'Vrees voor toekomst Vanaken & co bij Club Brugge'

953 stemmen
'Vrees voor toekomst Vanaken & co bij Club Brugge'

Club Brugge staat voor een belangrijke zomer. Er zal heel wat in- en uitgaand transferverkeer plaatsvinden. Mogelijk gaan er ook ervaren kleppers de club verlaten. CEO Vincent Mannaert sprak daarover toch opvallende taal bij Humo.


Mannaert laat verstaan dat sport in cycli verloopt en dat de as van Club Brugge het jarenlang erg goed heeft gedaan. Hij noemt daarbij de namen van Simon Mignolet, Brandon Mechele, Hans Vanaken en Clinton Mata. Alleen is het moeilijk in te schatten wanneer dergelijke topspelers over hun top heen zijn, zegt Mannaert. Club Brugge gaat in de zomer de juiste analyses proberen te maken. Gaat Blauw-Zwart na Ruud Vormer ook afscheid nemen van andere kaderstukken?

Simon Mignolet is 35 jaar en tekende in september nog bij tot 2026. Hans Vanaken is 30 en tekende in augustus nog bij tot medio 2027. De kans is bijzonder klein dat zij moeten vertrekken. Mignolet was nog o zo bepalend in de Champions League, terwijl Vanaken met 9 goals en 5 assists in 44 wedstrijden niet zijn beste seizoen kent, maar zeker ook niet dramatisch is teruggevallen.

MATA

Dat is wél het geval voor Clinton Mata, die nog tot medio 2026 onder contract ligt.. De rechtsachter wordt dit jaar 31 en sukkelt steeds meer met blessures. Daarnaast haalde hij indien fit ook zijn allerbeste niveau nog zelden. Het is geen toeval dat Club Brugge Bryan Reynolds op de radar heeft staan. Brandon Mechele werd begin dit jaar 30 en was achteraan een van de meest constante spelers, ook al kende hij ook niet zijn beste seizoen. Hij ligt nog twee jaar onder contract.

LEES OOK: Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Gaat Club na Vormer nog een kaderstuk laten vertrekken?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

58
58
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

19
19
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

62
62
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

64
64
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

88
88
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

46
46
Bommetje bij KRC Genk: boegbeeld verlaat de club

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

226
226
'Bayern haakt af: droomscenario voor De Cat?'

Het heeft er alle schijn van dat Nathan De Cat deze zomer Anderlecht zal verlaten. Het lijkt enkel ...

303
303
OHL heeft eerste zomeraanwinst beet: optie gelicht

OH Leuven gaat het volgend seizoen over een andere boeg gooien na alweer een grijs jaar. De voorbije ...

24
24
Kerkhofs onthult waarom Courtois en Hasselt mislukten

KRC Genk kwam deze week met het straffe nieuws dat Thibaut Courtois terugkeert bij de club. De Rode ...

63
63
Marokko verrast met opvallende oproep voor RSCA’er

Alle ogen zijn stilaan gericht op het WK, dat binnen acht dagen officieel van start gaat. Alle ...

160
160
Garcia krijgt volgende opsteker daags na Kroatië

De Rode Duivels wisten hun voorbereiding op het WK dinsdagavond uitstekend te beginnen met een zege ...

66
66
Onana velt duidelijk oordeel over nieuwe rol bij Duivels

Dé grote verrassing bij de Rode Duivels in Kroatië was de nieuwe rol voor Amadou Onana. ...

117
117
Duivels ontdekken belangrijke nieuwe kwaliteit in Kroatië

De Rode Duivels kunnen met een zeer goed gevoel toeleven naar het WK, want hun ...

87
87
'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

Club Brugge staat voor een zeer hete transferzomer. Het moet vrezen dat heel wat spelers gaan ...

482
482
'Antwerp baalt: toptalent niet langer haalbaar'

Antwerp staat voor een belangrijke zomer. Sportief directeur Marc Overmars zal een nagenoeg volledig ...

225
225
TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

347
347
'Dortmund stelt voorwaarde voor transfer Duranville'

Heel wat potentiële Rode Duivels moeten het WK straks vanuit hun zetel volgen. Zo is er ...

207
207
Transferupdate The Athletic: nieuws over Club, Lavia, Godts

De transferzomer gaat stilaan van start. Ook de Europese topclubs beginnen in actie te schieten. Het ...

258
258
'Westerlo aast op tweede transferdeal met Inter'

Bij Westerlo bestaat de transferstrategie er de laatste jaren uit om piepjonge spelers op te pikken ...

68
68
RSCA keert terug naar de roots: grote terugkeer een feit

Het zat er vele weken aan te komen en het is nu ook officieel. Nadat RSC Anderlecht afscheid nam van ...

299
299
Royal Antwerp FC shopt in de Challenger Pro League

Geld voor grote versterkingen is er nog steeds niet, dus moet Royal Antwerp FC op zoek gaan naar ...

175
175
'Anderlecht hakt opvallende knoop door over Hatenboer'

RSC Anderlecht heeft al van een resem spelers afscheid genomen. De vraag is ook wat de toekomst van ...

590
590
Boeckx aangenaam verrast: Garcia krijgt extra wapen

De Rode Duivels speelden een meer dan degelijke partij tegen Kroatië. Ze wonnen verdiend met ...

131
131
Van Gucht onthult wat er écht gebeurde met Jacques Vermeire

Toen Jacques Vermeire eind 2024 plots bij hem thuis over de vloer kwam, had Ruben Van Gucht ...

121
121
'Kompany bezorgt KRC Genk miljoenenklapper'

KRC Genk gaat deze zomer flink moeten verkopen, want er moet een jaarlijks tekort worden weggewerkt. ...

476
476

Meer sportnieuws