Duranville legt uit waarom hij Anderlecht verliet

997
Duranville legt uit waarom hij Anderlecht verliet

Bij Anderlecht krijgt de jeugd dan wel volop kansen, maar desondanks zien ze bij Paars-Wit toch nog regelmatig hun grootste goudhaantjes vertrekken. In januari moesten ze bijvoorbeeld nog met spijt in het hart afscheid nemen van Julien Duranville. De amper 16-jarige flankaanvaller werd voor een slordige 8,5 miljoen euro verkocht aan Borussia Dortmund.


Anderlecht zag zich genoodzaakt om mee te werken aan de transfer omdat de onderhandelingen over een contractverlenging uiterst moeizaam liepen. De overeenkomst van Duranville zou in 2024 aflopen en dus liep Anderlecht anders het risico om zijn toptalent voor een prikje of zelfs gratis de deur uit te zien lopen. Voor het eerst spreekt Duranville nu ook zelf over zijn transfer.

"Ik wist dat Dortmund een formidabele keuze zou zijn, want deze club heeft een reputatie voor het ontwikkelen van jonge spelers", vertelt Duranville op de website van Dortmund. "Ik ben fan van Ousmane Dembélé en ik heb de ontwikkeling van Jadon Sancho gezien. Maar het was pas op de dag dat ik met mijn ouders naar Duitsland vertrok dat het echt doordrong dat ik Anderlecht zou verlaten. Laat ons zeggen dat de beslissing om bij Dortmund te tekenen makkelijk was, maar het vertrek zelf een pak moeilijker."

WACHTEN OP DEBUUT
Intussen hebben we Duranville nog steeds niet aan het werk kunnen zien bij Dortmund, want de jeugdinternational is nog steeds herstellende van een blessure die hem al sinds november aan de kant houdt. Bij Dortmund willen ze geen risico nemen en dus zou het goed kunnen dat we tot volgend seizoen zullen moeten wachten eer Duranville een eerste keer in actie komt.

LEES OOK: 'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Zal Duranville bij Dortmund doorbreken?

Meest recent

Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

16
16
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

13
13
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

128
128
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

23
23
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

27
27
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

64
64
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

169
169
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

22
22
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

28
28
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

62
62
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

106
106
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

15
15
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

54
54
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

344
344
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

211
211
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

176
176
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

186
186
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

88
88
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

50
50
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

129
129
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

87
87
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

70
70
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

142
142
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

305
305
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

66
66

Meer sportnieuws