Dubbelslag Anderlecht: scorende spurtbom en Europese sensatie

door
Dubbelslag Anderlecht: scorende spurtbom en Europese sensatie

Jesper Fredberg beloofde om in de komende zomermaanden sneller en harder toe te slaan in vergelijking met de vorige wintermercato. De CEO Sports maakt nu al werk van het identificeren van mogelijke nieuwe aanwinsten, en daarvoor lonkt hij naar twee profielen. Bernard Tekpetey (Ludogorets), de Ghanese spits die in de UEFA Conference League twee keer tegen Anderlecht speelde, en Michal Skoras (Lech Poznan), één van de grote sensaties van diezelfde Europese competitie. Tekpetey en Skoras zijn allebei linker flankaanvallers, waardoor het lijkt dat Anderlecht straks wil cashen met een verkoop van Francis Amuzu.


TEKPETEY: SPURTBOM MET RENDEMENT
De 25-jarige aanvaller heeft al een hele resem clubs gehad, waaronder respectievelijk Schalke 04, SCR Altach, SC Paderborn en Fortuna Düsseldorf, maar het is bij zijn huidige club Ludogorets waar Bernard Tekpetey zijn carrière echt op de rails krijgt. De Ghanees werd in 2016 door Schalke - met clubicoon Gerald Asamoah als de grote aanjager - naar Europa gehaald, maar in Gelsenkirchen kon hij zich niet doorzetten. Op het niveau van de 2. Bundesliga bij Paderborn lukte het hem wel om zich in de picture te zetten.

“Bernard kan op verschillende aanvallende posities spelen omdat hij tweevoetig is en omdat hij snel kan denken”, zei Markus Krösche, CEO van Paderborn, eerder over hem. “Hij heeft een enorme dynamiek, een hoge spelintelligentie en hij heeft goede positionering.” Maar het is vooral bij Ludogorets dat zijn carrière een hoge vlucht nam. Vorig jaar won hij bijvoorbeeld de prijs van beste buitenlandse speler van het jaar in Bulgarije, volgens het onderzoeksbureau CIES was hij de vijfde beste speler van de competitie en uiteraard maakte Tekpetey ook deel uit van het elftal van het jaar. Bernard Tekpetey spiegelt zich als voetballer vooral aan Nani, de Portugese flankaanvaller die naam maakte bij Manchester United, maar qua speelstijl heeft hij veel mee van Francis Amuzu. Beide aanvallers zijn pijlsnel, Tekpetey haalde in 2020 bij Fortuna Düsseldorf bijvoorbeeld een topsnelheid van 35 km per uur, waarmee hij toen bij de tien snelste spelers van de Duitse Bundesliga behoorde. Tekpetey troefde zelfs de Canadese spurtbom Alphonso Davies (Bayern München) af.

Anderzijds voetbalt Bernard Tekpetey ook soms met de oogkleppen op, wat overigens ook één van de grote werkpunten van Francis Amuzu is. Anderzijds legt Tekpetey wel veel meer rendement in zijn spel. De Ghanese aanvaller telt momenteel 12 beslissende acties (8 goals en 4 assists) in de Bulgaarse competitie, een hoog aantal waarmee hij er de vijfde meest beslissende speler is. Ter vergelijking: Amuzu komt dit seizoen ‘slechts’ aan 8 beslissende acties (3 goals en 5 assists) in de Jupiler Pro League. SKORAS: GROTE SENSATIE IN CONFERENCE LEAGUE
Anderlecht kwam Michal Skoras en Lech Poznan (nog) niet tegen in de UEFA Conference League, en dat is misschien maar goed ook. De 23-jarige flankaanvaller is dit seizoen al goed voor 9 beslissende acties (7 goals en 2 assists) in de huidige campagne van de Conference League, waar Poznan in de kwartfinales Fiorentina treft. Skoras is zelfs de derde meest beslissende speler van de Conference League, na Joel Asoro (Djurgarden, 10), Mikael Ishak (Lech Poznan, 10) en Vangelis Pavlidis (11, AZ Alkmaar).

Michal Skoras is tevens een viervoudig Pools international, die in het vorige Wereldkampioenschap in de groepsfase in actie kwam tegen Argentinië. Markus Rosenberg, ex-spits van onder meer Ajax, Werder Bremen en West Bromwich Albion, sprak zich erg lovend over Skoras in een interview met TVP SPORT.PL. Rosenberg was onder de indruk van Skoras’ geleverde prestatie met Lech Poznan tegen Djurgarden. “Skoras heeft het potentieel om een fantastische voetballer te worden”, aldus Rosenberg. “Poznan was erg sterk, maar ik wil één speler benadrukken: Michal Skoras.” De 23-jarige zal deze zomer Lech Poznan - met lichte zekerheid - verlaten en met Anderlecht, Galatasaray, Bologna en Montpellier HSC liggen er alvast genoeg kapers op de kust voor hem. Michal Skoras moet zo’n 7 miljoen euro kosten en dat ligt in lijn met zijn actuele marktwaarde van 6 miljoen euro, een waardering waarmee hij op papier de tweede duurste speler is van de Poolse Ekstraklasa. Die 7 miljoen euro is een officieus vastgesteld bedrag tussen Lech Poznan en de entourage van Skoras, en daar zal dus slechts minimaal van afgeweken kunnen worden.

