Ceferin over Barça en zaak Negreira: 'De situatie is zeer ernstig'

233 stemmen
Ceferin over Barça en zaak Negreira: 'De situatie is zeer ernstig'

FC Barcelona lijkt op weg naar de titel in La Liga met twaalf punten voorsprong op Real Madrid en kan zijn rivaal woensdagavond ook uit de Copa del Rey kegelen, maar desondanks pakken zich mogelijk toch donkere wolken samen boven Camp Nou. De voorbije weken is de club immers weer verwikkeld geraakt in een onfrisse zaak, want de Spaanse fiscus ontdekte dat Barça jarenlang miljoenen betaalde aan een prominent lid van de Spaanse scheidsrechterscommissie.


Bij Barça beweren ze dat ze Enriquez Negreira betaalden voor 'technische rapporten' over jeugdspelers en scheidsrechters, maar de rest van de wereld lijkt weinig geloof te hechten aan die uitleg. Het Spaanse gerecht onderzoekt de zaak nog steeds en verdenkt Barça intussen ook officieel van corruptie. Ook de UEFA opende onlangs een tuchtzaak en die zou weleens zware gevolgen kunnen hebben.

Voorzitter Aleksandar Ceferin lijkt de zaak immers zeer serieus te nemen. "Ik heb me over de zaak geïnformeerd en de situatie is extreem ernstig", vertelde hij aan de Sloveense krant Ekipa. "Het is volgens mij één van de ergste zaken die ik in mijn tijd in het voetbal al gezien heb. Voor La Liga zijn de feiten al verjaard en dus kunnen ze daar geen sportieve gevolgen hebben. Maar de zaak zit nog bij de Spaanse justitie en voor de UEFA is er geen verjaringstermijn", klonk het nog.

SUPER LEAGUE
Het feit dat Barça samen met Real Madrid en Juventus nog steeds vasthoudt aan de Super League, maakt ook dat de UEFA zich zeker niet zal inhouden. Ceferin kon zijn minachting niet verbergen. "Ze roepen zichzelf uit tot 'redders van het voetbal', maar de ene club staat in de strafrechtbank omdat ze met de boekhouding gesjoemeld hebben (Juventus, nvdr) en de andere omdat ze geld overgemaakt hebben aan één van de scheidsrechtersbazen. We zullen zien of er ook iets met de derde club is... Het wordt interessant om te zien hoe zij het voetbal gaan redden", sneerde hij.

LEES OOK: Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

🚀

Denk je dat Barça gestraft zal worden door de UEFA?

Meest recent

Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

56
56
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

57
57
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

30
30
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

35
35
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

32
32
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

107
107
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

108
108
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

405
405
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

77
77
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

153
153
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

314
314
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

64
64
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

924
924
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

508
508
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

33
33
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

11
11
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

185
185
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

934
934
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

159
159
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

443
443
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

821
821
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

567
567
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

353
353
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

590
590
Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

159
159

Meer sportnieuws