Guardiola doet opvallende onthulling over wissel De Bruyne

door
Guardiola doet opvallende onthulling over wissel De Bruyne

Zou dit eindelijk het jaar van Manchester City kunnen worden in de Champions League? In de heenwedstrijd van hun kwartfinale hebben ze alvast een stevig statement gemaakt, want ze gaven met Bayern München één van de andere topfavorieten een stevige draai om de oren. Het werd 3-0 in het Etihad, waar bijna alleen maar blije gezichten te zien waren.


Uitzondering op die regel was echter Kevin De Bruyne. De aanvoerder van de Rode Duivels werd verrassend al na 69 minuten naar de kant gehaald door Pep Guardiola. Kort daarvoor was hij even blijven liggen nadat hij in een duel zijn knie leek te verdraaien en dus ging iedereen er vanuit dat De Bruyne minstens uit voorzorg naar de kant gehaald was.

Maar Guardiola onthulde na de wedstrijd dat een mogelijke blessure niet aan de basis van de wissel van De Bruyne lag. De coach besloot daarentegen om 'tactische redenen' om hem naar de kant te halen voor Julian Alvarez. Het verklaart meteen ook de reactie van De Bruyne, wiens gezicht op onweer stond toen hij naar de kant moest. Hij liep daarbij zijn trainer ook straal voorbij.

NIET DE EERSTE KEER
Het lijkt een nieuwe barst te zijn in de verhouding tussen Guardiola en De Bruyne. Die laatste moest dit seizoen al een paar keer vrede nemen met een plaats op de bank, ondanks dat hij Erling Haaland blindelings weet te vinden en dit seizoen alweer 24 assists achter zijn naam heeft staan in alle competities samen. Deze keer pakte de zet van Guardiola wel goed uit, want na de wissel ging het nog van 1-0 naar 3-0.


LEES OOK: ‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Had hij De Bruyne moeten laten staan?

Meest recent

Vrancken ziet STVV-topper vertrekken: "Wellicht in de zomer"

Bij STVV weten ze nu al dat er in 2026 een aantal sterkhouders de club gaan verlaten. Dat is het lot ...

16
16
Grote surprise in WK-selectie? "Of het nu realistisch is ..."

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

7
7
'Malinovskyi plots in de running voor droomtransfer'

Verschillende oud-spelers uit de Jupiler Pro League maken momenteel het mooie weer op de ...

58
58
Ivan Leko nú al onder vuur: "Beter in Gent gebleven"

Ivan Leko maakte deze week een veelbesproken rentree als hoofdcoach van Club Brugge. Op termijn zal ...

216
216
Januari-transfer De Cat? CEO Anderlecht doet bekentenis

Terwijl Besnik Hasi zijn troepen klaarstoomt voor de laatste wedstrijden van 2025, is het management ...

240
240
Marc Coucke gaat volledig los: "Alle spelregels veranderen!"

Marc Coucke is voor het brede publiek vooral de eigenaar van RSC Anderlecht, maar wie hem kent, weet ...

65
65
Job aan zijden draadje: Fink spreekt open over Genk-ontslag

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

232
232
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

251
251
“Pure diefstal!” - Messi veroorzaakt ongeziene chaos

Lionel Messi is een globale superster en dat werd nog maar eens duidelijk in India. Samen met Luis ...

50
50
Na Annelien Coorevits: Olivier Deschacht met liefdesbom

Olivier Deschacht was jarenlang een vaste waarde en een icoon bij RSC Anderlecht. Vandaag kennen ...

112
112
Grote WK-verrassing? De Cat doet boekje open over Duivels

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Stilaan wordt er al ...

101
101
De Mil doet vreemde uitspraken: meteen zwaar onder druk

KAA Gent zag Ivan Leko naar Club Brugge trekken na het ontslag van Nicky Hayen en de Buffalo’s ...

218
218
Knaltransfer voor Duranville? ‘Plannen Kompany bekend'

Julien Duranville maakte op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

129
129
Onthuld: dit riep woedende Henry naar Standard-fan

Standard Luik ging pijnlijn onderuit tegen Oud-Heverlee Leuven en na de wedstrijd was het hommeles. ...

134
134
Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

51
51
Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

189
189
‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

577
577
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

479
479
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

96
96
Hazard naar exit? 'Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond tegen STVV herpakken na de blamage van vorige week in ...

362
362
Nieuwe elementen Club Brugge-bom: "Híj́ had probleem met Hayen"

Club Brugge heeft deze week voor een serieuze bom gezorgd. Maandag besloot Blauw-Zwart namelijk om ...

1735
1735
Alarmbellen gaan af rond Courtois: Spanje in absolute paniek

Je zag het aan zijn blik na affluiten: dit deed pijn, veel meer dan een gewone fout. Thibaut ...

199
199
Extra boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Na de trainerswissel en enkele knappe resultaten, is de rust bij Antwerp FC weer helemaal ...

310
310
'Leko grijpt in: eerste slachtoffer in Brugse basiself'

De nederlaag tegen Arsenal FC was nog ietwat ingecalculeerd, dit weekend heeft Club Brugge echter ...

847
847
Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Aanstaande woensdag staat een belangrijke afspraak in het Belgische voetbal gepland. Dat vindt de ...

418
418

Meer sportnieuws