Boeckx: "Heb Anderlecht gesmeekt hem niet te verkopen"

door
Boeckx:

Bij Anderlecht moesten ze deze week onverwacht afscheid nemen van Frank Boeckx, die zijn taken als keeperstrainer met onmiddellijke ingang neerlegt om zich op zijn gezin te focussen. Een nieuwe keeperstrainer zou op komst zijn, maar in afwachting daarvan neemt Hendrik Van Crombrugge zijn taken over. Boeckx liet het Paars-Witte keepersbestand wel in goede toestand achter.


Het zijn nochtans woelige maanden geweest voor de doelmannen van Anderlecht. In januari kreeg Van Crombrugge plots te horen dat hij moest vertrekken en verloor hij ook zijn basisplaats aan Bart Verbruggen. De jonge Nederlander was op zijn beurt in de zomer bijna weg, want Vincent Kompany wou ver gaan om hem mee te nemen naar Burnley.

Boeckx stak echter mee een stokje voor die transfer. "Ze hebben mij aan het begin van dit seizoen gevraagd of ik het een goed idee vond om Verbruggen te verkopen. Ik ben toen letterlijk op mijn knieën gaan zitten om hen te smeken het niet te doen", vertelt hij in Het Laatste Nieuws. "Ja, dat heb ik toen zo tegen Peter Verbeke gezegd. Hij zat op dat moment in Italië. Ik heb hem toen aangeraden om de prijs van de ‘Rosso di Montalcino’ te vergelijken op de wijnkaart met die van een ‘Brunello di Montalcino’ uit een goed jaar. Dat is maal drie hé. Door hem even te laten rijpen zal dat nu ook zo zijn met Verbruggen."

MAAL DRIE
Boeckx zal er niet ver naast zitten, want in de zomer was er sprake van een bod van Burnley dat tot 5 miljoen euro zou gaan. Dat leek op dat moment veel geld voor een 20-jarige doelman die amper ervaring had op profniveau. De voorbije maanden maakte Verbruggen echter indruk op het Europese toneel en versierde hij ook een eerste selectie voor Oranje. Daardoor azen nu naar verluidt topclubs als Manchester United en Liverpool op zijn diensten en worden er al bedragen van rond de 15 miljoen genoemd.

LEES OOK: Frank Boeckx beleeft natte droom bij vrouwelijke collega

Zal Anderlecht meer dan 15 miljoen vangen voor Verbruggen?

Meest recent

'Club en Anderlecht mengen zich in strijd om JPL-sensatie'

Anderlecht was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt en haalde al drie nieuwe spelers ...

97
97
'Knoop doorgehakt over transfers Deman en Engels'

De wintermercato krijgt een extra cachet door het WK van volgende zomer. Vele spelers zullen ...

28
28
'Garcia gruwelt na nieuwe wending rond Bounida'

Dit seizoen beleeft Rayane Bounida eindelijk zijn langverwachte grote doorbraak. Het 19-jarige ...

65
65
'Westerlo haalt weer Turk, Kortrijk grijpt naast oude bekende'

Volgende week sluit de wintermercato alweer zijn deuren en dus zijn vele clubs nog snel op zoek naar ...

20
20
'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

KV Mechelen kreeg vorig weekend een tik in de strijd om de Champions' Play-Off, want het moest tegen ...

85
85
'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

172
172
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

151
151
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

61
61
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

133
133
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

60
60
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

49
49
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

103
103
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

293
293
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

254
254
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

36
36
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

142
142
'Done deal: AA Gent zet grootverdiener bij grof huisvuil'

Na een fraaie zes op zes tegen Anderlecht en Standard staat AA Gent opnieuw in de top zes. Om die ...

498
498
Smaakmaker spreekt klare taal over exit bij Club Brugge

Om een plekje te bemachtigen in de knock-outfase van de Champions League rekent Club Brugge woensdag ...

384
384
Bom barst op de Bosuil: 'Gheysens plukt Antwerp kaal'

Voor nieuwjaar leek de lucht op te klaren bij Antwerp, maar intussen gaan alle alarmbellen weer af ...

1311
1311
Hasi maakt gehakt van Anderlecht-flop: "Een kutspeler"

Nu het inkomend huiswerk afgerond lijkt ligt de focus bij RSC Anderlecht in de rest van de ...

698
698
Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Hoogspanning in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdag tegen Olympique Marseille een ticket voor de ...

252
252
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

184
184
'Anderlecht vindt akkoord: Renard rondt huiswerk af'

Plots gaat het snel bij RSC Anderlecht, dat met Moussa Diarra zopas al een derde winteraanwinst ...

390
390
D-Day in Brugge: Leko zaait mist over Tzolis en Mignolet

Woensdag is het money time voor Club Brugge, dat in eigen huis wellicht nood heeft aan zege tegen ...

176
176
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

349
349

Meer sportnieuws