Boeckx: "Heb Anderlecht gesmeekt hem niet te verkopen"

door
Boeckx:

Bij Anderlecht moesten ze deze week onverwacht afscheid nemen van Frank Boeckx, die zijn taken als keeperstrainer met onmiddellijke ingang neerlegt om zich op zijn gezin te focussen. Een nieuwe keeperstrainer zou op komst zijn, maar in afwachting daarvan neemt Hendrik Van Crombrugge zijn taken over. Boeckx liet het Paars-Witte keepersbestand wel in goede toestand achter.


Het zijn nochtans woelige maanden geweest voor de doelmannen van Anderlecht. In januari kreeg Van Crombrugge plots te horen dat hij moest vertrekken en verloor hij ook zijn basisplaats aan Bart Verbruggen. De jonge Nederlander was op zijn beurt in de zomer bijna weg, want Vincent Kompany wou ver gaan om hem mee te nemen naar Burnley.

Boeckx stak echter mee een stokje voor die transfer. "Ze hebben mij aan het begin van dit seizoen gevraagd of ik het een goed idee vond om Verbruggen te verkopen. Ik ben toen letterlijk op mijn knieën gaan zitten om hen te smeken het niet te doen", vertelt hij in Het Laatste Nieuws. "Ja, dat heb ik toen zo tegen Peter Verbeke gezegd. Hij zat op dat moment in Italië. Ik heb hem toen aangeraden om de prijs van de ‘Rosso di Montalcino’ te vergelijken op de wijnkaart met die van een ‘Brunello di Montalcino’ uit een goed jaar. Dat is maal drie hé. Door hem even te laten rijpen zal dat nu ook zo zijn met Verbruggen."

MAAL DRIE
Boeckx zal er niet ver naast zitten, want in de zomer was er sprake van een bod van Burnley dat tot 5 miljoen euro zou gaan. Dat leek op dat moment veel geld voor een 20-jarige doelman die amper ervaring had op profniveau. De voorbije maanden maakte Verbruggen echter indruk op het Europese toneel en versierde hij ook een eerste selectie voor Oranje. Daardoor azen nu naar verluidt topclubs als Manchester United en Liverpool op zijn diensten en worden er al bedragen van rond de 15 miljoen genoemd.

LEES OOK: Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

Zal Anderlecht meer dan 15 miljoen vangen voor Verbruggen?

Meest recent

Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

0
0
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

92
92
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

80
80
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

58
58
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

147
147
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

64
64
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

227
227
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

30
30
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

820
820
'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

264
264
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

287
287
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

84
84
'AA Gent pakt door en rondt volgende miljoenendeal af'

AA Gent nam zondag revanche voor de bekeruitschakeling tegen Anderlecht door Paars-Wit met 4-2 te ...

361
361
Wanprestatie Antwerp: Goots vreest voor nieuwe crisis

Voor de winterstop zette Antwerp een straffe reeks neer, waardoor het opklom van de voorlaatste ...

166
166
'Dender drukt door voor herhaling succestransfer'

Dender boekte zondag een knappe zege en stuitte zo de opmars van Antwerp, maar de Kadavers verkeren ...

23
23
'Bliksemvertrek Romelu Lukaku bij Napoli'

Bij Napoli konden ze dit seizoen nog niet genieten van Romelu Lukaku. De Rode Duivel liep in ...

318
318
Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

123
123
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

128
128
Coosemans hard aangepakt: "Hij moet zich herpakken"

Voorlopig blijft Anderlecht ook in 2026 wisselvallig presteren. Drie dagen nadat het AA Gent nog ...

266
266
Transferblunder bij Genk? "Wil bewijzen dat ze fout waren"

Bij KRC Genk blijft de jeugdopleiding een belangrijk stokpaardje, maar niet elk groot talent weet ...

148
148
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

200
200
'Anderlecht gaat hard: volgende aanwinst is binnen'

Bij Anderlecht lijkt de mercato stilaan helemaal op gang te komen. Na het vertrek van Cedric ...

452
452
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Lang heeft knaltransfer beet'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

382
382
Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Het is enorm spannend in de Jupiler Pro League. De strijd om de top 6 is volledig losgebarsten en de ...

415
415
Snoeiharde Degryse ziet waar het schoentje wringt bij Club

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk onderuit ...

386
386

Meer sportnieuws