Duranville legt uit waarom hij Anderlecht verliet

door
Duranville legt uit waarom hij Anderlecht verliet

Bij Anderlecht krijgt de jeugd dan wel volop kansen, maar desondanks zien ze bij Paars-Wit toch nog regelmatig hun grootste goudhaantjes vertrekken. In januari moesten ze bijvoorbeeld nog met spijt in het hart afscheid nemen van Julien Duranville. De amper 16-jarige flankaanvaller werd voor een slordige 8,5 miljoen euro verkocht aan Borussia Dortmund.


Anderlecht zag zich genoodzaakt om mee te werken aan de transfer omdat de onderhandelingen over een contractverlenging uiterst moeizaam liepen. De overeenkomst van Duranville zou in 2024 aflopen en dus liep Anderlecht anders het risico om zijn toptalent voor een prikje of zelfs gratis de deur uit te zien lopen. Voor het eerst spreekt Duranville nu ook zelf over zijn transfer.

"Ik wist dat Dortmund een formidabele keuze zou zijn, want deze club heeft een reputatie voor het ontwikkelen van jonge spelers", vertelt Duranville op de website van Dortmund. "Ik ben fan van Ousmane Dembélé en ik heb de ontwikkeling van Jadon Sancho gezien. Maar het was pas op de dag dat ik met mijn ouders naar Duitsland vertrok dat het echt doordrong dat ik Anderlecht zou verlaten. Laat ons zeggen dat de beslissing om bij Dortmund te tekenen makkelijk was, maar het vertrek zelf een pak moeilijker."

WACHTEN OP DEBUUT
Intussen hebben we Duranville nog steeds niet aan het werk kunnen zien bij Dortmund, want de jeugdinternational is nog steeds herstellende van een blessure die hem al sinds november aan de kant houdt. Bij Dortmund willen ze geen risico nemen en dus zou het goed kunnen dat we tot volgend seizoen zullen moeten wachten eer Duranville een eerste keer in actie komt.

LEES OOK: De Cat verrast Anderlecht: astronomisch bod lonkt

Zal Duranville bij Dortmund doorbreken?

Meest recent

Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

14
14
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

48
48
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

177
177
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

27
27
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

83
83
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

79
79
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

60
60
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

200
200
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

203
203
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

357
357
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

52
52
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

168
168
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

84
84
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

81
81
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

272
272
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

132
132
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

479
479
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

187
187
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

93
93
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

440
440
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

20
20
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

183
183
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

735
735
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

71
71
'Genk krijgt uitsluitsel over blessure Karetsas'

KRC Genk liep vorig weekend alweer tegen een domper aan. Het kon ook zijn derde thuiswedstrijd in de ...

97
97

Meer sportnieuws