'Hete transferzomer op komst voor AA Gent en Union'

door
'Hete transferzomer op komst voor AA Gent en Union'

Op de 32ste speeldag van de Jupiler Pro League wordt het vooral uitkijken naar de topper tussen AA Gent en Union. De bezoekers willen vooral in het spoor van leider Genk blijven, terwijl de Buffalo's zich geen misstap kunnen veroorloven in de strijd om de vierde plaats, want Club Brugge zit hen op de huid. Maar het wordt ook een duel tussen misschien wel de twee beste spitsen in de competitie van het moment.


Hij streek pas eind januari neer in Gent, maar met veertien goals in elf matchen groeide Gift Orban sindsdien uit tot een fenomeen. Na zijn hattrick op Basaksehir in de Conference League heeft heel Europa dat ook gezien. Bij Union zagen ze dan weer Victor Boniface zich in de kijker spelen op het Europese toneel, want hij scoorde al vijf keer in de Europa League.

Daar stoppen de gelijkenissen niet, want beide spelers legden ook een gelijkaardig parcours af. Allebei trokken ze vanuit Nigeria naar Noorwegen - Boniface naar Bodö/Glimt, Orban naar Stabaek - om van daaruit de stap naar België te wagen. Dat is geen toeval, want beide spelers hebben ook dezelfde makelaar. Atta Aneke voorspelt in La Dernière Heure dat er voor beide spelers en hun clubs een hete zomer zit aan te komen.

INTERESSE
"Ik zou liegen als ik zou zeggen dat er geen interesse voor hen is", vertelt Aneke immers. "Wanneer je twee spitsen van dat kaliber hebt en elke topclub in Europa een nummer negen zoekt, zou het raar zijn als dat niet het geval was. Maar op dit moment zijn wij daar niet mee bezig. Dat laten we over aan de clubs. Er is interesse, maar nog geen concrete aanbiedingen. Op dit moment praten we nog met niemand. Maar iedereen zou verbaasd zijn als er geen enkele ploeg in de zomer iets zou proberen."

LEES OOK: 'RSCA-Union: Taravel dumpt duo, Hubert verrast'

Wie zal het meeste opleveren?

Meest recent

'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

66
66
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

27
27
'Genk krijgt uitsluitsel over blessure Karetsas'

KRC Genk liep vorig weekend alweer tegen een domper aan. Het kon ook zijn derde thuiswedstrijd in de ...

32
32
'Club plant pikante verrassing met Anderlecht-product'

Het is nog wachten op witte rook bij Club Brugge, maar achter de schermen zijn ze bij Blauw-Zwart al ...

128
128
Union vs Club: Gillet ziet één team in het voordeel

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd nog steeds razend spannend. Union en Club Brugge ...

136
136
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe knaltransfer PSG, smaakmaker wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

154
154
Degryse velt oordeel over Sardella: harde woorden

RSC Anderlecht ging in eigen huis met 1-3 onderuit tegen Union SG. Paars-Wit kreeg nog voor rust een ...

122
122
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

100
100
Boersma maakt KV Mechelen af na STVV: "Nooit meer!"

KV Mechelen kreeg al twee weken op rij een pandoering. Eerst ging het tegen Club Brugge met de ...

112
112
Club Brugge houdt hart vast: belangrijke update Mignolet

Simon Mignolet heeft aangekondigd aan het einde van het seizoen te zullen stoppen met voetballen. De ...

248
248
Vandenbempt looft titelkandidaat: "Onverstoord!"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League blijft ongemeen spannend. Union SG en Club Brugge blijven ...

260
260
STVV droomt nog meer: blijft sterkhouder toch?

STVV is de mooist voetballende ploeg van België. Een team dat oververdiend op een derde plaats ...

65
65
Ophef rond Van Gucht krijgt opvallend nieuw hoofdstuk

Ruben Van Gucht ligt al een tijd onder een vergrootglas. De VRT stem en wielercommentator haalt niet ...

27
27
Standard ruikt bloed: KRC Genk krijgt fikse waarschuwing

Standard pakte een belangrijk punt op het veld van KRC Genk. Een heerlijke vrije trap van Casper ...

152
152
Anderlecht-fans verrassen: nieuwe coach niet op lijst

RSC Anderlecht moet nog énorm hard werken om een Europees ticket te bemachtigen. De vierde ...

399
399
Pikante titeluitspraak Verschaeren: "Zij overklassen Union"

RSC Anderlecht verloor met 1-3 van Union SG. Alweer een nederlaag in de Brusselse derby. Paars-Wit ...

329
329
Rood voor Sardella: Burgess met straf statement

RSC Anderlecht - Union SG was een leuke partij tot de rode kaart voor Killian Sardella. Nadien was ...

233
233
Oud-ref neemt twijfels weg: rode kaart Sardella terecht?

Union SG heeft zondagavond de generale repetitie op de bekerfinale naar zich toe getrokken en won ...

271
271
Vrancken grijpt krachtig in: "Hij zat niet in de wedstrijd"

Het Europese ticket komt steeds dichterbij voor STVV. De nummer drie in de Champions' Play-Offs kon ...

81
81
Europe Play-Offs: Antwerp op weg naar ultieme climax?

Niet enkel de heenronde van de Champions' Play-Offs zit erop, ook de Europe Play-Offs zijn exact ...

235
235
"Absolute minimum" - kranten delen 3 op 10 uit na Anderlecht-Union

RSC Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om zijn voet naast die van Union SG te zetten. In ...

287
287
'Van 20M naar gratis: Club Brugge verrast met toptransfer'

Club Brugge kijkt voor versterking opnieuw naar een oude piste, maar deze keer ligt het dossier ...

390
390
WK-drama voor Oranje: "Ik ben er kapot van"

Nog exact 45 dagen tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada van start. ...

101
101
'Transferklapper Mika Godts: eerste topclub al genoemd'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

139
139
'Transferitis bij Club: grote naam wil persé vertrekken'

Met overtuigende zeges tegen KV Mechelen en AA Gent heeft Club Brugge zich op gepaste wijze herpakt ...

374
374

Meer sportnieuws