'KV Oostende in gesprek met Coucke én steenrijke Saudi's'

door
'KV Oostende in gesprek met Coucke én steenrijke Saudi's'

Voor KV Oostende is afgelopen weekend het doek gevallen over tien jaar voetbal op het hoogste niveau. De Kustploeg ging in de wedstrijd van de allerlaatste kans ontluisterend met 0-4 de boot in tegen OH Leuven, waardoor degradatie naar 1B niet meer af te wenden is. Dat betekent de start van een nieuw tijdperk, want achter de schermen staan ook grote veranderingen op til.


Het is al een tijdje duidelijk dat er weldra ook nieuwe eigenaars zullen neerstrijken in Oostende, waar Pacific Media Group zwaar onder vuur ligt bij de fans en de voorbije maanden ook moeite had om de financiële gaten te dichten. Er werden al gesprekken gevoerd met de Chinese Fosun Group, die ook Wolverhampton in handen heeft, en de Amerikaanse zakenman Bill Foley, die enkele maanden geleden AFC Bournemouth ook overnam.

Maar er zijn nog meer kandidaten, want volgens Het Laatste Nieuws staat er deze week ook een gesprek gepland met Public Investmend Fund, een steenrijk investeringsfonds uit Saudi-Arabië dat vooral bekend is als eigenaar van Newcastle United. Een Saudische delegatie was maandag zelfs al op bezoek in het stadion en het trainingscomplex, schrijft Het Nieuwsblad.

TRIBUNE
Hoe dan ook lijkt de kans groot dat KVO straks gelinkt zal zijn aan een club uit de Premier League. De nieuwe eigenaars zullen ook mee een oplossing moeten vinden voor de hoofdtribune, die nog steeds eigendom is van Marc Coucke. Oostende betaalt zijn gewezen eigenaar maar liefst 800.000 euro per jaar om die tribune te huren. Dat bedrag is in 1B niet langer haalbaar en dus zal er een oplossing gevonden moeten worden, hetzij in de vorm van een nieuw huurakkoord of het overkopen van de tribune door de nieuwe eigenaars.

LEES OOK: Marc Coucke slaat keihard terug na ongezien debacle

Welke overnemers zouden het beste zijn voor KVO

Meest recent

Romelu Lukaku naar de bank bij Rode Duivels?

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller kampt met veel blessureleed en zit in de ...

7
7
Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Club Brugge moet achtervolgen in de titelstrijd na de nederlaag op Union SG. Coach Ivan Leko stuitte ...

88
88
'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

182
182
‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Carlos Forbs was een paar maanden geleden nog een sensatie bij Club Brugge. De buitenspeler ...

118
118
Rosenior woedend op Lavia en co, opsteker De Cuyper

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense topclub verloor met 3-0 op het veld van ...

34
34
Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Het WK 2026 komt dichterbij en het is tijd voor de Belgische opties om volledig op stoom te komen. ...

41
41
Leysen ontloopt rode kaart: “Dit zei de ref tegen mij”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Westerlo. Een dubbelslag van Nacho ...

40
40
'Bliksemtransfer Club Brugge reëel: droomploeg meldt zich'

Club Brugge dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van verschillende sterkhouders. Namen als ...

196
196
Anderlecht komt met groot nieuws over bekerfinale

RSC Anderlecht wil zich in de komende weken verzekeren van een plek in de top vier van de Champions' ...

328
328
Hayen niet te spreken: "Dát ontgoochelt me het meest"

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

132
132
Dag Allemaal: Liefdesdrama rond Van Gucht escaleert

Er hangt opnieuw iets in de lucht rond Ruben Van Gucht. Dag Allemaal pakt uit met een dossier dat ...

88
88
'Club Brugge in actie: JPL-duel om nieuwe middenvelder'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het inhalen van Union SG in de titelstrijd. Maar achter ...

213
213
"Als ik sterke man Anderlecht was ..." - Radja geeft ideale trainer

Ongeacht de uitkomst van de bekerfinale en Champions' Play-Offs, worden in het tussenseizoen weer de ...

467
467
‘Onbegrijpelijk: Vermeeren versiert toptransfer na 3 flops’

Arthur Vermeeren lijkt, ondanks drie mislukte passages op rij, opnieuw op weg naar een verrassende ...

353
353
'Gemiste kans topclubs: JPL-smaakmaker richting Bundesliga'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

112
112
DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

Het Belgische profvoetbal zal ook volgend seizoen te zien zijn bij DAZN. Dat maakten advocaten van ...

374
374
'Rumoer bij Club Brugge: Leko helemaal klaar met één speler'

Club Brugge moet zich woensdagavond op eigen veld tegen KV Mechelen herpakken na de dure nederlaag ...

434
434
Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

120
120
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

26
26
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

92
92
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

87
87
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

119
119
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

194
194
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

191
191

Meer sportnieuws