Met nog twee matchen te gaan voor de start van de play-offs neemt de spanning alsmaar toe in de Jupiler Pro League. Op speeldag 32 zorgde dat voor de nodige irritatie ten opzichte van het arbitragekorps, waarbij er vooral omtrent enkele mogelijke handsgevallen heel wat vragen werden gesteld. Zij staan centraal in de wekelijkse duiding van het Referee Department.
Ondanks de woede in het Brugse kamp gaat men daar onder meer akkoord met de controversiële strafschop voor Antwerp tegen Cercle. Ook in de topper tussen Gent en Union kwam de VAR gepast tussenbeide om handspel van Senne Lynen te bestraffen. Net zoals bij Thibo Somers was zijn arm volgens het PRD per slot van rekening te ver verwijderd van het lichaam.
De claim dat Julien De Sart aan de overkant eerder een gelijkaardige overtreding beging daarentegen is ongegrond "omdat de arm zich in een natuurlijke positie dicht bij het lichaam bevindt". Over een soortgelijke fase in de wedstrijd tussen Anderlecht en Westerlo, waar het leer tegen de uitgestoken arm van Killian Sardella belandde, wordt dan weer met geen woord gerept.
PERFECT WEEKEND
Tot slot werd een doelpunt van Zulte Waregem tegen Charleroi correct afgekeurd na voorafgaand hands van Zinho Gano, terwijl Standard en STVV terecht een penalty kregen tegen respectievelijk KRC Genk en KV Oostende. Hoewel lang niet iedereen die mening zal delen hebben de Belgische scheidsrechters er volgens hun bazen dus een quasi perfect weekend opzitten.
LEES OOK: 'Antwerp kan cashen: ruwe diamant al richting exit?'
Arne Decraene