Ceferin over Barça en zaak Negreira: 'De situatie is zeer ernstig'

234
Ceferin over Barça en zaak Negreira: 'De situatie is zeer ernstig'

FC Barcelona lijkt op weg naar de titel in La Liga met twaalf punten voorsprong op Real Madrid en kan zijn rivaal woensdagavond ook uit de Copa del Rey kegelen, maar desondanks pakken zich mogelijk toch donkere wolken samen boven Camp Nou. De voorbije weken is de club immers weer verwikkeld geraakt in een onfrisse zaak, want de Spaanse fiscus ontdekte dat Barça jarenlang miljoenen betaalde aan een prominent lid van de Spaanse scheidsrechterscommissie.


Bij Barça beweren ze dat ze Enriquez Negreira betaalden voor 'technische rapporten' over jeugdspelers en scheidsrechters, maar de rest van de wereld lijkt weinig geloof te hechten aan die uitleg. Het Spaanse gerecht onderzoekt de zaak nog steeds en verdenkt Barça intussen ook officieel van corruptie. Ook de UEFA opende onlangs een tuchtzaak en die zou weleens zware gevolgen kunnen hebben.

Voorzitter Aleksandar Ceferin lijkt de zaak immers zeer serieus te nemen. "Ik heb me over de zaak geïnformeerd en de situatie is extreem ernstig", vertelde hij aan de Sloveense krant Ekipa. "Het is volgens mij één van de ergste zaken die ik in mijn tijd in het voetbal al gezien heb. Voor La Liga zijn de feiten al verjaard en dus kunnen ze daar geen sportieve gevolgen hebben. Maar de zaak zit nog bij de Spaanse justitie en voor de UEFA is er geen verjaringstermijn", klonk het nog.

SUPER LEAGUE
Het feit dat Barça samen met Real Madrid en Juventus nog steeds vasthoudt aan de Super League, maakt ook dat de UEFA zich zeker niet zal inhouden. Ceferin kon zijn minachting niet verbergen. "Ze roepen zichzelf uit tot 'redders van het voetbal', maar de ene club staat in de strafrechtbank omdat ze met de boekhouding gesjoemeld hebben (Juventus, nvdr) en de andere omdat ze geld overgemaakt hebben aan één van de scheidsrechtersbazen. We zullen zien of er ook iets met de derde club is... Het wordt interessant om te zien hoe zij het voetbal gaan redden", sneerde hij.

LEES OOK: Moreira schittert in Milanese derby, Barça haalt zwaar uit

Denk je dat Barça gestraft zal worden door de UEFA?

Meest recent

Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

7
7
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

13
13
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

141
141
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

69
69
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

117
117
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

220
220
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

111
111
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

100
100
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

455
455
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

137
137
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

89
89
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

110
110
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

31
31
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

78
78
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

299
299
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

41
41
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

55
55
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

23
23
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

123
123
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

59
59
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

229
229
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

77
77
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

231
231
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

33
33
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

90
90

Meer sportnieuws