Man City gaat er los over met De Bruyne-concurrent

door
Man City gaat er los over met De Bruyne-concurrent

“Exceptioneel”, zo omschreef Pep Guardiola het 19-jarige toptalent Jude Bellingham eerder dit seizoen. Het is dan ook geen toeval dat The Citizens danig gecharmeerd zijn door het grootste voetbaltalent ter wereld, die trouwens perfect in de visie en het spelconcept van de Spaanse topcoach past, en hem bijgevolg naar het Etihad Stadium willen halen. Enig probleem: in het systeem van Guardiola is er geen plaats voor én Kevin De Bruyne én Bellingham. En dat terwijl de jonge international een hallucinant transferbedrag van minstens 150 miljoen euro moet kosten …


VERSCHRIKKELIJK VOOR DE TEGENSTANDERS
“Hij is de beste speler in de competitie”, zei Gary Neville onlangs over Kevin De Bruyne. Luke Ayling en Liam Cooper, twee spelers van Leeds United, vinden onze landgenoot zelfs beter dan Steven Gerrard in zijn piekperiode. De Bruyne dicteert het spel bij Manchester City, hij pakt uit met geweldige loopacties, etaleert een ongeëvenaarde vista, en hij demonstreert bijna op wekelijkse basis zijn splijtende ‘killer-passes’. Daardoor zit KDB ondertussen al aan 99 assists in de Premier League, een aantal waarmee hij de vijfde beste speler ooit is in de geschiedenis van de Premier League.

Kevin De Bruyne zat enkele weken geleden nog verschillende keren op de bank bij Manchester City, maar ondertussen is hij terug incontournable geworden de ploeg van Pep Guardiola. “Tijdens een seizoen heb je nu eenmaal ups en downs, dat is normaal”, verklaarde de Catalaanse coach van City. De Bruyne was een tijdje terug niet op zijn beste niveau en daarom spaarde Guardiola zijn sterspeler door hem op de bank te zetten. Op die manier zou de Rode Duivel in topvorm moeten verkeren in de beslissende fase van de Premier League en de Champions League. En dat blijkt dus zo te zijn.



Kevin De Bruyne wordt eind juni 32 jaar, maar desondanks blijven zijn prestaties van een enorm hoog niveau. Daarom twijfelt Manchester City er niet aan om zijn huidige contract, dat tot medio 2025 loopt, open te breken. Logisch ook, gelet op de enorme importantie van de Rode Duivel in de ploeg van Pep Guardiola. “Hij is de beste ter wereld op het gebied van looplijnen en omschakeling”, zei de Spanjaard over hem. “Hij kan lopen en de ruimtes breken. Het is verschrikkelijk voor de tegenstanders.” Het is duidelijk dat Guardiola nog jarenlang zal rekenen op De Bruyne.

DE BRUYNE ÓF BELLINGHAM
Ondertussen stelt Manchester City zich wel kandidaat om Jude Bellingham naar de club te halen. Op basis van het immense talent en hoogwaardige kwaliteiten van de 19-jarige Engelsman, is dat ook volkomen logisch te noemen. Maar indien het tot een transfer naar The Citizens zou komen, dan is het mogelijk dat Bellingham en De Bruyne zelden samen op het veld zullen staan. Het profiel van Bellingham past naadloos bij de visie en tactische aanpak van Pep Guardiola, maar de Spanjaard zal nooit De Bruyne én Bellingham opstellen voor de enige controleur Rodri.

Pep Guardiola houdt op zijn middenveld namelijk vast aan een evenwicht tussen spelers met een grote mate van directheid, zoals Erling Haaland en Kevin De Bruyne, een categorie waaronder ook Jude Bellingham valt, en spelers die het tempo controleren zoals Ilkay Gündogan en Bernardo Silva. Het is ook om die reden dat directe spelers De Bruyne en Phil Foden zelden samen in de ploeg staan. “Kevin heeft beweging nodig”, stelde Guardiola eerder dit seizoen. “Hij moet de bal in beweging krijgen, en niet stoppen.”



