Goudhaantje van Gent schaart zich tussen wereldtop

door
Goudhaantje van Gent schaart zich tussen wereldtop

Bij KAA Gent loopt het momenteel uitstekend. De Oost-Vlamingen staan in de kwartfinale van de Conference League, en lijken ook in onze competitie amper punten te laten liggen. Het meest opvallende feit bij de Buffalo's is ongetwijfeld het scorend vermogen. Met Hugo Cuypers en Gift Orban heeft Hein Vanhaezebrouck twee absolute smaakmakers in zijn rangen. 


KAA Gent kan inmiddels terugblikken op een uitstekende maand. In maart wisten de Buffalo's immers vijftien keer de weg naar doel te vinden in amper vijf wedstrijden. Hallucinante cijfers die alleen maar aanduiden dat de Oost-Vlamingen over heel wat slagkracht voorin beschikken. Emmanuel Gift Orban was op zijn beurt goed voor negen van die vijftien doelpunten, terwijl Hugo Cuypers op zijn beurt twee doelpunten op zijn naam mocht schrijven. De prestaties van eerstgenoemde aanvaller zijn inmiddels ook in Europa niet onopgemerkt gebleven. 

Volgens Playmaker is Gift Orban immers de spits met het meeste doelpunten achter zijn naam in de maand maart van alle grote Europese competities. Hij moet de eer wel delen met Erling Haaland. Net als de Nigeriaan was Haaland dus goed voor negen doelpunten vorige maand. De Gent-aanvaller schaart zich in het rijtje alvast tussen de allergrootste namen van het Europese voetbal. 

Openda en Lukaku ook trefzeker

Naast Gift Orban staat er met Jonathan David ook alvast een andere bekende Buffalo in de befaamde ranglijst. Met Romelu Lukaku en Loïs Openda behoren ook twee Rode Duivels tot de beste schutters van de afgelopen maand. Voor KAA Gent zal het inmiddels koffiedik kijken worden naar de toekomst van hun nieuwe smaakmaker. Zo onthulde Fabrizio Romano al dat de Nigeriaan de interesse lokte van enkele grote clubs in Europa. Zij zouden zelfs 20 miljoen euro willen neertellen voor de Gent-aanvaller. 

LEES OOK: Gift Orban volledig door het lint: op de vuist met fan

Zal KAA Gent erin slagen om Gift Orban nog een seizoen te houden?

Meest recent

Cornelis maakt korte metten met Frutos na ontslag

Hans Cornelis werd de laan uitgestuurd bij Sporting Charleroi na een desastreuze reeks in de Jupiler ...

0
0
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

63
63
Zoon van Klinsmann breekt nek na horrorblessure

In Italië maakte Jonathan Klinsmann, zoon van Duitse legende Jürgen Klinsmann, een ...

11
11
Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

54
54
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

27
27
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

402
402
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

95
95
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

162
162
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

170
170
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

185
185
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

139
139
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

81
81
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

60
60
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

98
98
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

387
387
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

210
210
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

317
317
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

146
146
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

221
221
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

277
277
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

648
648
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

244
244
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

262
262
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

122
122
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

441
441

Meer sportnieuws