'KV Oostende in gesprek met Coucke én steenrijke Saudi's'

door
'KV Oostende in gesprek met Coucke én steenrijke Saudi's'

Voor KV Oostende is afgelopen weekend het doek gevallen over tien jaar voetbal op het hoogste niveau. De Kustploeg ging in de wedstrijd van de allerlaatste kans ontluisterend met 0-4 de boot in tegen OH Leuven, waardoor degradatie naar 1B niet meer af te wenden is. Dat betekent de start van een nieuw tijdperk, want achter de schermen staan ook grote veranderingen op til.


Het is al een tijdje duidelijk dat er weldra ook nieuwe eigenaars zullen neerstrijken in Oostende, waar Pacific Media Group zwaar onder vuur ligt bij de fans en de voorbije maanden ook moeite had om de financiële gaten te dichten. Er werden al gesprekken gevoerd met de Chinese Fosun Group, die ook Wolverhampton in handen heeft, en de Amerikaanse zakenman Bill Foley, die enkele maanden geleden AFC Bournemouth ook overnam.

Maar er zijn nog meer kandidaten, want volgens Het Laatste Nieuws staat er deze week ook een gesprek gepland met Public Investmend Fund, een steenrijk investeringsfonds uit Saudi-Arabië dat vooral bekend is als eigenaar van Newcastle United. Een Saudische delegatie was maandag zelfs al op bezoek in het stadion en het trainingscomplex, schrijft Het Nieuwsblad.

TRIBUNE
Hoe dan ook lijkt de kans groot dat KVO straks gelinkt zal zijn aan een club uit de Premier League. De nieuwe eigenaars zullen ook mee een oplossing moeten vinden voor de hoofdtribune, die nog steeds eigendom is van Marc Coucke. Oostende betaalt zijn gewezen eigenaar maar liefst 800.000 euro per jaar om die tribune te huren. Dat bedrag is in 1B niet langer haalbaar en dus zal er een oplossing gevonden moeten worden, hetzij in de vorm van een nieuw huurakkoord of het overkopen van de tribune door de nieuwe eigenaars.

LEES OOK: Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Welke overnemers zouden het beste zijn voor KVO

Meest recent

Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

6
6
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

14
14
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

39
39
Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

116
116
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

76
76
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

58
58
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

69
69
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

61
61
Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

81
81
JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

88
88
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

122
122
Union bibbert: smaakmaker sluit vertrek niet uit

Nadat het vorig seizoen al de titel veroverde, kan Union dit seizoen zowaar nog beter doen. Het ...

41
41
'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Bij Anderlecht lijkt de zomermercato stilaan vorm te krijgen. Die zal in eerste instantie gepaard ...

141
141
'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

219
219
‘Mignolet weg na clash: Verhaeghe dreef hem buiten'

Bart Verhaeghe zette Simon Mignolet bij zijn afscheid op een voetstuk, maar achter die mooie woorden ...

482
482
'Anderlecht baalt keihard na transferupdate De Cat'

Voor de eerste keer in bijna anderhalf jaar had Anderlecht in de voorbije week nog eens een Rode ...

411
411
'Nieuwe klap Antwerp: 4 sterkhouders gratis weg'

Antwerp opent zijn play-offs vrijdagavond op de Bosuil tegen Genk. Die kraker wordt niet afgewerkt ...

328
328
‘Vertrek Lukaku krijgt vorm: eerste club meldt zich‘

Het wordt nog altijd afwachten hoe het conflict tussen Napoli en Romelu Lukaku opgelost zal worden. ...

300
300
Schreuder onthult alles over flirt met Anderlecht

Anderlecht gaat nog zeker tot het einde van het seizoen door met Jérémy Taravel als ...

198
198
Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

167
167
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

101
101
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

316
316
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

503
503
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

214
214
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

238
238

Meer sportnieuws