Guardiola doet opvallende onthulling over wissel De Bruyne

door
Guardiola doet opvallende onthulling over wissel De Bruyne

Zou dit eindelijk het jaar van Manchester City kunnen worden in de Champions League? In de heenwedstrijd van hun kwartfinale hebben ze alvast een stevig statement gemaakt, want ze gaven met Bayern München één van de andere topfavorieten een stevige draai om de oren. Het werd 3-0 in het Etihad, waar bijna alleen maar blije gezichten te zien waren.


Uitzondering op die regel was echter Kevin De Bruyne. De aanvoerder van de Rode Duivels werd verrassend al na 69 minuten naar de kant gehaald door Pep Guardiola. Kort daarvoor was hij even blijven liggen nadat hij in een duel zijn knie leek te verdraaien en dus ging iedereen er vanuit dat De Bruyne minstens uit voorzorg naar de kant gehaald was.

Maar Guardiola onthulde na de wedstrijd dat een mogelijke blessure niet aan de basis van de wissel van De Bruyne lag. De coach besloot daarentegen om 'tactische redenen' om hem naar de kant te halen voor Julian Alvarez. Het verklaart meteen ook de reactie van De Bruyne, wiens gezicht op onweer stond toen hij naar de kant moest. Hij liep daarbij zijn trainer ook straal voorbij.

NIET DE EERSTE KEER
Het lijkt een nieuwe barst te zijn in de verhouding tussen Guardiola en De Bruyne. Die laatste moest dit seizoen al een paar keer vrede nemen met een plaats op de bank, ondanks dat hij Erling Haaland blindelings weet te vinden en dit seizoen alweer 24 assists achter zijn naam heeft staan in alle competities samen. Deze keer pakte de zet van Guardiola wel goed uit, want na de wissel ging het nog van 1-0 naar 3-0.


LEES OOK: Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

🚀 Manchester City FC-fans lezen nu:

Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd
28

Had hij De Bruyne moeten laten staan?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

95
95
'Van Bommel eindelijk weer aan de slag bij deze topclub'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

4
4
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

9
9
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

28
28
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

122
122
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

979
979
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

112
112
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

32
32
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

108
108
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

214
214
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

56
56
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

109
109
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

46
46
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

38
38
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

152
152
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

77
77
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

288
288
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

67
67
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

80
80
Liverpool en Chelsea verwennen fans met ouderwetse partij

In de Premier League namen Liverpool en Chelsea het tegen elkaar op. De twee ploegen kennen een ...

19
19
Lommel SK klaar voor epische strijd: "Hiervoor doe je het"

Lommel SK staat voor een heel belangrijk duel tegen Beerschot. In de terugmatch van de finale van de ...

86
86
'PSV neemt beslissing over Antwerp-huurling Babadi'

De afgelopen transferperiodes van Royal Antwerp FC waren niet bepaald een succes. Dat is nog zacht ...

84
84
Euvrard waarschuwt Genk en Westerlo: "Ik voelde het"

Standard won verdiend met 2-1 van OH Leuven en staat zo aan de leiding in de Europe Play-Offs. Zij ...

114
114
Sonck over Verschaeren: "Zet hem bij Club Brugge..."

Club Brugge was twee keer véél te sterk voor RSC Anderlecht in deze PO's. Ze scoorden ...

519
519
Jan Mulder ziet emotioneelste club volledig ontploffen

De terugkeer van Schalke 04 naar de Bundesliga zorgde vorig weekend voor taferelen die perfect ...

40
40
Hubert krijgt héél goed nieuws bij Union SG

Union SG moet winnen van KV Mechelen, anders lijkt het titel vaarwel te mogen zeggen. Trainer David ...

91
91

Meer sportnieuws