El Hadj kiest tussen België en Marokko

1123 stemmen
El Hadj kiest tussen België en Marokko

Anouar Ait El Hadj verliet deze winter RSC Anderlecht, de club waar hij groot werd, voor een avontuur bij competitieleider KRC Genk. De Belgisch/Marokkaanse dribbelkont kon zich echter nog niet in de basis spelen bij de Limburgers en werd al drie keer buiten de selectie gelaten. 


Daarbuiten komt ook nog eens de aartsmoeilijke keuze kijken voor welke nationale ploeg El Hadj zou willen uitkomen. De aanvaller van Genk heeft namelijk zowel de Belgische als de Marokkaanse nationaliteit en werd al eerder aangesproken door de voormalige bondscoach van het Noord-Afrikaanse land. "Ik ben er nog niet uit. Toen ik 18 was, heeft de Marokkaanse bondscoach Halilhodzic mij ooit benaderd. Ook met Roberto Martinez heb ik gebabbeld", vertelde hij aan Het Nieuwsblad. 

El Hadj, nog steeds maar amper 20-jaar oud, wil de knoop niet overhaast doorhakken. “Maar ik heb die boot afgehouden. Spelen voor Marokko zou mij fier maken. Maar België heeft mij en mijn familie alles gegeven. Ik zal wel kiezen, als het zo ver is. Een keuze van het hart. Maar eerst zorgen dat ik me bij Genk in de ploeg knok”, klinkt het vastberaden. 

SPEELMINUTEN
De aanvallende middenvelder werd afgelopen winter door Genk voor twee miljoen euro overgenomen van de Brusselse traditieclub. El Hadj wist zijn stempel echter nog niet te drukken bij Genk en krijgt onder coach Wouter Vrancken amper speelminuten. Het is dus nog maar de vraag of hij zal opgeroepen worden door één van beide landen. 

LEES OOK: Vinicius redt Brazilië, Schotland aan de leiding

Past El Hadj bij de Rode Duivels voor jou?

Meest recent

'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

19
19
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

23
23
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

5
5
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

31
31
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

54
54
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

191
191
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

43
43
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

25
25
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

44
44
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

338
338
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

36
36
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

156
156
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

110
110
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

593
593
'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

José Mourinho werd afgelopen donderdag officieel gepresenteerd als hoofdcoach van Real ...

129
129
Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

De Rode Duivels beginnen maandagavond aan hun campagne op het WK 2026 met een groepsmatch tegen ...

109
109
België - Egypte: dit resultaat voorspellen de statistieken

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

401
401
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

25
25
'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

635
635
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

471
471
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

71
71
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

408
408
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

488
488
"Een dictatuur" - 'VAR-schandaal' zorgt voor commotie op WK

Op het wereldkampioenschap heeft Qatar zaterdagnacht een grote stunt geboekt. De Qatari's wisten op ...

219
219
Mysterieuze boodschap voor Coucke doet emoties oplaaien

Marc Coucke staat wel vaker in het middelpunt van de belangstelling, maar deze keer is het niet een ...

251
251

Meer sportnieuws