Iconische Club Brugge-doelman Birger Jensen overleden

0
Iconische Club Brugge-doelman Birger Jensen overleden

Club Brugge is dinsdagavond één van zijn grootste iconen verloren. Op sociale media raakte immers bekend dat Birger Jensen op 72-jarige leeftijd overleden is. De Deense doelman stond in de jaren '70 en '80 maar liefst veertien jaar onder de lat bij Blauw-Zwart en was één van de hoofdrolspelers in de meest memorabele Europese campagnes.


Jensen streek in de zomer van 1974 neer in Brugge. Club haalde hem weg bij B1903 Kopenhagen, waar hij twee keer Deens kampioen geworden was en ook uitgroeide tot international. Hij groeide bij Club snel uit tot een publiekslieveling omwille van zijn spectaculaire stijl en boekte ook grote sportieve successen. Hij veroverde met Club vijf titels en twee bekers.

Daarnaast maakte Jensen ook Europese successen mee. Hij was één van de sterkhouders tijdens de gloriejaren onder Ernst Happel, toen Club twee Europese finales haalde. In 1976 speelde hij de finale van Europacup II en in 1978 zelfs de finale van Europacup I, waarin telkens Liverpool net te sterk bleek. Hij was er ook bij in de befaamde UEFA Cup-campagne van 1987/88, toen Club het tot de halve finale schopte na spectaculaire comebacks tegen Zenit, Rode Ster Belgrado en Dortmund.

BLIJVEN HANGEN
Na zijn vertrek bij Club zou Jensen nog uitkomen voor Lierse, RKC Waalwijk en Varsenare. Na zijn carrière zou hij in het Brugse blijven hangen en hij was ook nog regelmatig als toeschouwer te zien in het Jan Breydelstadion. Dat maakt dat zijn verlies alleen maar harder zal aankomen bij Club.


LEES OOK: Interlandbreak hakt erin bij KRC Genk: grote valkuil

Meest recent

Nicolas Frutos slaat hard terug bij Sporting Charleroi

Sporting Charleroi is uitstekend aan het seizoen begonnen. De Carolo’s staan op een vierde ...

0
0
Interlandbreak hakt erin bij KRC Genk: grote valkuil

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver, maar de competitie ligt nu drie weken stil voor een ...

12
12
Bizarre beelden: pletwals rijdt op ex-Engelse international

Vanuit Thailand komen zotte beelden overgewaaid. In de hoogste klasse werd ex-Engelse international ...

9
9
TRANSFERUURTJE: ‘Club vreest vertrek, Anderlecht grijpt in’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

222
222
Gianni Infantino gooit alles in de strijd met brief

De kritiek op Gianni Infantino was snoeihard de afgelopen weken. Na het WK kreeg de FIFA-baas enorm ...

38
38
Nicolas Frutos daagt Mario Kohnen bij Charleroi uit

Sporting Charleroi is sterk aan het seizoen begonnen. Met 18 punten uit zeven wedstrijden staan de ...

45
45
Atlético maakt Real belachelijk: Mourinho afgemaakt

De Madrileense derby tussen Real Madrid en Atlético Madrid blijft nazinderen. José ...

67
67
Israël woest na Ierse uitspraken: “Hypocriet en dom!”

De vlam zit al ferm in de pan voor de clash tussen Ierland en Israël. De Ierse bondscoach ...

92
92
KSC Lokeren pakt uit met comeback: ‘Schat aan ervaring’

KSC Lokeren heeft nog een aanwinst voorgesteld. De zomermercato zit er al een tijdje op, maar toch ...

49
49
Mark van Bommel legt lat erg hoog met straffe speech

Mark van Bommel is begonnen als bondscoach van de Rode Duivels. De Nederlander is de opvolger van ...

129
129
"Fenomenaal" - Hein gelooft ogen niet bij JPL-uitblinker

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, inmiddels zijn al zeven speeldagen afgerond. En ...

212
212
Gemiste kans Van Bommel? "Verbazend dat hij er niet bij is"

Mark van Bommel heeft zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach samengesteld. Daarin voorzag hij ...

214
214
Tresoldi-soap duurt voort: "De wereld is veranderd"

Club Brugge ziet deze week weer een waslijst aan internationals uitzwermen. Ook Nicolo Tresoldi zal ...

215
215
'Zidane drukt stempel: Mbappé krijgt drastische boodschap'

Mark van Bommel is begonnen aan zijn eerste interland-periode bij de Rode Duivels. En ook bij ...

151
151
"Minstens 10 jaar" - Club Brugge-voorspelling doet Anderlecht huiveren

RSC Anderlecht blijft de met voorsprong meest succesvolle club uit de geschiedenis van het Belgische ...

986
986
Thorup op plaats gezet: "Genk moet daar vanaf stappen"

KRC Genk heeft een tegenvalllende start van het seizoen achter de rug. Met 9 op 18 tellen de ...

237
237
Grote Mannaert-wending bij KBVB: doorbraak in de maak

De Rode Duivels trappen deze week hun campagne in de Nations League op gang. Ondertussen blijft het ...

149
149
‘Lammens afgemaakt: Van Bommel doet straffe ingreep’

Senne Lammens krijgt meteen een opvallend signaal van Mark van Bommel. Net nu de doelman bij ...

480
480
'Real zes punten achter: Mourinho viseert grote naam'

Real Madrid heeft de interland-break in mineur ingezet. De Koninklijke verloor in de stadsderby ...

232
232
Union haalt wéér ruwe diamant: "Interesse lang duidelijk"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

162
162
Verrassende Duivel maakt indruk: eerste basisplaats lonkt

De Rode Duivels zijn voor het eerst sinds het WK weer samengekomen. Maandag werd verzamelen geblazen ...

416
416
Club Brugge aan de slag: nieuwste toptransfer staat vast

Door een extra lange interland-break ligt het clubvoetbal bijna drie weken stil. Tijdig die nuttig ...

747
747
Charai tevreden: "Dat lukte ons vorig jaar niet"

Westerlo heeft zondagavond met 0-2 gewonnen op het veld van STVV en boekte zo zijn derde overwinning ...

31
31
"Rode Duivels? Ik sprak niet met Van Bommel"

Lucas Stassin (21) is uitstekend begonnen aan zijn avontuur bij Sevilla FC. De jonge Belgische spits ...

117
117
Hoefkens: "Een bizarre beslissing van Bruno"

Vitor Bruno heeft de spelers van RSC Anderlecht acht dagen vrijaf gegeven. De Portugese coach van ...

231
231

Meer sportnieuws