'Hete transferzomer op komst voor AA Gent en Union'

door
'Hete transferzomer op komst voor AA Gent en Union'

Op de 32ste speeldag van de Jupiler Pro League wordt het vooral uitkijken naar de topper tussen AA Gent en Union. De bezoekers willen vooral in het spoor van leider Genk blijven, terwijl de Buffalo's zich geen misstap kunnen veroorloven in de strijd om de vierde plaats, want Club Brugge zit hen op de huid. Maar het wordt ook een duel tussen misschien wel de twee beste spitsen in de competitie van het moment.


Hij streek pas eind januari neer in Gent, maar met veertien goals in elf matchen groeide Gift Orban sindsdien uit tot een fenomeen. Na zijn hattrick op Basaksehir in de Conference League heeft heel Europa dat ook gezien. Bij Union zagen ze dan weer Victor Boniface zich in de kijker spelen op het Europese toneel, want hij scoorde al vijf keer in de Europa League.

Daar stoppen de gelijkenissen niet, want beide spelers legden ook een gelijkaardig parcours af. Allebei trokken ze vanuit Nigeria naar Noorwegen - Boniface naar Bodö/Glimt, Orban naar Stabaek - om van daaruit de stap naar België te wagen. Dat is geen toeval, want beide spelers hebben ook dezelfde makelaar. Atta Aneke voorspelt in La Dernière Heure dat er voor beide spelers en hun clubs een hete zomer zit aan te komen.

INTERESSE
"Ik zou liegen als ik zou zeggen dat er geen interesse voor hen is", vertelt Aneke immers. "Wanneer je twee spitsen van dat kaliber hebt en elke topclub in Europa een nummer negen zoekt, zou het raar zijn als dat niet het geval was. Maar op dit moment zijn wij daar niet mee bezig. Dat laten we over aan de clubs. Er is interesse, maar nog geen concrete aanbiedingen. Op dit moment praten we nog met niemand. Maar iedereen zou verbaasd zijn als er geen enkele ploeg in de zomer iets zou proberen."

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 24 bekend

Wie zal het meeste opleveren?

Meest recent

AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

75
75
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

72
72
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

83
83
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

90
90
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

26
26
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

74
74
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

383
383
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

53
53
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

56
56
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

115
115
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

66
66
Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Brian Riemer was de laatste trainer die het best goed deed in Anderlecht. Hij werd door een ...

204
204
Cercle Brugge cashte opnieuw: derde duurste ooit

Cercle Brugge kende een zeer stevige wintermercato. De Bruggelingen lieten heel veel miljoenen ...

130
130
Van der Elst fronst: eerste keuze van Still verrast

Edward Still nam over na het ontslag van Besnik Hasi. Zijn eerste match ging meteen al niet goed: ...

137
137
'FC Barcelona duwt door: megadeal lijkt beslist'

FC Barcelona is bezig aan een goed seizoen. Ze kunnen nog de titel en de Champions League winnen. De ...

100
100
'Spoedoverleg bij Anderlecht: stuntnaam duikt op'

De klok tikt bij Anderlecht in de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Een piste-Thorsten Fink viel ...

627
627
'Bitsige strijd tussen Standard en Charleroi barst los'

Standard en Sporting Charleroi zijn twee ploegen die knokken voor een plaats in de top zes in de ...

48
48
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

325
325
Beslissende Trossard zet Arsenal op stevige titelkoers

In de Premier League stonden er om 16u maar liefst vijf wedstrijden op het programma. Arsenal was de ...

35
35
Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Om 16u was er toch de nodige spanning aan de Gaverbeek. Zulte Waregem gaf FCV Dender partij en dat ...

120
120
Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Gaat het alsnog spannend worden in de Bundesliga? Borussia Dortmund staat op zes punten van Bayern ...

44
44
Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

103
103
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

97
97
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

68
68
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

576
576

Meer sportnieuws