'KV Oostende in gesprek met Coucke én steenrijke Saudi's'

774
'KV Oostende in gesprek met Coucke én steenrijke Saudi's'

Voor KV Oostende is afgelopen weekend het doek gevallen over tien jaar voetbal op het hoogste niveau. De Kustploeg ging in de wedstrijd van de allerlaatste kans ontluisterend met 0-4 de boot in tegen OH Leuven, waardoor degradatie naar 1B niet meer af te wenden is. Dat betekent de start van een nieuw tijdperk, want achter de schermen staan ook grote veranderingen op til.


Het is al een tijdje duidelijk dat er weldra ook nieuwe eigenaars zullen neerstrijken in Oostende, waar Pacific Media Group zwaar onder vuur ligt bij de fans en de voorbije maanden ook moeite had om de financiële gaten te dichten. Er werden al gesprekken gevoerd met de Chinese Fosun Group, die ook Wolverhampton in handen heeft, en de Amerikaanse zakenman Bill Foley, die enkele maanden geleden AFC Bournemouth ook overnam.

Maar er zijn nog meer kandidaten, want volgens Het Laatste Nieuws staat er deze week ook een gesprek gepland met Public Investmend Fund, een steenrijk investeringsfonds uit Saudi-Arabië dat vooral bekend is als eigenaar van Newcastle United. Een Saudische delegatie was maandag zelfs al op bezoek in het stadion en het trainingscomplex, schrijft Het Nieuwsblad.

TRIBUNE
Hoe dan ook lijkt de kans groot dat KVO straks gelinkt zal zijn aan een club uit de Premier League. De nieuwe eigenaars zullen ook mee een oplossing moeten vinden voor de hoofdtribune, die nog steeds eigendom is van Marc Coucke. Oostende betaalt zijn gewezen eigenaar maar liefst 800.000 euro per jaar om die tribune te huren. Dat bedrag is in 1B niet langer haalbaar en dus zal er een oplossing gevonden moeten worden, hetzij in de vorm van een nieuw huurakkoord of het overkopen van de tribune door de nieuwe eigenaars.

LEES OOK: Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Welke overnemers zouden het beste zijn voor KVO

Meest recent

Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

4
4
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

46
46
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

66
66
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

88
88
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

42
42
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

115
115
Vanaken laat fans perplex staan na stunt: emoties laaien op

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

155
155
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

70
70
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

41
41
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

178
178
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

87
87
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

163
163
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

185
185
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

46
46
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

75
75
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

370
370
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

258
258
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

212
212
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

974
974
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

389
389
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

161
161
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

204
204
Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

101
101
Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

232
232
Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

282
282

Meer sportnieuws