Dubbelslag Anderlecht: scorende spurtbom en Europese sensatie

634 stemmen
Dubbelslag Anderlecht: scorende spurtbom en Europese sensatie

Jesper Fredberg beloofde om in de komende zomermaanden sneller en harder toe te slaan in vergelijking met de vorige wintermercato. De CEO Sports maakt nu al werk van het identificeren van mogelijke nieuwe aanwinsten, en daarvoor lonkt hij naar twee profielen. Bernard Tekpetey (Ludogorets), de Ghanese spits die in de UEFA Conference League twee keer tegen Anderlecht speelde, en Michal Skoras (Lech Poznan), één van de grote sensaties van diezelfde Europese competitie. Tekpetey en Skoras zijn allebei linker flankaanvallers, waardoor het lijkt dat Anderlecht straks wil cashen met een verkoop van Francis Amuzu.


TEKPETEY: SPURTBOM MET RENDEMENT
De 25-jarige aanvaller heeft al een hele resem clubs gehad, waaronder respectievelijk Schalke 04, SCR Altach, SC Paderborn en Fortuna Düsseldorf, maar het is bij zijn huidige club Ludogorets waar Bernard Tekpetey zijn carrière echt op de rails krijgt. De Ghanees werd in 2016 door Schalke - met clubicoon Gerald Asamoah als de grote aanjager - naar Europa gehaald, maar in Gelsenkirchen kon hij zich niet doorzetten. Op het niveau van de 2. Bundesliga bij Paderborn lukte het hem wel om zich in de picture te zetten.

“Bernard kan op verschillende aanvallende posities spelen omdat hij tweevoetig is en omdat hij snel kan denken”, zei Markus Krösche, CEO van Paderborn, eerder over hem. “Hij heeft een enorme dynamiek, een hoge spelintelligentie en hij heeft goede positionering.” Maar het is vooral bij Ludogorets dat zijn carrière een hoge vlucht nam. Vorig jaar won hij bijvoorbeeld de prijs van beste buitenlandse speler van het jaar in Bulgarije, volgens het onderzoeksbureau CIES was hij de vijfde beste speler van de competitie en uiteraard maakte Tekpetey ook deel uit van het elftal van het jaar. Bernard Tekpetey spiegelt zich als voetballer vooral aan Nani, de Portugese flankaanvaller die naam maakte bij Manchester United, maar qua speelstijl heeft hij veel mee van Francis Amuzu. Beide aanvallers zijn pijlsnel, Tekpetey haalde in 2020 bij Fortuna Düsseldorf bijvoorbeeld een topsnelheid van 35 km per uur, waarmee hij toen bij de tien snelste spelers van de Duitse Bundesliga behoorde. Tekpetey troefde zelfs de Canadese spurtbom Alphonso Davies (Bayern München) af.

Anderzijds voetbalt Bernard Tekpetey ook soms met de oogkleppen op, wat overigens ook één van de grote werkpunten van Francis Amuzu is. Anderzijds legt Tekpetey wel veel meer rendement in zijn spel. De Ghanese aanvaller telt momenteel 12 beslissende acties (8 goals en 4 assists) in de Bulgaarse competitie, een hoog aantal waarmee hij er de vijfde meest beslissende speler is. Ter vergelijking: Amuzu komt dit seizoen ‘slechts’ aan 8 beslissende acties (3 goals en 5 assists) in de Jupiler Pro League. SKORAS: GROTE SENSATIE IN CONFERENCE LEAGUE
Anderlecht kwam Michal Skoras en Lech Poznan (nog) niet tegen in de UEFA Conference League, en dat is misschien maar goed ook. De 23-jarige flankaanvaller is dit seizoen al goed voor 9 beslissende acties (7 goals en 2 assists) in de huidige campagne van de Conference League, waar Poznan in de kwartfinales Fiorentina treft. Skoras is zelfs de derde meest beslissende speler van de Conference League, na Joel Asoro (Djurgarden, 10), Mikael Ishak (Lech Poznan, 10) en Vangelis Pavlidis (11, AZ Alkmaar).

Michal Skoras is tevens een viervoudig Pools international, die in het vorige Wereldkampioenschap in de groepsfase in actie kwam tegen Argentinië. Markus Rosenberg, ex-spits van onder meer Ajax, Werder Bremen en West Bromwich Albion, sprak zich erg lovend over Skoras in een interview met TVP SPORT.PL. Rosenberg was onder de indruk van Skoras’ geleverde prestatie met Lech Poznan tegen Djurgarden. “Skoras heeft het potentieel om een fantastische voetballer te worden”, aldus Rosenberg. “Poznan was erg sterk, maar ik wil één speler benadrukken: Michal Skoras.” De 23-jarige zal deze zomer Lech Poznan - met lichte zekerheid - verlaten en met Anderlecht, Galatasaray, Bologna en Montpellier HSC liggen er alvast genoeg kapers op de kust voor hem. Michal Skoras moet zo’n 7 miljoen euro kosten en dat ligt in lijn met zijn actuele marktwaarde van 6 miljoen euro, een waardering waarmee hij op papier de tweede duurste speler is van de Poolse Ekstraklasa. Die 7 miljoen euro is een officieus vastgesteld bedrag tussen Lech Poznan en de entourage van Skoras, en daar zal dus slechts minimaal van afgeweken kunnen worden.

