'Hete transferzomer op komst voor AA Gent en Union'

door
'Hete transferzomer op komst voor AA Gent en Union'

Op de 32ste speeldag van de Jupiler Pro League wordt het vooral uitkijken naar de topper tussen AA Gent en Union. De bezoekers willen vooral in het spoor van leider Genk blijven, terwijl de Buffalo's zich geen misstap kunnen veroorloven in de strijd om de vierde plaats, want Club Brugge zit hen op de huid. Maar het wordt ook een duel tussen misschien wel de twee beste spitsen in de competitie van het moment.


Hij streek pas eind januari neer in Gent, maar met veertien goals in elf matchen groeide Gift Orban sindsdien uit tot een fenomeen. Na zijn hattrick op Basaksehir in de Conference League heeft heel Europa dat ook gezien. Bij Union zagen ze dan weer Victor Boniface zich in de kijker spelen op het Europese toneel, want hij scoorde al vijf keer in de Europa League.

Daar stoppen de gelijkenissen niet, want beide spelers legden ook een gelijkaardig parcours af. Allebei trokken ze vanuit Nigeria naar Noorwegen - Boniface naar Bodö/Glimt, Orban naar Stabaek - om van daaruit de stap naar België te wagen. Dat is geen toeval, want beide spelers hebben ook dezelfde makelaar. Atta Aneke voorspelt in La Dernière Heure dat er voor beide spelers en hun clubs een hete zomer zit aan te komen.

INTERESSE
"Ik zou liegen als ik zou zeggen dat er geen interesse voor hen is", vertelt Aneke immers. "Wanneer je twee spitsen van dat kaliber hebt en elke topclub in Europa een nummer negen zoekt, zou het raar zijn als dat niet het geval was. Maar op dit moment zijn wij daar niet mee bezig. Dat laten we over aan de clubs. Er is interesse, maar nog geen concrete aanbiedingen. Op dit moment praten we nog met niemand. Maar iedereen zou verbaasd zijn als er geen enkele ploeg in de zomer iets zou proberen."

LEES OOK: Rob Schoofs zorgt voor kippenvel bij oude liefde

Wie zal het meeste opleveren?

Meest recent

Om deze reden moet Cercle ook na stunt vrezen in play-downs

Dé verrassing van de slotspeeldag in de reguliere competitie kwam zonder twijfel van Cercle ...

17
17
Duidelijkheid over Bounida: "Hij heeft zijn keuze gemaakt"

De voorbije dagen was er weer heel wat te doen over de toekomst van Rayane Bounida. De 20-jarige ...

42
42
Gehavend Real trekt thriller in derby naar zich toe

Zondagavond waren in LaLiga alle ogen gericht op de Madrileense derby. Die leverde het nodige ...

22
22
Krijgt Essevee nog nieuwe coach? Colpaert reageert

Niet alleen de strijd om de zesde plaats bleef spannend tot het bittere eind, maar ook die voor de ...

40
40
Taravel maakt eigen spelers met de grond gelijk

Voor Anderlecht viel er zondag ondanks de kwalificatie voor de Champions' Play-Off niets te vieren. ...

221
221
Leko stuurt stevige waarschuwing voor start play-offs

Club Brugge heeft de reguliere competitie afgesloten met een klinkende zege. Het legde met KV ...

264
264
Gent toch in PO1, maar De Mil is niet gerust

De voorbije jaren liet AA Gent een paar keer op de laatste speeldag nog kwalificatie voor de ...

167
167
Ontgoocheling voor Genk: "We geven het zelf weg"

Er moest uiteindelijk nog één topclub uit de boot vallen voor de Champions' Play-Off ...

207
207
Keiharde conclusie Anderlecht: "Het trok op niets"

Anderlecht heeft zondag zijn ticket voor de Champions' Play-Off over de streep getrokken, maar dat ...

247
247
Titelstrijd, Europa en degradatie: zo beginnen de POs

Zondagavond is het doek gevallen over het reguliere seizoen in de Jupiler Pro League. De laatste ...

473
473
Door oog van de naald: OHL voorkomt Play-Downs in 90ste

Ook onderin het klassement in de Jupiler Pro League zijn de kaarten geschud. In navolging van FCV ...

92
92
Gent en Anderlecht bibberen naar PO1, Genk komt tekort

Het was zondagavond op de slotspeeldag van de Jupiler Pro League vooral uitkijken naar de strijd om ...

157
157
Titelstrijd met twee: Union én Club maken Play-Off-statement

Nog voor de Champions' Play-Offs van start zijn gegaan, lijkt nu al duidelijk dat de landskampioen ...

207
207
Courtois-bom: België ontploft na schokkende Real-blunder

Thibaut Courtois voelde al iets in de opwarming, maar speelde toch nog voor Real Madrid. Nu blijkt ...

110
110
City pakt League Cup! Enorme blunder nekt Arsenal in finale

Slechts enkele dagen na de uitschakeling in de Champions League heeft Manchester City zich op fraaie ...

58
58
LIVE Slotspeeldag: Anderlecht en Gent vrezen doemscenario

Zondagavond wordt de volledige slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde ...

91
91
Rode Pocognoli pakt 18 op 18, zwarte zondag voor PSV

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli blijft maar winnen in de Ligue 1. Zondag werd ook ...

152
152
Garcia in de wolken: drievoudige WK-opsteker voor Duivels

Nog slechts 81 dagen te gaan tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

48
48
Ultieme strijd om Play-Off I: ontdek de basisopstellingen

Zondagavond worden tijdens de slotspeeldag van de reguliere competitie de twee laatste tickets voor ...

27
27
Leko kiest vervanger Vanaken, KVM zonder aanvoerder

Club Brugge wil zondagavond een mooi einde breien aan de reguliere competitie. Het mikt op eigen ...

79
79
Slotspeeldag JPL: dit staat op het spel in kelder klassement

Zondagavond valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Daarbij is het niet ...

84
84
De Ketelaere doet monden openvallen: Atalanta sprakeloos

Bij Atalanta draait het plots weer volop om Charles De Ketelaere. De timing alleen al doet de ...

222
222
VAR-penalty stelt titelfeest PSV uit, nieuw drama Tottenham

In Nederland moet PSV zijn titelfeest uitstellen tot na de interland-break. Feyenoord pakte zondag ...

59
59
Wie wint reguliere competitie? De scenario's voor Club en Union

Zondagavond staat nog heel wat op het spel tijdens de slotspeeldag van de Jupiler Pro League. Zo ...

147
147
'Atlético lonkt naar Club Brugge: deal van 20 miljoen'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato zal cashen op verschillende sterkhouders, staat inmiddels ...

608
608

Meer sportnieuws