Pfaff velt duidelijk oordeel over Europese kansen Union

102 stemmen
Pfaff velt duidelijk oordeel over Europese kansen Union

Union legde al een zeer knap parcours af in de Europa League, waarin ze donderdagavond aan de bak mogen in de kwartfinale. Daarin treffen ze opnieuw een Duitse tegenstander, want na Union Berlin in de vorige ronde kwam deze keer Bayer Leverkusen uit de trommel. Dat wordt geen evidente opdracht, want Leverkusen zit in een sterke periode.


Ze blikken immers terug op een reeks van maar liefst zeven overwinningen op rij. In de Bundesliga rukten ze dankzij een vijftien op vijftien op naar de zesde plaats, terwijl tussendoor Ferencvaros ook twee keer verslagen werd in de achtste finale van de Europa League. Desondanks schat Jean-Marie Pfaff de kansen van Union tegen Leverkusen goed in.

"Ik zou op dit moment zeggen dat het helemaal 50/50 is", stelt Pfaff immers in Sport BILD. "Union is een heel goed, intelligent bijeen gekocht team. Ze verbazen me elke week opnieuw. Het is een slimme ploeg met ervaren spelers die de fouten van de tegenstanders afstraffen. De teamgeest zit goed en ze vechten tot het laatste fluitsignaal. Zelfs bij een achterstand laten ze het kopje niet hangen. Ik kan Leverkusen alleen maar aanraden om Union niet te onderschatten, zelfs al hebben ze zeven keer op rij gewonnen."

GEEN KENNIS
Dat advies lijken ze bij Leverkusen niet helemaal ter harte genomen te hebben, getuige de woorden van sterspeler Moussa Diaby op zijn persconferentie woensdag. Het vertrouwen zal wel groot zijn na hun knappe reeks, waarin ze onder meer Bayern München wisten te verslaan. Hun 2-1-zege vlak voor de interlandbreak leidde het ontslag van Julian Nagelsmann bij de grootmacht in.

LEES OOK: Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Wie is favoriet?

Meest recent

Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

66
66
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

77
77
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

88
88
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

510
510
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

268
268
"Als je hem ziet spelen ..." - Vanaken vaste basisspeler op WK?

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

133
133
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

131
131
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

71
71
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

191
191
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

177
177
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

509
509
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

603
603
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

307
307
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

562
562
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

460
460
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

643
643
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

287
287
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

91
91
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

276
276
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

319
319
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

176
176
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

412
412
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

171
171
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

265
265
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

697
697

Meer sportnieuws