Dubbelslag Anderlecht: scorende spurtbom en Europese sensatie

634 stemmen
Dubbelslag Anderlecht: scorende spurtbom en Europese sensatie

Jesper Fredberg beloofde om in de komende zomermaanden sneller en harder toe te slaan in vergelijking met de vorige wintermercato. De CEO Sports maakt nu al werk van het identificeren van mogelijke nieuwe aanwinsten, en daarvoor lonkt hij naar twee profielen. Bernard Tekpetey (Ludogorets), de Ghanese spits die in de UEFA Conference League twee keer tegen Anderlecht speelde, en Michal Skoras (Lech Poznan), één van de grote sensaties van diezelfde Europese competitie. Tekpetey en Skoras zijn allebei linker flankaanvallers, waardoor het lijkt dat Anderlecht straks wil cashen met een verkoop van Francis Amuzu.


TEKPETEY: SPURTBOM MET RENDEMENT
De 25-jarige aanvaller heeft al een hele resem clubs gehad, waaronder respectievelijk Schalke 04, SCR Altach, SC Paderborn en Fortuna Düsseldorf, maar het is bij zijn huidige club Ludogorets waar Bernard Tekpetey zijn carrière echt op de rails krijgt. De Ghanees werd in 2016 door Schalke - met clubicoon Gerald Asamoah als de grote aanjager - naar Europa gehaald, maar in Gelsenkirchen kon hij zich niet doorzetten. Op het niveau van de 2. Bundesliga bij Paderborn lukte het hem wel om zich in de picture te zetten.

“Bernard kan op verschillende aanvallende posities spelen omdat hij tweevoetig is en omdat hij snel kan denken”, zei Markus Krösche, CEO van Paderborn, eerder over hem. “Hij heeft een enorme dynamiek, een hoge spelintelligentie en hij heeft goede positionering.” Maar het is vooral bij Ludogorets dat zijn carrière een hoge vlucht nam. Vorig jaar won hij bijvoorbeeld de prijs van beste buitenlandse speler van het jaar in Bulgarije, volgens het onderzoeksbureau CIES was hij de vijfde beste speler van de competitie en uiteraard maakte Tekpetey ook deel uit van het elftal van het jaar. Bernard Tekpetey spiegelt zich als voetballer vooral aan Nani, de Portugese flankaanvaller die naam maakte bij Manchester United, maar qua speelstijl heeft hij veel mee van Francis Amuzu. Beide aanvallers zijn pijlsnel, Tekpetey haalde in 2020 bij Fortuna Düsseldorf bijvoorbeeld een topsnelheid van 35 km per uur, waarmee hij toen bij de tien snelste spelers van de Duitse Bundesliga behoorde. Tekpetey troefde zelfs de Canadese spurtbom Alphonso Davies (Bayern München) af.

Anderzijds voetbalt Bernard Tekpetey ook soms met de oogkleppen op, wat overigens ook één van de grote werkpunten van Francis Amuzu is. Anderzijds legt Tekpetey wel veel meer rendement in zijn spel. De Ghanese aanvaller telt momenteel 12 beslissende acties (8 goals en 4 assists) in de Bulgaarse competitie, een hoog aantal waarmee hij er de vijfde meest beslissende speler is. Ter vergelijking: Amuzu komt dit seizoen ‘slechts’ aan 8 beslissende acties (3 goals en 5 assists) in de Jupiler Pro League. SKORAS: GROTE SENSATIE IN CONFERENCE LEAGUE
Anderlecht kwam Michal Skoras en Lech Poznan (nog) niet tegen in de UEFA Conference League, en dat is misschien maar goed ook. De 23-jarige flankaanvaller is dit seizoen al goed voor 9 beslissende acties (7 goals en 2 assists) in de huidige campagne van de Conference League, waar Poznan in de kwartfinales Fiorentina treft. Skoras is zelfs de derde meest beslissende speler van de Conference League, na Joel Asoro (Djurgarden, 10), Mikael Ishak (Lech Poznan, 10) en Vangelis Pavlidis (11, AZ Alkmaar).

