Dubbelslag Anderlecht: scorende spurtbom en Europese sensatie

634 stemmen
Dubbelslag Anderlecht: scorende spurtbom en Europese sensatie

Jesper Fredberg beloofde om in de komende zomermaanden sneller en harder toe te slaan in vergelijking met de vorige wintermercato. De CEO Sports maakt nu al werk van het identificeren van mogelijke nieuwe aanwinsten, en daarvoor lonkt hij naar twee profielen. Bernard Tekpetey (Ludogorets), de Ghanese spits die in de UEFA Conference League twee keer tegen Anderlecht speelde, en Michal Skoras (Lech Poznan), één van de grote sensaties van diezelfde Europese competitie. Tekpetey en Skoras zijn allebei linker flankaanvallers, waardoor het lijkt dat Anderlecht straks wil cashen met een verkoop van Francis Amuzu.


TEKPETEY: SPURTBOM MET RENDEMENT
De 25-jarige aanvaller heeft al een hele resem clubs gehad, waaronder respectievelijk Schalke 04, SCR Altach, SC Paderborn en Fortuna Düsseldorf, maar het is bij zijn huidige club Ludogorets waar Bernard Tekpetey zijn carrière echt op de rails krijgt. De Ghanees werd in 2016 door Schalke - met clubicoon Gerald Asamoah als de grote aanjager - naar Europa gehaald, maar in Gelsenkirchen kon hij zich niet doorzetten. Op het niveau van de 2. Bundesliga bij Paderborn lukte het hem wel om zich in de picture te zetten.

“Bernard kan op verschillende aanvallende posities spelen omdat hij tweevoetig is en omdat hij snel kan denken”, zei Markus Krösche, CEO van Paderborn, eerder over hem. “Hij heeft een enorme dynamiek, een hoge spelintelligentie en hij heeft goede positionering.” Maar het is vooral bij Ludogorets dat zijn carrière een hoge vlucht nam. Vorig jaar won hij bijvoorbeeld de prijs van beste buitenlandse speler van het jaar in Bulgarije, volgens het onderzoeksbureau CIES was hij de vijfde beste speler van de competitie en uiteraard maakte Tekpetey ook deel uit van het elftal van het jaar. Bernard Tekpetey spiegelt zich als voetballer vooral aan Nani, de Portugese flankaanvaller die naam maakte bij Manchester United, maar qua speelstijl heeft hij veel mee van Francis Amuzu. Beide aanvallers zijn pijlsnel, Tekpetey haalde in 2020 bij Fortuna Düsseldorf bijvoorbeeld een topsnelheid van 35 km per uur, waarmee hij toen bij de tien snelste spelers van de Duitse Bundesliga behoorde. Tekpetey troefde zelfs de Canadese spurtbom Alphonso Davies (Bayern München) af.

Anderzijds voetbalt Bernard Tekpetey ook soms met de oogkleppen op, wat overigens ook één van de grote werkpunten van Francis Amuzu is. Anderzijds legt Tekpetey wel veel meer rendement in zijn spel. De Ghanese aanvaller telt momenteel 12 beslissende acties (8 goals en 4 assists) in de Bulgaarse competitie, een hoog aantal waarmee hij er de vijfde meest beslissende speler is. Ter vergelijking: Amuzu komt dit seizoen ‘slechts’ aan 8 beslissende acties (3 goals en 5 assists) in de Jupiler Pro League. SKORAS: GROTE SENSATIE IN CONFERENCE LEAGUE
Anderlecht kwam Michal Skoras en Lech Poznan (nog) niet tegen in de UEFA Conference League, en dat is misschien maar goed ook. De 23-jarige flankaanvaller is dit seizoen al goed voor 9 beslissende acties (7 goals en 2 assists) in de huidige campagne van de Conference League, waar Poznan in de kwartfinales Fiorentina treft. Skoras is zelfs de derde meest beslissende speler van de Conference League, na Joel Asoro (Djurgarden, 10), Mikael Ishak (Lech Poznan, 10) en Vangelis Pavlidis (11, AZ Alkmaar).

Michal Skoras is tevens een viervoudig Pools international, die in het vorige Wereldkampioenschap in de groepsfase in actie kwam tegen Argentinië. Markus Rosenberg, ex-spits van onder meer Ajax, Werder Bremen en West Bromwich Albion, sprak zich erg lovend over Skoras in een interview met TVP SPORT.PL. Rosenberg was onder de indruk van Skoras’ geleverde prestatie met Lech Poznan tegen Djurgarden. “Skoras heeft het potentieel om een fantastische voetballer te worden”, aldus Rosenberg. “Poznan was erg sterk, maar ik wil één speler benadrukken: Michal Skoras.” De 23-jarige zal deze zomer Lech Poznan - met lichte zekerheid - verlaten en met Anderlecht, Galatasaray, Bologna en Montpellier HSC liggen er alvast genoeg kapers op de kust voor hem. Michal Skoras moet zo’n 7 miljoen euro kosten en dat ligt in lijn met zijn actuele marktwaarde van 6 miljoen euro, een waardering waarmee hij op papier de tweede duurste speler is van de Poolse Ekstraklasa. Die 7 miljoen euro is een officieus vastgesteld bedrag tussen Lech Poznan en de entourage van Skoras, en daar zal dus slechts minimaal van afgeweken kunnen worden.

Dergelijk bedrag is dus geen spek voor de Anderlechtse bek, waardoor Michal Skoras een eerder onhaalbaar transfertarget lijkt voor Sporting. Spijtig, want hij bewees in de UEFA Conference League, waarin hij de derde meest beslissende speler van de ganse competitie is, dat hij wel het één en ander in zijn mars heeft. Skoras is snel en hij beschikt over een geweldige rechtervoet. Anderzijds is hij, door constant zijn rechtervoet te zoeken, wel redelijk voorspelbaar in de dribbels en in de acties. En daarnaast moet zijn doelgerichtheid ook nog heel wat aangescherpt worden.

LEES OOK: 'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Wie moet Anderlecht zeker halen?

Meest recent

'Zeer verrassende transfers voor Raskin en Fofana'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

26
26
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

59
59
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

14
14
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

113
113
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

112
112
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

22
22
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

29
29
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

108
108
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

198
198
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

54
54
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

178
178
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

36
36
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

184
184
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

262
262
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

104
104
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

406
406
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

566
566
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

148
148
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

226
226
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

304
304
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

164
164
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

298
298
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

575
575
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

162
162
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

174
174

Meer sportnieuws