Barça-fans kiezen: "Hij is beste aankoop uit clubgeschiedenis"

door
Barça-fans kiezen:

FC Barcelona lijkt na een woelige periode dit seizoen weer met successen aan te gaan knopen, want in La Liga lijkt het op weg naar de titel. In Camp Nou hopen ze dat trainer Xavi hen naar een nieuw gouden tijdperk kan loodsen. Daarvoor rekenen ze in Barcelona traditiegetrouw op een mix van producten van La Masia en aangekochte sterspelers.


In de lange geschiedenis van Barça passeerden heel wat topaankopen de revue, maar SPORT polste bij de fans wie nu de allerbeste aankoop uit de geschiedenis van de club was. De meeste stemmen gingen daarbij naar Lionel Messi, maar aangezien de Argentijn als kind al neerstreek in Barcelona en er het grootste deel van zijn opleiding kreeg, kon hij toch niet echt meetellen.

De keuze van de Barça-fans viel daardoor uiteindelijk op Ronaldinho. De flegmatieke Braziliaan kreeg maar liefst 44,8 procent van de stemmen achter zijn naam. Hij speelde van 2003 tot 2008 in Camp Nou en won in die periode twee titels, een Champions League en een Gouden Bal. Met zijn dribbels was Ronaldinho in die periode het uithangbord van de ploeg.

CRUIJFF
De enige die in de buurt van Ronaldinho wist te komen, was Johan Cruijff. De Nederlandse legende strandde op 23,5 procent. Spelers als Hristo Stoichkov, Luis Enrique, Luis Suarez, Dani Alves, Laszlo Kubala, Diego Maradona, Ronaldo, Rivaldo, Neymar, Ronald Koeman, Luis Figo en Thierry Henry raakten hoogstens aan enkele procenten.

LEES OOK: 'Barça schiet in actie: transferdeal met Man City'

Wie vind jij de beste aankoop uit dat rijtje?

Meest recent

'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

1
1
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

21
21
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

84
84
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

378
378
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

166
166
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

455
455
Croonen verklaart waarom KRC Genk Fink ontsloeg

KRC Genk kent een matig seizoen. In Europa draait het goed, maar in België stellen de ...

297
297
Proto haalt keihard uit naar Fredberg & co

RSC Anderlecht doet het voorlopig niet beter dan vorig seizoen. In de competitie staan ze na een ...

213
213
Charles Vanhoutte krijgt na lange soap een nieuwe trainer

Charles Vanhoutte maakte begin september nog een verrassende transfer. Enkele dagen nadat de ...

20
20
'Man City en Liverpool krijgen deadline voor monsterdeal'

De wintermercato moet nog beginnen, maar in Engeland is de eerste megatransfer al in de maak. ...

64
64
'Club baalt hard en loopt 20 miljoen euro mis'

Club Brugge lijkt alweer voor een zeer drukke mercato te staan. Niet alleen zoekt Blauw-Zwart in ...

332
332
Albert duidt hét probleem voor de Duivels op het WK aan

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard vooral in het teken staan van het WK in de Verenigde Staten, ...

87
87
'Charleroi keihard: miscast alweer doogestuurd'

Voor Charleroi was december een vreemde maand. De Carolo's werden geschokt door het plotse vertrek ...

32
32
'Enorm transfervuurwerk op komst bij Club Brugge'

Na een zware eerste seizoenshelft genieten de Belgische clubs van een korte maar welverdiende ...

1571
1571
Benito Raman verrast iedereen met toekomstplan

KV Mechelen is tot dusver één van de revelaties van het seizoen en gaat de winterstop ...

316
316
Proto waarschuwt Anderlecht over revelatie

Anderlecht sloot zijn kalenderjaar af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi. Het gaat zo ...

255
255
'AA Gent wrijft zich in handen: miljoenentransfer op komst'

AA Gent zal in 2026 nog heel wat werk voor de boeg hebben om zich te plaatsen voor de Champions' ...

312
312
TRANSFERUURTJE: 'Iconische naam voor Ajax, schoktransfer De Winter'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

149
149
Hein vol ongeloof: “Dat is de beste transfer van Antwerp”

Royal Antwerp FC kende een jaar vol ups en downs. Van het mislopen van Europees voetbal en de ...

227
227
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

92
92
Courtois vult voorpagina’s: Spanje in de ban van Duivel

Thibaut Courtois is al jaren de nummer 1 van Real Madrid en zijn status in de Spaanse hoofdstad ...

149
149
‘De Mil stroopt mouwen op: grote transferplannen KAA Gent'

KAA Gent hoopt op een beter 2026. De Buffalo’s zagen coach Ivan Leko vertrekken naar rivaal ...

497
497
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

299
299
Conte geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

Napoli sloot 2025 af met een zege tegen Cremonese. Dat gebeurde zonder Romelu Lukaku en Kevin De ...

89
89
'Antwerp vreest: Kerk lokt lucratieve interesse'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

432
432

Meer sportnieuws