Ceferin over Barça en zaak Negreira: 'De situatie is zeer ernstig'

door
Ceferin over Barça en zaak Negreira: 'De situatie is zeer ernstig'

FC Barcelona lijkt op weg naar de titel in La Liga met twaalf punten voorsprong op Real Madrid en kan zijn rivaal woensdagavond ook uit de Copa del Rey kegelen, maar desondanks pakken zich mogelijk toch donkere wolken samen boven Camp Nou. De voorbije weken is de club immers weer verwikkeld geraakt in een onfrisse zaak, want de Spaanse fiscus ontdekte dat Barça jarenlang miljoenen betaalde aan een prominent lid van de Spaanse scheidsrechterscommissie.


Bij Barça beweren ze dat ze Enriquez Negreira betaalden voor 'technische rapporten' over jeugdspelers en scheidsrechters, maar de rest van de wereld lijkt weinig geloof te hechten aan die uitleg. Het Spaanse gerecht onderzoekt de zaak nog steeds en verdenkt Barça intussen ook officieel van corruptie. Ook de UEFA opende onlangs een tuchtzaak en die zou weleens zware gevolgen kunnen hebben.

Voorzitter Aleksandar Ceferin lijkt de zaak immers zeer serieus te nemen. "Ik heb me over de zaak geïnformeerd en de situatie is extreem ernstig", vertelde hij aan de Sloveense krant Ekipa. "Het is volgens mij één van de ergste zaken die ik in mijn tijd in het voetbal al gezien heb. Voor La Liga zijn de feiten al verjaard en dus kunnen ze daar geen sportieve gevolgen hebben. Maar de zaak zit nog bij de Spaanse justitie en voor de UEFA is er geen verjaringstermijn", klonk het nog.

SUPER LEAGUE
Het feit dat Barça samen met Real Madrid en Juventus nog steeds vasthoudt aan de Super League, maakt ook dat de UEFA zich zeker niet zal inhouden. Ceferin kon zijn minachting niet verbergen. "Ze roepen zichzelf uit tot 'redders van het voetbal', maar de ene club staat in de strafrechtbank omdat ze met de boekhouding gesjoemeld hebben (Juventus, nvdr) en de andere omdat ze geld overgemaakt hebben aan één van de scheidsrechtersbazen. We zullen zien of er ook iets met de derde club is... Het wordt interessant om te zien hoe zij het voetbal gaan redden", sneerde hij.

LEES OOK: 'Barça pijnlijk de mist in: deze eis aan Lewandowski op straat'

Denk je dat Barça gestraft zal worden door de UEFA?

Meest recent

'Coorevits hint op avontuur met Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

7
7
'Clement weigert absolute monsteraanbieding'

Philippe Clement tekende verrassend genoeg voor Norwich City. Dat is de voorlaatste uit de ...

12
12
KRC Genk zet énorme stap voorwaarts: "Uniek in Europa”

KRC Genk is al vele jaren een club die goed werk levert. Zowel sportief als financieel doen ze het ...

32
32
‘Rode Duivels daveren: Mannaerts shortlist met topnaam’

Bij de Rode Duivels is het WK-ticket binnen, maar rustig is het allerminst. Rudi Garcia ligt onder ...

148
148
'Barça pijnlijk de mist in: deze eis aan Lewandowski op straat'

Robert Lewandowski gaat FC Barcelona in de zomer transfervrij verlaten. De Poolse spits brengt ...

17
17
Renard spreekt: bliksemvertrek twee aanwinsten?

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Paars-Wit heeft voorlopig nog steeds een ...

60
60
Transferbom: Messi en Haaland weldra ploegmaats?

Bij FC Barcelona moet voorzitter Joan Laporta misschien wel vrezen voor zijn toekomst. De ...

65
65
Defour ziet extra titelkandidaat: Union en Club beven

KRC Genk begon moeizaam aan het seizoen, maar de laatste weken draait het steeds beter. De ...

68
68
Grote Garcia Rapport: exit of vertrouwen houden?

De Rode Duivels hebben zich geplaatst voor het WK 2026. Alweer opdracht volbracht voor bondscoach ...

51
51
Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

235
235
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

245
245
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

51
51
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

198
198
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

329
329
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

422
422
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

784
784
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

127
127
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

532
532
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

755
755
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

291
291
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

196
196
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

78
78
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

183
183
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

79
79
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

98
98

Meer sportnieuws