Woedend Barcelona eist ontslag van voorzitter La Liga

door
Woedend Barcelona eist ontslag van voorzitter La Liga

De Catalaanse topclub FC Barcelona heeft maandag het ontslag geëist van Javier Tebas, de voorzitter van de Spaanse voetbalcompetitie La Liga. Volgens Spaanse media zou Tebas bewijs hebben overhandigd aan het parket waarin twee voormalige voorzitters van de Blaugrana onterecht zouden gelinkt worden aan de 'zaak-Negreira'. 


Het bedrijf van José Maria Enriquez Negreira, de voormalige vicevoorzitter van de Spaanse scheidsrechterscommissie, zou tussen 2001 en 2018 meer dan 6,5 miljoen euro hebben ontvangen van FC Barcelona. Volgens diverse Spaanse media duidde dit op duidelijke poging tot omkoping van de Spaanse grootmacht. Enkele dagen geleden liet de Europese voetbalbond UEFA al optekenen dat het de zaak onderzoekt. 

In een nieuwe twist bracht de krant La Vanguardia gisteren het verhaal naar buiten dat het parket valse bewijzen in de de omkopingszaak had gekregen. Javier Tebas, voorzitter van La Liga, zou hierbij betrokken zijn geweest. Barcelona reageerde furieus op "de poging om onze club in diskrediet te brengen. We wensen onze diepe woede, verontwaardiging en afschuw uit te spreken”, staat er te lezen in een persbericht van de Catalaanse grootmacht. 

ONTSLAG
Barça gaat nog een stap verder en eist dat Tebas “publiekelijk naar voren komt om uitleg te geven en uit waardigheid en respect voor het voorzitterschap van La Liga, Tebas zijn functie moet neerleggen”. Verder staat er te lezen dat Barcelona zich “het slachtoffer voelt van een lynchpartij in de media voor iets wat nooit gebeurd is: Barça heeft nooit scheidsrechters betaald.”

LEES OOK: 'Tzolis niet meer te houden: transfersom nu al gelekt'

Wie denk jij dat er in fout is?

Meest recent

Kompany kreeg bijzondere boodschap van Bayern-icoon

Vlak voor de interlandbreak liet Bayern München voor de eerste keer dit seizoen een steekje ...

3
3
Laatste 6 WK-tickets: zo zien de play-offs eruit

In de voorbije week werden opnieuw heel wat tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. Onder ...

23
23
Heynen zet Genk op scherp voor straffe reeks

De voorbije week ging alle focus op de kwalificaties voor het WK, maar straks trekt de Jupiler Pro ...

19
19
Revelatie Godts heeft twee Ajax-iconen in het vizier

Tijdens de voorbije interlandperiode was Mika Godts een opvallende afwezige in de Belgische ...

6
6
'Standard gooit roer om en breekt met vervelende traditie'

Bij Standard is er de voorbije maanden heel veel veranderd. Er kwam een nieuwe bestuursploeg met ...

58
58
CIES noemt 10 volgende Duivels: hoop voor Charleroi en Gent?

De interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein leverden weer twee nieuwe Rode Duivels op, want ...

93
93
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Standard wil cashen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

101
101
KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Het interlandvoetbal is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League. Daar staat ...

155
155
WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

95
95
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

229
229
Proto tipt Belgische clubs: transfer voor JPL-smaakmaker?

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. Silvio Proto zal alvast ...

77
77
Congolese bondscoach stuurt Rode Duivels forse waarschuwing

Na het afgelopen interlandluik zijn 42 van de 48 deelnemers aan het WK van volgende zomer bekend. De ...

149
149
'Penders in januari alweer terug naar Chelsea'

De interland tegen Liechtenstein betekende voor Mike Penders een mooie première. De jonge ...

120
120
Doku maakt indruk op Boeckx, maar niet met zijn dribbels

De Rode Duivels zullen wellicht toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije ...

75
75
'Volgende droomclub meldt zich voor Tzolis'

De voorbije dagen wist Christos Tzolis zich nog maar eens in de kijker te spelen. Met een heerlijk ...

212
212
Ophef rond Courtois bij Rode Duivels: "Het verbaasde me"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week hun WK-ticket helemaal over de streep getrokken met een ...

213
213
'Standard mikt op megadeal: monstersom op komst'

Standard kan het geld nog steeds héél goed gebruiken. De Rouches moeten in 2026 ...

183
183
WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Hein Vanhaezebrouck en Franky Van der Elst stelden via Het Nieuwsblad hun ideale selectie van 26 ...

564
564
'Clement weigert: gigantisch bod resoluut afgewezen'

Philippe Clement tekende verrassend genoeg voor Norwich City. Dat is de voorlaatste uit de ...

172
172
Genk slaat gigantische slag: “Dit is nergens te zien”

KRC Genk is al vele jaren een club die goed werk levert. Zowel sportief als financieel doen ze het ...

228
228
'Mannaert verrast: Rode Duivels flirten met grote naam'

Bij de Rode Duivels is het WK-ticket binnen, maar rustig is het allerminst. Rudi Garcia ligt onder ...

610
610
'Lewandowski fronst: Barça-eis belandt op straat'

Robert Lewandowski gaat FC Barcelona in de zomer transfervrij verlaten. De Poolse spits brengt ...

62
62
Renard spreekt: bliksemvertrek twee aanwinsten?

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Paars-Wit heeft voorlopig nog steeds een ...

239
239
'Transferbom: Messi én Haaland mogelijk samen?'

Bij FC Barcelona moet voorzitter Joan Laporta misschien wel vrezen voor zijn toekomst. De ...

146
146
Defour ziet extra titelkandidaat: Union en Club beven

KRC Genk begon moeizaam aan het seizoen, maar de laatste weken draait het steeds beter. De ...

183
183

Meer sportnieuws