Man City gaat er los over met De Bruyne-concurrent

door
Man City gaat er los over met De Bruyne-concurrent

“Exceptioneel”, zo omschreef Pep Guardiola het 19-jarige toptalent Jude Bellingham eerder dit seizoen. Het is dan ook geen toeval dat The Citizens danig gecharmeerd zijn door het grootste voetbaltalent ter wereld, die trouwens perfect in de visie en het spelconcept van de Spaanse topcoach past, en hem bijgevolg naar het Etihad Stadium willen halen. Enig probleem: in het systeem van Guardiola is er geen plaats voor én Kevin De Bruyne én Bellingham. En dat terwijl de jonge international een hallucinant transferbedrag van minstens 150 miljoen euro moet kosten …


VERSCHRIKKELIJK VOOR DE TEGENSTANDERS
“Hij is de beste speler in de competitie”, zei Gary Neville onlangs over Kevin De Bruyne. Luke Ayling en Liam Cooper, twee spelers van Leeds United, vinden onze landgenoot zelfs beter dan Steven Gerrard in zijn piekperiode. De Bruyne dicteert het spel bij Manchester City, hij pakt uit met geweldige loopacties, etaleert een ongeëvenaarde vista, en hij demonstreert bijna op wekelijkse basis zijn splijtende ‘killer-passes’. Daardoor zit KDB ondertussen al aan 99 assists in de Premier League, een aantal waarmee hij de vijfde beste speler ooit is in de geschiedenis van de Premier League.

Kevin De Bruyne zat enkele weken geleden nog verschillende keren op de bank bij Manchester City, maar ondertussen is hij terug incontournable geworden de ploeg van Pep Guardiola. “Tijdens een seizoen heb je nu eenmaal ups en downs, dat is normaal”, verklaarde de Catalaanse coach van City. De Bruyne was een tijdje terug niet op zijn beste niveau en daarom spaarde Guardiola zijn sterspeler door hem op de bank te zetten. Op die manier zou de Rode Duivel in topvorm moeten verkeren in de beslissende fase van de Premier League en de Champions League. En dat blijkt dus zo te zijn.



Kevin De Bruyne wordt eind juni 32 jaar, maar desondanks blijven zijn prestaties van een enorm hoog niveau. Daarom twijfelt Manchester City er niet aan om zijn huidige contract, dat tot medio 2025 loopt, open te breken. Logisch ook, gelet op de enorme importantie van de Rode Duivel in de ploeg van Pep Guardiola. “Hij is de beste ter wereld op het gebied van looplijnen en omschakeling”, zei de Spanjaard over hem. “Hij kan lopen en de ruimtes breken. Het is verschrikkelijk voor de tegenstanders.” Het is duidelijk dat Guardiola nog jarenlang zal rekenen op De Bruyne.

DE BRUYNE ÓF BELLINGHAM
Ondertussen stelt Manchester City zich wel kandidaat om Jude Bellingham naar de club te halen. Op basis van het immense talent en hoogwaardige kwaliteiten van de 19-jarige Engelsman, is dat ook volkomen logisch te noemen. Maar indien het tot een transfer naar The Citizens zou komen, dan is het mogelijk dat Bellingham en De Bruyne zelden samen op het veld zullen staan. Het profiel van Bellingham past naadloos bij de visie en tactische aanpak van Pep Guardiola, maar de Spanjaard zal nooit De Bruyne én Bellingham opstellen voor de enige controleur Rodri.

Pep Guardiola houdt op zijn middenveld namelijk vast aan een evenwicht tussen spelers met een grote mate van directheid, zoals Erling Haaland en Kevin De Bruyne, een categorie waaronder ook Jude Bellingham valt, en spelers die het tempo controleren zoals Ilkay Gündogan en Bernardo Silva. Het is ook om die reden dat directe spelers De Bruyne en Phil Foden zelden samen in de ploeg staan. “Kevin heeft beweging nodig”, stelde Guardiola eerder dit seizoen. “Hij moet de bal in beweging krijgen, en niet stoppen.”



Daarom is het ook onwaarschijnlijk dat, indien het tot een transfer komt, Jude Bellingham en Kevin De Bruyne óók niet vaak zullen samen spelen bij Manchester City. Aangezien de Rode Duivel onmisbaar is in het elftal van Pep Guardiola, lijkt het dan ook geen verstandige zet om in de komende zomermercato serieus te investeren in de transfer van Bellingham. Het grootste voetbaltalent ter wereld is bezig aan zijn laatste maanden in loondienst van Borussia Dortmund, en de Duitse topclub wil enkel praten over een transferbedrag van 150 miljoen euro.

OPLOSSING VOOR (POTENTIEEL) LUXE-PROBLEEM
Met dat hallucinant bedrag zou Jude Bellingham meteen de duurste Britse voetballer in de geschiedenis worden. Chelsea FC, Liverpool FC, Manchester United, Manchester City, Real Madrid, … Zowat elke zelfrespecterende Europese grootheid heeft de naam van Bellingham met stip genoteerd op hun verlanglijstje, maar The Citizens doen er dus misschien beter aan, ondanks zijn immens talent en potentieel, om hem niét aan te trekken. Althans niet in zijn beste rol, de positie die de incontournable Kevin De Bruyne momenteel bekleedt.



