Bayat haalt uit naar Antwerp en co

300 stemmen
Bayat haalt uit naar Antwerp en co

De voorbije jaren viel de ene na de andere Belgische club in buitenlandse handen. Nog steeds veranderen clubs in ons land regelmatig van eigenaar, want onder meer bij KV Oostende lijkt er een nieuwe overname te komen. Ook AA Gent is op zoek naar investeerders en een andere eersteklasser zet de deur ook open voor externe financiering.


In La Tribune bevestigde Mehdi Bayat immers dat Charleroi op zoek is naar investeerders. De Carolo's groeiden de voorbije jaren uit tot een subtopper zonder geldschieter, maar botsen stilaan op hun limieten. Ze moeten steevast hun beste spelers verkopen en dat zorgt voor onvrede bij de achterban, die in november uit protest de match tegen KV Mechelen liet stilleggen.

Maar Bayat mikt wel op een duurzaam investeringsmodel. "Sommige clubs beschikken over grote partners die miljoenen verliezen door geld in de club te pompen. Dat enerveert me", lijkt hij uit te halen naar onder meer Antwerp, waar Paul Gheysens de voorbije jaren tientallen miljoenen investeerde. "Als we zo verdergaan, zal het Belgische voetbal op een gegeven moment met de kop tegen de muur lopen. Op een gegeven moment zullen die injecties stoppen en dat zal bepaalde clubs pijn doen."

RODE CIJFERS
Veel Belgische profclubs zijn afhankelijk van hun geldschieters, want de voorbije jaren lieten ze vrijwel allemaal bloedrode cijfers optekenen. Charleroi hoort samen met Club Brugge en Genk tot de weinige clubs die wel positieve resultaten kunnen noteren zonder dat een mecenas miljoenen moet bijpassen. Dat wil Bayat dus liefst zo houden.

LEES OOK: Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Ben je het eens met hem?

Meest recent

'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

10
10
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

45
45
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

156
156
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

42
42
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

88
88
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

16
16
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

160
160
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

51
51
Jutta Leerdam in shock: WK-doelman zorgt voor explosie

Niemand had hem op de radar. Terwijl miljoenen voetbalfans hun ogen richtten op de sterren van ...

30
30
Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Voor Anderlecht wordt het een zeer belangrijke zomer. Niet alleen moet sportief directeur Antoine ...

495
495
Club Brugge davert na transferuitspraak Tresoldi

Club Brugge gaat een zeer bewogen transferzomer tegemoet. Het zag Aleksandar Stankovic al terugkeren ...

437
437
'De Busser heeft droomtransfer beet'

In eigen land kon hij zich nooit helemaal doorzetten, maar in Nederland is de carrière van ...

62
62
Real Madrid blijft gaan en legt volgende ster vast

Real Madrid lijkt na een tegenvallend seizoen van plan om er deze zomer een spetterende mercato van ...

120
120
TRANSFERUURTJE: 'Sensationele transfers van 3 Rode Duivels'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

252
252
‘Club grijpt mis: Belgische optie bereikt akkoord’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman na het pensioen van Simon Mignolet en het ...

136
136
Vanaken basis op WK? Garcia kiest voor ‘ontdekking’

De Rode Duivels konden vooralsnog niet overtuigen op het WK. In de openingsmatch tegen Egypte werd ...

268
268
'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Matias Fernandez-Pardo kende een sterk seizoen bij Lille en de KBVB wist op de valreep nog een ...

144
144
AA Gent pakt uit met komst nieuwe spits

AA Gent zit zeker niet stil op de transfermarkt. Ze maakten onder meer de transfer van Christian ...

177
177
Martinez verklaart waarom Ronaldo altijd start

Portugal opent zijn WK met een leuk duel tegen Congo. Bondscoach Roberto Martinez, die Portugal gaat ...

112
112
'Westerlo wil uitpakken met Jupiler Pro League-transfer'

Bij KVC Westerlo gaan ze een heel drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen gaan heel wat miljoenen ...

72
72
'FC Porto legt bizar miljoenenbod neer bij OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens twee uitgaande transfers kunnen afronden. ...

77
77
'KV Mechelen strikt topper met 'man van 10 miljoen euro''

KV Mechelen is op zoek naar versterking en er duikt vanuit Zuid-Amerika plots een heel straf gerucht ...

566
566
Kritische Joos krijgt koekje van eigen deeg in Nederland

Filip Joos was onlangs zeer scherp voor Ronald Koeman omdat die Memphis Depay liet invallen tegen ...

254
254
Woensdag Europese loting: Anderlecht vreest zware dobber

De eerste speelronde van de WK-groepsfase zit er nog niet eens op, of het seizoen in het clubvoetbal ...

323
323
Voorkeursbehandeling Messi? "Dit is 100% een rode kaart"

Lionel Messi is grandioos begonnen aan zijn WK 2026. Met een weergaloze hattrick leidde hij ...

322
322

Meer sportnieuws