Dubbelslag Anderlecht: scorende spurtbom en Europese sensatie

634
Dubbelslag Anderlecht: scorende spurtbom en Europese sensatie

Jesper Fredberg beloofde om in de komende zomermaanden sneller en harder toe te slaan in vergelijking met de vorige wintermercato. De CEO Sports maakt nu al werk van het identificeren van mogelijke nieuwe aanwinsten, en daarvoor lonkt hij naar twee profielen. Bernard Tekpetey (Ludogorets), de Ghanese spits die in de UEFA Conference League twee keer tegen Anderlecht speelde, en Michal Skoras (Lech Poznan), één van de grote sensaties van diezelfde Europese competitie. Tekpetey en Skoras zijn allebei linker flankaanvallers, waardoor het lijkt dat Anderlecht straks wil cashen met een verkoop van Francis Amuzu.


TEKPETEY: SPURTBOM MET RENDEMENT
De 25-jarige aanvaller heeft al een hele resem clubs gehad, waaronder respectievelijk Schalke 04, SCR Altach, SC Paderborn en Fortuna Düsseldorf, maar het is bij zijn huidige club Ludogorets waar Bernard Tekpetey zijn carrière echt op de rails krijgt. De Ghanees werd in 2016 door Schalke - met clubicoon Gerald Asamoah als de grote aanjager - naar Europa gehaald, maar in Gelsenkirchen kon hij zich niet doorzetten. Op het niveau van de 2. Bundesliga bij Paderborn lukte het hem wel om zich in de picture te zetten.

“Bernard kan op verschillende aanvallende posities spelen omdat hij tweevoetig is en omdat hij snel kan denken”, zei Markus Krösche, CEO van Paderborn, eerder over hem. “Hij heeft een enorme dynamiek, een hoge spelintelligentie en hij heeft goede positionering.” Maar het is vooral bij Ludogorets dat zijn carrière een hoge vlucht nam. Vorig jaar won hij bijvoorbeeld de prijs van beste buitenlandse speler van het jaar in Bulgarije, volgens het onderzoeksbureau CIES was hij de vijfde beste speler van de competitie en uiteraard maakte Tekpetey ook deel uit van het elftal van het jaar. Bernard Tekpetey spiegelt zich als voetballer vooral aan Nani, de Portugese flankaanvaller die naam maakte bij Manchester United, maar qua speelstijl heeft hij veel mee van Francis Amuzu. Beide aanvallers zijn pijlsnel, Tekpetey haalde in 2020 bij Fortuna Düsseldorf bijvoorbeeld een topsnelheid van 35 km per uur, waarmee hij toen bij de tien snelste spelers van de Duitse Bundesliga behoorde. Tekpetey troefde zelfs de Canadese spurtbom Alphonso Davies (Bayern München) af.

Anderzijds voetbalt Bernard Tekpetey ook soms met de oogkleppen op, wat overigens ook één van de grote werkpunten van Francis Amuzu is. Anderzijds legt Tekpetey wel veel meer rendement in zijn spel. De Ghanese aanvaller telt momenteel 12 beslissende acties (8 goals en 4 assists) in de Bulgaarse competitie, een hoog aantal waarmee hij er de vijfde meest beslissende speler is. Ter vergelijking: Amuzu komt dit seizoen ‘slechts’ aan 8 beslissende acties (3 goals en 5 assists) in de Jupiler Pro League. SKORAS: GROTE SENSATIE IN CONFERENCE LEAGUE
Anderlecht kwam Michal Skoras en Lech Poznan (nog) niet tegen in de UEFA Conference League, en dat is misschien maar goed ook. De 23-jarige flankaanvaller is dit seizoen al goed voor 9 beslissende acties (7 goals en 2 assists) in de huidige campagne van de Conference League, waar Poznan in de kwartfinales Fiorentina treft. Skoras is zelfs de derde meest beslissende speler van de Conference League, na Joel Asoro (Djurgarden, 10), Mikael Ishak (Lech Poznan, 10) en Vangelis Pavlidis (11, AZ Alkmaar).

Michal Skoras is tevens een viervoudig Pools international, die in het vorige Wereldkampioenschap in de groepsfase in actie kwam tegen Argentinië. Markus Rosenberg, ex-spits van onder meer Ajax, Werder Bremen en West Bromwich Albion, sprak zich erg lovend over Skoras in een interview met TVP SPORT.PL. Rosenberg was onder de indruk van Skoras’ geleverde prestatie met Lech Poznan tegen Djurgarden. “Skoras heeft het potentieel om een fantastische voetballer te worden”, aldus Rosenberg. “Poznan was erg sterk, maar ik wil één speler benadrukken: Michal Skoras.” De 23-jarige zal deze zomer Lech Poznan - met lichte zekerheid - verlaten en met Anderlecht, Galatasaray, Bologna en Montpellier HSC liggen er alvast genoeg kapers op de kust voor hem. Michal Skoras moet zo’n 7 miljoen euro kosten en dat ligt in lijn met zijn actuele marktwaarde van 6 miljoen euro, een waardering waarmee hij op papier de tweede duurste speler is van de Poolse Ekstraklasa. Die 7 miljoen euro is een officieus vastgesteld bedrag tussen Lech Poznan en de entourage van Skoras, en daar zal dus slechts minimaal van afgeweken kunnen worden.

