Trainer AZ eerlijk: "Of Anderlecht nog een topclub is?"

door
Trainer AZ eerlijk:

Anderlecht mag vorig weekend dan wel zijn deelname aan de play-offs op de helling gezet hebben met een 0-0 tegen Westerlo, maar Paars-Wit krijgt bijzonder snel de kans om zich te herpakken. Donderdagavond mogen ze immers alweer aan de bak in de Conference League, waarin ze met AZ een ploeg in crisis treffen. De Nederlanders blikken terug op een schamele één op negen in de Eredivisie.


Er lijken dus kansen te liggen voor Anderlecht, maar anderzijds is het altijd wel opletten voor een gewond dier. Bij AZ zien ze de heenmatch in de Europese kwartfinale net als bij Anderlecht immers als een kans om even de sores van het vaderlandse voetbal te vergeten. Trainer Pascal Jansen heeft wel het nodige respect voor zijn tegenstander.

"Het is fijn dat we tegen Anderlecht snel weer aan de slag kunnen om een goeie uitgangspositie te veroveren. Er wordt mij weleens gevraagd of Anderlecht nog een topclub is, maar als je kijkt naar hun bekers hier tegen de muur bestaat daar geen twijfel over", tekende Het Nieuwsblad immers bij hem op. "Deze ploeg zou zeker vlot meedraaien in de topzes van de Eredivisie. Onder Brian Riemer is hun manier van spelen ook wat veranderd. Het is een interessante ploeg."

KNAP PARCOURS
Anderlecht kan zich optrekken aan het feit dat het Villarreal wist uit te schakelen in de achtste finales, maar ook AZ kan een fraai parcours voorleggen. Het werd vlot groepswinnaar in een poule met Apollon, Dnipro en Vaduz met vijftien op achttien en knikkerde vervolgens Lazio, momenteel toch de nummer twee in de Serie A, uit het toernooi.

Wie is donderdagavond favoriet?

Meest recent

'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

0
0
Euvrard laat koppen rollen: Standard dumpt kwartet

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

16
16
AA Gent slikt bittere pil: zware blessure toptalent

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

30
30
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

174
174
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

163
163
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

99
99
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

383
383
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

213
213
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

146
146
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

126
126
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

189
189
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

60
60
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

605
605
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

52
52
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

71
71
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

109
109
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

399
399
Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Ook in Engeland wordt er dit weekend weer gevoetbald nu de interlandbreak erop zit. Daar zit er bij ...

59
59
Straf: onbekende Belg legt Modric vuur aan de schenen

De Serie A krijgt in ons land doorgaans toch wat minder aandacht dan pakweg de Premier League en dat ...

31
31
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

147
147
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

105
105
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

169
169
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

359
359
Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

362
362
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

271
271

Meer sportnieuws