Anderlecht moet vrezen voor vertrek sterkhouder

334 stemmen
Anderlecht moet vrezen voor vertrek sterkhouder

RSC Anderlecht doet nog steeds mee voor een plekje in de Europe Play-Offs, maar heeft het lot sinds afgelopen weekend niet meer in eigen handen. De Brusselaars geraakten niet verder dan een 0-0 gelijkspel tegen Westerlo en heeft daarvoor een sterke Bart Verbruggen te bedanken. 


De amper 20-jarige doelman van Paars-Wit speelt de afgelopen weken de pannen van het dak en pakt uit met de ene topsave na de andere. Vorige zomer polste het Burnley van Vincent Kompany enkele keren bij de Nederlander, maar Anderlecht slaagde erin hem in het Lotto Park te houden. Nu Hendrik Van Crombrugge naar de bank werd verwezen, krijgt Verbruggen eindelijk zijn kans om zich te bewezen. En die greep hij met beide handen. 

EUROPEES VOETBAL
Peter Vandenbempt twijfelt er echter aan of Verbruggen volgend seizoen nog het Paars-Witte doel zal verdedigen. "Hij is een megagroot talent", klinkt het in Extra Time. "Of Anderlecht hem kan houden? Dat zal hij zelf bepalen. Als je geen Europees voetbal speelt, is dat vervelend. Misschien volgt er een soort Maarten Vandevoordt-constructie: verkocht worden en toch nog blijven. Anderlecht zal het anders zeggen, maar hij is in elk geval klaar voor een hoger niveau. Hij straalt zoveel uit en als hij een foutje maakt, glijdt dat van hem af."

De Nederlander ligt nog tot 2025 onder contract bij de Belgische recordkampioen en zou momenteel zo'n 5 miljoen euro moeten opleveren. Of er al concrete aanbiedingen zijn binnengekomen voor de doelman is nog niet bekend.  


LEES OOK: Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Moet Verbruggen nog een jaartje bij Anderlecht blijven?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

74
74
TRANSFERUURTJE: 'Atletico wil topdeal bij Club, wending KDB en Lukaku'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

4
4
Haaland gaat viraal met opvallende ploegfoto Noorwegen

Het WK staat voor de deur en elk land heeft zo hun eigen identiteit. Zo is Noorwegen onlosmakelijk ...

8
8
Garcia zet Vanaken plots op poleposition voor WK

De discussie rond Hans Vanaken bij de Rode Duivels laait weer ferm op na de oefeninterland tegen ...

64
64
Sergio is terug: hilarisch WK-lied voor Rode Duivels

Allez, allez, allez, we gaan er tegenaan! Sergio was in het verleden al goed met een iconisch lied ...

24
24
Garcia komt plots met onheilspellende boodschap Lukaku

Romelu Lukaku speelde dit seizoen amper bij Napoli en de hamvraag is dan ook of de topscorer aller ...

219
219
Toptransfer? Trossard praat vlak voor WK over toekomst

Leandro Trossard heeft er met Arsenal een geweldig seizoen opzitten. De Londenaren wonnen de Premier ...

84
84
'Gemiste kans Anderlecht: knaltransfer van 11,5 miljoen'

Er was de voorbije jaren heel wat te doen over talenten die op zeer jonge leeftijd België ...

184
184
'Drukke zomer Union: meer dan 10 vertrekkers in de maak'

Voor Union wordt het weer een drukke transferzomer. Dat bevestigde CEO Philippe Bormans al meteen na ...

83
83
Sporting Hasselt slaat weer toe, fraaie dubbelslag Lierse

In de Challenger Pro League zit het seizoen er al een tijdje op. De tweedeklassers kunnen zich dan ...

148
148
“Minder dan dit is onvoldoende”: Vandenbempt over WK Duivels

Na de knappe zege in Kroatië hopen de Rode Duivels zaterdag tegen Tunesië nog een extra ...

170
170
De Spor XL: Verheye en Kerkhofs clashen

Sam Kerkhofs en Rik Verheye bouwen nu al enkele jaren aan een prachtig sprookje bij Sporting ...

78
78
Lommel slikt nieuwe domper voor terugkeer in JPL

Na 23 jaar afwezigheid mag Lommel SK komend seizoen weer aan de slag in de Jupiler Pro League. De ...

34
34
'Belgische topclub aast op Zuid-Afrikaanse WK-ganger'

Voorlopig bleef het nog relatief stil qua inkomende transfers bij de Belgische topclubs, maar achter ...

91
91
'Klopp verrast en wil David Hubert binnenhalen'

Hij werd de voorbije maanden regelmatig gelinkt aan Real Madrid, maar voorlopig lijkt Jürgen ...

244
244
Waanzinnige leegloop dreigt bij Anderlecht: 20 exits?

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank voor deze zomer. CEO Kenneth Bornauw onthulde ...

658
658
Mokerslag voor De Ketelaere: WK-droom plots aan flarden

Charles De Ketelaere leek plots dichter dan ooit bij een grote rol op het WK. Maar na de match tegen ...

167
167
'City en United jagen op goudhaantje van Gent'

AA Gent beleefde een opmerkelijk seizoen, gekleurd door onder meer een gedwongen trainerswissel na ...

219
219
'Napoli hakt knoop door over De Bruyne en Lukaku'

Voor Napoli is het een woelig seizoen geweest en de Italiaanse club lijkt van plan om volgend ...

153
153
'Perez laat transferbom ontploffen: bod van 150 miljoen'

Zondag staan bij Real Madrid de voorzittersverkiezingen op het programma en dus gaan ze bij de ...

117
117
'WK wordt goudmijn voor Club Brugge'

De voorbije jaren bouwde Club Brugge al een stevige financiële voorsprong op de concurrentie in ...

198
198
Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

De verwachtingen rond de Rode Duivels zijn voor aanvang van het WK niet al te hoog gespannen. ...

1064
1064
Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Exact één week voor de openingsmatch, zijn twee van de grootste favorieten voor de ...

154
154
"50 Miljoen" - Tzolis maakt Europese voetbalfans horendol

Christos Tzolis lijkt zich op te maken voor een mooie transfer tijdens de zomermercato. ...

319
319
Mourinho naar Real: Benfica onthult riante afkoopsom

José Mourinho staat voor zijn grote terugkeer naar Real Madrid. SL Benfica bevestigde ...

110
110
'Grote prioriteit Anderlecht: vier topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht presenteerde donderdag zijn nieuwe thuisshirts met de grote terugkeer van Adidas als ...

882
882

Meer sportnieuws