Jude Bellingham is geen specialist in een bepaald spelonderdeel maar hij is eerder een allrounder die op véél vlakken erg hoog scoort. Hij is veelzijdig en kan zowat overal op het middenveld goed presteren, wat misschien wel de oplossing voor het eventueel luxe-probleem van Pep Guardiola kan betekenen. Met zijn 19 lentes speelt Bellingham niet als een tiener, de middenvelder voetbalt gecultiveerd en gesofisticeerd. Hij strooit met passes als een ervaren spelverdeler, hij dirigeert de ploeg autoritair als een natuurlijke aanvoerder.

LEES OOK: Enorme domper: comeback De Bruyne eindigt met pijnlijke wissel

De Bruyne en Bellingham in één ploeg: goed idee?

Meest recent

Vanaken benoemt verrassende Bruggeling: "Hij was uitstekend"

Hans Vanaken heeft donderdagavond andermaal indruk gemaakt op het allerhoogste niveau. Na de ...

56
56
Hayen komt met statement na bizar Onyedika-incident

Club Brugge heeft donderdag tegen AS Monaco andermaal voor een memorabele Champions League-avond ...

64
64
"Meesterwerk" - kranten delen 10 op 10 uit aan Club-held

In navolging van Union SG heeft ook Club Brugge serieus indruk gemaakt tijdens de openingsspeeldag ...

93
93
UCL: Doku en co verbrodden terugkeer KDB, Barça wint nipt

Kevin De Bruyne heeft een terugkeer in mineur beleefd op het veld van Manchester City. De Rode ...

40
40
Forbs gelooft ogen niet bij Club-ploegmaat: "Fenomeen!"

Met een 4-1-overwinning tegen AS Monaco heeft Club Brugge meteen de toon gezet bij de start van zijn ...

328
328
L'Equipe lyrisch voor Club: drie spelers met 8 op 10

Club Brugge KV heeft op de openingsspeeldag van de League Phase in de Champions League meteen stevig ...

483
483
Nieuwe grote doorbraak: DAZN vindt akkoord in Vlaanderen

Daags voor de achtste speeldag in de Jupiler Pro League, is een nieuwe doorbraak bereikt in de soap ...

736
736
Enorme domper: comeback De Bruyne eindigt met pijnlijke wissel

In de Champions League keerde Kevin De Bruyne met SSC Napoli donderdagavond terug naar zijn ...

258
258
Smet op Club-show: Hayen grijpt in, uitbrander aan zijlijn

Club Brugge heeft een fenomenale start van zijn Champions League-campagne genomen. De Belgische ...

559
559
Vanaken speelt Monaco aan flarden: héél Europa wordt gek

Club Brugge KV is donderdagavond als een wervelwind aan de League Phase van de Champions League ...

444
444
Wat een demonstratie! Club maakt brandhout van Monaco

Club Brugge is op ronduit indrukwekkende wijze aan zijn campagne in de League Phase van de ...

206
206
Sneijder maakt brandhout van Godts: "Met zijn kwaliteiten ..."

De Nederlandse clubs zijn tegenvallend aan de League Phase van de Champions League. Na de nederlaag ...

80
80
Union slaat Nederland met verstomming: "Beter elftal dan PSV"

Union SG is dinsdag als een wervelwind begonnen aan zijn eerste Champions League-campagne en haalde ...

266
266
Mignolet pakt uit met klasse-gebaar na ongeziene rollercoaster

De veelbesproken keeperssituatie bij Club Brugge heeft donderdagavond een nieuwe dimensie gekregen. ...

290
290
Club Brugge-fans spreken schande: "Nóóit penalty!"

Tijdens de openingsspeeldag van de Champions League, kreeg Club Brugge donderdagavond het bezoek van ...

157
157
Hoogspanning bij KRC Genk: supporters roeren zich

KRC Genk heeft woensdagavond andermaal steken laten vallen in de Jupiler Pro League. Zo verloren de ...

291
291
Favoriet Club-Monaco bekend: "60-40 in hun voordeel"

Union SG heeft dinsdag op indrukwekkende wijze zijn campagne in de League Phase van de Champions ...

365
365
Opstellingen Club-Monaco: Hayen slachtoffert basispion

Donderdagavond is het zover, dan begint ook Club Brugge aan zijn campagne in de League Phase ...

78
78
'Comebackbom: Odoi kiest toch voor België'

Denis Odoi nam verrassend afscheid van Royal Antwerp FC en de 37-jarige polyvalente middenvelder zit ...

373
373
Sam Kerkhofs haalt vernietigend uit: “Het is een beerput!”

Sam Kerkhofs is ondertussen een klinkende naam geworden in de Belgische voetbalwereld. De supporter ...

134
134
Woedende Leko trekt aan alarmbel bij KAA Gent

KAA Gent won afgelopen speeldag nog tegen Royal Antwerp FC in de Jupiler Pro League, maar toch zette ...

225
225
'Spectaculaire terugkeer Doumbia bij Antwerp'

Mahamadou Doumbia maakte afgelopen zomermercato de overstap van Royal Antwerp FC naar Al-Ittihad. De ...

565
565
Mourinho heeft beet en briest: bizarre clausule

José Mourinho werd een tijdje geleden ontslagen bij Fenerbahçe. Na de uitschakeling ...

67
67
Simic onthult échte reden Anderlecht-vertrek

Jan-Carlo Simic werd op de valreep nog verkocht aan het Saudische Al-Ittihad. De Servische ...

541
541
Liverpool-fan blijft Simeone pesten: “Krijg ik assist?”

De Champions League-clash tussen Liverpool en Atlético Madrid blijft nazinderen. In het slot ...

63
63

Meer sportnieuws