Man City gaat er los over met De Bruyne-concurrent

994
Man City gaat er los over met De Bruyne-concurrent

“Exceptioneel”, zo omschreef Pep Guardiola het 19-jarige toptalent Jude Bellingham eerder dit seizoen. Het is dan ook geen toeval dat The Citizens danig gecharmeerd zijn door het grootste voetbaltalent ter wereld, die trouwens perfect in de visie en het spelconcept van de Spaanse topcoach past, en hem bijgevolg naar het Etihad Stadium willen halen. Enig probleem: in het systeem van Guardiola is er geen plaats voor én Kevin De Bruyne én Bellingham. En dat terwijl de jonge international een hallucinant transferbedrag van minstens 150 miljoen euro moet kosten …


VERSCHRIKKELIJK VOOR DE TEGENSTANDERS
“Hij is de beste speler in de competitie”, zei Gary Neville onlangs over Kevin De Bruyne. Luke Ayling en Liam Cooper, twee spelers van Leeds United, vinden onze landgenoot zelfs beter dan Steven Gerrard in zijn piekperiode. De Bruyne dicteert het spel bij Manchester City, hij pakt uit met geweldige loopacties, etaleert een ongeëvenaarde vista, en hij demonstreert bijna op wekelijkse basis zijn splijtende ‘killer-passes’. Daardoor zit KDB ondertussen al aan 99 assists in de Premier League, een aantal waarmee hij de vijfde beste speler ooit is in de geschiedenis van de Premier League.

Kevin De Bruyne zat enkele weken geleden nog verschillende keren op de bank bij Manchester City, maar ondertussen is hij terug incontournable geworden de ploeg van Pep Guardiola. “Tijdens een seizoen heb je nu eenmaal ups en downs, dat is normaal”, verklaarde de Catalaanse coach van City. De Bruyne was een tijdje terug niet op zijn beste niveau en daarom spaarde Guardiola zijn sterspeler door hem op de bank te zetten. Op die manier zou de Rode Duivel in topvorm moeten verkeren in de beslissende fase van de Premier League en de Champions League. En dat blijkt dus zo te zijn.



Kevin De Bruyne wordt eind juni 32 jaar, maar desondanks blijven zijn prestaties van een enorm hoog niveau. Daarom twijfelt Manchester City er niet aan om zijn huidige contract, dat tot medio 2025 loopt, open te breken. Logisch ook, gelet op de enorme importantie van de Rode Duivel in de ploeg van Pep Guardiola. “Hij is de beste ter wereld op het gebied van looplijnen en omschakeling”, zei de Spanjaard over hem. “Hij kan lopen en de ruimtes breken. Het is verschrikkelijk voor de tegenstanders.” Het is duidelijk dat Guardiola nog jarenlang zal rekenen op De Bruyne.

DE BRUYNE ÓF BELLINGHAM
Ondertussen stelt Manchester City zich wel kandidaat om Jude Bellingham naar de club te halen. Op basis van het immense talent en hoogwaardige kwaliteiten van de 19-jarige Engelsman, is dat ook volkomen logisch te noemen. Maar indien het tot een transfer naar The Citizens zou komen, dan is het mogelijk dat Bellingham en De Bruyne zelden samen op het veld zullen staan. Het profiel van Bellingham past naadloos bij de visie en tactische aanpak van Pep Guardiola, maar de Spanjaard zal nooit De Bruyne én Bellingham opstellen voor de enige controleur Rodri.

Pep Guardiola houdt op zijn middenveld namelijk vast aan een evenwicht tussen spelers met een grote mate van directheid, zoals Erling Haaland en Kevin De Bruyne, een categorie waaronder ook Jude Bellingham valt, en spelers die het tempo controleren zoals Ilkay Gündogan en Bernardo Silva. Het is ook om die reden dat directe spelers De Bruyne en Phil Foden zelden samen in de ploeg staan. “Kevin heeft beweging nodig”, stelde Guardiola eerder dit seizoen. “Hij moet de bal in beweging krijgen, en niet stoppen.”



Daarom is het ook onwaarschijnlijk dat, indien het tot een transfer komt, Jude Bellingham en Kevin De Bruyne óók niet vaak zullen samen spelen bij Manchester City. Aangezien de Rode Duivel onmisbaar is in het elftal van Pep Guardiola, lijkt het dan ook geen verstandige zet om in de komende zomermercato serieus te investeren in de transfer van Bellingham. Het grootste voetbaltalent ter wereld is bezig aan zijn laatste maanden in loondienst van Borussia Dortmund, en de Duitse topclub wil enkel praten over een transferbedrag van 150 miljoen euro.

OPLOSSING VOOR (POTENTIEEL) LUXE-PROBLEEM
Met dat hallucinant bedrag zou Jude Bellingham meteen de duurste Britse voetballer in de geschiedenis worden. Chelsea FC, Liverpool FC, Manchester United, Manchester City, Real Madrid, … Zowat elke zelfrespecterende Europese grootheid heeft de naam van Bellingham met stip genoteerd op hun verlanglijstje, maar The Citizens doen er dus misschien beter aan, ondanks zijn immens talent en potentieel, om hem niét aan te trekken. Althans niet in zijn beste rol, de positie die de incontournable Kevin De Bruyne momenteel bekleedt.



