Ceferin over Barça en zaak Negreira: 'De situatie is zeer ernstig'

door
Ceferin over Barça en zaak Negreira: 'De situatie is zeer ernstig'

FC Barcelona lijkt op weg naar de titel in La Liga met twaalf punten voorsprong op Real Madrid en kan zijn rivaal woensdagavond ook uit de Copa del Rey kegelen, maar desondanks pakken zich mogelijk toch donkere wolken samen boven Camp Nou. De voorbije weken is de club immers weer verwikkeld geraakt in een onfrisse zaak, want de Spaanse fiscus ontdekte dat Barça jarenlang miljoenen betaalde aan een prominent lid van de Spaanse scheidsrechterscommissie.


Bij Barça beweren ze dat ze Enriquez Negreira betaalden voor 'technische rapporten' over jeugdspelers en scheidsrechters, maar de rest van de wereld lijkt weinig geloof te hechten aan die uitleg. Het Spaanse gerecht onderzoekt de zaak nog steeds en verdenkt Barça intussen ook officieel van corruptie. Ook de UEFA opende onlangs een tuchtzaak en die zou weleens zware gevolgen kunnen hebben.

Voorzitter Aleksandar Ceferin lijkt de zaak immers zeer serieus te nemen. "Ik heb me over de zaak geïnformeerd en de situatie is extreem ernstig", vertelde hij aan de Sloveense krant Ekipa. "Het is volgens mij één van de ergste zaken die ik in mijn tijd in het voetbal al gezien heb. Voor La Liga zijn de feiten al verjaard en dus kunnen ze daar geen sportieve gevolgen hebben. Maar de zaak zit nog bij de Spaanse justitie en voor de UEFA is er geen verjaringstermijn", klonk het nog.

SUPER LEAGUE
Het feit dat Barça samen met Real Madrid en Juventus nog steeds vasthoudt aan de Super League, maakt ook dat de UEFA zich zeker niet zal inhouden. Ceferin kon zijn minachting niet verbergen. "Ze roepen zichzelf uit tot 'redders van het voetbal', maar de ene club staat in de strafrechtbank omdat ze met de boekhouding gesjoemeld hebben (Juventus, nvdr) en de andere omdat ze geld overgemaakt hebben aan één van de scheidsrechtersbazen. We zullen zien of er ook iets met de derde club is... Het wordt interessant om te zien hoe zij het voetbal gaan redden", sneerde hij.

LEES OOK: UCL: sensatie op slotspeeldag, topclub grootste slachtoffer

Denk je dat Barça gestraft zal worden door de UEFA?

Meest recent

‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

18
18
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

25
25
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

46
46
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

44
44
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

222
222
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

54
54
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

223
223
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

95
95
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

556
556
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

369
369
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

98
98
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

472
472
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

537
537
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

849
849
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

154
154
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

111
111
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

134
134
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

169
169
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

199
199
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

73
73
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

254
254
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

90
90
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

101
101
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

560
560
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

481
481

Meer sportnieuws