Dergelijk bedrag is dus geen spek voor de Anderlechtse bek, waardoor Michal Skoras een eerder onhaalbaar transfertarget lijkt voor Sporting. Spijtig, want hij bewees in de UEFA Conference League, waarin hij de derde meest beslissende speler van de ganse competitie is, dat hij wel het één en ander in zijn mars heeft. Skoras is snel en hij beschikt over een geweldige rechtervoet. Anderzijds is hij, door constant zijn rechtervoet te zoeken, wel redelijk voorspelbaar in de dribbels en in de acties. En daarnaast moet zijn doelgerichtheid ook nog heel wat aangescherpt worden.

LEES OOK: Anderlecht dropt straf nieuws voor return met Hammarby

Wie moet Anderlecht zeker halen?

Meest recent

Anderlecht dropt straf nieuws voor return met Hammarby

RSC Anderlecht wil zich aanstaande donderdag zien te plaatsen voor de derde voorronde van de Europa ...

4
4
Scherpen naar Premier League: Union vangt miljoenensom

Union SG is andermaal één van zijn smaakmakers kwijt. Kjell Scherpen trekt na een ...

33
33
'Onrust bij Club Brugge: Preud'homme al onder vuur'

Na de landstitel vertrok Dévy Rigaux naar Feyenoord, waardoor Club Brugge amper twee jaar na ...

172
172
Overmars schiet raak: Antwerp heeft goudhaantje beet

In Youth We Trust. Het was lang de slogan van zijn ex-club, maar ook bij Antwerp komt kersvers ...

90
90
Leko kruist vingers: Club Brugge kondigt versterking aan

Met een nederlaag tegen Stade Rennes beleefde Club Brugge geen geslaagde generale repetitie voor de ...

187
187
Done deal: STVV laat spits gaan, steunpilaar tekent bij

Na een sprookjesachtig seizoen mag STVV straks Europa in. Daar hopen de Kanaries uiteraard geen mal ...

18
18
'Witte rook in Brugge: details Onyedika-deal bekend'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, maar dat lijkt stilaan louter nog een formaliteit. ...

248
248
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Anderlecht & Club Brugge'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

359
359
'Kassa rinkelt bij Union: duo levert jackpot op'

Vrijdag trekt Union naar Club Brugge, waar de troepen van David Hubert de Supercup hopen toe te ...

82
82
'Leko krijgt zin: Club Brugge pakt uit met dubbelslag'

Vrijdag staat al de eerste officiële opdracht van het seizoen voor de deur bij Club Brugge, dat ...

557
557
Hendrik Van Crombrugge treft Vanessa recht in het hart

Hendrik Van Crombrugge beleeft sportief woelige tijden. De doelman van Racing Genk moet andere ...

349
349
'Grote kuis in Anderlecht: titularis richting exit'

Ook op inkomend vlak heeft RSC Anderlecht nog werk aan de winkel, maar vooralsnog lijkt Antoine ...

433
433
'Leegloop bij Club Brugge: sterkhouder wil vertrekken'

Om een totale leegloop te vermijden moet Nicolo Tresoldi naar verluidt gewoon op post blijven, al ...

456
456
Lamine Yamal in shock: vriendin met hartverscheurend verhaal

Lamine Yamal is opnieuw het gesprek van de dag, maar deze keer gaat het niet om zijn prestaties op ...

75
75
Bruno laat zich gelden: RSCA-bestuur moet trainer intomen

RSC Anderlecht besloot in het tussenseizoen om de Portugees Vitor Bruno als hoofdtrainer aan te ...

728
728
Genk vermorzelt clubrecord: details Karetsas-deal bekend

Na een transfersoap van enkele weken tijd, is dan toch een akkoord gevonden omtrent Konstaninos ...

353
353
'Verhaeghe ramt op tafel: veto tegen miljoenentransfer Club'

Club Brugge harkte deze zomer al een pak miljoenen binnen op de transfermarkt en er komen nog meer ...

1077
1077
'Transferbom Vinicius: Real Madrid onderneemt actie'

Waar speelt Vinicius Junior in de nabije toekomst? De voorbije dagen raakte bekend dat Premier ...

225
225
Pro League onthult: drastische veranderingen aan Croky Cup

Het nieuwe seizoen in het Belgische profvoetbal staat voor de deur. Dat gaat gepaard met enkele ...

1179
1179
'Witte rook bij Anderlecht: contract van vier seizoenen'

Terwijl coach Vitor Bruno zijn troepen klaarstoomt voor de return tegen Hammarby, blijft RSC ...

484
484
'Standard vindt transferakkoord: deal van 2.5 miljoen'

Ook bij Standard telt men momenteel af naar de start van het nieuwe seizoen. Ondertussen blijven de ...

210
210
‘Club Brugge breekt taboe: ongeziene toptransfer van 17M’

Club Brugge haalt het zwaar geschut boven voor een opvallende toptransfer. Blauw-zwart kan liefst ...

1395
1395
'Nieuwe aanvaller Anderlecht: Sibierski heropent dossier'

RSC Anderlecht haalde tot dusver slechts een drietal verse krachten in huis. Daar moet in de ...

528
528
Zonder anciens: wordt dít de EK-typeploeg van Van Bommel?

Op 15 augustus gaat Mark van Bommel officieel van start als bondscoach van België. De ...

1449
1449
'Supertransfer Barcola: grootmacht start gesprekken op'

Liverpool FC begint komend seizoen aan een nieuw hoofdstuk onder het bewind van Andoni Iraola. De ...

188
188

Meer sportnieuws