TRANSFERUURTJE: 'Megatransfer Haaland, uittocht bij Club Brugge'

door
TRANSFERUURTJE: 'Megatransfer Haaland, uittocht bij Club Brugge'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal komt steeds dichterbij. Maar heel wat ploegen zijn ook al druk in de weer met hun transferplannen voor komende zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u dat belangrijkste transfernieuws in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge lijkt er in de zomer een aardverschuiving op komst. Niet alleen lijkt CEO Vincent Mannaert aan te sturen op een vertrek, ook de spelersgroep lijkt grondig onder handen genomen te zullen worden. Sterkhouders als Noa Lang, Andreas Skov Olsen, Tajon Buchanan en Ferran Jutgla lijken een transfer te gaan versieren. Bij een vertrek van die laatste zal Club wel 10 procent van de transfersom af moeten staan aan FC Barcelona. Daarnaast zouden ook overbodige spelers als Dedryck Boyata en Kamal Sowah weg mogen.



Al die vertrekkers zullen natuurlijk vervangen moeten worden. Voorlopig ligt er al één inkomende transfer vast, want nogmaals wordt bevestigd dat Victor Barbera straks in het Jan Breydelstadion zal neerstrijken. De 18-jarige spits maakt transfervrij de overstap van FC Barcelona. Daarnaast zouden ze in Brugge ook nog een oogje laten vallen hebben op Carl Gustafsson, een 23-jarige middenvelder van Kalmar. De Zweedse international wordt echter ook gevolgd door Ajax, AZ, Fiorentina en Eintracht Frankfurt.

Voor Anderlecht zal één van de prioriteiten voor komende zomer dan weer het vinden van een extra linksachter worden. Daarvoor zouden ze denken aan de komst van Abel Bretones, een 22-jarige Spanjaard van Real Oviedo. Paars-Wit ging hem vorig weekend al scouten, maar dat deden ook FC Nantes en Sporting Braga. Ook Watford toonde al interesse in zijn diensten.

BUITENLAND



Het lijkt er alsmaar meer op dat het verblijf van Erling Haaland bij Manchester City weleens van korte duur zou kunnen zijn. Er gaan alsmaar meer geruchten dat de Noorse goalgetter in 2024 alweer een transfer zou kunnen gaan maken. Real Madrid blijft op zijn komst azen en wil gebruik maken van een clausule in het contract van Haaland, waardoor hij binnen een jaar voor 220 miljoen euro zou kunnen vertrekken uit Engeland.

Voor Romelu Lukaku zou de kogel dan weer door de kerk zijn: hij speelt volgend seizoen niet meer voor Internazionale. Na een moeilijk seizoen zijn de Nerazzurri niet bereid om nog eens 20 miljoen euro te investeren in een huursom en zijn jaarloon om hem ook volgend jaar ter beschikking te hebben. In principe keert de Rode Duivel dus terug naar Chelsea, waar zijn toekomst vooral zal afhangen van wie de nieuwe trainer wordt.

LEES OOK: Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Is een grote kuis nodig bij Club Brugge?

Meest recent

"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

40
40
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

21
21
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

81
81
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

81
81
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

40
40
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

24
24
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

237
237
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

38
38
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

37
37
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

204
204
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

103
103
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

247
247
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

199
199
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

242
242
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

567
567
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

273
273
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

141
141
Analisten pakken Tzolis aan: "Stamp hem overhoop"

Club Brugge was afgelopen maandag vooral voor de pauze een paar maatjes te groot voor RSC ...

483
483
RSCA-fan Eddy Merckx incasseert enorm grote klap

Wielerlegende Eddy Merckx is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Het 80 jarige icoon kampt al ...

132
132
Antwerp met handen in het haar: nieuwe domper rond Kerk

Antwerp zal in de komende weken nog serieus uit zijn pijp moeten komen als het nog een Europees ...

94
94
Sonck onthult hét probleem van KRC Genk

KRC Genk heeft vorig weekend zijn start in de Europe Play-Off niet gemist met een zege op Antwerp. ...

204
204
'Verbazingwekkende transer voor Vermeeren'

Voor Arthur Vermeeren is het alweer een moeilijk seizoen. De 21-jarige middenvelder wordt dit ...

489
489
Zware kritiek op AA Gent: "Ze zijn snel tevreden"

De Champions' Play-Off begon vorig weekend met zeges voor Union en Club Brugge, die zo verder ...

92
92
'Nieuwe leegloop Union: 5 sterkhouders spelen voor transfer'

Vorig seizoen bekroonde Union al zijn bijzondere prestaties sinds de terugkeer op het hoogste niveau ...

100
100
AA Gent pakt weer uit met jeugdinternational

Traditioneel hinkte AA Gent stevig achterop ten opzichte van concurrenten als Anderlecht, Genk, ...

26
26

Meer sportnieuws