Man City gaat er los over met De Bruyne-concurrent

door
Man City gaat er los over met De Bruyne-concurrent

“Exceptioneel”, zo omschreef Pep Guardiola het 19-jarige toptalent Jude Bellingham eerder dit seizoen. Het is dan ook geen toeval dat The Citizens danig gecharmeerd zijn door het grootste voetbaltalent ter wereld, die trouwens perfect in de visie en het spelconcept van de Spaanse topcoach past, en hem bijgevolg naar het Etihad Stadium willen halen. Enig probleem: in het systeem van Guardiola is er geen plaats voor én Kevin De Bruyne én Bellingham. En dat terwijl de jonge international een hallucinant transferbedrag van minstens 150 miljoen euro moet kosten …


VERSCHRIKKELIJK VOOR DE TEGENSTANDERS
“Hij is de beste speler in de competitie”, zei Gary Neville onlangs over Kevin De Bruyne. Luke Ayling en Liam Cooper, twee spelers van Leeds United, vinden onze landgenoot zelfs beter dan Steven Gerrard in zijn piekperiode. De Bruyne dicteert het spel bij Manchester City, hij pakt uit met geweldige loopacties, etaleert een ongeëvenaarde vista, en hij demonstreert bijna op wekelijkse basis zijn splijtende ‘killer-passes’. Daardoor zit KDB ondertussen al aan 99 assists in de Premier League, een aantal waarmee hij de vijfde beste speler ooit is in de geschiedenis van de Premier League.

Kevin De Bruyne zat enkele weken geleden nog verschillende keren op de bank bij Manchester City, maar ondertussen is hij terug incontournable geworden de ploeg van Pep Guardiola. “Tijdens een seizoen heb je nu eenmaal ups en downs, dat is normaal”, verklaarde de Catalaanse coach van City. De Bruyne was een tijdje terug niet op zijn beste niveau en daarom spaarde Guardiola zijn sterspeler door hem op de bank te zetten. Op die manier zou de Rode Duivel in topvorm moeten verkeren in de beslissende fase van de Premier League en de Champions League. En dat blijkt dus zo te zijn.



Kevin De Bruyne wordt eind juni 32 jaar, maar desondanks blijven zijn prestaties van een enorm hoog niveau. Daarom twijfelt Manchester City er niet aan om zijn huidige contract, dat tot medio 2025 loopt, open te breken. Logisch ook, gelet op de enorme importantie van de Rode Duivel in de ploeg van Pep Guardiola. “Hij is de beste ter wereld op het gebied van looplijnen en omschakeling”, zei de Spanjaard over hem. “Hij kan lopen en de ruimtes breken. Het is verschrikkelijk voor de tegenstanders.” Het is duidelijk dat Guardiola nog jarenlang zal rekenen op De Bruyne.

DE BRUYNE ÓF BELLINGHAM
Ondertussen stelt Manchester City zich wel kandidaat om Jude Bellingham naar de club te halen. Op basis van het immense talent en hoogwaardige kwaliteiten van de 19-jarige Engelsman, is dat ook volkomen logisch te noemen. Maar indien het tot een transfer naar The Citizens zou komen, dan is het mogelijk dat Bellingham en De Bruyne zelden samen op het veld zullen staan. Het profiel van Bellingham past naadloos bij de visie en tactische aanpak van Pep Guardiola, maar de Spanjaard zal nooit De Bruyne én Bellingham opstellen voor de enige controleur Rodri.

Pep Guardiola houdt op zijn middenveld namelijk vast aan een evenwicht tussen spelers met een grote mate van directheid, zoals Erling Haaland en Kevin De Bruyne, een categorie waaronder ook Jude Bellingham valt, en spelers die het tempo controleren zoals Ilkay Gündogan en Bernardo Silva. Het is ook om die reden dat directe spelers De Bruyne en Phil Foden zelden samen in de ploeg staan. “Kevin heeft beweging nodig”, stelde Guardiola eerder dit seizoen. “Hij moet de bal in beweging krijgen, en niet stoppen.”



Daarom is het ook onwaarschijnlijk dat, indien het tot een transfer komt, Jude Bellingham en Kevin De Bruyne óók niet vaak zullen samen spelen bij Manchester City. Aangezien de Rode Duivel onmisbaar is in het elftal van Pep Guardiola, lijkt het dan ook geen verstandige zet om in de komende zomermercato serieus te investeren in de transfer van Bellingham. Het grootste voetbaltalent ter wereld is bezig aan zijn laatste maanden in loondienst van Borussia Dortmund, en de Duitse topclub wil enkel praten over een transferbedrag van 150 miljoen euro.

OPLOSSING VOOR (POTENTIEEL) LUXE-PROBLEEM
Met dat hallucinant bedrag zou Jude Bellingham meteen de duurste Britse voetballer in de geschiedenis worden. Chelsea FC, Liverpool FC, Manchester United, Manchester City, Real Madrid, … Zowat elke zelfrespecterende Europese grootheid heeft de naam van Bellingham met stip genoteerd op hun verlanglijstje, maar The Citizens doen er dus misschien beter aan, ondanks zijn immens talent en potentieel, om hem niét aan te trekken. Althans niet in zijn beste rol, de positie die de incontournable Kevin De Bruyne momenteel bekleedt.



Jude Bellingham is geen specialist in een bepaald spelonderdeel maar hij is eerder een allrounder die op véél vlakken erg hoog scoort. Hij is veelzijdig en kan zowat overal op het middenveld goed presteren, wat misschien wel de oplossing voor het eventueel luxe-probleem van Pep Guardiola kan betekenen. Met zijn 19 lentes speelt Bellingham niet als een tiener, de middenvelder voetbalt gecultiveerd en gesofisticeerd. Hij strooit met passes als een ervaren spelverdeler, hij dirigeert de ploeg autoritair als een natuurlijke aanvoerder.

LEES OOK: ‘Frustratie De Bruyne loopt op: wat gaat er mis bij Napoli?’

De Bruyne en Bellingham in één ploeg: goed idee?

Meest recent

Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

31
31
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

30
30
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

65
65
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

30
30
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

29
29
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

140
140
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

57
57
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

31
31
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

190
190
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

30
30
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

578
578
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

251
251
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

202
202
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

104
104
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

108
108
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

65
65
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

116
116
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

745
745
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

202
202
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

331
331
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

51
51
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

697
697
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

284
284
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

100
100
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

151
151

Meer sportnieuws