'KV Oostende in gesprek met Coucke én steenrijke Saudi's'

774 stemmen
'KV Oostende in gesprek met Coucke én steenrijke Saudi's'

Voor KV Oostende is afgelopen weekend het doek gevallen over tien jaar voetbal op het hoogste niveau. De Kustploeg ging in de wedstrijd van de allerlaatste kans ontluisterend met 0-4 de boot in tegen OH Leuven, waardoor degradatie naar 1B niet meer af te wenden is. Dat betekent de start van een nieuw tijdperk, want achter de schermen staan ook grote veranderingen op til.


Het is al een tijdje duidelijk dat er weldra ook nieuwe eigenaars zullen neerstrijken in Oostende, waar Pacific Media Group zwaar onder vuur ligt bij de fans en de voorbije maanden ook moeite had om de financiële gaten te dichten. Er werden al gesprekken gevoerd met de Chinese Fosun Group, die ook Wolverhampton in handen heeft, en de Amerikaanse zakenman Bill Foley, die enkele maanden geleden AFC Bournemouth ook overnam.

Maar er zijn nog meer kandidaten, want volgens Het Laatste Nieuws staat er deze week ook een gesprek gepland met Public Investmend Fund, een steenrijk investeringsfonds uit Saudi-Arabië dat vooral bekend is als eigenaar van Newcastle United. Een Saudische delegatie was maandag zelfs al op bezoek in het stadion en het trainingscomplex, schrijft Het Nieuwsblad.

TRIBUNE
Hoe dan ook lijkt de kans groot dat KVO straks gelinkt zal zijn aan een club uit de Premier League. De nieuwe eigenaars zullen ook mee een oplossing moeten vinden voor de hoofdtribune, die nog steeds eigendom is van Marc Coucke. Oostende betaalt zijn gewezen eigenaar maar liefst 800.000 euro per jaar om die tribune te huren. Dat bedrag is in 1B niet langer haalbaar en dus zal er een oplossing gevonden moeten worden, hetzij in de vorm van een nieuw huurakkoord of het overkopen van de tribune door de nieuwe eigenaars.

LEES OOK: Marc Coucke laat miljoenen liggen: “Niet gepast”

Welke overnemers zouden het beste zijn voor KVO

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

65
65
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

19
19
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

76
76
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

247
247
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

67
67
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

391
391
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

283
283
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

591
591
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

122
122
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

341
341
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

152
152
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

63
63
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

103
103
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

103
103
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

275
275
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

303
303
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

419
419
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

449
449
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

461
461
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

165
165
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

207
207
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

85
85
Bommetje bij KRC Genk: boegbeeld verlaat de club

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

451
451
'Bayern haakt af: droomscenario voor De Cat?'

Het heeft er alle schijn van dat Nathan De Cat deze zomer Anderlecht zal verlaten. Het lijkt enkel ...

505
505
OHL heeft eerste zomeraanwinst beet: optie gelicht

OH Leuven gaat het volgend seizoen over een andere boeg gooien na alweer een grijs jaar. De voorbije ...

39
39
Kerkhofs onthult waarom Courtois en Hasselt mislukten

KRC Genk kwam deze week met het straffe nieuws dat Thibaut Courtois terugkeert bij de club. De Rode ...

111
111

Meer sportnieuws