Boeckx: "Heb Anderlecht gesmeekt hem niet te verkopen"

587 stemmen
Boeckx:

Bij Anderlecht moesten ze deze week onverwacht afscheid nemen van Frank Boeckx, die zijn taken als keeperstrainer met onmiddellijke ingang neerlegt om zich op zijn gezin te focussen. Een nieuwe keeperstrainer zou op komst zijn, maar in afwachting daarvan neemt Hendrik Van Crombrugge zijn taken over. Boeckx liet het Paars-Witte keepersbestand wel in goede toestand achter.


Het zijn nochtans woelige maanden geweest voor de doelmannen van Anderlecht. In januari kreeg Van Crombrugge plots te horen dat hij moest vertrekken en verloor hij ook zijn basisplaats aan Bart Verbruggen. De jonge Nederlander was op zijn beurt in de zomer bijna weg, want Vincent Kompany wou ver gaan om hem mee te nemen naar Burnley.

Boeckx stak echter mee een stokje voor die transfer. "Ze hebben mij aan het begin van dit seizoen gevraagd of ik het een goed idee vond om Verbruggen te verkopen. Ik ben toen letterlijk op mijn knieën gaan zitten om hen te smeken het niet te doen", vertelt hij in Het Laatste Nieuws. "Ja, dat heb ik toen zo tegen Peter Verbeke gezegd. Hij zat op dat moment in Italië. Ik heb hem toen aangeraden om de prijs van de ‘Rosso di Montalcino’ te vergelijken op de wijnkaart met die van een ‘Brunello di Montalcino’ uit een goed jaar. Dat is maal drie hé. Door hem even te laten rijpen zal dat nu ook zo zijn met Verbruggen."

MAAL DRIE
Boeckx zal er niet ver naast zitten, want in de zomer was er sprake van een bod van Burnley dat tot 5 miljoen euro zou gaan. Dat leek op dat moment veel geld voor een 20-jarige doelman die amper ervaring had op profniveau. De voorbije maanden maakte Verbruggen echter indruk op het Europese toneel en versierde hij ook een eerste selectie voor Oranje. Daardoor azen nu naar verluidt topclubs als Manchester United en Liverpool op zijn diensten en worden er al bedragen van rond de 15 miljoen genoemd.

LEES OOK: Anderlecht krijgt énorme buitenkans op ex-kampioenenmaker

Zal Anderlecht meer dan 15 miljoen vangen voor Verbruggen?

Meest recent

Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

29
29
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

34
34
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

217
217
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

119
119
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

224
224
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

272
272
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

126
126
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

572
572
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

179
179
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

494
494
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

145
145
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

725
725
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

239
239
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

769
769
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

525
525
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

201
201
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

375
375
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1264
1264
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

475
475
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

331
331
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

487
487
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

411
411
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

285
285
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

226
226
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

484
484

Meer sportnieuws