'Hete transferzomer op komst voor AA Gent en Union'

door
'Hete transferzomer op komst voor AA Gent en Union'

Op de 32ste speeldag van de Jupiler Pro League wordt het vooral uitkijken naar de topper tussen AA Gent en Union. De bezoekers willen vooral in het spoor van leider Genk blijven, terwijl de Buffalo's zich geen misstap kunnen veroorloven in de strijd om de vierde plaats, want Club Brugge zit hen op de huid. Maar het wordt ook een duel tussen misschien wel de twee beste spitsen in de competitie van het moment.


Hij streek pas eind januari neer in Gent, maar met veertien goals in elf matchen groeide Gift Orban sindsdien uit tot een fenomeen. Na zijn hattrick op Basaksehir in de Conference League heeft heel Europa dat ook gezien. Bij Union zagen ze dan weer Victor Boniface zich in de kijker spelen op het Europese toneel, want hij scoorde al vijf keer in de Europa League.

Daar stoppen de gelijkenissen niet, want beide spelers legden ook een gelijkaardig parcours af. Allebei trokken ze vanuit Nigeria naar Noorwegen - Boniface naar Bodö/Glimt, Orban naar Stabaek - om van daaruit de stap naar België te wagen. Dat is geen toeval, want beide spelers hebben ook dezelfde makelaar. Atta Aneke voorspelt in La Dernière Heure dat er voor beide spelers en hun clubs een hete zomer zit aan te komen.

INTERESSE
"Ik zou liegen als ik zou zeggen dat er geen interesse voor hen is", vertelt Aneke immers. "Wanneer je twee spitsen van dat kaliber hebt en elke topclub in Europa een nummer negen zoekt, zou het raar zijn als dat niet het geval was. Maar op dit moment zijn wij daar niet mee bezig. Dat laten we over aan de clubs. Er is interesse, maar nog geen concrete aanbiedingen. Op dit moment praten we nog met niemand. Maar iedereen zou verbaasd zijn als er geen enkele ploeg in de zomer iets zou proberen."

LEES OOK: Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Wie zal het meeste opleveren?

Meest recent

Volgende vertrekker bij Union: "Zou me niet verbazen"

Union kan dit seizoen zijn prijzenkast opnieuw vullen, nadat het in de voorbije twee seizoenen al ...

6
6
'Stunt in de maak: Club aast op 'nieuwe Iniesta' van 20M'

Club Brugge heeft een opvallend offensief dossier op tafel gelegd. Blauw-Zwart volgt een spelmaker ...

210
210
'Club Brugge siddert: Barça blijft aandringen'

Club Brugge wordt alsmaar meer in de gaten gehouden door de allergrootsten ter aarde. Dat komt ...

34
34
De Bruyne doet boekje open over transfer naar Napoli

De voorbije weken is er al heel wat inkt gevloeid over de verzuurde relatie tussen Napoli en Romelu ...

20
20
'Tweede knaltransfer Club: 40 miljoen euro'

Het belooft een zeer hete transferzomer te gaan worden bij Club Brugge. Blauw-Zwart zal immers ...

107
107
'Anderlecht slaat zeer pikante slag bij Antwerp'

Bij Anderlecht lijken er heel wat grote veranderingen op til te staan. Er moet nog een nieuwe ...

116
116
Intern gevecht Anderlecht: Deschacht voorspelt vuurwerk

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend een zwakke wedstrijd, maar won uiteindelijk wel met 3-1 van ...

170
170
Halve finales UEL/UECL bekend: ontdek de grote favorieten

Ook in de Europa en Conference League zijn de kaarten geschud. Donderdagavond werden in de twee ...

68
68
Club houdt 'grote joker' klaar in titelgevecht met Union

Zondagavond is het zover, dan kruisen de twee grote titelkandidaten de degens met mekaar in de ...

359
359
UEL/UECL: mooie avond voor Belgen, één grote verrassing

In de Europa en Conference League zijn de tickets voor de halve finales uitgedeeld. Met Youri ...

79
79
Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

Nog minder dan twee maanden te gaan en het WK van de Rode Duivels gaat van start. Op maandag 15 juni ...

222
222
Club Brugge wrijft zich in handen met 'nieuwe Karetsas'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge spelers richting de Europese topcompetities te ...

211
211
Slotspeeldag Challenger Pro League: dit staat op het spel

Vrijdagavond wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League ...

85
85
Afkeer voor Anderlecht? Vanderbiest spreekt eerlijke taal

In de Champions' Play-Offs staat zaterdagavond een interessante duel op het programma. Zo strijden ...

202
202
Titelgevecht barst los: hét verschil tussen Union en Club

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

514
514
Furieus Barça legt wéér klacht neer na UCL-uitschakeling

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League ondanks een 1-2-zege op het veld van ...

121
121
UEL/UECL: Nederlands verhaal over, Genk-killer stuift door

De eerste halve finalisten in de Europa en Conference League zijn bekend. Zo wist SC Freiburg na KRC ...

65
65
Antwerp op kruispunt: drastische beslissing in PO's?

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

579
579
Lukaku verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Romelu Lukaku dreigt in Italië opnieuw het middelpunt te worden van een transferstorm. Door de ...

414
414
AA Gent stoomt door: aanvaller tekent tot 2029

AA Gent strijdt momenteel nog volop in de Champions' Play-Offs voor een Europees ticket. Ondertussen ...

36
36
Blikvangers PO's: nieuwe leiders én degradatie-beslissing?

De derde speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur en het belooft weer ...

74
74
Eddy Merckx bezorgt voetbalfans enorme krop in de keel

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De wielerlegende kreeg te maken met tal van ...

104
104
'Eerste zomertransfer Club Brugge: contract van vijf jaar'

Club Brugge zal er in de komende weken alles aan doen om de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis ...

578
578
Kop rolt bij Real: eerste slachtoffer na Bayern-drama'

Real Madrid zal ook dit seizoen de Champions League niet winnen. De recordhouder werd woensdag uit ...

461
461
'Club Benzema greep ondanks miljoenenbod naast RSCA-pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze het seizoen nog goed te eindigen. Paars-Wit wil nog voor de derde plaats ...

162
162

Meer sportnieuws