBUNE
Hoe dan ook lijkt de kans groot dat KVO straks gelinkt zal zijn aan een club uit de Premier League. De nieuwe eigenaars zullen ook mee een oplossing moeten vinden voor de hoofdtribune, die nog steeds eigendom is van Marc Coucke. Oostende betaalt zijn gewezen eigenaar maar liefst 800.000 euro per jaar om die tribune te huren. Dat bedrag is in 1B niet langer haalbaar en dus zal er een oplossing gevonden moeten worden, hetzij in de vorm van een nieuw huurakkoord of het overkopen van de tribune door de nieuwe eigenaars.

LEES OOK: Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Welke overnemers zouden het beste zijn voor KVO

Meest recent

'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

5
5
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

13
13
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

56
56
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

37
37
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

156
156
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

163
163
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

56
56
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

254
254
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

27
27
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

407
407
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

288
288
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

331
331
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

133
133
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

61
61
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

114
114
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

96
96
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

45
45
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

208
208
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

255
255
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

130
130
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

77
77
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

764
764
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

520
520
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

278
278
Doku én De Bruyne op de bank tegen de VS?

De Belgische supporters zijn nog aan het bekomen van het mirakel in Seattle. De Rode Duivels zetten ...

306
306

Meer sportnieuws