Bayat haalt uit naar Antwerp en co

300 stemmen
Bayat haalt uit naar Antwerp en co

De voorbije jaren viel de ene na de andere Belgische club in buitenlandse handen. Nog steeds veranderen clubs in ons land regelmatig van eigenaar, want onder meer bij KV Oostende lijkt er een nieuwe overname te komen. Ook AA Gent is op zoek naar investeerders en een andere eersteklasser zet de deur ook open voor externe financiering.


In La Tribune bevestigde Mehdi Bayat immers dat Charleroi op zoek is naar investeerders. De Carolo's groeiden de voorbije jaren uit tot een subtopper zonder geldschieter, maar botsen stilaan op hun limieten. Ze moeten steevast hun beste spelers verkopen en dat zorgt voor onvrede bij de achterban, die in november uit protest de match tegen KV Mechelen liet stilleggen.

Maar Bayat mikt wel op een duurzaam investeringsmodel. "Sommige clubs beschikken over grote partners die miljoenen verliezen door geld in de club te pompen. Dat enerveert me", lijkt hij uit te halen naar onder meer Antwerp, waar Paul Gheysens de voorbije jaren tientallen miljoenen investeerde. "Als we zo verdergaan, zal het Belgische voetbal op een gegeven moment met de kop tegen de muur lopen. Op een gegeven moment zullen die injecties stoppen en dat zal bepaalde clubs pijn doen."

RODE CIJFERS
Veel Belgische profclubs zijn afhankelijk van hun geldschieters, want de voorbije jaren lieten ze vrijwel allemaal bloedrode cijfers optekenen. Charleroi hoort samen met Club Brugge en Genk tot de weinige clubs die wel positieve resultaten kunnen noteren zonder dat een mecenas miljoenen moet bijpassen. Dat wil Bayat dus liefst zo houden.

LEES OOK: Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Ben je het eens met hem?

Meest recent

Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

120
120
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

94
94
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

110
110
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

28
28
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

47
47
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

187
187
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

46
46
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

194
194
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

81
81
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

360
360
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

348
348
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

152
152
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

198
198
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

376
376
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

50
50
Organisatie bekerfinale een flop: hallucinante taferelen

RSC Anderlecht verloor na een bijzonder zwakke bekerfinale al bij al verdiend met 3-1 na ...

196
196
De Mil broedt op debutant: blessuregolf bij AA Gent

Indien het niet alweer het kneusje van de Champions' Play-Offs wil worden, heeft AA Gent dringend ...

115
115
Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

417
417
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

413
413
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

649
649
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

766
766
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

296
296
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

465
465
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

257
257
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

309
309

Meer sportnieuws