'Vrees voor toekomst Vanaken & co bij Club Brugge'

door
'Vrees voor toekomst Vanaken & co bij Club Brugge'

Club Brugge staat voor een belangrijke zomer. Er zal heel wat in- en uitgaand transferverkeer plaatsvinden. Mogelijk gaan er ook ervaren kleppers de club verlaten. CEO Vincent Mannaert sprak daarover toch opvallende taal bij Humo.


Mannaert laat verstaan dat sport in cycli verloopt en dat de as van Club Brugge het jarenlang erg goed heeft gedaan. Hij noemt daarbij de namen van Simon Mignolet, Brandon Mechele, Hans Vanaken en Clinton Mata. Alleen is het moeilijk in te schatten wanneer dergelijke topspelers over hun top heen zijn, zegt Mannaert. Club Brugge gaat in de zomer de juiste analyses proberen te maken. Gaat Blauw-Zwart na Ruud Vormer ook afscheid nemen van andere kaderstukken?

Simon Mignolet is 35 jaar en tekende in september nog bij tot 2026. Hans Vanaken is 30 en tekende in augustus nog bij tot medio 2027. De kans is bijzonder klein dat zij moeten vertrekken. Mignolet was nog o zo bepalend in de Champions League, terwijl Vanaken met 9 goals en 5 assists in 44 wedstrijden niet zijn beste seizoen kent, maar zeker ook niet dramatisch is teruggevallen.

MATA

Dat is wél het geval voor Clinton Mata, die nog tot medio 2026 onder contract ligt.. De rechtsachter wordt dit jaar 31 en sukkelt steeds meer met blessures. Daarnaast haalde hij indien fit ook zijn allerbeste niveau nog zelden. Het is geen toeval dat Club Brugge Bryan Reynolds op de radar heeft staan. Brandon Mechele werd begin dit jaar 30 en was achteraan een van de meest constante spelers, ook al kende hij ook niet zijn beste seizoen. Hij ligt nog twee jaar onder contract.

LEES OOK: 'Club krijgt stevige concurrentie voor nieuwe Mignolet'

Gaat Club na Vormer nog een kaderstuk laten vertrekken?

Meest recent

'Farce dreigt in degradatiestrijd in 1B'

Vrijdagavond kent de reguliere competitie in de Challenger Pro League zijn apotheose. Hoewel de ...

0
0
'Club krijgt stevige concurrentie voor nieuwe Mignolet'

Bij Club Brugge wordt één van de prioriteiten voor komende zomer het vinden van een ...

24
24
Topaankoop ontploft eindelijk bij Standard

De strijd om de eindzege in de Europe Play-Off belooft nog bijzonder spannend te gaan worden. Na ...

26
26
Rode Duivels moeten niet hopen op nieuw goudhaantje Club

Er was de voorbije jaren al heel wat te doen over de vele jonge talenten die er uiteindelijk voor ...

53
53
Volgende vertrekker bij Union: "Zou me niet verbazen"

Union kan dit seizoen zijn prijzenkast opnieuw vullen, nadat het in de voorbije twee seizoenen al ...

26
26
'Stunt in de maak: Club aast op 'nieuwe Iniesta' van 20M'

Club Brugge heeft een opvallend offensief dossier op tafel gelegd. Blauw-Zwart volgt een spelmaker ...

314
314
'Club Brugge siddert: Barça blijft aandringen'

Club Brugge wordt alsmaar meer in de gaten gehouden door de allergrootsten ter aarde. Dat komt ...

115
115
De Bruyne doet boekje open over transfer naar Napoli

De voorbije weken is er al heel wat inkt gevloeid over de verzuurde relatie tussen Napoli en Romelu ...

73
73
'Tweede knaltransfer Club: 40 miljoen euro'

Het belooft een zeer hete transferzomer te gaan worden bij Club Brugge. Blauw-Zwart zal immers ...

196
196
'Anderlecht slaat zeer pikante slag bij Antwerp'

Bij Anderlecht lijken er heel wat grote veranderingen op til te staan. Er moet nog een nieuwe ...

256
256
Intern gevecht Anderlecht: Deschacht voorspelt vuurwerk

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend een zwakke wedstrijd, maar won uiteindelijk wel met 3-1 van ...

243
243
Halve finales UEL/UECL bekend: ontdek de grote favorieten

Ook in de Europa en Conference League zijn de kaarten geschud. Donderdagavond werden in de twee ...

89
89
Club houdt 'grote joker' klaar in titelgevecht met Union

Zondagavond is het zover, dan kruisen de twee grote titelkandidaten de degens met mekaar in de ...

440
440
UEL/UECL: mooie avond voor Belgen, één grote verrassing

In de Europa en Conference League zijn de tickets voor de halve finales uitgedeeld. Met Youri ...

92
92
Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

Nog minder dan twee maanden te gaan en het WK van de Rode Duivels gaat van start. Op maandag 15 juni ...

265
265
Club Brugge wrijft zich in handen met 'nieuwe Karetsas'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge spelers richting de Europese topcompetities te ...

240
240
Slotspeeldag Challenger Pro League: dit staat op het spel

Vrijdagavond wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League ...

93
93
Afkeer voor Anderlecht? Vanderbiest spreekt eerlijke taal

In de Champions' Play-Offs staat zaterdagavond een interessante duel op het programma. Zo strijden ...

218
218
Titelgevecht barst los: hét verschil tussen Union en Club

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

517
517
Furieus Barça legt wéér klacht neer na UCL-uitschakeling

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League ondanks een 1-2-zege op het veld van ...

129
129
UEL/UECL: Nederlands verhaal over, Genk-killer stuift door

De eerste halve finalisten in de Europa en Conference League zijn bekend. Zo wist SC Freiburg na KRC ...

66
66
Antwerp op kruispunt: drastische beslissing in PO's?

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

593
593
Lukaku verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Romelu Lukaku dreigt in Italië opnieuw het middelpunt te worden van een transferstorm. Door de ...

428
428
AA Gent stoomt door: aanvaller tekent tot 2029

AA Gent strijdt momenteel nog volop in de Champions' Play-Offs voor een Europees ticket. Ondertussen ...

38
38
Blikvangers PO's: nieuwe leiders én degradatie-beslissing?

De derde speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur en het belooft weer ...

78
78

Meer sportnieuws