El Hadj kiest tussen België en Marokko

door
El Hadj kiest tussen België en Marokko

Anouar Ait El Hadj verliet deze winter RSC Anderlecht, de club waar hij groot werd, voor een avontuur bij competitieleider KRC Genk. De Belgisch/Marokkaanse dribbelkont kon zich echter nog niet in de basis spelen bij de Limburgers en werd al drie keer buiten de selectie gelaten. 


Daarbuiten komt ook nog eens de aartsmoeilijke keuze kijken voor welke nationale ploeg El Hadj zou willen uitkomen. De aanvaller van Genk heeft namelijk zowel de Belgische als de Marokkaanse nationaliteit en werd al eerder aangesproken door de voormalige bondscoach van het Noord-Afrikaanse land. "Ik ben er nog niet uit. Toen ik 18 was, heeft de Marokkaanse bondscoach Halilhodzic mij ooit benaderd. Ook met Roberto Martinez heb ik gebabbeld", vertelde hij aan Het Nieuwsblad. 

El Hadj, nog steeds maar amper 20-jaar oud, wil de knoop niet overhaast doorhakken. “Maar ik heb die boot afgehouden. Spelen voor Marokko zou mij fier maken. Maar België heeft mij en mijn familie alles gegeven. Ik zal wel kiezen, als het zo ver is. Een keuze van het hart. Maar eerst zorgen dat ik me bij Genk in de ploeg knok”, klinkt het vastberaden. 

SPEELMINUTEN
De aanvallende middenvelder werd afgelopen winter door Genk voor twee miljoen euro overgenomen van de Brusselse traditieclub. El Hadj wist zijn stempel echter nog niet te drukken bij Genk en krijgt onder coach Wouter Vrancken amper speelminuten. Het is dus nog maar de vraag of hij zal opgeroepen worden door één van beide landen. 

LEES OOK: 'Garcia aast op geweldige stunt in WK-selectie'

Past El Hadj bij de Rode Duivels voor jou?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

58
58
Verrassing: Duits international (30) zet punt achter carrière

Op het WK staan een aantal ervaren spelers komende zomer wellicht voor hun 'last dance'. Eén ...

0
0
'Sibierski wil meteen stunten met Club Brugge-target'

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk echt beginnen met het voorbereiden van de zomermercato, nu er met ...

30
30
Vrancken doet boekje open over akkefietje met Burgess

Afgelopen weekend won STVV verdiend met 2-1 van Union SG. Achteraf ging het echter vooral over de ...

42
42
'KRC Genk beslist: twee verrassende vertrekkers'

Bij KRC Genk gaat het wellicht een drukke zomermercato worden. De Limburgers gaan een aantal spelers ...

124
124
'Garcia aast op geweldige stunt in WK-selectie'

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Er is kans dat er één ...

131
131
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

122
122
'Anderlecht vult kassa: 10 miljoen euro op komst'

Bij RSC Anderlecht mogen er de nodige spelers de club verlaten. De Brusselaars hopen vooral dat een ...

190
190
Rigaux schokt Club Brugge: Verhaeghe ziet ramp naderen

Feyenoord duwt door voor Dévy Rigaux en dat komt bijzonder ongelegen voor Club Brugge en Bart ...

191
191
Euvrard wil komaf maken met kwalijke ‘reputatie’ bij Standard

Standard verraste vriend en vijand door met 0-5 te winnen op het veld van Royal Antwerp FC. Daardoor ...

45
45
Sibierski doorbreekt stilte rond De Cat

Bij RSC Anderlecht sprak Antoine Sibierski voor het eerst als sportief directeur. De Fransman ...

257
257
‘AS Roma lonkt naar sterkhouder Club Brugge‘

Bij Club Brugge gaat er heel veel volk vertrekken. De Bruggelingen zullen héél wat ...

227
227
Anderlecht krijgt opvallend oordeel over spelerskern

RSC Anderlecht verloor kansloos van Club Brugge. De afgelopen week waren er plots lijstjes over ...

164
164
Kompany scherp voor spelleiding: "Dit zag ik niet, hoor"

Bayern München speelde 1-1 tegen PSG, dat in de heenmatch met 5-4 won in Parijs. De Duitse ...

227
227
POLL⎜Arsenal of PSG: Wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud. Op 30 mei zullen Paris Saint-Germain en Arsenal FC ...

123
123
Nieuwe beelden duiken op: Kompany en co genekt door vierde ref

Vincent Kompany zal nog minstens een jaartje moeten wachten op de eindzege in de Champions League. ...

454
454
Lukaku terug naar Anderlecht: makelaar speelt open kaart

Datt Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli lijkt wel duidelijk na de recente ...

143
143
Géén treble Kompany: PSG naar UCL-finale na markante penaltyfase

Het is dan toch Paris Saint-Germain dat op zaterdag 30 mei Arsenal FC zal bekampen in de finale van ...

98
98
Dé fase in Bayern-PSG: Sonck en Alderweireld vellen verdict

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

181
181
'Sibierski krijgt meteen transfertaak bij RSCA-aanstelling'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

289
289
Kompany wordt compleet gek: Bayern geflikt tegen PSG?

Woensdagavond was het weer likkebaardend uitkijken naar de return in de halve finales van de ...

193
193
'Hard gelag voor Noa Lang: wééral nieuwe transfer'

Na een moeizame periode bij SSC Napoli, kreeg Noa Lang in januari een reddingsboei toegeworpen ...

261
261
'Tzolis krijgt ultieme revanche Gouden Schoen-debacle'

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

438
438
'Bom ontploft bij Real: sterren clashen brutaal op training'

Aanstaande zondag kan FC Barcelona zich mathematisch tot landskampioen kronen, uitgerekend op eigen ...

254
254
"Hier spreekt men decennia over" - ophef na Arsenal-Atlético

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

283
283
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

642
642

Meer sportnieuws