Ceferin over Barça en zaak Negreira: 'De situatie is zeer ernstig'

233 stemmen
Ceferin over Barça en zaak Negreira: 'De situatie is zeer ernstig'

FC Barcelona lijkt op weg naar de titel in La Liga met twaalf punten voorsprong op Real Madrid en kan zijn rivaal woensdagavond ook uit de Copa del Rey kegelen, maar desondanks pakken zich mogelijk toch donkere wolken samen boven Camp Nou. De voorbije weken is de club immers weer verwikkeld geraakt in een onfrisse zaak, want de Spaanse fiscus ontdekte dat Barça jarenlang miljoenen betaalde aan een prominent lid van de Spaanse scheidsrechterscommissie.


Bij Barça beweren ze dat ze Enriquez Negreira betaalden voor 'technische rapporten' over jeugdspelers en scheidsrechters, maar de rest van de wereld lijkt weinig geloof te hechten aan die uitleg. Het Spaanse gerecht onderzoekt de zaak nog steeds en verdenkt Barça intussen ook officieel van corruptie. Ook de UEFA opende onlangs een tuchtzaak en die zou weleens zware gevolgen kunnen hebben.

Voorzitter Aleksandar Ceferin lijkt de zaak immers zeer serieus te nemen. "Ik heb me over de zaak geïnformeerd en de situatie is extreem ernstig", vertelde hij aan de Sloveense krant Ekipa. "Het is volgens mij één van de ergste zaken die ik in mijn tijd in het voetbal al gezien heb. Voor La Liga zijn de feiten al verjaard en dus kunnen ze daar geen sportieve gevolgen hebben. Maar de zaak zit nog bij de Spaanse justitie en voor de UEFA is er geen verjaringstermijn", klonk het nog.

SUPER LEAGUE
Het feit dat Barça samen met Real Madrid en Juventus nog steeds vasthoudt aan de Super League, maakt ook dat de UEFA zich zeker niet zal inhouden. Ceferin kon zijn minachting niet verbergen. "Ze roepen zichzelf uit tot 'redders van het voetbal', maar de ene club staat in de strafrechtbank omdat ze met de boekhouding gesjoemeld hebben (Juventus, nvdr) en de andere omdat ze geld overgemaakt hebben aan één van de scheidsrechtersbazen. We zullen zien of er ook iets met de derde club is... Het wordt interessant om te zien hoe zij het voetbal gaan redden", sneerde hij.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot KRC Genk en Union, Vossen verrast’

🚀

Denk je dat Barça gestraft zal worden door de UEFA?

Meest recent

'Grote verandering in Genk: nieuwe functie Croonen'

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. De Limburgers grepen naast de top zes en de ...

0
0
Verhuurde JPL-spelers: einde seizoen met teleurstellingen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

5
5
STVV komt met fantastisch nieuws voor de fans

STVV eindigt sowieso derde in de Jupiler Pro League. Het is het tweede beste seizoen ooit uit de ...

24
24
'Club speelt met vuur: komst Beuker is regelrechte ramp'

Club Brugge dreigt op het slechtst mogelijke moment zijn sportieve architact kwijt te spelen. ...

189
189
Anderlecht zit op goudmijn: het ‘grote gelijk’ van Borguet

De toekomst van de Rode Duivels oogt zeer mooi. De Belgische clubs leveren al jaren goed werk inzake ...

171
171
Florentino Perez dropt bommetje bij Real Madrid

Het rommelt langs alle kanten bij Real Madrid. De Koninklijke gaf vandaag een verrassende ...

65
65
Deschacht en Gillet fileren Anderlecht: "Eerlijk gezegd..."

RSC Anderlecht en de bekerfinale, het is geen goed huwelijk. Paars-Wit won er de afgelopen 30 jaar ...

113
113
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Met het einde van de play-offs in zicht wordt er nog snel een eindspurt ingezet, want volgende week ...

77
77
Opvallend: miscast Club Brugge heeft WK-ticket beet

Club Brugge vergaarde de afgelopen jaren een uitstekende reputatie op het internationale toneel. In ...

106
106
Cvetkovic verneemt verdict: Anderlecht in beroep

Donderdag is het moment van de waarheid aangebroken voor RSC Anderlecht, dat het in de bekerfinale ...

237
237
Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?

Tijdens de debatten omtrent het competitieformat wierp George-Louis Bouchez zich op als een van de ...

226
226
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

146
146
Anderlecht speelt met vuur: pleidooi Cvetkovic onthuld

Jérémy Taravel deed afgelopen weekend zijn stinkende best om het te ontkennen, maar ...

337
337
'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

Als een donderslag bij heldere hemel vernam Club Brugge dat Club NXT alsnog degradeert uit de ...

514
514
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

333
333
Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

152
152
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

82
82
Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Vincent Mannaert heeft na enkele dossiers waarin hij het onderspit moest delven eindelijk nog eens ...

354
354
Van Himst sprak met Sibierski: transferplannen op tafel

Paul Van Himst is een ware clublegende van RSC Anderlecht. De voormalige topspeler sprak deze week ...

424
424
Antwerp komt met bijzonder goed nieuws

Bij Royal Antwerp FC hopen ze nog altijd nieuwe investeerders te vinden om zo in de zomer toch meer ...

307
307
'Matthäus verklapt wie Kompany écht wil halen'

Vincent Kompany kan mits een zege in de bekerfinale de Duitse treble winnen. Voeg daarbij de halve ...

235
235
Joos schrikt van Club Brugge: “Ook tegen Union verrassing?"

Club Brugge won afgelopen speeldag overtuigend van Sint-Truiden VV, maar Filip Joos vond de tactiek ...

415
415
KAA Gent komt met verschroeiend statement na Anderlecht

De clash tussen KAA Gent en RSC Anderlecht blijft nog nazinderen. Er waren heel wat opstootjes, een ...

372
372
‘Amuzu incasseert mokerslag: WK-drama door Gremio’

Francis Amuzu speelde in het verleden bij RSC Anderlecht, maar hij maakt nu het mooie weer bij het ...

96
96
Plottwist bij Club Brugge: flop duikt op bij WK-favoriet

De voorbije mercato's waren overwegend een succes bij Club Brugge, maar af en toe slaat men ook in ...

338
338

Meer sportnieuws