'Vrees voor toekomst Vanaken & co bij Club Brugge'

953 stemmen
'Vrees voor toekomst Vanaken & co bij Club Brugge'

Club Brugge staat voor een belangrijke zomer. Er zal heel wat in- en uitgaand transferverkeer plaatsvinden. Mogelijk gaan er ook ervaren kleppers de club verlaten. CEO Vincent Mannaert sprak daarover toch opvallende taal bij Humo.


Mannaert laat verstaan dat sport in cycli verloopt en dat de as van Club Brugge het jarenlang erg goed heeft gedaan. Hij noemt daarbij de namen van Simon Mignolet, Brandon Mechele, Hans Vanaken en Clinton Mata. Alleen is het moeilijk in te schatten wanneer dergelijke topspelers over hun top heen zijn, zegt Mannaert. Club Brugge gaat in de zomer de juiste analyses proberen te maken. Gaat Blauw-Zwart na Ruud Vormer ook afscheid nemen van andere kaderstukken?

Simon Mignolet is 35 jaar en tekende in september nog bij tot 2026. Hans Vanaken is 30 en tekende in augustus nog bij tot medio 2027. De kans is bijzonder klein dat zij moeten vertrekken. Mignolet was nog o zo bepalend in de Champions League, terwijl Vanaken met 9 goals en 5 assists in 44 wedstrijden niet zijn beste seizoen kent, maar zeker ook niet dramatisch is teruggevallen.

MATA

Dat is wél het geval voor Clinton Mata, die nog tot medio 2026 onder contract ligt.. De rechtsachter wordt dit jaar 31 en sukkelt steeds meer met blessures. Daarnaast haalde hij indien fit ook zijn allerbeste niveau nog zelden. Het is geen toeval dat Club Brugge Bryan Reynolds op de radar heeft staan. Brandon Mechele werd begin dit jaar 30 en was achteraan een van de meest constante spelers, ook al kende hij ook niet zijn beste seizoen. Hij ligt nog twee jaar onder contract.

LEES OOK: Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

Gaat Club na Vormer nog een kaderstuk laten vertrekken?

Meest recent

'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

18
18
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

276
276
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

24
24
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

36
36
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

257
257
'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

389
389
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

468
468
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

754
754
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

96
96
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

515
515
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

48
48
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

95
95
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

129
129
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

89
89
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

142
142
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

377
377
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

695
695
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

291
291
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

489
489
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

399
399
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

222
222
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

102
102
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

97
97
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

168
168
Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Een deel van de fans van Standard en Sporting Charleroi maakten het vorig seizoen bont op Sclessin. ...

186
186

Meer sportnieuws