Barça-fans kiezen: "Hij is beste aankoop uit clubgeschiedenis"

door
Barça-fans kiezen:

FC Barcelona lijkt na een woelige periode dit seizoen weer met successen aan te gaan knopen, want in La Liga lijkt het op weg naar de titel. In Camp Nou hopen ze dat trainer Xavi hen naar een nieuw gouden tijdperk kan loodsen. Daarvoor rekenen ze in Barcelona traditiegetrouw op een mix van producten van La Masia en aangekochte sterspelers.


In de lange geschiedenis van Barça passeerden heel wat topaankopen de revue, maar SPORT polste bij de fans wie nu de allerbeste aankoop uit de geschiedenis van de club was. De meeste stemmen gingen daarbij naar Lionel Messi, maar aangezien de Argentijn als kind al neerstreek in Barcelona en er het grootste deel van zijn opleiding kreeg, kon hij toch niet echt meetellen.

De keuze van de Barça-fans viel daardoor uiteindelijk op Ronaldinho. De flegmatieke Braziliaan kreeg maar liefst 44,8 procent van de stemmen achter zijn naam. Hij speelde van 2003 tot 2008 in Camp Nou en won in die periode twee titels, een Champions League en een Gouden Bal. Met zijn dribbels was Ronaldinho in die periode het uithangbord van de ploeg.

CRUIJFF
De enige die in de buurt van Ronaldinho wist te komen, was Johan Cruijff. De Nederlandse legende strandde op 23,5 procent. Spelers als Hristo Stoichkov, Luis Enrique, Luis Suarez, Dani Alves, Laszlo Kubala, Diego Maradona, Ronaldo, Rivaldo, Neymar, Ronald Koeman, Luis Figo en Thierry Henry raakten hoogstens aan enkele procenten.

LEES OOK: 'Geen genade bij Barça: grote naam naar exit gepusht'

Wie vind jij de beste aankoop uit dat rijtje?

Meest recent

Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

9
9
‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

103
103
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

61
61
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

35
35
Hazard naar exit? 'Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond tegen STVV herpakken na de blamage van vorige week in ...

92
92
Nieuwe elementen Club Brugge-bom: "Híj́ had probleem met Hayen"

Club Brugge heeft deze week voor een serieuze bom gezorgd. Maandag besloot Blauw-Zwart namelijk om ...

350
350
Alarmbellen gaan af rond Courtois: Spanje in absolute paniek

Je zag het aan zijn blik na affluiten: dit deed pijn, veel meer dan een gewone fout. Thibaut ...

97
97
Extra boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Na de trainerswissel en enkele knappe resultaten, is de rust bij Antwerp FC weer helemaal ...

137
137
'Leko grijpt in: eerste slachtoffer in Brugse basiself'

De nederlaag tegen Arsenal FC was nog ietwat ingecalculeerd, dit weekend heeft Club Brugge echter ...

494
494
Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Aanstaande woensdag staat een belangrijke afspraak in het Belgische voetbal gepland. Dat vindt de ...

259
259
Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

68
68
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

145
145
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

88
88
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

67
67
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

97
97
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

203
203
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

101
101
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

106
106
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

150
150
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

58
58
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

350
350
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

360
360
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

174
174
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

96
96
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

53
53

Meer sportnieuws