Anderlecht moet vrezen voor vertrek sterkhouder

door
Anderlecht moet vrezen voor vertrek sterkhouder

RSC Anderlecht doet nog steeds mee voor een plekje in de Europe Play-Offs, maar heeft het lot sinds afgelopen weekend niet meer in eigen handen. De Brusselaars geraakten niet verder dan een 0-0 gelijkspel tegen Westerlo en heeft daarvoor een sterke Bart Verbruggen te bedanken. 


De amper 20-jarige doelman van Paars-Wit speelt de afgelopen weken de pannen van het dak en pakt uit met de ene topsave na de andere. Vorige zomer polste het Burnley van Vincent Kompany enkele keren bij de Nederlander, maar Anderlecht slaagde erin hem in het Lotto Park te houden. Nu Hendrik Van Crombrugge naar de bank werd verwezen, krijgt Verbruggen eindelijk zijn kans om zich te bewezen. En die greep hij met beide handen. 

EUROPEES VOETBAL
Peter Vandenbempt twijfelt er echter aan of Verbruggen volgend seizoen nog het Paars-Witte doel zal verdedigen. "Hij is een megagroot talent", klinkt het in Extra Time. "Of Anderlecht hem kan houden? Dat zal hij zelf bepalen. Als je geen Europees voetbal speelt, is dat vervelend. Misschien volgt er een soort Maarten Vandevoordt-constructie: verkocht worden en toch nog blijven. Anderlecht zal het anders zeggen, maar hij is in elk geval klaar voor een hoger niveau. Hij straalt zoveel uit en als hij een foutje maakt, glijdt dat van hem af."

De Nederlander ligt nog tot 2025 onder contract bij de Belgische recordkampioen en zou momenteel zo'n 5 miljoen euro moeten opleveren. Of er al concrete aanbiedingen zijn binnengekomen voor de doelman is nog niet bekend.  


LEES OOK: Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Moet Verbruggen nog een jaartje bij Anderlecht blijven?

Meest recent

Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

88
88
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

344
344
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

31
31
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

75
75
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

188
188
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

87
87
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

217
217
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

281
281
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

58
58
Mokio doet openhartig relaas: "Zware periode bij Ajax"

Jorthy Mokio (17) kwam als een sneltrein op de voorgrond bij Ajax. Na zijn overstap van KAA Gent ...

33
33
‘KAA Gent verklaart oorlog: competitievervalsing door Club’

Het is oorlog tussen KAA Gent en Club Brugge. Na het vertrek van hoofdtrainer Ivan Leko en assistent ...

804
804
Schrijnende situatie Broos: “Vrouw en kinderen afgezien”

Hugo Broos zit in het oog van de storm vlak voor de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer van ...

87
87
Mario Stroeykens incasseert mokerslag van jewelste

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende Belgische clubs zagen spelers vertrekken richting ...

145
145
Gouden Schoen: vijf grote favorieten, drie outsiders

De Gouden Schoen komt dichterbij en dan komende kranten en analisten met voorspellingen naar buiten. ...

662
662
‘Club op ramkoers met Gent: ook Antwerp-pion in beeld’

Club Brugge is bezig aan een nieuw tijdperk onder Ivan Leko. Nicky Hayen en consorten werden ...

348
348
‘Anderlecht vreest vertrek: Belgische clubs op vinkenslag’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen begint op volle toeren te draaien. De ...

257
257
‘Club Brugge all-in voor stunttransfer van 10 miljoen euro’

Club Brugge heeft de afgelopen seizoenen op financieel vlak zéér goed geboerd. De ...

611
611
KV Kortrijk snauwt naar Anderlecht: “Dat is pure diefstal”

Het competitieformat en de perikelen met DAZN blijven de gemoederen bezighouden. Inmiddels hebben ...

411
411
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht-plan met De Cat, Genk wil stunten’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

380
380
Tom Waes terug in de spotlights: ‘Het loopt behoorlijk fout’

Het moment dat alles verandert, komt soms onverwacht en onverbiddelijk. Dat mocht Tom Waes eind ...

90
90
‘Grof wild: ook Kompany wil shoppen bij Club Brugge’

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel wat miljoenen binnen met uitgaande transfers. Blauw-Zwart ...

806
806
‘Knaltransfer van formaat? Toekomst Tielemans is bekend’

Youri Tielemans is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een smaakmaker van de Premier League. Bij ...

274
274
Laurent Ciman maakt Standard compleet af: “Héél triestig”

Standard Luik is al jaren zoekende, zowel op sportief vlak als achter de schermen. Nu de club weer ...

145
145
Saintfiet gaat voor stunt in Afrika: "Geschiedenis schrijven"

De Afrika Cup staat voor de deur. Tom Saintfiet is bondscoach van Mali en is klaar voor de Afrika ...

23
23
OH Leuven maakt zich op voor hoogdag: "Dit is fantastisch"

Het is een hoogdag voor het Belgische vrouwenvoetbal. OH Leuven neemt het in eigen huis op tegen ...

39
39

Meer sportnieuws