Boeckx: "Heb Anderlecht gesmeekt hem niet te verkopen"

door
Boeckx:

Bij Anderlecht moesten ze deze week onverwacht afscheid nemen van Frank Boeckx, die zijn taken als keeperstrainer met onmiddellijke ingang neerlegt om zich op zijn gezin te focussen. Een nieuwe keeperstrainer zou op komst zijn, maar in afwachting daarvan neemt Hendrik Van Crombrugge zijn taken over. Boeckx liet het Paars-Witte keepersbestand wel in goede toestand achter.


Het zijn nochtans woelige maanden geweest voor de doelmannen van Anderlecht. In januari kreeg Van Crombrugge plots te horen dat hij moest vertrekken en verloor hij ook zijn basisplaats aan Bart Verbruggen. De jonge Nederlander was op zijn beurt in de zomer bijna weg, want Vincent Kompany wou ver gaan om hem mee te nemen naar Burnley.

Boeckx stak echter mee een stokje voor die transfer. "Ze hebben mij aan het begin van dit seizoen gevraagd of ik het een goed idee vond om Verbruggen te verkopen. Ik ben toen letterlijk op mijn knieën gaan zitten om hen te smeken het niet te doen", vertelt hij in Het Laatste Nieuws. "Ja, dat heb ik toen zo tegen Peter Verbeke gezegd. Hij zat op dat moment in Italië. Ik heb hem toen aangeraden om de prijs van de ‘Rosso di Montalcino’ te vergelijken op de wijnkaart met die van een ‘Brunello di Montalcino’ uit een goed jaar. Dat is maal drie hé. Door hem even te laten rijpen zal dat nu ook zo zijn met Verbruggen."

MAAL DRIE
Boeckx zal er niet ver naast zitten, want in de zomer was er sprake van een bod van Burnley dat tot 5 miljoen euro zou gaan. Dat leek op dat moment veel geld voor een 20-jarige doelman die amper ervaring had op profniveau. De voorbije maanden maakte Verbruggen echter indruk op het Europese toneel en versierde hij ook een eerste selectie voor Oranje. Daardoor azen nu naar verluidt topclubs als Manchester United en Liverpool op zijn diensten en worden er al bedragen van rond de 15 miljoen genoemd.

LEES OOK: Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

Zal Anderlecht meer dan 15 miljoen vangen voor Verbruggen?

Meest recent

Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

220
220
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

98
98
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

88
88
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

257
257
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

21
21
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

137
137
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

471
471
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

23
23
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

60
60
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

32
32
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

170
170
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

78
78
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

115
115
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

105
105
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

112
112
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

103
103
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

284
284
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

34
34
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

288
288
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

172
172
Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

143
143
KDB-onthulling doet wenkbrauwen fronsen

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

204
204
Hasi in luxe-positie: verrassende keuzes lonken

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

157
157
Standard-speler door het stof na gemene sneer aan Dender

Standard kreeg dinsdagavond een mokerslag te verwerken, want het zag zijn bekeravontuur al in de ...

115
115
'Antwerp moet snel zijn: Hatenboer is grof wild'

Antwerp beleeft een dramatisch seizoen, maar de laatste dagen is er weer reden tot optimisme op de ...

294
294

Meer sportnieuws