Dergelijk bedrag is dus geen spek voor de Anderlechtse bek, waardoor Michal Skoras een eerder onhaalbaar transfertarget lijkt voor Sporting. Spijtig, want hij bewees in de UEFA Conference League, waarin hij de derde meest beslissende speler van de ganse competitie is, dat hij wel het één en ander in zijn mars heeft. Skoras is snel en hij beschikt over een geweldige rechtervoet. Anderzijds is hij, door constant zijn rechtervoet te zoeken, wel redelijk voorspelbaar in de dribbels en in de acties. En daarnaast moet zijn doelgerichtheid ook nog heel wat aangescherpt worden.

LEES OOK: Hasi speelt open kaart over hete hangijzers Anderlecht

Wie moet Anderlecht zeker halen?

Meest recent

Pijnlijk: DAZN geeft wél miljarden aan andere deal

Er wacht de komende maanden ongetwijfeld nog een bittere strijd tussen de Pro League en DAZN over ...

20
20
KV Mechelen ruikt nu al de jackpot: "Hij is een meerwaarde"

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en staat bijzonder knap vijfde. De fans dromen ...

35
35
Hasi wil ook scalp van Union: "Daar komen ze tekort"

RSC Anderlecht speelt zondag in een uitverkocht Lotto Park de Brusselse derby tegen Union SG. Besnik ...

79
79
Hubert over situatie bij Anderlecht: "Zie je wel…"

Union SG neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Voor David Hubert is dat toch een speciale ...

172
172
Blessuregolf bij AA Gent: Leko steekt hand in eigen boezem

Na een magere vijf op 15 hoopt AA Gent zondag tegen STVV nog eens aan te knopen met de zege. ...

57
57
Hasi speelt open kaart over hete hangijzers Anderlecht

Na de negen op negen tegen KV Mechelen, Club Brugge en La Louvière hoopt RSC Anderlecht ...

117
117
Haroun moet puzzelen: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Antwerp stelde donderdag Joseph Oosting voor als opvolger van Stef Wils, maar op bezoek bij Club ...

298
298
Vermeeren ontploft: WK-plan van Garcia wankelt

Bij de Rode Duivels tekent zich stilaan een clash van formaat af tussen twee jonge zessen. Arthur ...

107
107
Pro League dumpt DAZN: Proximus & Telenet op vinkenslag

Ondanks de contractbreuk met de Pro League zal DAZN tot het einde van het seizoen de uitzendingen ...

494
494
'Plottwist bij RSCA: Renard hakt opvallende knoop door'

Na drie opeenvolgende zeges wacht zondag een volgende test voor RSC Anderlecht, dat dan Union over ...

243
243
Hugo Broos na tragedie: 'Het had een verwoestende impact'

Hugo Broos is al meer dan een halve eeuw een vaste waarde in het voetbal. Onze landgenoot is ...

69
69
DAZN verstuurt nieuw statement over uitzendingen JPL

In aanloop naar de zestiende speeldag in de Jupiler Pro League worden de krantenkoppen gedomineerd ...

241
241
Pro League klaagt DAZN aan: ultieme deadline bekend

DAZN zegde dinsdag het tv-contract op met de Pro League, die daarop naar de rechtbank trok om het ...

198
198
De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Maxim De Cuyper maakte de overstap van Club Brugge naar Brighton. De linksback is in Engeland niet ...

253
253
‘Anderlecht vloekt: enorme monstersom voor Stassin’

Lucas Stassin werd bij RSC Anderlecht aan de kant geschoven. De aanvaller kreeg geen kansen in het ...

178
178
DAZN zet ook politiek op zijn kop: drastische veranderingen

DAZN heeft beslist om het TV-contract met de Pro League stop te zetten. Daardoor heerst er veel ...

455
455
El Ouahdi roept erg straffe taal bij KRC Genk

Zakaria El Ouahdi is dit seizoen één van de grote uitblinkers van KRC Genk. De ...

402
402
‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

RSC Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een derde plek. Paars-Wit mikt uiteraard altijd op ...

254
254
'Real Madrid brengt Liverpool ongenadige transferboodschap'

Bij Real Madrid moeten we naar goede gewoonte geen transferactiviteit te verwachten tijdens de ...

61
61
AA Gent slaat toe: 'leider' tekent langdurig contract

Bij AA Gent ontdekten ze de voorbije maanden weer enkele talenten uit eigen kweek. Eind vorig ...

127
127
'Standard pakt uit met Franse WK-ganger'

Standard hoopt zich vrijdagavond tegen KV Mechelen te kunnen herpakken, want de Rouches blikken ...

178
178
'Bliksemvertrek bij Westerlo: bestemming al bekend'

Het gaat bij Westerlo dit seizoen nog met ups en downs. Wellicht hadden ze in 't Kuipje halfweg de ...

71
71
'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

334
334
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

205
205
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

236
236

Meer sportnieuws