Dergelijk bedrag is dus geen spek voor de Anderlechtse bek, waardoor Michal Skoras een eerder onhaalbaar transfertarget lijkt voor Sporting. Spijtig, want hij bewees in de UEFA Conference League, waarin hij de derde meest beslissende speler van de ganse competitie is, dat hij wel het één en ander in zijn mars heeft. Skoras is snel en hij beschikt over een geweldige rechtervoet. Anderzijds is hij, door constant zijn rechtervoet te zoeken, wel redelijk voorspelbaar in de dribbels en in de acties. En daarnaast moet zijn doelgerichtheid ook nog heel wat aangescherpt worden.

LEES OOK: Thorgan Hazard niet in selectie RC Lens voor PSG-clash

Wie moet Anderlecht zeker halen?

Meest recent

KVM wacht bang af: debuut aanwinst wordt nachtmerrie

KV Mechelen heeft zondagavond zijn eerste punt van het seizoen gepakt na een zeer bewogen avond. ...

38
38
Euvrard kijkt niet naar ref: "Dat mag echt niet gebeuren"

Bij Standard kunnen ze niet tevreden zijn over hun seizoensbegin. Ze blijven achter met een twee op ...

25
25
'Transfertwist: Lazio trekt na njet Standard naar Genk'

Voor Lazio is het seizoen donderdagavond rampzalig begonnen. Het werd in de Coppa Italia meteen ...

159
159
'Cercle dringt aan: target eist transfer'

Cercle Brugge is na twee speeldagen nog steeds ongeslagen in de Jupiler Pro League. Twee keer zorgde ...

27
27
Met wat hulp van Yamal: Bisiwu maakt meteen indruk bij Barça

Jesse Bisiwu versierde deze zomer een zeer straffe transfer. Na een soap die maandenlang aansleepte ...

112
112
'AA Gent houdt been stijf in dossier-Dean'

AA Gent kan nog altijd terugblikken op een foutloos seizoensbegin, want het ging zondag met 1-2 ...

101
101
'Anderlecht gaat hard: 4,5 mil voor oude bekende Sibierski'

Anderlecht is zondag tegen zijn eerste domper van het seizoen aangelopen, want het ging verrassend ...

400
400
Ruben Van Gucht onthult groot geheim: "Ik wist het meteen"

Ruben Van Gucht beleeft momenteel een bijzonder hoofdstuk in zijn leven. Een paar dagen geleden ...

41
41
'Man City geeft jawoord: Barça heeft Rodri beet'

FC Barcelona was deze mercato al druk in de weer en haalde met Anthony Gordon en Karim Adeyemi al de ...

137
137
Charleroi pronkt met zes op zes na nipte zege in Lommel

Na Club Brugge, AA Gent en Antwerp pronkt ook Charleroi na twee speeldagen nog met het maximum van ...

25
25
'PSV verliest steunpilaar voor 22 miljoen aan Dortmund'

Joey Veerman staat voor een nieuwe stap in zijn carrière. De 27-jarige middenvelder verruilt ...

69
69
KV Mechelen pakt punt tegen Standard na zinderende partij

Om 18u30 namen KV Mechelen en Standard het tegen elkaar op. Beide ploegen begonnen het seizoen met ...

153
153
Marc Coucke trekt alle registers open: "Kleine kapoen!"

Anderlecht kende deze namiddag de eerste ontgoocheling van het seizoen. De recordkampioen ging ...

155
155
‘Seys smeedt geheim transferplan: Club in alle staten'

Joaquin Seys ligt nog tot 2029 vast bij Club Brugge, maar achter de schermen groeit de twijfel over ...

1311
1311
'Anderlecht heeft beet: aanwinst van 4 miljoen euro'

RSC Anderlecht duwt heel hard door om zo snel mogelijk aanvallende versterking voor te stellen. ...

512
512
'KV Mechelen incasseert miljoenen na akkoord met Sporting CP'

KV Mechelen gaat een volgende uitgaande toptransfer afronden. De Maneblussers zouden weer langs de ...

133
133
'Anderlecht denkt aan voorbije WK-ganger'

RSC Anderlecht gaat zich nog roeren op de transfermarkt. Er moet aanvallend nog héél ...

172
172
Cristiano Ronaldo dropt bommetje over voetbalpensioen

Cristiano Ronaldo heeft laten weten dat hij waarschijnlijk bezig is aan zijn laatste seizoen als ...

131
131
Extra kopzorg Anderlecht: "Snap het voorstel van trainer"

RSC Anderlecht heeft zijn eerste nederlaag van het nieuwe seizoen opgelopen. De Brusselaars startten ...

346
346
Tzolis schittert in afstraffing City; slippers Ajax en Feyenoord

Arsenal FC is sterk aan het seizoen begonnen. Met onder meer een glansrol voor Christos Tzolis legde ...

249
249
Beerschot haalt meteen uit; Sporting stunt met RSCA-product

Dit weekend is het startschot gegeven in de Challenger Pro League. Beerschot VA onderstreepte ...

134
134
Perfect rapport Gent: blunder Peano doet La Louvière das om

AA Gent blijft zijn goede start van het seizoen bevestigen. De Buffalo's begonnen zondag nochtans ...

95
95
Brüls doet opvallende Anderlecht-uitspraak na stunt

Christian Brüls heeft zondagmiddag voor een knappe prestatie gezorgd. Zo was de routinier ...

497
497
Droomavond wordt nachtmerrie: Genk meldt dramatisch nieuws

KRC Genk heeft zaterdagavond zijn eerste zege van het seizoen geboekt. De Limburgers bogen tegen KVC ...

220
220
Eerste nederlaag Anderlecht: Vitor Bruno geeft oorzaak

De eerste nederlaag van het nieuwe seizoen is een feit voor RSC Anderlecht. De recordkampioen liet ...

651
651

Meer sportnieuws