Daarom is het ook onwaarschijnlijk dat, indien het tot een transfer komt, Jude Bellingham en Kevin De Bruyne óók niet vaak zullen samen spelen bij Manchester City. Aangezien de Rode Duivel onmisbaar is in het elftal van Pep Guardiola, lijkt het dan ook geen verstandige zet om in de komende zomermercato serieus te investeren in de transfer van Bellingham. Het grootste voetbaltalent ter wereld is bezig aan zijn laatste maanden in loondienst van Borussia Dortmund, en de Duitse topclub wil enkel praten over een transferbedrag van 150 miljoen euro.

OPLOSSING VOOR (POTENTIEEL) LUXE-PROBLEEM
Met dat hallucinant bedrag zou Jude Bellingham meteen de duurste Britse voetballer in de geschiedenis worden. Chelsea FC, Liverpool FC, Manchester United, Manchester City, Real Madrid, … Zowat elke zelfrespecterende Europese grootheid heeft de naam van Bellingham met stip genoteerd op hun verlanglijstje, maar The Citizens doen er dus misschien beter aan, ondanks zijn immens talent en potentieel, om hem niét aan te trekken. Althans niet in zijn beste rol, de positie die de incontournable Kevin De Bruyne momenteel bekleedt.



Jude Bellingham is geen specialist in een bepaald spelonderdeel maar hij is eerder een allrounder die op véél vlakken erg hoog scoort. Hij is veelzijdig en kan zowat overal op het middenveld goed presteren, wat misschien wel de oplossing voor het eventueel luxe-probleem van Pep Guardiola kan betekenen. Met zijn 19 lentes speelt Bellingham niet als een tiener, de middenvelder voetbalt gecultiveerd en gesofisticeerd. Hij strooit met passes als een ervaren spelverdeler, hij dirigeert de ploeg autoritair als een natuurlijke aanvoerder.

LEES OOK: De Bruyne schittert in opmerkelijk filmpje, Lukaku genegeerd

🚀

De Bruyne en Bellingham in één ploeg: goed idee?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

45
45
'Sibierski krijgt meteen transfertaak bij RSCA-aanstelling'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

36
36
'Hard gelag voor Noa Lang: wééral nieuwe transfer'

Na een moeizame periode bij SSC Napoli, kreeg Noa Lang in januari een reddingsboei toegeworpen ...

67
67
'Bom ontploft bij Real: sterren clashen brutaal op training'

Aanstaande zondag kan FC Barcelona zich mathematisch tot landskampioen kronen, uitgerekend op eigen ...

111
111
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

435
435
Opvallende transformatie bij Lommel: "Op lange termijn..."

Lommel mag nog steeds dromen van promotie naar de Jupiler Pro League. Het moet daarvoor zaterdag op ...

48
48
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

23
23
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

158
158
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

158
158
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

119
119
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

50
50
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

175
175
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

38
38
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

135
135
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

580
580
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

345
345
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

295
295
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

261
261
Racismerel rond Vinicius krijgt op WK nog staartje

In februari daverde de voetbalwereld enkele dagen op zijn grondvesten na een stevige racismerel in ...

50
50
Bornauw verklaart waarom Anderlecht voor Sibierski koos

Na een zoektocht van drie maanden vond Anderlecht deze week eindelijk zijn nieuwe sportief ...

252
252
'Strijd om Keita is los: 2 volgende clubs melden zich'

Op een selectie voor het WK moet hij wellicht niet meer hopen, maar Mandela Keita is de voorbije ...

82
82
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

483
483
'KV Kortrijk hakt knoop door over Dejaegere'

KV Kortrijk keert volgend seizoen na één jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro ...

326
326
Antwerp in diepe rouw na overlijden clubicoon

Antwerp kreeg vorig weekend een mokerslag met een pijnlijke 0-5 tegen Standard, maar die verdwijnt ...

0
0
Vrancken zalft na relletje met Burgess

Vorig weekend heeft STVV voor een knappe stunt gezorgd door op Stayen Union over de knie te leggen. ...

114
114
'Lierse pakt uit met zeer opvallende nieuwe coach'

Komend weekend staat nog de finale van de play-offs op het programma, maar voor alle andere teams ...

104
104

Meer sportnieuws