TRANSFERUURTJE: 'Megatransfer Haaland, uittocht bij Club Brugge'

door
TRANSFERUURTJE: 'Megatransfer Haaland, uittocht bij Club Brugge'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal komt steeds dichterbij. Maar heel wat ploegen zijn ook al druk in de weer met hun transferplannen voor komende zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u dat belangrijkste transfernieuws in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge lijkt er in de zomer een aardverschuiving op komst. Niet alleen lijkt CEO Vincent Mannaert aan te sturen op een vertrek, ook de spelersgroep lijkt grondig onder handen genomen te zullen worden. Sterkhouders als Noa Lang, Andreas Skov Olsen, Tajon Buchanan en Ferran Jutgla lijken een transfer te gaan versieren. Bij een vertrek van die laatste zal Club wel 10 procent van de transfersom af moeten staan aan FC Barcelona. Daarnaast zouden ook overbodige spelers als Dedryck Boyata en Kamal Sowah weg mogen.



Al die vertrekkers zullen natuurlijk vervangen moeten worden. Voorlopig ligt er al één inkomende transfer vast, want nogmaals wordt bevestigd dat Victor Barbera straks in het Jan Breydelstadion zal neerstrijken. De 18-jarige spits maakt transfervrij de overstap van FC Barcelona. Daarnaast zouden ze in Brugge ook nog een oogje laten vallen hebben op Carl Gustafsson, een 23-jarige middenvelder van Kalmar. De Zweedse international wordt echter ook gevolgd door Ajax, AZ, Fiorentina en Eintracht Frankfurt.

Voor Anderlecht zal één van de prioriteiten voor komende zomer dan weer het vinden van een extra linksachter worden. Daarvoor zouden ze denken aan de komst van Abel Bretones, een 22-jarige Spanjaard van Real Oviedo. Paars-Wit ging hem vorig weekend al scouten, maar dat deden ook FC Nantes en Sporting Braga. Ook Watford toonde al interesse in zijn diensten.

BUITENLAND



Het lijkt er alsmaar meer op dat het verblijf van Erling Haaland bij Manchester City weleens van korte duur zou kunnen zijn. Er gaan alsmaar meer geruchten dat de Noorse goalgetter in 2024 alweer een transfer zou kunnen gaan maken. Real Madrid blijft op zijn komst azen en wil gebruik maken van een clausule in het contract van Haaland, waardoor hij binnen een jaar voor 220 miljoen euro zou kunnen vertrekken uit Engeland.

Voor Romelu Lukaku zou de kogel dan weer door de kerk zijn: hij speelt volgend seizoen niet meer voor Internazionale. Na een moeilijk seizoen zijn de Nerazzurri niet bereid om nog eens 20 miljoen euro te investeren in een huursom en zijn jaarloon om hem ook volgend jaar ter beschikking te hebben. In principe keert de Rode Duivel dus terug naar Chelsea, waar zijn toekomst vooral zal afhangen van wie de nieuwe trainer wordt.

LEES OOK: Hayen houdt adem in: noodoplossing bij Club Brugge?

Is een grote kuis nodig bij Club Brugge?

Meest recent

'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

103
103
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

67
67
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

214
214
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League, die intussen al naar de rechtbank trok, was de ...

287
287
Hayen houdt adem in: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

263
263
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

116
116
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

185
185
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

101
101
Pro League houdt adem in: Belgisch voetbal van de buis?

Na een maandenlange patstelling trok DAZN dinsdag abrupt de stekker uit het tv-contract. Het ...

331
331
Anderlecht bevestigt opdoffer: sterkhouder lange tijd out

Anderlecht maakte de laatste weken een stevige opmars. Met een negen op negen tegen KV Mechelen, ...

161
161
Hein geeft Hayen wijze raad: "Al de tweede keer"

Het werd deze keer geen feest in de Champions League voor Club Brugge. Alle euforie na het knappe ...

188
188
'Club Brugge en Union kruisen degens bij voetbalbond'

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

166
166
'Real Madrid plant Haaland-bom: op één voorwaarde'

Er staat dit seizoen weer geen maat op Erling Haaland. De doelpuntenmachine scoorde voor Manchester ...

130
130
'Genk mengt zich in strijd om peperdure goalgetter'

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een nieuw resultaat in de Europa League. Daarvoor zal het ...

468
468
Domper voor Trossard: Arteta brengt update

Woensdagavond werkten Arsenal en Bayern München dé kraker van de speeldag in de ...

69
69
Pijnlijke conclusie voor Club: "Is er een probleem?"

Club Brugge likt zijn wonden na de pijnlijke zeperd van woensdagavond in Lissabon. De 3-0-nederlaag ...

165
165
'Eindelijk witte rook: Antwerp heeft nieuwe coach beet'

Vorig weekend noteerden we het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League. ...

343
343
'Nieuwe domper Belgische fans: traditie eindigt na 50 jaar'

Het is voorlopig nog geen al te fijn seizoen voor de Belgische voetbalsupporter. Die kon de Jupiler ...

100
100
TRANSFERUURTJE: 'West Ham berooft JPL, cruciaal nieuws Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

258
258
'Rentree in zicht: Lukaku maakt comeback in topper'

Napoli pakte deze week een cruciale zege in de Champions League tegen Qarabag, waarmee het opnieuw ...

85
85
'Financiële mokerslag: dit zal nieuw tv-contract nog opleveren'

Het Belgische voetbal verkeert momenteel in grote onzekerheid. DAZN besloot deze week dat ze het ...

408
408
Paniekmodus bij Club: cruciale beslissing hangt

Club Brugge kende woensdag een off-day in de Champions League. Het botste in Lissabon op zijn ...

340
340
'AA Gent wil cashen op verrassende naam'

AA Gent hoopte dit seizoen na een tegenvallend jaar weer stappen vooruit te zetten. Dat gaat ...

229
229
Club Brugge bevestigt keihard verdict voor Jackers

Voor Club Brugge is de trip naar Lissabon uiteindelijk toch een ramp geworden. De afreis werd ...

542
542
Bounida schittert bij Ajax: wat met Rode Duivels?

De crisis bij Ajax blijft verdergaan, met deze week een nieuwe nederlaag in de Champions League. Ze ...

202
202

Meer sportnieuws