Jude Bellingham is geen specialist in een bepaald spelonderdeel maar hij is eerder een allrounder die op véél vlakken erg hoog scoort. Hij is veelzijdig en kan zowat overal op het middenveld goed presteren, wat misschien wel de oplossing voor het eventueel luxe-probleem van Pep Guardiola kan betekenen. Met zijn 19 lentes speelt Bellingham niet als een tiener, de middenvelder voetbalt gecultiveerd en gesofisticeerd. Hij strooit met passes als een ervaren spelverdeler, hij dirigeert de ploeg autoritair als een natuurlijke aanvoerder.

LEES OOK: Karetsas ontploft in Duitsland: “Bij Kompany zelfde gevoel”

De Bruyne en Bellingham in één ploeg: goed idee?

Meest recent

Zal Club spijt krijgen? "Hij had kunnen doorbreken"

Club Brugge zag de kassa in de zomer weer stevig rinkelen. Dat gebeurde niet alleen door de verkoop ...

0
0
'Club moet in januari vrezen: strijd om Tresoldi weer los'

Dinsdag tegen Aston Villa bleek dat Club Brugge nog niet op zijn sterkst staat na een bewogen ...

25
25
Onrust over Karetsas: "Dit is echt een domper"

Het debuut van Konstantinos Karetsas in de Champions League is er één in mineur ...

43
43
TRANSFERUURTJE: 'Club greep naast twee kleppers, clubs vingen bot bij RSCA'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

195
195
Antwerp grijpt meteen in na vertrek Marc Overmars

Marc Overmars legt per direct zijn functies neer bij Royal Antwerp FC, dat liet de Nederlander weten ...

303
303
Refs volgende speeldag bekend: twee knappe affiches

Club Brugge verloor dinsdagavond in de Champions League van Aston Villa, maar een nieuwe speeldag in ...

62
62
Club Brugge nog niet op zijn best: "Aston Villa won verdiend"

Club Brugge verloor met 2-3 van Aston Villa. Blauw-Zwart speelde een zeer zwakke eerst en een betere ...

129
129
Bom bij Antwerp: Marc Overmars vertrekt per direct

Een bom is ontploft bij Royal Antwerp FC. Sportieve baas Marc Overmars is per direct weg. De ...

351
351
Afscheid van een icoon: KRC Genk eert clubheld

Bij KRC Genk nemen ze komend weekend officieel afscheid van één van de absolute ...

113
113
"Club Brugge het Bayern van België? Gaat niet gebeuren"

Club Brugge gaat vanaf 2029 wellicht in een nieuw stadion van ruim 40.000 plaatsen voetballen. ...

362
362
(Un)Happy Hour? Van Gucht verwerkt ferme VTM-shock

Ruben Van Gucht krijgt een stevige realitycheck met zijn nieuwe talkshow Happy Hour. Het programma ...

77
77
Anderlecht komt met verrassend nieuws voor de fans

RSC Anderlecht heeft belangrijk nieuws meegedeeld voor de fans. Nadat ze de afgelopen maanden de ...

322
322
'Club Brugge ving bot bij FC Barcelona en Arsenal'

Club Brugge haalde Yann Sommer gratis naar het Jan Breydelstadion. De Zwitser kreeg al veel lof, ...

321
321
Hatenboer: "Hij was de beste bij Anderlecht"

RSC Anderlecht haalde anderhalf jaar geleden Cedric Hatenboer voor de neus van PSV weg bij ...

569
569
Geurtje aan dure tegengoal Club: "Het was geen fairplay"

Het is Club Brugge niet gelukt om zijn Champions League-campagne op gang te trappen met een goed ...

458
458
Champions League-droom al in gevaar? Vanaken en co reageren

Club Brugge heeft ook dit jaar de ambitie om de League Phase van de Champions League te overleven. ...

119
119
Karl Vannieuwkerke deelt privénieuws dat iedereen raakt

Karl Vannieuwkerke lijkt een nieuwe, mooie fase in zijn leven te zijn ingegaan. De bekende ...

115
115
Pijnlijke avond Club Brugge: Alderweireld pakt zondebok aan

Club Brugge is in zijn eerste Champions League-wedstrijd meteen onderuit gegaan. Tegen Aston Villa ...

367
367
Mourinho en co lyrisch: "Courtois is beste ter wereld"

Real Madrid heeft zijn Champions League-campagne op gang getrapt met een cruciale zege. De ...

203
203
Engelse pers spaart 'zwak' Club Brugge niet na Villa-slipper

Club Brugge heeft in de Champions League niet de start genomen waar het op hoopte. In de eerste ...

539
539
Verhaeghe laat bom barsten bij Club Brugge: “Echt op”’

Bart Verhaeghe trekt hard aan de alarmbel over Jan Breydel. Club Brugge moet nog drie seizoenen ...

458
458
Leider Gent vloekt: transfervrije topdeal valt in water

De transfermarkt is in de meeste Europese voetballanden inmiddels gesloten. Maar transfervrije ...

318
318
Genadeloze 3 op 10: kranten messcherp voor 'puinhoop' bij Club

Club Brugge is met een valse noot aan zijn Champions League-campagne begonnen. Tegen Aston Villa ...

492
492
Courtois dropt bommetje: géén Nations League met Duivels

Thibaut Courtois speelde dinsdag opnieuw een puike wedstrijd in de Champions League met Real Madrid. ...

233
233
Leko verrast: "Hij is onze beste zomertransfer tot dusver"

Club Brugge droomde er de voorbije dagen van zijn campagne in de Champions League meteen te beginnen ...

359
359

Meer sportnieuws