Goudhaantje van Gent schaart zich tussen wereldtop

door
Goudhaantje van Gent schaart zich tussen wereldtop

Bij KAA Gent loopt het momenteel uitstekend. De Oost-Vlamingen staan in de kwartfinale van de Conference League, en lijken ook in onze competitie amper punten te laten liggen. Het meest opvallende feit bij de Buffalo's is ongetwijfeld het scorend vermogen. Met Hugo Cuypers en Gift Orban heeft Hein Vanhaezebrouck twee absolute smaakmakers in zijn rangen. 


KAA Gent kan inmiddels terugblikken op een uitstekende maand. In maart wisten de Buffalo's immers vijftien keer de weg naar doel te vinden in amper vijf wedstrijden. Hallucinante cijfers die alleen maar aanduiden dat de Oost-Vlamingen over heel wat slagkracht voorin beschikken. Emmanuel Gift Orban was op zijn beurt goed voor negen van die vijftien doelpunten, terwijl Hugo Cuypers op zijn beurt twee doelpunten op zijn naam mocht schrijven. De prestaties van eerstgenoemde aanvaller zijn inmiddels ook in Europa niet onopgemerkt gebleven. 

Volgens Playmaker is Gift Orban immers de spits met het meeste doelpunten achter zijn naam in de maand maart van alle grote Europese competities. Hij moet de eer wel delen met Erling Haaland. Net als de Nigeriaan was Haaland dus goed voor negen doelpunten vorige maand. De Gent-aanvaller schaart zich in het rijtje alvast tussen de allergrootste namen van het Europese voetbal. 

Openda en Lukaku ook trefzeker

Naast Gift Orban staat er met Jonathan David ook alvast een andere bekende Buffalo in de befaamde ranglijst. Met Romelu Lukaku en Loïs Openda behoren ook twee Rode Duivels tot de beste schutters van de afgelopen maand. Voor KAA Gent zal het inmiddels koffiedik kijken worden naar de toekomst van hun nieuwe smaakmaker. Zo onthulde Fabrizio Romano al dat de Nigeriaan de interesse lokte van enkele grote clubs in Europa. Zij zouden zelfs 20 miljoen euro willen neertellen voor de Gent-aanvaller. 

LEES OOK: De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

Zal KAA Gent erin slagen om Gift Orban nog een seizoen te houden?

Meest recent

Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

19
19
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

218
218
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

8
8
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

93
93
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

137
137
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

831
831
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

151
151
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

278
278
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

411
411
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

124
124
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

268
268
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

322
322
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

66
66
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

555
555
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

460
460
'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

187
187
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

491
491
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

471
471
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

89
89
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

396
396
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

625
625
Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

238
238
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

288
288
'Anderlecht verrast: dit is de staf na vertrek Still'

RSC Anderlecht ziet Edward Still vertrekken naar Watford. Wie de stromingen kent binnen het ...

316
316
Bijltjesdag bij Anderlecht: club bevestigt vertrek Renard en Still

RSC Anderlecht heeft zopas officieel bevestigd dat Edward Still en Olivier Renard de club verlaten. ...

313
313

Meer sportnieuws