'Vrees voor toekomst Vanaken & co bij Club Brugge'

953 stemmen
'Vrees voor toekomst Vanaken & co bij Club Brugge'

Club Brugge staat voor een belangrijke zomer. Er zal heel wat in- en uitgaand transferverkeer plaatsvinden. Mogelijk gaan er ook ervaren kleppers de club verlaten. CEO Vincent Mannaert sprak daarover toch opvallende taal bij Humo.


Mannaert laat verstaan dat sport in cycli verloopt en dat de as van Club Brugge het jarenlang erg goed heeft gedaan. Hij noemt daarbij de namen van Simon Mignolet, Brandon Mechele, Hans Vanaken en Clinton Mata. Alleen is het moeilijk in te schatten wanneer dergelijke topspelers over hun top heen zijn, zegt Mannaert. Club Brugge gaat in de zomer de juiste analyses proberen te maken. Gaat Blauw-Zwart na Ruud Vormer ook afscheid nemen van andere kaderstukken?

Simon Mignolet is 35 jaar en tekende in september nog bij tot 2026. Hans Vanaken is 30 en tekende in augustus nog bij tot medio 2027. De kans is bijzonder klein dat zij moeten vertrekken. Mignolet was nog o zo bepalend in de Champions League, terwijl Vanaken met 9 goals en 5 assists in 44 wedstrijden niet zijn beste seizoen kent, maar zeker ook niet dramatisch is teruggevallen.

MATA

Dat is wél het geval voor Clinton Mata, die nog tot medio 2026 onder contract ligt.. De rechtsachter wordt dit jaar 31 en sukkelt steeds meer met blessures. Daarnaast haalde hij indien fit ook zijn allerbeste niveau nog zelden. Het is geen toeval dat Club Brugge Bryan Reynolds op de radar heeft staan. Brandon Mechele werd begin dit jaar 30 en was achteraan een van de meest constante spelers, ook al kende hij ook niet zijn beste seizoen. Hij ligt nog twee jaar onder contract.

LEES OOK: Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Gaat Club na Vormer nog een kaderstuk laten vertrekken?

Meest recent

Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

1
1
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

26
26
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

173
173
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

15
15
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

210
210
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

66
66
Duivels-vedetten krijgen waarschuwing: "Wie je ook bent ..."

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

292
292
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

220
220
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Chelsea & Barça'

Terwijl het bij het eerste elftal voorlopig nog altijd wachten blijft op vers bloed, blijkt Club ...

131
131
Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Na de rollercoaster tegen Senegal nemen de Rode Duivels het dinsdag om 2 uur alweer op tegen de ...

245
245
'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

398
398
'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

402
402
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

93
93
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

481
481
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

163
163
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

54
54
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

602
602
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

305
305
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

293
293
België-VS: Pochettino spreekt straffe taal over Duivels

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

511
511
Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

205
205
Kaapverdië doet Messi en co flink schrikken, ook Colombia door

Op het wereldkampioenschap 2026 zijn de laatste matchen in de 1/16de finales achter de rug. ...

99
99
De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

111
111
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

84
84
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

58
58

Meer sportnieuws