Boeckx: "Heb Anderlecht gesmeekt hem niet te verkopen"

door
Boeckx:

Bij Anderlecht moesten ze deze week onverwacht afscheid nemen van Frank Boeckx, die zijn taken als keeperstrainer met onmiddellijke ingang neerlegt om zich op zijn gezin te focussen. Een nieuwe keeperstrainer zou op komst zijn, maar in afwachting daarvan neemt Hendrik Van Crombrugge zijn taken over. Boeckx liet het Paars-Witte keepersbestand wel in goede toestand achter.


Het zijn nochtans woelige maanden geweest voor de doelmannen van Anderlecht. In januari kreeg Van Crombrugge plots te horen dat hij moest vertrekken en verloor hij ook zijn basisplaats aan Bart Verbruggen. De jonge Nederlander was op zijn beurt in de zomer bijna weg, want Vincent Kompany wou ver gaan om hem mee te nemen naar Burnley.

Boeckx stak echter mee een stokje voor die transfer. "Ze hebben mij aan het begin van dit seizoen gevraagd of ik het een goed idee vond om Verbruggen te verkopen. Ik ben toen letterlijk op mijn knieën gaan zitten om hen te smeken het niet te doen", vertelt hij in Het Laatste Nieuws. "Ja, dat heb ik toen zo tegen Peter Verbeke gezegd. Hij zat op dat moment in Italië. Ik heb hem toen aangeraden om de prijs van de ‘Rosso di Montalcino’ te vergelijken op de wijnkaart met die van een ‘Brunello di Montalcino’ uit een goed jaar. Dat is maal drie hé. Door hem even te laten rijpen zal dat nu ook zo zijn met Verbruggen."

MAAL DRIE
Boeckx zal er niet ver naast zitten, want in de zomer was er sprake van een bod van Burnley dat tot 5 miljoen euro zou gaan. Dat leek op dat moment veel geld voor een 20-jarige doelman die amper ervaring had op profniveau. De voorbije maanden maakte Verbruggen echter indruk op het Europese toneel en versierde hij ook een eerste selectie voor Oranje. Daardoor azen nu naar verluidt topclubs als Manchester United en Liverpool op zijn diensten en worden er al bedragen van rond de 15 miljoen genoemd.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

Zal Anderlecht meer dan 15 miljoen vangen voor Verbruggen?

Meest recent

Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

16
16
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

6
6
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

33
33
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

32
32
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

73
73
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

95
95
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

105
105
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

78
78
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

75
75
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

73
73
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

365
365
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

95
95
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

51
51
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

191
191
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

219
219
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

298
298
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

157
157
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

206
206
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

444
444
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

109
109
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

631
631
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

353
353
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

149
149
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

168
168

Meer sportnieuws