Michal Skoras is tevens een viervoudig Pools international, die in het vorige Wereldkampioenschap in de groepsfase in actie kwam tegen Argentinië. Markus Rosenberg, ex-spits van onder meer Ajax, Werder Bremen en West Bromwich Albion, sprak zich erg lovend over Skoras in een interview met TVP SPORT.PL. Rosenberg was onder de indruk van Skoras’ geleverde prestatie met Lech Poznan tegen Djurgarden. “Skoras heeft het potentieel om een fantastische voetballer te worden”, aldus Rosenberg. “Poznan was erg sterk, maar ik wil één speler benadrukken: Michal Skoras.” De 23-jarige zal deze zomer Lech Poznan - met lichte zekerheid - verlaten en met Anderlecht, Galatasaray, Bologna en Montpellier HSC liggen er alvast genoeg kapers op de kust voor hem. Michal Skoras moet zo’n 7 miljoen euro kosten en dat ligt in lijn met zijn actuele marktwaarde van 6 miljoen euro, een waardering waarmee hij op papier de tweede duurste speler is van de Poolse Ekstraklasa. Die 7 miljoen euro is een officieus vastgesteld bedrag tussen Lech Poznan en de entourage van Skoras, en daar zal dus slechts minimaal van afgeweken kunnen worden.

Dergelijk bedrag is dus geen spek voor de Anderlechtse bek, waardoor Michal Skoras een eerder onhaalbaar transfertarget lijkt voor Sporting. Spijtig, want hij bewees in de UEFA Conference League, waarin hij de derde meest beslissende speler van de ganse competitie is, dat hij wel het één en ander in zijn mars heeft. Skoras is snel en hij beschikt over een geweldige rechtervoet. Anderzijds is hij, door constant zijn rechtervoet te zoeken, wel redelijk voorspelbaar in de dribbels en in de acties. En daarnaast moet zijn doelgerichtheid ook nog heel wat aangescherpt worden.

LEES OOK: Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

Wie moet Anderlecht zeker halen?

Meest recent

Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

6
6
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

27
27
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

20
20
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

50
50
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

38
38
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

31
31
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

141
141
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

168
168
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

112
112
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

60
60
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

583
583
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

427
427
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

198
198
Doku én De Bruyne op de bank tegen de VS?

De Belgische supporters zijn nog aan het bekomen van het mirakel in Seattle. De Rode Duivels zetten ...

270
270
Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

Daags na het transfernieuws van Marko Mitrovic komt Lierse weer met een versterking opdraven. De ...

82
82
Kompany speelt grote rol in monstertransfer Bayern

Vincent Kompany hoopt ook volgend seizoen weer hoge ogen te gooien. Afgelopen seizoen werd Bayern ...

70
70
Anderlecht ziet jeugdinternational naar Nederland verkassen

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding, maar de afgelopen jaren trokken enkele talenten al ...

73
73
Amerikanen voeren druk op: "België kandidaat-wereldkampioen"

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

324
324
'Sibierski helemaal los: Anderlecht meldt zich bij WK-ganger'

RSC Anderlecht werkt zaterdag zijn eerste oefenmatch van de voorbereiding af. Ondertussen is ...

749
749
Relletje na kwalificatie Portugal: analisten spreken schande

Portugal heeft zich donderdagnacht geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Maar tegen ...

174
174
L'Equipe maakt gehakt van Rode Duivel: dramatische 2 op 10

Na een historische comeback tegen Senegal mogen de Rode Duivels straks aantreden in de 1/8ste ...

521
521
Leider staat op bij Duivels: "Hij was eerst zichzelf niet"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

250
250
TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

369
369
Vandenbempt ‘ziek’ van WK-beslissing: “Schandalig!”

Er was niet enkel controverse bij België – Senegal, maar ook tijdens Portugal – ...

251
251
Antwerp komt met transfernieuws in volle onzekerheid

Royal Antwerp FC bevindt zich in een penibele situatie. Paul Gheysens is op zoek naar een overnemer ...

196
196

Meer sportnieuws